|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nosečniško čvekanje o vsem mogočem
19.8.2006 21:35:44   
Anonimen
pozdravljene

razmišlala se4m da bi se tle dobile vse nosečke ne razdeljene po mesecih in si znale svetovat ker je fajn če je katera že šla skozi določene faze in zna svežim kaj svetovat pa povedat.
se mi zdi da med mesečnicami ne dobiš vseh odgovorov ker se pogovarja o vsem mogočem in o zadevah ki se ne tičejo nosečnosti.

upam da nam rata oblikovat v eno celoto izkušenj in nasvetov glede nosečnosti.

lp 
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 8:36:08   
MALINČICA
Ooooo, to pa ni slaba ideja!!!
No, da začnemo, sm noseča 28 tednov in komaj zdaj se mi zdi, da občutim to, da sem noseča, ko ne zmorem več toliko stvari. Samo po stopnicah grem, pa skoraj izdihnem svojo dušo, ne morem se več v redu prepognit, ker zmeraj pozabim, da moram noge razširit, pa še marsikaj. Ampak mi je pa lepo, prev zavestno uživam svojo nosečnost in se kar naprej božam po trebuščku in se mi zdi, da s tem božanjem dostkrat umirim ligenjčka v meni, pa ebe tudi.

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 8:59:38   
husa
Super ideja!!!!
Ravno sem dopolnila 20. teden in me že pošteno skrbi, ker ne čutim še nobenih brc....
Zdaj bi jih pa že skoraj morala, a ne? MORFOLOGIJO IMAM ŠELE DANES TEDEN IN SE MI BO DO TAKRAT ZMEŠALO...Kako je bilo z vami?
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 9:53:58   
slumpo
ojla

sem nosečka z vsemi nosečniškimi simptomi v prvem tromesečju.
bruhamo, in predvsem nimam apetita karkoli dat v usta ker mi vse neznansko smrdi. ko bi mi vsaj nos nehal delat tako močno.

lp in se še javljam.

(odgovor članu husa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 10:14:59   
mtina
Husa, čeprav sem prvič noseča, sem dokaj hitro čutila malega, in sicer v 16. tednu; res, da kot valovanje, mal me je žgečkalo ... medtem ko brce veliko kasneje.

Kdaj čutiš je odvisno tudi od tega, kako suha oz. močna si. Mene ni bilo okoli trebuha dobesedno nič in pravijo, da suhice veliko hitreje to čutijo.

LP

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 10:41:15   
majas
Pozdravček tudi od mene...
Husa saj boš še tudi ti dočakala brcike...jaz sem jih sicer v 19t ampak še imaš čas in jih ne boš mogla zgrešit.



_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 10:43:10   
karina
Pozdravljene....
Husa maš še čas....jaz sem sicer v  prviuser posted image  začutila prve nežne gibe  v 16 t tako kot mtina, samo to je odvisno od posameznic in kolko te je "skupaj".Sama sem bolj med suhimi, ampak sem bila v prviuser posted image  full pozorna na to , vsak večer sem se vlegla na hrbet dala roki na trebuh , gledala tv in čakala, na začetku je bilo tako nežno, potem pa vsak dan bolj.Sedaj pa komaj čakam na brcikeuser posted image , sem šele v 12t, sicer pravijo da v drugi user posted image  čutiš prej...bomo  videli?!
lep dan.

_____________________________

Ko si daleč, da ne zmoreš niti koraka več,si prehodil ravno polovico razdalje,ki si jo sposoben prehoditi.

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 11:01:23   
Aja1
Husa, jaz sem prve brcike začutila tudi bolj pozno (šele v 21. tednu) in me je ravno tako skrbelo, kot tebe. pa še trebuha do takrat nisem imela še nič....ja, ampak ko je začela user posted image  brcati, pa brca vsak dan. Sicer pa tisto ravno ne vem če res velja, da suhe prej začutijo, ker jaz sem bila suha, pa sem začutila kasno. user posted image  Tako da Husa, brez skrbi...vsak čas bodo brcike user posted image

_____________________________




(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 11:43:55   
husa
Kolk ste pridne in hitre....user posted image
Tisto brbotanje in mehurčke sem tudi jaz čutila že zelo kmalu, tam nekje okrog 15.-16. tedna. Pri 17. tednu sem bila na uz in je tudi bilo ok. Zdaj pa, ko čakam tiste prave brce jih ni od nikoder....In ker sem že po naravi malo panična (predvsem zaradi ss lani), me je strah, da bi bilo lahko kaj narobe. A se brce na začetku tudi vidijo že navzven?

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 11:52:46   
vampirka
Husa, ne skrbi - pri nas se brce vidijo šele v zadnjem tednu, zares čutijo pa 2 tedna - pred tem pa so bili gibi zelo nežni in sem jih čutila samo, kadar sem se umirila...

Pa še nekaj - sem zasledila, da vas veliko komplicira s položajem spanja - pa vam prilagam en link od Pušenjaka: http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=74387&t=73078#reply_74387 ...s katerim se 100% strinjam user posted image ...

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu husa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 11:57:20   
Anonimen
ja res dobra ideja o pisnaju o vsem mogočem v nosečnosti...ja...

no user posted image  ste gledal včerj un film na popu naslov user posted image  mesecev...dobr film....

(odgovor članu vampirka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 12:35:57   
Aja1
Ja, jaz sem ga gledala....ampak me je po fulmu postalo takooo strah poroda (no, strah me je že itak). Ampak, da bi prišla pa k takim zdravnikom...ojoj, še dobro, da se to dogaja le v filmih.

