|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  145 146 [147] 148 149   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
20.6.2008 21:10:30   
Janey
kukuc ej sploh nimam več časauser posted image user posted image a je willma že rodila???

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3651
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
20.6.2008 22:10:50   
Pandica
Rubin  pojdi se pokazat k G. Saj lahko, da nič ni, ampak zarad tega, da boš mirna.
Aja, glede fredovega obroča - mislim, da bo nam letos služil in koristil namenu, saj je moja user posted image stara "komaj" 8 mesecev. Tako, da sem ziher, da se bo kopala v njem, ker kopa pa se full rada user posted image Je cela nora, ko je kopanje na sporedu. Že, ko jo slačim ona točno ve kaj sledi in se mi že full smeji.


Bubi   joj, v 30 t si že? Kako hitro mine ta nosečnost, kajne?

Jaz sem si vedno misla, da se full vleče teh 9 mesecev, pol pa so mi minli, ko keks user posted image user posted image user posted image





_____________________________

SREČA..... tako majhna, da jo lahko držiš v naročju, a hkrati tako velika, da napolni življenje z ljubeznijo! Ta sreča je moja deklica Zala

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3652
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
21.6.2008 7:07:05   
*bubi*
a je willma že rodila???


Nisem nikjer zasledila....

Willma, kje si? user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3653
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
21.6.2008 10:12:29   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Rubin,če so rjavi te nočem strašit,ampak bolje da obiščeš zdravnikauser posted image


Kaj mi pa bo pomagal? Sej samo svetujejo da moraš počivat. Sicer se je malce umirilo, tako da je tu in tam kakšna kapljica svetlo rjava. Sicer pa sem zaenkrat še stacionirana v bolnici, po uz-ju imam pa nadaljne preglede pri svoji g. Eh po že, samo je nadležno. Sedaj pa grem na RD od Bobekove tamali praznuje 3 roj. dan in se mala miss že ful veseli.
Se beremo zvečer, hvala z skrb.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 3654
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
21.6.2008 10:19:13   
kekec in mojca
Rubin, glede na to, da si noseča šele 5 tednov, a ni možno, da bi šlo za vgnezditveno krvavitev?

Punce, zdaj sem z obema otrokoma spet sama, vam napišem kaj zvečer, če ne bom utrujena. Še vedno se želim razpisat o pleničkah za enkratno uporabo in bombažnih pleničkah.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3655
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
21.6.2008 20:22:51   
Rubin.
Evo nas z RD, bilo je fenomenalno, mali so se tako dobro razumeli, da to ni resuser posted image .
Ne vem kaj se dogaja, danes je en mali flekec čez celi dan, glih tolko da me jezi, jaz upam da gre za, kot je ena na februarkah zapisala, bom kar kopirala:

Krvavitve ob posteljici so pogoste, ima jih kar 80% žensk, ki ponavadi pridejo skozi nožnico v obliki rjave ali svetlo rdeče krvi ob katerih nosečnice dirkamo na urgenco, kjer ugotovijo, da je vse OK. Tudi jaz upam, da ne bo nič narobe in da bo Dabroston učinkoval. 

Sicer pa je bil čudovit dan in upam, da bo jutri tudi, ker jutri pa jaz nazdravljam user posted image .

Imejte se fajn.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3656
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
21.6.2008 21:19:31   
willma

Tukaj
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

a je willma že rodila???


Nisem nikjer zasledila....

Willma, kje si? user posted image


Tukaj!user posted image

Naša mala se je očitno odločila da noče bit dvojček po horoskopu. Saj je tako prav, smo moj oče, jaz in Žan čisto dovolj user posted image user posted image user posted image

Danes zvečer sva sama doma(da si mal "privoščiva"), Žan je ostal pri babici, mogoče pa bo dans ponoči user posted image
Evo moj je ravno gotov z opravili....odkolp!


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 3657
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
21.6.2008 23:38:46   
Janey
willma držim pesti. Če bi mi2 sprobali ono tvojo  idejo bi pa mogoče pri teb tudi funkcioniralauser posted image user posted image user posted image user posted image ampak ko sem si jaz že čisto dopovedala, da bom 14 dni čez, se je jaka odločil priti. nikoli ne veš kdaj te presenetiuser posted image user posted image da bo čimlažje

mislim na tebe

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 3658
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 7:44:43   
Rubin.
Dobro jutro vam želim, danes jaz častim:

user posted image

in še brezkofeinsko kavico:

user posted image


Uživajte in imejte se fajn user posted image
 



(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 3659
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 9:48:08   
kekec in mojca
Rubin, vse najlepše! (Če sem prav razumela, imaš danes rojstni dan?)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3660
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 10:04:34   
kekec in mojca
Glede plenic... upam, da bom uspela napisat do konca in da mi bo Kekec pustil teh pet minut.

