|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  129 130 [131] 132 133   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
28.12.2006 10:37:10   
bibi
Dobro jutro dekleta!

Malce sem vas na hitrco preletela, danes imamo 31 tednov! user posted image  user posted image user posted image  user posted image
 
Včeraj sem imela pregled, kjer sem dobila potrdilo o PDP za center za socialno delo in napotnico za v porodnišnico.
 
Skoraj me je pa kap zadela, ko mi je povedala da je naš malček že težek 2.400 g !!!! Ko ga je merila, je velik že za 35 tednov! user posted image
 
Pol pa ni čudno, da me že malce matra pri hoji (nosim spredaj) in da hodim kr naprej lulat!user posted image
 
Vidim da ste že pisale seznam potrebščin, sem si ga veselo kopirala v word in januarja gasa po nakupih! user posted image
 
Toliko od mene, lepo se imejte in se tipkamo kmalu!

(odgovor članu beki24)
Neposredna povezava do sporočila: 3251
   RE: Marčevke
28.12.2006 11:43:44   
marjetka
Lep pozdrav, oglašam se po zelo dolgem času, ker nisem mela interneta in to je prava izolacija od sveta. Vidim da ste prave čveke, no pri nas je kar pestro. Kakšnih 14 dni nazaj se mi je pojavilo inteznivno otrdevanje trebuha, lahko je trajalo po več ur in sm hitro spokala do ginekologinje, sedaj sm pa na treh Buscopanih na dan, ampak zadeva pomaga, drugače trenutno prebolevam virozo, vendar gre tudi ta na boljše.
Šopingiral nismo še nič, ker ne prenesem te gužve po trgovinah, tako da začnemo januarja.
Pa da ne pozabim LEPE PRAZNIKE !!!!

(odgovor članu bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3252
   RE: Marčevke
28.12.2006 13:57:21   
Žabika
Super hvala za sezname potrebščin! Kako ste se potrudile!user posted image user posted image

Počutje je super, komaj pa čakam, da mine še jutrišnji dan in potem gremo za 4 dni na Gorenjsko, da se malo odpočijemo!

Smo pa tudi mi že spet nakupovali - kupila sva voziček za našega Juniorja! Joj kok sem vesela! Sva šla v trgovino jih pogledat, pa sva ga kar domov odpeljala! Sva pa vzela Bugaboo - mene je čist očaral.

Zdej pa šibam še malo delat!

Papa,
Ž.

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3253
   RE: Marčevke
28.12.2006 14:17:14   
sezam
Še moji komentarji

KAJ KUPITI?

zloženec sterilni 5x5cm, 1 x 50 kosov
70% alkohol
aspirator za nos (lahko kupiš kasneje po potrebi - mi ga nismo nikoli rabili)- no jaz ga rabim že praktično od dne ko smo prišli iz porodnišnice, malo pa pomaga, čeprav brez paličk in vate ne gre 

avtosedež

blazinice za dojenje (2 škatli- raje več, če ne želiteuser posted image  takoj 1 teden pošiljati v trgovino( mleko na začetku kar teče ven-no vsaj pri meni je ali pralne - jaz nisem bila zadovoljnja z njimi, ker se ne pritrdijo in potem kar lezejo po svoje)

body “Clar” (Baby Center; 2 kom št. 56, 2 kom št. 62, kasneje večji) -moj nasvet je, da si zapomnite koliko je vaš otrok velik tam nekje 32 teden- moja je imela 1600g( za orientacijo) in je še pri 2 mesecih nosila št. 56 ( torej boste kupile več kot samo 2 majički št. 56 oz 62)- pa še zmeraj ima otrok oblečena 2 rokava in pajaca čez!! - sigurno več, ker včasih porabiš lahko tudi dva naenkrat oz. na dan - pri previjanju ti ga polula ali plenička popusti ali se pobruhca

bombažna majčka 4x (2x2 različne velikosti) - enako

bombažna spodnja kapica 4x (2x2 različne velikosti)

bombažne spodnje žabice 4x (2x2 različne velikosti)- bombažnih jaz nisem rabila( razen če imate pajace brez stopal)- ker je premrzlo, če jih pa pod pajaca oblečem, je pa prevroče za notri, za zunaj pa še vedno premalo in sem raje kupila žabice ( v DMu ali H&M..) - enako mnenje

bombažne povijalne pleničke 6x

bombažne povijalne pleničke MALE 3x -NE

bombažne tetra krpice 6x -10X

čaj proti trebušnim krčem za novorojenčke (lekarna) (lahko kupiš kasneje po potrebi - naša je sicer imela krče, a ga ni hotela pit in smo ji raje dajali kapljice, ki pa tudi niso kaj dosti pomagale)

