|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  148 149 [150] 151 152   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 10:43:26   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: lunica24

majuska takole gre.


Najprej user posted image rodi user posted image user posted image . Ko user posted image odraste, dobi user posted image . Spozna user posted image in se vanj user posted image . Iz te ljubezni pride user posted image in kmalu je user posted image user posted image . Začne se z user posted image , user posted image , user posted image in user posted image . Kljub temu je user posted image v user posted image . Z user posted image radovedna razmišljata o user posted image , ali je user posted image ali user posted image , vendar to do konca ostane user posted image . user posted image leze proti vedno višji user posted image , hodi kot user posted image , redi se kot user posted image , user posted image pa jo user posted image . Kmalu user posted image dobi popadke, user posted image v porodnišnico, kjer v user posted image in user posted image končno user posted image user posted image . Postanejo user posted image user posted image user posted image .


Evo to je to.



user posted image user posted image user posted image ... lunica... takele zgodbice so bile pa meni vedno fulllllll všeč... v Cicibanu sem vedno najprej to prebrala... pa še zdaj kakšno kartico ali čestitko v tem stilu napišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3726
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 11:01:53   
bastian111
Najprej Lunca hvala,No pa naj začnem na začetku,pred šestimi leti ko sem spoznala moža ni vedel za bolezen .Po poroki je začela bolezen kazati znake in sicer krvavenja iz dlesni,iz nohtov,vrtoglavice in izgube zavesti.Seveda naši zdravniki napovejo slabokrnost.Po posvetu z svakinjo smo se zapeljali na Klinični center v Zagreb na Rebru.Tam so takoj po pregledu krvi in nekaj drugih preizkav potrdili 100% ALL(Akutna Limfoblastna Levkemija).Začelo se je zdravljenje z obsevanjem in citostatikam.Kemoterapijo pa je takoj otklonil z razlogom in posvetom zdravnika ,da izboljšanje ne bo kvečjemu poslabšanje.Po opravljeni terapiji se je začela doba izboljšanja.Vrnil se je v službo za kratek čas prenehal z zdravili in za naj najboljše obdobje življenja,poskus zanositve.Prvič je bil ss,oba zelo potrlo nakar bi moral spet začeti z terapijo pa je preložil za nekaj mesecel (drugače ne bi smela zanositi,zaradi njegovih zdravil) in po letu in pol končno zagledava user posted image .Presrečna in v nebesih čakava na prihod najinega težko pričakovanega otroka.Takoj po zanositvi mož nadeljuje terapijo in vidno izboljšanje v taki meri ,da so začeli razmišlati o presaditvi kosnega mozga ,ki bi ga daroval njegov oče.In sem že pri porodu ,tistega prvega Julijskega dne ne bom nikoli pozabila,saj se nama je svet obrnil za 100% na boljše.No takoj po polnoči ko so se začele priprave na porod 30.6-1.7. je mož rekel komaj čakam da spoznam novo bitje.Pa sem ga dražila kaj pa če bo punčka? Pa odgovarja ,bo pa najina mala pričipesa.In res ko sem rodila in je prijel sina prvič v naročje je dejal moja glavna naloga je opravljena in največja žela izpolnjena.Tisti trnutek nisem preveč pozornosti namenjala temu.Zdaj se spominjam in mislim ,da ga je le ta nosečnost držala še pokonci in mu vlivala upanja.In prišej je tisti grdi Oktober ko so se začele množično pojavljati težave.Tudi sama sem bila nekaj časa v bolnišnici zaradi noge.Ni in ni hotel iti na bolniško in v začetku meseca Novebra je vidno opešal.V bolnišnici so nama povedali ,da se ne splača intezivno zdravljenje ,ker so pljuča in drugi organi že skoraj popolnoma uničeni.Prišla sva domol po njegove stvari in takoj othitela nazaj v bolnišnico nakar so ga že naslednji dan priklopili na vse aperature.Rekli so nama da ima tudi močno pljučnico,ki pa je žal nikoli ne bo mogel preboleti.In res vsaki dan je bil slabši tako predzadnji dan me ni več spoznal niti svoje mame ,ki jo je neizmerno imel rad.Tisto jutro me pokličejo iz bolnišnice ,da je mož v komi in naj takoj pridem tja.Vsi skupaj odidemo v šok sobo,nakar pride zdravnik in nam reče ,prosim da se poslovite kajti žal drugega kot lajšati bolečine mu žal ne moremo pomagati. Tisti trnutek ko je to rekel več nevem za sebe.Ko so me spravili k sebi sem šla res še enkrat k njemu in se z kričečim glasom tudi poslovila.Bilo je točno 13 ura ko je za vedno zaspal.Prosla sem zdravnike naj me nekaj časa pustijo z njim,pustili so me in spet sem zgubila zavest.Zbudila sem se nekaj po 14 uri na oddelku za pljučne bolezni zakaj tam ne vem vem samo to da so mi dali neko močno pomirjevali in da so moža otpeljali prez mojega dovolenja na obdukcijo.Prišel je dan slovesa,zmatrana nenaspana živčna jezna na vse te ljudi ki so se prišli poslovit od mojega moža.Zjutraj so mi v ZD MS,dali enekcijo ,ki bi mi pomagala prestati pogreb.Dobila sem tudi invalcki voziček češ da bom tam bolj varna .Točno ob 14 uri ko so začeli prihajati ljudje in mi izrekali sožalje sem se komaj zadrževala.Ob 14.30 se je začel pogreb ,ki ga je vodil njegov krstni boter škof Jože Smej.Trkala sem si po prisih in kričala zakaj zakaj? in ko so pevci zapeli slovo sem se zgrudila in zbudila doma.Veste niti dostojansko se nisem poslovila in to mi ne da miru.Niti zadnjih korakov z njim nisem prehodila,ko pa je bolečina bila močnejša.Kako me lahko kdo prosi naj se poslovim ,če pa nočem da odide.Ne bom tako dolgo živela da bi poplačala to da nisem bila tisti zadnji trnutek z njim.Prsi mi bo razneslo ,ne morem brez njega,ne in ne.Tako težko je.Gal mi daje upanje saj ima vse njegove poteze ,smeh pogled  no vse .Zaprisegla pa sem se ,da živim samo za njega in na spomin njegovega atija in za nič drugega na svetu.Čas res celi rane ,meni pa žal to ne more in ne more.Niti noče,hočem čutiti bolečino saj samo takra občutim njegovo bližino.Vsem še enkrat iskrena hvala za izrečene sožalja!  Darja in Gal
















