|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 9:54:35   
Kerensa*
Misliti mi je dala tema "Dan revščine" (s foruma "O šolarjih"), zato me zanima, kako ve gledate na revščino/bogastvo - kdaj je človek za vas reven/bogat?

Je reven tisti, ki nima 300€, da bi jih podaril v dobrodelne namene?
Je bogat tisti, kateremu pred hišo stoji nov Mercedes, doma pa jedo hrano iz Karitas-ovih paketov?

Je reven vsakdo, ki hodi na Rdeči križ po hrano?
Je bogat vsakdo, kogar vidite v dragi restavraciji, kjer je kaviar?

Je reven vsakdo, ki kupuje v Kik-u?
Je bogat vsakdo, ki ima majico z napisom Escada?

Kakšno je za vas merilo reven - bogat (izključno v materialnem smislu)?

In kot kakšne se smatrate ve - kot revne ali kot bogate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:00:54   
pety78
In kot kakšne se smatrate ve - kot revne ali kot bogate?


Jaz se smatram za bogato. Po srcu in duši seveda. user posted image
Drugače pa mislim, da sem nekje vmes. Ne bi rekla, da sem/smo glih revni, ker ne rabimo pazit, kaj damo v voziček, ko gremo po hrano. Res pa je, da ne kupujemo ful dragih cunj, pa nimamo ful dragih avtov, pa imamo kredit za stanovanje. Včasih zmanjka denarja, privoščimo pa si tudi izlete in počitnice.
Nisem ne eno ne drugo.


_____________________________



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:03:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Kakšno je za vas merilo reven - bogat (izključno v materialnem smislu)?
Še nisem našla merila za to user posted image

In kot kakšne se smatrate ve - kot revne ali kot bogate?

Dovolj za normalno preživetje, premalo za "preseravanje" user posted image
Niti pod razno nismo bogati. Tako revni, da ne bi zvozili meseca, pa tudi ne. In upam, da vsaj tako tudi ostane!!! Če že ne bi bilo bolje.


Še nekaj: jaz pod "normalno" smatram tudi to, da gledam na ceno in še posebej na to, da ne kupujem brezveznih stvari - beri: načrtujem jedilnike, pišem nakupovalni seznam in striktno po tem tudi nakupujem. Tudi oblačila (sploh za otroke) kupujem pretežno v Hoferju. In z možem nimava kakšnih modnih oblačilnih potreb. Enim bi bil naš stil preživetja mogoče obremenjujoč oz. bi se celo počutili revne, zato so te reči res strašno subjektivne...


< Sporočilo je popravil špelin@ -- 5.10.2009 10:06:40 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:05:03   
Anonimen
Med bogate spada le peščica ljudi v Sloveniji in mi nismo med njimi. Živimo pa na približno tak način kot je opisala pety78. Ni odrekanja in ni razbacivanja.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:05:47   
uškinamama
user posted image  kerensa, tu smo ja vse bogate, ker imamo zdrave otroke, razumevajoče partnerje, kvaliteten družinski čas in oh in sploh... Denar pa itak ni pomemben, ker je pomembno čisto in dobro srce. user posted image

Me prav zanima koliko jih bo napisalo da so bogati.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:07:43   
Nika v službi
Zame je bogat tisti, ki si lahko privošči luksuz, nadstandard, jasno iz svojih dejanskih prihodkov in ne na lizing, da bolje izgleda in da so sosedi nevoščljivi. Lahko je nekdo precej bogat (po mojih merilih), pa se s tem ne baha, ne meče ven, živi solidno, a ne razsipno in svojega statusa ne kaže na vsakem koraku. Poznam najmanj 2 taka primera in to se mi zdi pohvalno.

Našo družino dajem v srednji razred, kamor po dohodkih tudi spadamo. Kot je že Pety rekla, lahko si večkrat letno privoščimo zelo solidne počitnice, ne gledamo, kaj dajemo v košarico, vozimo soliden avto, nimamo kreditov za hišo, živimo dobro. In tudi za nas velja, da nismo firmaši, da kupujem tako v Kik-u kot npr. v Bossu ali pač kje drugje, ime firme mi ni merilo za nakup.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:08:26   
Anonimen
a je bilo včeraj žrebanje lota? počakaj, da pogledam, pa ti povem ali smo revni al bogati user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:09:29   
water lily
Na ravni slovenije....al svetovni ravni?
V sloveniji imamo ogromno kvazi revežev in ogromno kvazi bogatašev. Večina je še vedno nekje na sredini oz. na spodnjem koncu sredine. Tisti res revni se skrivajo, tisti res bogati tudi. Ampak to še ne pomeni da jih ni oz. jih je malo. In revežev in bogatašev je kar nekaj.