čaj za dojenje 3x- to je odvisno koliko ga boš pač pila  (uporabljala sem čaj v filtru od Nesetleja ali navadni Bebi čaj)

dekica (lahko tudi več, saj jo rabiš za v avto, za v voziček,... in da ti jo ni treba skoz prenašati sem in tja)

fiziološka raztopina - za noska si kupite v Mullerju od NIVEA Baby ( Nasen frei), v lekarni pa eno fiziološko razt. za nosek( da imate flaško, ki jo potem nafilate s temi iz Mullerja- je ceneje!!) za popek uporabljate isto!!

grelnik za stekleničke -NE (praktično le v primeru, če ne dojiš - kupiš kasneje)- mleko si črpam- grela v grelniku 1 mesec- dela prepočasi, zdaj stekleničko pogrejem v vodi na štedilniku  - prvič ga nisem imela in ga tudi nisem pogrešala

komplet (majica, hlače, kapica)
kombinezon / bundica
kopalna brisača 2x + rokavica za umivanje + goba

koš za plenice (plastičen s pokrovom) -NE - jaz tak koš ( imajo jih v Baby centru) uporabljam za umazane cunjice oduser posted image

krema za bradavice -LANOLIN_MULTIMAM - ni nujno, da jo sploh potrebuješ

krema za obraz - NE (mi je nismo uporabljali, le poleti baby kremo za sončenje)- super je krema od Aventa Magic cream, ali pa od Nivee za veter in mraz  ali od Bubchna za veter in mraz

krema za ritko / hladilno mazilo / praška pasta

mehka krtačka za lase - Ni nujno (mi je nismo skoraj nič uporabjali)- mehka krtača je za vsak dan- masiraš lasišče, glavniček uporabljaš, ko imauser posted image  temenca( rekla patronažna sestra)  - za temence obstaja poseben glavnik

mehka glasbena igrača

mokri robčki sensitive -NE (le kasneje za na pot)

nedrček za dojenje 2x (raje 4x)

negovalna kopel za umivanje- na začetku le navadno otroško milo ( brez vseh dodatkov, ker je lahko na kaj alergičen) 

nepremočljica podloga za posteljo - ni nujno (mi je nismo nikoli uporabili) oz. ko otroka odvajaš plenic

newborn plenice

odeja

olje proti strijam- če jih imaš( pa ponavadi ne deluje- škoda denarja)  - mazati se je smiselno pred nastankom in še takrat ni nujno da pomaga

olje ali mleko za telo- za otroka mandeljevo olje, v porodnišnici uporabljajo(lj) od Bubchen (Calendula Pflege Ol) 

otroška kad / čebriček

otroški dnevnik

papirnate brisače- raje od Tosame krpice za 1x uporabo  - te se res OK, se pa v Dm in Mullerju dobijo ene krpice za umivanje za enkratno uporabo, jih bom sedaj sprobala

posodica za vodo (za na previjalno mizo)

posteljnina -2X

postelja
previjalna miza
previjalna podloga

prilagojeno mleko (Novalac, Milupa, Aptamil- kupujte v Mullerju če lahko, je boljše kvalitete) - lahko kupiš kasneje, če ne moreš dojiti

priročnik za nego otroka  - meni so bili dovolj zapiski iz materinske šole in rr 

prsna črpalka -NE-v sili se kasneje lahko kupi

rokavičke 2x-4X

seznam, koga obvestiti o rojstvu

slinčki (plastični na spodnji strani) - so res boljši, sicer jih skoz menjaš in še je user posted image  moker (če se veliko slini ali poliva)
spalna vreča - večja za kasneje

