|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 16:09:31   
andea
Slučajno sem pokukala v vašo temo in zasledila vprašanje glede posteljnine. Jaz sem se odločila za kovterček oz. odejo v velikost 120*60, ki pa ga lahko perem na 90 stopinj in sušim v sušilcu, in se fajn obnese. Tko da sem potem tudi večji kovter kupila tudi tak. Sta pa oba še vedno snežno bela, pa bo hčerka februarja stara 5 let. Pri nas se je posteljnina zelo velikokrat polila, tudi polulala. Nepremočljiva podloga pa zelo prav pride pri odvajanju pleničk, sem pa pod rjuho dala še nepremočljive podloge od DM-a, da le ni bilo treba vsak dan prat vsega, ampak samo rjuho. Podlogo sem pa kupila tudi tako, ki se jo lahko suši v sušilcu.
Upam da sem kaj pomagala.
Lp Andreja

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2551
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 16:57:41   
maca81
Vprašanje za vse, ki ste že bile na CSD- koliko časa ste čakale na odločbo o višini porodniške pa za pomoč ob rojstvu otroka(denar)?

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 2552
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 16:58:16   
zaljubljena23
jona.klara...Pametno sta se odločila...Sicer v BC-ju dobiš tudi 10% popust v obliki bonov, pa še nakupi se zbirajo...Kakšno pa je tole njihovo članstvo, kakšne ugodnosti še nudijo zraven tega kar si ti napisala? Sem mislila, da sem se rešila preračunavanja, pa mislim da neuser posted image user posted image

Glede brcik...Mi smo danes v MŠ dobili listek, na katerega si moramo zapisovati tole štetje 10x na dan...Naj bi pa se začelo v zadnjem mesecu...




_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2553
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 17:11:05   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: maca81

Vprašanje za vse, ki ste že bile na CSD- koliko časa ste čakale na odločbo o višini porodniške pa za pomoč ob rojstvu otroka(denar)?


Jaz sem odnesla vlogo na petek (8.10. )in za pomoč ob rojstvu otroka sem dobila takoj v torek (12.10), za porodniško pa v četrtek (14.10.). Res zelo hitro. Pohvalno. user posted image

(odgovor članu maca81)
Neposredna povezava do sporočila: 2554
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 20:11:48   
BabyKitty
Jaz sem odločbo tudi dobila takojl... samo denarja še vedno ne user posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2555
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 20:53:27   
C3b3lica
Nosečke pozdravljene!

Najprej se opravičujem, ker vdiram v vaš pogovor. Vsake toliko časa malo preberem vaše komentarje, saj sem tudi sama prvič postala mamica januarja 2010. Ker bo počasi leto naokoli in ker je naša punčka že velika se nam je nabralo polno, skoraj nerabljenih oblekic. Če mogoče katera kupuje oblačila za punčko od rojstva do ca 6M (št. 56, 62 in 68) me lahko kontaktira na C3b3lica@gmail.com Gre za komplet zelo lepo ohranjenih, malo nošenih oblačil (tetra majčke, bodiji z dolgimi in kratkimi rokavi, žabice, nogavičke, kapice, hlačke, majčke, puloverčki, oblekice, tetra pleničke, blazina za spanje pri polivanju, ...).
Želim vam prijetno nosečnost in naj vam čim hitreje mine!

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2556
   RE: Decembrke 2010 II.del
18.10.2010 21:04:08   
Mjavmjav
jaz še nisem dobila odločbe... čakam že 2 tedna... ampak sem z Vrhnike, tu gre čas verjetno počasneje user posted image user posted image

(odgovor članu C3b3lica)
Neposredna povezava do sporočila: 2557
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 8:13:55   
mag3
Jutro user posted image .
Kavico ste že spile. Če ne jaz častim. user posted image

Mjavmjav tudi jaz sem iz manjšega kraja, pa sem vseeno dobila. Mi je rekla soc. delavka tam, da najraje da takoj naprej vlogo, da mamica čimprej dobi denarčke, da si lahko res že pred rojstvom pomaga z njimi.

