|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 10:40:07   
živa
Nespanje - ko vendarle uspem priti do postelje, slabo spim, me lulat, me pokliče en ali drug malček, sem žejna, mi zaspi roka, ne najdem pravega položaja, mi zvoni ura user posted image  - skratka, tudi jaz slabo - in že itak malo - spim.

Zdaj bi pa zaspala kot top. Danes sem doma in delo na domu je meni stokrat hujše kot v službi, ker bi kaj jedla, pa pila, pa spila čaj ali kavo za prebujenje, pa kaj bi prebrala, pa pospravila, pa skuhala, pa šla samo za 5 minut zapret oči, pa ... Saj, razumete, ne user posted image ?

Doma sem pa zato, ker imam danes vendarle 3D UZ user posted image . Komaj čakamo!

Lp,

živa


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2176
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 10:58:51   
aprilski hrošček
user posted image user posted image user posted image user posted image  babyloverka iiiiii tvoja izjava "sestre travo kadijo, da niso tečne" user posted image user posted image user posted image user posted image  ne nisem tako mislila. Jaz sem bolj mislila na sam potek poroda. Pustijo ti, da se lahko gibaš, pa izbiraš položaj ki ti paše,... Kajti pri nas ni tako. Pred skoraj letom in pol sem bila z mojo najboljšo prijateljico na porodu in povem vam, da je bistvena razlika kaj ti govorijo v MŠ (sem morala pridobiti potrdilo) in kakor je potem v resnici. V MŠ ti nakladajo, da se lahko sprehajaš, pa lahko si izbereš barvo sobe, pa glasbo,... v resnici pa te dajo v sobo, ki je trenutno frej pa posteljo in priklopijo na CT pa nikamor do konca poroda. Sem bila kar šokirana.

Nataša35 tudi jaz ti z vsega srca želim pupiko!!!!

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2177
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 11:04:10   
amelie
IZVIRNO SPOROČILO: aprilski hrošček
Imam pa eno vprašanje za vse s štajerskega konca. A bo šla katera od vas roditi v Avstrijo? V petek ko sem bila na masaži mi je maserka, ki je tudi doula razlagala, kako je bila pred kratkim z enim parom na porodu v Avstriji in ni mogla prehvaliti porodnišnice in odprtosti njihovega osebja. Jaz bi šla takoj, če nebi bila tako daleč. Se bojim, da nebi rodila kar na poti user posted image user posted image user posted image .


Jaz sem bila v Avstriji na nuhalni in moram rečt, da sem bila navdušena nad osebjem in porodnišnico in da bi se z veseljem zapeljala tja tud rodit. Ampak to je draaaaaag špas, ki si ga žal ne morem privoščit. user posted image  

Spanje - jaz sem cucka izselila iz postelje, samo je meni bolj hudo kot njima, pa ju potem ponoči, ko grem na WC, nazaj povabim user posted image  In potem se gužvamo, vmes hodim še lulat, jamram, ker me kolk in zapestja bolijo, ampak kljub temu spim dobro. Se pogosto zbujam, ampak takoj nazaj zaspim - včasih nisem imela te sreče. Tako da trkam ...

(odgovor članu aprilski hrošček)
Neposredna povezava do sporočila: 2178
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 11:05:17   
babyloverka
uh jaz se že psihično pripravljam da sam porod kot porod ne bo prijeten in da sestre ne bodo ustrežljive sto na uro in da me nobena ne bo po rokah nosla, tudi za barve in glasbo mi je vseeno. ne vem, vem da na ptuju marsikatera doživi kaj neprijetnega in jaz sem se sama pri sebi pripravila na to, lahko pa se pustim presenetit user posted image  itak ne moreš vplivat na to, kako se bo odvijalo in kakšne volje bo kdo tako da bomo se pač prepustili dogajanju, dokler bo z mišekom in z mano vse ok bom že potrpela, če pa bo kaj težav potem pa se bomo drugače menli. sem kar glasna oseba, pravi user posted image  tak da bom že nekak user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu aprilski hrošček)
Neposredna povezava do sporočila: 2179
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 11:10:04   
pupa*81
ja v avstriji, oz tudi v drugih državah (EU) je precej drugačen odnos do poroda... pr nas se to še zmeraj jemlje kot bolezen user posted image oz operacija in kot da se 'potek' in 'postopek' nič ne tiče pacientke user posted image pol se pa v lj hvalijo, da so skoraj največja porodnišnica v evropi user posted image kot da je to pozitivno user posted image bol k bomo tečne bolš bo... upejmo da bodo lahko naše hčere rojevale bolj 'človeško' user posted image  user posted image  user posted image

aha, pa še en recept proti smrčanju, ga vem šele pol leta, ampak pr nama fuuul deluje: k začne user posted image smrčat, se ga sam dotaknem npr. za ramo al roko, če pa ne pomaga, ga pa še mal pobožam user posted image pr nama garantirano deluje user posted image upam da bo še kateri v pomoč user posted image

