|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 17:43:40   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image

In obratno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 18:18:51   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

O, fotr... a si od mrtvih vstal? user posted image


Niti ne, se še vedno družim z njimi  ( nice tvoj novi avatar, btw - pa tudi novi - stari nick ).

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 18:20:25   
Kerensa*
Se vidi, da si iz onostranstva... Volga namreč trdi, da ne moj avatar podoben tistim v časopisih, ko objavijo sliko pokojnika z naslovom "A ga kdo pozna?"... ti bom kar verjela, ker si profi na tem področju. user posted image

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 19:42:52   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Mišek načeloma se strinjam s teboj, ampak  razumevanje sočloveka pa ti ne gre najbolje od rok.


V tem primeru mogoce ne najbolj in to zato, ker mi je rahlo "preko vsega", da v popolnoma normalni debati dobivam pri vsakem trejem odstavku - "pa kje ih pobirate". Moti me ignorantski, napihnjen odnos - jaz vem, vi ne morete vedeti, ker niste to kar sem jaz. Ljudje vedo. Ljudje razmisljajo.

Meni je popolnoma jasno, kaj zeli **** povedati. Ona pa ne razume, da govorim o drugi dimenziji problema. Sama nam je povedala, da islam pozna samo tri vere: islam, zidovsko in krscansko vero. V celi debati govori o krscanski veri, ko jo omenja, kot o enotnem skupku vseh varijacij, ločin itn, ki so za razliko od islamske vere, jasno in uradno razdeljene - , protestantska, katoliska, pravoslavna.....
Pricakuje, da sprejmemo merilo enotne celote, ko govori o krscanstvu, a istocasno zahteva, da se islam ne gleda kot enotna celota varijacij, ki povrhu niti niso uradno locene kot v krscanstvu. IMO so to dvojna merila.
O tej dimenziji govorim - ko govoris o islamu, ne mores govoriti samo o tistemu, kar je tvoj "duhovnik" rekel, da je islam, tako kot ne mores govoriti izkljucno o pravoslavju in posplositi ga na celotno krscanstvo, ter trditi, da drugo razen pravoslavja oz. tistih, ki vero zivijo v datem primeru, ni krscanstvo.
In navsezadnje debata nima ze nekaj casa veze z vero kot tako, ima pa z elementarno logiko.

< Sporočilo je popravil Misek -- 19.8.2008 19:52:12 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 20:03:24   
Rubin.
No jaz pač smatram njeno pisanje, kot njeno videnje na islam. Ona ga v resnici tako vidi in za njo tako je. Nisem imela občutka, da bi me prepričevala. Tudi jaz imam drugačno mnenje od nje oz. videnje, pa kljub temo njeno spoštujem.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 20:14:45   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Mislim, da **** ni bila tista, ki je začela. Se je par strani kar dobro držala in "(para)friziranje" user posted image  ene uporabnice zelo miroljubno prenašala, potem pa bila napadena frontalno in reagirala na to. Pa pustimo vnemar dejstvo, da nas je enih 15, ki razlagamo kontra in da je edina, ki predstavlja svoj pogled na stvar.


Ni pomembno kaksna si zjutraj, ko se spocita, umirjena, nasminkana in urejena odpravis od doma. Tvoje bistvo se pokaze pozneje, takrat, ko si znervirana, zmatrana in nekaj manj urejena kot zjutraj. Ko nimas ne volje, ne potrpljenja, da bi se drzala vloge, ki si si jo zadala.
Tako je tudi tukaj (in marsikje drugod). Dejstvo kako koncas zadevo, pove kdo si.
Kot zakon. Na poroki vsi presrecni. Ko pride do locitve eni se locijo mirno in civilizirano. Drugi pa spustijo maske in se locijo z zamerami, kreganjem, tepezem, isiljevanjem itn... Sele takrat vidis kaksen je kdo v svojem bistvu.

Konec delo krasi in pove, ali si tisto, kar si bila zjutraj res ti, ali je vse samo bila maska.. a ko so padle maske..

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 20:19:38   
bumerang
****, da ti v Sloveniji v dolgih rokavih ni vroče, ti verjamem. Govorila sem o poletnih temperaturah v Egiptu ne o naši milini. user posted image
Vem, da nas imaš dovolj, ampak jaz bi vseeno rada, da mi odgovoriš na moj zadnji zapis, predvsem tisti del, ki se nanaša na odvzem otrok materi nemuslimanki.

