|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 17:07:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

zdej pa ne vem kaj naj za večerjo jem k sem se tojk pregrešila, HB nisem nič lačna tako da bom vidla, če bom lačna do 18h boj jedla drugače pa neuser posted image grem pol ob 19h na orbitrek ga moram spet mal zalaufatuser posted image


ej, ej, ne delat te napake, da ne boš jedla! Moraš jesti - ne smeš biti lačna! če greš zvečer na orbitrek spij pred tem črno kavo BS - kava pred aktivnostjo deluje kot doping (boš imela več energije) in pospešuje topljenje maščob (1 ura aerobne vadbe). Po vadbi pa obvezno pojej nekaj beljakovinskega, lahko riomare, jogurt. ..zato da se ti mišice regenerirajo. Pa še lačna ne boš.
Lačne pa res ne bit, ker bo telo potem paniko delalo in shranjevalo vsak vnos v zaloge (maščobo)...tako da le jejte - kadar je fejst kriza izberite nekaj z zelo nizkim GI in jejte!
brez skrbi, boste ravno tako shujšale! Ravno zaradi tega je meni Montignac najljubši ker ne smeš biti lačeni, kile gredo pa vseeno doluser posted image




a pol lahko je tudi po 18 uri če sem lačna sam da je GI MANJŠI OD 35 AL KAJuser posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 17:08:55   
Anonimen
nč se grem mal z mojima otrokama mal ukvarjat, uživajteuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 17:50:10   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

zdej pa ne vem kaj naj za večerjo jem k sem se tojk pregrešila, HB nisem nič lačna tako da bom vidla, če bom lačna do 18h boj jedla drugače pa neuser posted image grem pol ob 19h na orbitrek ga moram spet mal zalaufatuser posted image


ej, ej, ne delat te napake, da ne boš jedla! Moraš jesti - ne smeš biti lačna! če greš zvečer na orbitrek spij pred tem črno kavo BS - kava pred aktivnostjo deluje kot doping (boš imela več energije) in pospešuje topljenje maščob (1 ura aerobne vadbe). Po vadbi pa obvezno pojej nekaj beljakovinskega, lahko riomare, jogurt. ..zato da se ti mišice regenerirajo. Pa še lačna ne boš.
Lačne pa res ne bit, ker bo telo potem paniko delalo in shranjevalo vsak vnos v zaloge (maščobo)...tako da le jejte - kadar je fejst kriza izberite nekaj z zelo nizkim GI in jejte!
brez skrbi, boste ravno tako shujšale! Ravno zaradi tega je meni Montignac najljubši ker ne smeš biti lačeni, kile gredo pa vseeno doluser posted image




a pol lahko je tudi po 18 uri če sem lačna sam da je GI MANJŠI OD 35 AL KAJuser posted image



če je kriza z lakoto, kar!


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 19:15:44   
viroza
Sm  se  čist se mal zgubila s tem hujšanjem .V glavnem sem si oblubla da začnem v pon. pa sm se kar malo presenetla in začela kar danes.In se moram pohvalt 2 dni nisem jedla sladkega.In zaklela sm se da grem 1krat na teden v bazen pretegent mišice.Itak mam tak šiht da nonstop muvam.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 19:44:51   
Anonimen
evo jz sem pa mal prej govorila z bratrancem, k se ukvarja z herbalaifom, seveda je prej probal na sebi in je shujšal v treh mesecih 10 kg, tako da me je prepričal in bom en mesec zjutraj pila šejk herbalajf čez dan pa se prehranjevala po montiju, pa ima da idejo tej kguser posted image


sem gonila 10min, pa sem bla čist paf, nimam nobene kondicije, tako da bom postopoma cel tzeden pal povečevala, da pridem spet na pol ureuser posted image ali večuser posted image   rada se bi lotela tečt, sam z takim možem in dvema otrokoma je to bolj malo verjetnouser posted image tako da bo mogel zadostovat orbitrek user posted image po 15 pa še aerobikauser posted image

(odgovor članu viroza)
  Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 19:50:35   
Anonimen
punce nočkouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 20:10:37   
Teya D.
Pridne user posted image user posted image user posted image !

Jaz tudi nisem švinglala, edino kaj je, da zaradi tekočine nisem neka lačna, morala bi nekaj pojest, pa nisem niti lačna. Se še ni zgodilo, da bi morala nekako na silo jestuser posted image ( edino pri ločevalni pred 3,4leti kar pomeni da deluje).

Uživajte, lahko noč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 20:11:38   
mojcaz.
VELIK BOJ ZA USPEH BOMO ZAČEL 1.1.2010!!!!

Vsakega 10. v mescu bomo urejale seznamček, da bomo lahko vidle naše rezultate

user posted image



user posted image SEZNAM NAŠEGA USPEHA S KILOGRAMI user posted image




VZDEVEK    KG OB ZAČETKU   ŽELJENI TEŽA (KG)     VMESNI REZULTAT
mojcaz.            75 kg                     60 kg (-15)              10.12.2009 -> 0 kg
TT                     73 kg                    60kg (-12)               10.12.2009 -> 0kg
boob                85kg                     70kg (-15)                           /
cveka30           90kg                     65kg (-25)               10.12.2009->0kg
m.rudovic         95kg                     70 kg (10-15)                     /
aurora_5         62kg                     53kg (-9)                 10.12.2009->0kg
usica               90kg                     70kg (-20)                         /
TRIŠ                83 kg                    65kg (-15)                        /
S*                   84 kg                    70kg (-14)                        /
Muca Miša      100kg                    75kg (-25)                       /
mate0ja         106kg                    96 kg (-10)                     /
k.tja                73 kg                    63 kg (-10)                     /
*raci*             95 kg                    70kg (-25)                      /
mamica2009   105 kg                  80kg (-25)                     /
rokipoki          73 kg                    68kg (-5)                       /
indijancek       73kg                    62kg (-11)                     /
Zvezdica         73,5 kg                60 kg (-13,5)                 /
brbončica       72 kg                    60kg (-12)                    /
viroza             76 kg                   66kg (-10)                    /
Dali*                ???                        ???                            /
nebo              67,3kg                 58 kg (-9)                      /
_andreja_      98kg                    77kg (-21)                     /
julija30           77kg                    67kg (-10)                     /
Detece            70kg                   58kg (-12)                      /
_ella_             79 kg                  64kg (-15)                      /
Tanchy           90 kg                  70kg (-20)                      /
brkn83           66kg                   58kg (-8)                       /
antonia          83 kg                  64 kg(-19)                      /
ZvitaLisica
      79 kg                  64kg (-15)                     /
katrin***       68 kg                  60kg (-8)                      /
Teya D.          85 kg                  66kg (-19)                    /
lunca144       73kg                   65kg (8)                       /
morrak          71 kg                  60kg (-11)                   /

