|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  188 189 [190] 191 192   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 14:11:49   
Splet.Ka
Medtem ko opažam, da tudi na tej temi za mano "špionirajo" sorodniki, vam sporočam še spremenjen jedilnik za danesuser posted image . Sem zasačila našega zelenjavarja z motovilcem in sem za predjed pojedla eno veliiiko skledo. user posted image

Zdaj grem pa po punčko v vrtec. Peš. Upam, da mi ne odpadejo noge. Že tako so vsak večer kot kakšne zašpiljene klobase, vse zatečeneuser posted image .

Lep dan!

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Lyla)
Neposredna povezava do sporočila: 4726
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 14:14:00   
vrtnica21
Pripenjanje pasu: Jaz se tudi vedno pripenjam. Samo pas je potrebno pravilno naštimati, pa je. Saj si menda ne želite leteti čez steklo ven.....

Moje kosilo: krompir v solati in ribje palčke. Sem že prav lačna.

saššša: Jaz ti tudi želim, da zdržite čim dlje 3 v 1. A boš imela CR ali naravni porod?

Zastajanje vode: Jaz tudi počasi že čutim vodo v prstih na rokah. Noge mi zaenkrat še nič ne zatekajo in tudi krči me ne matrajo.
Sem se pa danes prijavila na abdominalno dekompresijo, ki med drugim tudi pomaga pri izločanju vode iz telesa. Naročila me je že za jutri dopoldne. Vse nosečnice po dvaintridesetem tednu nosečnosti so vabljene.  Potrebuješ le nalepke, ki jih dvigneš v sprejemni pisarni nove porodnišnice.(torej : Abdominalna dekompresija je namenjena boljšemu počutju nosečnice in otroka v maternici, pospeši se vensko cirkulacija v nogah, olajša pritisk v trebušni votlini).

Pa vam jutri poročam kako je bilo.
Danes pa izkoristite prelep sončen dan, menda kmalu prihaja dež.





(odgovor članu Lyla)
Neposredna povezava do sporočila: 4727
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 14:42:33   
saššša
Ojla
ja meni ne gine CR ker je naravni porod preveč nevaren, baje, za enojajčne dvojčke, ker ko ena leze ven lahko drugo zaduši in tako je rekel primarij Cerar da bo kr CR naredu in to bo to...Ma me je strah jutr it k njemu k zdj smo pa mi že počasi na koncu poti.....user posted image Baje da jih tam pr 34 tednu vn jemlje,ajoj.....sej ni panike, ampak si želim le to da nebi blo treba it v inkubator.....


DRŽTE SE DECEMBRKE.....

_____________________________

Manca 28.09.2006
Živa in Ajda 20.10.2008

(odgovor članu vrtnica21)
Neposredna povezava do sporočila: 4728
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 16:55:28   
katja_p
Madonca, zadnje čase ste pa take čvekice, kot da bi bile že vse doma na bolniški al pa porodniški user posted image
Vam komi uspem še sledit user posted image  Priiidddnnneeee user posted image

Js nimam nč kaj velik novega za user posted image , ker nisem imela časa okol skakat - imam pa namen ta teden it kupit kompletek za iz P.

Pa papirje bom tud js urejala zdle ta teden oz. jih bom poslala delodajalcu, da se čimprej rešim tega.

Če bo kaj pretresljivo nobega, se pa javim.

Pridne bodte!

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 4729
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 17:10:31   
katja_p
Papirji: tiste, ki ste že urejale, potrebno je imet obrazce:

S-1/1 + S-1 mati
S-1/2 + S-1  oče

DP-2 (dinarčki od CSD)

A obstaja tud kak obrazec za "priznanje očetovstva"? Al to zrihtaš kr na CSD?