Jaz se mečem med une tasrednje. Čeprav....če bi me opazoval en bogat bi rekel da sem revna, če bi me opazoval nekdo ki ima dva krompirja za cel dan za družino prehranit bi pa rekel da sem bogata.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:14:00   
kajalin*
Nimam vsega kar bi rada,ampak sem skromna,tako da mi nič ne manjka.Ne kupujem izključno ene znamke in ne hodim v eno trgovino.Kupujem znamke,ampak ponavadi ko so znižane.
Mi pa postane slabo,ko poslušam poročila,na eni strani delavci s komaj kaj prihodkov,na drugi sodniki,k majo vedno premalo...user posted image In tu se vprašam,kam gre ta svet,res bogatijo tisti,k imajo že zdaj preveč.In prav taki se mi smilijo,ker niso z ničemer zadovoljni.
Glede znamk je pa pri meni tako,da raje kupim ene adidaske,ko pa trojne po 10 eur.Pa vem,da jih mala ne bo sesula dokler ji bodo prav.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:14:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
a je bilo včeraj žrebanje lota? počakaj, da pogledam, pa ti povem ali smo revni al bogati user posted image

Ni bilo sedmice user posted image Mogoče boš bogata v sredo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:20:19   
Bojana82
No, mi spadamo v en srednji razred user posted image ......

Samo ne razumem pa, zakaj bi v Kik-u kupovali revni??!! Jaz velikokrat zavijem tja, mi imajo prav fajne cunjice, sploh otroške in tudi kvaliteta je okej ( seveda se najde kakšen klump, ampak tako je pač povsod ). In moram rečt, da tja hodijo prav fine gospe z Audiji, Mercedezi in podobno ...... ( eh, sedaj sem čisto zašla iz prvotne teme ).........

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:24:56   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Misliti mi je dala tema "Dan revščine" (s foruma "O šolarjih"), zato me zanima, kako ve gledate na revščino/bogastvo - kdaj je človek za vas reven/bogat?

Je reven tisti, ki nima 300€, da bi jih podaril v dobrodelne namene? Tu je zadeva taka, da bi si tako cifro veliko ljudi verjetno lahko odtrgalo, če bi morali, ampak je pa zelo malo takih, ki bi si jih dejansko bili pripravljeni, tako da je razlika, če dejansko nimaš 300 eur ali nisi pripravljen dati 300 eur.
Je bogat tisti, kateremu pred hišo stoji nov Mercedes, doma pa jedo hrano iz Karitas-ovih paketov?  Tole je pa zame navadna svin**rija - ne morem lepše rečt - odžirat hrano, tistim, ki zares nimajo zanjo. user posted image

Je reven vsakdo, ki hodi na Rdeči križ po hrano? Če hodi ponjo, ker si je ne more kupiti, potem je res reven, če pa samo izkorišča, potem pa ne. Pa je še pri takih zadevah žal pogosto tako, da je tistemu, ki bi zares rabil, nerodno iti, izkoriščevalcem pa prav nič.
Je bogat vsakdo, kogar vidite v dragi restavraciji, kjer je kaviar?

Je reven vsakdo, ki kupuje v Kik-u? Nikakor ne. Marsikdo je daleč od tega, da bi bil reven, ampak se mu enostavno zdi brezveze devat neke velike cifre za oblačila in jih nevekolikokrat preplačat.
Je bogat vsakdo, ki ima majico z napisom Escada?

Kakšno je za vas merilo reven - bogat (izključno v materialnem smislu)? Reven je zame tisti, ki mora vsak cent trikrat okoli obrnit in dobro premisliti, kam ga bo dal, da bo preživel do naslednjega prihodka.

 
Zares bogat je pa zame tisti, ki si lahko privošči skoraj vse, kar si zaželi.
 
Potem je pa tu še veliko vmesnih nijans - težko je potegnit črto vmes. Imaš namreč ljudi, ki bi lahko čisto spodobno živeli, pa si nakopljejo na glavo več, kot zmorejo in potem zaradi velikih kreditov kljub spodobnim dohodkom komaj shajajo iz meseca v mesec.

