|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 16:43:43   
Anonimen
Jaz sem si vedno želela imeti punčko, pa sedaj pričakujem že tretjega fanta. Prvič nisem bila nič razočarana, drugič sem že bila malo, sedaj pa še malo bolj. Pa sem zato slaba oseba in bom slaba mamica? Sigurno ne, vse to so samo trenutna občutja, ljubezen do otroka pa spremeni vse in v trenutku, ko ga rodiš, je najlepši in najbolj popolni zaklad na svetu. Ga ne bi menjal za nobeno drugo punčko ali fantka. Da pa je vseeno katerega spola je otrok, me bo pa težko kdo prepričal, velika razlika je namreč, če lahko gre mamica s hčerko na kavico, k frizerki, nakupovat oblekice in obdelovat babje čenče, kot pa s pubecom na fuzbal, pivo in downhilluser posted image . Življenje je čisto drugačno.

(odgovor članu arabela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 17:28:03   
Polynesia
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem si vedno želela imeti punčko, pa sedaj pričakujem že tretjega fanta. Prvič nisem bila nič razočarana, drugič sem že bila malo, sedaj pa še malo bolj. Pa sem zato slaba oseba in bom slaba mamica? Sigurno ne, vse to so samo trenutna občutja, ljubezen do otroka pa spremeni vse in v trenutku, ko ga rodiš, je najlepši in najbolj popolni zaklad na svetu. Ga ne bi menjal za nobeno drugo punčko ali fantka. Da pa je vseeno katerega spola je otrok, me bo pa težko kdo prepričal, velika razlika je namreč, če lahko gre mamica s hčerko na kavico, k frizerki, nakupovat oblekice in obdelovat babje čenče, kot pa s pubecom na fuzbal, pivo in downhilluser posted image . Življenje je čisto drugačno.


Se pa sploh ne strinjam s tabo, sploh ne!!!!!!!!!!!!!!!!! Čisto preveč sebično razmišljanje, žal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 17:40:28   
Rožica I
Mi je bilo čisto vseeno, samo da bo z otrokom vse ok. In ko sem dobila prekrasnega fantka, sem bila najsrečnejše bitje na svetu user posted image ! Enako bi se počutila, če bi dobila deklico.
Bom pa še imela otroke (če bo le vse ok); želim si še 2, pa mi je popolnoma vseeno glede spola.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 19:03:05   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ničl ni narobe želeti si otroka določenega spola. To je treba vedeti. Ker potem imajo bodoče mamice po nepotrebnem slabo vest ali še kaj hujšega, če si recimo bolj želijo punčko, nosijo pa fantka. S tem ni čist nič narobe, piše tako tudi v knjigah. To je povsem običajno in povsem normalno.



Samo tega ne napišejo, da nekatare zarad nezaželjenega spola fašejo depresijo.


Mogoče nekatere, ampak to so res kvečjemu kakšne redke izjeme. Sicer pa je naravno, da mamica potem, ko rodi, sprejme otročička, pa katerega spola je že. Mogoče ne trakoj, tisti hip, vendar se to vsekakor zgodi. Prej bi rekla, da pa lahko pade v depresijo zato, ker si očita, da je želela otroka drugega spola, zaradi slabe vesti.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 19:04:06   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Polynesia

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem si vedno želela imeti punčko, pa sedaj pričakujem že tretjega fanta. Prvič nisem bila nič razočarana, drugič sem že bila malo, sedaj pa še malo bolj. Pa sem zato slaba oseba in bom slaba mamica? Sigurno ne, vse to so samo trenutna občutja, ljubezen do otroka pa spremeni vse in v trenutku, ko ga rodiš, je najlepši in najbolj popolni zaklad na svetu. Ga ne bi menjal za nobeno drugo punčko ali fantka. Da pa je vseeno katerega spola je otrok, me bo pa težko kdo prepričal, velika razlika je namreč, če lahko gre mamica s hčerko na kavico, k frizerki, nakupovat oblekice in obdelovat babje čenče, kot pa s pubecom na fuzbal, pivo in downhilluser posted image . Življenje je čisto drugačno.


Se pa sploh ne strinjam s tabo, sploh ne!!!!!!!!!!!!!!!!! Čisto preveč sebično razmišljanje, žal.


