|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  167 168 [169] 170 171   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
30.7.2008 14:20:55   
Blacky30
Mojca, imam ta čaj od Alete, pa žgance jem, pa trudim se, da veliko pijem. A ni dovolj. Mleka si ne črpam sploh, samo enkrat sem poskusila, da bi videla, če imam dovolj za en obrok. Vem, da takrat pride manj mleka ven, ampak vseeno samo 20 ml je premalo, če poje 70 ml na obrok. Patronažna je rekla, da je to normalna količina za njeno težo. Se pa hraniva na 4 ure, ker vmes ves čas spi. Zbujat pa je ne rabim zaradi njene teže, mi je rekla patronažna.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4201
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
30.7.2008 18:48:08   
*bubi*
Samo potem pazi, ker se dobi ful naval... pa prsi postanejo boleče in velike...


Mi garantiraš? user posted image user posted image user posted image  Mislim, ne ravno meni..... user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4202
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
30.7.2008 18:50:34   
*bubi*
Blacky, mislim, da se res nimaš kaj sekirat. Dete je zadovoljno, lepo spančka, napreduje.....

Je kaj zlatenična? Ti poletni otročki ponavadi nimajo takih težav kot jih je imel bubi.  

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4203
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
30.7.2008 20:26:08   
cati
Moje mariborčanke moram se vam mlo pohvalit.

Mi smo danes zopet videli našo pikicouser posted image  smo že veliki 57,2mm pasrček bije pa vse je ok smo tko veseliuser posted image
Sedaj paše nuhalna drug teden pa bo.
LP
Cati

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4204
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
30.7.2008 22:15:56   
*bubi*
O, super, cati user posted image  Dobro opravite na nuhalni user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu cati)
Neposredna povezava do sporočila: 4205
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
30.7.2008 22:57:47   
kekec in mojca
Blacky, saj bo šlo, boš vidla. Če pa dojenje ne steče, pač dodajaj! Tako kot je rekla bubi, važno je, da je dete zadovoljno in zdravo...

Bubi, garantiram, da postanejo velke!!! user posted image user posted image user posted image Samo predpogoj je, da začneš dojit. user posted image

Renatka, kaj pa vem, če bi kupovala te čaje že pred porodom... Saj konec koncev ti ga lahko kupi tudi tvoj user posted image , ko boš v P.

Aja, še ena stvar okoli dojenja in bolečih bradavic...meni so v P dali lanolinsko mazilo od MB bolnice, ker mi je mali rahlo ranil bradavice. Te kreme je tolikoda je v treh mesecih nisem porabila, potem pa ji tak poteče rok trajanja. Pred porodom pa sem si kupila MULTI MUM lanolinsko mazilo, ki sem ga do zdaj odprla le enkrat, pa še kar drago je. Tako da vam svetujem, da rajši počakajte z nakupom teh kremic pred porodom, ker ne veste, kaj vse lahko dobite v porodnišnici. Itak jih lahko gredo potem ponosni atiji kupit v dežurno lekarno, če je res ne dajo.

Cati, user posted image user posted image user posted image za pregled!

Mimogrede -ravnokar je bila ena butasta reklama od cilit bang. Tam, čisto na koncu reklame en tip izjavi: "Ste naveličani drgnjenja? Poskuste ga doma!" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 30.7.2008 23:01:25 >

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4206
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
31.7.2008 5:36:56   
*bubi*
Smo ravno zadnjič pri septembrkah debatirale: lanolin je lanolin. Pa naj bo natehtan v lekarni v lonček, tisti iz bolnice al pa lepo zapakiran v tubico, posebej za mamice. DMov recimo stane 1,70€, pa še bonus bon se lahko zraven vnovči. Brezveze je recimo Aventovega kupovat za 13€ user posted image

Drugače pa je za bradavice super tudi Bepanthen mazilo, se ga prav tako ne rabi spirat. Tega pa se porabi tudi za user posted image .

