|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  84 85 [86] 87 88   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
13.9.2007 11:28:44   
qwasy
kul! nisem pomislila, da bi lahko kar samo, tenks!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2126
   [Brisano sporočilo]
13.9.2007 11:37:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 2127
   RE: Montignac
13.9.2007 13:56:58   
al1*
Aurora, čestitke za šestico! user posted image user posted image user posted image

Qwasy - meni je ta torta zelo dobra, tudi zelo nasitna, pa gotova je zelo hitro.




_____________________________

lp


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2128
   RE: Montignac
13.9.2007 18:26:12   
dulcinea
Živjo Montijevke.

Jaz sem zadnje dni v takem stresu, da jem vse po spisku. Kil je pa enako. Zgleda, da dam ful energije v službo.

Danes sem imela od pol 8 do 12 pouk, ob pol enih en sestanek, potem direkt ob 3 na drug sestanek in ob 4 še roditeljski sestanek. Zdele sem priša domov in sem si naredila eno hrenovko nerezano na kolutke in en jajček vmešan not. Ampak sem si pa privoščila zraven en kos črnega kruha. Monti gor al dol.

Pa priznam, kriva sem... zadnjič sem požrla eno tablico (4 koščke) tavelike milke z lešniki. Je blo glih tam še zadnji koščki, pa ful sem bla živčna, ker je že ravnateljica hospitirala pri meni. Ja, hitro je začela. Zgleda da mi ne zaupa. Je pa bila potem navdušena nad mojo uro, tako da.. Upam da jo ne bo več. user posted image  

Jaz sem kar tukaj izpovedujem, ker vam nekako zaupam, pa vem, da ne boste jezne, če mal posmetim Montija še z vsakdanjimi problemi.

Aja pa še nekaj. Trenutno brat zunaj peče mlečno koruzo in si bom privoščila en štok pa če je prec konec sveta. user posted image  

Jaz si tudi en dan naredim tisto torto... Če mi bo uspelo kaj časa dobit.

No, zdaj pa grem na koruzco. Se javim še kaj. ČAW

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 2129
   RE: Montignac
13.9.2007 20:24:33   
rainbow
Še od mene en dober večeruser posted image
po vrnitvi iz svojevrstno kulinarične Italije bo potrebno zmanjšat vnos testeninuser posted image  nin povečat zelenjavo. Čeprav pa sem bila pridna glede sladkarij, jih skoraj nisem jedla.
Jutri se postavim na tehtnico, da vidim stanje.

Uživajte v zdravem prehranjevanjuuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 2130
   RE: Montignac
13.9.2007 20:56:24   
al1*
Hej!

Rainbow - kako je bilo in kako sta tvoji dve preživeli mamino odsotnost? Si si že spočila?


_____________________________

lp


(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 2131
   RE: Montignac
13.9.2007 22:01:26   
Naty*Taja
Hojla - zdej se je pa meni ustavlo! Pa tak sem bila pametna, kak gre fajn dol user posted image  Ma res kr ne gre nikamor, moj pa tak fajn hujša... Verjetno kej narobe delam. Npr. ne pazim na predjed.. Pa base tudi jem... morem še enkrat knjigo preštudirat, pa bo.
Glavno da se trudim in da nisem napihnjena. Pa ravno danes sem spet bila na aerobiki in sem prav prijetno utrujena...
Zdej pa grem spat...

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 2132
   RE: Montignac
16.9.2007 9:02:48   
Naty*Taja
Ja, hallo, a je tale tema čist crknala?

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 2133
   RE: Montignac
16.9.2007 17:03:53   
Serendipity
Ojla!

No, jaz sem pa nova na tej strani user posted image ! Jutri je moj dan D - začnem s prehranjevanjem po Montignacu - razlogi - višek kg!

Knjigo (imam v pdf formatu zaenkrat) še moram mal prečikirat in potem si naredim približen jedilnik za naslednji teden!

Dulcinea - a pri vas že hosiptacije imajo? Uh,  tega je tudi mene vedo strah - kar nervozna sem dan pred, celo noč bolj slabo spim, pa še na sam dan hospitacije me nekaj črviči - je pa super da je bila navdušena nad uro! user posted image )

Ok - držim vam pesti, pa upam, na kak nasvet user posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 2134
   RE: Montignac
16.9.2007 21:26:10   
dulcinea
user posted image Serendipity, dobrodošla med nami. user posted image

Naty, ne ni crklna. Sam časa je zgleda bolj malo. Nas je veliko učiteljic tukaj gor pa imamo veliko dela z novim šolskim letom.

