|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Montignac
27.11.2006 14:41:19   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: čanti

koliko je vaš BMI-tako da vidim kje sem sama? 27 (imela sem že 24 ko sem se držala Montija, zdaj pa... hm... bo treba spet začet. tokrat si v glavo vbit, da je to moje prehranjevanje in ne popuščanje in grešenje z raznimi priboljški)

Ali je ješprenj dovoljen? Jst si ga samo skuham in še vročega dam na motovilec oz. spomladi na regrat. Maščoba je pa olivno olje.
Kako z montignacom na potovanju? Sem se skušala držati, čeprav je zelo težko, ker te drugi opazujejo, kaj "mečeš" stran.

Za tiste, ki ne ločujete OH, B...En moj hiter monti recept: narediš zelo gosto maso za palačinke (čisto malo moke-polnozrnate seveda). jajčevce narežeš na 2 mm na tanko in jih nasoliš,pustiš 5-10 min, nato jajčevce pomakaš v maso in opečeš na teflonu z čisto malo olja...
lp


Hm... jst sem se včeraj, ko sem stopila na tehtnico tako zgrozila, da sem bla pol še nekaj časa čist zamorjena. Bajsika sem. Pa se nisem mogla upret slaščicam. user posted image  
Kako naj začnem znova???

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu čanti)
Neposredna povezava do sporočila: 926
   RE: Montignac
27.11.2006 14:45:05   
al1*
Dulcinea, a ti je čist padla motivacija?
Meni je pomagalo, ko sem vidla eno svojo eno fotko, kjer se je videlo, da sem res debela.

Jaz sem pa danes na prisilnem postu. Obe s hčero imava neko virozo s prebavnimi motnjami, tako da ne jem praktično nič.


_____________________________

lp


(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 927
   RE: Montignac
27.11.2006 19:27:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea



Hm... jst sem se včeraj, ko sem stopila na tehtnico tako zgrozila, da sem bla pol še nekaj časa čist zamorjena. Bajsika sem. Pa se nisem mogla upret slaščicam. user posted image  
Kako naj začnem znova???


Ja, nč,...počakaj najprej, da se zrediš še za ene 10 kg, da boš še bolj zamorjenauser posted image user posted image
Enostavno se brcni v rit in ZAČNI, hudiča! Pa sej lahko ješ čokolado. Tisto s 70% kakava. Boljše je kot nič.... Daj vsaj probaj med tednom 99% po montiju + 1% jedilne čokolade, za vikende si pa privošči karkoli hočeš...samo ZAČNI ŽE no! user posted image

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 928
   RE: Montignac
27.11.2006 21:36:43   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: al1*

Dulcinea, a ti je čist padla motivacija?
Meni je pomagalo, ko sem vidla eno svojo eno fotko, kjer se je videlo, da sem res debela.

Jaz sem pa danes na prisilnem postu. Obe s hčero imava neko virozo s prebavnimi motnjami, tako da ne jem praktično nič.



Jst lahko gledam slike ko sem debela... pa v špegu se pogledam... pa vidm realno debelo sliko... pa kar se sama sebi smilim... pa groza no... spet sem jedla neprave stvari...

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 929
   RE: Montignac
27.11.2006 21:44:01   
dulcinea
IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Ja, nč,...počakaj najprej, da se zrediš še za ene 10 kg, da boš še bolj zamorjenauser posted image user posted image
Enostavno se brcni v rit in ZAČNI, hudiča! Pa sej lahko ješ čokolado. Tisto s 70% kakava. Boljše je kot nič.... Daj vsaj probaj med tednom 99% po montiju + 1% jedilne čokolade, za vikende si pa privošči karkoli hočeš...samo ZAČNI ŽE no! user posted image



ej pa če se zredim še za 10 kg bo moj ITM 31. Pa si normalna. takrat bom pa res predebela. Saj bom začela no... evo jutri začnem za motivacijo spet brat knjigo OK? Pol pa bom počasi... Tud za pilates si bom vzela čas...

