|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
18.9.2010 6:28:17   
katrinka
o groza...a prej tega niso mogl ugotoviti,v vsakem primeru je izguba za tvojo sestro grozovita ampak ce bi blo prej se mi zdi da bi blo malenkost lazje,tako je pa ze cez polovicouser posted image

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 451
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
18.9.2010 9:58:01   
nina42
Janchek zelo mi je žal user posted image


(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 452
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
18.9.2010 11:18:15   
petrca2507
katrinka...na NS se očitno še ni videlo. Se mi zdi, da bi dr. Strahova opazila. Da pa njena osebna G ni nič opazila, me pa zelo čudi. Zanimivo je tudi to, da ji do tako visoke nosečnosti ni naredila niti enega UZ preko trebuha. Imela je pa menda 3 vaginalne. user posted image user posted image

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 453
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
18.9.2010 11:23:08   
naja17
Meni je tudi čudno, da se prej ni videlo, predvsem na NS user posted image  Mah bedno vse skup, jaz sem zdej spet vsa posrana, komej čakam ponedeljek, da vidim, da je z mojo bebo vse vredu... Se mi meša zarad tega...

petrca - ne ji pustit, da jo tole povozi....

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 454
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
18.9.2010 19:54:25   
katrinka
ja hudo je,sej pri meni je blo na ns tudi vse ok,pol pa taki problemi,
ej res mi je tok hudo...k vem kaj sem jaz prezivljala pa sem hvala bogu rodila zdravo pupo,
jaz upam da se bo janchek cimprej pobrala tako fizicno kot psihicno in ji bomo loh kmalu cestitale na plusku....

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 455
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 19:39:53   
petrca2507
Na hitro sporočam, da Janchek jutri odhaja v P. Ob 8h mora bit tam. Če bo vse potekalo kot je treba, naj bi šla v četrtek že domov.

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 456
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 19:54:02   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

Na hitro sporočam, da Janchek jutri odhaja v P. Ob 8h mora bit tam. Če bo vse potekalo kot je treba, naj bi šla v četrtek že domov.


drzim pesti da bo vse ok...
petrc - a to bo ona mogla prov rodit...

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 457
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 19:56:26   
petrca2507
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka
petrc - a to bo ona mogla prov rodit...


Na žalost, ja.

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 458
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 20:09:05   
Anonimen
OOOO GROZA!!!!

Sem vedla, da mi tale Strahova ni všeč user posted image

Janchek moje sožalje, kajti predvidevam, da vse skupaj tako tudi dojemaš... Vsaj jaz bi verjetno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sicer pa sem tudi jaz ena izmed lublančank, ampak se nikakor ne uspem udejstvovat na tolikih forumih user posted image   Bom poskusla bit bolj pridna user posted image

(odgovor članu petrca2507)
  Neposredna povezava do sporočila: 459
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 20:30:17   
petrca2507
IZVIRNO SPOROČILO: živa25
Sem vedla, da mi tale Strahova ni všeč user posted image


Po mojem Strahova ni nič kriva (lahko da se na nuhalni še ni videlo), ampak njena osebna G. Do 23. tedna nosečnosti ji je naredila 3 vaginalne UZ in niti enega čez trebuh. user posted image

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 460
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 20:35:39   
Anonimen
Petrca jst tudi nisem imela nobenega UZ-ja med NS in Morfo. Tisti trije vaginalni UZ-ji pa so verjetno bili namenjeni pregledovanju ustja, MVja, ipd... ker je krvavela...

Sicer si pregledi sledijo nekako takole: 1.UZ kjer ugotovijo nosečnost - vaginalno, 2.UZ je nuhalna, 3.UZ morfologija. Eden naj bi bil še potem nekje v 30t, potem pa po "zavarovalnici" nič več user posted image

(odgovor članu petrca2507)
  Neposredna povezava do sporočila: 461
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
21.9.2010 21:54:17   
planikica
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81
Take in drugačne misli se mi pletejo po glavi...



velik objem

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 462
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 8:33:58   
ŽANŽA
IZVIRNO SPOROČILO: planikica

IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81
Take in drugačne misli se mi pletejo po glavi...



velik objem


se podpišem!

