|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec in rojstni dan
12.5.2010 21:30:21   
tikatonka
Bliža se naš 6 rojstni dan in nimam pojma kaj naj pripravim za praznovanje v vrtcu. Navada je da pridejo starši v vrtec in skupaj kaj ustvarjajo oz. nekaj počnejo z malčki. Prosim za kakšno idejo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Odločitev imeti otroka je pomembna. To pomeni odločiti se za vedno, da bo naše srce hodilo naokoli zunaj našega telesa."

Prijatelji so kot baloni: če jih spustiš, jih morda nikoli več ne ujameš.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec in rojstni dan
13.5.2010 7:28:03   
barni
Pridejo vsi starši vseh otrok ali samo starši slavljenca?

Lahko nabaviš prstne barve - to se mi zdi tko fino, da otroci potem pacajo. Čeprav morda je to za 6-letnike že malo ven.
Ali pa barvajo lončke za rože in potem še posadijo rože notri, da lahko nesejo domov. Meni so take stvari zelo všeč.


(odgovor članu tikatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec in rojstni dan
13.5.2010 9:02:54   
*alja*
Mogoče na koncu lahko daš na mizo eno košaro sadja ki ga olupite, zrežete zraven dodaš otopljeno čokolado in imajo otroci čokoladni fondu.
Pri nas v vrtcu je to zakon.
Za vsak rojstni dam prinese starš veliko sadja ki ga sami pripravijo in pol namakajouser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec in rojstni dan
13.5.2010 9:30:34   
sanelaa
pri nas se v vrtec ne nosi nič............da ne prihaja potem do tega da en prinese ogromno torto en pa suho sadje.

Poleg tega je zdaj že skoraj v vsaki skupini kakšen otrok na kaj alergičen.

Uglavnem, nič se ne nosi, vzgojiteljice praznovanje pripravijo same.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec in rojstni dan
13.5.2010 14:39:31   
livia
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Mogoče na koncu lahko daš na mizo eno košaro sadja ki ga olupite, zrežete zraven dodaš otopljeno čokolado in imajo otroci čokoladni fondu.
Pri nas v vrtcu je to zakon.
Za vsak rojstni dam prinese starš veliko sadja ki ga sami pripravijo in pol namakajouser posted image



To naj se ne bi smelo. Vsa hrana, ki jo zaužijejo v vrcu mora biti evidentirana.
Jaz imam recimo na tone domačih marelic, nešpricanih, pa mi ne dovolijo jih prinest. Absurd, samo tako je.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec in rojstni dan
13.5.2010 14:51:45   
livia
Zdaj pa še odgovor na vprašanje:

Našim 3-5 letnikom smo pripravili:

- jaz sem v vrtec prinesla naše 4 želve, jim najprej prebrala pravljico o želvah, ki sem jo sestavila sama, dodala pa slike iz interneta, potem smo si ogledali želve, jih hranili, se malo podučili o njih, potem sem jim razdelila bombone in balone in obiska je bilo konec - pol ure do 45 minut imajo dost

- ena mamica je prišla s kitaro in jim zapela pesmice o vozilih in potem so se še pogovarjali o vozilih

- ena mamica je plačala klovnu, da jim je priredil zabavo, druga je maročila obisk Muce copatarice

- eni starši, ki imajo doma šiviljsko delavnico in živijo v bližini so otroke povabili k sebi domov in jim predstavili ta poklic

- starš arhitekt je v vrtcu predstavil svo poklic, izdelali so maketo mesta iz kartona in se nato na njej igrali z avtomobilčki, peščci,...

- lahko se več staršev zmeni, pa jim pripravite lutkovno ali gledališko predstavo

- mi smo sedaj, ko je norija na dinozavre pripravili dinozavrovo pesem, en oči igra kitaro, mami je napisala slovesko besedilo in poje, prinesli bomo še dinozavrove maske za otroke, ki jih najdeš na netu, iskali dinozavrove kosti zakopane v mivki, se šli gnilo dinozavrovo jajce,.....

- lahko jih pelješ na sladoled in v parku ali na otroškem igrišču prirediš kako tekmovanje (skakanje v vrečak, hoja z žlico in jajcem v ustih,....), seveda mora vsak otrok dobit na koncu medaljo ali pohvalo

- lahko skupaj pečete kekse, delate sadne napitke,.......


To so ideje, če ste dogovorjeni, da mora starš kaj pripravit.če bi pa samo prinesla nekaj v vrtec in šla, pa lahko narediš še marsikaj:

- krone za na glavo

- naša babi je spletla take simpatične miške

- ena mami je naredila slončke za na steno za vsakega otroka

- lahko narediš verižice z znakom skupine

Bo dost????

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec in rojstni dan
13.5.2010 22:37:31   
blak
če imaš možnost in če še niso bili, jim lahko organiziraš obisk gasilcev ali policijske postaje. Nas so enkrat obiskali policaji  v spremstvu psov in otroci so res uživali.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec in rojstni dan
14.5.2010 10:57:41   
Sofi
Uauu, kaka finta. Pri nas pa ni te navade, za rojstni dan otroci nesejo v vrtec sadje, sladkarije in sokove, tako da jih slavljenec pogosti in je tisti dan glavni. Vzgojiteljice pa se potrudijo in naredijo tisti dan še posebej zanimiv in poseben. Vsi otroci tudi narišejo risbice in le-te si slavljenec za spomin odnese domov.
Da bi pa starši pripravljali kakšen šov, ne.

