|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
30.1.2007 13:53:25   
tanikaa
Sem malo prečekirala na internetu, pa sem na forumu moj planet zasledila, da je dosti boljše piti tisti pravi kvas. Tak fajn zjutraj z limono. user posted image  Hudiča kak ga naj požrem????

Baje da je ena pila te tablete, pa se ji na koži ni poznalo. Potem pa je prešaltala na kvas od Žita pa so se ful vidli rezultati. Koža se je baje fejst sčistila. Bi bilo vredu, če bi tudi jaz probala, glede na to, da se mi pred menstruacijo pa potem ko pojem kako svinjarijo obraz takoj okrasi s temi hudičevimi mozolji. In tak mam pri 35 letih več mozoljev, kak sem jih mela v puberteti.

Punce, včasih se prav smilim sama sebi. Mozolji, rit, zlomljeni nohti...user posted image  in pika na i je zdaj še prehlad, ki mi ga je pustil pokavec. user posted image

Nič, še malo pa grem domov, pa si skuham fajn en segedin zelje. Saj to lahko jemo, ne? Fajn dober golaž, pa fejst kislo zelje....mljask. user posted image


Aja, pa še to. Kupila sem si od Ašiča postni čaj. Baje pomaga pri prebavi. Bomo probali in videli. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1301
   RE: Montignac
30.1.2007 15:25:50   
dulcinea
Ojla!

Sem se glih napokala ješprenja. Sem mislna, da je dovoljen, pol pa grem brat, pa ugotovim, da ima kar precej visoko cifro GI. user posted image  Pa tolk je dober. Moja najljubša hrana na žlico... Kaj čmo, bo pač jutr namest kaka dekca manj, kakšna več... Pa saj se itak ne sekiram več. Imam pa drugače voljo. Za zajtrke jem toti "petzrnati kruh". Je zakon. Pred tem seveda sadje. Trenutno so mi pomorjanče zakon.

Danes moram spustit večerjo.

V petek pa naredim en sadni post. Tko, da se mal telo očisti. Pa glih je polna luna, pa  user posted image . Vem, da ni dobro stradanje. Pa saj se bom ful pomaranč najedla. Pa kako suho sadje. A mislte, da arašidi spadajo med sadje user posted image ?

Jao spet težim. Grem na sonček. Čawbaw

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1302
   RE: Montignac
30.1.2007 15:29:15   
dulcinea
PS: Tanikaa, men je pa navaden kvas ful dober za jest. Včasih, ko kaj pečem, ga mal odlomim. Sam pol se mi "riga" po njem. Koliko ga pa naj bi pojedli na dan?

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1303
   RE: Montignac
30.1.2007 15:45:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

Ojla!

Sem se glih napokala ješprenja. Sem mislna, da je dovoljen, pol pa grem brat, pa ugotovim, da ima kar precej visoko cifro GI. user posted image  Pa tolk je dober. Moja najljubša hrana na žlico...



A dej nehi?!user posted image Pišuka, jz sem ga pa vedno jedla in to v dobri veri, da je po montiju. Tut slučajno nisem bila v dvomih da ima ješprenj visok GIuser posted image ....Ja...In tako je doberuser posted image


Sveži kvas = 1 kavino zrno ali za pol nohta kvasa zjutraj pred zajtrkom. Če pa imate težave z želodcem pa po zajtrku. Naj bi ga jedel vsak dan - ampak jz ga ne, ker imam težave z želodcem. Jz sem se okusa že tako navadila, da mi je zelo dober user posted image
Nohte imam pa itak v kur*** zaradi  t.i. "nohtne luskavice" ampak s pomočjo kvasa izgledajo vsaj kolikor tolikor normalni (le dolgih ne morem imetuser posted image ), lasje se svetijo, manj sem mozoljasta (čeprav med Muser posted image ne pomaga nobena stvar zoper mozolje)....in neverjetno sem pametna user posted image user posted image user posted image (b-complex vpliva na sive celice)

In še to: kadar ima moja enoletnica slab spanec ji ga dam zvečer pred spanjem (kvas namreč), čez pa mleko - vam rečem, spi kot bubica! To prakticiram od njenega 8-9.meseca, ker je bila pravi nočni ptičekuser posted image ....le da ni prekrasno žvrgolela....Še sosedje so se pritoževali, da ne morejo spati zaradi dretja...V glavnem: od "kvas terapije" dalje spimo vsi. Tudi sosedje!user posted image

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 1304
   RE: Montignac
30.1.2007 17:44:45   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: caffee
A dej nehi?!user posted image Pišuka, jz sem ga pa vedno jedla in to v dobri veri, da je po montiju. Tut slučajno nisem bila v dvomih da ima ješprenj visok GIuser posted image ....Ja...In tako je doberuser posted image   


Al pa sem jaz narobe prevedla. Poglejte še druge.