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 4730
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 17:11:15   
abi
Evo, moja malenkost je v 29 2/7 tednu in včeraj sem imela spet pregled pri g.
Najprej dobim v tazadnjo injekcijo (Rhd negativna), na ultrazvoku pa mi ugotovi da je user posted image   velik in imam zelo povečano količino plodovniceuser posted image .Tudi razdalja S/F je 40 cm, kar je preveč za 29 teden. 
Skratka ginekol. mi pravi da ne najde vzroka za tako nenadno povečanje plodovnice, naj pa ne bi bilo nevarno za plod, le mene lahko vse tišči in težko diham.
Seveda ko pridem domov čekiram na internetu vse o Polihidramnij-u  in seveda je ena izmed možnosti da je z plodom kaj narobe, ker plodovnice pač ne more požirati, izloča pa jo normalno. Vem da moram čimmanj negativno razmišljat, vendar te vseeno skrbi. Kakopak ne bi, če si noseč pa še luna je user posted image .
Naslednji teden moram spet na kontrolo in če se plodovnica ne reducira grem v Ljubljano.
Drugače pa mi je na UZ namerila tele mere:
29 teden 1/7
BDP: 78
HC: 287
AC: 270
FL: 58
Mogoče katera ve kaj pomeni oznaka v polju Srce:,FCV,žile:  OTT  ?






_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu saššša)
Neposredna povezava do sporočila: 4731
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 17:12:43   
abi
A obstaja tud kak obrazec za "priznanje očetovstva"? Al to zrihtaš kr na CSD?
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

Papirji: tiste, ki ste že urejale, potrebno je imet obrazce:

S-1/1 + S-1 mati
S-1/2 + S-1  oče

DP-2 (dinarčki od CSD)

A obstaja tud kak obrazec za "priznanje očetovstva"? Al to zrihtaš kr na CSD?


Pred rojstvom, po ta novem, urejaš na CSD-ju, po rojstvu otroka pa lahko tudi na občini.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 4732
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 17:23:05   
julika
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

A obstaja tud kak obrazec za "priznanje očetovstva"? Al to zrihtaš kr na CSD?


nama je rekla na csd-ju, da se napiše neke vrste zapisnik.napiše se pa tud na csd-ju pri teti, ki je za to pristojna.

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 4733
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 18:19:04   
Splet.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: katja_p

A obstaja tud kak obrazec za "priznanje očetovstva"? Al to zrihtaš kr na CSD?


Ne, to uredi na CSD tista "teta" user posted image , ki se ukvarja sicer s preživninami.

To je nek standardiziran zapisnik. Oba morata biti prisotna, sabo morata imeti osebni dokument in znan mora biti datum poroda. Potem teta razloži, kaj podpisujeta in potem podpišeta. Kmalu po pošti dobita kopijo, enako izvirniku, da lahko odneseta v porodnišnico. Listina pa stopi v veljavo po rojstvu otroka.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 4734
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 18:39:38   
_sanja_*
Jaz sem pa zbolelauser posted image user posted image

Pa tak pazim na sebe, zdravo jem, jemljem Neovin, pijem vitamin C... Pa sem vseen zbolelauser posted image In to že drugič v tej nosečnostiuser posted image Prvič je bilo čisto na začetku, ko sem se borila z vročino nad 39°C. Upam, da zdaj ne bo tako hudo.

Ima katera kakšen trik v rokavu, kako se čimprej rešit prehlada/viroze? Vem, da lahko vzamemo Lekadol plus C, pa čajčke, veliko počitka... Še kaj? Kakšen dober domač recept? Kaj pa lahko vzamemo proti kašlju? Baje, da je domač sirup iz smrekovih vršičkov prepovedan, ker bi naj vsebovali neko snov, ki je strupena za plod?user posted image

Grozno se počutim. Mali sicer zgleda ok, veselo brca, kot da ni nič. Upam, da ne bo kakšna vročina zdaj še poroda sprožilauser posted image

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 4735
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 18:58:16   
zverinca
Čer!!

Joj Saššša jaz sem že nate prov mislila, kje si, da nam nisi kam ušla.. edina naša decembrka z dvojčki. Upam da bo vse dobro in da čim dlje zdržiš 3v1!!

Abi, a pri tebi pa takole? joj, to pa prvič slišim... upam da ni kej resnejšega no!! drži se in optimistično, ok? pa enga user posted image za srečo!!