Tudi jaz teh zapisov ne jemljem kot prepričevanje ampak kot argumentiran pogovor. Tudi če nikamor ne pelje, meni veliko da. In moj namen ni da bi koga v kaj prepričala.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 20:53:10   
Anonimen
Ni pomembno kaksna si zjutraj, ko se spocita, umirjena, nasminkana in urejena odpravis od doma. Tvoje bistvo se pokaze pozneje, takrat, ko si znervirana, zmatrana in nekaj manj urejena kot zjutraj. Ko nimas ne volje, ne potrpljenja, da bi se drzala vloge, ki si si jo zadala.


Do tu nekje pridejo obicajno debate o veri.

Najprej prijazno predstavimo dejstva.
Potem jih se prijazneje podkrepimo.
Potem se cudimo, nemogoce, da ne razumete.
Potem pravimo, ne, saj ne morete vedeti, ker ne berete te in te knjige.
Potem prevod ni pravi.
Potem se pa vec ne spusamo na tak nivo.

Zato se ne spuscam na "globok" nivo, naj to pomeni karkoli ze.

Ce sem verna....se bo moja vera pokazala v mojih dejanjih.
Ce nisem...se ne bo.

In ce je moja vera prava....bom srecna, zdrava in zadovoljna, ne glede na vase verovanje.
In ce ni prava, bom nesrecna,nezdrava in nezadovoljna... ne glede na to, koliko sem prepricana o pravilnosti svoje vere in o globokem in sirokem razumevanju le te.

Opazovala sem vecerno nebo....ne glede na to, kako bodo razlicni ljudje ta pojav poimenovali in interpretirali, bo moje dojemanje nespremenjeno.  

Zivljenje je, in je smrt. Vecina se nas boji zivljenja...in se nas boji smrti. To smo se ucili v soli, tretji letnik. Da ne boste rekli, da se pogovarjam brez argumentov. V strahu pred smrtjo smo nasli tisoc in eno formo zivljenja, ki bi nam olajsala sprejemanje smrti. In iz nje naredili ze pekel na zemlji....in se bojimo in verujemo.
Namesto da bi samo ziveli.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:01:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, da ti v Sloveniji v dolgih rokavih ni vroče, ti verjamem. Govorila sem o poletnih temperaturah v Egiptu ne o naši milini. user posted image
Vem, da nas imaš dovolj, ampak jaz bi vseeno rada, da mi odgovoriš na moj zadnji zapis, predvsem tisti del, ki se nanaša na odvzem otrok materi nemuslimanki.

Tudi jaz teh zapisov ne jemljem kot prepričevanje ampak kot argumentiran pogovor. Tudi če nikamor ne pelje, meni veliko da. In moj namen ni da bi koga v kaj prepričala.


Če se že gre kje je hujša vročina za prenašat, potem je to Slovenija. Tukaj mi je 28-30 stopinj kot pri nas 45-50 . V Egiptu je suha vročina in je tok lažje. Čeprav mi ni težko ne tu ne tam in prav nasprotno tako se dobro počutim. Rada se pokrivam to je del mene.

Ne ni mam te dovolj niti slučajno najin pogovor je bil vedno na nivoju, pa čeprav mislim da se le redko strinjava, mislim, da celo samo na temi o alkoholu vsepovsod drugod pa sva na nasprotnih bregovih.

Glede otrok, ne bova prišle skupaj, ker jaz kot muslimanka menim da je muslimansko okolje in muslimanski oče pač bolj primeren starš in se ne morem postaviti v kožo nekoga drugega. Lahko govorim le zase in povem kako jaz stvari vidim pa čeprav se komu to ne zdi prav.

In absolutno te ne prepričujem imaš prav, moj namen je samo povedat kako jaz stvari vidim in doživljam.So pa  tukaj, oziroma je tukaj ena oseba ki ne išče znanja temveč samo prepir. In malo me je zadelo,ko tudi ko sem se umaknila in ji jasno povedala, da se umikam, zaradi žalitev se sicer spustila v zadnjem stavku še na njen nivo, ta oseba enostavno še nadaljuje in nadaljuje... Saj pravijo po večeru se dan pozna...
In pa pametni odneha.

Moti pa me tudi če nekdo razlaga samo zgodbe brez kakršnega koli dokaza ali vsaj nekaj oprimeljivega od kje so zdaj te informacije jaz pa podam nazaj argumente in pa linke v podporo , citate iz Korana in tako naprej... ampak ne ni dovolj.