Sveži kvas = 1 kavino zrno ali za pol nohta kvasa zjutraj pred zajtrkom.


A tolk malo?



In še to: kadar ima moja enoletnica slab spanec ji ga dam zvečer pred spanjem (kvas namreč), čez pa mleko - vam rečem, spi kot bubica! To prakticiram od njenega 8-9.meseca, ker je bila pravi nočni ptičekuser posted image ....le da ni prekrasno žvrgolela....Še sosedje so se pritoževali, da ne morejo spati zaradi dretja...V glavnem: od "kvas terapije" dalje spimo vsi. Tudi sosedje!user posted image



A pol bom jaz še bolj zaspana postala. To ni normalno. Zvečer grem spat ob 10 - pol 11, zjutraj pa vtanem ob pol sedmih. In sem mogla začet pit spet kavo, ker je blo po poti na šiht neznosno in sem se mogla tepst, da nisem s ceste zapeljala.

LP, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1305
   RE: Montignac
30.1.2007 21:04:56   
rainbow
user posted image Čer!

Se javljam, pokorno, trdno odločena, da pokurim še te dve kili, pa naj me user posted image  pocitra, saj zmorem, a neuser posted image

Luskan, hvala za kick, sem prečistla v glavi, tvoj pa je bil dodatno fajnuser posted image

saj čokoladice take in onake je fajn jest, ampak, pol pa nič ne bo s fajn postavo na morju in vsa garderoba bi šla k vragu, predragouser posted image
tak da zdaj se strogo držim 1. stopnje, jutri se tehtam, in upam, da bo par dekic manj. Sicer pa tudi možek ful vestno hujša, ne morem zaostajat za njimuser posted image

joj, samo o kvasu mi ne pričat, ogabno, fuj.

Coffee, sem šele zdaj prebrala tvojo kvas metodo, če bi vedela, da to pomaga pri spancu, olala; no zdaj je pri nas itak super, ampak so bili časi...user posted image

Naty, čestitke tudi od meneuser posted image user posted image

Tanikaa, bravo za hipoxi zadevouser posted image user posted image , fina stvar, samo v MB ali kje blizu pa je še ni, a ne???? koliko te stane ta zadeva, če smem vprašat??

No, lepo se imejteuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1306
   RE: Montignac
31.1.2007 7:55:49   
Anonimen
Sem malo prečekirala na internetu, pa sem na forumu moj planet zasledila, da je dosti boljše piti tisti pravi kvas. Tak fajn zjutraj z limono. Hudiča kak ga naj požrem????


Uf, čisto enostavno, tanika, jaz zamešam žlico pivskega kvasa v vodo in se pretvarjam, da pijem fajn postan, sparjen pir. Tako nekako podobno je tole.

Samo nekaj je. A je še katera proti poldnevu tako napeta? Mene mislim da že kar vse napenja. Prav tak trebuh imam, kot bi bila noseča, pa prdi se mi, itak. Pa naj pojem, kar hočem, itak jem po Montiju več ali manj. No, skoraj vedno, edino kakšno pivo me zanese user posted image  Pa sem zadnjič delala test: zjutraj na tešče pljuneš v kozarec pol vode (kupljene, zaradi klora) in če se pljunek potegne proti dnu kozarca, pomeni, da imaš zakisano črevesje., In meni se je potegnilo, torej zgleda, da je to to. No, pri tem je pa spet huda dieta, da se teh glivic znebiš, pa nič po Montiju ni, pa kaj vem no, malo sem zabluzila.

A bi lahko še katera zjutraj naredila tale test, prosim, da vidim, če je teorija res prava in če me zato tako napenja?