Sanja ti pa le sam počivi počivi in sam počivi. Kakih drugih receptov ni, na žalost... če kašljaš edino pražena čebula zavita v servet in na prsni koš. Sirupi so nam vsi prepovedani, le lekadol za zbijanje vročine in proti bolečinam. Drži se!!

papirji: jaz ta teden spet čakam poštarja, da mi prinese podatke o plačah in nesem na CSD... pri kateri je bil nazadnje? ste ga poslale k meni?user posted image user posted image user posted image

Jaz sem pa sama s princesko, sedajle jo spokam v banjo pa spat, potem se pa tudi jaz le še uležem, spet nisem nič počivala čez dan in krepko čutim trebuh, v smislu, da me vse dol tišči, kot da bi mi ven padlouser posted image sva pa imeli družbo popoldne na igrišču in je bilo prijetno, ampak zdej pa res komi čakam da miška zaspi.
V četrtek in petek pa pišem eno seminarsko nalogo za kolegico pa bom tudi vas poprosila, če mi boste izpolnile (anonimno) anketo - tale seminarska je plačilo trip trap stolčkauser posted image

Lep večer, se jutri beremo ob kavici in zajtrku user posted image


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 4736
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 19:01:41   
zverinca
aha še nekaj, zastajanje vode:
veste kje se to najbolje preveri, če je res voda... na golenici, cca 15cm pod kolenom. Če čutite kost pod prsti je ok, če pa ne je pa ... voda in je treba omenit G, v kolikor sam ne opazi oz sam ne preverja tega.
(to je en interni zdravniški trik)



_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4737
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 19:49:13   
medika 13
sanja joj tebe pa tako matra ... veliko čaja, C vitamina, medu, od tablet pa res samo lekaddol za zbijanje temperature, če ti ne bo boljše pa le stopi do zdravnika ... tudi mene je začelo nekaj lovit, me po grlu praska, sem brez energije ... moja najboljša prijatelja sta že med in čaj in upam, da bo kmalu bolje

pazite se vse ... da bomo imele zdrave dojenčke user posted image


_____________________________

12.12.2008

Pravijo, da nam življenje naloži toliko kolikor zmoremo. Očitno zmorem več kot si mislim.

(odgovor članu zverinca)
Neposredna povezava do sporočila: 4738
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 19:58:35   
julika
IZVIRNO SPOROČILO: _sanja_*

Ima katera kakšen trik v rokavu, kako se čimprej rešit prehlada/viroze? Vem, da lahko vzamemo Lekadol plus C, pa čajčke, veliko počitka... Še kaj? Kakšen dober domač recept? Kaj pa lahko vzamemo proti kašlju? Baje, da je domač sirup iz smrekovih vršičkov prepovedan, ker bi naj vsebovali neko snov, ki je strupena za plod?user posted image



_sanja_, men je v lekarni rekla, da lekadola plus c ne smem zdaj pit.samo navadni lekadol.granobil je super.zvečer mi pomaga velika skodelica mleka iz praženega sladkorja (za grlo in kašelj).za sirup raje vprašaj v lekarni.čaj z medom al pa občasno kakšna žlička samega meda.za zbijanje vročine so tud dobri mrzli obkladki na nogah.

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 4739
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 20:26:41   
tejci01
Dober večer

Danes popoldan sem imela pregled in je z našim fantkom vse ok, tehta 1660 g, sem dobila še eno slikico in podatke oz. meritve (obseg glavce, trebuha,..)
Kar mu ni bilo všeč je to, da se je mamica v tem mesecu zredila za skoraj 5 kg. Tako da jih imam zdaj skupno +12kg. Sem prav žalostna, potem so mi merili še pritisk in seveda je pokazal 130/90, kar je tudi kar visok. user posted image  
Ma pol sem se pohecala, da to je samo zaradi tehtnice, ker sem zagledala tako cifro. Ker do sedaj sem imela super pritisk.
Glede pridobljenih kg pa me zelo čudi, ker nisem pretiravala s hrano. Res sem mu pa povedala, da pojem veliko jabolk na dan. tako da sedaj moram omejiti sadje (vsebuje veliko sladkorja), skoraj nič kruha in se raje izogibat sladkarijam. user posted image  Upam da mi bo uspelo.
Sem ga vprašala če bi lahko šla na telovadbo za nosečnice in masažo stopal, in je reku da lahko in da on to podpira. Tako da za masažo stopal se moram takoj jutri naročit, ker me kar bolijo.