Ja, naša je pa že s hospitacijamo začela. Pri kolegici, ki je tudi v 4. razredu je imela hospitacijo že v ponedeljek, pri meni potem pa v sredo. Pri meni je bilo OK, no pri kolegici pa ne. Nas je pa preverjala, ker sva obe novi na šoli. Ona tudi prvo leto uči, jaz imam že 5 let izkušenj, vendar sem še vedno brez diplome. Upam, da diplomiram čimprej. Saj diplomca je  že skor čist dokončana, samo zdaj čakam na odobritev s faksa, da lahko nadaljujem s študijem. Upam samo, da mi ne dajo še kakega izpita na frišno.

No zdaj grem pa spat, ker sem čist izmozgana.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 2135
   [Brisano sporočilo]
17.9.2007 7:08:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 2136
   RE: Montignac
17.9.2007 11:05:31   
Boni3
Dan!

Jest kar malo vpadem v temo. Glede na to,da ste tu večinoma že same "stručke" za montija in podobno prehranjevanje,bi vas prosila za kakšen napotek in sicer me zanima sledeče: GI je ok do 60 (ja/ne?)
                                                                                                                          kakšen GI imajo proso,paradižnik,olive? Suho sadje (ja/ne?) in kako je z mesom? Malo sem zatežila sej vem,no ampak če se kateri ljubi odgovorit bom zelo vesela. Sicer vam pa vsem želim en slasten zdrav in vesel dan.

LPuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2137
   RE: Montignac
17.9.2007 11:24:41   
al1*
Hoj!

Gi do 40 je nizki, do 55 srednji, nad 55 visok. Torej čimveč živil, ki imajo Gi do 40.

Paradižnik ima 30, olive 15, proso70.

Najdeš pa vse tabelce na montinjakovi strani:

http://www.montignac.com/en/index.php



_____________________________

lp


(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 2138
   RE: Montignac
17.9.2007 12:19:29   
Boni3
O najlepša hvala! Bom zdej čist na tekočem. Samo user posted image  za proso,ker ga imam toooolk rada za zajtrk. No bom že nekaj. Grem zdej čekirat stran..

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 2139
   RE: Montignac
17.9.2007 12:55:38   
qwasy
Ne moreš spraševat za GI mesa, ker ne "dviguje cukra". Beljakovin ali olja ne boš našla v tabelah GI. Skrbeti te mora, kakšen GI imajo ogljikovi hidrati, ki jih boš pomalcala zraven mesa/jajc/rib... Najboljše, da sploh samo surovo in kuhano/popečeno zelenjavo. Kvečjemu še kakšno žlico stročnic na solato (leča npr.ima GI samo 22).

(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 2140
   RE: Montignac
17.9.2007 13:36:05   
Naty*Taja
Hojla! Ja lepo, da je spet nekaj. Ja, sej vem, da imate dost dela. Mene je kr strah, kako bom sfolgala vse, ko bom še na šiht hodla?! Sploh prvo leto, ko si kr nekam zgubljen in moreš ful dost več delat.
Pozdravljene tanove in seveda tastare tudi,
Jaz sem pa danes iznašla vitalisove žitarice za zajtrk s sadjem brez dodanega sladkorja. Pa on  sadni namaz 100% imajo sedaj celo v Tušu, da ne bo treba več k najboljšem sosedu hodit!
Drugače sem pa jaz zdej po kosilu bolj na jabolkah - jih imamo fullll, cela dva sadovnjaka. Pa ko obiramo pa kr malicam in večerjam sproti.. user posted image  Pa zvečer še kak jogurt pa je.
Jaz sem pa tudi misla, da je proso kej bolj za jest! Imam tudi rada proseno kašo - čeprav mi je do zdaj še ni ratalo naredit, tak da ni panike.


_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 2141
   [Brisano sporočilo]
17.9.2007 13:49:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2142
   RE: Montignac
17.9.2007 15:07:16   
talika81
pozdravljene!

po kar nekaj časa se oglašam. sploh nisem imela časa, da bi vam kaj napisala. čez vikend same trgatve, čez teden pa gužva v službi.

jaz tud najrajši jem poleg mesa/rib/PZ testenin zelenjavo (v solati ali popečeno). no, včeraj zvečer sem za večerjo pojedla fižol (zrna) v solati in meso, ker je pač bilo to pripravljeno za večerjo in ker sem za kosilo bolj malo pojedla, ker sploh nisem bila lačna.

ponavadi pa za večerjo tud jaz jem kaj bolj lahkega, kak jogurt al pa sadje, ker imam kar pozno kosilo (okrog 17. ure) in pol zvečer nisem kaj preveč lačna. no, pa tud kak sir z malo maščobe se najde na jedilniku zvečer.

moram rečt, da sem sedaj en mesec na motiju in me veseli, da so vidni rezultati. npr. kavbojke, ki so mi bile že kar tesne, sedaj oblečem brez problema (sem opazila, da so mi na nekatrih mestih že kar malo velike).
najboljš pa je to, da sploh nisem napihnjena po koncu obroka. user posted image

ampak do telovadbe pa še nisem uspela priti (do kakšne bolj resne). no, če ne upoštevam trgatve in prenašanje teškoh ajmerjov cele dneve user posted image