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 1307
   RE: Montignac
31.1.2007 15:50:42   
mojčika
Uh sem čist sličajno mal sem pogledala, al bina jaz imam tudi to težavo z napenjanjem, vem, da so to neke gljivice, pa da ne smeš sladkega, ne smeš bele moke.........................., se pa menda dobijo v lekarni ene tabletke, ki zmanjšujejo te gljivice, neka dokaj naravna stvar, a slučajno katera ve, kako se imenujejo, prosim prosim

Pa kje si našla, kako se je treba prehranjevati, da se znebiš tega hudiča....

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1308
   RE: Montignac
31.1.2007 15:56:26   
Anonimen
Ja, od tega zakisanja črevesja sem že slišala...user posted image Nč mlečnih izdelkov in nič polnozrnatega, še najmanj kruha. Glede kvasa ne vem, ampak mislim, da če so v kvasu glive kvasovke to še bolj potencira bakterijsko floro v črevesju...Mislim, da je v lekarni možno kupit neke kapsule, ki uravnavajo te črevesne bakterije.
Bom pa jutri preiskusila tvoj recept - pljunek pa ti poročam. Le vode nimam flaširane, ker pri nas na Gorenjskem pijemo direktno iz pipeuser posted image Jo bom pa magari prekuhala.

Tako, čisto mimogrede; ali veliko mlečnih izdelkov in mleka poješ?....zdej me pa tako firbec od tega zakisanja, da grem po netu brskat..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1309
   RE: Montignac
31.1.2007 16:10:28   
dulcinea
Tej stvari se reče kandida. Pa še članek:

PS: jaz sem poskus zadnjič  naredila v vodo iz pipe (niker ne piše, da mora bit kupljena), no in moj pljunek se drži močno skupaj.

