|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:09:29   
Kerensa*
Nič ne vem o kakšnem prehodnem obdobju. Vem samo to, da sedajšnji zakon velja do 31.12.2011, novi pa od 1.1.2012 dalje. Prehodnega obdobja vidim ravno toliko, da na Novoletno noč nazdravimo s šampanjcem user posted image .

Sem pa, kakor sem že rekla, močno skeptična, kako bo ta prehod potekal v praksi. In tukaj popolnoma drži tisto, kar si napisala - da je zakon na papirju eno, v praksi pa drugo. Kako je na papirju, že vemo (za večino), kako bo pa v praksi, pa počakajmo vsaj še do 1. decembra.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:09:32   
liliana
V enem od obvestil je bilo navedeno, da ni nujno, da oddaš novo vlogo za otroški dodatek v decembru 2011 (oz. januarju 2012, kakor pač želiš), če ti sedajšnja odločba velja do avgusta 2012.
Vendar se potem ne moreš pritožiti, ker boš 8 mesecev dobivala manjši znesek, kot bi ti sicer morda pripadal po novi zakonodaji.


No taka obvestila rabimo.....vendar na uradnih stranec CSD in ne na 24 ur.......user posted image Sicer pa je še čas....kjer je še 1.12.2011.......

Da se ne moreš pritožiti, je čisto normalno, ker te zavezuje "stara" odločba.......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:10:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nič ne vem o kakšnem prehodnem obdobju. Vem samo to, da sedajšnji zakon velja do 31.12.2011, novi pa od 1.1.2012 dalje. Prehodnega obdobja vidim ravno toliko, da na Novoletno noč nazdravimo s šampanjcem user posted image .

Sem pa, kakor sem že rekla, močno skeptična, kako bo ta prehod potekal v praksi. In tukaj popolnoma drži tisto, kar si napisala - da je zakon na papirju eno, v praksi pa drugo. Kako je na papirju, že vemo (za večino), kako bo pa v praksi, pa počakajmo vsaj še do 1. decembra.


No, na to sem mislila s prehodnim obdobjem.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:10:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Da se ne moreš pritožiti, je čisto normalno, ker te zavezuje "stara" odločba.......

Stara odločba te ne zavezuje k temu, da ne moreš pred njenim iztekom oddati nove vloge. Lahko jo, če se vmes spremeni zakonodaja - in sploh, če se le ta spremeni tebi v prid. Ampak če pa tega ne narediš (pravočasno), potem si si pa sama kriva. Avgusta 2012 ne moreš zahtevati razlike otroškega dodatka za do januarja 2012 nazaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:16:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Da se ne moreš pritožiti, je čisto normalno, ker te zavezuje "stara" odločba.......

Stara odločba te ne zavezuje k temu, da ne moreš pred njenim iztekom oddati nove vloge. Lahko jo, če se vmes spremeni zakonodaja - in sploh, če se le ta spremeni tebi v prid. Ampak če pa tega ne narediš (pravočasno), potem si si pa sama kriva. Avgusta 2012 ne moreš zahtevati razlike otroškega dodatka za do januarja 2012 nazaj.


"zavezuje" te pa k tistemu znesku na stari odločbi, če ne oddaš nove vloge.....to sem mislila.....že zdaj ne moreš zahtevati razlike za nazaj, če ne oddaš vloge pravočasno.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:17:14   
Kerensa*
Yep. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:30:06   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: enea
ja sej odločba za vrtec je zmeraj bila "veljavna" od 1.1. do 31.12

Ne vedno.
Kaj pa tisti, ki so otroke vpisovali sredi leta in takrat tudi istočasno oddajali vloge za znižana plačila? Tisti famozni datum 15.11. velja namreč samo za tiste, ki so že vpisani.


ja njim tudi traja od takrat do 31.12. Do 15.11. pa morajo itak oddat še enkrat vlogo kot ostali da se jim prizna naslednje leto od 1.1. do 31.12.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:33:16   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
samo ne vem potem zakaj recimo septembra niso izdali odločb z veljavnostjo do 31.12.2011

Ker jim trenutno veljavna zakonodaja tega ne dopušča - zahteva izdajo odločbe za 1 leto.