Aja, pa še to sem te mislim že večkrat vprašat Mjavmjav, zakaj imaš na tickerju PDP 7.12.? Nimamo mi2 na isti dan PDP, to je Miklavžek?? user posted image

Drugač mi je pa malo bed, ker ne vem kaj moj G misli, da ne omenja kakega UZ. Ja kako bomo pa vedeli kako je moj user posted image  obrnjen, če že nič drugega kao ni pomembno, da bi se pogledalo. user posted image




< Sporočilo je popravil mag3 -- 19.10.2010 8:16:06 >

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2558
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 8:14:20   
Frutiq
Pozdravljene!
Jaz nesem papirje na CSD danes, potem bomo pa videli koliko bo trajalo.

Tiste, ki ste pisale o dekompresiji.... jaz sem šele tukaj slišala za to možnostuser posted image (pa nisem blont....) Kaj veste ali se to izvaja samo v LJ? Ker meni v prvi nosečnosti tega ni nihče omenil, pa so mi noge zatekale kot 100user posted image .

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2559
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 8:55:30   
betricija
jutro
frutiq nam so v MŠ to povedali, da se dekompresija izvaja že skoraj 20-30let, no če je to res ne vem.v glavnem pa se izvaja samo v ljubljani v stari babiški šoli, imajo 2 stola, stara toliko kolikor izvajajo to dekompresijo. gre pa vse na zavarovalnico. delajo do 3h čez teden, začneš pa lahko od 32t naprej, v kolikor nimaš rizične nosečnosti. dekompresija naj bi se izvajala mislim da 20min, prideš oblečen v trenirki in kakšne nogavice imej še s sabo,ker notri stojiš in greš oblečen v tisto komoro...tolk so nam rekli...

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2560
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 9:03:09   
Mjavmjav
mag3 kar se tiče datuma sploh nisem opazila tega na tickerju... ampak to sem verjetno čisto na začetku določila... so mi dali že toliko datumov da res ne vem, kateri je sploh pravi user posted image zato pa tko hecno včasih štejem user posted image največkrat so mi res rekli 6.12., ampak v materinsko so mi pa potem napisali 4.12. Na zadnjem UZ mi je rekel pa celo že 29.11.!! Tako da se za papirologjo uporablja 4.12., ko me pa kdo vpraša pa rečem, da bo Miklavžek user posted image

So zadnjič v MŠ povedali eno fajn foro.. če znancem še nismo povedali, kdaj imamo PDP, naj rečemo raje 2 tedna kasneje, sicer v dneh pred porodom ne bo nobenega miru, ker bodo sorodniki, prijatelji non-stop klicali in spraševali "a je že?" in "kdaj bo?" user posted image
zna bit res ane...

Frutiq mislim da je res to relativno nova zadeva, ne vem pa če jo imajo tudi kje drugje... v Lj jo promovirajo v okviru MŠ, tudi izvaja se tam v prostorih babiške šole... kontakt za več info je pa tule http://www4.kclj.si/index.php?m=5&s=2&odd=13&o=1
saj pomoje to ni na voljo izključno ljubjanskim nosečkam, ampak lahko pride tudi od kod drugod?

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2561
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 9:05:03   
Frutiq
betricija, hvala za info. No, saj če se izvaja samo v LJ, potem pa zame itak ne pride v poštev. Mi je malo daleč se vozit samo zaradi tega iz NG v LJuser posted image . Bom morala poiskati kakšne alternativne rešitveuser posted image .

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2562
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 9:05:23   
Mjavmjav
a že 20 let? user posted image hehe... no, mogoče je prej niso tako promovirali oz. je ni krila zavarovalnica user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2563
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 9:08:48   
Frutiq
Tudi tebi hvala Mjavmjav, se bom malce bolj pozanimala pri moji G, ker če bi to izvajali tudi kje v moji bližini bi mi najbrž to že povadala, al pa ne....user posted image

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2564
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 9:13:10   
betricija
frutiq ma ti si iz NG? kaj pa čez v italiji?v stari gorici? ziher imajo kakšne neumnosti, samo da nam je bolje. je pa edino dobro to, da pri nas to krije zavarovalnica, tam pa moraš plačat. jaz se še odločam, mogoče grem, če mi G potrdi, da lahko zaradi tega mojega nesrečnega MV ki je enkrat skrajšan, drugič pa ok. bom pa hodila od 36t na refleksno masažo stopal k eni gospe, ki mi je pomagala že z zanositvijo.komaj čakam, to je res balzam.