(odgovor članu amelie)
Neposredna povezava do sporočila: 2180
   [Brisano sporočilo]
1.2.2010 11:14:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pupa*81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2181
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 11:20:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pupa*81
aha, pa še en recept proti smrčanju, ga vem šele pol leta, ampak pr nama fuuul deluje: k začne user posted image smrčat, se ga sam dotaknem npr. za ramo al roko, če pa ne pomaga, ga pa še mal pobožam user posted image pr nama garantirano deluje user posted image upam da bo še kateri v pomoč user posted image



No pri nama to ne deluje. Prvo mu lepo rečem lubi nehi smrčat, ga pobožam, pomaga točno 1 minuto in spet ista pesem. In ja cojka tud jaz ga komolčkam, sam ta komolčkanje na konc ni več prijeten, ker bi ga res kar pretepla takrat. Eno noč sem ga mela tok poln kufer da sem se že zadrla da nej gre na balkon spat.

< Sporočilo je popravil nax05 -- 1.2.2010 11:22:09 >

(odgovor članu pupa*81)
  Neposredna povezava do sporočila: 2182
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 11:24:45   
aprilski hrošček
Ma kok ste face!!!!!! Tudi pri nama ne pali neka nežnost proti smrčanju user posted image user posted image user posted image . Jaz sem kapitulirala in ko začne z bojnimi glasovi se raje umaknem v dnevno sobo in se vsaj pošteno naspimuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2183
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 11:32:34   
tintin
hoj punce še od mene,

držim pesti za Kepico in ostale, ki imate težave.

Sem si ogledala kompletke za iz P, vozičke...lepi. Jaz sem kompletek kupila in sicer v H&M, kompletek sivih hlačk in jopice (za celih 5 evr)...univerzalno za punčko ali fantka...spodaj bo otroček imel bel body, bele žabice, majčko. Vse to ter nogavičke in kapico bo "podedoval" od starejšega brata. user posted image Cunjic tokrat ne bom kupovala skoraj nič...kupila sem samo 6 novih tetra plenic (3 v Ikei, 3 pa v Mullerju - imajo tudi potiskane), ker so naše obstoječe že malo boge (predvsem v smislu spranosti). Jih non stop uporabljamo za hranjenje...

Jaz sem bolj tako tako. Spim dobro, samo vedno premalo...sem precej utrujena, en mini prehlad, ki se je razširil nižje v dihala me je kar izčrpal (čeprav razen minimalno zamašenega nosu, bolečega grla, mrazenja in nadležnega suhega kašlja) ni bilo nič, se mi zdi da izgledam prav slabo (podočnjaki, bleda polt). Spet me dajejo omrtvele roke, prav zoprno.


Jaz imam jutri pregled...tako da javim novo stanje potem. Ob pogledu na tehtnico bom sicer raje mižala...saj ne jem prav veliko, samo buši in prsa se pa širijo....user posted image




(odgovor članu aprilski hrošček)
Neposredna povezava do sporočila: 2184
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:09:52   
ela24
Pozdravljene!

Danes pa je naš user posted image kar živahenuser posted image . Sem prav vesela, ker včeraj pa je bil kot da cel dan spi, in pol sm samo zaskrbljena, boljše da cel dan brcauser posted image

Imena, simpatično! Vsako je po svoje lepo. Jaz sem bolj pristaš kratkih imen, že zato ker je priimek malo težji.

Spanje... Tudi jaz sem prebudim, pa wc in to, pa dostikrat imam more, ampak spim pa kar dobro, zjutraj sploh rada potegnemuser posted image Sm pa ta vikend prespala drugje, ker sma bila na poroki, pa sm videla da sploh ne bi spala, če ne bi imela svoje ljube postelje. Se bo mali kar navado na vodno, upam, da ne bom imela problemov, da ne bo hoto v zibki spatuser posted image
Kako planirate spanje? Ga boste dajale v svojo posteljico ali kar v vajini postelji?

Uh, smo že v 31 tednu, tako da je res čas, da začnem prat in pripravljat za user posted image . Ampak, če ne vem če se nam bo uspelo selit ali ne... In pol bi rada že v novem stanovanju pripravila za user posted image , ampak ne vem do kdaj sploh lahko čakam da me pol ne preseneti in ne bom imela nič pripravljeno?