LP, D

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 930
   RE: Montignac
28.11.2006 12:41:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea

IZVIRNO SPOROČILO: caffee
Ja, nč,...počakaj najprej, da se zrediš še za ene 10 kg, da boš še bolj zamorjenauser posted image user posted image
Enostavno se brcni v rit in ZAČNI, hudiča! Pa sej lahko ješ čokolado. Tisto s 70% kakava. Boljše je kot nič.... Daj vsaj probaj med tednom 99% po montiju + 1% jedilne čokolade, za vikende si pa privošči karkoli hočeš...samo ZAČNI ŽE no! user posted image



ej pa če se zredim še za 10 kg bo moj ITM 31. Pa si normalna. takrat bom pa res predebela. Saj bom začela no... evo jutri začnem za motivacijo spet brat knjigo OK? Pol pa bom počasi... Tud za pilates si bom vzela čas...

LP, D


Sej zdej ko bo VD (Veseli december) se bomo pomojem vse montijevke težko držale diete...Pomojem Dulči, če delaš plane za leto 2007 si na prvo mesto daj Montija in s 1.1.2007 zares začni. Zdej ob teh dobrotah nima smisla "stradat". Vsaj zase vem, da ne bom....Mnnnjaaami..tatarski biftek, pršut, peciva, piškoti, šarklji, domač kruh.....preveč dobrot, da bi se jim lahko uprla...
Do novega leta pa študiraj knjigo user posted image in nato počasi začni ...user posted image
Zdaj pa zaenkrat ostani debelauser posted image user posted image   in BODI VESELA!user posted image

Pa še ena malo šaljiva pozitivna afirmacija: "Nisem debela! Sem ženska in pol!"

No, jz sem pa danes, kljub temu, da je torek - torej dan, ko bi se morala držati Montija - za zajtrk pojedla 2 kosa koruznega kruha z mortadelo (z olivami) in sirom (Trapist)...

Bodite pridne in rade se imejte. Pa enkrat na teden se obvezno razvajajte!

Papa

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 931
   RE: Montignac
28.11.2006 16:49:46   
rainbow
Ojla!

Hihi, vidim, da imamo enake težaveuser posted image

Dulci, saj ni vse tako črno; še jaz te vzpodbudim k novim izzivomuser posted image

Al*1, vidiš, sploh ne rabiš hujšat, včasih tudi po naravni poti kaj zgubišuser posted image user posted image ; saj ti ne zavidam, mene je groza, ko me kaj takega doleti.

Čanti, hotela si vedeti naš napredek; evo:
moj začetni itm avgusta: 26,2
danes: 23,6, s tem, da sem že skoraj dva meseca na drugi stopnji in lovim ravnotežje med pretiravanjem v star način jedenja in Montignacovim.

Moj user posted image , da ga malo pohvalim, je še vedno kar priden, četudi se kaj rad pregreši oziroma nagradiuser posted image :
njegov začetni itm: 34
zdaj 30, 2; s tem, da še ima enkrat toliko vsaj za dol spravit.

babe, jaz se moram motivirat edino še za telovadbo. kaj če bi me malo spodbudileuser posted image user posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 932
   RE: Montignac
28.11.2006 20:27:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow



babe, jaz se moram motivirat edino še za telovadbo. kaj če bi me malo spodbudileuser posted image user posted image


Daj dvigni svojo debelo rit in pojdi migat! user posted image user posted image user posted image tole je bila bolj slaba motivacija ane..

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 933
   RE: Montignac
28.11.2006 21:42:55   
al1*
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

babe, jaz se moram motivirat edino še za telovadbo. kaj če bi me malo spodbudileuser posted image user posted image


Naslednjo sredo, ob 10.00 se dobiva pri treh ribnikih in greva na Piramido. Si zato?user posted image

_____________________________

lp


(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 934
   RE: Montignac
29.11.2006 10:50:01   
Anonimen
Tetke petke, kje ste?

S tem miganjem je pa tako, da je priporočljivo, da prve 14 dni vsak dan po 20 minut (ali hoje, ali teka, ali Pilatesa,...kar hočte) - Res je FUL TEŽKO ZAČET, ampak res ful, pa se držat, da res vsak dan 20 minutk zašvicaš....začetek, tistih prvih 14 dni je zares težko. Ampak po 14 dnevih pa se telo navadi in potrebuje gibanje...Boste videle, če boste resno začele, vas bo kar treslo v želji po gibanju. Jz sem bila vedno anti za gibanje, zdaj odkar kolesarim pa MORAM zjutraj vstat ob 7-7.30 in iti na kolo, čene me cel dan daje slaba vest user posted image user posted image Da o počutju ne govorim. Po končanem gibanju se resnično počutim srečno in zadovoljno.
Dajte prosim še ve poskusit! Zagotavljam, da vam ne bo žal!