(odgovor članu planikica)
Neposredna povezava do sporočila: 463
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 9:03:24   
Renesme**
no se končno odločim še tukaj nekaj napisat in potem šok

janchek drži se....user posted image  

mora biti pa to grozno, moja soseda je rodila v 7. mes, so ugotovili, da ima mali DS in zalita plučka, rodila je živega ampak je ob prvem vdihu umrluser posted image


Drugače sem pa že tako visoko na seznamu, da bi se spodobilo kaj napisat...

Smo že v 34t, pričakujemo user posted image , kar je bilo prejšnji teden še 1x potrjeno, mal me je bilo že kar strah, ker sem kar nekaj fantovskih oblekic nakupila...sicer nebi bilo problema če bi bila punca, ker imamo že od prve veliko, ampak kaj bi potem s temi cunjamiuser posted image .
Drugače me pa mal spet matra, ker je imel samo 1760g (32t6d), tudi tamala se je rodila z 2570g pa je bilo vse ok...samo čist vseeno mi pa ni.

Katrinka koliko je bila tvoja težka pri teh tednih, glede na to da je bila potem tak micena? Me pa veseli ko berem, da lepo napredujeta (čeprav malo počasnejeuser posted image ) Sicer pa ti otroci nikoli niso po tabelcah, glavno da rastejo!

(odgovor članu ŽANŽA)
Neposredna povezava do sporočila: 464
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 10:44:30   
petrca2507
IZVIRNO SPOROČILO: živa25
Petrca jst tudi nisem imela nobenega UZ-ja med NS in Morfo. Tisti trije vaginalni UZ-ji pa so verjetno bili namenjeni pregledovanju ustja, MVja, ipd... ker je krvavela...


Jst sm rodila julija letos in sem njene preglede primerjala z mojimi. Sama sem pri svoji G imela UZ preko trebuha v 18. tednu. Enega celo kmalu po NS ker je Pušenjak našel miom v maternici.
Tudi v P so ji rekli, da glede na to, da je imela težave v zgodnji nosečnosti, bi jo morala njena G večkrat pregledat in narediti UZ. Pa ne samo vaginalno, ker s tem ne moreš ugotoviti ali je res z otročkom vse OK. Ginekologi in zdravniki v P so bili zgroženi nad njeno G in so jo prejšnji teden celo klicali.

IZVIRNO SPOROČILO: živa25
Sicer si pregledi sledijo nekako takole: 1.UZ kjer ugotovijo nosečnost - vaginalno, 2.UZ je nuhalna, 3.UZ morfologija. Eden naj bi bil še potem nekje v 30t, potem pa po "zavarovalnici" nič več user posted image


Glede na to, da je NS plačljiva, se za ta pregled odloči vsaka zase.
Če je vse OK z nosečnostjo, ti res pripadajo le 2 do 3 UZ-ji. Ostali so odvisni od "dobre volje" G. V primeru, da je z nosečnostjo kaj narobe, se pojavijo težave, bi bilo pa to potrebno spremljat. Vsaj moja G mi je tako rekla in me večkrat vprašala, če je vse OK, če se dobro počutim, če me kaj boli, če se pojavljajo kakšni izcedki, ...
Janchek je npr. svoji G večkrat potožila, da jo tišči v trebuhu. Žalostno je, da so šele na morfologiji v P ugotovili zakaj --- ker je imel otroček skoz iztegnjene nogice. user posted image

Janchek je danes v P dobila injekcijo s katero so ubili plod in injekcijo za popadke. Sedaj čaka, da ti popadki primejo, ker prej ne morejo nič. So ji pa rekli, da ti popadki lahko primejo takoj, po 12h urah ali šele po 24h urah. user posted image  