ČE BOMO PRIDNE BODO TAKŠNI REZULTATI VIDNI user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image





_____________________________

PO DEŽJU VEDNO POSIJE SONCE!!!!!!!!! in tudi meni je začelo sijat sonce :)

(odgovor članu mojcaz.)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 22:27:56   
brkn83
Pozdravljene vse.

No danes mi je lepo uspelo in nisem nič grešila in moram rečt da se danes prav super počutim. Čeprav me še vedno zamika kaj sladkega - zato bom zagotovo naredila čokoladno torto.

Jedilnik za jutri:
predzajtrk: kivi in 2dcl vode z limono
zajtrk: 2 hrenovki, trdo kuhano jajce in zeliščni čaj
malica: mandarine
kosilo: zelenjavna mineštra
malica: jabolko
večerja: polnozrnate palačinke posneta skuta in marmelada


_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu mojcaz.)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
3.1.2010 22:36:46   
brbončica

Čer! Danes mi je pa uspelo, nisem grešila. Bili smo zunaj na kosilu, pa potem popoldne še na obisku, ampak sem vztrajala pri svojem in se nisem pustila. Moj današnji jedilnik:
Z: PZ kruh, marmelada, bela kava
K: popečen tofu z zelenjavo, mal sojine omake gor, kitajsko zelje
V: pečen piščanec, cvetača
Za malco pa vmes sadje, pa 2 brezkofeinske kave.
Nočko vsemuser posted image

(odgovor članu mojcaz.)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   [Brisano sporočilo]
4.1.2010 6:19:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu brbončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 7:06:47   
boob
dobro jutro

končno konec praznikov, tako da zdej bom mela pa tudi jst več časa za klepetat user posted image

se kar držim, edin k smo meli obiske in sm dala čips na mizo sm moga ga vzet . . ampak sam za okus user posted image

Z: PZ kruh z marmelado
M:mandarine
K:puran+zelenjava
M:mandlji
V:g.juhica

A za večerjo se lahko je sadje??

_____________________________

"Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo našel. Kdor najde pot, bo cilj vedno nosil v sebi." Nejc Zaplotnik

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 7:18:10   
_ella_
MONTIGNAC I. STOPNJA

Pred zajtrkom spijemo sveže stisnjen sok pomaranče, limone ali grenivke, ali pojemo en sadežž: jabolko, kivi.

ZAJTRK: 20 minut kasneje. Izbiraš lahko med dvema.

ZAJTRK Z VELIKO OGLJIKOVIMI HIDRATI + BELJAKOVINE 5 x tedensko

Ta vrsta zajtrka naj ima v dieti glavno vlogo in naj bo na jedilniku vsaj 5 x tedensko.
Le pri tem obroku je dovoljen kruh: polnozrnati, rženi…Poješš ga lahko koliko hočeš, če v preostalem delu zajtrka ni nobenih maščob.
- polnozrnat graham, kruh z otrobi, polnozrnat prepečenec
- polnozrnati kosmiči brez sladkorja
- sadna marmelada brez sladkorja
- posneto mleko z manj maščob
- pusta skuta z manj maščob
- jogurt navadni z manj maščob
- kava brez kofeina, brez sladkorja
- blagi čaj brez sladkorja
- kompot brez sladkorja

Vse brez sladkorjev, brez maščob (maslo, margarina) in polnom. mlečnih izdelkov.

ZAJTRK IZ BELJAKOVIN IN MAŠČOB 2 x tedensko

Ta obrok naj sestavljajo beljakovinska žživila in nasičene maščobe, v njem pa ni oglj.hidr., pri katerih je GI višji od 35. Lahko uporabišš malo olja ali masla.
- umešana jajca
- trdo kuhana jajca
- jajca na oko
- omleta
- slanina, ribe, klobasice
- hrenovke, domača kuhana ššunka
- siri (grojer…)
- posneto mleko
- kava brez kofeina, čaj brez sladkorja

Če izberešš ta zajtrk, moraš izbrati kosilo z veliko ogljik.hidrati z nizkim GI - do 35 in malo nasičenih maščob.
BREZ KRUHA, brez sladkorjev, vrednost GI pod 35.


KOSILO: lahko izbirašš med dvema.

KOSILO IZ BELJAKOVIN IN MAŠČOB

Ta obrok naj v vašem jedilniku prevladuje. Sestavljajo ga z beljakovinami bogata žživila in žživila z ogljik.hidrati, katerih GI ne sme presegati 35. Pri pripravi lahko uporabite tudi malo olja ali masla.

- zelenjava (paradižnik, kumare, ššampinjoni, stročji fižol, por,
zelje, cvetača, brokoli, kisle kumare, redkvice, bučke, olive...)
- vse vrste zelene solate (s prelivom sol, kis, olivno olje)
- ribe
- meso, mesnine
- jajca
- sojini izdelki, sojin tofu

Vse brez drobtin ali moke. Obrok lahko zaključite z majhnim kozarcem (1dl) vina ali piva.
Za poobedek si lahko privoščite sir.


KOSILO IZ OGLJIKOVIH HIDRATOV Z VLAKNINAMI 3-4x na teden
Glavno jed naj sestavljajo oglj.hidrati z veliko vsebnostjo vlaknin in nižjim GI od 50. Čim manj maščob ali raje nič. Nič masla, nič olja. Solato lahko malo pokapljašš z olivnim oljem in malo lim. soka.