In kot kakšne se smatrate ve - kot revne ali kot bogate? Jaz bi se uvrstila nekje vmes,  če bi se morala opredeliti prav v eno ali drugo skupino, bi se pa uvrstila prej med bogate, ker mi v življenju nič ne manjka - imam streho nad glavo, imam več kot spodoben avto, nimam nobenega kredita in nobenih zadev na obroke, imam kar spodobne prihranke, tako da če si nekaj zaželim (to mislim neko zadevo, ki stane nekaj sto evrov, morda tudi kakih 1000 - ne pa neke pretirane zadeve, ki bi stale več tisoč evrov), si lahko grem kupit, ne da bi morala razmišljati, če se mi bo to kje drugje poznalo.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:25:53   
Lolek in Bolek
Jaz sem pa bogata, ker sem zdrava!!!!To je zame največje bogastvo, ga ni denerja s katerim se to kupiuser posted image

(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:32:29   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

Jaz sem pa bogata, ker sem zdrava!!!!To je zame največje bogastvo, ga ni denerja s katerim se to kupiuser posted image

Kerensa* je spraševala o revščini/bogastvu izključno v materialnem smislu. itak vsi vemo, da je zdravje No. 1.

And world peace.


(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 10:38:12   
Anonimen
Bogata sem, ker imam čudovito hčerko, ljubečega partnerja (čeprav bi ga včasih v žlici vode utopila user posted image ), najboljše starše pod soncem, tudi v.d. tašča in tast sta zakon, imam svoj avto (pa čeprav je to 16 let star Nissan), imamo svojo streho nad glavo in mi ni problem ker si jo delimo tudi z v.d. taščo in tastom, si parkrat na leto privoščimo daljše ali krajše počitnice. Res pa je da si ne morem privoščit, da bi si vsak mesec kupila kaj za oblečt pa kaj za obut, ker sem pač študentka na porodniški, moj pa tut ni zlata jama user posted image ... sam ko bom šla v službo, se bom pomoje nekaj časa še na modnem področju malo razvajala pa bo user posted image ... pa s tem ne mislim, da bom kupovala nevemkako drage cunje ... ne, pač pa mislim, da bo lepo, ko bom imela v omari kaj več kot ene kavbojke in ene lepe hlače, pa mi je čisto vseeno kje so kupljene ... važno je da, so mi prav in všeč. 

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:00:45   
gita10
Tudi mi smo nekje v sredini. Svoja hiša, dva solidna avta, 2 x leto dopust, vikend, v trgovini z hrano ne pazim, za vse ostalo pa sem zelo preračunljiva in tudi kupujemo v Kiku in podobnih trgovinah.
Imam pa mamo, ki je izredno premožna ženska pa dokler ne vstopiš v njeno stanovanje ne bi nikoli ocenil, da ima denar. Živi nenormalno skromno( zato pa ima ).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:27:09   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
zato me zanima, kako ve gledate na revščino/bogastvo - kdaj je človek za vas reven/bogat?


Jaz sem naravnana na simpl:

reven človek- pazi na vsak euro, ko kupuje najbolj osnovna živila, počitnic drugje kot doma si ne more privoščiti.

vmesni sloj- bivanjski problem rešen, mobilnost z ustreznim prevoznim sredstvom, hrano in ostale stvari si lahko kupi po želji.

bogat človek- nenormalno velika hiša, nesmiseln interier/ eksterier, nenormalno zapravljanje za lasten luksuz na vsakem koraku.

Jaz sem tako na sredi.

Aha, glede tega kdo hodi na RK, kdo dobiva socialno podporo, komu se nakazujejo enormne plače, kdo v gostilni naroči kaviar in pije drago vino... Tega ne bom komentirala, ker se mi zdi, da so dostikrat po sredi ali goljufije ali pa once-in-a-lifetime doživetja, tako so te stvari lahko neodvisne od statusa človeka.


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:31:48   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
zato me zanima, kako ve gledate na revščino/bogastvo - kdaj je človek za vas reven/bogat?


Jaz sem naravnana na simpl:

reven človek- pazi na vsak euro, ko kupuje najbolj osnovna živila, počitnic drugje kot doma si ne more privoščiti.

vmesni sloj- bivanjski problem rešen, mobilnost z ustreznim prevoznim sredstvom, hrano in ostale stvari si lahko kupi po želji.

bogat človek- nenormalno velika hiša, nesmiseln interier/ eksterier, nenormalno zapravljanje za lasten luksuz na vsakem koraku.