V prvi nosečnosti sem prebrala 1000 in en razlog, zakaj ne uporabljat pampersk... škodljive za kožo, škodljive za kasnejšo plodnost otroka zaradi višje temperature na koži,  povzročajo alergije in vneto kožo, plenični izpuščaj... in so škodljive za okolje.

Seveda sem šla kupit bombažne pleničke (štorklja in racman) in jih po rojstvu prvih 14 dni CELO UPORABLJALA!!! Kaj se je zgodilo: pleničke so bile skozi mokre, a je to dobro za otrokovo kožo? Po moje potem otrok še prej dobi glivice v predelu anusa (kar jih naš je!), koža je bila velikokrat vneta, nonstop sem previjala, nonstop ga preoblačila in prala tudi zunanja oblačila, ker so pleničke seveda premočle... in potem se vprašam, koliko vode je šlo zaradi teh "kao ekoloških plenic"? S tem, da te moram opozorit, da barva večkrat kakca ni šla dol tudi po dveh pranjih in da so plenice postale trde, ker sem jih sušila na soncu... Potem sem počasi prešaltala na plenice za enkratno uporabo. Koža je bila nonstop suha, glivice so izginile in se niso več pojavile, koža se je tudi popravila. Mislim tudi, da se je moj otrok hitreje gibalno razvijal, ker ga ni oviral tisti kup plenic okoli ritke - ampak to je samo moje mnenje. Tako da, če mene vprašaš, raje plenice za enkratno rabo.

Tiste štorkljine pleničke spet uporabljam, vendar samo za široko previjanje. Če te te pleničke res zanimajo, si jih za začetek kupi le nekaj malega, recimo dve ali pa tri, pa boš videla, kaj to pomeni. Itak ena taka plenička stane okoli 2 jurja (tolarjev seveda!).

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 3661
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 11:42:26   
frutka_
Hojla, še od mene! Uradno sem že na porodniški. Javljam se bolj malo, ker imam doma urnebes. Pa še to je premilo rečeno. Manjka mi četrt stropa v dnevni sobi, razbili smo kopalnico, ju3 pridejo delat stopnice...Grozljivka. Po celem stanovanju se kadi kot v rudniku. Vse sem zaabdekala, zatesnila (hvala bogu za Tesa trak!), pospravila v škatle, škatle v vrečke, vrečke v spalnico, vrata od spalnice pa sem zatesnila z dvema folijama. Če pa zdaj hudičev prah pride skozi bom ravno user posted image ....

Nič, vidim da se nonstop nekaj dogaja.
Madona Willma kaj še nisi šla rodit? Da te ne bom prehitela. Se nisva mi2 hecali, da če ena malo zakasni, druga malo pohiti, da bova potem glih skupajuser posted image ???
Trnuljčica&KM uspelo mi je nastaviti jajco na vozičku! Pravzaprav mi je moj strojnikuser posted image pokazala. Finta je bila v adapterjih, ki se nastavljajouser posted image . Zdaj naš dojenček ne bo ležal z nogami kvišku ampak kot se spodobi...tako da vidi ven na okolico. Ne pa samo kostanjev.user posted image
Naslednji teden imam avto in se lahko pridružim kakšnemu srečanju.
KM, kaj praviš? Bo big brother kaj doma?
Rubin glede izcedkov te lahko potolažim le s tem, da sem jaz krvavela v 8.t in se je nosečnost obdržala. No, saj veš...Situacija je bila še bolj napeta, ker sem zanosila zelo hitro po SS. Samo eno M sem imela. TP imam po M 12.7. po UZ-ju 19.7.. Velikokrat gre v štartu za vgnezditveno krvavitev. Včasih tudi za hormonske spremembe. Morda zaradi s. odnosov, če poči kakšna žilica. Pri meni je bila krvavitev posledica nepravilnega priraščanja posteljice na maternico. Upam, na najboljše! Vso srečo in čimmanj črnih misli.
Vrtnica že imate počitnice?
Bubi še malo pa bomo skupaj vozičkale!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3662
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 11:50:04   
frutka_
Mali bobek je že 3 leta star??? Zdaj je Bobislav. user posted image
Čestitke za RD!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Aha, še nekaj o pleničkah ste imela temo?! Jaz sem za Fixies, pogojno za Pampers Active Fit, Mullerjeve so tudi fajn.