< Sporočilo je popravil bastian111 -- 2.12.2008 11:17:18 >

(odgovor članu rovar_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3727
   [Brisano sporočilo]
2.12.2008 11:06:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu metuljcek321)
  Neposredna povezava do sporočila: 3728
   [Brisano sporočilo]
2.12.2008 11:23:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3729
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 11:26:42   
3jeMi
draga bastian... vedno znova jokam s tabo, ker vem kako boli, ko izgubiš ljubljenega (mi smo pred slabimi 4 letii v prometni nesreči izgubili punčko)... kriči, če te je volja, jokaj, ko se ti zahoče... Samo ne zapiraj se vase! Govori o Goranu, čeprav ti je težko, tako ti bo s časoma bolje. Z Galom imata svojega angela. Ljubil vaju je. Vedno bo z vama. En drugemu sta dala najlepše darilo in spomin - Gala.
Vem, da je težko, ampak ne išči stikov s svojimi starši, če ti niso pripravljeni stati ob strani. Obrni se na tiste, ki so ti pripravljeni pomagati. Ne oddaljuj se od ljudi, ker ti bo še težje.  

... bi ti napisala še kaj več... pa mi besede uhajajo iz glave hitrejo, kot pa tipkam...

drži se, draga bastian... julijke smo vedno s tabo in veš kje nas najdeš user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3730
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:00:57   
Majuska
Ojla,

Bastian, evo za dobro jutro na RR sem se najprej zjokala ob tvoji zgodbi ... to je moral biti res šok. Pa nikakor se ne obremenjuj, kakšno je bilo slovo. Logično je, da si bila v šoku in da je prišlo za tabo. Glavno je, da si zdaj močna za vaju z Galom, zaradi drugih se pa ne rabiš sekirati.

Lunica, ful si lepo napisala.


