|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:10:01   
katy83
Danes sem v vrtcu na oglasni deski zasledila, da letos vloge za znižano plačilo oddajamo na pristojen CSD in sicer šele po 1.12.2011. Piše še, da vse kar bo oddano pred tem, se ne bo upoštevalo.

Zdaj pa me zanima ali je že katera kaj takega zasledila?
In pa temo sem odprla zato, da boste tudi drugi starši pozorni na te spremembe.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:23:39   
Alfabeta
Zdaj sem tudi jaz prebrskala net in vsepovsod piše do 15.11, je pa novo tole http://otrocarije.blogspot.com/2009/10/cena-in-placilo-vrtca-v-letu-2010.html . Edino ne vem, če na csd lahko oddaš tudi po netu, kar smo na občino lahko...

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:29:12   
katy83
saj zato mi je čudno...user posted image
no itak grem naslednji teden na CSD, pa bom vprašala, pa javimuser posted image

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:29:53   
Sacherca
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/znizano_placilo_vrtca/

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:30:24   
Alfabeta

IZVIRNO SPOROČILO: katy83

saj zato mi je čudno...user posted image
no itak grem naslednji teden na CSD, pa bom vprašala, pa javimuser posted image



A boš vprašala, če se da po netu oddat? Če boš, lahko prosim javiš? user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:33:49   
katy83
evo, našla nekaj podobnega kot je viselo pri nas na oglasni

http://www.komenda.si/wp-content/uploads/2011/10/Obvestilo-starsem-glede-oddaje-vlog-za-znizano-placilo-vrtca-2012.pdf

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:37:24   
Alfabeta
To je pa res čudno! user posted image

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:37:48   
enea
ja kot jaz sedaj to razumem, zakon začne velajti s 1.12.2011 ali s 1.1. 2012user posted image , in vsi tisti, ki imamo odločbo do 31.12.2011 ( kar jo imamo vsi, katerih so naši malčki ŽE vključeni v vrtec), moramo oddati vlogo PO 1.12. 2011, odločbo pa dobimo do 31.12.2011

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 19:39:28   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: enea

ja kot jaz sedaj to razumem, zakon začne velajti s 1.12.2011 ali s 1.1. 2012user posted image , in vsi tisti, ki imamo odločbo do 31.12.2011 ( kar jo imamo vsi, katerih so naši malčki ŽE vključeni v vrtec), moramo oddati vlogo PO 1.12. 2011, odločbo pa dobimo do 31.12.2011


ja, tako tudi jaz razumemuser posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 20:20:45   
Petka09

V bistvu se niti CSD niti Ministrstvo še niso uspeli dogovoriti, kdaj bo dejansko potekal prenos kadra iz Občin na CSD (tistih oseb, ki bodo po novem delale na CSD iz Občin na področju odločb za znižano plačilo vrtca) in tako je zadnja informacija, da bodo novo zaposleni dejansko začeli delati šele s 1.1.2012 in ne s 1.12.2011 kot je bilo sprva rečeno...
Mislim, da niti ni točno jasno, kam bodo starši sploh dajali vloge: ali na Občino, ali na CSD. Tako da kljub raznim obvestilom še vedno ni čisto jasno kaj bo na koncu res in kaj ne.
V vsakem primeru moramo počakati in in bomo obveščeni.

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 20:30:53   
Kerensa*
Klinc pa datum... a ste videle, da se DSP in otroški dodatek po novem štejeta (pri obračunu DSP) kot dohodek?! Torej - nimaš plače ali česa drugega, ti pa seštejejo otroški dodatek in preživnino - in samohranilka je v trenutku brez DSP, v kolikor prejema max. otroški dodatek in povprečno preživnino (100-150€), saj že s tem preseže cenzus.

Mislim... user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 20:46:11   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09


V bistvu se niti CSD niti Ministrstvo še niso uspeli dogovoriti, kdaj bo dejansko potekal prenos kadra iz Občin na CSD (tistih oseb, ki bodo po novem delale na CSD iz Občin na področju odločb za znižano plačilo vrtca) in tako je zadnja informacija, da bodo novo zaposleni dejansko začeli delati šele s 1.1.2012 in ne s 1.12.2011 kot je bilo sprva rečeno...
Mislim, da niti ni točno jasno, kam bodo starši sploh dajali vloge: ali na Občino, ali na CSD. Tako da kljub raznim obvestilom še vedno ni čisto jasno kaj bo na koncu res in kaj ne.
V vsakem primeru moramo počakati in in bomo obveščeni.



in mi ki imamo CSD na Občiniuser posted image user posted image user posted image

jaz sem pa 6.10.2011 poslala po pošti vlogo za naslednje leto, kaj zdej mi tega ne bodo upoštevali in bom morala po 1.12. še enkrat poslatuser posted image user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 10.10.2011 20:47:47 >

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: znižano plačilo vrtca
10.10.2011 20:56:14   
Sa.Ka
Mi smo poleg položnice dobili tole obvestilo v kuverto. In ja, letos se daje za znižano plačilo vrtca na CSD, PO datumu 1.12.

Ur.list RS št.62/ 2010

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 6:57:38   
Tutan
Če sem prav tole čekirala, bomo plačevali 5% manj...user posted image (mislim, mi :))

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 7:48:57   
Petka09
Vsa ta obvestila, ki ste jih že dobili od vrtcev, še vedno niso ziher. Ministrstvo za delo bo še ta teden usklajevalo s CSD in občinami okrog prenosa kadra, točnih datumih in tudi o tem kako naj ravnajo starši z vlogami za znižano plačilo vrtca.