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4207
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
31.7.2008 9:08:10   
trnuljčica
Blacky, če ti mala spi 4 ure vmes in zgleda zadovoljen dojenček, ob tem pa ji teža narašča, jaz ne bi vrgla puške v koruzo .  user posted image
Jaz sem si v P načrpala 70 ml, mali pa v bistvu ni bil dojen. user posted image Popil je le 5 ml preko dojenja (tehtan po 1 uri dojenja ob svetovalkahuser posted image ), 55 ml pa preko flaške ob odhodu iz P. Pa se nisem dala.user posted image
Šele drugi , tretji teden se je znal  prisesati in vleč. Le da je trajalo tudi po uro ali več. Celi čas je bil na dojkah prvi mesec.  Potem pa enostavno ni šlo več, ker sem ugotovila, da mora tudi mama na wc, se stuširat, pojest... Pa kljub temu nisem kar tako opustila dojenja. Pa ti povem, da so bile vse ženske (tašča, ...) celi prvi mesec pametne naj ga dam le na flaško, da je to najboljše zanj...user posted image Sem dojila, nato mu pa po dojenju ponudila flaško. In ti povem, da na tak način ne izgubiš mleko. Vedno več ga je. Če si pa samo črpaš, pa dobiš vnetja, mleka je pa vedno manj. Preverjeno.
Pri treh mesecih zjutraj ne rabi dodatka, ob 11ih  rabi 60 ml (včasih pa 30ml), nadaljnja tri dojenja 60-90 ml. In vedno manj bo rabil. Pa na etiketi od dodatka piše, da bi sedaj pil 200ml. Jaz sem zadovoljna. user posted image Verjetno se to čudno sliši tisti mami, ki čisto doji. Ampak jaz sem prav ponosna nase. user posted image user posted image

Ti si šla iz P z polno dojenim user posted image . Zato ne obupaj. Ni vse tako kot izgleda na prvi pogled. Mogoče sploh ne rabi dodatka. Če pa kljub vsemu trudu ne bo šlo, probaj prvo dojit, nato mu dodaj. Ampak ne še sedaj...
Pa ne pozabi vedno ji boš najboljša mama tako ali drugače.


(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4208
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
31.7.2008 9:21:46   
trnuljčica
A ja sem pozabila povedati da sva prišla tako daleč, pa je dojen le na eni dojki. Druga je šla pa, pa, po nekem vnetju...user posted image Sedaj se jo trudim aktivirati z črpalko, ampak bolj slabo kaže. Menda bi bil polno dojen, če bi mami imela dve aktivni dojki...
Edina slabost dvovrstnega prehranjevanja je, da težje greš na user posted image in podobno, ko se bliža njegova ura. Potem izpustiš podoj in se pozna čez 2 dni. Ne morem dojiti v javnosti... (pa še nastavek uporabljam in se res zakomplicira).



Glede Lanolina dobite ga v P. Jaz sem ga nato doma rabila približno en teden, nato pa mi je stal in sem ga prejšnji teden vrgla. Tistega ki sem ga med user posted image kupila v dm-u, pa še odprla nisem.  Ne kupovati vnaprej.

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4209
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
31.7.2008 12:55:46   
B.M.
Hello
Danes sem imela pregled v čakalnici je bila peklenska vročina ko pa si stopil k sestri pa te je oblilo ker imajo tako klimo se mi zdi da me kar malo glava boli od tega. No OK glavno da je z user posted image vse vredu brza diha in rček mije kot zmešanuser posted image user posted image .Vse meritve so v normalnih mejah,malo me je skrbelo ker je bila pred dve tednoma ko sem bila na pregledu nadomestna G in je namerila malenkost večjo glavico in manjši trebušček v glavnem moja G danes me kar hitro dala na UZ da preveri kaj se dogaja. Danes so bile meritve takšne kot morajo bit sicer je rekla da ima res malenkost večjo glavico ampak še vedno v mejah normale tako da je rekla da se ne rabim nič sekirat češ da user posted image lepo napreduje. Mislim pa da je prišel tisti čas ko bom jaz na dva tedna na pregledu,pa saj je boljše tako. Rekla mi je naj že štejem gibe. No v glavnem smo v 30t in 5d in naš user posted image je težek 1700g,pravi korenjak.