(odgovor članu al1*)
  Neposredna povezava do sporočila: 935
   RE: Montignac
29.11.2006 13:03:08   
Rožica I
Res, se strinjam z Kofetkom! Najtežje je začet,... no pa vzdržat, pa bit trden, ko se pred tabo hladilnik kar sam odpira, pa ko me čustva izdajo, pa ko rabim malooo razvajanja user posted image ! No, začetek je pa le najtežji!!!

Dulcinea- ti, začetnica teme, pa boš podlegla?! Daj, daj, gremo na noge user posted image !!!
Rainbow- čestitam za -kg user posted image !!!



_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 936
   RE: Montignac
29.11.2006 13:25:03   
anabanana
Ciao caffee in ostale Montijevke. Kot mi je svetovala caffee, ki je prava motivatorkauser posted image sem globoko zatopljena v Montijevo knjigo in sicer vse od začetka počasi in podrobno berem, zdaj se pa poglabljam v prvo stopnjo; ful je zanimivo in poučno. Sproti se pa držim "diete" kolikor vem in znam, dokler ne bom znala 100%. Res me je zelo motiviralo in v dveh tednih sta šli slabi dve kilci doluser posted image . Sicer nisem neka debeluška, ampak par kilc bi pa vrgla dol in ful mi je všeč ta metoda, ker se mi zdi tudi zdrava.

Za kosilo in večerjo se držim skoraj vedno stoprocentno, le za zajterk grešim pa delam na tem, da bom nehalauser posted image .  Namreč ne morem se odpovedat kavi in ja, jem strogo polnozrnat kruh, ampak na njem se kdaj znajde tudi kakšna salama ali sir z 8% maščobe...potem sem pa pridna.

Danes bom prvič probala polnovredne špagete (z paradižnikovo omako), me prav zanima, kakšne so?user posted image

Ob posebnih priložnostih se brez slabe vesti pregrešim.user posted image

Drugače ste pridne, ker se motivirate. Me vzamete zraven?


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 937
   RE: Montignac
29.11.2006 15:38:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

Res me je zelo motiviralo in v dveh tednih sta šli slabi dve kilci doluser posted imageBRAVOuser posted image user posted image

Sicer nisem neka debeluška, ampak par kilc bi pa vrgla dol in ful mi je všeč ta metoda, ker se mi zdi tudi zdrava. IN TUDI JE

Za kosilo in večerjo se držim skoraj vedno stoprocentno, le za zajterk grešim pa delam na tem, da bom nehalauser posted image .  Namreč ne morem se odpovedat kavi  JZ TUT NE in ja, jem strogo polnozrnat kruh, ampak na njem se kdaj znajde tudi kakšna salama ali sir z 8% maščobe ČE JEŠ KRUH SAMO S SIROM ALI SAMO S SALAMO (NAJ BO "LAHKA") NI NOBENGA PROBLEMA...potem sem pa pridna.


Ob posebnih priložnostih se brez slabe vesti pregrešim.user posted image JZ PA POLEG POSEBNIH PRILOŽNOSTIH TUT OB SOBOTAH IN NEDELJAH, REDNO

Drugače ste pridne, ker se motivirate. Me vzamete zraven? ITAK! DOBRODOŠLA! user posted image user posted image



mA ZDELE SEM ŠELE ZAŠTEKALA, DA PIŠEM Z VELIKIMI ČRKAMI in da to pomeni da se na ves glas derem...Ne ljubi se mi še enkrat pisat... Malo ušesa zatisnite pa bo ok user posted image user posted image

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 938
   RE: Montignac
29.11.2006 18:22:38   
anabanana
Da me ne bo kap zadela in to ravno danes ko sem se tu veselo hvalila!!! Aja caffee user posted image hvala za dobrodošlico! Sem čisto aut! Moja začetna teža je bila 62-63 kg; potem sem bila en teden na kao Montiju (vmes tudi grehi) in prilezla na 60,80 kg (nedelja) - valda sem bila ful happy in me je motiviralo, zato sem bila ta teden še bolj pridna in skoraj nič grešila (no, samo z zajtrki). Malo prej se grem stehtat - 63 kg!!! Skoraj me je kap.