Jaz se pa popolnoma strinjam z anonimno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Polynesia)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 19:42:30   
Anonimen
Celo nosečnost sem bila prepričana, da nosim fantka (UZ ni pokazal spola) in si nisem mogla predstavljati,da bi imela deklico. Ko sem rodila in so prve besede bile, da je velika, nisem niti za trenutek čutila razočaranja. Je bilo kar samoumevno da je punčka.

Moja hčerka trenutno pri slabih 4 letih igra nogomet, se igra z avti in ne sprejme nobene igračke kot je punčka. Pa še s fanti se rajši igra. Tak, da upam, da bo pozneje prišel tudi čas igrač za punce.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 20:05:58   
ronja
Zakaj bi bilo s tem kaj narobe? Si pač želiš nekaj, samo da nisi potem jezen, če se to ne uresniči. Pri prvi mi je bilo bolj vseeno, lubi si je bolj želel fantka, ker je pač sam bil fant in si je bolj predstavljal vzgajat fantka, jaz pa sem si mogoče želela punčko, vendar sem mislila, da bo user posted image , ker je bila tako divja. No, pa je punčka in sva bila oba ful veselauser posted image , ko sva zvedela. V drugo sva si oba želela punčko in zaenkrat tako kaže... In res upam, da bo punčka, ker so mi punčke ful luštne, ker imam že stvari od prve, čeprav bi tudi fantka v to oblačila, vsaj za domauser posted image . Predvsem pa zato, ker je med njima tako majhna razlika, da bi bilo res fino, če bi bil isti spol, da bosta imeli tudi v puberteti si kaj povedat, fantje so takrat bolj otročji in je razlika večjauser posted image .
Če bo pa fantek, bo pa fantek, radi bomo meli kogarkoli! Ampak če bi me kdo vprašal, kaj bi rada, bi mela same punčkeuser posted image . Če pa že mešano, pa dva-dva, ne pa 3-1 recimo, da je neko ravnotežje spolovuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 20:31:27   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem si vedno želela imeti punčko, pa sedaj pričakujem že tretjega fanta. Prvič nisem bila nič razočarana, drugič sem že bila malo, sedaj pa še malo bolj. Pa sem zato slaba oseba in bom slaba mamica? Sigurno ne, vse to so samo trenutna občutja, ljubezen do otroka pa spremeni vse in v trenutku, ko ga rodiš, je najlepši in najbolj popolni zaklad na svetu. Ga ne bi menjal za nobeno drugo punčko ali fantka. Da pa je vseeno katerega spola je otrok, me bo pa težko kdo prepričal, velika razlika je namreč, če lahko gre mamica s hčerko na kavico, k frizerki, nakupovat oblekice in obdelovat babje čenče, kot pa s pubecom na fuzbal, pivo in downhilluser posted image . Življenje je čisto drugačno.


OMG. user posted image
Če imaš za sabo izkušnjo, kot jo imam jaz, ti je slabo, ko prebereš kaj takega.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:17:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ničl ni narobe želeti si otroka določenega spola. To je treba vedeti. Ker potem imajo bodoče mamice po nepotrebnem slabo vest ali še kaj hujšega, če si recimo bolj želijo punčko, nosijo pa fantka. S tem ni čist nič narobe, piše tako tudi v knjigah. To je povsem običajno in povsem normalno.



Samo tega ne napišejo, da nekatare zarad nezaželjenega spola fašejo depresijo.


Zanimivi so rezultati ankete. Vec kot 70% bi izbralo puncko....(pri vec kot 170 odgovorih).

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:18:29   
Anonimen
Aja, pa zanimiv mi je se tisti rek, ni vazno, kaj je, samo da je zdrav fant, ki ga radi uporabljajo moski. Oni lahko "priznajo", ceprav v hecu, zenske pa ne smemo, ker to ni materinsko obnasanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:23:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

Nikoli mi ni bil pomemben spol. Samo živ in zdrav otrok.


To je tako ali tako dejstvo, da si VSI želimo zdravega in živega otroka...logično...

Vendar smemo imeti poleg tega še "stranske" želje, kajne? Torej, jaz sem si obakrat želela punčko, imamo pa dva fanta. Je pa ta želja minila TAKOJ, ko sem ga prvič videla. Enostavno sta MOJA otroka in imam ju neizmerno rada.