Jaz sem tako na sredi.

Aha, glede tega kdo hodi na RK, kdo dobiva socialno podporo, komu se nakazujejo enormne plače, kdo v gostilni naroči kaviar in pije drago vino... Tega ne bom komentirala, ker se mi zdi, da so dostikrat po sredi ali goljufije ali pa once-in-a-lifetime doživetja, tako so te stvari lahko neodvisne od statusa človeka.



user posted image Se podpišemuser posted image

Tud mi imamo meje med revnim in bogatim človekom, torej srednji sloj.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:35:42   
Lolek in Bolek

IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

Jaz sem pa bogata, ker sem zdrava!!!!To je zame največje bogastvo, ga ni denerja s katerim se to kupiuser posted image



Ja samo ljudje imamo različna merila. Meni tudi dobitek na loteriji ne pomeni nič napram zdravju. To sem želela povedati.

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:39:58   
bskrle
Če gledaš  na naš avto, sharana - verjetno ni ravno avto revnih.
Če gledaš na to,da nas je 6 na 80 kv. m. - je sredina
Če gledaš naše cunje - sredina
Revni nismo, ker lahko kupimo vso hrano in še kak priboljšek.
Ko odštejem kredit, ostane cca. 250 evrov na osebo mesečno.Če pogledaš višino kredita za odplačat in dolg do staršev - pol smo pa v podnu



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:39:58   
Lolek in Bolek
Pa še nekaj, imam prijatelja, ki je bogat, da ne ve, kam naj z denarjem. Povem vam, da je duševno tako reven, da si ne moreš misliti. Prijateljev ima kolikor hočete, pa nobenega pravega, življenske sopotnice se izmenjujejo kot po tekočem traku......Vsekakor pa veliko denarja pokvari ljudi in ni izmišljen pregovor; denar ljudi pokvar

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:40:33   
nejcko
Eni bi rekli, da sem bogata, drugi pa revna. Recimo, da sem nekje vmesuser posted image

(odgovor članu Lolek in Bolek)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:44:57   
liliana
Vsak, ki ima več od mene je bogat.....tisti, ki pa ima manj od mene pa je reven.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 11:45:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek


IZVIRNO SPOROČILO: Lolek in Bolek

Jaz sem pa bogata, ker sem zdrava!!!!To je zame največje bogastvo, ga ni denerja s katerim se to kupiuser posted image



Ja samo ljudje imamo različna merila. Meni tudi dobitek na loteriji ne pomeni nič napram zdravju. To sem želela povedati.


ja, to lahk rečeš dokler si zdravuser posted image
sam k pa zboliš ali kdo od tvojih dragih, pa vidiš da tist, da je zdravje vse in ne denar, en navad bulšit....ker če maš denar, si lahko omogočiš tudi veliko bolj kvalitetno zdravljenje, tudi v tujini, ni čakalnih vrst, ma da ne govorim....če pa nimaš denarja, pa vidiš da tud zdravja ne boš mel....in da te bo v tem našem sistemu tko pobralo prej, ker si pač ne moreš omogočit nadstandardnih, samoplačniških  storitev...kle od enga prevoznika sin se je ponesrečil z motorjem, os enga povprečneža sin bi ostal celo življenje invalid, on pa je lahko sinu omogočil zdravljenje v tujini, ki je trajalo več let in koštalo ohohoho denarja, poba pa danes hodi....
tko da ja, zdravje je vse, dokler si zdravuser posted image

drgač pa mi smo ena srednja žalostuser posted image pa s prihodki nimamo težav, mamo jih pa z odhodkiuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 5.10.2009 11:46:04 >

(odgovor članu Lolek in Bolek)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako revni/bogati ste?
5.10.2009 12:17:54   
Tjašy
Nismo bogati in nismo revni-imava hišo,vsak svoj avto(moj bmw coupe je sicer star že16 let,a mi še služi),sva brez kreditov, z majhnimi prihranki,otroci so solidno oblečeni in obuti(oblačila kupujem kjer so mi všeč in ne predraga,obutev pa dražjo,da ni le za 1 mesec),..........vsako leto 10 dni morja,2 vikenda toplic,......nekaj izletov,.........Hrano imamo vedno na zalogi,.......user posted image Če bo še naprej tako bo kar o.k.user posted image

< Sporočilo je popravil Tjašy -- 5.10.2009 12:20:02 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?