Če ne bi dobili plače... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 18:39:52)

Recimo, da 15-ega v mesecu ne bi dobili plače (ali pač drugega rednega dohodka, ki ga imate in od katerega živite).

Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?




Anonimen -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 18:46:55)

Kaj bi naredili?


Obrnila bi se na laično pravno pomoč Kerensa*.




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 18:52:01)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Obrnila bi se na laično pravno pomoč Kerensa*.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




Anonimen -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 18:54:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Obrnila bi se na laično pravno pomoč Kerensa*.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]



Kaj je tukaj nejasnega?




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 18:55:55)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Obrnila bi se na laično pravno pomoč Kerensa*.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]

Kaj je tukaj nejasnega?

Meni ni tukaj nič jasnega (pri tvojem odgovoru). Vprašanje je bilo mišljeno (no, ja, je pa res, da nisem specificirala) bolj v stilu - bi stavkali? Bi tožili? Bi šli vseeno delat'? Koliko časa bi čakali? In podobno.




ZARA -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:03:32)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kaj bi naredili? Koliko časa bi lahko normalno živeli dalje? Za koliko časa normalnega življenja (takšnega, kot ste ga trenutno vajeni) imate prihrankov? Kje bi se vam izostanek nakazila poznal?
Živiš pač na minimumu. Normalno ne moreš živet dalje, ker ti mozak ne da. Grozno je to. Sem bila tako en čas in nočem, oziroma upam, da mi ne bo treba nikoli več. Verjetno bi iskala delo na črno, kaj pa češ.




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:04:43)

A pa bi se ti, Zara, izostanek nakazila, glede na trenutni način življenja, poznal že 16-ega (dan po predvidenem nakazilu) ali šele kasneje?




Anonimen -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:06:21)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Obrnila bi se na laično pravno pomoč Kerensa*.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley24.gif[/image]

Kaj je tukaj nejasnega?

Vprašanje je bilo mišljeno (no, ja, je pa res, da nisem specificirala) bolj v stilu - bi stavkali? Bi tožili? Bi šli vseeno delat'? Koliko časa bi čakali? In podobno.



Saj sem razumela [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
Odgovor ostaja kot na začetku.




ZARA -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:11:35)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
A pa bi se ti, Zara, izostanek nakazila, glede na trenutni način življenja, poznal že 16-ega (dan po predvidenem nakazilu) ali šele kasneje?
Ja, seveda bi se mi. Ker imam trenutno bolj malo na lagerju.




mišk -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:11:49)

Sicer sama še ne delam, mož pa, in je že parkrat plača zamujala 3 - 5 dni. Je pa problem to, ker nam 18. trgajo s trajnika za kredit, zavarovanja. Če ne bi bilo tega, bi ponavad kamot kak teden normalno preživeli. No, mogoče malo bolj skromno. V primeru daljše odsotnosti plače, pa bi morala prekinit depozit in prodati kakšno delnico.




tasa_m -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:15:16)

No, to je zdaj mojega dragega doletelo. Njegova firma trdno upa, da bodo do srede spravili dnar za 1000 zaposlenih in bo v sredo nakazana plača.

Živimo dalje, res pa da na minimumu. Kredite bomo pa šli zamrznit,ker nam druga ne preostane. Sama pa na žalost nimam take velike plače da bi lahko plačala leasing za stanovanje in avto + vse stroške in še za hrano.
Žal to vse ne bi šlo.




viroza -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:23:41)

Sem bla prejšnji mesec na temu.Plačo so nam zamaknili za 10 dni.Valda je položnice plačal možek[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image].Obljubleni drugi del regresa ni prišel,čeprav bi moral bit nakazan 28.09.
Sploh ni fanj občutek ko ni plača nakazana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].




CatJa -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:37:52)

Kak mesec že. Redko kdaj dobim plačilo 15.




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:38:54)

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa
Redko kdaj dobim plačilo 15.

A to pomeni, da je plača redkokdaj točna?




ZARA -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:41:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa
Redko kdaj dobim plačilo 15.

A to pomeni, da je plača redkokdaj točna?

To pomeni, da če si privat sektor ne dobiš vsega priliva vedno toćno 15 tega.




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:42:22)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
To pomeni, da če si privat sektor ne dobiš vsega priliva vedno toćno 15 tega.

No, ja... po mojem mnenju je pa to še vedno odvisno od delodajalca (četudi je to zasebnik, ne država).




Anonimen -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:42:34)

Sploh ni fanj občutek ko ni plača nakazana[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] .


Uf, verjamem.
Samo to je ta slovenska kultura "neplačevanja" in variante, bo ko bo.

