|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  65 66 [67] 68 69   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 15:32:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_Ajda

Še en uporaben link za prenos: http://www.scribd.com/search?cat=redesign&q=montignac


v angleščiniuser posted image se mi ne da študirat kaj vsaka beseda pomenuser posted image a v slovenščini niuser posted image

(odgovor članu Mala_Ajda)
  Neposredna povezava do sporočila: 1651
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 15:35:45   
Anonimen
mojemu sinku se je poslabšalo in ga je možek peljal k DRuser posted image mi je kr hudo k je iz ure v uro bil slabše, upam da ni pljučnico fasuuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1652
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 15:40:24   
mojcaz.
razočarana user posted image user posted image user posted image user posted image tile so za tvojga sinčeka, da ni nič kaj hujšega in da se bo čim prej pozdravil.

prebrala vas bom kasneje, zdaj ni časa, kuham kosilo. Danes sem spila zjutraj limonin sok, za zajtrk sem mela kosmiče s posnetim mlekom, za kosilo bo juhca pa zelenjava kuhana in govedina, za večerjo pa bodo ostanki kosila user posted image user posted image user posted image


_____________________________

PO DEŽJU VEDNO POSIJE SONCE!!!!!!!!! in tudi meni je začelo sijat sonce :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1653
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 15:47:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojcaz.

razočarana user posted image user posted image user posted image user posted image tile so za tvojga sinčeka, da ni nič kaj hujšega in da se bo čim prej pozdravil.

prebrala vas bom kasneje, zdaj ni časa, kuham kosilo. Danes sem spila zjutraj limonin sok, za zajtrk sem mela kosmiče s posnetim mlekom, za kosilo bo juhca pa zelenjava kuhana in govedina, za večerjo pa bodo ostanki kosila user posted image user posted image user posted image



jz grem pa v četrtek iskat meso za v juho, k ga imajo v lidlu v akcijiuser posted image

hvala mojcaz jaz tud upam da ni kaj hujšga vasu in da je samo zarad napada takuser posted image

(odgovor članu mojcaz.)
  Neposredna povezava do sporočila: 1654
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 18:49:54   
Vidividi
Sem se vam danes nasmejala. Super ste.

Mene zanima vaše mnejnje o grški solati. Kumarice, paradižnik paprika-to je ok., kaj pa
feta sir? Vem, da je polnomasten in kao naj ne bi.
Mogoče kakšna menjava za drugi podoben sir, če katera ve.

Mejte se.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1655
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 18:56:22   
Anonimen
grška solata se sme, je tud recept v knjigi, vsaj v tej novejši k ga ima kolegica sam ni za hujšat je za vzdrževat težouser posted image  

evo HB smo sinka peljali še enkrat k DR. je mel v krvi kisika samo 90, mogu bi met pa vsaj 94user posted image tak da je imel 100% napaduser posted image   jz sem pa mislila da smo dali to skojz... 

(odgovor članu Vidividi)
  Neposredna povezava do sporočila: 1656
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 19:19:05   
katrin***
razočarana...držte se. Tudi to bo minilo boš videla.user posted image user posted image user posted image user posted image

vidividi...namesto fete pa po moje lahko daš mozarello, sicer ni isto, ampak ala sir pa jeuser posted image

večerja je mimo in ostanki kosila pospravljeni. Uspešen dan popolnoma po Montiju user posted image user posted image user posted image user posted image  -bravo jstuser posted image

Zdele grem pa mal recepte pogledat za jutri.

_____________________________

15.09.2009 se nama je pridružil najih sonček Alina!
rojstvo: 2325gr, 45cm
1.mesec: 3500gr, 51,5cm
2.mesec: 4500gr, 57cm
3.mesec: 5300gr, 58cm
4.mesec in pol:6500gr, 62,5cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1657
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 19:22:04   
katrin***
še neki pozabla vprašat:

- kateri sir kupujete? Je Jošt lahki o.k?
- kje lahko kombiniram Cottage cheese?
- kako pripravite beluše?

hvalauser posted image

_____________________________

15.09.2009 se nama je pridružil najih sonček Alina!
rojstvo: 2325gr, 45cm
1.mesec: 3500gr, 51,5cm
2.mesec: 4500gr, 57cm
3.mesec: 5300gr, 58cm
4.mesec in pol:6500gr, 62,5cm

(odgovor članu katrin***)
Neposredna povezava do sporočila: 1658
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 19:31:44   
Teya D.
IZVIRNO SPOROČILO: katrin***

še neki pozabla vprašat:

- kateri sir kupujete? Je Jošt lahki o.k?
- kje lahko kombiniram Cottage cheese?
- kako pripravite beluše?

hvalauser posted image


Vsaka ti čast če ga lahko ješ. Sem ga kupila enkrat pa nikoli več, ker mi niti malo ni dober.
Drugače kupim lahko livado. Sira ne jem pogosto, če pa ga že pa nimam slabe vesti.user posted image

(odgovor članu katrin***)
Neposredna povezava do sporočila: 1659
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 21:03:59   
suzy85
IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.

