|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  91 92 [93] 94 95   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.10.2010 19:37:49   
Mjavmjav
lidik lepo je slišati, da napredujete in da se mali že osamosvaja! držite se še naprej, ko bo čas pa le poročaj kako napredujete!

aischa1 vse naj naj tudi v mojem imenu!! definitivno bodo letos najlepši rojstni dnevi... jaz bom za mojega tik tik pred rokom, tako da se bom prekotalila skozi dan... user posted image morda bova imela pa z malim na isti dan, to bi bilo šele lepo user posted image

(odgovor članu rožica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2301
   RE: Decembrke 2010 II.del
9.10.2010 21:50:25   
Dadi
lidik super za vesele novičke...korajžno še naprej, aischa1 vse lepo ob tvojem dnevu...

Vidim, da ste vse že supertruper pridne z nabavo in pranjem oblačilc, pri nas zaenkrat še nič ne perem. Oblačilca imam še tako od prej, pa tudi svakinja je lani decembra rodila, tako da dobim še od nje rundo, tako da kupila bom samo tetra plenice.
Če katera želi imam tudi Štorkljine plenice, za večkratno uporabo, pa če bi jih katera rabila, jih za simbolično ceno prodam.

Glede oblačil ne pretiravat...tako ali tako se sproti pol ful pere, če samo štejem tetra plenice, pa bodiji, pa žabice in pajacki....stroj se hitro napolni. Raje pol dokupite, kar še potrebujete. Toplo priporočam da imate dovolj tetra plenic-tam vsaj 20 komadov. Mogoče kera ve kje so dobijo dost kvalitetne in poceni?

Bi rekla tako do 10 bodijev, do 8 žabic, tam enih 5 pajackov, kapice-cca. 4, pa kakšne štiri kompletke, nekaj copatkov in nogavičk. S tem se da sfolgat čist ok.




_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2302
   RE: Decembrke 2010 II.del
10.10.2010 8:30:19   
zaljubljena23
obcinarka, v BC katalogu, je pa štirikolrsnik znižan

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 2303
   RE: Decembrke 2010 II.del
10.10.2010 10:23:10   
Mjavmjav
punce, eno ful zanimivo in za nas aktualno branje
http://www.dnevnik.si/objektiv/v_objektivu/1042393985
res priporočam, meni se zdi odlično napisano!

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2304
   RE: Decembrke 2010 II.del
10.10.2010 10:46:31   
maya1505
res je odličen članek user posted image user posted image user posted image ampak na žalost resničen user posted image ... predvsem pa sem itak takega mnenja da je treba delat po občutku in ne po knjigah in teorijah vseh priznanih psihologov... 

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2305
   RE: Decembrke 2010 II.del
10.10.2010 11:47:28   
BabyKitty
lidik super za lepe novičke user posted image

Mjavmjav zelo dober in resničen članek... ampak kot ponavadi bo tukaj se spet sprožil plaz odobravanja nad člankom... praksa bo pa ista kot je v članku napisano za tipično slovensko user posted image ko sem svojemu očetu povedala, kaj sem izvedela v MŠ se je samo križal... pa je za moje pojme super oče in kljub hojci nisem deformirana... Skratka skrbi me kam to vse skupaj pelje...

(odgovor članu maya1505)
Neposredna povezava do sporočila: 2306
   RE: Decembrke 2010 II.del
10.10.2010 21:24:24   
Mjavmjav
ja itak, prebrati in strinjati se je povsem enostavno.. vse pa imamo doma že hibride med kočijo in terencem user posted image
saj jaz sem v članku pogrešala še kak predlog, kakšna je prava smer; vemo samo, da nobena od naštetih ni, da obstaja kup pametnih nasvetov o tem kaj je treba in kaj ne in da smo zaradi tega samo zmedeni.. posledično pa verjetno iščemo še več odgovorov.. začaran krog zmedenih staršev torej
se kar strinjam, po svojem občutku je treba delati... včasih niso pol toliko komplicirali, pa ni z nami nič narobe user posted image je že res, da so bili pogoji drugačni, tako da čisto isto zdaj pač ne moremo ravnati, ampak neko mero samozaupanja in sproščenosti pa lahko gojimo; navsezadnje je starševstvo ena naših najbolj naravnih funkcij oz. kar nagonov user posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2307
   RE: Decembrke 2010 II.del
10.10.2010 22:31:30   
BabyKitty
Sama mislim, da je treba poslušat svojo logiko... sem prebrala oz. bolje rečeno preštudirala kar nekaj knjig o vzgoji, ne zato ker bi si želela user posted image ampak zato ker sem imela to kot študijsko literaturo... in moram rečt da vsaj kar sem sama prebrala je bilo zelo logično in zelo podobno temu, kar meni govori zdrava pamet... npr. da otroka ne učiš spati tako, da ga puščaš da se dere 2 uri in se potem nauči (tako pravijo spet druge knjige)... nevem kako so otroci preživeli pred 100 leti, kaj šele pred 3000imi... pa še kar človeštvo ni izumrlo user posted image