Mogoče bi morali v JU kdaj ostati brez plač...bi po hitrem postopku sprejeli ukrepe za finančno discipliniranje.




ZARA -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:43:33)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
To pomeni, da če si privat sektor ne dobiš vsega priliva vedno toćno 15 tega.

No, ja... po mojem mnenju je pa to še vedno odvisno od delodajalca (četudi je to zasebnik, ne država).

Pod "privat sektor" sem mislila s.p., no.




Pia* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:44:15)

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Kak mesec že. Redko kdaj dobim plačilo 15.



Tudi pri nas je na žalost tako,če sem letos 2x dobila 15-ga plačo lahko samo vriskam. Za ta mesec jo pri nas še nismo dobili.

Kaj češ nimaš kej, trenutno nimava otrok, kreditov tako da nekako bi šlo skozi, na lagerju ima skupaj za kakšne pol leta da z nekim zategovanjem preživiva.




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:45:06)

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Mogoče bi morali v JU kdaj ostati brez plač...

S temle stavkom si me pa spomnila na eno temo z RR (cca. eno leto nazaj, ampak sem pozabila naslov), ko je bila ena od zaposlenih v JU vsa obupana. Ob 12-ih, med odmorom, je šla v trgovino v shopping in na blagajni hotela plačati s kartico, pa ji je terminal zavrnil plačilo, ker plače še ni bilo na TRR. Ona je bila pa vsa obupana in je pisala o tem, kakšno sramoto si je naredila na blagajni in da je za to kriva država, ki je do takrat vedno nakazala plačo tako, da je bila ob 11-ih že na TRR.




Kerensa* -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:45:58)

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA
Pod "privat sektor" sem mislila s.p., no.

To je pa drugo, ja. Sorry.




blaža -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 19:49:30)

ko sva bila z mojim možem brez otrok, pa podnajemnika, sem delala v eni trgovini, kjer nikoli ni bla točna plača. Je bil zamik tudi po več kot pol meseca, pol smo pa prosjačle, če si lahko sposodimo 10.000 sit, iz neke blagajne, ker nismo mele niti za malco. če ti ni blo kej ok, si pa itak lahko šel.

No pol sem pa mela eno fajn službico, kao, redno zaposlena, ko sem pa povedala, da sem noseča, nisem dobila 4 plač zaporedoma. Med tem cajtom sem šla v bolnico, ker sem bruhala in bila na infuziji, moj je pa poiskal še eno službo na črno za popoldne, da smo lahko plačali najemnino. Niti kilo sadja si nisem mogla kupit. Ker sprava čakaš in prosjačiš, da ti nakažejo,... pol je sledilo vse ostalo, inšpekcija,...

Verjetno prvi mesec še upaš in čakaš, da ti nakažejo, pol pa,... in če rabiš to plačo še kako krvavo, če je moževa plača "bajno visoka", da ti pol ne pripada niti socijalna, maš pa kredit za stanovanje, vrtec za plačat, šolo,... Se moraš kar znajdet.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (18.10.2010 19:59:17)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 20:07:40)

jz mislim, da v praksi vecina caka, da placa pride - ce je treba, tud po mesec ali vec. zalostne zgodbe, ki so skoraj dnevno na sporedu, dokazujejo, da so delavci zelo potrpezljivi in verjamejo, da bodo za delo dobili zasluzeno placilo.


Ja, tako nekako je v praksi - žal.
Ker plača je osnovna higiena. Ni plače, to je isto, kot bi zjutraj prišla pred zaklenjena vrata v službo.

Samo ko si enkrat tam, pač upaš, da bo, ker imaš družino, kredite, malo ali nič rezerv..In si ne upaš narediti nič, da ne zgubiš še tisto, kar imaš.




darja.mark -> RE: Če ne bi dobili plače... (18.10.2010 20:14:45)

jaz dobim plačo v dveh delh. Eno nakazilo je pač pogodba za redno delo, drugo za avtorski honorar. In nobena od teh dveh ni točna. Malokdaj. večinoma vsaka zamuja vsaj 10 dni. Ampak smo navajeni in 15. sploh ne pročakuješ da bo. Če pa je si pe že ves vesel (dokler ne zagrabim položnic, za katere mam 1. del plače itak premalo in pol komaj čakam na drugega). In kako pričakam drugo polovico plače, oziroma zamujeno nakazilo? KOoooomaj, ker večinoma mi od plače zelo malo ostane ko plačam vse stroške, položnice najemnino,....tako da zamuja ali ne, prihrankov nimam in vedno komaj čakam da kaj pride :)




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>