_____________________________




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 14:57:37   
slumpo
ja sem gledala in se full nasmejala.

dejte mi povedat nosečke ali je mela katera kakšne neobičajne simptome v prvem tromesečju.

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 14:59:01   
bucka01
Ojla
še en med vami tudi midva z fantom sva gledala ta film pa sem se tako nasmejala še posebaj na koncu ko sta tisti dve rojevali una dva pa se pretepala tam sva si rekla da to se lahko zgodi samo v filmu
Naj te potolažim Aja1 da tudi približno ne izgleda tako butasto kot je tam v filmu vsaka ima pač svoje mišljenje da ti iz lastnih izkušen povem da je bilo meni prav lepo pa ne pretiravam upam da bo tudi sedaj v drugo šlo vse tako kot po maslu.
No husa da ti povem da tudi jaz še nič ne čutim ne brck in ne kakšnih mehurčkov pa sem v 18 tednu v prvo sem ga začutila v 20 tednu sedaj pa še nič pa si pravim da vse ob svojem času.
Pa pogumno in brez skrbi ker to upliva na user posted image
Anonimna tebi pa čestitke za otvoritev te temeuser posted image
ČAw

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
21.8.2006 15:00:15   
bucka01
Slumpo si lahko bolj natančna glede simptomov???user posted image

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
22.8.2006 14:43:45   
Anonimen
no a je še kero tlele gor strah teh smotanih papirjev ki se urejajo pred nosečnostjo......mislm mene je kr groza....pa tale obrazec pa un obrazec....preveč je te birokracije.....res...

(odgovor članu bucka01)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
22.8.2006 15:27:42   
slumpo
kakšne obrazce pa urejaš in to še pred nosečnostjo...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
22.8.2006 16:03:58   
Ivek
POzdravljena!

Ne vem, ali je to neobičajno, ampak jaz kar naprej lebdim na obalkih in se mi strašno vrti!!!!!




_____________________________

Sve prave su ljubavi tužne...

(odgovor članu slumpo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
22.8.2006 18:08:25   
majas
imaš mogoče nizek pritisk...pravijo pa da je to v nosečnosti normalno... čim več na svežem zraku in na sprehod... to so meni svetovali ker imam nizki pritisk in sem dvakrat skupaj padla, tako da le pazi da se skupaj ne sesedeš!!!

_____________________________

Otroci hočejo objem, naročje,
prijazno besedo, dotik, nekoga,
da jim prebere pravljico, nekoga,
da se z njim smeje in pogovarja


(odgovor članu Ivek)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
23.8.2006 10:45:01   
husa
Jutro!
Ima katera izmed vas probleme z rjavimi izcedki. Pri meni trajajo ponavadi pol dneva (do sedaj že 3x), sedaj pa se mi vleče to že 2. dan. Je tak bolj gost pomešan s sluzjo in vmes so rjavi mini delci-verjetno stara kri. Sem v 21. tednu in me že pošteno skrbi.
Mislite, da lahko počakam do pon, ko imam pregled ali naj kar grem k G?
Pa,pa.

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
23.8.2006 12:07:33   
beba76
Jaz bi na tvojem mestu poklicala G in ga vprašala kako je s tem.

(odgovor članu husa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
23.8.2006 12:25:50   
slumpo
tudi jaz  mam zelo nizek pritisk in se mi kar pošteno vrti pa še tako sem švoh ker me še vedno slabost z bruhanjem daje pa še apetit mam potemtakem slabši.
ampak se tolažim da še slab mesec pa bo mim.

bodite lepo

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
23.8.2006 14:16:23   
Anonimen
Zaenkrat sem se prijavila kot anonimna, ker sem še čisto na začetku nosečnosti - v 7 tednu, ampak mene že zdaj boli križ kot hudič.
Kdaj je normalno, da nastanejo bolečine v križu oziroma kdaj ste ve začutile, če sploh ste boleč križ.

(odgovor članu slumpo)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
23.8.2006 14:22:12   
Anonimen
Naj vam še omnim to, da sem zaposlena v pisarni in veliko sedim. Danes se mi naredilo, da sem morala vstati in se malo zravnati, čeprav se trudim, da pazim na pravilno držo. Ko sem vstala sem čutila mravlince po nogah, da sem se mogla za mizo primit, ker so mi noge čisto oslabele.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nosečniško čvekanje o vsem mogočem
23.8.2006 14:39:28   
slumpo
zivjo anonimna

jaz za bolečinami v križu tarnam tuki na forumu tudi že od 7T naprej. Pa ta bolečina ni sam v križu ampak še v rit pa v nogo mi potegne tako da groza. vendar mi je pa zdravnica omenila da je to pogojeno tudi z težavami s hrbtenico od prej sedaj je pa še vzrok. danes recimo imam nogo čist trdo ker mi je stisnilo živc. pa še to da imam tudi jaz sedeče delo za računalnikom tako da vse to pripomore k tej nadlogi.
je pa hudo ker še naqmazat ne morem ker je to vse na bazi mentola tega pa baje v nosečnosti ne smeš uporabljat ker škodi pikici.

tako da vzami bolečino v zakup in kljub vsemu uživaj nosečnost.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




zanositev
xtinchy

V kolikšnem času ste prvič, ko ste se odločili, zanosili?

v 3 mesecih (65%)

čez pol leta (11%)

čez 9 mesecev (4%)

čez 12 mesecev (3%)

več kot 12 mesecev (11%)

s partnerjem ne moreva imeti otrok po naravni poti (6%)


Število vseh glasov: 410

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!