_____________________________

Najina sreča je Matic in od 27.9.2008 nama vsak dan sije sonček tudi če so na nebu oblaki !!! RODILA SE JE NAJVEČJA SREČA !

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4210
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
31.7.2008 15:13:56   
Blacky30
Cati, čestitke!!!!user posted image user posted image user posted image

Bubi, ja, je imela malo zlatenice, je bila 4 ure pod lučko. Samo če bi bila lažja, je ne bi imela, pa so zaradi njene teže poostrili kriterije in se kasneje odločili, da gre vseeno pod lučko. Pa je potem bilo ok.

Mojca, ja, opasna reklama.user posted image user posted image user posted image

Danes sem jo stehtala, upam, da se nisem vsekala. A kaže, da ji je teža od prihoda iz P narasla v 11 dneh za 870 g.user posted image  Včeraj se mi je mleko kar ulilo zvečer iz obeh dojk, ko sem se šla tuširat. Danes dopoldan pa sem jo kar nalašč poskusila pustiti. Dojila sem jo na obeh dojkah, na vsaki je vlekla točno 4 minute, potem pa se je začela kregat z zizo in jo vlačit sem in tja. Sem jo odstavila in stisnila, pa ni priteklo niti kapljice več. Potem pa sem jo šla previjat in popek čistit in sem čakala. No, pridna je bila cel čas, potem sem jo malo nosila. Nakar je po 20 minutah začela jokat, sem poskusila čajek, nič, nošenje, nič. Potem pa sem ji dala flašo in jo je v šusu pogoltnila in to 60 ml. Torej ji manjka, pri meni res očitno ne dobi dovolj.

B.M., čestitke za uspešno opravljen pregled!!user posted image user posted image user posted image

Trnuljčica, hvala za spodbudne besede. Se trudim in ne mislim kar obupat. Tokrat sem res zagnana, čeprav tudi jaz od mame poslušam dobre nasvete glede flaške. Se še ne dam......user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4211
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
31.7.2008 20:28:36   
cati
Sam da nas spravim nazaj naprvo stranuser posted image

Pa B.M. čestitke za uspešen pregleduser posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4212
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 9:42:56   
kekec in mojca
Dobro jutro! Ste vse na morju?user posted image

No, jaz bom zdaj za enih 14 dni mrknila iz RR.

Pa-pa



(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4213
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 11:12:50   
*bubi*
Uživaj, K&M! Za 14 dni user posted image

No, jaz bom tudi mrknila, ampak samo za vikend. Se gremo namakat user posted image  Bubi je že cel dopoldan v takem pričakovanju, da je joj user posted image

No, upam, da še pridem domov, drugače bom morala it v SG rodit user posted image user posted image user posted image  al pa CE user posted image  Saj ne vem, kaj je bliže. Ne, jaz bi kar do MB potegnila user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 4214
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 12:51:24   
Blacky30
Mojca, kam te greš za 14 dni? Na morju si že bila, pri tašči tudi....kam torej???? Hihi, babja radovednost.user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4215
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 12:51:57   
Blacky30
Bubi, uživajte še za nas.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4216
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 17:16:38   
cati
Uživajte punce in se mal shladite še zame ki me bo ta sparine pokončala