IZVIRNO SPOROČILO: katrin***

še neki pozabla vprašat:

- kateri sir kupujete? Je Jošt lahki o.k?
- kje lahko kombiniram Cottage cheese?
- kako pripravite beluše?

hvalauser posted image


Vsaka ti čast če ga lahko ješ. Sem ga kupila enkrat pa nikoli več, ker mi niti malo ni dober.
Drugače kupim lahko livado. Sira ne jem pogosto, če pa ga že pa nimam slabe vesti.user posted image

tudi meni lahki jošt ni dober. jst kupujem šmarski rok.


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 1660
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
2.2.2010 21:55:44   
_ella_
Grojer priporoča Monti, meni je super, ampak gaima tako obilno v receptih, da ne vem kko nej shujšam s sirom. Pa tudi kisla smetana in sladka smetna ima v receptih. Sej ni čudno, da meni teža stojiuser posted image Bo treba spet malo strisent, pa mislim da tistih 5 kavic BK s 3 natreni ne bo šlo večuser posted image . brez cukram mi je pa brezokusno, kot da bi obarvano vodo pila.

A skuta s lahkim jogurtom zmešano pa malo finess kosmiče lahko za večerjo?

razočarana upam da bo mali kmalu bolje. Kaj pa ima vročinske krče? Naša je spet čist smrkava, sej je po meni fasala, pa sem šla vseeno danes ven na sonce, je tko pasalo. Ja cepljenje bomo očitno spet za ene 14 dni prestavli. Ga zdej že vlečem ma sej to ne spada sem.
Skratka, ja januar je bil kar OK, kar se tiče zgubljenja kg. -3,5kg je zame zadovoljivo, če bi šlo tako naprejuser posted image pa se bojim, da bo čedalje težjeuser posted image

Nič grem spat, včerij nisem skor nič spala, ali pa spala na stolu s malo v rokahuser posted image

(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 1661
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 7:30:44   
Anonimen
jutro

sinko ima laringitične napadeuser posted image   tak da ni kaj preveč fajn, to je kot astma sam da se dogaja samo ponoč med 23h in 5uro zjutraj tak da k ima napad pol eden od naju ne spi ponavadi tisti ki je naslednji dan frej ali pa dela popoldneuser posted image

no danes je že bolje je dobu ventolin in mu ga dajem na tri ure tako da danes že lažje dihauser posted image   je pa dr kr mal čudn včeraj pogledala ko ga je mož prpeljal še enkrat dol ker v ponedeljek ni bilo kao nič včeraj je bil pa iz ure v uro slabi, zdej je pa ventolin prjel pa je že boljšuser posted image


nč grem si zajterk narest, pridem nazaj,

za kosilo danes bo pa cvetačni pire in????????

(odgovor članu _ella_)
  Neposredna povezava do sporočila: 1662
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 7:33:21   
Anonimen
aja sir imam pa kar navadenga ker ga skoraj nič ne pojem tako da mi tistga koščka ponavad ni žal pa če prav je polnomasten.


moram pa povedat da me je pa včeraj možek prvič pohvalu in mi reku da drži pesti da mi bo uspelouser posted image user posted image  
pol je pa reku da je na čuda hladilnik ful polhen odkar jz ne jem namazovuser posted image

včerakj sem mela za večerjo poli salamo in kisle kumarice njamiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1663
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 11:22:09   
ZvitaLisica
oj!
men je pa uspel fantastični PZ kruh in sem ga jedla za zajtrk z dukat light namazom, kosilo bo Musaka z jajčevci, bučkami in mletim mesom + solata, za večerjo pa ovseni kosmiči z jogurtom.

Za popoldansko maloco bo še 20 min Pilates workout in ene 20 min orbitreka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1664
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 11:56:50   
boob
lep pozdrav vsem

jst sm se pa zdej fino najedla jote, sej verjetno repa ni priporočljiva, ampak . . je blo tok dobro

zvitalisica po kašnem receptu si pa delala PZ kruh?