Ministrstvo ima pripravljeno tudi gradivo za starše, ki pa še mora biti natančno usklajeno. Tako da.. kot sem že rekla... v vsakem primeru počakat.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 10:58:58   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Sacherca

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/znizano_placilo_vrtca/


Malo sem pogledala tole uveljavljanje pravic. Sem prav videla, da se za otr.dod. štejejo vsi dohodki + vso premoženje, razen nekaj izjem, za plačilo vrtca pa samo dohodki?

lp

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 14:15:40   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Klinc pa datum... a ste videle, da se DSP in otroški dodatek po novem štejeta (pri obračunu DSP) kot dohodek?! Torej - nimaš plače ali česa drugega, ti pa seštejejo otroški dodatek in preživnino - in samohranilka je v trenutku brez DSP, v kolikor prejema max. otroški dodatek in povprečno preživnino (100-150€), saj že s tem preseže cenzus.

Mislim... user posted image

Jaz sem videla na moji odločbi za štipendijo, da se šteje tudi otroški dodatek noter v izračun.


A potem se bo OD štel tudi pri izračunu za plačilo vrtca??

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 16:55:16   
*bubi*
Mene bolj zanima, če bo občina kljub temu še dodatno kaj primaknila. V Mariboru je tako, da občina še dodatno zniža plačilo za nekaj %.... me prav zanima, če bo to še ostalo.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 17:40:00   
mamamajča
Piše ja. Mi je pa zadnjič en gospod na občini, h kateremu smo doslej nosili vloge, da letos NE nesemo več pred 15.11., ampak šele s 1.12. Ker takrat pridejo na police tudi nove vloge in teh starih ne bodo upoštevali.

Bi pa na internetu podatek popravili, če je temu tako!

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: znižano plačilo vrtca
11.10.2011 19:15:46   
andea
Mene pa zanima še sledeče. Omenjno je zaporedje uveljavljanja pravic.

Kopiram:

Denarne prejemke je vlagatelj dolžan uveljavljati v naslednjem zaporedju:
  1. otroški dodatek,
  2. denarna socialna pomoč,
  3. varstveni dodatek,
  4. državna štipendija.
Vlagatelj je dolžan v navedenem vrstnem redu uveljaviti denarni prejemek, do katerega je upravičen, nato lahko uveljavi posamezne subvencije in znižana plačila. Če vlagatelj ne upošteva vrstnega reda, se »izpuščeni« denarni prejemek vseeno upošteva v višini, kot da bi bil dodeljen. Za subvencije in oprostitve plačil vrstni red ne velja.   Vse pravice iz javnih sredstev se uveljavljajo pri centru za socialno delo (CSD), in sicer na predpisani enotni vlogi za pridobitev pravic do denarnih prejemkov, subvencij oziroma znižanih plačil.   Subvencije in znižana plačila, ki jih lahko uveljavite:
  • znižano plačilo vrtca,
  • dodatna subvencija malice za učence in dijake,
  • subvencija kosila za učence,
  • subvencija prevozov za dijake in študente,
  • oprostitev plačila socialnovarstvenih storitev,
  • prispevek k plačilu družinskega pomočnika,
  • subvencija najemnine,
  • pravica do kritja razlike do polne vrednosti zdravstvenih storitev,
  • pravica do plačila prispevka za obvezno zdravstveno zavarovanje.
A bom potem prvo mogla vložit novo vlogo za otroški dodatek in šele nato vlogo za znižano plačilo vrtca?


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 9:39:17   
liliana
Izgleda, da bomo morali na obrazložitve še malo počakati....tam konec novembra, ko bodo verjetno nove vloge in navodila za izpolnjevanje tudi zunaj bomo s strani CSDjev tudi dobili kakšna podrobnejša navodila kaj in kako......


(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 9:49:04   
petea
andea,
zakaj bi na novo vlagala vlogo za otroški dodatek?

Saj če si ga že, je prvi pogoj izpolnjen - najprej si vložila vlogo za otroški dodatek, čez nekaj tednov boš pa dala vlogo za znižano plačilo vrtca.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 13:22:12   
liliana
Verjetno je zmedena zaradi tega, ker je vlogo za otroški dodatek vložila že letos in ji odločba velja še v naslednje leto.....s 1.1.2012 pa začne veljati novi zakon in so ljudje mogoče zmedeni, ker mislijo, da je potrebno za otroški dodatek še enkrat vložiti vlogo (glede na to, da gre za t.i. prehodno obdobje).......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 17:18:05   
nanka
Poglejte do kdaj vam velja odločba za OD. JAz sem vložila 1.8.2011 in mi odločba velja samo do 31.12.2011. Ko sem poklicala na CSD so mi povedali, da moram konec decembra ponovno oddati vlogo, ker bodo upoštevali nov zakon, tako da vse odločbe izdane v letu 2011 veljajo samo do 31.12.2011. ( oziroma do datuma, ki je naveden na odločbi)

< Sporočilo je popravil nanka -- 12.10.2011 17:19:54 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 21:12:16   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: nanka

JAz sem vložila 1.8.2011 in mi odločba velja samo do 31.12.2011.


Čudno, meni velja od 1.9.2011 do 31.8.2012, torej eno leto.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?