Spitaderm – za dezinfekcijo rok  - ni nujno - mi nismo imeli - dovolj je če si roke umivaš z vodo in milom,user posted image  ne živi v sterilnem okolju - moje mnenje je enako oz. mi je enkrat v lekarni rekla, da ne user posted image  "zavijati v vatko", saj je to še slabše

sproščujoča glasba, raje kakšne otroške pesmice, da jim jih boste pele 

steklenička 125 ml + manjši cucelj pri flaškah pozorno berite za koliko mesecev in za kaj so cuclji ( Aventove imajo cuclje po mesecih 0+, 1+, 3+, Nukove imajo cuclje od 0-6mesecev, ampak pazite kaj piše na flaški ali je za čaj, mleko ali gosto hrano)

steklenička 250 ml + večji cucelj - za kasneje - kupiš kasneje ali če si mleko črpaš- prav pride večja flaška

sterilizator ? -NE, lahko samo sterilizacijska tekočina - če polno dojiš, ne rabiš nič od tega , mleko si črpam,user posted image pije po flaški in nimam sterilizatorja, flaške prekuhaš ( jst sm jih ene 5x- ni dobro preveč, keruser posted image  se mora navaditi na vse- nasvet pediatra)

ščetka za čiščenje stekleničk - če polno dojiš, tega vsaj na začetku ne rabiš

škarjice / ščipalec za nohte
štorklja / kengurujček
termometer za telesno temperaturo

termovka za stekleničko -NE, če ne dojiš- JA- pa še kakšna termo flaša za prekuhano vodo- za na pot
 
tetra pleničke 30x

tolažilna duda 2x ( kupite vsaj 2 različni- ne marajo vsi Aventovih ali vsi Nukovih oz. imajo še iz kavčuka in silikona- otroci so izbirčniuser posted image  

tople nogavičke ali copatke 2x - ne kupujte malih bombažnih za zimo!!!

vata cik cak - otroška, ki se lepo trga in se ne mucka

vatirane palčke -DEBELE

vodni termometer
voziček
vrtiljak za nad posteljico - ni nujno (mi smo raje obešali gor različne igračke)
vrečke za umazane plenice (Merkator, 100(?) na roli) - to tudi mi uporabljamo namesto palčka zavijalčka - jaz sem šla kupit palčka zavijalčka pri 6 M, ker ko je začela jesti še kaj drugega so kakci ful smrdeli, le ta pa zadrži smrad

vzmetnica


SEZNAM STVARI ZA V PORODNIŠNICO

zobna ščetka in krema
vazelin za ustnice
krema za telo (ni nujno- jaz je nisem uporabljala)
krema za obraz
vložki (Always, Cathrine- NE- so pregrobi, Vir 80, raje vir extra)
zloženci - za kaj žeuser posted image - vse zauser posted image  imajo v porodnišnici
šampon - 3 dni že zdržiš z umazano glavo ( jst nisem imela časa da bi si jo sušila- vsaj jst sem se nahitro stuširala in že poslušala če seuser posted image  joka) - se strinjam
gel za tuširanje
deodorant
Bepanthen mazilo + Bepanthen Plus( samo kremo za bradavice- to pa nujno , kakršnokoli) LANOLIN-MULTIMAM
obroč za plavanje (da sediš na njem zaradi šivov)
Bivacyn sprej- tudi nisem rabila 
Slivov sok od hipa - če boš imela slučajno probleme s prebavo

ROKAVIČKE ZA OTROKA  in DUDO ( za vsak slučaj)
če imate vdrte prsne bradavice vzemite s sabo še nastavke za dojenje - sicer ponavadi to ugotoviš šele kasneje, ko je čas za dojenje

sušilec za lase-user posted image
natikači (taki za na plažo, za v kopalnico) - ni nujno, greš noter pač bos, copate pa pustiš pred vrati
blazinice za dojenje in nedrček za dojenje (vsaj 2)
škarjice in pilica za nohte - narediš že doma, če si notri več kot 3 dni ti pa že mož prineseuser posted image

denar (za avtomat) - kave ti res ne dajo, vsega drugega je pa dovolj
nogavice
halja - ni nujno - dobiš v porodnišnici - bog ne daj, rabiš potem celo potovalko s sabo, ki pa je nimaš kam datiuser posted image
svoje spodnje hlačke (2-3) - jaz sem potrebovala le ene za domov, drugače raje uporabljala tiste iz porodnišnice