_____________________________

"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel. Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." Nejc Zaplotnik

(odgovor članu ZvitaLisica)
Neposredna povezava do sporočila: 1665
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 12:34:51   
Anonimen
jz si kar kupim moko polnozrnato in ga spečem,

smo od dr T. je bolje, tak da bo verjetno drug teden že v vrtcuuser posted image

(odgovor članu boob)
  Neposredna povezava do sporočila: 1666
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 13:50:44   
brbončica


smo od dr T. je bolje, tak da bo verjetno drug teden že v vrtcuuser posted image


Super, sam da je bolje. user posted image od mene .
Jaz sem se pa glihjar najedla PZ makaronov z zelenjavno omako in če ne bom porcij zmanjšala, mi ne bo šlo nič dol. Ampak sem bla tolk lačččnnnaaaaauser posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1667
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 14:54:38   
Mala_Ajda
Se opravičujem razočarana, bom drugič samo linke v slovenskem jeziku lepila user posted image . Obstajajo datoteke skeniranih knjig, samo je bila kvota v preteklosti presežena in se ne da vlečt dol. Se ti ponižno opravičujem. Še enkrat. Khm...

nekaj časa nazaj sem brala tole:

Pomankljivost glikemičnega indeksa:
kljub temu, da ima upoštevanje glikemičnega indeksa velik pomen pri načrtovanju jedilnika, še posebej, če je cilj izguba odvečne maščobe, pa glikemični indeks ni brez pomanjkljivosti.
1. Velika odstopanja pri meritvah
Glikemični indeks določenega živila je običajno povprečen rezultat večih testiranj in zato dokaj natančen. Kljub temu pa se rezultati različnih testiranj enakega živila včasih močno razlikujejo. Najbolj očitno je to pri sadju, kjer se glikemični indeks z zorenjem izrazito zvišuje in se rezultati lahko razlikujejo tudi za 50%.
2. Vpliv priprave živil
Kakšen glikemični indeks ima jabolko? In kakšen glikemični indeks ima isto jabolko, ki smo ga zmleli v čežano?
Oba GI se močno razlikujeta, saj na glikemični indeks vpliva vsaka predelava živila, naj bo to mletje ali kuhanje. Razkuhane testenine imajo npr. nekoliko večji glikemični indeks kot kuhane »al dente«.
3. Vpliv kombiniranja živil
Glikemični indeksi se določajo za posamezna živila, obrok pa običajno sestavlja več živil. Skupni glikemični indeks obroka je tako povprečje glikemičnih indeksov vseh živil. Glikemični indeks obroka se lahko zniža z dodajanjem maščob, beljakovin in balastnih snovi.
4. Pomanjkanje podatkov
Zaradi prej opisanega zahtevnega postopka meritev, je glikemični indeks določen le za približno 5% vseh živil. Žal se iz sestave živila GI ne da predvideti dovolj natančno, zato je za vsako živilo potrebno opraviti meritve.
5. Individualne razlike
Ljudje se med seboj razlikujemo tudi po tem, kako hitro in učinkovito prebavljamo ogljikove hidrate, zato prihaja do individualnih razlik pri dvigu krvnega sladkorja po zaužitju istega živila. Že določeni glikemični indeksi so sicer povprečne vrednosti za zdravo populacijo, a kaj lahko se zgodi, da je odziv telesa bistveno močnejši ali šibkejši od povprečja. Lahko rečemo, da ima vsako živilo le nam lasten glikemični indeks.Oglejmo si še glikemične indekse in obremenitve za nekaj pogostih živil. Količine prebavljivih ogljikovih hidratov (POH) in glikemične obremenitve so preračunane za 100g živila.




živilo
GI
POH
GO

Arašidi
14
13
2

Grenivka
25
7
2

Pizza
30
16
5

Jabolko
38
11
4

Špageti
42
27
11

Korenje
47
7
3

Pomaranča
48
9
4

Banana
52
20
10

Čips
54
48
26

Snickers
55
56
31

Rjav riž
55
21
12

Med
55
80
44

Ovsena kaša
58
9
5

Rozine
64
74
47

Bel riž
64
28
18

Namizni sladkor
68
100
68

Bel kruh
70
47
33

Lubenica
72
7
5

Popcorn
72
62
45

Pečen krompir
85
19
16

Glukoza
100
100
100
Kaj lahko iz podatkov v zgornji tabeli zaključimo?
Izbiranje živil le na podlagi glikemičnega indeksa – še posebej, če je cilj hujšanje – lahko zaradi nepazljivosti privede do ravno nasprotnih rezultatov od pričakovanih. Treba se je namreč zavadati, da je primarni vzrok kopičenja telesne maščobe še vedno prevelik vnos kalorij, in da je za hujšanje nujno potreben kalorični deficit. Če bi se ravnali le po glikemičnem indeksu in glikemični obremenitvi, bi lahko napačno sklepali, da je npr. 200g pizze precej boljša izbira kot 200g rjavega riža, ali da je 100g arašidov za hujšanje primernejše kot 100g banane. Pa temu ni tako.

