|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 15:23:12   
Anonimen
Mene zanima če je bila katera "razočarana" ko so ji povedali spol otroka pri UZ?
Kaj ste si želeli in kaj so vam napovedali?
Zakaj je tako napačno, da si človek želi določen spol? Seveda pod predpostavko, da je seveda edino važno - zdrav otrok!

Jaz sem rodila 2-krat. Prvo imam dečka, drugo deklico. Bi rekl ljudje - idealna družina, kot večkrat slišim. Pa tudi ko sem bila drugič noseča so vsi spraševali - a zdaj pa hočete punčko (ker smo fanta že imeli)?
No, kakšne so vaše izkušnje.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 15:32:36   
mišk
Midva z možem pred porodom nisva hotela vedeti spola. Potiho pa sva si oba malo bolj želela punčko. Želja se nama je uresničila, a tudi če bi bil fantek bi bilo navdušenje po moje enako veliko.
Vedno sem mislila, da če je prvi otrok recimo fantek (ali punčka), da si potem v drugo želiš kontra spol, a sedaj ugotavljam da temu sploh ni tako!
Imela pa sem vedno željo imeti vsaj eno punčko, tako da sem si jo želela že v ta prvo, da jo bomo ja zihr imeli.user posted image
Po idealnem scenariju bi imela sedaj še enega fantka in še eno punčko.user posted image
Če ti po pravici povem, si mešanih spolov "želim" predvsem zaradi drugih, da ja ne bo treba pol poslušat kak si "bogi", ker imaš same punce, oz. same fante.user posted image
Vem, butasto se sliši, ampak priznam...user posted image
Sicer pa res: važno, da je vse v redu!!user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 15:41:13   
blackcoffee
..načeloma ni pomembno, toda meni gre bolj za potrditev lastnega občutka.
Bo res, to, kar mislim, da bo?
upam. še nekaj dni je do morfološkega pregleda... user posted image
in morda bom rahlo razočarana, če mi bodo povedali drugače. ne vem.

< Sporočilo je popravil blackcoffee -- 16.8.2008 15:43:06 >

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 15:49:25   
Virtualna
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

..načeloma ni pomembno, toda meni gre bolj za potrditev lastnega občutka.
Bo res, to, kar mislim, da bo?
upam. še nekaj dni je do morfološkega pregleda... user posted image




Joj...noseca sem 35 tednov...na vseh pregledih so mi napovedali 90% user posted image ...vrjetno imajo G prav, a mene se kar daje obcutek, da pod srckom nosim user posted image . Res...opisati ne znam in tudi sama sebe ne razumem zakaj tak instikt, a resnicno "cutim" da bo fantek....nimam neke pretirane zelje po fantku, ker je moj prvi otrok fantek in bi bilo res lepo, da bi imeli zdaj puncko...cisto zmedene misli imam.
Verjetno sem dodatno zbegana glede spola, ker je moja druga nosecnost identicna prvi, kjer sem bila noseca s user posted image ...oblika trebuha je enaka, moje pocutje je enako, spremenila se cisto nic nisem v obraz (kot baje vecina noseck, ki nosijo user posted image ), jem vsega Boga, nisem izbircna pri hrani, nikoli nisem imela nikakrsnih slabosti....ma da nenastevam vseh podobnosti user posted image

Ne vem...pocakala bom se teh pet tednov do PDP...sicer pa...nisem se slisala, da bi ginekolog kateri cisto do konca napovedoval dolocen spol otroka, a da se ta napoved "neuresnici" user posted image  ali pac user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 15:53:12   
ursi
Moj user posted image  je bil pri prvi nosečnosti repričan, da bo fantek in ker je tako zagnanogovoril, sem mu že kar začela verjeti. user posted image  In zato, da ne bi bila preveč presenečena, sem že pred porodom vprašala, če bo fant. In je bil. Verjetno bi bila zaradi podzavesti malce razočarana, bolje rečeno šokirana, če bi bila punčka, ne bi bila pa prav nič manj zaželjena. Ko sem bila drugič noseča si nisem rav nič manj želela fantka kot punčko. Po pravici - vseeno mi je bilo (govorimo seveda o spolu - o zdravju tako ali tako vsi enako razmišljamo). In smo dobili še enega fanta in smo bili veseli - moj user posted image , moj prvi user posted image  in jaz.  drugače je bilo z enimi iz okolice - so si zelo želeli punčko. PA MI JE VSEENO! naj jo pa sami naredijo. Mogoče bomo imeli še enega user posted image . In če me zdaj vprašate - čisto vseeno mi je, kaj bi bilo. Jaz se imam lepo med samimi fanti, če bi imela pa punčko, bi ble pa vsaj dve punci pri hiši. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 18:04:57   
Anonimen
Pozdravljene! sem v 28tem tednu in prejšnji teden sem imela 3D ultrazvok.že pri nuhalni svetlini je gin. tako samozavestno rekla da bo punčka.potem še kasneje, sem dobila potrditve da bo deklica.
sem pa odkar sem zvedela da sem noseča ves čas imela tisti občutek, da bo fantek. in glej ga zlomka: na 3D pregledu se je tako očitno videlo, da ima naša "punčka" jajčka in lulčka. tako mi je šlo na smeh.user posted image