Joj, kepica, drži se. Uboga, upam da zdržiš čim dlje, saj dva tri tedne še, pa bo čisto vredu. Če se ne motim po 35 tednu ne rabi več v inkubator?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2185
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:39:39   
nejanejc
ojla

sem spet vesela, kos em mel apo dolgem casu UZ :) In sem koncno vidla obrazek od otroka :) Ma je bolj dragemu podoben kot meni :)

za spol nisem vprasala, sem rekla, da nocem vedet in nisem zvedla :)

tako, vse vredu, je tud dol obrnjeno dete, zile ok.... pritisk ok... Niso me pa tehtale... Bo vecji sok cez en mesec, ko bojo dvojne kile!

lep dan!

(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 2186
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:40:15   
nejanejc
aja, ocenjena teza pa 1700g

(odgovor članu nejanejc)
Neposredna povezava do sporočila: 2187
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:44:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ela24
Kako planirate spanje? Ga boste dajale v svojo posteljico ali kar v vajini postelji?


Jaz nameravam dat otročka spat v njegovo posteljo. Že tako imam 2 psa na postelji, pa tud zdi se mi da se more navadit otrok tam spat. Drugo je pa cartanje zjutraj.

(odgovor članu ela24)
  Neposredna povezava do sporočila: 2188
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:47:10   
neka_noč
Spanje in smrčanje; Sama imam že tako probleme s spanjem. Zadnje dve noči sicer spim ko ubita. Hvala bogu! Sicer pa po premetavanju v postelji odidem na rr. user posted image A ne lj.nosečke? user posted image  
Moj user posted image obvlada smrčanje. Prvo ga nežno pokličem - nič, nato ga še enkrat, malo glasneje pokličem - nič, ga porukam (komolčkam) - nič; tudi trzne ne, potem seveda pop...im in se zaderem - Damjan... - on pa , kaj , kaj? user posted image Mu povem, da smrči in naj neha, ker to je pa že too much... - on pa meni, da on že ne smrčiuser posted image user posted image user posted image   No, in takrat me zagrabi sveta jeza, da bi ga z valarjem po glavi. user posted image Ko je bil sin še veliko manjši in je spal med nama v postelji, se mojega user posted image nisem mogal dotakniti (je bil predaleč na drugi strani postelje), pa sem vzela (mehko) blazino in sem ga čez  sina "rukala" z njo - ampak sem kar potrebovala, da sem ga uspela zbuditi. Če sem kaj rekla, se je prej zbudil sin kot pa moj user posted image .


(odgovor članu ela24)
Neposredna povezava do sporočila: 2189
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:56:25   
NATAŠA35
mater ste face, sem se skoraj poscala od smehauser posted image user posted image .... mojmu ne zaleže nič, dokler se ne zaderem...pa še tole, ker smo prenavljali omaro, je na najini posteljici vsega po malem, pa spiva na kavču v dnevni sobi, razen če letim spat v otroško sobo, k mulcem...

grem malo delat, pa vas potem pokomentiram...


_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2190
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:57:36   
nejanejc
ja jst morem mojga tud pošteno "rukat" da neha "žagat".. če mam srečo pol tudi ne nadaljuje :)

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 2191
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 12:59:45   
legenda_m
zivjo da se še jst javm. mal vs spremljam pa sm šele zdj odločla da kj napišem k ponavad na hit skočm na rr pa vprašam kr rabm..... čas pa to.... al pa lenoba. v glavnem pdp mam 18.4. pričakujemo user posted image , zanekrat vse ok. upam, da bo tko tud naprej. sm iz okolice lj, rodila bom hm še ne vem kje. danes greva na mš. to je vse. zaenkrat. grem mal nadoknadit spanec. tale luna je ubitačna. zbudim se ob 4, lačna, k da mi nč ne dajo za jest, neka_noč jst sm smrčanje mojega user posted image rešla s čepki za ušesa. in se mi krasn obnesejo. fajn bodte

(odgovor članu neka_noč)
Neposredna povezava do sporočila: 2192
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 13:04:36   
Anonimen
Ok sem vedno misnla, da sem jaz čudna, ker imam take izpade k moj tok smrči, pa vidim, da smo vse isteuser posted image neka_noč si me prov nasmejala s tem kako si ga z blazino, da ne bi sina zbudila. Nataša tud midva zdej spiva na kavču, ker prenavljava spalnico in se nimam kam umaknit. Groza. Sem mu glih prej težila po telefonu, da bo treba čimprej spalnico v red nazaj spravt, ker če ne se bo men zmešal. Pol nej pa on smrči kokr hoče. Do takrat pa če bi rad ostal v enem kosu, nej mi zrihta spalnico, da jaz grem in mam mir. 