Ne smemo v isti koš metati vrtca in OD.

Za vrtec so vedno veljale odločbe za koledarsko leto. Če otrok vstopi septembra, je bilo pač treba dat vlogo za 4 mesece tistega koledarskega leta, do 15.11. pa vlogo za naslednje koledarsko leto. In je ista odločba veljala naprej, tudi če je otrok prestopil recimo iz jasli v vrtec (ker je itak bil samo plačni razred zapisan in ne znesek).

Torej bomo čisto vsi po vrsti morali zdaj dati nove vloge za koledarsko leto 2012. To pa bo očitno možno narediti šele po 1.12. na novem obrazcu in na CSD - s to informacijo se je začela ta debata.



Vlogo za otroške pa je do sedaj vsak dajal v mesecu pred iztekom, torej odvisno, kdaj je rojen najmlajši otrok. In če bi jaz od 1.1.12 dobila več po novem zakonu, mi nihče ne more preprečiti, da na tisti isti vlogi, ki jo bom itak dala za vrtec, označim še uveljavljanje otroških. Briga me, če mi zdajšnja odločba velja še 8 mesecev v 2012.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:37:01   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

Vlogo za otroške pa je do sedaj vsak dajal v mesecu pred iztekom, torej odvisno, kdaj je rojen najmlajši otrok. In če bi jaz od 1.1.12 dobila več po novem zakonu, mi nihče ne more preprečiti, da na tisti isti vlogi, ki jo bom itak dala za vrtec, označim še uveljavljanje otroških. Briga me, če mi zdajšnja odločba velja še 8 mesecev v 2012.


ja samo zdaj ni bilo možno uveljavljat nove vloge pred mesecom izteka,...
si dobila zavrnjeno, ker ti je še veljala npr. 8  mesecev, ali pa samo še 1 mesec

< Sporočilo je popravil enea -- 14.10.2011 20:38:09 >

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:39:42   
Kerensa*
Novo vlogo zaenkrat lahko daš samo, če se spremenijo razmere, ki vplivajo na višino otroškega dodatka.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:42:34   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Novo vlogo zaenkrat lahko daš samo, če se spremenijo razmere, ki vplivajo na višino otroškega dodatka.


družinske razmere

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:43:48   
Kerensa*
Pod družinske razmere najbrž spadajo tudi zaposlitve družinskih članov. user posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:56:05   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Pod družinske razmere najbrž spadajo tudi zaposlitve družinskih članov. user posted image


seveda, saj to spada tudi v družino, a ne??

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:56:36   
Kerensa*
Odvisno, koga uradno priznaš za družinskega člana. user posted image

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:59:30   
enea
ja tiste, ki ste v skupnem gospodinjstvu, in ki jih na vlogo vpišeš da jih moraš futrat,..user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 22:02:03   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: enea

ja samo zdaj ni bilo možno uveljavljat nove vloge pred mesecom izteka,...
si dobila zavrnjeno, ker ti je še veljala npr. 8  mesecev, ali pa samo še 1 mesec


hmmmmm.... to je bilo verjetno zato, da so se vloge enakomerno porazdelile čez leto in da folk ni prehiteval?

Zdaj bo pa itak ta ena in edina vloga v decembru.... če jaz prav razumem vse skupaj, bodo enkrat izdali odločbo, koliko % na družinskega člana je dohodkov, potem pa se bomo s tem uvrščali v vse možne lestvice.

Eh, ko bo obrazec zunaj, bo vse jasno..... po pravici povedano si ne obetam kakega bistvenega povišanja user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 22:03:42   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: enea

ja samo zdaj ni bilo možno uveljavljat nove vloge pred mesecom izteka,...
si dobila zavrnjeno, ker ti je še veljala npr. 8  mesecev, ali pa samo še 1 mesec


hmmmmm.... to je bilo verjetno zato, da so se vloge enakomerno porazdelile čez leto in da folk ni prehiteval?