(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2308
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 10:08:59   
zaljubljena23
Dober dan čvekiceuser posted image user posted image

pa se je začel nov teden...Ne vem zakaj ti vikendi tako hitro minejo...Je edina čas, ko imam mojega ves dan ob sebi, čez teden bolj malo...se mi zdi, da še samo v službo hodi in domov spatuser posted image user posted image


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2309
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 10:24:50   
Frutiq
Kako lepo, če nas že zjutraj pozdravi sonček ne?! Človek je takoj boljše voljeuser posted image user posted image
Kar se tiče oblekic, vam res ne priporočam velikih zalog številke 56 delat. Moja hčerka je bila rojena s 55 cm in št. 56 mi sploh ni prišla v poštev, razen od kakšnih znamk, kjer so številke bolj velike. Tako da mi smo štartali s št. 62, vse kar imam 56 pa ni bilo niti enkrat uporabljeno in je še zdaj novo. No, mogoče mi bo zdaj kaj od tega prišlo prav, čeprav mi spet napovedujejo velikega otročka in se bojim, da bom vse oblekice št. 56 kar podarila naprej.....user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 2310
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 11:25:39   
mag3
Ojla user posted image .

Kar se tiče oblekic, ki jih bodo prinašali sorodniki in prijatelji; te bodo večje številke in ne za zaćetek. Jaz sem v prvo dobivala številke tudi tam do drugega, tretjega leta starosti.

V MŠ smo imeli eno, ki nam je malo razložila o matičnih celicah. Pa kaka je razlika med javnimi bankami in zasebnimi. Pa ceni ... Me zanima kako vi razmišljate o tem in če se boste odločile?

DeVilla jaz že skoz uporabljem MASMI vložke in tudi zdaj sem si kupila prsne blazinice Masmi. Si sploh več ne predstavljam, da bi si kako plastiko dala med noge ala Always. user posted image

Lidik lepo, da si se javila. Pocajtajte se in se pol kaj več tipkamo. user posted image user posted image user posted image user posted image

Aischa VSE NAJBOLJŠE. user posted image

(odgovor članu ula77)
Neposredna povezava do sporočila: 2311
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 11:30:24   
Arwenko
Ojla čvekice :)

Mene počasi tudi jemlje nakupovanje, se moram kr malo brzdat. Sem rekla, da še počakam na tale seznamček iz materinske šole v MB, pol pa v akcijo user posted image

Za dudo in stekleničke pa so meni svetovali od MAM, zdaj že iz par koncev, moram še razmislit ali to ali avent ali kaj tretjega. A ve boste kupile te sterilizatorje pa to? Če ja, kaj moraš imet enako firmo kot stekleničke ali lahko to mešaš, da pašejo potem?

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2312
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 12:36:01   
*Star*
Arwenko, jaz ne bom nič sterilizatorjev/grelcev stekleničk kupovala, enkrat mesečno prekuhati pa je... Mislim pa, da mora biti od enakega proizvajalca - pomojem no, ne me za besedo vzet.

Jaz mam pa danes pregled. Me prav zanima kaj bo kaj povedala, predvsem zarad teh lažnih popadkov k jih mam res ogromno.
kaj ve pravite - sem se od prejšnjega pregleda (4 tedne nazaj) zredila ene 5 kil - a je to preveč v tem času??user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2313
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 12:43:49   
KatyK79
dan punce,

jaz sem čisto zanemarila RR, sem samo še ta teden v službi in je noro in ni časa za RR user posted image .

vglavnem lidik, še 1x čestitam in da bi bili čimpreje doma.user posted image ...pa da bo fant še naprej tako pridno rastel.
aisha tebi pa vse naj naj za RD user posted image

no sedaj pa naprej delat!