Za seznam:
-naslednji pregled 05.11.2008
- +12 kg

(odgovor članu julika)
Neposredna povezava do sporočila: 4740
   RE: decembrke 2008
14.10.2008 20:49:44   
Ana Luna
IZVIRNO SPOROČILO: tejci01

Kar mu ni bilo všeč je to, da se je mamica v tem mesecu zredila za skoraj 5 kg. Tako da jih imam zdaj skupno +12kg.



Tejci, tako so meni poskočili kg prejšnji mesec (za 4 kg) in sem bila tudi malo kregana. Jaz sem tudi na +12kg. V enem tednu dopusta na morju sem sicer res malo (pre)več jedla, ampak 4 kg v enem mesecu?! user posted image
Mah, jaz se ne bom sekirala, še malo, pa bo šlo vse dol. (Upam ...)

Vrtnica
Sem se pa danes prijavila na abdominalno dekompresijo, ki med drugim tudi pomaga pri izločanju vode iz telesa. Naročila me je že za jutri dopoldne. Vse nosečnice po dvaintridesetem tednu nosečnosti so vabljene.  Potrebuješ le nalepke, ki jih dvigneš v sprejemni pisarni nove porodnišnice.(torej : Abdominalna dekompresija je namenjena boljšemu počutju nosečnice in otroka v maternici, pospeši se vensko cirkulacija v nogah, olajša pritisk v trebušni votlini).

Vrtnica, kam si pa poklicala, da si se naročila? Za to že vem in imam tudi jaz namen it. Sporoči jutri, kako je bilo, prav?

(odgovor članu tejci01)
Neposredna povezava do sporočila: 4741
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 7:52:48   
b
Dobro jutro

Ena user posted image vsem, ki vam paše.
Jaz jo že pijem saj sem budna že od 6 in prav tako tudi moja hčerka, ki pa bi lahko spala še 1 uro. Vrjetno je kriva luna.
Danes imam 3 UV in upam na najboljše in pa seveda da bo moj ginekolog pri dobri volji in mi čim več povedal. Včasih je kot mona- upam da mi bo dal tudi kakšno slikico, ker si jo moja hčerka zelo želi, žal danes ne more iti z mano na pregled, ker imama krožke v šoli.
Danes za kosilo- krompirček, kolerabica in korenje kuhana z žitno klobasico- slatko slastno.
Lepo se imejteuser posted image

(odgovor članu Ana Luna)
Neposredna povezava do sporočila: 4742
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 8:28:01   
zverinca
Dobro jutro!! user posted image

kako smo?
jaz sem sicer ponoči spet bedela par ur, ampak mi ni panike, saj sem v tistem bedenju dobila preblisk moje PIN številke za BA kartico - če se spomnite kaj sem imela pred časom kolobocije. No in PIN je prava, tako da: juhuuu!! Od tistega dogodka do danes se nisem spomnila št. in sem potem ves denar mojemu nakazala da mi je on dvigoval, jaz pa sem čakala tale preblisk, ki je končno prišel.

Smo pa imeli pri nas prijetno jutro, sva se oba z možekom zbudila že pred 6-to, da sva se lahko še malo stisnila in spila kavo skupaj, pred vsakodnevno jutranjo rutino. Ker ponavadi le hitimo zjutraj, skoraj en mimo drugega... tako da imam lep začetek dneva.
Če pa še potar pride pozneje bo pa dan popolenuser posted image

Sedaj pa zajtrk, potem pa grem v službo na obisk. Na sprehod in na piščančji kebab, se mi ga že tri dni lušta in si ga bom danes privoščila namesto kosila.

Lep dan, drage moje souser posted image , se pozneje kaj javim...


_____________________________

Prijatelji so angeli, ki te dvignejo takrat, ko tvoja krila pozabijo leteti.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 4743
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 8:28:53   
Splet.Ka
Dobro jutro.

Jaz sem pa čisto na trnih. Čakam strice, da pridejo sestavit našo novo spalnico. A ste mislile, da čakam poštarja? user posted image

No, gospodje že 28 minut zamujajo in me resno skrbi, ali bodo sploh prišliuser posted image

Držite pesti!


_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu b)
Neposredna povezava do sporočila: 4744
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 9:06:23   
pike
Dobro jutro,
tudi jaz sem že budna od pol sedme. Sem že bila na zraku, čeprav v megliuser posted image , pa saj pol bo sonček.
Zdaj pa že golaž kuham, ker čez dobro uro in pol moram pa v MŠ.