IZVIRNO SPOROČILO: maja24

Majuska tvoj Aleksander je pa pravi gimnastičaruser posted image (upam da sm prou napisalauser posted image )



si si user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: maja24

Men se pa moja sploh noče obračat iz trebuha na hrbt ali obratnouser posted image ,dejte mi povedat kaj nej nardimuser posted image


malo ji pomagaj ... sem gledala, kako se naš mali obnaša in kako mu kaj ratuje. Mož mu najprej nakazuje, kako se kaj naredi, čez čas pa kar sam proba. Tako je bilo tudi z nogicami - ko jih je odkril, so šle hitro v luft, evo včeraj se jih je že dotikal user posted image


Evo jaz sem danes še v slabšem stanju kot včeraj. Zdaj se je nos odprl in spušča na veliko, kašelj je globji in kar mi je najhuje, tišči me v prsih in sem na hudo slabem glasu. Očitno bom res morala do dohtarce ... ne vem kaj od zdravil lahko jemljem user posted image

< Sporočilo je popravil Majuska -- 2.12.2008 12:01:14 >


_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 3731
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:05:18   
Majuska

IZVIRNO SPOROČILO: metuljcek321


In se vprasanje: Almera (pa verjetno se kaksna, a mi je zdajle uslo), kaj lahko sploh jes, k ne smes mleka in mlecnih izdelkov? Se spomnim, da si enkrat ze nastela, pa je prevec nazaj, da bi se trudila z iskanjem. Please, se 1 x napisi. Namrec: zaradi tega mojega dermatitisa po obrazu ne smem mlecnih izdelkov - to zvem zdaj, ko me to matra ze 7 letuser posted image  Kaj naj pa pol jem? Imam sojine jogurte, ampak a ni soja tud vcasih problematicna (beri: alergena)?


verjetno je problem v kravjem mleku, moj je imel nekaj časa dieto ... kaj pa kozje mleko, sojin napitek, pa riževo mleko?

Soja sama mislim da ni alergena, je pa težka, moj želodec jo recimo zelo težko prenaša.

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu metuljcek321)
Neposredna povezava do sporočila: 3732
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:07:33   
24julij
24julij: full lepe umetnine, če boš imela ugodno ceno, bi še jaz kaj kupla za darilo, daj javi mi čim prej, če se boš odločla da prodaš
IZVIRNO SPOROČILO: liju




ja bom prodajala sam ce bo kdo kj kupil,hihih cene sem neki poo netu gledale pa kar sem nasla majo kr drago tko da ne vem kaksna bi bla cena a mogoce kera ve po kolk jih prodajajo,neki ful dragi glih nebi bli sam da se mi vsaj mal splaca,da vsaj za barve not dobim user posted image

(odgovor članu liju)
Neposredna povezava do sporočila: 3733
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:10:34   
Majuska
Evo, stanodajalec nam je ravnokar javil, da so dobili vnukinjo Tjašo. Kolk sem vesela user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 3734
   [Brisano sporočilo]
2.12.2008 12:12:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bastian111)
  Neposredna povezava do sporočila: 3735
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:13:14   
Majuska

IZVIRNO SPOROČILO: Blacky30


Majuska, med je alergen ja, samo ne vem, če so lahko pikice od tega. Na to se pa ne spoznam toliko. Vem samo, da ga otročki ne smejo zaužiti vsaj do 1,5 leta starosti, ker lahko povzroči eno črevesno bakterijo, ki je lahko smrtna. To me je tak prestrašilo, da mu nisem dovolila niti blizu medu.



V bistvu mi ni bilo jasno, če Aleksander kaj dobi preko mojega mleka ... jaz namreč med uporabljam zdaj v času prehlada. Upam da ga ne bom kaj polomila user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3736
   [Brisano sporočilo]
2.12.2008 12:15:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3737
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:16:31   
glugluglu
Bastian moram ti povedati, da sem se čisto user posted image ob tvoji zgodbi, kot že dolgo ne. Tudi če bi jaz bila psiholog ti ne bi mogla nič svetovati, ker me je tako ganilo, lahko te samo poslušam in berem.
Samo ne očitaj si, da nisi bila zadnji trenutek z njim, o ja bila si, zelo blizu, bolj kot si misliš, verjemi. Pa čas še zdaleč ni zrel, da bi kakšno rano pocelil saj taka bolečina je preveč močna in še dolgo nima konca, tako, da imaš prav, to te združuje z Goranom.
Trenutno je edina pomembna stvar samo ta, da po vsem tem lahko premoreš vsaj toliko moči, kot jo od tebe potrebuje Gal, on te potrebuje, saj združuje Gorana in tebe.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 3738
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:29:25   
Majuska

