|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 0:24:08   
ronja
ej, to pleme ki je puščalo deteta da se prvo fajn zjokajo preden jim dajo zizo

Ej, hecam te!!! Tudi Svit kdaj joka - imam še dva otroka in tudi če bi bila ultra pridna mami (kar vemo, da nisem;), ne bi mogla skočit vedno tisti trenutek, ker me včasih še kdo nujno rabi (ritko obrisat, padla, udarla, je nekaj nevarno itd...) NIč ne pridigam o jokanju dojenčkov, nič bat;).

beti, glede joka pravijo, da če ga tolažiš, je ok, ker ve, da ni sam, pa da se trudiš (to je mogoče tudi mel v mislih tvoj diabetolog). Ne vem, pri tretjem je itak lažje - se ne joka tok v rokah, ker maš že toliko for, da ena ziher pali:D...

ponoči pa duda služba - ni nujno, da ima bradavico v ustih, le da je tik zraven, kot da jo straži.

Haha, pa točno tako! Si moram zapomnit:D.

Meni je sicer dojenje veliko enostavneje, ampak lih pet let skup pa ne bi dojila, tko da ...

Ja, no, saj planira tega človek ne...user posted image To "se zgodi"user posted image , ko se otroci ne odstavijo, mama jih pa tudi ne (oz. probava to na un način - ne ponujaj, ne odrekaj, če res hoče)user posted image

Glede genov in fenotipa se pa strinjam z mateyko in ne z gino. Ja, geni so nekaj, tudi tu imajo vlogo, niti pod razno pa ne 90%, otroci so precej plastični...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 10:00:35   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


jaz bi tkole rekla - kolikor je to razdelano s stališča pedagoike (in mislim da se vzorec v osnovi prenese na vse aspekte), je fenotip in genotip prepleten do te mere, da OBA oblikujeta osebo/osebnost. kaj je kaj zaradi katerega, je zelo težko točno rečt. sem enkrat brala ene študije o enojajčnih in dvojajčnih dvojčkih (tukaj lahko bolj podrobno primerjaš) in kolikor je razvidno, geni majo določen vpliv. samo je pa tudi tako, da je možno da se določen faktor ne razvije (čeprav genetsko ima potencial), če ni fenotip naravnan, da genotip pride do izraza. podobno kot pri raku, če imaš izražen gen za raka na dojki - z ustreznim življenjem se mu lahko izogneš, z neustreznim razviješ.
jaz osebno mislim, da so možgani in čustva še bolj kompleksni kot sam genom, da nam ta interakcija s fentipom (ali okoljem) omogoča in da sposobnost preiti negativne genske potenciale in TO je zame ubermensch o katerem imajo vsi vizijo (preroki, scientologi, filozofi in vsa klapa).

^^ sm mal naložila..


Se strinjam, da je težko določiti mejo kaj je zaradi česa.....

Recimo.....da sem jaz imela 6 prstov na obeh rokah in desni nogi in da je hčerka imele na istih rokah in nogah 6 prstov je navadnemu laiku čisto enostavno reči, da je to zaradi podedovano....

Da je dete trmasto kot sam vrag, pa je malo težje reči, da je to zgolj podedovano, da je pač podedovala karakter po mami in še po očetu.....in s samo vzgojo recimo težko "ubiješ" to trmo, vsaj po moje....lahko recimo naučiš človeka to obvladovati, nikoli pa ne bo tak človek postal tak, kot eden, ki se vsem prilagaja (razen, če ga daš v izredne okoliščine, recimo koncentracijsko taborišče, samo tam verjetno za tisti čas prevlada tisti živalski nagon po preživetju, ki je pa mogoče spet zaradi trme močnejši kot pre nekom, ki tega "nima v sebi")......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 10:05:31   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jaz bi tkole rekla - kolikor je to razdelano s stališča pedagoike (in mislim da se vzorec v osnovi prenese na vse aspekte), je fenotip in genotip prepleten do te mere, da OBA oblikujeta osebo/osebnost. kaj je kaj zaradi katerega, je zelo težko točno rečt. sem enkrat brala ene študije o enojajčnih in dvojajčnih dvojčkih (tukaj lahko bolj podrobno primerjaš) in kolikor je razvidno, geni majo določen vpliv. samo je pa tudi tako, da je možno da se določen faktor ne razvije (čeprav genetsko ima potencial), če ni fenotip naravnan, da genotip pride do izraza. podobno kot pri raku, če imaš izražen gen za raka na dojki - z ustreznim življenjem se mu lahko izogneš, z neustreznim razviješ.
jaz osebno mislim, da so možgani in čustva še bolj kompleksni kot sam genom, da nam ta interakcija s fentipom (ali okoljem) omogoča in da sposobnost preiti negativne genske potenciale in TO je zame ubermensch o katerem imajo vsi vizijo (preroki, scientologi, filozofi in vsa klapa).

^^ sm mal naložila..