(odgovor članu ursi)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 18:13:40   
Katjusa
Jst sem si od nekdaj želela, da ko bom imela otroke da prvo želim fantka (ker imam sama starejšega brata in ker mi je bil v zaščito.... polek tega pa sem imela veliko težav z moškimi in me je vedno strah da punčke nebi znala obvarovat pred pedofilskimi barabami) Čeprav sem si želela potihem seveda bolj fantka za spol nisem vprašala imela sem pa celo nosečnost občutek da bo fantek in ko sem bila v porodni sobi prkloplena na tist CTG in ne vem kaj vse je prišla babica pa je rekla tole bo pa 100% punčka sploh nisem bla razočarana ampak se mi zdi da sem kr poskočla od veseljauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image no ko sem rodila pa smo ugotovili da se je moja želja izpolnila in dobili smo čudovitega fantkauser posted image user posted image user posted image user posted image tko da najstarejši otrok je fantek in bo lahko ščitil svoje mlajše bratece in sestrceuser posted image zdej v drugo se mi zdi da bi blo najbolj enostavno met spet fantka, ker sem pač tega navajena in spet ne bomo vprašal za spol si pa želim imet punčko pravzaprav mi je popolnoma vseeno še bolj k prvič in karkoli bo da bi le bil zdrav in vsaj pol tako priden k je naš Florjan....
Tudi atiju je popolnoma vseeno čeprav bi tud on rad zdej mel kako princesko vendar ta želja ni taka da bi reku ja punčka mora bituser posted image user posted image user posted image vedno reče karkoli bo men je vseeno.....
Veselo že zbirama tudi 2 imena in morem rečt da je težko delo v prvo je bilo lažje..... in sma se odločle v enem dnevu oz. še predno sem zanosla....

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 18:18:26   
Naja30
Nikoli mi ni bil pomemben spol. Samo živ in zdrav otrok.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 18:38:09   
Polynesia
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Nikoli mi ni bil pomemben spol. Samo živ in zdrav otrok.


Se absolutno podpišem pod to...si želeti en spol bolj kot drugega mi je totalno, ampak res totalno mimo. Ali pa recimo da bo parček, mah dajte no, kaj pa fali imeti dva fanta ali dve punci.
Včasih sem že prov naveliiiiiiičana poslušanja ljudi "joj k bi bla vsaj ena punčka"....haloooo, kaj pa je fantek.
Mi čakamo fantka in sem presrečna za to, ravno tako bi bilo tudi če bi bila punčka.
Važno da je zdravo!!!

< Sporočilo je popravil Polynesia -- 16.8.2008 18:42:42 >

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 20:33:52   
pufka
Mi mamo prvegauser posted image  fantka, pa sm si full v drugo želela punčko ko parček je le parček,pred osmimi dnevi sem pa rodila fantka-Nikolouser posted image  Vam povem da je tak priden pa lepi da ga nebi zamenjala za 5 punčkuser posted image  Drugače pa sn brala tudi na forumu "v objemu žalosti" in bi rada vsem mamicam poslala en topl user posted image  mamicam katere pa bojo oz so razočarane na spolom svojega otroka pa sporočila da so lahko vesele in srečne za to kar imajo kajti ene se še kako trudijo da bi dobile user posted image pa jim ne uspe.


Lp

(odgovor članu Polynesia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 20:47:27   
Paštetka
Meni spol otroka ni bil važen. Sem bila presrečna že samo zato, ker sem lahko nosila bitjece od srcem.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu pufka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 20:53:52   
Anonimen
Kaj ste si želeli in kaj so vam napovedali?


Kakor kdaj user posted image .