(odgovor članu nejanejc)
  Neposredna povezava do sporočila: 2193
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 13:05:14   
tanika1
Dobrodošla legenda_m!
Kam pa greš v mš? Jaz tudi začnem danes v lj porodnišnici.
Glede smrčanja-moram rečt, da mam ful srečo, ker moj sploh ne smrči, razen pred kakšnim tednom je eno noč, pa tud ni nič pomagalo božanje, oz je nehal za 1 minuto, pa spet začel.

(odgovor članu legenda_m)
Neposredna povezava do sporočila: 2194
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 13:14:10   
dacy
Pa smo se vrnili iz kontrole ... z zdravnikom sva dolocila da moj povisan pritisk je zgleda fobija na bele halje user posted image ... saj sem doma imeela vredu pritisk na kontroli pa je spet bil 176/96 ... pac opozoril me je naj kar veckrat dnevno merim in ce bo konstantno povisan pol naj pridem takoj na pregled , ce pa bo doma normalen pa naj ne skrbim user posted image ... Tehtali se nismo, dobili smo potrdilo za porodnisko, aha pa dobila sem odpustno pismo iz bolnice in nasa bebica je tezka 1674g user posted image ... Pridno raste in to se pri meni tud vidi user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: cojka
Punce, a dojenčki slučajno smrčijo. Ker pol pa res ne vem, kaj bomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


cojka
moj necak je smrcal user posted image ... sicer ne cist kot novorojencek, je le zacel malo kasneje ampak je blo to tako cist nezno smrcanje da te je v bistvu se uspavalo ... smo se pa vcasih prav fajn nasmejali zraven ko nobeden nikoli se ni slisal otroka tolk malega smrcat user posted image

smrcanje - Pri nama sva pa oba smrcaca user posted image Jaz zadnja dva meseca nekako tezje diham in sem zato zacela ponoci smrcat tak da imava maraton ... enkrat on mene budi drugic pa jaz njega user posted image Tak da vcasih se tud jaz isto kot aprilski hrošček umaknem na kavc in pol oba spiva brez da bi kdo koga motil user posted image


_____________________________

Moj soncek Aleksei je prisel na svet kot moje darilo za materinski dan 25.3.2010 ob 3:47 , tezek 2635, in velik 47cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2195
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 14:21:50   
Anonimen
Zivjo punce.

Nimam dosti casa, ker sem v sluzbi, me pa nekaj zanima, ker berem, da se glih o imenih menite. A vas zanima pomen imena in izvor ali vam je to cist vseeno samo da se lepo slisi. Za eno vem, da je pisala, da bo njena hcerka Medea. Meni osebno je ime lepo, ampak Medea iz grske mitologije je ubila svoja dva otroka iz mascevanja do moza, ker jo je prevaral. user posted image In jaz sem takoj na to pomislila, ko sem prebrala. A ni to malo tezka popotnica za otroka, ko bo razlagal kaj pomeni njegovo ime? Ali pa se samo jaz ukvarjam s takimi postranskimi zadevami, ker nimam se vozicka in ne previjalne mizice in ne oblek in ne tetra plenic. Ok, brezveze da nastevam. Nic se nimam user posted image

Drugace vidim, da ste naceloma vse ok, kar me veseli. Tistim, ki niste, pa zelim, da se stanje hitro izboljsa.


(odgovor članu dacy)
  Neposredna povezava do sporočila: 2196
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 14:37:17   
tintin
Agaiauser posted image všeč mi je tvoje razmišljanje in tudi meni je pomemben pomen imena....tako smo prvič otročku nadeli ime "kraljevski" (Vasja), tokrat bo pa "gospodar, vladar, mogočen" ali pa "vrtnica oz. rožni grm" :user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2197
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 14:41:39   
BELA BUČA
Nama je všeč ime, ki je najprej omenjeno pri neki kurtizani ... Tako nekako piše v Leksikonu imen. Priznam, mam pomisleke. Je pa lepo ime.

Je katera razmišljala o epiduralni oz. je z epiduralno že rodila?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2198
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 14:41:47   
nejanejc
se strinjam z Algaio in tintin... no, jst ne bom dala kakega "vladrskega" imena, sam mi je pa pomembno kaj ime pomeni :)

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 2199
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
1.2.2010 14:42:39   
nejanejc
jst razmisljam o epiduralni, če bo šansa mislim, da s eje bom posluzila

(odgovor članu nejanejc)
Neposredna povezava do sporočila: 2200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  86 87 [88] 89 90   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




spanje
Evica22

Kje je spal vaš novorojenček takoj po rojstvu?

V zibelki (24%)

V košarici (16%)

V otroški posteljici (55%)

V veliki postelji (6%)


Število vseh glasov: 233

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!