_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2143
   RE: Montignac
17.9.2007 15:27:56   
Boni3
Ja,nisem se dobro izrazila,tisto z mesom ni bilo mišljeno kolikšen ima GI,ampak bolj v smisli koliko kdaj in s čim skupaj. Zanima me,če jeste popoldan in zvečer OH,ali samo beljakovine? No v glavnem sej zdej sem si ene stvari na montijevi strani pogledala,če bo pa še kaj bolj iz prakse se bom pa na vas obrnila,a prov?
Npr,a vam kaj zmanjka idej za jedilnike,glede na službo,tempo ipd.?

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 2144
   RE: Montignac
17.9.2007 15:29:20   
Boni3
Aja pa še nekaj,koliko približno oblogic ste pa izgubile tako recimo v 3-6 mesecih? Približno.

(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 2145
   RE: Montignac
17.9.2007 15:35:44   
talika81
jaz, če ne jem sadja, jem ponavadi beljakovine in ne OH. če se le da.

OH jem večinoma za kosilo, ampak zelo redko. ne vem, najboljš mi je riba z zelenjavo al pa kaka filana paprika (brez riža in brez krompirja kot prilogo).


_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Boni3)
Neposredna povezava do sporočila: 2146
   RE: Montignac
17.9.2007 16:07:43   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja
Jaz sem pa danes iznašla vitalisove žitarice za zajtrk s sadjem brez dodanega sladkorja. Pa on  sadni namaz 100% imajo sedaj celo v Tušu, da ne bo treba več k najboljšem sosedu hodit!


A lahko kako slikco od teh žitaric?

Pa od tega sadnega namaza tud, da vidim, če tapravga mislim.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 2147
   [Brisano sporočilo]
17.9.2007 20:59:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 2148
   RE: Montignac
17.9.2007 22:02:14   
Serendipity
Ojla

Ok, moj prvi dan je za mano user posted image

Jedilnik danes (če delam kaj narobe, me kar popravite):

ZJUTRAJ:
- sveže iztisnjen sok (1 pomaranča + pol limone) (15 minut pavze)
- polnozrnat kruh s sadno marmelado (sicer je kao z manj sladkorja, ampak sem si danes nabavila tako brez)
- zelen čaj (jasmin, brez sladkorja)

MALICA
- 20 (mogoče preveč, če soooo paaaa taaak njaaami user posted image ) suhih marelic

KOSILO:
- goveji zrezek v gobovi omaki (omaka v smislu - sam gobice dodane k zrezku - so dovoljene?)
- paradižnikova solata - paradižnik, paprika, olivno olje in jabolčni kis

Hm, vmes, me je neka prebavna motnja user posted image  zagrabila pa sem pojela še 2 kocki temne čokolade (70% kakava) +  kamilični čaj.

VEČERJA:
- nič lačna - pa sem spila čajček pa pojedla eno breskev

Je bil jedilnik OK? Večerjo sem izpustila bolj še zaradi prebavnih težav, domnevam, da nekaj nesramnega razhaja po šolah (ker jih kar nekaj manjka, ugotavljam zakaj..) in jaz sem to kar dobrodušno nekaj staknila ...

Aja, pa še to: spila tam do 2l tekočine (vode in čajčeka), gibanje pa je bil le en majhen sprehodek....

Dulcinea - jaz sem še tudi med ta svežimi na šoli. Sicer sem eno leto že delala na OŠ, letos pa sem tudi na drugi šoli in kar čakam kako hospitacijo. Sem pa še tudi dolžnik - brez diplome ... user posted image

Ok, punce - naj vam uspejo vaši zastavljeni cilji! user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2149
   RE: Montignac
18.9.2007 6:28:34   
sonjah
Jutro,punce!

Končno sm se po dolgem času ornk naspala, tako da grem spet s še večjo vnemo dnevu naprotiuser posted image . Sem bla te dni čist brez volje nekak in sem se komi držala stran od "prepovedane" hrane-no, če odmislim tistih par rezin mortadelce, ki je tkoooooooo dišala.Danes pa:

B:jabolko (se že prebavlja)
Z:okisana govedina s tremi jajci
M:kakšno jabolko
V:hrenovka

tehtnica mi je zjutraj pokazala -8kguser posted image po 1mesecu točno danes

SerendipitY,mislim,da je tvoj jedilnik ok(razen tistga cukra v marmeladi)-bojo pa povedale ta izkušene,ker jaz ga še zmer včasih kej zabiksam

čav,čav

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 2150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  84 85 [86] 87 88   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  84 85 [86] 87 88   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?