Najprej mi je bilo vseeno.
Potem sem si zelela zivahno puncko.
Na koncu mi je bilo tudi vseeno, samo da ze enkrat rodim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vam je pomemben spol otroka?
16.8.2008 21:23:45   
Rubin.
Jaz pa se že od nekdaj želela punčko in ko so mi na 3D UZ povedali, da bom imela punčko, sem bila najsrečnejša nosečnica pod soncem in ko sem rodila -  mamica user posted image .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 0:10:19   
nananaja
moj mož: pa sej ni važn spol, sam de bo zdrav fant!

user posted image če bi bil on kdaj resn, ko se resno govori, se drušna ne bi nikol smejala.

sem radovedna kaj bo, al bomo spet vidl šele po porodu, najbrž. sam vse nej bo ok do takrat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 9:23:51   
*tajda*
Spol otroka mi je nekaj najmanj pomebnega v življenju.Prvič sem vprašala kaj nosim,drugič pa ne bom,ker mi je vseeno,samo da bo dete zdravo,to si pa res zelo želim.Če bo šlo pa kaj narobe ga bom pa imela še bolj rada.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 9:59:39   
Mišni
Ničl ni narobe želeti si otroka določenega spola. To je treba vedeti. Ker potem imajo bodoče mamice po nepotrebnem slabo vest ali še kaj hujšega, če si recimo bolj želijo punčko, nosijo pa fantka. S tem ni čist nič narobe, piše tako tudi v knjigah. To je povsem običajno in povsem normalno.
Tudi jaz sme si npr. bolj želela punčko, pa imam fantka. Pa sem ga seveda vzljubila z vsem svojim srcem in ga imam res najraje na vsem svetu, raje kot sebe. Prav preveč ga imam rada,s e moram prav kontrolirat in nazaj držat.
To tako je. Čisto naravno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 10:14:36   
eya
Čisto vseeno mi je bilo, katerega spola bo otrok.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 10:58:18   
spps
nama je obema vseen kaj bo v drugo,sam,da bo vse ok.zato niti spola ne bova vprašala.
najina prvorojenka pa navija za sestricouser posted image user posted image user posted image  pa sem jo vprašala:Kaj pa če bo bratec?
pa mi mala odgovori: mami,saj je vseeno,sam da bouser posted image

_____________________________

kdor čaka ,dočaka?

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 12:38:28   
katra55
Meni spol ni pomemben, glavno da je otrok zdrav.

(odgovor članu spps)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 12:44:21   
*kinnie*
V prvo sem res razmišljala, kaj si želim....pri drugem sem imela SS....nadalje sem si resnično želela samo to, da bi srček utripal.user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 12:45:43   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ničl ni narobe želeti si otroka določenega spola. To je treba vedeti. Ker potem imajo bodoče mamice po nepotrebnem slabo vest ali še kaj hujšega, če si recimo bolj želijo punčko, nosijo pa fantka. S tem ni čist nič narobe, piše tako tudi v knjigah. To je povsem običajno in povsem normalno.



Samo tega ne napišejo, da nekatare zarad nezaželjenega spola fašejo depresijo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 12:57:53   
TRIŠ
 Prvega sem si želela fantka ker sem si jaz vedno želela starejšega bratauser posted image , potem pa mi je bilo vseeno.Vsak ima željo in s tem ni nič narobe.Če pa bi imela tri fante pa bi si sigurno zaželela še deklico ali pa obratno in bi bil želja fantekuser posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 16:10:22   
arabela*
Meni je čisto vseeno.
Prvo imamo punčko,sedaj bom počasi rodila,pa nočem vedet spola.
Mogoče malo bolj da si želim punčko,pa nevem zakaj,tak so mi cart,že od nekdaj.
Bistveno pri tem pa mi je zdrav in srečen otroček,pa vseeno kakšnega spola je.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 16:15:17   
arabela*
Naj pa še nekaj dodam,da so ljudje okol mene tolk nesramni,ne bom rekla vsi,ampak velika večina,da pač tega mojega nevprašanja za spol nočejo odobravat.Pač obsojajo,pa zakaj nočemo vedet,pa bi lažje cotke nakupli,pa vse ostalo,pa je lažje pri imenu,pa bla bla bla.Spet samo materialnost.To se mi zdi čist mimo.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 16:42:01   
uršika***
Ma ne smeš se sekirat zaradi drugih. Jaz bom za spol vprašala, ker sem preveč firbčnauser posted image user posted image . Če sta se pa vidva odločila da ne bosta vprašala, pač ne bosta.
Jaz se kar skregam, če mi kdo reče, zakaj bova vprašala, da je brez veze, da je bolj lepo, če ne veš... Pač bova vprašala in nakupila stvari ali za punčko, ali pa za fantka in vsakemu tudi jasno in glasno povem, da je to najina stvaruser posted image
Ti pa pač ne boš vprašala. To je stvar vsakega posameznika, ne pa cele žlahte in vseh prijateljev. Mene tudi to strašno jezi!!
Drugače pa si malo bolj želim imet punčko, ampak res čisto malo bolj. Ne bom pa nič razočarana, karkoli bo, bo  moje najdražje deteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?