Se opravičujem, ker malo smetim, ampak tole o genotipu in fenotipu mi nekako ne štima. Genotip je celota vse genov v organizmu, fenotip pa so samo lastnosti organizma, torej tisto izraženo - videz, zgradba,.., na kar pa vplivata genotip in okolje. Fenotip je odvisen od genotipa in okolja. Torej lahko rečeš, da geni (genotip oz. vsi tisti geni, ki so neka osnova oz. material na razpolago) in okolje vpivajo na človeka oz. na njegov fenotip (ki je samo tisti končni, vidni "produkt"). Ok, koliko procentov je sedaj vredno okolje in koliko geni, pa še vedno ni čisto jasno.
Nekaj na to temo, zanimivega je tudi tu

Da preidem približno nazaj na temo - zanimiva teorija glede teh plemen P.N.G. in agresivnosti, samo kaj pa če ima kakšen vpliv tudi kolostrum, ki si ga ženske še danes v goratih predelih zelo pogosto črpajo in zlivajo stran? V nižjih predelih tega skorada ni user posted image user posted image Pa mogoče bolj kot tuljenje, ima veze meso?user posted image
Če gledam svoja dva, ki sem ju pridno zalivalauser posted image (pa sem mislila, da vrtnarjenje ni zameuser posted image ) - prvi je veliko tulil in bil konstantno lačen, drugi je tulil zelo malo (se mu najbrž niti ni dalouser posted image ). Rezultat - prvi je zelo miren, neagresiven, pravzaprav, po moje, premalo, ker se nekako ne postavi dovolj zase. Drugi - jah, ta pa je sedaj precej glasen, bojevit in tudi bolj agresiven. Res pa prvi skoraj ne je mesa, drugi pa ga ima zelo rad (pa zato sadja še povoha ne več, zelenjavo pa mu še nekako podturimo med meso).user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 11:19:07   
liliana
No, zdaj pa imamo poleg mleka in genov še meso in vpliv vegaterarinske prehrane za optimalno rast in razvoj otroka za obdelati.....user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 11:47:08   
mateyka
pismu, da bom lahko naprej debatirala z zaspancek1, moram prej enga vola zaklat user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 12:03:51   
zaspancek1
va teorija glede teh plemen P.N.G. in agresivnosti, samo kaj pa če ima kakšen vpliv tudi kolostrum, ki si ga ženske še danes v goratih p


Ma, sem bolj pristaš aviacije , pa čeprav prizemljene user posted image - pohana piška pa to...user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 12:10:22   
mateyka
ja, oboje (geni in okolje) in skupek/končni rezultat/človek - še vedno bolj ali manj neodkrita dežela. pa mislimo da že toliko vemo. mogoče smo preveč domišljavi, ali kakor bi rekel modri Sokrat: vem, da nič ne vem.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 16:06:25   
ronja
Zaspanček, pa saj to je mateyka pisala- oboje vpliva, pri enih lastnostih je so glavni geni (če se jaz še tako trudim z vzgojo, ne bom spremenila njune krvne grupe, to je podedovano), ene stvari so čisto odvisne od okolja, večina pa je nekaj vmes - geni določijo okvir od kod do kod se lahko neka lastnost razvije, potem koliko pa se res izrazi, je odvisno od okolja.

Kar se mesa tiče, vedno dobijo te ugotovitve, čeprav pri mojih je pa obratno: Ronja je taka mala mimozica, pa je precej bolj na meso mahnjena:D. pač vpliva veliko dejavnikov, nimamo kaj.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 18:01:09   
zaspancek1
Ja, je in v bistu se strinjam,da gre za kombinacijo vplivov,samo pojma genotip in fenotip je malo pomesala(oz.njun pomen),zato mi pa ni to slo skupaj.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
20.7.2012 20:16:44   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1
Ja, je in v bistu se strinjam,da gre za kombinacijo vplivov,samo pojma genotip in fenotip je malo pomesala(oz.njun pomen),zato mi pa ni to slo skupaj.


ne, samo fenotip - sem potegnila iz naftalina; se vidi da že dolgo nisem tega predelovala in kak detalj zamešaš, ampak glavno je da razumem bistvo I suppose? user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: malo mi je dolgčas in premišljujem... o d...
22.7.2012 22:57:58   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: betty.ford


tako ali tako se moji dnevi vrtijo okoli dojenja. meni se pa lušta po neraztegnjenih in nepopackanih majicah in po tem, da ne dajem jošk kjerkoli ven z izgovorom, da ne pustim otroka lačnega in nepotolaženega.
svoje prsi bi rada imela spet zase (no, ne čisto zase user posted image )

prvega otroka sem dojila v mejah normale.
drugega otroka sem dojila nad mejo normale za večino od vas.
tretjega otroka imam namen dojiti do 3. oz 4. meseca, potem pa se mi zdi že dovolj. (upam, da mi rata)

v diabetološki ambulanti sem omenila, da je otrok dobil dodatek (AM) ta čas, ko skrbim za svoj "cukr". pač, ko bom zraven mene, se bova pa dojila. in mi je DR. omenil, da to ni najbolje in da ga s tem razvadim in da so tako mali otroci podobni nam: zakaj bi se trudili, če lahko bolj enostavno teče. češ, da otroku na nek način sporočam, da se v življenju ni potrebno truditi.

ampak očitno so moji otroci drugače narejeni: ko je treba se potrudijo. drugače ne.

in sem šla dalje razmišljat, da se tudi otroci zalivančki trudijo. ko so lačni, se morajo glasno jokati in sporočiti, da so lačni... torej se zelo potrudijo in potem uživajo. dojeni otroci pa zacmihajo, dobijo joško takoj (noben trud torej), potem pa trud. ali pa tudi ne, ker polovica dojilj ima dobre pretoke dobro založenih mlekarn.

torej: kdo se bolj trudi: doječi ali zalivani dojenčki?






Tastarejši je bil flaškar, tamala je "zizlar" in pomoje jim je čisto vseeno če je umetno ali pravo, samo da so siti. Je pa dojenje definitivno lažje za mamo. No, vsaj zame, ker se tamala ni cartala na zizi, ampak samo jedla.

(odgovor članu betty.ford)
Neposredna povezava do sporočila: 86
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?