spalna srajca- dobiš v porodnišnici 
oblačila za domov - naj ti jih mož prinese ko greš domov ( pa pripravi mu preden greš v porodnišnico!!!!)
(mrežaste) spodnje hlačke za enkratno uporabo (kupiš v lekarni Sanolabor ali Tosami) - mi smo jih dobili v porodnišnici (LJ)

piškoti, če slučajno ostaneš brez večerje
sadje- po porodu raje ne- gre v mleko in user posted image  zvija (edino kakšna banana lahko - pa še to ne pretiravat, ker sta lahko potem oba zaprta
voda v plastenki

poročni list
potrjena zdravstvena kartica
napotnica ginekologinje
materinska knjižica
blokec + pisalo (za vsa vprašanja, ki jih na viziti zagotovo pozabiš)
mobitel + polnilec
fotoaparat


OPREMA, KI JO POTREBUJE NOVOROJENČEK ZA ODHOD IZ PORODNIŠNICE

newborn plenice
1 povijalna plenica 
4 tetra plenice ( pravijo v MŠ)
1 žabice ali pajac z naramnicami
1 tetra/mako majčka ali 2 majčki brez bodya
1 clar body
1 kapica, pozimi 1 bombažna in 1 topla (flis ali volna) razen če bo 20 stopinj zunaj
1 nogavičke ( tople za pozimi) 
1 (volnena) odejica
1 rokavičke
1 topel kombinezon/pajacek
avtosedež - lupinica

Če se pa še kaj spomnim, pa dopolnim.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu marjetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3254
   RE: Marčevke
28.12.2006 14:27:33   
sezam
bibi - user posted image  za 31. tednov (se ti pridružim v soboto user posted image ) A tako velikega user posted image  že imaš. Saj mene tudi zanimo kolik je naš, ko je že tako težak. ga bom videla takoj po praznikih, že komaj čakam user posted image .

Kar se pa porodnišnic tiče, pa se mi zdi da res malo šparajo. Pred slabimi 2 leti, ko sem prvič rodila, so nam rekli, da nam naj user posted image  prinesejo kaj za pit, ker ne dobijo dovolj, kot bi mamie potrebovale. Je pa tudi odvisno v kateri porodnišnici in na katerem oddelku si. Pa v soboto nismo dobile novih čistih spalnih srajc (še dobro da sem šla tisti dan domov).

Mrežaste hlačke sem pa jaz uporabljala kasneje doma za ponoči. Sem jih spodaj prerezal in dala notri plenico ter uporabljala namesto nedrčka, ki mi ga je patronažna odsvetovala za ponoči, ker preveč pritiska na prsi in lahko pride do zasoja kanala - posledično vnetje (mastitis).

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 3255
   RE: Marčevke
28.12.2006 19:13:58   
amy26
Bibi, čestitke za 31 tednovuser posted image user posted image user posted image

Punce ful bi bilo fajn vsaj meni, če bi spet dale gor podatke od UZ-ja tako kot smo ko smo imele morfologijo, da bi lahko malo spremljali kok je kateri user posted image  že debelušen in približno težo, torej tedni nosečnosti, BPD, HC, AC, FL.

Jaz imam UZ šele 18.1. tako da mere sporočim takrat.

Drugače je pri meni počutje ok, trebušček pa tudi vsak dan večji, spim še vedno zelo slabo vendar telo se mora navaditi na nespanje, da bo lahko ob prihodu user posted image  spet vstajalo po parkrat na nočuser posted image user posted image .

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 3256
   RE: Marčevke
28.12.2006 19:24:49   
*sonchek*
Ojla user posted image

Super za tale seznam - sem se ravno pred dnevi lotila pisanja, pa se mi je vse skupaj ustavilo, ker nisem bila sigurna kaj dejansko se res potrebuje in kaj ne user posted image Zdaj sem vse dopolnila in kmalu bomo lahko začeli z nakupovanjem user posted image

bibi čestitke za 31 tednov user posted image In 2400g ima? user posted image Najin pikec je imel pri 28t 1200 g - še enkrat manj kot vajin user posted image

amy26 dobra ideja za podatke - jaz imam sicer pregled pri svoji g. šele 8. januarja, lahko pa dam podatke od zadnjega pregleda pri dr. Strahovi v 28t (se bom poskusila znajti med temi številkami, ker je kar nekaj meritev user posted image )