Willlma zdaj pa boš imela občutljivo rakico tako kot je naš mali rakec. Pa jaz. Pa pupsi bo menda tudi rakica. Razen, če misli še noter čobit v trebuščku na toplem.user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3663
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 15:23:02   
Vrtnica79
Hojla, na hitro se oglasim dokler Vana spi.


Rubin, upam da ni nič resnejšega! Če pa boš še dlje opazila tak izcedek pa raje pojdi do G se pokazat!

Pa čestitke za RDuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !


Willma, ja lepo je tvoji bebici v trebuščku! Uživaj še zadnje trenutke nosečnosti!


Frutka ja, počitnice so že tu in Lataša je že na morju! Je že pobegnila malo prej, ker šolo imajo še v pon. in tor. Saj spričevalo je že dobila in en kup priznanj zravenuser posted image . Joj, kak ji je bilo fajn.




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3664
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 17:32:11   
trnuljčica
Ojla,
Rubin jaz sem imela enak izcedek do nekje 8 tedna praktično vsak dan kapljica ali dve (rjava). Začelo se je, če gledam nazaj seveda okoli 4 ali 5 tedna. Nič si nisem mislila, nič paničarila. No, če izvzameš misli, aha sedaj pa bo menstra...user posted image A ja, pa krči so bli. Test sem naredila dokaj pozno okoli 6 ali 7 tedna. Prvi gin pregled je bil v 8 tednu. Pa ne zaradi izcedka, ampak ker sva šla na dopust, takoj za tem, v JAR.
Tako da, če te je strah pojdi na pregled. Sicer pa so take blage krvavitve zelo pogoste. V mojem primeru so bile ker je bila takrat posteljica nizko. Kasneje se v nosečnosti pomakne in je vse ok. Razen v primeru predleže posteljice, ampak o tem ni možno govoriti v tako zgodnji nosečnosti.
Pozitivne misli in pozdravček.user posted image za RD.


IZVIRNO SPOROČILO: frutka


Trnuljčica&KM uspelo mi je nastaviti jajco na vozičku! Pravzaprav mi je moj strojnikuser posted image pokazala. Finta je bila v adapterjih, ki se nastavljajouser posted image . Zdaj naš dojenček ne bo ležal z nogami kvišku ampak kot se spodobi...tako da vidi ven na okolico. Ne pa samo kostanjev.user posted image



user posted image user posted image user posted image za strojnike...user posted image Pa da ne bo dete samo kostanjev gledalo...user posted image user posted image user posted image


K&M tvoje "poročilo" o plenicah me je spomnilo na to,  kar sem ravno zadnjič razmišljala. Kako te, če si prvič starš o vsem prepričajo. Ali pa če si mlad starš. Pa ugotovila, da jaz in moj iritirava okolico, ker se ne dava prepričat. Očitno sva prestari buči...user posted image user posted image user posted image Ni se nanašalo na plenice, bolj na splošno...




(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3665
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 17:34:24   
trnuljčica
Pozabila: še 5 dni do morja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3666
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 19:25:15   
Rubin.
Vrtnica, K&M, Frutka in Trnuljčica hvala za čestitke in dobre želje, so pomagale, izcedka ni več user posted image .

Ne vem če se Frutka spomniš, sva bili skupaj na Julijah, potem pa je prišlo do ss, zato sem bila mogoče malce bolj slabe volje, kot če ne bi imela te izkušnje.
Super ti boš pa počasi že cartala. A imate že ime? Sicer pa smo rakci čist fajn ljudje a ne? user posted image  Ja mali bobek ima že cela tri leta in moram rečt, da smo se res imeli super, so bile še 3 punčke, tako da je mala miss prišla tudi na svoj račun in je bila v dekliški družbi.

Danes pa je tudi minilo v dobrem vzdušju, samo škoda, da je samo 1x na leto. Sicer pa še dober mesec pa ga ima mala miss, pa bo spet fajn.

Punce vroče je a ne? Kako se hladite? Mi z sladoledom in bazenčkom. Se mi zdi, če ima otrok vodo, da je čist zadovoljen. Mala kuha, preliva iz ene posodice v drugo, škropi in je čist happy.user posted image

Bodi te mi fajn in še enkrat hvala vsem za podporo, res je bila dobrodošla.