_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 465
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 10:58:28   
5ra8
IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

Janchek je danes v P dobila injekcijo s katero so ubili plod in injekcijo za popadke. Sedaj čaka, da ti popadki primejo, ker prej ne morejo nič. So ji pa rekli, da ti popadki lahko primejo takoj, po 12h urah ali šele po 24h urah. user posted image  



user posted image user posted image  sem z mislimi pri njej. Upam, da da to čimprej čez user posted image user posted image

_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 466
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 11:30:17   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

IZVIRNO SPOROČILO: živa25
Sem vedla, da mi tale Strahova ni všeč user posted image


Po mojem Strahova ni nič kriva (lahko da se na nuhalni še ni videlo), ampak njena osebna G. Do 23. tedna nosečnosti ji je naredila 3 vaginalne UZ in niti enega čez trebuh. user posted image


Sorry, se ne strinjam popolnoma... NS je mela v slabem 11. tednun ali celo sploh še ne, jaz sem bila že ob naročilu opozorjena, da se zna slabo videti, ampak se je na koncu izkazalo, da je plod večji in je šlo. Dr. Strahova kot strokovnjakinja bi mogla to bolj ocenit. Sigurno pa je večja krivda na osebni ginekologinji. Si ne predstavljam, da ne bi imela UZ, sem jih mela na vseh pregledih do sedaj. Naslednji pregled je morfologija, torej bo spet, vse skupaj bo to že 6 UZ + nuhalna (2 vaginalna, 3 do sedaj, naslednji morfologija)...



IZVIRNO SPOROČILO: 5ra8

IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

Janchek je danes v P dobila injekcijo s katero so ubili plod in injekcijo za popadke. Sedaj čaka, da ti popadki primejo, ker prej ne morejo nič. So ji pa rekli, da ti popadki lahko primejo takoj, po 12h urah ali šele po 24h urah. user posted image  



user posted image user posted image  sem z mislimi pri njej. Upam, da da to čimprej čez user posted image user posted image


Tud jest... Zjutraj sva govorili in sem ji zaželela samo, da gre čimprej mimo, ker ta del bo najhujši... Borbanje naprej pa po najboljših močeh in upam, da pozitivnih!

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 467
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 12:16:31   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: živa25

Sicer si pregledi sledijo nekako takole: 1.UZ kjer ugotovijo nosečnost - vaginalno, 2.UZ je nuhalna, 3.UZ morfologija. Eden naj bi bil še potem nekje v 30t, potem pa po "zavarovalnici" nič več user posted image



ja pri meni je blo vedn tko,unga pri 30t mi pa ta drugic sploh ni g naredila...user posted image
ziva - dobrodosla spet tuuser posted image

IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka
petrc - a to bo ona mogla prov rodit...


Na žalost, ja.


katastrofauser posted image


jaz pa sploh nisem imela nobenega vaginalnega uz-ja,ce odstejem prvega,pol niti enga vec...user posted image ocitn vsak g po svoje...ne vem no

IZVIRNO SPOROČILO: Renesme**

Katrinka koliko je bila tvoja težka pri teh tednih, glede na to da je bila potem tak micena? Me pa veseli ko berem, da lepo napredujeta (čeprav malo počasneje ) Sicer pa ti otroci nikoli niso po tabelcah, glavno da rastejo!


sm sla prov v materinsko pogledat...
34t - 1689g ocenjenih...kasneje sem imela ocenjenih ze slabih 2200,rodila z 2040g...
in kaj naj bi bil vzrok da mas tok majhnega

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 468
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 12:21:13   
Renesme**
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: Renesme**

Katrinka koliko je bila tvoja težka pri teh tednih, glede na to da je bila potem tak micena? Me pa veseli ko berem, da lepo napredujeta (čeprav malo počasneje ) Sicer pa ti otroci nikoli niso po tabelcah, glavno da rastejo!