Vendar, če bi se dalo izbirati, bi si izbrala spol, ki mi pač "ustreza". Še dobro, da se to ne da.user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:24:18   
Anonimen
Moj fant ni hotel vedeti, pa nisva vprašala - skoz do konca, na zadnjem uz sva videla jajčka - sva si pa želela punčko in jaz sem bila celo nosečnost prepričana, da bo punčka. Priznam, da je bil kar šok in kakšen teden sem rabila, da sem dojela. Ko sem še kake 4 tedne čakala, da se rodi, sem komaj čakala, da spoznam tega svojega korenjaka, ki je tko veselo brckal v trebušku in sedaj sem najbolj ponosna mami na tem svetu, ker imava tko ljubkega fantiča. Želim si še vsaj enega otroka in če bo še en fantič, bo mamina maza prav tako kot bo tale prviuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:24:56   
mišk
Aja, pa zanimiv mi je se tisti rek, ni vazno, kaj je, samo da je zdrav fant, ki ga radi uporabljajo moski. Oni lahko "priznajo", ceprav v hecu, zenske pa ne smemo, ker to ni materinsko obnasanje.


Tudi jst tako razmišljam! Ta "zgodovinski" stavek mi že od nekdaj dvigne pritisk.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:36:12   
meta21
Prvo polovico nosečnosti so me vsi spraševali, kaj si želim in sem se nekajkrat resnično iskreno sama pri sebi vprašala, kaj si res želim. Pa moram rečt, da je bil odgovor vedno enak-dojenčka. Tako, da ne razumem, kako si lahko nekdo želi nek spol sploh pa ne razumem razočaranja ob porodu, če se rodi nasprotni spol od željenega.

Ampak vsak po svoje!

Čez 3 tedne imam rok in ker bo očitno fantek, si želim, da bi se vsem vam, ki si želite punčke, želja izpolnila, da bom imela enkrat eno fajn snaho!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:39:36   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Aja, pa zanimiv mi je se tisti rek, ni vazno, kaj je, samo da je zdrav fant, ki ga radi uporabljajo moski. Oni lahko "priznajo", ceprav v hecu, zenske pa ne smemo, ker to ni materinsko obnasanje.


Nekje sem brala neko raziskavo, da imajo sinove tisti moški, ki imajo prehiter izliv oz. da dlje kot zdržijo več je možnosti za punčko. Menda naj bi bilo nekaj povezano s tem kako daleč v nožnico pridejo semenčice ob izlivu in pH-jem v njej. Kolikor je že resnice v tem, dejstvo je, da spol določi moški. Kromosom Y lahko prispevajo samo oni (ali pa ne).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 21:44:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem si vedno želela imeti punčko, pa sedaj pričakujem že tretjega fanta. Prvič nisem bila nič razočarana, drugič sem že bila malo, sedaj pa še malo bolj. Pa sem zato slaba oseba in bom slaba mamica? Sigurno ne, vse to so samo trenutna občutja, ljubezen do otroka pa spremeni vse in v trenutku, ko ga rodiš, je najlepši in najbolj popolni zaklad na svetu. Ga ne bi menjal za nobeno drugo punčko ali fantka. Da pa je vseeno katerega spola je otrok, me bo pa težko kdo prepričal, velika razlika je namreč, če lahko gre mamica s hčerko na kavico, k frizerki, nakupovat oblekice in obdelovat babje čenče, kot pa s pubecom na fuzbal, pivo in downhilluser posted image . Življenje je čisto drugačno.


OMG. user posted image
Če imaš za sabo izkušnjo, kot jo imam jaz, ti je slabo, ko prebereš kaj takega.user posted image