mjavmjav, ja kot jaz berem tukaj punce, ki so okol 25let, so njihove mame med nosečnostjo z njimi hodile na te masaže...tako da predviddevam, da je res že toliko časa...sicer se mi pa zdi, da v MŠ malce pretiravajo z vsem kar povedo. pa kaj bi nas rade naredile za čisto psihiče....nekaj negativnih stvari govorijo, potem pa toliko hvalijo svojo P, jaz pa sem slišala od mamic, ki so tam večkrat rojevale, da je katastrofa...zato me sploh ne vleče rodit v ljubljano.

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2565
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 9:25:06   
Dadi
Lep pozdrav vsem decembrkam in mamici čestitke za hitro Špelo.

Vidim, da ste vse že zelo pridne. No jaz čakam tale teden ko bodo jesenske počitnice, da začnemo pri nas počasi pripravljat vse za našega najbmlajšega oz. najmlajšo. No dobila sem že novo ležišče, ki sem ga naročila za malo posteljico (jo je izdelal že moj star ata in je spalo v njej kakšnih 13 otrok), zase sem ravno včeraj dobila novo ležišče, tako da upam da bom bolj kvalitetno spala.user posted image
Kupila bom še Cabriofix s podstavkom, eno komodo, 20 tetra plenic, + obisk lekarne in kakšnega DM-a.Ostalo opremo pa imam vso.
Mislim, da bom, šele ko bom na porodniški začela te stvari dojemati, da gre zdaj pa že za čisti finiš.user posted image  

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2566
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 10:25:40   
obcinarka
pozdravljene user posted image .. tiste ta nve-dobrodošle.. jaz dans na off doma, mam dopust... bom v spalnici šipe pomila, ker drgač.... user posted image ... spanje dans ponoči grozaaaaaaaaa, od dveh naprej nč... pol ob šestih sm pa zaspala in vstala ob 10.... iz službe so že klicarili, vendar ne j...user posted image sistema... se bo treba navadit... sodelavka če kar ene malenkosti ne ve, pa že klic!!!!!!!! pa en dan sem odsotna, kaj šele bo?? sploh ne vem kk si bom to uredila, najraje bi vrnila službeni telefon, vendar so bli zadnjič na sestanku pametni da ne... da me bodo rabili..drugače sem ok, moj pravi da sem mali kitek.. ja bravo... vidim da pišete o UZ.. men ga vedno nardi.. res, in pred 14 dnevi smo bli obrnjeni na glavico, kar me je malo presenetilo, zdej 12.11. mamo pa spet orng UZ, s partnerjem... no dan spa še predavanje o podoru v MŠ, pol pa še ena fizioterapija, pa bomo pripravljeni, ne???user posted image user posted image user posted image user posted image .. ne, ni šan, kar december naj bo...
se še javim, grem skočit iz pidžame v trenerko!!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2567
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 11:24:46   
Mjavmjav
uuu betricija ne bi se mogla bolj strinjati!! user posted image user posted image hočejo nas na polno prestrašiti in prikazati vse skupaj kot nekaj, kar ni tako enostavno narediti, potem pa tisti lepi filmčki in smejoče slikice o Lj. porodnišnici.. jaoooo...
mene tudi veliko bolj vleče v Postojno, ker sem tudi brala o izkušnjah in si v Lj. res samo številka
saj že samo podatek, da imajo povprečno 24 porodov na dan kar dosti pove
zadnjič sem za mnenje vprašala tudi sestro od mojega G. in ni hotla pripoporočiti Ljubljane... najbrž sicer ne sme preveč javno kritizirati, ampak je rekla, da je tako kot pri njih v čakalnici... če je gužva se nima časa posvetiti tebi, ampak gre pač vse bolj na hitro... in si predstavljam da bo decembra v Lj. tudi tako, glede na to da smo še v neki babyboom fazi

takoj na prvem predavanju sem si rekla: aha, tele bo treba pa malo z rezervo vzeti, ker je bilo govora o tem kaj vse nas čaka in seveda, kako imajo oni izkušnje z vsem tem in so oh in sploh dobri... bla bla... pa novorojenčkom prijazna porodnišnica.. že mogoče, ampak mamicam pa menda res ne

obcinarka spanje danes ponoci tudi pri meni groza!!!! oba z mojim sva bedela od dveh do petih.. kaj je bila kakšna luna?