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4217
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 17:27:07   
mehurčica
Blacky, moja Eni se je od začetka najedla v 5min, včasih več, včasih pa tudi v 3min! Sem ji štela požirke in jih je včasih naredila 50, včasih pa tudi okoli 100. Vedno večja je bila, vedno več požirkov je naredila - od 80-200, včasih še več. Pravijo, da nekako približno potem nanese na mililitre. Črpala si nisem, ker mi tudi pri Davidu ni šlo in niti sedaj. Pri Davidu sva imela konkretno matranje skoraj 4mesece, potem pa je šlo na boljše. Načrpala sem si v 30 min le 10ml, če sem si pa stisnila Syntocinon, pa še dodatnih 70-80ml. Brez Syntocinona ni bilo nikoli več, kot cca.10ml - pač toliko, da je prekrilo dno. Kljub temu dojim že drugič uspešno.
Tako da prosim, ne si črpat, da bi videla količino, ker boš samo slabe volje. Raje opazuj Tejo in čez dva tedna ti bodo v posvetovalnici povedali ali je dovolj ali ne.
David se je v prevm meseceu zredil 650g. Potem sem ga pa za vsaki "ii" imela na zizi, tudi včasih po 15min. Eh, kaj včasih...dostikrat. Bilo je največ na 2 uri, drugače pa na 1uro, 30min, 15min, 20min....Na 2 uri se je dojil do 6.meseca.

Napisala sem ti zato, da si malo predstavljaš. Ni pa tako, da je dojenje vedno užitek, kot nekatere pravijo..vsaj na začetku ne. Meni so pri Davidu zelo počasi minevali prvi 4 meseci ravno zaradi dojenja. Še dobro, da sva bila oba vztrajna - je moral kar dolgo vlečti, da se mi je izcejalni refleks sploh sprožil. Dostikrat komaj po kakih 5min ali celo 10h.user posted image Pri Eni se mi tudi ne sproži takoj, ampak je hitreje..kake 2min.


No, zdaj če bom še naprej pisala, bom sigurno kaj zabluzila.

Sem pa prebrala tvoj post na vaši temi in mi res ne gre v glavo, zakaj ti je patronažna rekla, da je ne podojit 10ur skupaj. Ker ko se mleko dela, se bi naj glih bolj pogosto dojilo.user posted image Saj je logično, da bo mleka vedno manj, če je vedno manj povpraševanja. Tako je seveda pri odstavljanju - otrok manj pije in mleko počasi usiha.



_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 4218
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 21:45:32   
liju
Pozdravljene!

Mi smo sicer od ponedeljka že doma, ampak mi ni uspelo prit pozdravit. No, dočakali smo user posted image Žana, velik je bil 49 cm in težek 3240 g. Je full zlati in priden fantek.
Moj CR je bil katastrofa. Imela sem spinalno anestezijo in so nekaj zaj***, tako da sem vse čutila in jamrala kot da naravno rodim. Skoraj sem mislila, da bom hin. Pol je anestezijska rekla, da je šla gledat kak sem prvič imela in je rekla da je bilo full visoko in da ona ne upa it tako visoko, ker je vprašljivo dihanje. V glavnem nikoli v življenju več. Poleg vsega tega so mi morali precej postrugat maternico, ker je bilo veliko zarastlin od prvega CR, pol so še pregledali celo maternico in še to mojo ledvico (ki jo imam odspredaj) so celo pretipali in pregledali. Resnično mi je bilo grozno. Če bi imela tako izkušnjo prvič, ne vem če bi se odločla še enkrat za to. Okrevanje pa je veliko hitreje kot prvič, vsaj to user posted image . Poleg vsega tega, pa sem še postala tako slabo krvna, saj sem dobila veliko tekočin v žilo in so mi full razrečli kri in mi ji hemoglobin padel na 58. Drugi dan po CR sem že dobila transfuzijo 2 flaši, da sem vsaj prišla k sebi.

Ma, bomo že preživeli. Upam da ste ostale vse ok. gold fisch kako pa si se ti odločla?

Nič, lepo spite in se vam še javim kaj!

user posted image

user posted image To pa je naš škratek!