sm sla prov v materinsko pogledat...
34t - 1689g ocenjenih...kasneje sem imela ocenjenih ze slabih 2200,rodila z 2040g...
in kaj naj bi bil vzrok da mas tok majhnega



ne vejo, pač eni so manjšiuser posted image , že tamala ko se je rodila 38t1d je imela 2570g in 47cm, drugače zdrava....
Zdaj so pa tudi pretoki kao ok, plodovnice dovolj, glava in noge ok- no za cca 5-6dni manjše, trebušček pa še malo manjši, sam je kar bedn občutek, tudi če veš da je potem vse ok...očitno imam jaz lahkokategornikeuser posted image

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 469
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 14:33:26   
petrca2507
IZVIRNO SPOROČILO: naja17
Sorry, se ne strinjam popolnoma... NS je mela v slabem 11. tednun ali celo sploh še ne, jaz sem bila že ob naročilu opozorjena, da se zna slabo videti, ampak se je na koncu izkazalo, da je plod večji in je šlo. Dr. Strahova kot strokovnjakinja bi mogla to bolj ocenit. Sigurno pa je večja krivda na osebni ginekologinji. Si ne predstavljam, da ne bi imela UZ, sem jih mela na vseh pregledih do sedaj. Naslednji pregled je morfologija, torej bo spet, vse skupaj bo to že 6 UZ + nuhalna (2 vaginalna, 3 do sedaj, naslednji morfologija)...


Ker dr. Strahove ne poznam in nisem bila z njo na pregledu, ne morem sodit ali se je takrat že videlo ali ne. NS je imela v 12t 3d (vsaj tako na UZ slikcah piše) in se ne vidi kako nogice drži. user posted image   Če primerjam njeno NS z mojo, je bil njen otroček v istem obdobju skoraj pol centimetra manjši od mojega.

Sem pa zdej govorila s sestro: popadki so čist blagi, tisti začetni, ko je bolečina podobna tisti, ko dobiš menstruacijo.

_____________________________

www.petrca.net

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 470
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 14:35:57   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: petrca2507

IZVIRNO SPOROČILO: naja17
Sorry, se ne strinjam popolnoma... NS je mela v slabem 11. tednun ali celo sploh še ne, jaz sem bila že ob naročilu opozorjena, da se zna slabo videti, ampak se je na koncu izkazalo, da je plod večji in je šlo. Dr. Strahova kot strokovnjakinja bi mogla to bolj ocenit. Sigurno pa je večja krivda na osebni ginekologinji. Si ne predstavljam, da ne bi imela UZ, sem jih mela na vseh pregledih do sedaj. Naslednji pregled je morfologija, torej bo spet, vse skupaj bo to že 6 UZ + nuhalna (2 vaginalna, 3 do sedaj, naslednji morfologija)...


Ker dr. Strahove ne poznam in nisem bila z njo na pregledu, ne morem sodit ali se je takrat že videlo ali ne. NS je imela v 12t 3d (vsaj tako na UZ slikcah piše) in se ne vidi kako nogice drži. user posted image   Če primerjam njeno NS z mojo, je bil njen otroček v istem obdobju skoraj pol centimetra manjši od mojega.

Sem pa zdej govorila s sestro: popadki so čist blagi, tisti začetni, ko je bolečina podobna tisti, ko dobiš menstruacijo.


No, glede ns ne bom trdila, ker mam info kot mi jih je ona razložila...

A šele ta balgi so se začel user posted image ... Kriza, naj gre hitreje madona user posted image ....

(odgovor članu petrca2507)
Neposredna povezava do sporočila: 471
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 16:37:42   
Anonimen
oh groza... mislim nanjo in upam, da se vse čim prej reši user posted image

Sicer pa sama sem bla z Strahovo zelooo nezadovoljna in sem šla na 2. mnenje, kjer je bilo 100000% boljše. Tudi NS je bila izmerjena s precejšnjo razliko. Sama sem dobila vtis, da je rahlo furjasta...