IZVIRNO SPOROČILO: Almera


Majuska - jaz sem nič ne mažem po telesu, zadnjič ko sem si pa noge rihtala, sem pa kar Borču njegov Penathen mleko za telo zaplenla. Milo za Bora ima od Penathena. Med pa kao ni alergen, ampak deluje antibiotično, al tako nekak.



hehe, to me malce spominja na uno reklamo, mislim da je od Johnsona ... ko mami dojenčka vpraša "si lahko sposodim tvoj šampon?" user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3739
   [Brisano sporočilo]
2.12.2008 12:30:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 3740
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:31:54   
maja24
Bastian kaj nej ti reče sm brez besed,joj bogauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 3741
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:40:50   
24julij
bastjan lepo da si se javila,se veckrat se daj,spet jocem ob tvojih napisanih besedah,tvoje bolecine se ne da opisati,ti kr jokaj daj vn iz sebe ne zadrzuj v sebi bolecine,svojega moza bos pa vedno cutila ob sebi ker verjamem da bo vedno z vama,podarila si mu najlepse saj si sama napisala njegove besede in samo zaradi tebe in gala je bil tako mocan.
Glede psihijatrov in psihologov...ob teh tvojih stavkih ko ti je hudo sem se spomnila name ko so mi povedali da bom mogla lezati ker lahko izgubim otroka,sej to se ne da primerjat z tvojo izkusnjo in bolecino,samo vem kako ti je ker takrat se je meni sesul svet ker najvecja zelja mi je bila da imam otroka,pa so mi rekli da ga lahko izgubim,se mi je sesul svet.K meni so hodili psihiatri ker so se bali zame ker sem samo jokala,ampak te bolecine se ne da opisat ravno tako kot tvoje ne, pogovarjaj se meni je to pomagalo,joci se,pusti bolecini da gre iz tebe,soncek bo posijal in tvoj goran ti ba stal ob strani.pravis da se nisi poslovila od njega ob zadnjih korakih....ne ocitaj si ker se ne rabis poslavljat saj ga imas vedno ob sebi,samo pustio mu odoti.Zato pa imas cas da zalujes.Boga revica res se mi smilis use smo s teboj ne vem kaj naj recem.Gal ti je pa spomin in to najlepsi kar ti je ostal in vedno bos u njem nasla moza.....joj sej ne morem sploh nic sestavlat,user posted image user posted image user posted image pisi nam se kaj ce ti bo pomagalo ne zapri se vaseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu glugluglu)
Neposredna povezava do sporočila: 3742
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:46:01   
Netta
dober dan...

naj najprej odgovorim tebi BASTIAN:

sem ti želela poslati z.s. pa ne gre. Torej, moj mož je psiholog, sem ga vprašala, mu dala prebrati tvojo zgodbo in se rekel, da ti z veseljem pomaga, če želiš. Pošlji mi mail, pa ti bom dala še njegove podatke, če želiš seveda, ali pa ti bo znal svetovati na koga se obrni nekje v tvojem kraju, ker mi smo na žalost kar daleč stran od tebe.

Sama pa bi ti rada rekla le to, da si NIČESAR ne očitaj; vse kar si in še doživljaš je popolnoma normalno in glede na to, kar si sama povedala o svojem možeku in po pismu, ki ga je poslal na forum, bi rekla da ti tudi on ne...le kako, ko pa si mu dala največji dve sreči v njegovem življenju: sinka in svojo ljubezen.user posted image

(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 3743
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:47:16   
Netta
Mirjam, kaj pa, če je tehtnica zatajila? Si jo tehtala z navadno vago? Moja doma vedno narobe kaže, zato se zanesem samo na tisto pri P.


ni zatajlia, ker imamo prav tisto za dojenčke vagatuser posted image

ma saj se ne sekiram več...dokler lula, kaka, spi in je dobre volje se ne bom...pol ma že dost

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3744
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:49:23   
Netta
Ko sem bila v kopalnici, sem se spomnila - kremce: katere kreme uporabljate za nego telesa oz. se kaj mažete po porodu? Jaz sem iz navade mažem z Niveo, zgleda da odgovarja moji koži. Pa ve, kako negujete svojo kožo?