- rjavi rižž, neprečiščen basmati
- polnozrnate testenine al dente, bolj hladne
- stročnice: leča, čičerika, beli in rjavi fižol
- leča + čebula + nav.jogurt z malo maščobami
- zelenjava: ššpinača, brokoli, paprika…..

Poobedek: čokolada temna z vsaj 70% kakava. Montinjakova čokoladna torta.
Ne smešš jesti kruha - niti polnozrnatega.
Če izberešš to kosilo, naj bo večerja iz beljakovin in maščob.

VEČERJA: mora biti najlažji obrok dneva in popolnoma brez maščobe. Zelenjavna juha, leča, grah, fižol, testenine z zelenjavo, sadje ali žžitarice z jogurtom.

 
 
Jedilniki:

instant kava z 1.3% mlekom
Z:  2x LC probijozični jogurt 1,3% + 1kos polnozrnatega kruha
M: voda, 2klementini
K: naravno pečen puranji zrezek, zelena solata
M: voda
V: 1x LC probijotični jogurt
pol pa samo še voda



2kozarca vode kava in grenivka                                                                                                                    
M: jabolko,pomaranča                                                                                                     
K:   krožnik juhe,košček mesa iz juhe 20 dag,bušene bučke s česnom                                            
M: trdo kuhano jajce in grenivka                                                                                                                          
V: navaden jogurt s kosmiči in grenivka  Vmes pa ful vode al pa čaji          



Z: rM: čaj
V: solata z jajcem in voda ženi ali polnozrnat kos kruha, nemastni sir, čaj
M: mandarine, čaj
K: solata, piščančji zrezek popečen na žaru, limonada

 
 predzjutraj- 2 mandarini ,
Z: zajterk 2 kos PZ kruha s nesladkano marmelado in vitalinea jogurt ,brezkofeinska kava  mlekom 
M: malica - jabolko 
K: kosilo- zelenjavna juha, tofu s gobami , brezkofeinska kava s  mlekom ,
M: malica - jabolko 
V: večerja- zelenjavna juha in solata s kozjim sirom in panceto


Z: polnozrnat kruh, lahka skuta, bela kava
K: sarmice ( vsako leto jih imamo, samo da letos bodo moje malo drugačne, samo z mesom, brez riža)
V. kakšen jogurt in sir


predzajtrk: limonada in pomaranča ali mandarina
zajtrk: polnozrnat kruh z mrmelado bs in pravi čaj bs
malica: sadje, vendar še ne vem kakšno
kosilo: porova juha, piščančje prsi, zelena solata
večerja: porova juha, ki bo ostala od kosila, kakšna solata


1.      Dan,   Petek 1.1.2010

Cca. 20-30 min. pred zajtrkom: 1 jabolko/hruška/pomaranča/grenivka ali 2 mandarini, če ni sadja pa 1velika žlica jabolčnega kisa v 2 dcl vode (ima enak učinek, če ne celo boljši od sadeža)

Z (09.00): ovseni kosmiči s posnetim mlekom (dodam še žličko lanenega semena), kava brez sladkorja s posnetim mlekom

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

M (12.00):  navadni  jogurt 1,3 m.m

13.30:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

K (15.00): čista goveja juha, meso iz juhe v solati z jajci (za ostale člane še dušen krompir)

M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00):  gosta zelenjavna juha (narejena iz ostanka čiste goveje juhe od kosila z »al dente« vuhano in zmiksano zelenjavo – po možnosti svežo!)

20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja (slednji paše pred TV-jem, sploh če nnapade lakota J)  


2.      Dan, sobota 2.1.2010

Cca. 20-30 min. pred zajtrkom: 1 jabolko/hruška/pomaranča/grenivka ali 2 mandarini, če ni sadja pa 1velika žlica jabolčnega kisa v 2 dcl vode

Z (09.00): polnozrnat kruh, marmelada brez sladkorja (Mercator, Zdravo življenje – marelična), zeliščni čaj brez sladkorja, kava

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

M (12.00): 1 sadež

13.30:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

K (15.00): zelenjavna juha, ajdova kaša z gobami oz. šampijoni iz konzerve

M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00):  hrenovka,  mešana solata

20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega
čaja  

 
 
pred zajtrkom:pomaranča
ZAJTRK: bela kava(brez kofeinska+mleko 1,5% maščobe)
MALICA: jabolko
KOSILO:gobeji zrezki zelenjavni omaki dušeni na vodi, rdeči radič
MALICA:jogurt 0,5% maščobe
VEČERJA: ajdova kaša


1.  Dan,   Sobota 2.1.2010

Cca. 20-30 min. pred zajtrkom: 1 jabolko/hruška/pomaranča/grenivka ali 2 mandarini, če ni sadja pa 1velika žlica jabolčnega kisa v 2 dcl vode (ima enak učinek, če ne celo boljši od sadeža) ali vsaj kozarec Donata Z
(09.00): ovseni kosmiči s posnetim mlekom (dodam še žličko lanenega semena), kava brez sladkorja s posnetim mlekom
10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00):  navadni  jogurt 1,3 m.m 13.30:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): čista goveja juha, meso iz juhe v solati z jajci (za ostale člane še dušen krompir)
 M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja) V
 (18.00):  gosta zelenjavna juha (narejena iz ostanka čiste goveje juhe od kosila z »al dente« vuhano in zmiksano zelenjavo – po možnosti svežo!)
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja (slednji paše pred TV-jem, sploh če napade lakota J)  
 
2.Dan, nedelja 3.1.2010
 Cca. 20-30 min. pred zajtrkom: 1 jabolko/hruška/pomaranča/grenivka ali 2 mandarini, če ni sadja pa 1velika žlica jabolčnega kisa v 2 dcl vode Z
(09.00): polnozrnat kruh (nizko GI kruh), marmelada brez sladkorja (Mercator, Zdravo življenje – marelična), zeliščni čaj brez sladkorja, kava
10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): 1 sadež
13.30:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): zelenjavna juha, ajdova kaša z gobami oz. šampijoni iz konzerve, solata
 M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)
 V (18.00):  hrenovka,  mešana solata
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja        