A tebi bumerang ne bi bilo dovolj, ob taki ignoranci in primitivizmu?

Zato lahko se pogovarjava toda ne verjamem da se bova v zvezi Islama, kadarkoli strinjale. 

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:23:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek


...kot o enotnem skupku vseh varijacij, ločin itn, ki so za razliko od islamske vere, jasno in uradno razdeljene...


...ki povrhu niti niso uradno locene kot v krscanstvu.


Par podatkov, da ne bo kdo naprej širil teh "neumnosti" oziroma milo rečeno dezinformacij.Res zgolj v informacijo tistim ki ne veste in vas stvar zanima.

Islam se deli na:

sunite
šiite
in še več manjših skupin kot so sufiji in pa haridžiti naprimer

Tukaj si lahko preberete kaj več jaz pa kopiram samo del ki jasno ovrže zgoraj zapisano dezinformacijo:

Trideset let po prerokovi smrti se je uma razcepila na tri dele in tako je vse do danes. Trije deli so:
  • suniti (suna pomeni navada, predpis), ki so večinska skupina, zvesti vladajočemu kalifu,
  • šiiti, privrženci družinske linije prvega pravega kalifa Alija,
  • in haridžiti (secesionisti), ki so zagovarjali mnenje, da ima skupnost pravico voliti svojega vodjo in ga tudi odstaviti.

 

Sicer je bilo zapisanih še kar nekaj "cvetk" ampak jih ne bom komentirala, kot sem se že včeraj odločila. Vendar tole sem pa morala, ker je to moja dolžnost kot pripadnice Islama.user posted image user posted image

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:26:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image

In obratno.


Hvala za kompliment .user posted image user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:26:17   
Anonimen
Moti pa me tudi če nekdo razlaga samo zgodbe brez kakršnega koli dokaza


In kaksen dokaz imas ti za svoj 70x mocnejsi peklenski ogenj razen pisane besede?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:28:04   
Anonimen
.So pa tukaj, oziroma je tukaj ena oseba ki ne išče znanja temveč samo prepir


In od kje ti vedenje o nasih namenih?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:29:57   
Anonimen
Vendar tole sem pa morala, ker je to moja dolžnost kot pripadnice Islama.


Kot pripadnica moje vere sem dolzna zapisati, da so to samo pravljice.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:32:31   
Šarki
jest bi pa sam tole dodala:
za tiste ki ne pozna vere, so muslimani teroristi, katoliki pa pedofili! 

ker po tv se itak sam o tem poroča

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:37:41   
bumerang
Eh, če bi bila jaz ti, bi me na tej temi motila več kot ena oseba.
Sem se pa ob določenih zapisih fajn zraven nasmejala in dočakala svoje - glede na to, da se meni nekaj očita, same pa so prototip tega. Ampak vse skupaj ni nič v primerjavi s "parafriziranjem". user posted image

Kar se mene tiče, s tabo ne debatiram zato, da bi se jaz strinjala s tabo ali ti z mano, ampak zato, da si širim obzorja. Povem oz. napišem, če sprejmeš, ok, če ne mi je ravno tako dobro. Enako je z mojim sprejemanjem tega kar zapisuješ ti. Sploh ni nujno, da se s stvarmi, ki jih vem, strinjam. Mi je pa lepo, da jih vem. 
Mi pa še nekaj vprašanj ostaja odprtih. No, morda nekje nekoč. user posted image




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:45:21   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image

In obratno.
Hvala za kompliment .user posted image user posted image
To ni bilo namenjeno tebi, ti očitno ne spadaš mednje. Kar je seveda dobro. 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:52:35   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image


Pol moram pa tja, da bom vsaj tam gospa.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 21:55:31   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image


Pol moram pa tja, da bom vsaj tam gospa.
user posted image user posted image  ti si carica 

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 22:01:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Eh, če bi bila jaz ti, bi me na tej temi motila več kot ena oseba.
Sem se pa ob določenih zapisih fajn zraven nasmejala in dočakala svoje - glede na to, da se meni nekaj očita, same pa so prototip tega. Ampak vse skupaj ni nič v primerjavi s "parafriziranjem". user posted image

Kar se mene tiče, s tabo ne debatiram zato, da bi se jaz strinjala s tabo ali ti z mano, ampak zato, da si širim obzorja. Povem oz. napišem, če sprejmeš, ok, če ne mi je ravno tako dobro. Enako je z mojim sprejemanjem tega kar zapisuješ ti. Sploh ni nujno, da se s stvarmi, ki jih vem, strinjam. Mi je pa lepo, da jih vem. 
Mi pa še nekaj vprašanj ostaja odprtih. No, morda nekje nekoč. user posted image