Danes sem še kar spala, čeprav se obračam iz boka na bok in me že oba bolita. Samo malo še moramo potrpet pa bomo kmalu že zibale.user posted image Lep pozdravček

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 4745
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 9:40:57   
5ra_28
Dobro jutro nosečke,

Danes pa tak hladen dan proti preteklim dnem in tednom. Mi smo včeraj bili na Primorskem. Jaz se že tu na Celjskem območju sprehajam v kratkih rokavih, tam pa je bilo še bolj toplo. Lepo vreme smo izkoristili za sprehod ob obali, domov pa sva se z mojm (in mali v bušiju seveda) peljala z novim družinskim avtom, po katerega sva šla. Midva ful vesela, mali pa tud brcal od navdušenja.
Danes pa je mal slabše vreme, sam se vseeno zdaj odpravim na sprehod, do trgovine in pošte, preden začne deževat.
Potem pa grem nekaj spečt, je tak deževen in hladen dan, taprav za nekaj sladkega.
Zvečer pa je itak nogomet na TV obvezen plan pr nas.
V naslednjih dneh še moram dat kri, zadnji test za toksopl., pa stenske poslikave dokončat, pa posteljico it naročit...joj, sami opravki. Pa internet moram reklamirat. So banda kar zvišali račun in to za 15 €. user posted image  To pa ne!! Še dobro da sem na bolniški, da imam čas za vse te opravke. Ko to mojemu omenim, se mi sam smeji. user posted image
Punce, včeraj sem že dobila od CSD odločbo za denarni prispevek pomoči, ki sem si ga izbrala, namest paketka.  8. oktobra je bila dana vloga, včeraj pa sem že dobila. So hitri! Sam kaj mi bo odločba tako hitro, denar bo itak naslednji mesec. user posted image

Ta polna luna danes pa....jaz sem sanjala polno sanj, pa se nič točno ne spomnim, sam mal se mi zdi od vsakih sanj. user posted image

Pazite se zdaj, kar se zdravja tiče, prehladi in to...

Tejci01...meni se jabolka ne zdijo sadje, ki redi. Itak ima grozdje največ sladkorja, banane pa so najbolj kalorično sadje baje..tako da jabolk ne rabiš zmanjšat. V bistvu je dobro da jih ješ, ker so zdrave. Saj...'jabolko na dan, odžene zdravnika stran'...user posted image

Sanja..za kašelj jaz vedno pijem žajbelj, kako pa je z njim v nosečnosti, pa ne vem. Ti se hitro pozdravi, pa čeprav ne moreš nekako vplivat, kdaj bo to.

Saša..ti boš pa hitreje zaključila nosečnost ja, zaradi dvojčic. Ti še sam probaj zdržat čim dlje, čeprav ni ravno od tebe odvisno, razen počitka. Ti držimo pesti, da se mali dve izogneta inkubatorju.

Zastajanje vode.. meni pa nič! Pa me sestra non stop to sprašuje na pregledih. Pa mami me vsak dan vpraša, kako se počutim, jaz pa...normalno, čist super, zakaj se ne bi?? Še včeraj mi pot iz Celja do Portoroža in nazaj ni delala problemov. Pred dvema tednoma, ko sva tudi bila tam, sem vozila  tja in nazaj, pa mi je čist ok. 

Otika...sem že mislila vprašat, kako je zdaj s tvojimi poslikavami. To je verjetno ista trgovina Art, ja, kjer sem jaz tudi kupila barve. Zdaj ko bodo deževni dnevi, je ravno primerno za takšno notranje delo.

Poštarja pa vsak dan ena čaka, kajne??!! user posted image user posted image

Nič, sem se mal preveč razpisala, grem na sprehod, če pa bo potem dež, pa upam, da boste gor na RR.

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 4746
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 9:51:01   
Anonimen
Jutro punce!

Jaz pa zdajle čakam, da bo ura pol 11ih in da se odpravim do močno potrebne seanse pri pedikerju ... iiii komi čakam!