BPD 6.91 cm
HC 26,18 cm
AC 23.31 cm
FL 5.34 cm

Teža: ocenjen na ok. 1200 g v 28t



(odgovor članu amy26)
Neposredna povezava do sporočila: 3257
   RE: Marčevke
28.12.2006 21:54:03   
Boni3
Še jaz pristavim svoj lonček k seznamu,ki je btw prima!
Samo glede potrebščin za porodnišnico je moja izkušnja sledeča:
Bila sem notri med zimskimi počitnicami in ni bilo vsega na pretek...
Majčke za user posted image  smo v sobi kjer smo bile 3 dobile cca dve na dan,komentar sestre je bil žal nimamo,dajte svežo spodaj, pokakano pa povrhuuser posted image
Tudi mrežaste spodnjice smo včasih morale imeti na sebi že krvave,ker ni bilo....
Tudi spalne srajce smo morale res lepo prosit.
Aja,vložkov pa je bilo res vedno dovolj,to pa ni bil problem.
Skratka naslednjič vzamem s sabo rezervne majčke zauser posted image in mrežaste spodnjice definitivno,pa me nič ne briga,kam jih bom dala!
Kar se pa tiče umivanja las bi pa vseeno priporočala,zlasti če imaš sekcijo,ker si potem min.6 dni notri in se prileže umiti lase,ker se že zaradi hormonov ful potiš in še polivinilne podloga so pod rjuho in res fajn švicaš! Ampak to lahko tudi lubiji kak dan kasneje prinesejo s sabo,med obiski se pa na hitro zrihtaš,da si bolj v miru.če biuser posted image začel jokat.
LP in fino praznujte! Vse lepo vam želim v letu,ki prihaja!

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 3258
   RE: Marčevke
28.12.2006 22:02:37   
kresnička
Ste pridne  s pisanjem vseh potrebščin. Sicer nisem vsega brala, ker pa grem tja tretjič, vem, kaj bom vzela s sabo user posted image . Še zmeraj sem kaj dodala.
Zdaj bom sigurno vzela nekaj za pod zob zase, ker sem drugega rodila ob štirih popoldan, nisem imela ne kosila, ne večerje. Ob sedmih so me pripeljali v sobo in bila sem sestradana. Potem so se me usmilili in prinesli prepečenec in mleko.
Drugače sta pa pri meni obvezna oprema šampon in fen. Prvega sem sicer rojevala "samo" tri ure, ampak prepotila sem se pa kar, in občutek po tuširanju je bil božanski. Pri drugem se nisem toliko prepotila, samo vseeno ne prenesem mastnih las. Se mi pa hitro mastijo.
Moj trebuh je iz dneva v dan večji in zelo visoko nosim. Še malo, pa se ne bom mogla skloniti.
Počasi že odštevam tedne, ker postajam bolj okorna. Do sedaj nisem imela problemov, sedaj pa, ob dveh malih otrocih, včasih že kar pošteno čutim trebuh. Pa še mali v trebuščku je pravi razgrajač user posted image .

Sem se pa razpisala user posted image .

Lepo se imejte!

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 3259
   RE: Marčevke
28.12.2006 22:38:55   
Anonimen
Punce,

danes sem dala svežo slikco v album mojega trebuščka, pa mi dajte povedat, če je res majhen. Ker se vsi kr izbulijo oči in rečejo, da imam pa res premajhen trebuh. Sicer vem, da ene bolj nosijo v križu, druge bolj spredaj, ampak kar je preveč je preveč... in pol delam paniko, če ni kaj narobe. Brcike dobro čutim, imam 5 kg plusa, obseg 100cm... kaj bi ljudje radi pa tud ne vem več.
Torej ali je majhen glede na vaš trebušček ali kar primerljiv?

Hvala.