Kakšno milo pa uporabljate za vaše malčke? Mi smo namreč v soboto malega prvič kopali z Johnsonovim Softwash, pa se mi je zdel v redu.

Še vprašanje, nekje sem brala, da naj bi bil med alergen (mogoče pa ne drži, no), ampak zdaj med prehladom ga pač dajem v čaj. Sem gruntala, da nima mali slučajno pikic po ličkih zaradi medu?


kremce: trenutno otroško kozmetiko, da ni raznih parfumov not (bubchen milo, nivea mleko za telo ...) in pa vichy kremo za obraz

milo za ano: bubchen trdo milo in kremo za obraz kadar kreva ven od iste firme...pa madljevo olje


med: naj bi vseboval ene spore, ki so škodljive za otroke...bolj strokovno ti pa ne znam obrazložit




(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 3745
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:51:21   
Netta
Men se pa moja sploh noče obračat iz trebuha na hrbt ali obratno ,dejte mi povedat kaj nej nardim


jaz delam tak, da ji dam pred roke ropotuljico ali igračko, da se nekaj časa z njo igra...potem pa jo dam na stran, malo migam z njo in jo premikam, potem pa odložim...in jo gleda, jo hoče zagrabti, se vali an bok in nazaj in včasih tudi uspeuser posted image



(odgovor članu maja24)
Neposredna povezava do sporočila: 3746
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:56:44   
maja24
Bastian nej ti bo to v pobudo da si mu dala največji zaklad na svetu in da si mu kljub njegovi bolezni polepšala zadnje dni njegovega živlenja.user posted image user posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Netta)
Neposredna povezava do sporočila: 3747
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 12:58:58   
24julij
jst sem laro predno se je zacela obracat med telovadbo spodbujala za obracanje in ji pokazala kako se obrnit full dobra je celo knjiga igriva vadba za dojencka od andreje semulic ki spodbuja uspesen gibalni razvoj notri so pokazane vaje z dojenckom po starosti,full dobra knjiga,in na lepem se je kr sama obrnila sicer se samo na levo stran obraca ampak nekaj jeuser posted image od takrat naprej -od vaj mi je tud glavco zacela dvigovat se mi z rokami gor potegne kar se mi prej niuser posted image

(odgovor članu Netta)
Neposredna povezava do sporočila: 3748
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 13:00:10   
glugluglu
majuska, ali si ti mislila med zase ali direktno za malega?
Med za doječe matere naj ne bi bil škodljiv, saj so nam ga dali že v porodnišnici za zajtrk, pa v čaj so nam v porodnišnici dajali med in ne sladkor.user posted image   Za dojenčke pa ni dober, dojenčkom se direktno ne sme dajati medu najmanj do 1 leta.

(odgovor članu Netta)
Neposredna povezava do sporočila: 3749
   RE: JULIJSKE čveke '08 IV. del
2.12.2008 13:04:39   
maja24
IZVIRNO SPOROČILO: 24julij

jst sem laro predno se je zacela obracat med telovadbo spodbujala za obracanje in ji pokazala kako se obrnit full dobra je celo knjiga igriva vadba za dojencka od andreje semulic ki spodbuja uspesen gibalni razvoj notri so pokazane vaje z dojenckom po starosti,full dobra knjiga,in na lepem se je kr sama obrnila sicer se samo na levo stran obraca ampak nekaj jeuser posted image od takrat naprej -od vaj mi je tud glavco zacela dvigovat se mi z rokami gor potegne kar se mi prej niuser posted image


Sej men se tut ko jo primem za roke se mi sama potegne gor.Pa tut ko ji pulovrček dam dol mi sama glavco dvigne,ampak ne fejst glih tok da pulpovrček dam dol al pa gor.

Kolk si pa dala za to knjigo?Dej mi točn naslov.plisuser posted image

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu 24julij)
Neposredna povezava do sporočila: 3750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  148 149 [150] 151 152   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  148 149 [150] 151 152   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?