 3.dan  Ponedeljek 4.1.2010  
 8.30   Sadje/voda s kisom
Z (09.00):  1x LC probiotični jogurt 1,3% + 1kos polnozrnatega kruha, kava z 1,5 mlekom
10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12:00) : 1,3 jogurt 13.30:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

K (15.00): naravno pečen puranji/piščančji zrezek, zelena solata (za ostale člane še priloga riž ali krompir)
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00): 1x LC probijotični jogurt
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja

 
4.dan, Torek 5.1.2010

sadež/voda s kisom                                                                                                                    
Z (9.00) 2 trdo kuhani jajci, kozarec mleka 1,5 in kava BS

10.0   3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja) M (12.00): jogurt 1,3 13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00):  krožnik juhe,košček mesa iz juhe 20 dag, dušene bučke s česnom (za ostale člane še pire krompir)                                            
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)
V (18.00): Wassa polnozrnati kruhki s manjmastnim sirom (Zdravo življenje) in drobnjakom + jogurt 1,3

20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja 
 
  5.Dan, Sreda 6.1.2010
l Sadež/voda s kisom
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh + marmelada BS, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): 2 klementini, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): zelenjavna juha, PZ testenine + paradižnikova omaka, kitajsko zelje v solati
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) solata z jajcem, Cottage cheese, olive ali kumarice
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja

6. Dan, četrtek 7.1.2010
Sadež/voda s kisom
Z (09.00): žitni (ovseni ali rženi) kosmiči + 1,3 tekoči jogurt, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
 M (12.00): jabolko, kavni nadomestek (žitna kava)
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): nerafiniran riž z zelenjavo, solata
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

 V (18.00): 1 x tuna iz konzerve v lastnem soku (rio mare – bela), kumarice/olive/sveža paprika
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja

7. Dan, Petek 8.1.2010  
Sadež/voda s kisom
Z (09.00): wassa polnozrnati kruh (krekerji), lahek sirni namaz, paradižnik, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): košček sira, kavni nadomestek (žitna kava)
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): zelenjavna juha, »moja« grška solata (čebula, olive, paprika, kumare, paradižnik, kapre, nariban manjmastni sir, začimbe) - (za ostale člane zraven pečen krompir ali pomfri)
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) Cottage cheese, olive/kumarice/paradižnikova solata
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja

 
8. dan, Sobota 9.1.2010   Sadež/voda s kisom
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh + marmelada BS, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): 2 klementini/1 jabolko, kavni nadomestek oz. žitna kava
2713.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): zelenjavna juha, mešana zelenjava iz pečice z manjmastnim sirom (bučke, jajčevci, paprike, paradižnik) in kitajsko zelje v solati
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) jajčna omleta s čebulo in porom, solata
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
 9. dan, Nedelja 10.1.2010
Sadež/voda s kisom
Z (09.00): hrenovka in narezan paradižnik, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): jogurt 1,3 in kavni nadomestek – žitna kava
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): porova juha, pečen piščanec/puran, paradižnikova solata (po potrebi za ostale člane še priloga)
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00): porova juha od kosila, jogurt 1,3
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja

 
10. Dan, Ponedeljek 11.1.1010   Sadež/voda s kisom
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh + piščančje prsi v salami, manjmasten sir, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): pomaranča, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
 K (15.00): paradižnikova juha, polnozrnate palačinke, kompot BS
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

 V (18.00) enako kot kosilo
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
11. dan, Torek 12.1.2010
Sadež/voda s kisom
Z (09.00): jajčna omleta z drobnjakom in peteršiljem, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): sadež, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): moja gosta zelenjavna juha (zelenjavna juha zgoščena z ajdovo kašo) (za ostale člane zraven še sveži kruh in povrhu še kakšna sladica, štrudelj, …)
 M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)
V (18.00): kislo zelje z olivnim oljem in česnom, jogurt 1,3
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
12. dan, Sreda 13.1.2010
Sadež/voda s kisom/donat
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh + marmelada BS, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): 1 wassa kruhek+ tanka rezina manjmastnega sira, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): dušeno rdeče zelje (t.i. sladko zelje) in ajdova kaša, solata
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) solata z jajcem, jogurt 1,3 20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  
 
13. dan, četrtek 14.1.2010   Sadež/voda s kisom
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh + manjmastna skuta z začimbami, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): jogurt, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): Polnozrnate testenine z kumarami/bučkami, zelena solata
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) popečeni jajčevci z manjmastnim sirom, jogurt
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
14. dan, Petek 15.1.2010   Sadež/voda s kisom
Z (09.00): 2x jogurt 1,3 z žlico otrobov in žličko lanenega semena, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): 2 klementini/sadež, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): pečen piščanec/puran, stročji fižol v solati
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomesetek) in 3-5 dcl vode(ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) Wassa kruhki, manjmasten sir + začimbe
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
15. dan, Sobota 16.1.2010 Sadež/voda s kisom
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh + lahek sirni namaz, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): jogurt, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): čebulna/porova juha, nerafiniran riž z začimbami in popečene bučke, paradižnikova solata
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomestek) in 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) solata z jajcem, Cottage cheese, olive ali kumarice
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
16. dan, Nedelja 17.1.2010 Sadež/voda s kisom
Z (09.00): polnozrnat ali nizko GI kruh+marmelada BS, kava z mlekom 1,5

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): sadež, kavni nadomestek
 13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
K (15.00): goveji golaž z zelenjavno prilogo, solata (za ostale člane namesto zelenjavne priloge lahko polento/krompir)
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomestek) in 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

V (18.00) 1 tuna iz konzerve v lastnem soku (rio mare), paradižnikova solata
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
17. dan, Ponedeljek 18.1.2010
Sadež/voda s kisom
Z (09.00): ovseni kosmiči s posnetim mlekom, kava s posnetim mlekom

