|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 10:44:34   
kaja11
No, končno lahko odgovorimuser posted image

Selena.... zaradi takega odnosa nekaterih nosečnic pa imajo delodajalci pomisleke pri zaposlovanju žensk. Pa še strinjam se z njimi. Mislim haloooo.... zaposliš novo delovno silo, jo nekaj naučiš, nakar ti izgine na bolniško.... po možnosti ima dva otroka (enega za drugim) in je ni 4 leta. user posted image  In potem izveš, da se je dotična gospodična vmes poročila, šla v Pariz.... ne vem no... iz moje firme bi letela "kukr si dolga in široka".
Še nekaj... o tebi res ne vem nič... niti koliko si stara, kje delaš, koliko otrok imaš... odgovarila sem samo na tvoje mnenje/izkušnjo o bolniški med nosečnostjo. Tako, da me ne napadajte z raznimi rizičnimi delovnimi mesti, itd... to s tem nima veze.

LP

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 10:55:57   
Anonimen
No, jaz pa nekaj vem o tem, ker Slovenija je majhna, in jaz sem ena od tistih, ki stoji v vrsti za Selenino delovno mesto, zato me ta odnos kratko malo žali, pa naj me wahoo briše tisočkrat, če hoče.

(odgovor članu kaja11)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 11:14:18   
Anonimen
Jaz pa imam samo enega otroka in vprašanje, če bom sploh kdaj lahko imela dva. In imam tudi sodelavko, ki je pred menoj zanosila, ostala na delu in imela tri spontane splave (ja, vse tri nosečnosti so bile nerizične!), po zadnjem pa so ji zaradi komplikacij morali odstraniti jajcevod. In se verjetno lahko za lastne otroke obriše pod nosom.
Pa še koga drugega poznam z začetno nerizično nosečnostjo, ki se je končala tako ali drugače slabo.

In kaj je rizično zame vem samo jaz in samo jaz sem tista, ki v prvi vrsti skrbi za lastno nosečnost in zdravje (ne)rojenega otroka.

Kaja11, moj delodajalec je vedel za "moje poti", na dan poroke sem v službi pripravila tudi zakusko, in mi je med bolniško omogočil tudi koriščenje dopusta, ko sem bila tudi v Tuniziji.

Anonimna, postavi se v vrsto kam drugam. user posted image
Oz. poskrbi, da ti sploh ne bo potrebno stati v vrsti. Očitno nisi zanimiva. Meni že ni bilo potrebno stati v vrsti!

< Sporočilo je popravil Selena -- 7.4.2006 11:16:19 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 12:19:51   
Anonimen
Selena...samo to imej v mislih: Obala je majhna in kar velja za dober glas, velja tudi za tistega, ki ni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 12:22:05   
Dashenka
Lahko rečem samo "DATE NI SRAM!"
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 12:51:02   
Anonimen
Anonimna, prav gotovo. In verjetno so bili starši otrok bolj zadovoljni, da je v razred prišla učiteljica, ki ni bruhala trikrat dopoldne in dvakrat popoldan in se jim v celoti posvetila.


Dashenka, ne samo da me ni sram, prijateljicam - nosečnicam, ki jih to zanima, razlagam, kako bodo prišle do položaja,l ki sem ga imela sama!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 12:54:41   
Anonimen
Si signora maestra!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 12:58:49   
Anonimen
Dejansko niti sama ne ves kaj govoris Selena....z ene da ti nic ni bilo, z druge si bruhala v razredu in tako naprej, torej tipicno simuliranje.

No, saj ni bilo drugega za pricakovat...lopove pomilosti direktno predsednik drzave, utajevalce davkov oprostijo kazni...navadne smrtnike pa cenzurirajo na forumu, ko imajo za povedat nekaj na racun bleferjev. Hja, no...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:09:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Si signora maestra!


Meni je bil z diplomo podeljen naziv profesorica.

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Dejansko niti sama ne ves kaj govoris Selena....z ene da ti nic ni bilo, z druge si bruhala v razredu in tako naprej, torej tipicno simuliranje.



Nisem rekla da sem ampak da bi. Nisem, ker nisem bila v službi. In če sem bruhala doma, bi tudi v službi.

In natanko vem, kaj govorim.

Pa svoje znanje o nosečnosti boš morala obnoviti. Bruhanje v prvem tromesečju je normalen pojav in ni razlog za bolniško!