(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2314
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 12:53:48   
Frutiq
IZVIRNO SPOROČILO: *Star*

Arwenko, jaz ne bom nič sterilizatorjev/grelcev stekleničk kupovala, enkrat mesečno prekuhati pa je... Mislim pa, da mora biti od enakega proizvajalca - pomojem no, ne me za besedo vzet.



Jaz tudi ne bom kupovala stelirizatorja. Sem prvič zvozila brez njega, pa bom še v drugouser posted image . Prvi mesec sem stekleničko in dudo prekuhavala vsak dan, potem pa vsakih par dni, čez tri mesece pa samo še vsake toliko.

lidik, super, da sta oba OKuser posted image user posted image user posted image . Saj taki nedonošenčki so še večji borci kot ostali. Javi se še kaj, saj nas vse zanima kako napredujeteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 2315
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 13:03:41   
ababanana
Pozdravljene punce!

Da se še jaz malo oglasim...

Počutim se ok, trebuh otrdeva, ampak to mi je postalo skoraj že nekaj normalnegauser posted image .

betricija: glede oblačil za prve tri mesece... Po mojih izkušnjah jih rabiš kar precej. Sploh če dojenček zelo poliva, kot je moj sin (po treh mesecih se je to nekako umirilo, se je še dogajalo, ampak bolj redko), ki ga je bilo potrebno preobleči po praktično vsakem hranjenju. Tako da po moje sigurno rabiš ene 10 bodijev, toliko tudi majičk, ene 5 pajacov, 5 kakšnih drugih spodnjih delov.... To je za moje pojme nek minimum. PA moraš računati, da tudi pereš ne ravno vsak dan... Imela pa sem tudi 30 tetra pleničk in je bilo ravno prav. Drugače pa so meni na začetku najbolj pasali bodyji od h&m, ker so lepo na preklop in ni potrebno vlačiti preko glave. C&a ima kvalitetne in cenovno ugodne, ampak nisem zasledila takšnih na preklop, tako da sem te kupovala kasneje... So pa res vredu, pa mislim da je en 2,90 eur, kar je res zelo ugodno za takno kvaliteto. Oh Hoferja mi niso všeč. No, za silo gre, ampak so ful raztegljivi, pa tanek bombaž, pri vratu pa ogromen izrez - sem se vedno zafrkavala, da malemu skorajda joškice ven pogledajo iz bodijauser posted image . Drugače Zara ima lepa oblačila, so pa malo dražja.... Tiste rokavičke pa mi niso bile uporabne, si jih je takoj dol potegnil. Smo pa tudi zelo hitro postrigli nohtke (po nasvetu patronažne). Tetra in mako majičke so mi bile zelo neuporabne, sem pa si jih prvič nabavila malo morje in nikoli oblekla...

babykitty, upam, da se bodo popadki ustavili...

DeVilla, jaz sem si kupila kar pralne blazinice za dojenje; tu se da precej privarčevati, ker se jih precej porabi. Sem pa vzela te http://www.da-da.si/node/21, skupaj z njihovim modrčkom za dojenje http://www.da-da.si/node/20, ki ga ne morem prehvalitiuser posted image .

lidika, user posted image user posted image user posted image  za super novice.... Sem res vesela zate. In kar tako naprej mali Jan, pa boste hitro skupaj doma...

aichha1, vse najboljše in mljask tale tortica...

arwenko, jaz imam sterilizator, ampak to ni neka stvar, ki bi jo kupila. Sploh če boš dojila, ga je po moje brezveze kupovati. Pač prekuhaš in to je to. Če bo dete imelo dudo - moj je nikoli ni sprejel.... Flašk pa tudi ne bom ne vem koliko kupovala, ker upam,d a bo dojenje steklo...

Imejte se lepo in se beremo...

(odgovor članu Tulipan12)
Neposredna povezava do sporočila: 2316
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 13:04:24   
BabyKitty
Sterilizatorja najverjetneje ne bom kupovala... vsaj pred rojstvom ne... se mi zdi pa svinjsko da v tujini stane 20 EUR pri nas pa isti 60 EUR...