Zdaj se tolažim s tem, da se mi zdi, da sem nekje zasledila, da ti gre lahko na začetku tudi kakšna kilca gor. Kaj sem to res kje prebrala ali se to samo tolažim?

Ne mislim odnehat, priznam pa, da nimam več take motivacije kot na začetku.


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 939
   RE: Montignac
29.11.2006 18:27:05   
Anonimen
user posted image  Če lahko povem svoje mnenje.Pred menstruacijo se teža dvigne tudi,če smo na dieti.Meni se to pozna od 2-3 kg.

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 940
   RE: Montignac
29.11.2006 18:47:20   
anabanana
Mekeke, seveda so vsa mnenja dobrodošla, ampak nisem pred menstruacijo. Res pa je, da že par dni nekaj po malem krvavim, ampak to gre pripisati mojim ginekološkim zmešnjavam. Kaj pa vem, lahko je tudi od tega. Po oblekah nebi rekla, da sem šla kaj gor, ampak tehtnica kaže svoje.user posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 941
   RE: Montignac
29.11.2006 19:13:22   
Rožica I
ANABANA- si že naša- več nas je, več kg bo padlo, ne user posted image !?
Če praviš, da si se malo prej tehtala, post pa pišeš popoldne ob 18h, ni nič čudnega, saj se moraš tehtat zjutraj na tešče! Zvečer ti komot 2-3kg več pokaže.


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 942
   RE: Montignac
29.11.2006 20:57:16   
Anonimen
bananaana, anabana, anabanana user posted image ...A ni bla enkrat ena anekdota, ko je v nekem podjetju delala Ana Ban, ki je morala ful paziti, da se je po telefonu predstavila kot Ana Ban in ne Ban Ana, ker so si ji vsi režali...Da nisi ti ta ? user posted image

Prvo pravilo: tehtaj se vedno zjutraj na tešče! (prej pojdi lulat in kakat - pokaže manj user posted image user posted image )
Drugič: Ja, si prav prebrala, da se lahko teža na začetku "diete" zviša za kg ali dva. Prav tako je tudi možno, da se teža navidezno ustali (se nekaj časa zaboga ne premakne-ne gor ne dol), čeprav se strogo držiš diete
Tretjič: pred prihodom tete iz Krvavca je telo polno vode, zato se teža dvigne
Četrtič: Nikoli se ne tehtaj zvečer, ker te bo vedno zadela kap!  user posted image user posted image

Pa ne tehtaj se preveč pogosto, ker boš postala obsedena tako kot jazuser posted image user posted image . Primer: se zjutraj stehtam, grem spit kozarec vode z jabolčnim kisom, nato se grem pa spet stehtat in glej ga hudiča - tehtnica pokaže 200 gr več! Sledi zajtrk (kosmiči s posnetim mlekom, kaj pa drugega) pa spet tehtanje - pol kile več!...Pa sem že vsa panična in zaskrbljena, do večera imam še kar nekaj več na tehtnici...ko se naslednje jutro spet stehtam sem potolažena. Hvalabogu. In potem spet kozarec vode......


< Sporočilo je popravil caffee -- 29.11.2006 21:04:07 >

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 943
   RE: Montignac
30.11.2006 7:36:17   
anabanana
He he caffee sem se morala prav nasmejatuser posted image  Obljubim, da bom upoštevala vse štiri zapovediuser posted image  In seveda imaš totalno prav.
Rožica I - hvala tudi tebi za nasvet in dobrodošlico; po mojem je ful pomembno, da se spodbujamo.

Če bi rade vedele še kaj o meni samo vprašajte.user posted image

Moram se pohvalit, da sem včeraj spekla kruh in polnovredne moke; je izpadel ful dobro, samo malo premalo slan, bomo vedeli za drugič.