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec in rojstni dan
14.5.2010 11:03:35   
luan
IZVIRNO SPOROČILO: Sofi

Uauu, kaka finta. Pri nas pa ni te navade, za rojstni dan otroci nesejo v vrtec sadje, sladkarije in sokove, tako da jih slavljenec pogosti in je tisti dan glavni. Vzgojiteljice pa se potrudijo in naredijo tisti dan še posebej zanimiv in poseben. Vsi otroci tudi narišejo risbice in le-te si slavljenec za spomin odnese domov.
Da bi pa starši pripravljali kakšen šov, ne.

Pri nas je tudi tako.Samo, da starši pripravimo še za vskega otroka v skupini eno malo darilceuser posted image .

(odgovor članu Sofi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec in rojstni dan
14.5.2010 15:24:38   
livia
Sej načeloma je v večini vrtec in skupin tako.

V našem vrtcu ima ena skupina prav dogovorjeno, da starši tisti dan nekaj pripravijo, v ostalih skupinah pa povzemamo ideje po želji, volji in sposobnosti starša. Pa še dopust moreš vzet tisti dan. user posted image

Prejšnaj leta sem jaz samo dala nekaj kot pogostitev in me ni bilo zraven. no, letos tudi pri mlajši nisem bila zraven, ker bi potem hotela z mano domov, jaz sem šla pa torto pečt. S starejšo se je pa lažje zmenit in se mi je porodila ta ideja o želvah in sem jo speljala. Nič nismo bili dogovorjeni. Samo kak dan prej sem vzgojiteljicam povedala, če lahko.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec in rojstni dan
15.5.2010 22:47:55   
blak
IZVIRNO SPOROČILO: luan

IZVIRNO SPOROČILO: Sofi

Uauu, kaka finta. Pri nas pa ni te navade, za rojstni dan otroci nesejo v vrtec sadje, sladkarije in sokove, tako da jih slavljenec pogosti in je tisti dan glavni. Vzgojiteljice pa se potrudijo in naredijo tisti dan še posebej zanimiv in poseben. Vsi otroci tudi narišejo risbice in le-te si slavljenec za spomin odnese domov.
Da bi pa starši pripravljali kakšen šov, ne.

Pri nas je tudi tako.Samo, da starši pripravimo še za vskega otroka v skupini eno malo darilceuser posted image .


No, ko pa smo že pri tem: kaj si mislite o takem načinu praznovanja?

Jaz sem mnenja, da ta zadeva ni za vsakega starša. Ni ravno vsak starš tak tip, ki bi si znal izmislit eno zadevo in animirat 20 otrok. Nenazadnje pa si moraš vzet tudi dopust in vsaj zase vem, da bi pri moji službi to bil problem (šola, nadomeščanja, bla bla bla...).

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec in rojstni dan
20.5.2010 11:32:49   
Pilar
No, ko pa smo že pri tem: kaj si mislite o takem načinu praznovanja?


Meni je lepo, da ti dajo možnost da si tisti dan z otrokom v vrtcu. Midva sav bila oba pri obeh. Otroke pa res ni tako težko animirat...ja, vzet si moraš dopust- to je res. Ampak to je en dan v letu...Pri obeh smo se malo igrali, pogovarjali, na koncu razdelili sokove in šli domov oz. na pizzo( kot družina). In naša dva sta bila zelo vesela.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec in rojstni dan
20.5.2010 14:06:19   
Pupa1
Se strinjam s Pilar glede tega, da otroke ni tako težko animirati, pa navsezadnje gre le za en dan v letu, pač si takrat vzameš dopust. Če si ga pa za svojega otrtoka ne boš vzel..., ja pol pa ne vem no... Druga stvar pa je, seveda, če si ga res ne moreš vzet, pač zaradi delovnega procesa, a ne, al pa drugih razlogov, ker to se mi pa potem res zdi "nefer" v smislu, da se mi smilijo tisti otroci, ki ne morejo na tak način praznovati svojih RD v vrtcu (torej v družbi staršev), a ne.Ker verjetno se vsakemu otroku to prav fajn zdi... Mi ni prav, ker so potem prikrajšani. Tko da ja, razumem tudi Blak, kaj je hotela povedati...

(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec in rojstni dan
26.5.2010 11:14:27   
lulu19
V našem vrtcu ne dovolijo nositi hrane. Za rojstni dan lahko prinesemo kakšne balone, klobučke in podobno. Vzgojiteljice poskrbijo za vse (pihajo svečke, slavljenec je tisti dan deležen več pozornosti, zapojejo pesmice ter na vrata igralnice obesijo veliko torto).

Sicer je zelo lepo, da vsak starš pripravi posebne animacije za tisti dan, vendar nimajo vsi take možnosti in bi potem nekateri otroci bili diskriminirani kar ni prav. Naj velja za vse enako.

Vzgojiteljica pa vseeno starše povabi, če kateri želi predstaviti svoj poklic, prebrati pravljico, igrico, ... vendar ne na rojstni dan.

(odgovor članu Pupa1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Starši kot zgled: Uporaba zaslonov doma
Pomembno je, da se starši zavedamo, kako naš način uporabe tehnologije vpliva na naše otroke in družinske odnose.
Otrok ne potrebuje milijon aktivnosti
Dr. Rajović pravi, da otrok ne more tri ure preživeti pred ekranom in se razvijati na ravni, ki je pričakovana za njegov...




Odvajanje od plenic.
пеперутка16

S čim si pomagate?