Lp, jjasna

< Sporočilo je popravil jjasna -- 28.12.2006 22:39:19 >

(odgovor članu kresnička)
  Neposredna povezava do sporočila: 3260
   RE: Marčevke
28.12.2006 23:16:37   
sezam
jjasna - meni se ne zdi majhen. Prav lušten je. Ne meni se za mnenja drugih, ker so itak vsak po svoje pametni. Isto bo, ko bo prišel user posted image . Ti bo vsak "pamet solil". Če bi bilo kaj narobe, bi te na to opozoril/a tvoj G.

Sem pa še jaz dodala eno slikico od 30 T in 1 dan.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3261
   RE: Marčevke
29.12.2006 3:53:04   
MoonEve
jjasna, moj pdp je 14.3., pa se mi zdi, da imava enako majhna trebuščka - poglej mojo zadnjo fotko od dva dni nazaj. Tudi meni ne verjamejo, da bo marca že dete na svetu user posted image Ampak so vse mere v povprečju, verjetno je bolj zadaj (posteljica spredaj), pa ker je to 1. nosečnost, so mišice že malo bolj trdno skupaj. Mogoče tudi kaj vpliva lega otročka, moj leži (zaenkrat še) prečno. Sem ugotovila, da je tako še dobro, ker me brca v levo in desno, ne pa v prepono in mehur. user posted image Čeprav zdaj se brce počasi dogajajo povsod..
Podatke o rasti bom lahko napisala šele po 16.1., imam takrat pregled. Ponavadi me je naročala točno na 4 tedne, zdaj jih bo pa 5 vmes. Semi mi zdi, da že doooolgo nisem videla pikice... user posted image


_____________________________

Otrok vesolja si, nič manj, kot so to drevesa in zvezde.
_____________________________


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3262
   RE: Marčevke
29.12.2006 7:07:06   
slumpo
ojla user posted image

jaz se te masovne pekarije ne bom šla večččččč.........sem včiraj mislila da bom umrla....najprej zaradi utrujenosti pol pa še zaradi tega ker cel dan nisem pojedla nič konkretnega ampak sem okušala moje izdelke in mi je bilo zvečer slabo od sladkega in predvsem od čokolade.
tak ljubitelj čokolade kot sem jaz se mi je včiraj res obrnila.

Seznam je res super in hvala vsem ki ste ga pridno na podlagi izkušenj napisale in dopolnile. Le nekaj me pa zanima...
Govorile ste o svojih mrežastih hlačkah .....kje se jih pa da kupit?
 
Mali moj user posted image  je zeloooo živahen (čeprav včiraj sem čutila da ni bil ravno najbolj navdušen nad mojim početjem ...ampak se mu bom odkupla)
Aja midva že nabavljava nekaj časa za njino pikico. Čeprav imava kar nekaj oblekic od moževe sestre jih jaz kar pospešeno kupoujem. Ja no morajo biti po mojem okusu. Januarja bom začela pregledovat kaj vse imava do sedaj dobljenega in kupljenega ...tako da bom pripravila svoj seznam kaj morava še dokupit.
Sobica ki jo urejava za pikico (ko bo fertik bom dala slikico v album) napreduje počasi ker je vsaka stvar ki jo naročis za čakat. Še zavese sem dala šivat (na njih bo zgodbica oz. junaki Medvedka PU) so za čakat 3 tedne....

Skrataka danes sem se odločila da dobesedno počivam...če mi bo ratala ker sem zelo naspidirana, da se malček odpočijem od te peke.

Imejte še naprej lepe praznike in če se ne slišimo oz. če mi ne uspe priti več letos do RR vam želim
Veselo in zdravo NOVO LETO 2007.
 
To bo za vse nas mislim da najlepše leto.

(odgovor članu MoonEve)
Neposredna povezava do sporočila: 3263
   RE: Marčevke
29.12.2006 7:48:04   
Anonimen
Sezam, maš pa kr velikega trebuščka, verjetno se tudi pozna, ker je to tvoja druga nosečnost, moja pa prva. Moja G je tko skopa s kakšnimi informacijami. UZ mi je naredila na prvem pregledu pa morfologijo, pa naroča me itak na 5 tednov, ker mi kao nč ne fali...user posted image ker nisem bruhala, ker nimam pritiska, nimam cukra, ne zatekam,...