A lahko par vprašanj (aja sem prebrala prvo stopnjo in nekaj druge):
- kaj domačemu polnovrednemu kruhu lahko dodam semena ? (otrobe vem, da lahko)
- ko Monti reče, da lahko zobaš arašide misli tiste pražene in soljeneuser posted image ?
- ali katera od vas je slane zajtrke? Kaj jeste v tem primeru?
Jaz sem anti sladko.

Ajde oglaste se kaj, da se malo spodbujamouser posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 944
   RE: Montignac
30.11.2006 14:27:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

He he caffee sem se morala prav nasmejatuser posted image  Obljubim, da bom upoštevala vse štiri zapovediuser posted image  In seveda imaš totalno prav.
Rožica I - hvala tudi tebi za nasvet in dobrodošlico; po mojem je ful pomembno, da se spodbujamo.

Če bi rade vedele še kaj o meni samo vprašajte.user posted image

Moram se pohvalit, da sem včeraj spekla kruh in polnovredne moke; je izpadel ful dobro, samo malo premalo slan, bomo vedeli za drugič.

A lahko par vprašanj (aja sem prebrala prvo stopnjo in nekaj druge):
- kaj domačemu polnovrednemu kruhu lahko dodam semena ? (otrobe vem, da lahko) LAHKO, z bučnimi malo varčuj - imajo namreč dosti (sicer zdrave) maščobe, laneno seme, sezam, rž,.... ampak za otrobe sem jz nekje zasledila, da imajo visok GI..me je zelo presenetilo, bom šla še enkrat brskat za otrobi user posted image
- ko Monti reče, da lahko zobaš arašide misli tiste pražene in soljeneuser posted image ? Na žalost ima Motni v mislih tiste, ki jih je treba olupit user posted image
- ali katera od vas je slane zajtrke? Kaj jeste v tem primeru? Se zgodi zelo malokrat, kadar pa, pa jem: umešana jajca (brez kruha), bele hrenovke, posneto skuto z zelišči + kisle kumarice zraven, kumara narezana na kocke v posnetem jogurtu z malo soli, tuna iz konzerve, narezani različni (manj mastni) siri + olive + kisle kumarice, .....včasih pa si na žalost privoščim tudi kako manj mastno šunko na polnozrnatem prepečencu ali polnozrnatem krekerju
Jaz sem anti sladko. Blagor tebi, jz sem pa zasvojena s sladkimuser posted image

Ajde oglaste se kaj, da se malo spodbujamouser posted image

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 945
   RE: Montignac
30.11.2006 14:42:32   
anabanana
Joooj caffee, kako si ti pridnauser posted image A te lahko še malo izkoristim?user posted image

- Včeraj sem jedla polnozrnate špagede z paradižnikom. Omako sem naredila samo z pelati iz pločevinke+začimbe (ma drugič si bom najprej prepražila malo česna na olivnem olju). Koliko velik greh je, če si na to posuješ malo parmezana?
- A lahko ješ različne beljakovine pri enem obroku? Npr. meso na žaru in solato z jajcem (ali meso z jajcem...)

Sorry, ker tako težim, ampak pri določenih stvareh mi kaj ni jasno, čeprav kar podrobno berem... Sigurno se bom spomnila še kajuser posted image

P.S. Ful me je začudilo, ker Monti nikjer direktno ne povdarja ločevanja OH in B!! Jaz sem mislila, da bo najprej to povedal, potem sem pa ugotovila, da je glavni trik v glikemičnem indeksu? Se pravi; če bi človek kombiniral OH in B v primeru, da ima oboje ful nizek GI to ne bi bilo prav? (nekje omenja ribe+polnozrnate testenine)


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 946
   RE: Montignac
30.11.2006 21:34:45   
rainbow
čer!

Ful me veseli, da je med nami zapihal nov veter, zatorej podzravljena anabanana in nadvse dobrodošla med nasuser posted image user posted image user posted image

Glede tega zadnjega posta, imaš prav; po Montignacu lahko mešaš beljakovine v istem obroku, kar po določenih ločevalnih metodah ne smeš in potem je še težje kombinirat jedilnike; tak da vsaj glede tega ne komplicirauser posted image

Med prvo stopnjo so zraven mesa oziroma beljakovin prepovedane priloge, tudi polnozrnate zadeve, kar pa lahko ješ kasneje med drugo stopnjo, ko težo ohranjaš.