Naja3- z vsem spoštovanjem do tebe in z vsem obžalovanjem, da imaš za sabo izkušnjo, kot jo imaš - kaj je v tem tekstu narobe napisano??? Ne razumem. Lepo in pošteno je povedala občutja, zaveda se, da se bo rodil otrok, pove, da je zaželjen in ljubljen.
To, da je življenje med materami in hčerami ter materami in sinovi različno, je skorajda dejstvo. Sama sem mama dečka in deklice, sem sestra bratu in sem žena možu - v skorajda vsaki stvari opažam, da so razlike v odnosih moški-ženska in ženska-ženska popolnoma drugačne, četudi, čeprav in kljub temu, da je Ljubezen vedno enako močna.
Res, ne mi zamerit, ker sočustvujem s tabo, ampak mislim, da ta mamica ni napisala prav nič narobe in zaradi tega, ker se drugim dogajajo tragedije, kot se je zgodila tebi, ni ona nič slabša mama, ker upa to povedat, ker se tega zaveda in ker je sposobna to predelat, it "preko" in vzpostavit ljubeč odnos do tega otroka.
Bom anonimna, ker so to zelo delikatne stvari. Pa nič ni izrečeno s slabim namenom, da veš.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:00:15   
Lara Croft
Ne vem, če bi bla glih razočarana, če bi bil namesto punčke fantek.... je pa res, da sva si oba naglas želela bolj punčko.... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:01:48   
Naja30
Ja, saj vem. Mogoče malo preveč "strastno" reagiram na take poste. Se opravičujem. Seveda je normalno želet si določenega spola. Nekaterim. Nekaterim pa ne. Nekatere je pač težko prepričat, da je drugim vseeno, kakšnega spola bo otrok. To me je zmotilo. Ker meni JE vseeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:02:44   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Naja3- z vsem spoštovanjem do tebe in z vsem obžalovanjem, da imaš za sabo izkušnjo, kot jo imaš - kaj je v tem tekstu narobe napisano??? Ne razumem. Lepo in pošteno je povedala občutja, zaveda se, da se bo rodil otrok, pove, da je zaželjen in ljubljen.
To, da je življenje med materami in hčerami ter materami in sinovi različno, je skorajda dejstvo. Sama sem mama dečka in deklice, sem sestra bratu in sem žena možu - v skorajda vsaki stvari opažam, da so razlike v odnosih moški-ženska in ženska-ženska popolnoma drugačne, četudi, čeprav in kljub temu, da je Ljubezen vedno enako močna.
Res, ne mi zamerit, ker sočustvujem s tabo, ampak mislim, da ta mamica ni napisala prav nič narobe in zaradi tega, ker se drugim dogajajo tragedije, kot se je zgodila tebi, ni ona nič slabša mama, ker upa to povedat, ker se tega zaveda in ker je sposobna to predelat, it "preko" in vzpostavit ljubeč odnos do tega otroka.
Bom anonimna, ker so to zelo delikatne stvari. Pa nič ni izrečeno s slabim namenom, da veš.



Jaz pa ne bom anonimna, se pa absolutno strinjam

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   [Brisano sporočilo]
17.8.2008 22:06:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:12:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz sem si vedno želela imeti punčko, pa sedaj pričakujem že tretjega fanta. Prvič nisem bila nič razočarana, drugič sem že bila malo, sedaj pa še malo bolj. Pa sem zato slaba oseba in bom slaba mamica? Sigurno ne, vse to so samo trenutna občutja, ljubezen do otroka pa spremeni vse in v trenutku, ko ga rodiš, je najlepši in najbolj popolni zaklad na svetu. Ga ne bi menjal za nobeno drugo punčko ali fantka. Da pa je vseeno katerega spola je otrok, me bo pa težko kdo prepričal, velika razlika je namreč, če lahko gre mamica s hčerko na kavico, k frizerki, nakupovat oblekice in obdelovat babje čenče, kot pa s pubecom na fuzbal, pivo in downhilluser posted image . Življenje je čisto drugačno.


Tukaj se pa tudi jaz podpišem.


A res :)?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:13:41   
Naja30
user posted image

Hormončki... Mene malo medejo, tako da se še enkrat opravičujem.
Vendar tudi tokrat ne bom vprašala za spol. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:16:13   
Anonimen
Hormončki... Mene malo medejo, tako da se še enkrat opravičujem.


A res?

SKupaj z BAGI user posted image ?

Drugace pa cestitke user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vam je pomemben spol otroka?
17.8.2008 22:18:10   
Naja30
Hvala. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
17.8.2008 22:19:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Kdaj ste rodile?
Sadrika

Kdaj ste prvič rodile?

v 37.tednu (13%)

v 38.tednu (13%)

v 39.tednu (15%)

v 40.tednu (20%)

v 41.tednu (25%)

v 42.tednu (14%)


Število vseh glasov: 543

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!