MoonEve, midve sva pa nekako na istem glede trebuščka, le da je bil moj že v začetni fazi ne tako raven.user posted image Jaz bom imela kontrolo ratsi 12.1., pa me bodo potem prav zanimali tudi tvoji podatki, ker mava bolj mini buškote. Se nalašč slikam brez obleke, ker če sem oblečena se pa vidi še tolk manj.user posted image

No, najbrž tudi jaz do novega leta ne bom več v civilizaciji in z dostopom do neta, zato vam želim, da se vam v novem letu dogajajo samo čudovite stvari!

Lp, jjasna

(odgovor članu slumpo)
  Neposredna povezava do sporočila: 3264
   [Brisano sporočilo]
29.12.2006 9:16:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3265
   RE: Marčevke
29.12.2006 9:58:00   
freya
Hojla!

Jjasna, jaz mam tudi približno tak buši, pa začenjamo 32. teden. Sem si zdajle prav izmerila obseg =93cm, meni se zdi prav majhen. Mojega user posted image že nekaj časa štimam, da mi ga bo slikal, pa še nismo prišli do tam. Me je pa prejšnji teden v eni lokalni trgovini (seveda polni ljudi) napadla ena prodajalka, kdaj bo vesel dogodek, pa povem da marca, ona pa "A šele? Jaz sem pa mislla, da bo že zdaj kmalu." Jaz pa nazaj "a zgledam že tako široka?" "Ja, ne no, ampak ...". Mislem halooooo.

Zdaj smo pa tud mi že malo začeli kupovati, se mi prv dopade. Naročili voziček in posteljico, pa kupili dva kompletka, nekaj stvari za čisto na začetku so nam posodili. Se pa zahvaljujem tudi jaz za seznam, sem se že dva tedna pripravljala, da ga moram skup dat iz vseh mogočih seznamov, ste me prav rešile.

Čim lepše preživite zadnje dneve tega leta, v novem pa nas čakajo pomembni podvigi. Že zdaj vam želim vso srečo in veliko veselja!

Freya

_____________________________

PDP 2. 3. 2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3266
   [Brisano sporočilo]
29.12.2006 11:20:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu freya)
  Neposredna povezava do sporočila: 3267
   RE: Marčevke
29.12.2006 11:23:41   
sezam
slumpo - Mrežaste hlačke sem jaz kupila v Tosami, drugače jih pa verjetno dobiš tudi v Sanolabor. So pa ful poceni. Kje pa si dala šivat zavese?

jjasna - ja res je velik. Vidiš pri meni so pa vsi pametni, da bosta 2 user posted image  (enako je bilo tudi prvič). Pač ga nosim bolj spredaj user posted image . Tako, da kar mirno in se ne obremenjuj. Ti pa povem, da sem enkrat videla eno, ki skoraj nebi mogla reči da je noseča (sicer je imela res oblečeno bundo, vendar se vseeno ni kaj dosti poznalo), čez 2 tedna pa je rodila krepko deklico.



_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu freya)
Neposredna povezava do sporočila: 3268
   RE: Marčevke
29.12.2006 12:43:36   
beki24
še to- v ljubljanski porodnišnici imajo zelo malo povijalk- zato si to  kar vzamite kakšno s sabo, drugače so otročki v mokrih povijalkah ali pa ti prinesejo tiste stare ogromne povijalke, ki jo moraš 5x zložit da jeuser posted image  prav!



_____________________________



(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 3269
   RE: Marčevke
29.12.2006 14:50:48   
dolgolaska
A joj....sem napisala celo stran...pa da bom potrdila ....in kaj se mi zgodi....računalnik zablokira....jaz pa jezna ku  user posted image   user posted image   user posted image !!

Zdele bom pa čist kratka!
Hvala za seznamčke...zdele si ga grem prepisat da bom prečekirala kaj imam in kaj še moram kupiti!
Zanima pa me ...tele mrežaste hlačke...a si jih moram res kupiti,kje se kupijo,koliko stanejo in kako se jih sploh reče....da se mi ne bo kakšna prodajalka kje smejala...user posted image

Uglavnem bodite pridne, vesele,nasmejane in božajte svoje male ali velike bušije!user posted image

SREČNO IN USPEŠNO V LETU 2007!