Pljunite v kozarec!
Ne gre za vic, v katerem Škot, ki ga skrbi, da bi mu kdo spil pivo, medtem ko gre na stranišče, ob kozarcu pusti napis »Pljunil sem v pivo«. Gre za najhitrejši test stanja vaše črevesne flore, ki utegne biti veliko bolj pomembna, kot smo si do sedaj predstavljali.
V našem črevesju prebivajo milijarde bakterij in glivic, ki smo jim lahko hvaležni, za uspešno prebavo vsega kar zaužijemo. Če je vse v redu, v črevesju prevladujejo mlečno-kislinske bakterije, ki usmerjajo procese prebave. Kvasovke, so sicer prisotne, vendar nimajo odločilnega pomena. Med njimi je tudi kvasovka Kandida, ki je prisotna v manjšem številu v naših prebavnih organih in v vagini (pri ženskah). Tako naj bi bilo, vendar pogosto ni tako!
Antibiotiki uničujejo bakterije in tako »jo popihajo« tudi koristne mlečno-kislinske bakterije.
Verjetno ste že opazili, da so vaginalne infekcije, povečan beli tok in podobne nevšečnosti pogosti spremljevalec vsakega niza zaužitih antibiotikov. Vaginalne težave lažje opazimo, vendar če bi imelo tudi naše črevesje okno skozi katerega lahko pokukamo v notranjost, bi lahko ugotovili, da se tudi v črevesju, po vsakem zaužitem antibiotiku, spremeni razmerje moči med mlečno-kislinskimi bakterijami in kvasovkami, pri čemer slednje prevzamejo glavno vlogo.
Podobno učinkuje tudi daljše jemanje kontracepcijskih tablet (dlje kot dve leti). Tudi veliko število E-jev, ki so prisotni v industrijsko predelani hrani ni prijaznih do naše črevesne flore.
Zdravo razmerje moči lahko porušimo tudi sami, če vztrajno prehranjujemo kvasovke (rade imajo sladkor, rafinirane ogljikove hidrate in druge kvasovke) in stradamo svoje mlečno-kislinske bakterije, ki si želijo celuloze in svežih mlečno kislinskih okrepitev. Tako kvasovke zlahka prevzamejo oblast.
Kakšne so posledice?
Če vtipkate besedo »kandida«, boste na slovenskih spletnih straneh brali le o vaginalnih infekcijah, s katerimi najbolj pogosto povezujejo to nadležno kvasovko. To pa je le majhen segment nevšečnosti, ki jih povzroča. Večina zdravnikov spregleda resnost razdejanja, ki ga lahko naredijo razbohotene kvasovke na drugih delih vašega telesa.
Kandida proizvaja toksine, ki poškodujejo oblogo v našem črevesju. Posledica tega je, da lahko skozi črevesje zdrsnejo tudi večje molekule hrane, ki niso povsem prebavljene. Kri ne more prepoznati te molekule in jih zato obravnava kot sovražne. S tem porabite veliko moči lastnega imunskega sistema, da lovite in nevtralizirate molekule, ki v krvi nimajo kaj iskat. Na enak način kandida posredno povzroča alergijo na različne snovi, ki bi jih pri normalni prebavi telo brez težav sprejelo. Istočasno, hrana namesto normalne prebave (kar opravijo mlečno-kislinske bakterije) v želodcu vre in nas zato skoraj vse kar zaužijemo napenja, v kri pa ne pridejo vse dragocene sestavine, ki jih potrebujemo. Zato nam manjka vitalnih snovi in smo utrujeni. V debelem črevesju se kopiči zavrela hrana, ki nas zastruplja in lahko pripelje tudi do raka debelega črevesja.
Ko se kandida nekontrolirano razširi, lahko preraste v zelo resno bolezen, ki ima žal takšne simptome, da nanjo pogosto nihče ne pomisli.
Če ste pogosto zelo izčrpani, če vam pozornost in spomin pešata, če včasih čutite, kot da vas v lastnem telesu polovica manjka, če ste otopeli, občasno čutite bolečine v želodcu, vam ni do seksa, vas popadata nerazložljiva žalost in jok, imate mrzle roke in noge, imate pogoste bolečine v mišicah in z vašim izločanjem blata ni vse v redu (če imate driske ali zaprtja) je vse to lahko zaradi kandide, ki je kolonizirala vaše telo. Če se vam simptomi poslabšajo od vlažnem vremenu, je to še en dokaz, da gre za nadležno kandido.
Preprost test
Če ste se našli v omenjenih simptomih je dobro, da čim prej ugotovite kako je s kandido v vašem telesu. Pa smo na začetku tega teksta. Zjutraj na tešče, preden umijete zobe, vzemite prosojen kozarec in vanj vlijte navadno vodo (po možnosti filtrirano ali ustekleničeno, da se izognete odvečnem kloru). Pljunite v vodo in počakajte 10-15 minut. Če opazite, da se s površja spuščajo bele nitke, je to znak, da v vaši slini prevladuje kandida. Zdrava slina bo ostala kompaknta.
Če zagledate takšno sliko je to obenem dobra in slaba novica.
Dobra, zato ker ste odkrili vir svojega slabega počutja. Niste senilni, niste naveličani svojega partnerja, niste v klimakteriju… le kandida vam nagaja.
Slaba novica je, da bo obvladovanje kandide terjalo veliko časa in vztrajnosti.
Kako se jo lotimo?
Prvi odgovor je: počasi! Če bi poskusili kandido pokončati na hitro, bi le poslabšali stanje. Ta kvasovka je trdoživa in se upira. Ko ubijete kvasovko kandido, se iz nje sprostijo proteini in toksini, ki lahko sprožijo odgovor vaših obrambnih celic. Taj proces boste čutili kot začasno poslabšanje simptomov, ki jih imenujejo tudi Herxheimerjeva reakcija.
Zato pri jemanju katerih koli sredstev za zaviranje kandide velja, da začnete z manjšimi odmerki in počasi preidete na predpisano dozo.
Če boste vztrajni, boste prve rezultate izboljšanja začutili po dveh do štirih tednih, seveda če boste vztrajno upoštevali naslednje napotke:
Nehajte jo hraniti!

Najprej eliminirajte sladkorje. Na tem seznamu so žal vsi sladkorji, od najhujšega belega, do manj hudih različic kot so rjavi sladkorji, tekoči sladkorji, med in cewlo najbolj zdrava melasa. V času te diete se morate izogibati tudi sadju in suhem sadju, vendar je škoda slednjih vsekakor manjša, kot pri uživanju dodanih sladkorjev, ker vsebujejo tudi vlaknine, vitamine in rudnine.
Slaba novica je, da se tudi ogljikovi hidrati v presnovi pretvarjajo v sladkorje, zato odstranite iz jedilnika tudi belo moko in peciva iz nje. V majhni meri se poslužujte polnozrnatih žit.
Izogibajte se vsem živilom, ki vsebujejo kvasovke: sem sodijo vsa peciva s kvasom, alkohol, kis, vse kar je vloženo v kisu, gobice, siri s plemenitimi plesnimi. Tudi pivski kvas v obliki prehranskega dopolnila, ki je sicer zelo zdrav, v času zdravljenja kandidoze opustite.
Kaj lahko jeste?