*Star* sporoči kaj ti bo naročila glede teh lažnih popadkov... tudi mene zanima user posted image glede teže pa... meni je težila za 4 kg v 7 tednih... in sem kar vesela, da mi je... saj sedaj merkam in mi teža skoraj da več ne raste... pa to ne pomeni da stradam... ampak se pač prehranjujem bolj zdravo... tako da sem do sedaj torej 33. teden pridobila cca. 10 kg... kar se mi zdi ravno prav... roditi upam da grem z nekje max. +12 kg user posted image

(odgovor članu Frutiq)
Neposredna povezava do sporočila: 2317
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 13:41:36   
Arwenko
Ne, saj jaz se tudi še nisem čisto odločila glede sterilizatorja in verjetno če, ga bo res kupila bodisi tik prej ali tik pol. Glede dojenja sem pa itak že napisala, sem bolj anti za dojenje, najbrž si bom črpala toliko da bo user posted image le dobila tisto kar rabi, tako da o flaškah že moram razmišljat in kakšno nabavit. 

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 2318
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 13:53:21   
betricija
dan vsem
ababanana hvala za nasvete glede oblačil. hvala tudi ostalim.

jaz imam že sterilizator. je bil v pikapolonici avgusta v akciji in sem ga dobila za 40€ takega za v mikro ima pa tudi 4 flaške in mislim, da dude tudi zraven.od aventa.sem pa gledala te sterilizatorje v avstriji in so bili povsod dražji kot pri nas.od aventa mislim.jaz sem ga pač takrat kupila ker je bil v akciji, itak nikoli ne vem, če bom polno dojila in meni se ne da te flaške in dudke vsak dan prekuhavat, če imam s sterilizatorjem v 8min vse čisto in naj bi bilo za 24 ur. bomo videli...

tako, zunaj je sonček in se je prav lepo nastavljat na balkončku. glede na to, kak mraz je bil zjutraj je tole balzam.

uživajte, mene popoldne čaka likanje

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 2319
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 16:58:00   
*Star*
Evo smo s pregleda...

Glede otrdevanja trebuha in bolečin, še vedno velja 2x Magnesol na dan in pa 3x Buscopan vsak dan. Poslala me je tudi na bolniško - počitek. Hm služba...raje ne bom - zamenjave še ni, pa naj se oni s tem ubadajouser posted image MV je še vedno zaprtuser posted image
Kilce je itak takoj opazla, tko da po sestrinih besedah "ne smem jest tisto kar mam najraj"user posted image user posted image user posted image Oh, sladoled, piškotki, tortice...user posted image
Naslednji pregled pa 3.11., ko bom menda dobila tudi že napotnicouser posted image user posted image

(odgovor članu betricija)
Neposredna povezava do sporočila: 2320
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 17:53:01   
ManUr
Jaz sem to snela pred par meseci iz enega foruma, se mi zdi dober seznam. Meni je pomagal, upam da bo tudi vam. Če ima katera se kaksnega se priporocam...
 