< Sporočilo je popravil dolgolaska -- 29.12.2006 14:51:17 >

(odgovor članu bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 3270
   RE: Marčevke
29.12.2006 14:59:33   
dolgolaska
Sem hotela tole mojo miško zamjenjat z slikco mojega malega sončka iz 3D UZ..pa ne gre,mi napiše da je prevelika....
Kako pa jo pomanjšam...al kaj???
Sonchek ...rabim pomoč!

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 3271
   RE: Marčevke
29.12.2006 17:26:28   
leya
Lep pozdravček...
no zdaj me res ni bilo dolgo na ringaraji, ampak služba dela svoje.
Najprej vsem vesele praznike, srečno in zdravo novo leto, pa da bodo naši user posted image  zdravi prišli na svet.
Hvala vsem za res izčrpne seznamčke, ker sem ravno danes začela s kupovanjem, in sploh ne vem več, kje se me glava drži.

Sicer pa SIBIL, če se ti še kdaj zgodi da tvoj mali zamudi dedke mraze in božičke me pokliči...sem ju mela cel december okoli sebe iin če ne drugače, ti jih pošljem na domuser posted image .
Me pa še neki zanima...kaj točno naj bi me začele hodit v starševsko šolo? Sem vprašala svo G, pa mi je rekla, da se bova o tem pogovarjali na naslednjem pregledu, ki je šele 30.1.?


papa

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 3272
   RE: Marčevke
29.12.2006 17:54:53   
*sonchek*
IZVIRNO SPOROČILO: dolgolaska

Sem hotela tole mojo miško zamjenjat z slikco mojega malega sončka iz 3D UZ..pa ne gre,mi napiše da je prevelika....
Kako pa jo pomanjšam...al kaj???
Sonchek ...rabim pomoč!


Najbolj simpl je, če imaš program Microsoft Office Picture Manager - s tem programom odpreš sliko, klikneš na Picture, nato Resize, kjer si izbereš Custom Width x Heighht (desno), kjer sliko pomanjšaš na željeno user posted image

Če še vedno ne bo šlo, mi javi...

(odgovor članu dolgolaska)
Neposredna povezava do sporočila: 3273
   [Brisano sporočilo]
29.12.2006 23:18:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu *sonchek*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3274
   RE: Marčevke
29.12.2006 23:39:04   
tejčica
Hojla pupe!

No, naš otrok se je končno pozdravil. Vročine sicer že včeraj ni imela več, je bila pa še polna katarja, tako da smo vztrajali notri. Danes popoldan je šla pa že k babici in dediju na obisk. Pa seveda k svojemu zajčku Herbiju user posted image  in muci Kepici. Herbija ji je babi enkrat tudi domov prinesla, ko jo je prišla pogledat. Meni se je pa tudi že mešat začel od tega, da sem cel dan v stanovanju. Sem komaj čakala vsak dan da lubi pride domov, da jaz malo ven pobegnem. Malo je pa tudi že kar razganjalo od neiztrošene energije.

Ste pa pridne že s seznamom. Res se bo počasi res treba zorganizirat. Jaz upam da kmalu v januarju začnemo z urejanjem otroške sobice. Prej oblekic niti z Gorenjske ne bom pripeljala (gor imam spravljene vse Tajine oblekice, pa zraven bodo seveda še od nečakinje), ker jih nimam kam dat. Sem pa zadnjič oprala oblekice ki jih je za user posted image  Božiček prinesel, pa jih je naša mala hotla kar svojim dojenčkom oblečt.user posted image  Ima ene ideje...user posted image

Kakšne luštne bušije imate.user posted image Moj je že kar konkreten. Imam občutek da me je naenkrat razpihnilo. Pa spet ful visoko nosim. Saj za hojo je to super, prepognit se je pa že velik problem. Da si čevlje zavežem je že kar projekt. Ko sem bila noseča za Tajo, se sploh ni dol spustila. Mi je babica med porodom morala tako na trebuh pritiskat, da sem imela dobesedno čisto črn trebuh. Cele odtise njenih rok sem imela gor.user posted image

Komaj čakam 12. januarja, ko bom po dolgem času spet videla našo bebico. Upam da si bo moj v službi uspel tako zrihtat, da bo šel zraven.

Nočko!

(odgovor članu *sonchek*)
Neposredna povezava do sporočila: 3275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  129 130 [131] 132 133   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  129 130 [131] 132 133   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?