Hrana, ki vašim kvasovkam ne bo teknila je zelena zelenjava, sojini izdelki, oreščki, olja, semena, jogurt, jajca, ribe in meso.
Hrana naj vsebuje čim več balastnih snovi (npr. v juho ali jogurt dodajte žlico otrobov). S tem boste lepo prehranjevali svoje mlečno-kislinske bakterije.
Namesto mleka uživajte le fermentirane mlečne in sojine izdelke.
Uživajte čim več kislega zelja, kisle repe ali fermentirane soje v obliki tempeha in miso-ja.
Kaj jo uničuje?

Svež česen in čemaž je izganjajo.
Bakterija latobacilus acidophillus kontrolira zavoj kandidte, tako da spremeni pH v prebavnih organih in ob tem proizvaja hidrogen peroksid, ki direktno ubija kandido.
Pogosto je dodana jogurtovim napitkom, vendar so testi pokazali, da je delovanje takšnih industrijsko pridelanih jogurtov omejeno le na čas uporabe. Očitno je, da je »seme« preslabo, da bi se naprej razvijalo v telesu. Za potrebe terapije proti kandidi je boljše narediti domači jogurt z latobacilus acidophillus kulturo.
Še bolj učinkoviti so čisti mlečni fermenti, ki jih najdete v specializiranih trgovinah. Raziskava je pokazala, da po dvomesečni kuri s FloraZym-om, telo obdrži raven mlečno-kislinskih bakterij do pol leta, kar je dokaz, da je telo sprejelo kulture kot svoje in jih naprej vzdržuje. Priporočena doza je 3 x 2 kapsule FloraZyma. Odlično jih je podprti tudi s sočasnim jemanjem alg, ki delujejo proti-vnetno in telesu dovajajo široki spekter zelo potrebnih hranil.
Če je razcvet kandide povzročila kemoterapija ali kura antibiotikov je učinkovita tudi šestdnevna kura z Fermentalom, vendar pri kronični kandidazi, šest dni ne bo zadostovalo za uspeh.
V času kure je zelo zaželjeno uživati čim več kokosove maščobe, ki vsebuje lavrinsko in kaprijsko kislino in deluje direktno proti gljivicam, zmanjšuje kandido in ne prizadene mlečno-kislinske bakterije. Zato poskusite v času kure, čim več jedi pripravljati na kokosovi maščobi. Odlično je tudi kakovostno hladno stisnjeno olivno olje, ki naj bo prisotno na vaših solatah in v drugih jedeh.
Sirotko (tudi sirna voda ali mlečni serum) so izdelovali klasični zdravilci iz alpskih področij. Švicarska legenda naravnega zdravljenja A.Vogel je bil navdušen nad njenim učinkovanjem. Že v 18. stoletju je veliko zdravilišč v švicarskem kantonu Appenzell zaslovelo z zdravljenjem s sirotko. Sirotka namreč pomaga pri t.i. zakisanosti organizma in razgradnji shranjenih maščob, krepi jetrno funkcijo, olajša delovanje prebavnega trakta, spodbuja metabolizem, izboljšuje črevesno floro in s tem ustvarja pogoje za optimalno aktivnost črevesja.
Sirotka ali koncentrat mlečnega seruma je tekočina, ki nastane z mlečnokislinskim vrenjem Ne vsebuje beljakovin, niti maščob, temveč dragoceno bazično desnosučno mlečno kislino, minerale – kalcij, kalij, natrij, fosfor, magnezij in sledove mangana. Mlečna kislina ovira razvoj mikroorganizmov, ki povzročajo bolezni, na primer gnilobne bakterije, bolezenske klice in glive, ki motijo normalno delovanje črevesja.
A. Vogel je z njo zdravil široki spekter težav v prebavnih organih, sluznici in na koži. Molkosan® je njegov pripravek iz koncentrirane ekološko pridobljene sirotke. Uporabljamo ga razredčenega 1:10. Končno ga lahko najdemo tudi v Sloveniji. Z rednim jemanjem dosegamo trajna izboljšanja stanja v črevesju. Uporaben je tudi za odpravljanje nadležnih izpuščajev ali drugih težav s kožo.
Uporabna je tudi naravna sirotka, ki jo po predhodnem naročilu prinesejo kmetje, ki na tržnicah ponujajo sire. Vendar jo morate uživati redno in v večjih količinah (večkrat na dan po 1-2 dcl).
Zelo učinkoviti ubijalec kandide, ki bo ob tem pometel tudi z morebitnimi zajedalci v telesu (ne pomislite prehitro, da jih v vašem telesu ni) je ekstrakt grenivkinih pečk.  Dr. Leo Galland, ki že dolga leta raziskuje delovanje tega preparata, priporoča uživanje 2-3 kapljice dvakrat na dan zmešano v veliko vode ali zelenjavnem soku, soku grenivke, limonadi… Med 297, pacientov, ki jih je zajemala raziskava Dr. Gallanda je učinek izostal le pri dveh. Med 20-timi pacientkami, ki so razredčen sok grenivkinih pečk uporabljale za vaginalno izpiranje (na vsakih 12 ur, 2-3 kapljice v 2 dcl mlačne vode), jih je 15 poročalo, da so simptomi izginili že po treh dneh.
Tudi eterična olja origana in peperminta so se pokazala za zelo učinkovite. Ne smete jih zaužiti. Zato jih pripravljajo v obliki kapsul, ki začnejo delovati šele v črevesju. Uživati jih je potrebno med obroki in minimalno nekaj mesecev. V naših trgovinah jih nisem našla. Na voljo so v spletnih trgovinah.
Občasno ponovite tekst s kozarcem in preverite »kako kaže«. Ko se rezultati normalizirajo, kar boste začutili tudi po splošnem počutju in prebavi, nadaljujte z kolikor se da podobno dieto še nekaj mesecev.
Sanja Lončar