10.00:  3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)
M (12.00): sadež, kavni nadomestek
13.30 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja) K (15.00):  cvetačna juha, pečene paprike, zraven pa nizko GI kruh (za ostale člane pa sveže kajzerice)
M (16.00): kava (po možnosti kavni nadomestek) in 3-5 dcl vode (ali nesladkanega zeliščnega čaja)

 V (18.00): zelenjavna juha oz. juha od kosila, jogurt
20.00: 3-5 dcl vode ali toplega nesladkanega zeliščnega čaja  

 
pred zajtrkom 2 dcl vode z eno žlico jabolčnega kisa,
čez pol urce zajtrk: zeleni čaj, polnozrnati kruh z nemastnim sirom,
malic: 2 jabolki
kosilo: zelenjavna juha
malica: mandarini ali pomaranča
večerja: motovilec z jajčko 

Moj zajtrk danes pa je bil mleko z ovsenimi kosmiči
malca bo sadje
kosilo bo solata in pečeno svinjsko meso (v pečici z začimbami, brez olja)
večerja 1 kuhano jajce in malo kuhane zelenjave(za pest) 


predzajtrk: kis z vodo
Zajtrk: ovseni kosmiči z mlekom
malica:kivi
kosilo:kislo zelje (moji dobijo pečenico)
malica:jabolko
večerja:malo skute in  kisle smetane 

predzajtrk: žlica kisa v 2 dl vode
zajtrk: kosmiči z mlekom z malo maščobami
malica: jabolko
kosilo: testenine v zelenjavni omaki, solata
malica: sadje
večerja:zelenjavna juha in solata
 

 

pomaranča
Z: jogurt 1,5%
K: svinjski zrezki v čebulni omaki (omako zgostim z naribano bučko), dušene bučke in zelena solata
V: jogurt s sadjem

jutri
sadje
Z: ovseni kosmiči z vročim mlekom, dodam nekaj narezanih suhih sliv in okus mi je božanski
K: cvetača s sirom in solata
V: pečena jajka in malo salame

Jedilnik za jutri:
predzajtrk: kivi in 2dcl vode z limono
zajtrk: 2 hrenovki, trdo kuhano jajce in zeliščni čaj
malica: mandarine
kosilo: zelenjavna mineštra
malica: jabolko
večerja: polnozrnate palačinke posneta skuta in marmelada


Z: PZ kruh, marmelada, bela kava
K: popečen tofu z zelenjavo, mal sojine omake gor, kitajsko zelje
V: pečen piščanec, cvetača
Za malco pa vmes sadje, pa 2 brezkofeinske kave.


 
Z: PZ kruh z marmelado
M:mandarine
K:puran+zelenjava
M:mandlji
V:g.juhica


(odgovor članu boob)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 7:18:42   
_ella_
Recepti:
 
za vse ki si boste same pekle kruh, sm dobila en recept in je SUPER in ENOSTAVEN
Pirina moka - polnozrnata 500g
Sol
Pecilni prašek
Sezam
Mak
Sončnično seme
Ovseni kosmiči
Bučno seme
Mineralna voda 500ml

V posodi zmešamo pirino moko, sol, pecilni prašek, sezam, mak, sončnično seme, ovsene kosmiče in bučno seme.

Prilijemo mineralno vodo in mešamo toliko časa, da nastane lepo testo.

Maso damo v namaščen pekač in pečemo 1 uro na 200° C.




Sicer pa fantastičen recept za polnozrnate omlete:

Za 1 omlet:
1 jajc
5g PZ pirine moke
10g ovsnenih kosmičev zmeltih
malo soli
25g vode

zraven pa lahko daš skuto ali marmelado BS 

Še en recept za polnozrnat kruh


350 ml vode
300 g polnozrnate pšenične moke
200 g druge polnozrnate moke (ržena, pirina,...)
1/2 jog. lončka lanenih semen (predhodno namočenih v vodi cca. 1 h)
1/2 jog. lončka bučnih semen
1/2 jog. lončka sončničnih semen
1 zvrhana čajna žlička soli
1/2 čajne žličke sladkorja (rjavega ali fruktoze ali nekaj kapljic javorjevega sirupa)
1 zavitek suhega kvasa (7 g)

Vse sestavine v naslednjem zaporedju dodamo v posodo za peko v kruhomatu: najprej vodo, nato obe (ali več) vrsti moke, semena, sol, sladkor in nazadnje potresemo kvas.
Uporaba kruhomata Bomann: izberemo 2. program Schnell (1:58) in barvo zapečenosti Dunkel. Če želimo peči z zakasnitvijo, tega programa ni mogoče izbrati, zato izberemo program Vollkorn. 


Postopek brez avtomata

V majhni posodi segrejemo 1 dl mleka. V mleko zmešamo 1 žličko sladkorja, dve žlički moke in nadrobljen kvas. Pustimo, da malo vzhaja.
V večjo posodo stresemo 1 kg moke in 3 ščepe soli. Ko kvas vzhaja, ga stresemo v moko in fino gnetemo. Med gnetenjem si pomagamo še z mlekom zmešanim s toplo vodo (če je testo trdo) in z moko (če je testo premehko). Zgnetemo bolj rahlo. Spet pustimo vzhajati 35 - 45 minut.
Potem ponovno pregnetemo testo, ga oblikujemo v hlebček in ga damo na pomaščen pekač (nizek pekač iz pečice). Pokrijemo s kuhinjsko krpo in pustimo vzhajati še 20 - 30 minut.
Pečemo 45 - 60 minut na 180 stopinjah
Odlična različica tega recepta je zeliščni kruhek, kjer so vse sestavine enake, le od semen se uporabijo samo lanena semena. Nato dodaj 1/2 jogurtovega lončka želene začimbe. Odličen je npr. rženi polnozrnati kruhek z zmleto kumino, pa tudi tak z origanom, pa baziliko... Odličen je tudi s prepraženim nasekljanim česnom (1 jog. lonček) ali čebulo.
Ta recept sem zapisala po nekaj ne preveč uspešnih poskusih, nato pa mi je le uspelo najti pravo razmerje vseh sestavin, saj so uporabljene izključno težke, polnozrnate moke. Kruhek je mehak in odličnega okusa. Po istem receptu ga lahko pripraviš tudi ročno, brez kruhomata.  