I. SEZNAM ZA DOJENČKA IZ PORODNIŠNICE:
1. 5 tetra plenic ( ali 3 tetra in 2 Pampers) 2. 1 povijalno plenico
3. žabice
4. 2 spodnji majici (tetra), 5. 2 vrhnji majici (bombaž-mako))
6. 1 tetra ali bombažna kapica (taka navadna, mehka) ,
7. 1 vrhnji kompletek (jopca, hlačke, kapica) - bombaž ali 1x pajacek za čez  in odvisno od vremena še kombinizonček z nogicami
8. copatki ali nogavičke
9. otroška odejica za na avtosedež oz. košaro
10. avtosedež za pot domov
11. rokavičke (da se ne pokraspa, potem tudi, če so potrebne za doma)
II. MAMIN SEZNAM STVARI V POTOVALKI ZA V PORODNIŠNICO
A. DOKUMENTI
1. vsa nabrana zdravstvena dokumentacija
2. materinska knjižica s potrdilom o opravljeni MŠ
3. obrazec Prijava stalnega prebivališča otroka, Izjava o določitvi osebnega imena (vse to ste dobile v MŠ, ali pa boste v porodnišnici)
4. zdravstvena izkaznica
5. napotnica za porod (dobiš od svojega G.)
6. poročni list ali dokazilo o očetovstvu (odvisno od porodnišnice)
B. STVARI
1. osebna nega :
toaletna torbica: krtačka, pasta, krema za telo in obraz, deodorant - brez vonja, tekoče milo in šampon, škarjice in pilica, krtača ali glavnik za lase, vazelin za ustnice…
2. Bepanthen za mazanje prsi, blazinice za prsi, nastavek za bradavice
3. damske vložke - vir 80
4. sp. perilo, več kosov, ker je potrebno zamenjati večkrat na dan
5. nogavice 5 parov
6. copate
7. nederček za dojenje 2 x
8. spalno srajčko(bolje kot pižama zaradi dojenja)
9. obleko za domov.
10. pijačo
11. mobilni telefon in polnilec za mobilnik
12. fotoaparat
13. denarnica
14. piškoti
15. knjige
III. OBŠIRNI SEZNAM STVARI ZA NOVOROJENČKA DOMA
A. MOBILNOST
1. Jajčka 3. Voziček 5. Previjalna torba z vsemi pripomočki za previjanje
6. Robčki za na pot  
B. SPANJE
1. Zibelka ali posteljica 3. Odejica
4. 3 prevleke za odejico
5. Nepremočljiva podlaga
7. Prevleke za blazinice
8. Ovčka (kožuh)
9. Obloge za zibelko ali posteljico
C. PREVIJANJE
1. Previjalna površina (60x80 cm)
2. Zloženci in gazice za nego
3. Posodice za vodo
4. Kocice za na povijalno površino
5. koš za plenice
Č. KOPANJE IN NEGA
1.  banjica,
2. Nevtralno otroško milo ali otroško olje
3. Hladilno mazilo, praška pasta, mandljevo olje za boj proti temencem 
4. 70%alkohol za čiščenje popka
5. Fiziološka raztopina, lahko se poleg popka uporablja tudi za nosek in oči
6. Otroške škarjice za nohte (topa konica), ali otroški ščipalnik
7. Glavnik ali krtačka
8. Vodni toplomer
9. aspirator za nosek
10. 2 veliki otroški brisači
11. 5 majhnih brisačic, še bolj praktične so pa male tetra pleničke ali razrezane in obšite tetra pleničke
12. otroški puder se odsvetuje
13. vatirane palčke, navadne in z zaobljenim koncem  
D. OBLAČILA IN PLENICE
1. 30 tetra plenic
2. 5 povijalnih
3. 4 žabice
6. 2 kapici (tetra ali mako)
7. Po 2 kompleta pajaca št. 56,62
8. 2 para copat
9. 4 pari nogavičk
10. Spalna vreča 
11. Bodyi
12. nekatere svetujejo kar kupljene plenice (3-6 kg)
6. OSTALO ZA DOJENČKA
1. Didaktična odejica
2. Debelejši in večji termoflex
3. 3 stekleničke
4. Grelec stekleničk
5. Sterilizator stekleničk, morebiti se bolj splača kupiti tekočino za steriliziranje             6. 3 dudice
7. Babay-fon
8. stolček za hranjenje
9. Sirup proti krčem, vetrovne kapljice
10. slinčki
11. Termoforček ali blazinica napolnjena s češnjevimi koščicami
12. Ogromno malih dekic, ki jih lahko povsod uporabljamo
13. rezervno mleko
14. termoflaša za prekuhano vodo
15. mreža proti komarjem
16. Digitalni termometer
IV. NEGA MAME
1. Vložki
2. Črpalka za mleko 3. Nastavki za dojenje
4. Krema za bradavice
5. Blazinice za dojke
6. Blazina za dojenje  


(odgovor članu *Star*)
Neposredna povezava do sporočila: 2321
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 18:21:51   
DeVilla
Mjavmjav - ćlanek je dober, pa tudi jaz pogrešam, kakšen nasvet, kako iz začaranega kroga... Vozička sicer nimam nekejga hibridnega, bomo pa morali nabavit nov avto, čeprav mi je že zdaj žal za trenutnega Matrixa. user posted image  

Ababanana - koliko blazinic pa je v enem paketku? Nisem nikjer zasledila številke...

Sterilizator sem jaz kupila pri prvi pupi v second hand trgovini, je od Aventa in bo pač moral zdržat še to rundo. Prav tako sem tam ugodno dobila grelnik tud od Aventa.

Kar se tiče magnezija - meni je zadnjič rekel gin., da naj bi jemala magnezij 2x na dan. Ker pa imam une šumeče tablete, gor piše, da ena tabletka zadostuje za cel dan. Zdaj pa ne vem, ali naj kupim Magnesol, ki ga verjetno lahko pijem 2x na dan ali naj eno dozo pač pijem Donat MG? Kakšen nasvet?