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1310
   RE: Montignac
31.1.2007 16:10:35   
Anonimen
Za lajšanje težav

Sab simplex žvečljive tablete
in  Linex kapsule








< Sporočilo je popravil caffee -- 31.1.2007 16:18:43 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1311
   RE: Montignac
31.1.2007 16:12:37   
dulcinea
Kofetka, a je to ena in ista stvar. Se mi ne da it tvojega brat. Ma pri tej stvari, ki sem jo jaz nalepila, se isto plune v kozarec.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1312
   RE: Montignac
31.1.2007 16:20:21   
Anonimen
Dulcinea, pomojem da ne. Je bila to cela ekspertiza o zakisanju user posted image user posted image , pa sem jo zbrisala, ker gre pomojem res za kandidouser posted image

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 1313
   RE: Montignac
31.1.2007 16:42:12   
dulcinea
V glavnem, danes je sreda. Moje kile so še zmeraj na istem mestu, kot prvi, drugi in tretji teden. Ne vem, kam to pelje. Pa se res držim... user posted image  Verjetno premalo gibanja user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1314
   RE: Montignac
31.1.2007 20:16:52   
Luskan
Sem prebrala ves tisti doooooooolgi tekst in (pametnouser posted image ) ugotovila, da prehrana po Montiju naj ne bi izzvala zakisanja. Ali pač? Večina hrane, ki kisanje povzroča, je tako ali tako prepovedana, razen sadja in polnozrnatega kruha, ki pa ga ne poješ neke strašne količine, če ga lahko ješ samo zjutraj. Imam prav?
Bom pa tudi jaz jutri nardila test in poročala.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1315
   RE: Montignac
1.2.2007 7:48:14   
Anonimen
Ja, tale članek sem prebrala po dolgem in počez, večkrat. Edino kar se je treba pri Montiju izogibat je pivski kvas, kis, recimo, samo brez njega se ne da, ja, pa mlečnih izdelkov, teh še ne pojem toliko, razen sira, pa včasih za zajtrk mleko.

Drugače pa sem včerja kupila tablete DIDA v lekarni (ali zeliščni lekarni), stanejo pet tisoč tolarjev in vsaj meni zelo pomagajo. Včeraj, na prvi dan sem vzela dve tableti, kolikor je predpisano, ker me je že začelo napihovati in mi uje v trenutku pomagalo. res, ne bi verjela, če ne bi probala. Je pa treba 45 dni jemati po dve tableti, potem pa po eno. So pa na bazi cimeta, pa ne vem kaj še, bi morala pogledat, samo zdajle ne morem.