ČOKOLADNA TORTA

SESTAVINE:
310g na koščke nalomljene temne čokolade ( 70% kakavnih delcev ),
dodatno 185g za preliv
10 velikih jajc, ki jih ubijemo in ločimo beljake od rumenjakov


POTEK
Okrogel tortni model premera 20cm obložimo s papirjem za peko. Papir, s katerim je obložen obod modla, naj sega nekaj cm čez model. Pečico segrejemo na 250'C.
Veliko suho posodo postavimo nad kozico z rahlo vrelo vodo tako, da se dno ne dotika vode. V posodo damo 310g čokolade in jo med zmernim mešanjem stopimo ( 15-20 min).
Jajčne beljake stepemo v trd sneg, tako da se delajo vršički.
Skledo s topljeno čokolado odstavimo na delovno površino, Stepemo rumenjake in jih narahlo zmešamo v čokolado. Dodamo dve žlici snega in zmešamo. Nato na hitro vmešamo še preostali sneg, da nastane rahla penasta zmes. Ne smemo mešati predolgo, saj se nam lahko zmes sesede.
Čokoladno mešanico nalijemo v model in pečemo natanko 8 minut.
Model vzamemo iz pečice in 30 minut hladimo, nato postavimo za 12ur ali za čez noč še v hladilnik.
Preden torto ponudimo jo zvrnemo na veliki pladenj ali na prozorno folijo. Preostalo čokolado stopimo in jo na tanko prelijemo po torti. Postavimo za 5min v hladilnik da se čokolada strdi in nato razrežemo z nožem, ki ga pomakamo v vročo vodo.







(odgovor članu mojcaz.)
Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 7:25:06   
_ella_
Jedilniki:
 
1. dan
ZAJTRK z zeliščnim ali sadnim čajem ali kavo brez kofeina, nesladkani ovseni kosmiči s posnetim mlekom in jagodami.
KOSILO z 1 kozarcem (1dl) suhega vina ali 1 kozarcem (1dl) piva, grška solata, omleta z ementalcem, nekaj kvadratkov temne čokolade.
PRIGRIZEK (po želji) jogurtov napitek brez sladkorja.
VEČERJA z 1 kozarcem (1dl) piva, zelenjavna juha, npr. Pretlačena kumarična juha, zelena solata, trska na žaru, praženi ali v sopari kuhani brokoli, breskova pena.
2. dan
ZAJTRK: polnozrnati opečenec z marmelado brez sladkorja, lahki navadni jogurt z malinami.
KOSILO: zelenjavna juha, npr brokolijeva, na žaru pečene bučke, tribarvni riž, cvetačni pire, jabolka s cimetom.
PRIGRIZEK: jajčna solata in presna zelenjava.
VEČERJA: juha z belim vinom, svinina z gorčično omako z zelišči v sopari kuhane artičoke, narezane breskve s svežim sirčkom.
3. dan
ZAJTRK: ovseni kosmiči, z nemastnim sirom in rezinami jabolk.
KOSILO: paradižnikova juha z baziliko, solatni krožnik (solata in zelena solata, sir, šunka, kuhano jajce, paradižniki in olivno olje, nekaj kvadratkov temne čokolade.
PRIGRIZEK: mandlji in lešniki.
VEČERJA: zelenjavna juha, npr. Pretlačena juha iz bučk, narastek s samoniklimi gobami, solata iz rukole, narezana jabolka s svežim sirčkom.
4. dan
ZAJTRK: opečen rženi kruh z marmelado brez sladkorja in nemastnim sirom.
KOSILO: zelenjavna juha, npr. Gobova, solata iz stročjega fižola, artičok in rukole, piščanec na žaru, jagode s skuto.
PRIGRIZEK: presna zelenjava in brie.
VEČERJA: zelena solata, tuna na žaru; hitro prepražene gobe, navadni jogurt s sveže narezanimi marelicami.
5. dan
ZAJTRK: nesladkani ovseni kosmiči s posnetim mlekom in sesekljanimi marelicami.
KOSILO: zelenjavna juha, npr. iz brokolija, zelena solata, zrezek na žaru, stročji fižol, nekaj kvadratkov temne čokolade.
PRIGRIZEK: hruške z navadnim jogurtom.
VEČERJA: zelenjavna juha, npr. gobova, zelena solata, pečen piščanec, beluši na žaru, brie in camembert.
6. dan
ZAJTRK: omleta z grojerjem, ocvrti koščki slanine.
KOSILO: zelenjavna juha, npr. gazpačo, zelena solata, leča s hitro popraženo čebulo in gobami, lahki jogurt z jagodovo marmelado brez sladkorja.
PRIGRIZEK: rezine šunke in puranovega mesa.
VEČERJA: juha z belim vinom, hitro popraženi jajčevci, losos na žaru s špinačo, nekaj kvadratkov temne čokolade.
7. dan
ZAJTRK: poširana jajca, klobasica na žaru.
KOSILO: zelenjavna juha, npr. pretlačena juha iz paprik, solata nicoise (zelena solata, tuna, olive, kuhano jajce, kapre, paradižniki in olivno olje), skuta s hruškami.
PRIGRIZEK: presna zelenjava s creme fraiche.
VEČERJA: zelenjavna juha, npr. paradižnikova, artičoke (kuhane v sopari), špageti s paradižniki in beluši, nemastna


(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 8:01:38   
*raci*
UAAAU ELLA, TI SI SI PA DALA DELA.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Super, jaz že printam tvoje jedilnike. NO, jaz sem začela z današnjim dnem, in sicer sem se odločila za sadni dan, da se malo prečistim, tako da sem danes na jabolčkih in vodi.
IMam eno vprašanje. Kakšen naj imam jedilnik, če pa imamo pri nas kosilo ko pridem moj domov ob 16.30? Naj kosilo spustim oziroma, naj bo obilnješa malica in nato kosilo oz. večerja kar združeno (seveda ne količinsko user posted image ). Kako ve to prakticirate?