Prosim anonimne, da se oštevilčijo in postavijo v vrsto (no, ena je že), da bom vsaj približno vedela, s kom govorim. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:11:54   
Barbs
Selena,

očitno si lepa, mlada in uspešna. Imaš zdravega otroka, ljubečega moža in želim vama, da vama uspe še povečati družinico... Vse prej našteto je gotovo eden izmed razlogov, da anonimne bruhalke kvazi ognja in gneva kar ne morejo, da ne bi... Zavist je huda pošast, najhujša pa sama sebi, itak pa tebe ne boli (vsaj upam, da ne in se ravno tako narahlo smehljaš kot jaz, ko zdaj to pišem ) user posted image

Čez pet dni se izteče moja bolniška, potem pa juhu -čaka še porodniška user posted image

p.s.
a ni fajn - se spomnem, ko sem bla še v šolstvu - po treh mesecih neprekinjene bolniške ti avtomatično, ker si članica sindikata učiteljev, pripada še ena plača, kot pomoč,  a ne ?user posted image  Men je takrat ful prav prišla...user posted image


< Sporočilo je popravil Barbs -- 7.4.2006 13:13:28 >


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:14:07   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: Selena

Ja, jaz sem bila vso nosečnost na bolniški. Seveda po lastni zaslugi, ker nisem imela hudih zdravstvenih problemov. Še srednje hudih ne!
Pravzaprav mi je idejo dal osebni zdravnik, ki mi je takoj, ko je izvedel, da sem noseča, rekel: "Pa ja menda ne mislite hoditi v službo? A mislite, da vam bodo zaradi vaših zaslug, ko boste v penziji, spomenik pred šolo postavili?"




Samo nekaj me zanima!
Kakšen predlog je zdravnik posredoval komisiji da je bila bolniška odobrenauser posted image Ker to je tisto kar si jaz naprimer ki sem res krvavela in se bala za svojega otročka da se nosečnost nebi končala z SS nebi upala kar nekaj izmislit ker se še prerado obrne in izmišljeno postane resničnost.

Samo moje mnenje!!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:17:08   
Wahoo RR
Nerada se zopet vmešavam, ampka dejte prosim ostat na normalni ravni komunikacije.
Govorim predvsem za anonimne v tem primeru.

Hvala

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:28:12   
Anonimen
No, saj...simuliranje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:31:19   
Anonimen
Cipresa, po pravici povedano - ne vem.
Sem napisala, da mi je sam osebni zdravnik rekel, naj ostanem doma. Ginekologinja pa verjetno to kar sem ji povedala. Dokumentacije, ki je hodila gor pa dol, nisem nikoli videla.
Da ni bilo tako lahko pa sem zapisala zato, ker se je vsa stvar vlekla in podaljševala iz meseca v mesec.

Eh, eno anonimno smo že zahakljali - Azzurra!

Pa še tole:
Ko sem bila jaz na bolniški nisem bila v vaše breme ampak v svoje. V zdravstveno blagajno namreč vsakomesečno vplačujem že več kot desetletje in do bolniške imam vso pravico.

Medtem ko sem bila jaz na bolniški, je moje mesto dobila ena od tistih, ki je stala v vrsti, in tako dobila izkušnje, potrebne za iskanje delovnega mesta.

Matr ste neumne!

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:31:57   
Anonimen
Wahoo, tvoj problem v tem primeru je le eden! To da sem se odlocila za anonimnost!!! Ne to kar povem, pac pa moja anonimnost. Videla sem ze precej vec, po tvoji definiciji, zaljivk, pa nobena ni bila izbrisana.

Saj pravim, razlog za brisanje je anonimnost, posledice simuliranja takih in drugacnih izkoriscevalcev pa gredo gladko skozi...seveda tudi na racun drugih, ki bi bolnisko resnicno potrebovale, pa je ne dobijo.

Ne razumem zakaj potem ponudite anoninmost, ce vas na koncu tako moti. Mislim, da se slepec vidi v kaj si se upicila.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:35:02   
Jerneja_
Moderatorka vas je vse ponovno opozorila, da naj ostaja komunikacija na človeški ravni. Prosim, da se držite pravil foruma in tako eni kot drugi ne izzivate po nepotrebnem in potem padajo vprašanja zakaj se teme brišejo in zaklepajo.user posted image user posted image
 
LP

Jerneja RR

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 13:36:11   
Wahoo RR
Nobena anonimna ni bila iz moje strani brisana...če je normalno debatirala.

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 14:03:51   
Anonimen
ČE BI NEKATERE OD VAS IMELE ZA SABO 2 SS, POTEM BI BILE VESELE ČE BI BILE ZA TRETJO NOSEČNOST NA BOLNIŠKI.
user posted image

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 14:43:19   
kaja11
IZVIRNO SPOROČILO: tinyP

ČE BI NEKATERE OD VAS IMELE ZA SABO 2 SS, POTEM BI BILE VESELE ČE BI BILE ZA TRETJO NOSEČNOST NA BOLNIŠKI.
user posted image


user posted image ..... in kaj ima to veze z debatouser posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   [Brisano sporočilo]
7.4.2006 14:55:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 14:58:09   
Anonimen
Saj nima smisla debatirat z nekom, ki se ima za vzvisenega in pametnega in se postavlja nad vse in nad zakon, ki DOBESEDNO zali *"mater ste neumne" je zame resnicna zaljivka in ta si zasluzi brisanje* in se na koncu celo v podpisu roga s kozjim meketanjem...joj prejoj.