Mah Mič me sploh ne moti, ona se heca in jo kar uredu poznam. Enkrat je ena rekla ,da te obere do kosti.user posted image user posted image  Moti me samo če mi besede jemlje iz konteksta in naredi drug pomen.
Ampak drugače Mič je čist o.k., pač rada piči. Mič - pič.user posted image user posted image

No lepo da se razumeva da je tole samo izmenjava mnenj. In zakaj boš čakala z temi vprašanji do enga drugega časa? Vprašaj, če znam odgovoriti ti bom če ne znam pa si itak na istem.user posted image

Samo ne me silit da se postavim v kožo drugega človeka, vse ti lahko povem ampak iz mojega zornega kota.user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 22:02:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image

In obratno.
Hvala za kompliment .user posted image user posted image
To ni bilo namenjeno tebi, ti očitno ne spadaš mednje. Kar je seveda dobro. 


Saj sem vzela kot šalo.Sem kar dva smeškota zraven nalimala...user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 22:03:52   
maniac
****, eno samo vprašanje imam in upam, da mi boš odgovorila, čeprav je precej osebno. Namreč, če me spomin ne vara, zdi se mi, da sem nekoč prebrala, da je tvoj najstarejši otrok iz prvega zakona. To drži? Če da, me zanima, kako je on sprejel islam in kako se je s tem strinjal njegov nemuslimanski oče? Ti je kar dovolil, da si sina odpeljala s seboj?
Če pa sem slučajno kaj pomešala, se ti že vnaprej opravičujem.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 22:03:57   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image

In obratno.
Hvala za kompliment .user posted image user posted image
To ni bilo namenjeno tebi, ti očitno ne spadaš mednje. Kar je seveda dobro. 


Saj sem vzela kot šalo.Sem kar dva smeškota zraven nalimala...user posted image

Aha, OK. Me veselijo ljudje s smislom za humor.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 22:04:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.
Si videla kako se krave vozi v Egiptu?

O tam so pa krave gospe. user posted image


Pol moram pa tja, da bom vsaj tam gospa.


Ja le pridi... se boš peljala v avtu. Ampak Egipt ni Indija na koncu boš vseeno pristala na krožniku.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kjava)
  Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Da ne bomo smetile...
19.8.2008 22:06:00   
Paštetka
Evo, kopiram še sem:

Meni je pa razmišljanje od **** zanimivo in jo občudujem.

Bi imela veliko moja sis o tem predebatirat in povedat. Škoda, da je na dopustu. Ampak kolikor mi je sama razlagala in njen mož, ko sta vsak dan brala njihov časošis, moram povedati, da se skoraj 100 % strinjam z ****.

Tam moški zelo spoštujejo ženske oz. se do njih obnašajo tako kot je **** opisala. Oz. moram napisati, se morajo tako obnašati oz. bi se naj. Spomnim se, da se je 1x svak prebral v časopisu, da so bratje polili s kislino sestro. (ne vem kaj je že bil vzrok). Ja še vedno se to žal dogaja. Ampak zelooooo redko in te zločince čaka tudi primerna kazen. To je namreč prepovedano, tako kot **** piše. Sicer pa tudi pri nas je prepovedano ubiti človeka, ga iznakaziti, ga imeti za sužnja 30 let in občevati s svojo hčerko... pa se vseeno dogaja. Ampak, če se enaka stvar zgodi v arabskem svetu in pri nas in obe ženski napieta knjigo, povejte mi, katera bi se bolj prodajala in kdo bi se nam bolj zasmilil oz. vtisnil v spomin. "Nas" oz. našo vero ali evorpejski narod ziher ne bi povezoval s tistim zločinom, arabskega pa. Žal. Tako je. Tako kot npr.če primerjam naše cigane in "nas bele"...

V glavnem bila sem 2x v Dubaju in so bile ženske upicanjene v nulo, nikjer nisem videla nespoštvljivega obnašanja do žensk. Npr. pri nas če greste v kakšen trgovski center za cel dan upam 100 % zagarantirati, da boste slišale kako se kakšen moški "besedno spravi na žensko". In to ne 1x. Tam tega NIKOLI nisem doživela.