Lahko noč

_____________________________

No in jih imamo. Dva sončka mislim. hehe

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 4219
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 22:00:44   
Vrtnica79
Liju čestitam za fantičkauser posted image user posted image user posted image user posted image . Joj, pa si imela res smolo z CRuser posted image . No, upam da ste zdaj vredu in lepo se cartajte!


user posted image  ja, še vedno vsake toliko pokukam k vam nosečkamuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu liju)
Neposredna povezava do sporočila: 4220
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
1.8.2008 23:26:45   
gold fish
IZVIRNO SPOROČILO: liju


Ma, bomo že preživeli. Upam da ste ostale vse ok. gold fisch kako pa si se ti odločla?



najprej še enkrat čestitke za Žana, je ful lepi fantuser posted image ...


...kak sem se odločla?....ja za cr.....pa zaenkrat sem pri spinalni....dokončno 11.8.....

(odgovor članu liju)
Neposredna povezava do sporočila: 4221
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
2.8.2008 10:13:26   
liju
IZVIRNO SPOROČILO: Vrtnica79

Liju čestitam za fantičkauser posted image user posted image user posted image user posted image . Joj, pa si imela res smolo z CRuser posted image . No, upam da ste zdaj vredu in lepo se cartajte!


user posted image  ja, še vedno vsake toliko pokukam k vam nosečkamuser posted image user posted image user posted image





Hvala za čestitke!user posted image Cartanje pa je zdaj spet na prvem mestuuser posted image user posted image  z user posted image in ta večjim. user posted image

_____________________________

No in jih imamo. Dva sončka mislim. hehe

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 4222
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
2.8.2008 10:17:51   
liju
IZVIRNO SPOROČILO: gold fish

IZVIRNO SPOROČILO: liju


Ma, bomo že preživeli. Upam da ste ostale vse ok. gold fisch kako pa si se ti odločla?



najprej še enkrat čestitke za Žana, je ful lepi fantuser posted image ...


...kak sem se odločla?....ja za cr.....pa zaenkrat sem pri spinalni....dokončno 11.8.....


Saj prav, da si še vedno za spinalno user posted image user posted image user posted image . Sem se že vstrašla, da te bom v dilemo spravla z mojo zgodbo, ampak tu je res šlo za njihovo napako, ker prvič je bilo fulll ok!
Nič se ne boj, ker so ostale ki so imele za mano in ena celo na isti dan kot jaz CR, so bile čisto brez bolečin med CR. Tako da le pogumnouser posted image . Je pa res lepo, ko vidiš takoj sončka!

_____________________________

No in jih imamo. Dva sončka mislim. hehe

(odgovor članu gold fish)
Neposredna povezava do sporočila: 4223
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
2.8.2008 10:22:03   
cati
liju čestike za čudovitega škratkauser posted image user posted image  in da čimprej pozabiš na ta CR

(odgovor članu liju)
Neposredna povezava do sporočila: 4224
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
2.8.2008 16:55:43   
renatka
liju- čestitke za takega lepega fantkauser posted image user posted image user posted image !
Očitno ste vse na dopustu in uživate nekje na plaži, mi pa mamo dežuser posted image  in tečno vreme, pa še moža nimam doma, tak da mi je ful tečno, pa bo že, po dežju vedno posije sonceuser posted image ! Še 20 dniuser posted image !

(odgovor članu cati)
Neposredna povezava do sporočila: 4225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  167 168 [169] 170 171   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  167 168 [169] 170 171   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Kdaj ste rodile?


Kdaj ste rodile prvega in drugega otroka?

Oba na rok. (14%)

Oba čez rok. (24%)

Oba pred rokom. (28%)

Prvega pred, drugega po roku. (7%)

Prvega po, drugega pred rokom. (12%)

Enega na rok, drugega pred/po roku. (15%)


Število vseh glasov: 139

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!