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2568
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 11:44:18   
Nina Nana 75
Dobrodošle vse na novo pridružene decembrke 2010!!!! Joj, koliko nas je že user posted image user posted image user posted image  in s kakšno neverjetno naglico se bližamo našim PDP-jem. Upam, da tisti, ki delajo v porodnišnicah kaj spremljajo tale naš forum in da ne računajo preveč na kakšen dopustniško razpoloženi december user posted image .

Mjavmjav - hmm, polna luna bo mislim da šele v soboto, tako da se bo šele takrat zavijalo v luno. Do takrat pa moramo spat (in malo lulat vmes user posted image  ).

Pa še vprašanje za tiste, ki ste čakale na naročeno posteljico od Lip Poljčane: koliko časa ste čakale in kakšen dobavni rok so vam postavili?

Pozdravčke vsem, jaz pa naprej delat (še malo...)

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2569
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 11:51:46   
betricija
nina nana odvisno kje si posteljico naročila.
jaz sem naročila omaro in komodo v mercatorju in je prišlo vse v 1 mesecu, tako kot smo bili dogovorjeni.in najbolj pomembno mi je bilo, da je vse štimalo. mislim, da je imela jona klara največ težav.

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2570
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 11:53:51   
betricija
mjavmjav lepo da se strinjaš user posted image . a vidva sta se prijavila na varno vožnjo?

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2571
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 12:57:39   
obcinarka
a veste kaj?? al tole bo nekako takole šlo, ko bom doma da bom mela randi s hladilnikom???? dans skoz jem.... in ni mi videti konca... uffffffffffffffff. trenutno mljaskam štrudlj... drgač pa sm pospravila, spucala od znotraj mojega zelenkota-štirikolesnika, ker se jutr poslovim od njega.. user posted image user posted image user posted image .. kosilo že mam, lasanjo+zeleno solato , pop. v MŠ, pol pa pustim mojga na rekreaciji, jaz pa mal firbcat v trgovine.. doma pa bom še jutri... dopustovala.. prav paše, sam hladilnik bom prelepila z enim orng trakom... user posted image user posted image
ostanite v cvetju rožice in božajte naše čmrlje...user posted image user posted image  

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2572
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 13:09:07   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: obcinarka

a veste kaj?? al tole bo nekako takole šlo, ko bom doma da bom mela randi s hladilnikom???? dans skoz jem.... in ni mi videti konca... uffffffffffffffff. trenutno mljaskam štrudlj... drgač pa sm pospravila, spucala od znotraj mojega zelenkota-štirikolesnika, ker se jutr poslovim od njega.. [image]



Ja, ja tako je to, če si cel dan doma, skoz bi nekaj papcal. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2573
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 13:10:43   
Nina Nana 75
Obcinarka - da se ne boš preveč jezila in sama vsega pojedla...meni se štrudelj, pa lazanja s solatko sliši super user posted image  user posted image . Tudi jaz se bajskam, če sem doma, zato pa iz varnostnih razlogov ne kupujem več raznih ''prigrizkov za goste'', ki potem veselo izginjajo v mojem trebuščku, še predno se gosti sploh pojavijo.

Glede na to, da sem v začetku zaradi bruhanja izgubila 5 kil, sem zdaj vse nadoknadila in sem trenutno na 10+ kg (31 teden). Pa se že zdaj sprašujem, kam se sploh še lahko razširim - se mi zdi, da mi koža po trebuhu kar poka po šivih.

(odgovor članu obcinarka)
Neposredna povezava do sporočila: 2574
   RE: Decembrke 2010 II.del
19.10.2010 13:20:21   
Arwenko
Hmmm...jaz sploh ne rabim bit doma, pa bi vseeno skoz nekaj jedla user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nina Nana 75)
Neposredna povezava do sporočila: 2575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  101 102 [103] 104 105   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?