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 8:10:17   
Drnula
Ste pa aktivno zalaufale, vas ni za sledit. Tole z jedilniki in osnovnimi pravili, da jih ne pozabimo user posted image , je super user posted image user posted image user posted image user posted image

TomTaylor - jaz sem jem šampinjone vsaj 1x tedensko in polno dojim skoraj 5m. Jedla sem že tudi ostale gobe v omaki in vložene. Enako pri dojenju 1.user posted image .

Mene lahko tudi še uvrstite na seznam. Jaz sem sicer montignacova že od srede septembra in sem dala dol -10 kg (po praznikih kaže sicer -9kguser posted image ). Zadnje dva tedna sem bolj opustila vendar se vaga ni bistveno premaknila gor, za 1kg. Pa 1kg je itak nerdorečen gor/dol že na same tekočine v telesu.

Imam namen dol sklestit še min 3kg, raje 4kg. Tako, da se bom začela spet pridno držati. Trenutna teža 56kg, željena 52kg,  pri višini 155cm. Ja, pa pri celulitu punce se men res orng, orng pozna. Sem si po nasvetu montignaca kupila še ribje olje in vsak teden požrem eno žlico, saj mi ribe smrdijo še vedno (začele med nosečnostjo, prej jih oboževala). Se je pa moje telo spremenilo, kar nekaj visi z mene in moja maščoba je redka kot voda, kar valovi tam pod kožo že če sam mal frcnem user posted image user posted image

Pri zgubljanju teže mi verjetno pomaga dojenje, saj ves čas polno dojim. Se pa je tempo drastično umiril in verjamem, da bom naslednje kg dala dol precej težje in bo treba uvest telovadbo. Pa ne sam zarad teže .... jaz sem tolk zakrnela ratala user posted image user posted image user posted image   .. hočem nazaj kondicijo user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 8:31:44   
S*
Dobro jutro!

Prazniki so hvala bogu mimo in danes začnem tudi jaz s polno paro. V zadnjih 14 dnevih mi je uspelo pridelat še +2 kg user posted image , tako da me je danes kmalu kap zjutraj, ko sem se tehtala. Jaz bom na začetku malo kombinirala montija in ločevalno, predvsem zaradi zajtrkov, ker se ne morem prisilit, da bi jedla pred službo, tako da bom kar na sadju do 12h potem pa kosili in naprej. Kosilo si bom prinesla s sabo v službo in če bo le šlo bom kuhala za en dan v naprej.
No pa dejmo štartat user posted image   user posted image   user posted image .

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 643
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 8:38:06   
Teya D.
Drnula super je, da si dala toliko kg dol. Verjetno res še več zaradi dojenja ampak to je super. Res pa je kot si rekla, da bo zdaj šlo težje saj bodo kg nekaj časa stali in ravno tu jaz včasih zgubim voljo, ker mislim, da se nič ne dogaja ampak upam da bo šlo.


Punce, jaz se bom tehtala samo 10. v mesecu, ker drugače, če stopim gor pa vidim da ni učinka mi zbije voljouser posted image  in lahko še prehitro obupam.

Grem se probat spoprijateljit s svojim g. Orbitrekomuser posted image , potem pa še me čaka kar nekaj dela, tak da je najbolje, da kar pljunem v roke.

user posted image

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 9:05:35   
Mala_Ajda
Ojla,
končala sem z javljanjem na temi "začnemo s 1.10.2009. Dekleta sicer imajo željo in nekatere so res uspešne, samo jaz rabim še dodatno vzpodbudo pri hujšanju.
Začela sem okoli 14.11., spravila dol slabih 5 kilogramov (slab kilogram se je zadnji teden vrnil, ali pa je kaj drugega vmesuser posted image ), ker mi manjkajo še 4 do teže v kateri se bom dobro počutila "tečem zadnji krog", ki je najtežji.

Upam, da me sprejmete medse, GI upoštevam ves čas diete, z majčkenimi občasnimi grehi. Vaši jediniki so superuser posted image in so mi v veliko pomoč.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 9:22:06   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Teya D.


Punce, jaz se bom tehtala samo 10. v mesecu, ker drugače, če stopim gor pa vidim da ni učinka mi zbije voljouser posted image  in lahko še prehitro obupam.





user posted image

bom tudi jaz takouser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Teya D.)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 9:26:15   
_ella_
IZVIRNO SPOROČILO: Drnula


Pri zgubljanju teže mi verjetno pomaga dojenje, saj ves čas polno dojim. Se pa je tempo drastično umiril in verjamem, da bom naslednje kg dala dol precej težje in bo treba uvest telovadbo. Pa ne sam zarad teže .... jaz sem tolk zakrnela ratala user posted image user posted image user posted image   .. hočem nazaj kondicijo user posted image




Menda  se med dojenjem ne izgublja kilažo, ampak ko nehaš dojiti. Tko so mi rekli v posvetovalnici in tudi kolegice so rekle, da so začele samodejno hujšati, ko so samo še 2 obroka dojili. No upam, da je tko, ker meni ni šlo v šestih mesecih nič dol. Mora iti pa zdaj user posted image

(odgovor članu Drnula)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 9:38:20   
_ella_
evo neki zapiskov od Cvekice kaj smeš in kaj ne smeš v prvi fazi montijeve metode:

Montignacova metoda  
Prepovedana živila:  
    Predjedi: ·        Korenje ·        Pesa ·        Koruza ·        Riž ·        Zdrob ·        Leča ·        Fižol ·        Krompir ·        Ostrige ·        Pečenice ·        Mesne krogljice ·        Jedi iz listnatega testa ·        Slane pite ·        Palačinke ·        Narastki ·        Toast ·        Na masti popečen kruh ·        Pice ·        Miške ·        Fondue
     Glavne jedi: ·        Panirana riba ·        Premastno meso ·        Koža ·        Jetra                              
     Priloge: ·        Prečiščen zrob ·        Leča ·        Fižol ·        Grah ·        Krompir ·        Riž ·        Testenine Začimbe: ·        Krompirjev škrob ·        Rižev škrob ·        Paradižnikov kečap ·        Kupljena majoneza ·        Bešamel ·        Omaka z moko ·        Sladkor ·        Karamel ·        Palmovo olje ·        Parafinirano olje