(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3667
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 19:34:13   
lyra*
helo nosečke in mamiceuser posted image
 
No imela sem MF in imamo potrjeno user posted image  user posted image ...user posted image  Sem fuuul veselauser posted image
Z G. sva se tudi pogovarjali o porodu in se nikakor ne morem odločit ali bi imela CR ali naravni porod. Po eni strani bi ful imela naravnega,vendar me je strah bolečine in še user posted image  user posted image  sta! Vglavnem imam v glavi zmešnjavouser posted image
 
Danes,ko je tak lep sonček sva šla z dragim na kosilo pol pa sem se doma razvajala z sladoledom in sadjemuser posted image  Sem pa ležala na soncu in mi je ful slabo postalo in se zdj raje v senčki zadržujem...
 
 
Lepo se imejte in božajte svoje bušije in sončkeuser posted image

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!! :)

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3668
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 20:10:06   
kekec in mojca
Lyra, jaz sem imela oba poroda, CR in naravnega in ti rečem - ni ga čez naravnega!!! Tisti občutek, ko si buden in vidiš svojega otroka, je nepopisno lep. Pri CR spiš, razen če nimaš spinalne analgezije, tako kot Trnuljčica... Blacky bi najbrž rekla obratno, jaz sem imela prvi porod dokaj lahek.



(odgovor članu lyra*)
Neposredna povezava do sporočila: 3669
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 20:24:22   
trnuljčica

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Sicer pa smo rakci čist fajn ljudje a ne? user posted image

A, ne? user posted image user posted image user posted image user posted image

Lyra čestitke za user posted image inuser posted image . A imeni sta že zbrala?

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3670
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 21:21:54   
frutka_
Rubin itak, da se spomnim. user posted image  Saj smo punce tebi in Balonchy čestitale za nove pluske.user posted image Razumem, da te nosečnost skrbi. Ko imaš enkrat splav nobena naslednja nosečnost ni več čisto mirna. Vsak UZ je skoraj živčna vojna. Pri meni še je en kup nekih drugih stvari prišlo vmes, pupika je bila premajhna, pa dedek je umrl, ati je zbolel,...Ni kaj me ni doletelo v tej nosečnosti...Zato...zato ti želim, da odženi slabe misli, uživaj če le lahko, pusti se cartat.
Aha, ti si tudi rakica. Pa še Blacky je z nama!  Pa moj puperli in veliki Kekec.
Deklici bo ime Lili. Nekako se nam je vsem to ime usedlo v srce in zdaj ni govora, da bi imeli kakšno drugo ime. Jaz sem še nad Minko bila nadušena (to je ostalo še od prvič) ampak mojemu več ni všeč.Tako da...Lili bo!

Vrtnica kdo pa ti zdaj krajša čas, ko je tavejča na morju? Najbrž je full tiho vse domauser posted image . Tamala že kaj blebeta? Vrtec si dobila?

Trnuljčica to sem še te hotela vprašat. Si zadovoljna z dreami košaro? Ima mali dovolj placa?

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3671
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 21:23:08   
frutka_
Lyra čestitka za dve rožici!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3672
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 21:29:49   
arabela*
Lyrauser posted image

Rubin,vse najboljše za rojstni danuser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3673
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 22:15:49   
Vrtnica79
Ja, pa res je zdaj pri nas doma tako tiho. Ampak se Vana že nekaj trudi in govori ba-ba,............. Tečno pa mi zaenkrat še ni, ker skozi nekaj počnem. Sem malo stanovanje v red spravila, pa saj veste punce, delo se vedno najde če ga vidiš.

V vrtec pa je nisem vpisala, ker bi itak imela malo šanse da pride not ( tako mi je rekla ona gospa tam v vrtcu). Saj ni take panike, ker sem itak brez službeuser posted image . Bomo že nekako, do drugega leta. Pa saj mi tako paše da uživamo skupaj doma.


Lyra super za 2 pupikiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ! Bo pa pestro pri vas, ne!




_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3674
   RE: Kaj pa Mariborske nosečke?
22.6.2008 22:21:08   
lyra*
Ja za imena sva se že pogovarjala...razmišljava nekaj v smeri :Lia,Zala,Zoja,Zara...nekaj takšnega. Ne predolgo!
 
Za zdaj naju čaka nakup vozička kasneje pa še previjalna miza in pa posteljici.
Ker imava ful malo splanico in nama dve navadni postelji nebi šli not sva se odločila za to varijanto
user posted image  
Bomo pa videli kako bo,saj nemorejo bit bebiji dolgo v tem,ane?

_____________________________

Za vsakim dežjem posije sonce!! :)

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 3675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  145 146 [147] 148 149   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  145 146 [147] 148 149   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




carski rez
v3sn4

Za kateri carski rez bi se ve odlocile, oz. ali ste se ze odlocile!?

spinalni blok (36%)

splosna anestezija (64%)


Število vseh glasov: 25

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!