In kar me je najbolj šokiralo:
NIKOLI nisem slišala od nobenega arabca, da bi dvignil glas nad otrokom ali mu kaj glasno povedal, zapovedal, zagrozil.... Pri nas.... user posted image Vsakih 5 metrov. Vse so tretirali enako. Deklice, dečke... Pa začuda tudi noben otrok ni v nobeni štacuni izsiljeval z jokom, se dol metal, ali kako drugače kričal. To mi je pa res bila uganka. Mogoče smo res mi preveč obremenjeni (saj nam tako narekuje naš tempo življenja in se ga niti ne zavedamo in to kam hitimo), da velikokrat zgubljamo živce, smo nervozni in to prenašamo na deco. Mogoče res ne znamo živeti tako kot "oni".

Kar se tiče oblačenja, zakrivanja, in vročine... Naših 35 in njihovih 35, se ne da primerjati. Pa tudi nobene ženske nisem videla, prepotene po čelu user posted image . Očitno so navajene. Eno so imele celo obraz zakrit. Npr. čez oči, nos in usta so imele eno tako kovinsko masko gor. Meni je bilo skeri. Ampka se navadiš. Sem si tudi mislila: kako so boge. Potem pa mi je sis rekla, da se je z nekaterimi menila, da pač one (nekatere) želijo tako, ker želijo biti lepe samo očem svojega moža. v slačilnicah sem uspela videti kaj se skriva pod oblekami. Perilo, da dol padeš, obleka moderna. Jah, očitno smo pač mi taki, ki se rihtamo večinoma za okolico, zato ker nam veliko pomeni, kaj si drugi mislijo, da smo drugim všeč. Ok,saj tudi sebi in možu, ampka mislim, da predvsem okolici, ker drugače zakaj bi se preoblekli doma, zakaj bi nenašminkani sedeli doma v fotelju... Tam tega ni. Ženska je doma porihtana (kakor pač želi, ampak oblačijo se seksi samo za moža, njegove oči in ne zato, da bi zapeljevale okolico.

Kar setiče ginekologov... ko je ena govorila, da kao jih drugi moški ne smejo videti. Meni je sis rekla, da je preglede vse delala ženska, on je samo slike pogledal... Pa tudi tako kot je **** povedala. Pa ni to fajn? Meni je grozno, ko moram naša šetati iz kabine pred njegovim nosom, pa plezati na stol in se tam koračiti pred njim in in čakati z nogami narazen, da velecenjeni gospod G. pride med noge. To mi je muka za znoret.

Pa tam, ko je nekdo prilepil link o iznakaženih ženskah. Halo???? A mislite, da so samo muslimanke iznakažene? dajte malo vtipkat v strica googla, boste našli še dosti hujše iznakažene ženske in otroke v NEmuslimanskem svetu. Ampak, to nas ne zanima preveč. Oziramo ob tem gremo zlahka mimo. Dajmo pogledat pri nas v Sloveniji samo malo LJ ali pa MB pa kakšno vasico. Popolnoma drugačno obnašanje. tiste, ki živite bolj na kakšnih "kmečkih" vaseh boste znale povedati, koliko "lepega"imajo in si dovolijo možje povedati svojim ženam oz. so ženičke poslušne, ubogljive in prenašajo žalitve. Pa saj zanje to niti niso žalitve. To je njihov način življenja, in sploh niso užaljene, če ji reče mož: daj tiho bodi in mi prinesi večerjo. Zato pa tudi nekateri tu na RR, ne bodo nikoli razumeli zakaj eni ne zapustijo nasilnih partnerjev.

Gremo v štacuno: Moški zraven tebe zabrisi nekaj ženi. (misliš si, nekaj mu je težila in ji je povedal svoje, kar ji je šlo). Če bi isti stavek rekla ženska moškemu, bi si pa spet mislil: pa kaj mu teži tečna ženska. V vsakem primeru obravnavamo žensko podrejeno moškemu. Za ženske pač pri nas velja da težijo svojim možem. Tam, v arabskem svetu tega ni. Vsaj jaz v svojih dveh potovanjih tam tega nisem doživela. Ne rečem, pa da ni tako, kje v manj razvitih in kultiviranih krajih. Kar pa pomeni,da to nima veze z islamom, ampak z nami ljudmi.

In če tako pogledam, so tam ženske res bolj cenjene in spoštovane. Res pa je, da je v vsaki kulturi prestopništvo in se dogajajo enaki zločini, ki so pa na žalost v določenih verstvih, narodnostih neenako odmevni oz. jih "mi" ne obravnavamo enako.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?