Zdaj bo pa itak ta ena in edina vloga v decembru.... če jaz prav razumem vse skupaj, bodo enkrat izdali odločbo, koliko % na družinskega člana je dohodkov, potem pa se bomo s tem uvrščali v vse možne lestvice.

Eh, ko bo obrazec zunaj, bo vse jasno..... po pravici povedano si ne obetam kakega bistvenega povišanja user posted image


ja saj zato pa eni sedaj dobivajo odločbe do 31.12.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 22:08:36   
emaa
jaz sem jo včeraj dobila, pa velja eno leto, na CSD mi je pa rekla, da se ne ve kako se bo izvajalo ne kdaj stopi v veljavo, je rekla, da pri tempu naše države lahko traja še nekaj let, v glavnem nič se še ne ve. 

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: znižano plačilo vrtca
15.10.2011 18:11:22   
Tutan
Če prav razumem (ne da se mi za nazaj brat) lahko po 1.1. uveljavljamo tudi razliko za otroški dodatek? Nisem računala še tanovga, ampak pri vrtcu se nam zamenja plačilni razred, mogoče dobimo kakšen evro več otroškega.... 

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: znižano plačilo vrtca
16.10.2011 19:48:03   
Peli
Kolikor sm si jest pogledala, kaj vse bodo v prihodnje upošetvali za otroške dodatke... mislm da bomo na slabšem.
Zmotilo me je tudi to, da jih zanimajo prihranki - to pomeni da niti otroci na knjižici ne bodo smel met €, al bodo vsaj kakšne omejitve postavl?
Sploh pa, a je treba vse te podatke posredovat, al nimajo že vseh podatkov sami? Pri vlogi za vrtec so lani, sami pridobil podatke iz Dursa.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: znižano plačilo vrtca
19.10.2011 13:16:52   
katy83
torej, ravnokar je bilo na 24 ur rečeno, da bi v teh dneh naj prišla nova vloga za vrtce in naj jo počakamo, ter da se bodo vlogale oddajale na csd-jih po 1-12-2011.
Rečeno je bilo, še da bodo pridobivali podatke iz 26 različnih institucij (banke, geodetske uprave, ...).
Za otroškega pa je bilo rečeno, da naj upoštevamo datum, ki ga imamo na odločbi, da se prej naj ne bi dajale nove vloge, razen če pride do kakšnih sprememb v družini.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: znižano plačilo vrtca
19.10.2011 16:47:00   
Klarita
Kaj je nova vloga tudi na netu?

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   [Brisano sporočilo]
19.10.2011 19:12:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: znižano plačilo vrtca
19.10.2011 19:35:16   
Tinky

IZVIRNO SPOROČILO: morrak


IZVIRNO SPOROČILO: nanka

Poglejte do kdaj vam velja odločba za OD. JAz sem vložila 1.8.2011 in mi odločba velja samo do 31.12.2011. Ko sem poklicala na CSD so mi povedali, da moram konec decembra ponovno oddati vlogo, ker bodo upoštevali nov zakon, tako da vse odločbe izdane v letu 2011 veljajo samo do 31.12.2011. ( oziroma do datuma, ki je naveden na odločbi)


jap meni od 1.9.2011-31.12.2011


meni pa od 1.9.2011 - 30.9.2012

zdej mi prav nič ni jasno user posted image



_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: znižano plačilo vrtca
19.10.2011 20:09:07   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: Tinky


IZVIRNO SPOROČILO: morrak


IZVIRNO SPOROČILO: nanka

Poglejte do kdaj vam velja odločba za OD. JAz sem vložila 1.8.2011 in mi odločba velja samo do 31.12.2011. Ko sem poklicala na CSD so mi povedali, da moram konec decembra ponovno oddati vlogo, ker bodo upoštevali nov zakon, tako da vse odločbe izdane v letu 2011 veljajo samo do 31.12.2011. ( oziroma do datuma, ki je naveden na odločbi)


jap meni od 1.9.2011-31.12.2011


meni pa od 1.9.2011 - 30.9.2012

zdej mi prav nič ni jasno user posted image




ja, v tem primeru pač daš novo vlogo septembra 2012...vsaj tako je bilo danes rečeno

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?