(odgovor članu Luskan)
  Neposredna povezava do sporočila: 1316
   RE: Montignac
1.2.2007 9:42:08   
Luskan
Mislim, ne morem verjet, men se zdi, da sem padla na testu. Če sem prav gledala, so bile take drobne nitke (sicer zelo kratke) usmerjene proti dnu kozarca. Ma, to je sigurno od tiste svinjarije, ki sem jo jedla prej.
Al bina, super za tablete, jih grem kar danes kupit.
Zdaj grem pa še enkrat članek prebrat, da vidim, kako se bom spopadla s tem user posted image . Ampak Montija ne bom zapustila, bom pač nekak prilagodila prehrano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1317
   RE: Montignac
1.2.2007 9:56:13   
Anonimen
Sem komaj komaj nabrala slino za en pljunek...JE pa OK. Ni  nitk.user posted image

(odgovor članu Luskan)
  Neposredna povezava do sporočila: 1318
   RE: Montignac
1.2.2007 10:27:44   
Rožica I
Pozdravljene, Montijevke!
Vidim, da vas je vedno več, kar je zelo vzpodbudno user posted image !
Sama sem imela skoraj 20 dni pokvarjen računalnik, ko pa sem ga končno uredila, me je kar malo minilo pisat samim suhicam sem gor user posted image  (sploh ko preberem ITM).

No, v temo s pljunki sem padla, ampak sama pa ne bom pljuvala user posted image !
No, pljuvam že,ampak od sile in napora, kadar lezem po okoliških hribih user posted image ! Rekreiram se zadnje čase dosti, jem pa tudi tako, in posledično kg stojijo.

Torej formula za uspeh: Monty+dnevna rekreacija!
(ITM napišem naslednjo sredouser posted image )

Bodite pridne in uživajte sončno zimouser posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1319
   RE: Montignac
1.2.2007 14:00:20   
dulcinea
Kolegica mi je dala en dober recept s cimetom (ker baje da pomaga pri temle). Daš pa v posodo od paličnega mešalca pribl. en cenitmeter lanenih semen in to s paličnim fajn zmiksaš na suho. Potem daš pa eno pest rozin, nekaj mleka (ona da sojinega, ker je vege) in pol banane ter kar precej cimeta. Pol pa to naredi tolk gosto, da se da z žlico lepo jest (odvisno od okusa - lahko bolj redko, lahko bolj gosto). Je zelo fajn za jest, še posebej, če ti je cimet všeč. Je dala recept eni starejši sodelavki, ki ima po obrazu in rokah starostne pege in ji počasi izginjajo. Tko da, zanič ne more bit. A še spremljate to klobaso? user posted image

V glavnem, jaz se od zdaj naprej tehtam vsak dan, ker me zanima, če moja teža niha gor in dol ali pa je kar skoz ista. Rezultate dam seveda samo ob sredah.

Rožica, jaz že nisem suhica. Moj ITM je 27,6. Imaš pa prav, da Monti brez rekreacije ne valja. user posted image

LP, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 1320
   RE: Montignac
1.2.2007 15:55:32   
2mama
no, jaz pa se sinoci nisem mogla upreti kozarcku sampanjca. saj na svoj rojstni dan lahko malo gresim, sem si rekla. jedla pa sem beljakovine in zelenjavo. potem pa imela user posted image  celo noc. bolel zelodec, peklo ko user posted image user posted image user posted image .

torej - jaz se ne grem vec. gresenja namrec. user posted image  se ne splaca.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 1321
   RE: Montignac
1.2.2007 16:24:52   
dulcinea
2mama VSE NAJBOLJŠE user posted image . Jah grešit ni vredno.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1322
   RE: Montignac
1.2.2007 17:15:24   
Luskan
VSE NAJBOLJŠE, 2MAMA.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 1323
   RE: Montignac
1.2.2007 18:46:24   
Anonimen
2mama vse najboljše. Ti že veš, kaj je zate najboljše user posted image

(odgovor članu Luskan)
  Neposredna povezava do sporočila: 1324
   RE: Montignac
1.2.2007 18:47:35   
Anonimen
Aja, jaz se pa prejle za kočerjo v roru popekla malo polnozrnatega kruha s svežo papriko, paradižnikom in čebulo. Za malega sem dala gor še sir. Saj to je v redu ne? No, razen da se za kočerjo naj ne bi jedlo kruha, ampak, saj je bil v končni fazi sam kruh.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?