MONTIGNAC I. STOPNJA 
Pred zajtrkom spijemo: - sveže stisnjen sok pomaranče, limone ali grenivke, ali pojemo en sadež: jabolko, kivi.
ZAJTRK: 20 minut kasneje. Izbiraš lahko med dvema.
ZAJTRK Z VELIKO OGLJIKOVIMI HIDRATI + BELJAKOVINE    5 x tedensko
ZAJTRK IZ BELJAKOVIN IN MAŠČOB 2 x tedensko   
               
Ta vrsta zajtrka naj ima v dieti glavno vlogo in naj bo na jedilniku vsaj 5 x tedensko.  
Ta obrok naj sestavljajo beljakovinska živila in nasičene maščobe, v njem pa ni oglj.hidr.,
Le pri tem obroku je dovoljen kruh: polnozrnati, rženi…Poješ ga lahko koliko hočeš,
pri katerih je GI višji od 35. Lahko uporabiš malo olja ali masla.    
če v preostalem delu zajtrka ni nobenih maščob.         
           
             
- umešana jajca        
- polnozrnat graham, kruh z otrobi, polnozrnat prepečenec    
- trdo kuhana jajca        
- polnozrnati kosmiči brez sladkorja        
- jajca na oko          
- sadna marmelada brez sladkorja        
- omleta          
- posneto mleko z manj maščob        
- slanina, ribe, klobasice        
- pusta skuta z manj maščob        
- hrenovke, domača kuhana šunka      
- jogurt navadni z manj maščob        
- siri (grojer…)        
- kava brez kofeina, brez sladkorja        
- posneto mleko        
- blagi čaj brez sladkorja          
- kava brez kofeina, čaj brez sladkorja      
- kompot brez sladkorja          
           
             
Če izbereš ta zajtrk, moraš izbrati kosilo z veliko ogljik.hidrati z nizkim GI - do 35 
Vse brez sladkorjev, brez maščob (maslo, margarina) in polnom. mlečnih izdelkov.  
in malo nasičenih maščob.        
Vrednost GI pod 35.            
BREZ KRUHA, brez sladkorjev, vrednost GI pod 35.      

KOSILO: lahko izbiraš med dvema.
KOSILO IZ BELJAKOVIN IN MAŠČOB         
KOSILO IZ OGLJIKOVIH HIDRATOV Z VLAKNINAMI 3-4x na teden
             
           
Ta obrok naj v vašem jedilniku prevladuje. Sestavljajo ga z beljakovinami     
Glavno jed naj sestavljajo oglj.hidrati z veliko vsebnostjo vlaknin in nižjim  
bogata živila in živila z ogljik.hidrati, katerih GI ne sme presegati 35. Pri    
GI od 50.  Čim manj maščob ali raje nič. Nič masla, nič olja. Solato lahko   
pripravi lahko uporabite tudi malo olja ali masla.        
malo pokapljaš z olivnim oljem in malo lim. soka.      
             
           
- zelenjava (paradižnik, kumare, šampinjoni, stročji fižol, por,    
- rjavi riž, neprečiščen basmati      
zelje, cvetača, brokoli, kisle kumare, redkvice, bučke, olive...)    
- polnozrnate testenine al dente, bolj hladne    
- vse vrste zelene solate (s prelivom sol, kis, olivno olje)    
- stročnice: leča, čičerika, beli in rjavi fižol    
- ribe            
- leča + čebula + nav.jogurt z malo maščobami    
- meso, mesnine          
- zelenjava: špinača, brokoli, paprika…..      
- jajca            
           
- sojini izdelki, sojin tofu          
Poobedek: čokolada temna z vsaj 70% kakava. Montinjakova čokoladna torta.  
             
Ne smeš jesti kruha - niti polnozrnatega.      
Vse brez drobtin ali moke. Obrok lahko zaključite z majhnim kozarcem (1dl) vina ali piva.  
Če izbereš to kosilo, naj bo večerja iz beljakovin in maščob.    
Za poobedek si lahko privoščite sir.           
            


Pa še GI živil


user posted image



< Sporočilo je popravil _ella_ -- 4.1.2010 9:40:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 9:42:41   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: _ella_

IZVIRNO SPOROČILO: Drnula


Pri zgubljanju teže mi verjetno pomaga dojenje, saj ves čas polno dojim. Se pa je tempo drastično umiril in verjamem, da bom naslednje kg dala dol precej težje in bo treba uvest telovadbo. Pa ne sam zarad teže .... jaz sem tolk zakrnela ratala user posted image user posted image user posted image   .. hočem nazaj kondicijo user posted image




Menda  se med dojenjem ne izgublja kilažo, ampak ko nehaš dojiti. Tko so mi rekli v posvetovalnici in tudi kolegice so rekle, da so začele samodejno hujšati, ko so samo še 2 obroka dojili. No upam, da je tko, ker meni ni šlo v šestih mesecih nič dol. Mora iti pa zdaj user posted image


jz dojim zdaj 4 mesece, pa mi teža stoji kot zabetoniranauser posted image pa ne jem nič groznega ali drugače kot sem včasih, pa se kile nikamor ne p0remaknejo-ne gor ne dol, kljub temu da dokaj zdravo jemuser posted image Tako da res upam, da kombinacija dojenja+montignac čimhitreje zbije kilograme, upam pa tudi, da bo šlo še dodatno dol, ko bom malo manj dojila oz. ko bom nehala.

Imam pa namen do maja izgubiti 10 kg, ostale 3-5 pa še do poletja.Počasi se daleč pride ane?user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu _ella_)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: Montignac in GI "dieta" s 1.1.2010
4.1.2010 9:52:28   
_ella_
No to potrjuje samo mojo izjavo. Pomojem s to hormoni, ki ti vežejo maščobo za svaki slučaj, če bo kdaj treba stradati, da imajo naši malčki za jesti.user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?