Upam da mi bo relaksacija tam vsaj malo pregnala slabo voljo, ker sem prejle izvedela, da sem prepozno oddala prošnjo za podaljšanje štipendije in bom vožnjo za prejšnji mesec, ter vožnjo in štipendijo za ta mesec dobila nakazano šele novembra ... grrr user posted image ... no pa tudi če bi vedela, da moram papirje poslat do 26., jih ne bi mogla, ker jih do takrat še nisem imela. user posted image

Drugače sem pa včeraj cel dan slikala po steni, pa mi je uspelo samo deblo od drevesa pobarvat ... danes me pa listki čakajo. user posted image

Pa teta mi je povedala, da ima njena prijateljica 10 mesecev staro punčko in da mi bo dala vse njene cunjice, od začetka naprej ... sem prav vesela, ker je punčka rojena isti letni čas, kot bo moja tak da bo večina cotic prav prišla ... az bom samo dokupila kak pajacek za iz porodnišnice in še kaj, če mi bo manjkalo ... komaj čakam, da jih dobim in presortiram user posted image .

(odgovor članu Splet.Ka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4747
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 11:22:16   
december28
Eno vprašanjce: tele žabice, ki naj bi jih človek zimskemu dojenčku oblačil pod pajacka - ali so to mišljene takšne žabice, kot jih imamo tudi punce pod krilo (malo debelejše seveda!) ali so kot žabice mišljene tiste oprijete hlače s stopalci? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4748
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 11:23:16   
nanaa
Živjo punce,

jaz pa sem sedajle tako razkurjena, da bom kr ....ah., dobila sem odločbo iz zdravstvene zavarovalnice in so mi zavrnili bolniško. Povejte mi kaj naj naredim. Ne predstavljam si sedajle, da bi se vozila vsak dan 60 km v eno smer ob, pa še trebuh mi tako otrdeva.

Ali so še kateri zavrnili, kaj ste naredile?

Tako sem jezna, nikoli do sedaj še nisem bila na bolniško, potem sem pa prvič 1 mesec pa že zavrnejo...jojo kako bi jih poklicala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4749
   RE: decembrke 2008
15.10.2008 11:24:38   
5ra_28
Sem že iz sprehoda... Je prav sveže danes. V Lidlu mi je gospod zaposlen se sam ponudil in šel po voziček, ko sem hotela nazaj ven iz trgovine po njega, ker sem ga pozabila vzet, komentiral pa: da se ne bom utrudila??!! user posted image  Saj lepo, da pomagajo nosečnicam, sam ne pretiravat! A dva dni nazaj pa gre starejši gospod na pošti v vrsti pred okencem MIMO MENE in se postavi pred mano, ker je bilo tam mal več prostora, ko je linija diskretnosti. Dva čisto drugačna primera, kako se obnašati do nosečnic. user posted image

Danes zjutraj sem vam že napisala, da sem včeraj dobila že odločbo za denarno pomoč. No, danes pa je še prišla odločba za porodniško. In mi je uspelo željeno. Brez septembrske plače, (ker je bolniška), ki je bila 10. oktobra! Pa čeprav sem dala vlogo noter 8. oktobra, mi niso nič rekli, da naj počakam še 2 dni za zadnji dohodek, pa oni tudi niso pri delodajalcu nič vprašali, da bi ga vpisali. Tako da se mi šteje lani en mesec prej, namesto te zadnje plače. Tisti meces pa sem imela 1x višjo plačo, kot zdaj bolniško. Tako da imam na podlagi tega meseca za 45 € višjo porodniško! Jeeeejj .user posted image user posted image  Tako, da Vrtnica, midve sva imeli isti plan, a ne, brez zadnjega meseca?? Meni je že uspelo.

Verjetno še vas je večina, ki še niste dobile odločb, ali pa sploh dale vlog noter. Ko dobite odločbo, bo pisal datum odobren le za porodniški dopust in za te tri mesece odobren bruto znesek. Ne se vstrašit, ker na CSD potem sami dajo noter vlogo kar še za dopust za nego in varstvo, tako da ni potrebno še enkrat dajat vloge, znesek porodniške pa bo isti, kot na prvi odločbi. Tako mi je že takrat ''teta'' razložila na CSD-ju, pa še na odločbi je napisano, da se vloga za porodniški dopust in za nego in varstva potem združita pod enotno številko postopka.

Jaz sem happy, grem zdaj pečt.



_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  188 189 [190] 191 192   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  188 189 [190] 191 192   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?