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Mjavmjav)
Neposredna povezava do sporočila: 2322
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 18:30:33   
zaljubljena23
ManUR, po tem seznamu se tudi sama orientiram, s tem, da sem določene stvari črtala, ki se na začetku itak ne potrebujejo, so takšna stvarca, ki jo lahko dokupiš kasneje, če se izkaže za potrebno (grelnik, sterilizator, termoflaša, stolček za hranjenje, 3 stekleničk tudi ne potrebuješ, spalna vreča, kocice za previjalno površino-tole lahko komot nadomestiš s tetra pleničko)...Ne vem, sem se odločila, da nekih velik zalogic in nepotrebnih stvari ne bova kupovala, če se izkaže za nujno, jo kupiš takrat, kot pa potem stoji v kotu neuporabljena

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu ManUr)
Neposredna povezava do sporočila: 2323
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 19:04:56   
mag3

IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla


Kar se tiče magnezija - meni je zadnjič rekel gin., da naj bi jemala magnezij 2x na dan. Ker pa imam une šumeče tablete, gor piše, da ena tabletka zadostuje za cel dan. Zdaj pa ne vem, ali naj kupim Magnesol, ki ga verjetno lahko pijem 2x na dan ali naj eno dozo pač pijem Donat MG? Kakšen nasvet?


Upam, da to kar ti bom odgovorila drži, da se ne motim. Tudi jaz imam Magnezij na katerem piše en zadostuje na dan. Če boš vzela Magnesol in boš jemala 2x na dan, boš v končni fazi še vedno zaužila isto količino, ker je odvisno koliko miligramov vsebujejo določene šumeče tablete.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2324
   RE: Decembrke 2010 II.del
11.10.2010 19:40:07   
Mjavmjav
hmm... jaz zaenkrat tudi še ne bom kupovala sterilizatorja... se mi zdi da je to še ena tistih stvari brez katerih se je včasih zelo enostavno dalo, zdaj ti jo pa dobro zaračunajo user posted image ampak kdo ve, pri zarečenem kruhu sem kar pogosto v prvi vrsti...

popkovnična kri - jaz jo bom dala v javno banko... razlike so precejšnje: v javni stane 0EUR, v zasebni cca. 2.300 za prvih 20 let, potem pa po 40EUR na leto; res je, da v javno pride le 35% darovane krvi in da je ne vzamejo med vikendom (kurirji so dragi, kri pa je ok le če jo dobijo v roku 48 ur); glavna razlika je pa v tem, da v javno banko daruješ kri in jo lahko dobi kdorkoli, če jo daš v zasebno pa se hrani prav za tvojega otroka (ali s privoljenjem za kakega družinskega člana, če ta ustreza); AMPAK: verjetnost, da bo otrok rabil to tvojo kri je tako minimalno majhna okrog 0,04% in manj in do sedaj pri nas še nihče ni uporabil tega (ok, je pa res, da je zadeva še relativno nova).
Realno verjetno je, da boš zadevo rabil šele v kasnejših življenjskih obdobjih, ne v prvih 20 letih, do takrat se mi pa zdi, da tudi kvaliteta ne more biti več tako neoporečna (čeprav oni trdijo, da je).
Skratka, jaz na vse skupaj ne gledam kot na nekaj, kar bi mojemu otroku realno lahko kdaj koristilo in da bi to upravičilo astronomski strošek (če mi bo katera očitala, da svojemu otroku ne želim najboljše naj še 1x prebere tisti članek user posted image ) ampak bolj kot neko dobrodelno dejanje, ker sedaj pa res lahko s tem nekomu pomagaš. Zadeva ne boli in itak se jo zavrže, tako da ne vidim razloga, zakaj ne bi vsaj pogledali, če lahko komu pomaga. To je torej moje osebno mnenje...

lažni popadki - torej ni neke panike, samo piti moramo Mg in po možnosti še Buscopan?... zaenkrat sem si nabavila Magnesol, pa je to dražji hec kot navadne Mg šumečke... ne vem kako je lahko potem slednji močnejši user posted image
Donat meni ni pomagal, niti pri zaprtosti (me ful motijo ti mekurčki, bljah)... aja, če ima katera težave z zaprtostjo in sorodnimi nevšečnostmi - šele zdaj sem odkrila dr. Steinbergerja in njegovo Zlato slivo in vam povem, da dela čudeže! Nočem delati reklame, ampak tole pa res toplo priporočam.. se takoj zamenja agregatno stanje user posted image user posted image

(odgovor članu mag3)
Neposredna povezava do sporočila: 2325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  91 92 [93] 94 95   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  91 92 [93] 94 95   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?