Arašide misli pa definitivno nesoljene; midva jih kar v velikih količinah jeva, predvsem zvečer, čeprav sem ravno zadnjič naletela na ene zanič iz spara. drugače pa jih obožujem. Sicer potem svinjam okoli sebe, ampak tudi v tem je določen čaruser posted image user posted image user posted image

anabanana, jaz si vedno privoščim parmezan na testeninah, pa se lahko vsi na glavo postavijo; pa za zajtrk sem na kruh tudi vedno namazala lahko margarino, tudi ko sva še oba hujšala, pa sva glih tak shujšala v redu.

Joj, coffee, jaz sem tudi na sladko vržena, še posebej danes, da ne omenjam, pa raje ne bom, sem res preveč sladkega pojedla; moram si življenje slajše naredit user posted image user posted image , pa bo spet ok.

za telovadbo še vedno nisem dovolj motiviranauser posted image , kljub al1* ponudbi, sem nekako preveč zdelana vsak večer, in včasih bi moral imeti dan kaki  dve uri večuser posted image ; pa saj bo.

Tak, zdaj pa grem likat in gledat zraven tv;
se beremouser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 947
   RE: Montignac
30.11.2006 21:45:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

Joooj caffee, kako si ti pridnauser posted image A te lahko še malo izkoristim?user posted image

- Včeraj sem jedla polnozrnate špagede z paradižnikom. Omako sem naredila samo z pelati iz pločevinke+začimbe (ma drugič si bom najprej prepražila malo česna na olivnem olju). Koliko velik greh je, če si na to posuješ malo parmezana? Naj ne bi dajal čez parmezana - beljakovina, ker so špageti OH. Ampak če meni rata skuhat zanič omako, potem brez greha dodam malo parmezana, da izboljša okususer posted image ******(beri še spodaj!)
- A lahko ješ različne beljakovine pri enem obroku? Npr. meso na žaru in solato z jajcem (ali meso z jajcem...) Ja, seveda, sej je oboje beljakovina živalskega izvora. Nekateri (sploh športniki) pa se izognejo rumenjaku, ker baje vsebuje (sicer dobro) maščobo oz. (sicer dobri) holesterol. Ampak na tvojem mestu ne bi pretiravala, ker več kot 1gr/kg telesne teže (za športnike pa 2gr/kg) beljakovin dnevno bremeni  jetra in ledvice, ker preveliko in prepogosto predoziranje vodi do dehidracije (posledično izguba kilogramov - hudo nezdravo! In mimogrede: to je bila svoje čase zelo popularna "beljakovinska" dieta). Je pa res, da se višek beljakovin  (prav tako kot se OH-ji) pretvori v energijo. Ampak če energije ne porabiš (šport) se le-te shranijo kot podkožna maščoba. Aja, pa moraš upoštevat, da npr. 100 gr skute ni enako kot 100gr beljakovin - to sem jz na začetku napačno mislila user posted image Buča, jz! In mi sploh ni bilo jasno kako 1gr/kg TM...samo eno žlico skute al kaj?...user posted image user posted image in šele potem me je moj "mož" razsvetlil, naj si končno pogledam deklaracijo user posted image user posted image (tam kjer je tista tabela koliko B, Oh, M,...vsebuje izdelek na 100gr)user posted image user posted image

Toliko o beljakovinah user posted image

Sorry, ker tako težim, ampak pri določenih stvareh mi kaj ni jasno, čeprav kar podrobno berem... Sigurno se bom spomnila še kajuser posted image Sej tudi jaz veliko sprašujem, še posebbej na tem linku: http://marika.mojforum.si/marika.html?sid=23ba36bcc9cbd9bbd14113ce7df7b6ee

P.S. Ful me je začudilo, ker Monti nikjer direktno ne povdarja ločevanja OH in B!!  Jaz sem mislila, da bo najprej to povedal, potem sem pa ugotovila, da je glavni trik v glikemičnem indeksu? Jap  Se pravi; če bi človek kombiniral OH in B v primeru, da ima oboje ful nizek GI to ne bi bilo prav? (nekje omenja ribe+polnozrnate testenine)