Sicer pa: Nima smisla krivde iskat - dejstvo je pač kakršno je in bistvo je, da si punca čim prej opomore oz. še prej, da bo vse skupaj čim prej mimo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Krivda pa je za moje mnenje irelavantna... Lahko bi jo edino prej rešili, nikakor pa ne bi rešili otročka user posted image

Katrinči hvala za dobrodošlico user posted image

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 472
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 20:23:33   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: Renesme**

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: Renesme**

Katrinka koliko je bila tvoja težka pri teh tednih, glede na to da je bila potem tak micena? Me pa veseli ko berem, da lepo napredujeta (čeprav malo počasneje ) Sicer pa ti otroci nikoli niso po tabelcah, glavno da rastejo!


sm sla prov v materinsko pogledat...
34t - 1689g ocenjenih...kasneje sem imela ocenjenih ze slabih 2200,rodila z 2040g...
in kaj naj bi bil vzrok da mas tok majhnega



ne vejo, pač eni so manjšiuser posted image , že tamala ko se je rodila 38t1d je imela 2570g in 47cm, drugače zdrava....
Zdaj so pa tudi pretoki kao ok, plodovnice dovolj, glava in noge ok- no za cca 5-6dni manjše, trebušček pa še malo manjši, sam je kar bedn občutek, tudi če veš da je potem vse ok...očitno imam jaz lahkokategornikeuser posted image


aha,ma lej vazn da majo vec k 2kg pa da so zdravi,bodo ze nadoknadl a ne...
moja prva je bla pa tocn 38t rojena pa 2910 in 50cm...tud ne tezka...


petrca - a otrocek bo loh dihu k se rodi - no,hocem vprasat...kaj pa ce diha,ali pri takih poskodbah ne prezivijo...vem da je v 23t...vprasam
pa niti ne vem kako naj vprasamuser posted image

(odgovor članu Renesme**)
Neposredna povezava do sporočila: 473
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 20:47:54   
Renesme**
IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: Renesme**

IZVIRNO SPOROČILO: katrinka

IZVIRNO SPOROČILO: Renesme**

Katrinka koliko je bila tvoja težka pri teh tednih, glede na to da je bila potem tak micena? Me pa veseli ko berem, da lepo napredujeta (čeprav malo počasneje ) Sicer pa ti otroci nikoli niso po tabelcah, glavno da rastejo!


sm sla prov v materinsko pogledat...
34t - 1689g ocenjenih...kasneje sem imela ocenjenih ze slabih 2200,rodila z 2040g...
in kaj naj bi bil vzrok da mas tok majhnega



ne vejo, pač eni so manjšiuser posted image , že tamala ko se je rodila 38t1d je imela 2570g in 47cm, drugače zdrava....
Zdaj so pa tudi pretoki kao ok, plodovnice dovolj, glava in noge ok- no za cca 5-6dni manjše, trebušček pa še malo manjši, sam je kar bedn občutek, tudi če veš da je potem vse ok...očitno imam jaz lahkokategornikeuser posted image


aha,ma lej vazn da majo vec k 2kg pa da so zdravi,bodo ze nadoknadl a ne...
moja prva je bla pa tocn 38t rojena pa 2910 in 50cm...tud ne tezka...


petrca - a otrocek bo loh dihu k se rodi - no,hocem vprasat...kaj pa ce diha,ali pri takih poskodbah ne prezivijo...vem da je v 23t...vprasam
pa niti ne vem kako naj vprasamuser posted image



verjetno brez pomoči ne bo dihal, pomagali pa tudi ne bodouser posted image - res žalostno

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 474
   RE: ljubljanske nosečke - 4.del
22.9.2010 21:25:41   
Masha_M
A ni napisala petrca da so ji dali eno injekcijo, ki ubije plod? Najbrž je to dobro da ni še večji šok, da bi otroček zajokal in dihal ko pride ven. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Renesme**)
Neposredna povezava do sporočila: 475
Stran:   <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  17 18 [19] 20 21   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?