(odgovor članu brbončica)
Neposredna povezava do sporočila: 1668
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 15:50:37   
suzy85
hej!
na brzino:
PZ: sok grenivke in 2 pomaranč
Z: jajčna omleta z MM sirom
K: zelenjavna rižota
M: jogurt 1,3%
V: hrenovke

aha! če si naredim zelenjavno rižoto, lahko naribam malo sira gor ali pa dodam malo kisle smetane?


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Mala_Ajda)
Neposredna povezava do sporočila: 1669
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 16:04:46   
Anonimen
suzy ja lahko

mala_ ajda: sej ni panike sam k se mi ne da prevajat, pol je pa še kakšna beseda not k je ne poznam pa moram po slovarju iskat user posted image user posted image   hmm sami izgovoriuser posted image user posted image   saj bo ne sekiraj seuser posted image pa ne se sekirat zarad mene k jz jem ta teden sam kumarce kisle in poli salamouser posted image user posted image

(odgovor članu suzy85)
  Neposredna povezava do sporočila: 1670
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 16:28:50   
mamica2009
Jaz sem pa danes za kosilo naredila pirine palačinke in not sem dala Cottage cheese 0,9 mm?
a to se sme kobminirat skupaj? upam da

< Sporočilo je popravil mamica2009 -- 3.2.2010 16:29:39 >


_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1671
   [Brisano sporočilo]
3.2.2010 17:30:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1672
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 17:36:44   
ZvitaLisica
IZVIRNO SPOROČILO: boob

lep pozdrav vsem

jst sm se pa zdej fino najedla jote, sej verjetno repa ni priporočljiva, ampak . . je blo tok dobro

zvitalisica po kašnem receptu si pa delala PZ kruh?


Moj recept je bolj na oko oz. roko ampak vseeno:

Cca 0,5 kg PZ pšenične moke (pirine, Pz pirine) dam v široko posodo, v sredino naredim jamico in dam vanjo 1 sveži kvas, žličko sladkorja in cca 2 dl tople vode. Počakam, da kvas začne naraščat, potem dodam še dve žlički soli (pazi je ne daš v kvas) in še cca 2 dl vode v jamico. Mešam s kuhalnico/žlico, da približno dobim vse skupaj. Potem okrog "lepljivega" testa potrosim z PZ moko in zmesim še na roke - toliko da dobim vse skupaj.
Dvakrat do trikrat hajam, na koncu dodam še semena (bučno, lan, sezam), in dam shajat v model. Ko shaja dovolj, ga nekajkrat prerežem in pečem na 180C 40 minut.
Pommebno je, da je testo rahlo, da dodaš, preden začneš s kuhalnico mešat, dovolj vode. Do sedaj sem sama dala vedno premalo vode in je prišel tak zbit ven (saj je bil dober ampak...). Današnji pa je rahel, visok, s hrustljavo skorjico.


Še to, ko ga spečem ga takoj zavijem v kuhinjsko krpo in ga tako piustim da se ohladi.

(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 1673
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.2.2010 21:32:35   
Vidividi
Hvala za odgovore glede grške solate in idejo o mocareli. Ta mi je še najbolj diši za poleg.
Drugače se vam pa moram potožit. Danes sem dan začela čist po montijevo.

Zajtrk: jabolko, 2 kosa pz kruh, bela kava bs.

Kosilo je blo pa skoraj čisto mimo. Kitajska pri kolegih. Ampak jaz sem jedla tudi bel riž, ki pa je skregan z montijem. Poleg tega so na mizo postavili čokoladne mafine in jaz sem ga probala.

Večerja: paradižnikova solata s čebulo.

Po večerji pa še malo pospravim, nakar mi pozvoni telefon in izvem, da ima najbrž moja kolegica raka. Direkt sežem po čokoladi, sicer temni in jo pojem kr tri vrstice.

Mah, sm jezna sama nase.

Še eno vprašanje: kako je s temno čokolado. Jaz sem jo kupila v hoferju (75%) in med sestavinami je naveden tudi sladkor. (Saj mogoče je vprašanje čisto mimo).

Mejte se!

(odgovor članu ZvitaLisica)
Neposredna povezava do sporočila: 1674
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.2.2010 8:53:13   
Anonimen
jutro

še malo pa bomo 10egauser posted image

ojej vidividi rakuser posted image   boga tvoja prijateljica stoj ji čim bolj ob strani ker potrebuje dobre prijatelje

(odgovor članu Vidividi)
  Neposredna povezava do sporočila: 1675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  65 66 [67] 68 69   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  65 66 [67] 68 69   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?