(odgovor članu kaja11)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   [Brisano sporočilo]
7.4.2006 15:14:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 15:20:00   
Anonimen
Tudi jaz bom raje anonimna, pa ne zato ker bi želela komu kaj žalega povedat brez posledi, ampak ker pač nočem bit prepoznana.
Začetek moje nosečnosti je bil prečudovit. Delala sem sicer v stresni službi ( a katera danes to ni ? ), se vozila vsaki dan cca. 70km, se selila oz. smo prenavljali celo stanovanje. Imela sem ogromno energije in se res počutila odlično. Dokler me nekega dne ni v 15.tednu nekaj začelo v službi bolet in to gozno. Bolečina se je stopnjevala in na koncu več nisem mogal niti sedet, niti it na WC, nič. Bilo je grozno. Šla sem k svojemu ginekologu, ki me je sicer pregledal, a nič ugotovil ter sem odšla naslednji dan v službo . No, potem sem imela samoplačniško morfologijo, kjer je priznani ginekolog ugotovil, da imam predležečo posteljico, zelo nizko nosim ter pregled zaključil z besedami : Obvezno počivat ter se čimmanj vozit, malo sprehoda, drugače pa mirovat. Ga pogledam in vprašam kako, če pa še hodim v službo. Bil je resnično začuden , da me moj ginekolog ni dal v stalež ter me vprašal, če me je sploh kdaj pregledal. No, naslednji dan sem šla v službo, potem pa k svojemu ginekologu, kjer sem dobila samo odgovor, da on tega ni opazil ter me napotil domov. In jaz sem hodila dalje v službo, sicer z manjšim strahom, a sem šla vseeno, ker sem kljub stresu in jezi, rada hodila v službo. No, čez 4.tedne sem pristala v bolnici z rednimi popadki. Preostanek nosečnosti sem mogla strogo mirovat. In sem se tega tudi držala, saj sem vedela zakaj in niti na kraj pameti mi ni prišlo, da bi pomislila na kako morje.
Kaj hočem povedat ? Žal mi je bilo, da pri ginekologu nisem bolj vstrajala za stalež in po drugi strani se sprašujem zakaj me moj ginekolog sam ni dal v stalež ? Ker je mislil, da nosečnost ni bolezen, ker je zaradi drugih simulantk mislil, da sem tudi jaz med njimi ? Zaradi nekaterih nosečnic v staležu, ki jim res popolnoma nič ni, ki hodijo na izlete, ki hodijo na potovanja, so potem druge nosečnice obravnavane manj resno.
In še nekaj bi spremenila. Takrat, ko sem dobila prvo opozorilo , bi ga vzela resno, ne pa še rinla v službo.
Aja, Cipresi pa dam prav. Jaz že zato ne bi upala bit simulatorka, ker nesreča še prehitro pride ! 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 15:25:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: wahoo

Nobena anonimna ni bila iz moje strani brisana...če je normalno debatirala.


Zbrisala si 3 moja sporocila in teme, ker se bojis da imam prav in da bi punce stopile na mojo stran.
Lahko te je sram

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kako bi komentirale tole?
7.4.2006 15:43:51   
puma
No ker se je tale debata kar fino razvila, bom še jaz dodala nekaj. Dejstvo je, da so nosečnice danes preveč skrkljane, občutljive in vsako bolečino tretirajo kot prezgodnji porod, ter,da je z otročkom lahko kaj narobe. Pa kje živimo danes?
Moja soseda simulira drugo nosečnost, prvega otroka,pa je dala v vrtec, češ, da je ne more paziti, ker je ne more dvigovati in ker je otrok hiperaktiven. In že sedaj se v nosečnosti sprašuje kako bo, ko bo morala imeti oba otroka ob sebi, če bo zmogla ves pritisk. Mislim takšne stvari mi dajo mislit. In ravno zaradi teh simulantk, potem tiste, ki imajo resnične težave, ostanejo neobravnavane.
In naj mi ena pove, katera služba danes ni stresna?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





V petek, ob 16. uri, sem doživela spontani...
"Imeli ste popolni splav. Nobenih znakov nosečnosti ni,« je dejal zdravnik. Prosila sem ga, naj mi to ponovi petkrat, k...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?