Resnično ful natančno bereš knjigo! Ampak kljub temu pa ima ta knjiga eno VELIKO POMANKLJIVOST. Ne vem v čem je fora, da so knjigo pomanjkljivo prevedli. ******Namreč knjiga v originalu baje vsebuje še neko poglavje o kombinaciji OH + B (sem to zasledila v neki debati na zgornjem linku) in kolikor sem povzela iz debate je možno kombinirati OH-je + B v primeru, da imajo OH nizek GI, beljakovine pa nizek % maščob. Torej JA: lahko ješ polnozrnate testenine in npr. omako iz morskih sadežev, pz testenine z ribo, lahko ješ tudi rižoto (neočiščen riž) s piščančjim mesom, in končno bi lahko jedla tudi pz testenine s parmezanom...Sicer se pa vseeno skušam držati načela, nekombiniranja OH in B.

Mater se jz zmeri razpišem...Joj...kolk sem jz pametna...user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil caffee -- 30.11.2006 21:53:38 >

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 948
   RE: Montignac
30.11.2006 21:52:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rainbow



Joj, coffee, jaz sem tudi na sladko vržena, še posebej danes, da ne omenjam, pa raje ne bom, sem res preveč sladkega pojedla; moram si življenje slajše naredit user posted image user posted image , pa bo spet ok. Ma, da jz ne povem, da sem danes pojedla 3 krofe (je tast r.d praznoval). Pa se čist nč ne hecam. Pa še zadnjega, četrtega bi pojedla, če me ne bi "mož" prehitel...Bemtiš, a je tudi meni začela motivacija padat...

za telovadbo še vedno nisem dovolj motiviranauser posted image , kljub al1* ponudbi, sem nekako preveč zdelana vsak večer, in včasih bi moral imeti dan kaki  dve uri večuser posted image ; pa saj bo.

Tak, zdaj pa grem likat Ej, pa sej to je tut telovadba! Jz sem med likanjem čist prešvicana user posted image user posted image   in gledat zraven tv;
se beremouser posted image

(odgovor članu rainbow)
  Neposredna povezava do sporočila: 949
   RE: Montignac
30.11.2006 22:05:31   
čanti
Hvala za odgovore! Ko malo prebiram tale forum mam obcutek, da nekatere sploh niste dojele bistva Montignaca. obravnavate ga kot katerokoli drugo dieto-kar pa ni...je nacin zivljenja...tako da ti vasi grešni vikendi pa formula: 1 teden grehov=2 tedna 1. stopnje itd. to je bullshit... potrebno je spremenit prehranjevalne navade in to popolno! do tiste stopnje, ko si ne boste sploh več poželele belega kruha, krompirja in ostalih "white trash" izdelkov...
Ne me narobe razumeti, sama se tudi pregrešim, vendar s takšnimi grehi kot jih omenjate tu pa je to samo še ena dieta...
z montig. so rezultati vidni tudi brez športa in brez ločevanja B, OH, M... GI je ključna stvar!
pa da se ne sme jesti sadje, ker vsebuje fruktozo?! halo...
pa da imajo otrobi visok GI?!-ravno ti ga zmanjšujejo...
pa tista pripomba k mojem receptu...malo "olivnega olja" ...sploh ni pomembno katero olje je, ker ko ga izpostaviš visoki T je itak vseeno.res je, da ima olivno olje boljše kvalitete, vendar to velja bolj v primeru "hladno stiskano olivno olje"...sicer pa-ali pečeš palačinke na olivnem olju?
mogoče bi si morale nekatere ponovno prebrati knjigo...
hočem vam samo dobro, da ne bo to še eno nepotrebno matranje in odrekanje in ....
lp, vas se kaj preberem,
veliko uspeha...

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Teden otroka®: Otrok – nepopisan list
Ob letošnjem Tednu otroka, ki ga praznujemo že 70. leto zapored, in bo potekal od 7. do 13. oktobra, se osredotočamo na ...
Tudi kot s.p. lahko prejemate denarno soci...
Pri izračunu dohodka iz dejavnosti za določanje upravičenosti do denarne socialne pomoči je pomembno, ali v času vložitv...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?