RE: Decembrčice (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


manetka -> RE: Decembrčice (19.10.2006 20:59:45)

Oj vsem čvekarkam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Pri nas vse lepo in prav[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Hihi kako je zanimivo brat, res smo si tako podobne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Sem opazila, da imate tudi katera med vami težave z vezalkami na čevljih, no jaz tudi... ampak jaz sem si nabavila take čevlje brez vezalk, na elastiko, ki kar skočjo na nogo samo hop po ta dolgo žlico pa se niti sklonit ni treba[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ojej moj_moj jest pa tok sadja pojem, pa še noben ni reku, de kej ni ok... ker men sam to v glavnem paše jest... no mislm de jest nam mela velikana, ker sm se bolj mau zredila zdej ene dobre 7kg.

Actvije sm pa jest tud probala za prebavo in men niso pomagale, še to po vrhu niti mi niso tok dobre, tok so mastne pa nasitne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image].
Men najbol pomaga pri prebavi donat na prazen želodec, takoj zjutrej.

Tale nasvet od Barbk z lučko je pa zanimiv[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]  jest bi rekla de je to čist možno.

Tok sm mela v glavi kaj vse vam napisat... pa je ušlo je že mau zmatrana glava.

NOČKO M.





crci06 -> RE: Decembrčice (19.10.2006 21:00:47)

donata sem popila tudi po liter na dan, mlačen do srednje topel..
ampak - ??? - zdaj ga naj ne bi pila, zaradi soli.... 
Zvečer takoj čutim mravljince in ponoči krče...

Vseeno hvala za nasvet! Upam na še kakšnega!
Na koncu bom pa 3 dni pred G sprobala vse hkrati, potem bom pa morala datum prestavit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




frufru -> RE: Decembrčice (19.10.2006 21:12:40)

sem se spomnila še enega od babice. Baje je treba veliiiiiiiiiiiiiko svežega peteršilja žvečit.[sm=smiley11.gif] Baje gredo pol strupi in voda v potokih od tebe. Jaz tega nisem še sprobala. Si je pa babica tako lajšala otekanje nog. Samo ne vem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] a je potem cele dneve na stranišču sedela?[sm=smajl.gif]




tintara -> RE: Decembrčice (19.10.2006 21:46:28)

Dober vecer!
Kak ste? Jaz sem spet uletela sam prebrat, pa ste me potegnile in ze pisem. Sam bom pa mal krajs.

Liona, v bistvu pisem zaradi tebe. Vesela sem za tvojo novo nosecnost in drzim pesti. Kar nekaj nas je, ki smo sle skozi podobne zadeve. Po mojih izkusnjah, skozi nosecnost bos malo bolj zivcna, predvsem okoli dneva, ko si takrat imela splav. Pa december bo treba pregurat, ampak ker si mocna in spet nosis dete, ti bo uspelo. Vsem nam je in tudi tebi bo. Pa hvala, da bos mislila na nas v decembru in se veselila z nami. Tudi me bomo mislile nate v juniju.

Danes sem imela frej dan od pucanja in sme sla mal sopingirat. Sla sem kupit cisto druge stvari in glej ga zlomka, nase dete ima dva nova bodija, ene stumfke in en kompletek. Ma, bo treba pocas it rodit, drugace bom bankrotirala.

Zaprtost: najbrz bolj ali manj znano vsem, ane. Tudi jaz sem ze slisala za topel donat, meni ni prevec ponagal, je pa bil ogaben. Slive namocis, pa mislim, da spijes vodo na tesce, pol jih pa lahko se pomalicas. Pa laneno seme namoceno, ampak to je pa sploh bljak in lahk kar bruhas namest kakas. No, ampak kile pa grejo dol! Pa sveeda se moj skrivnosten recept, usedi se za racunalnik in pojdi na net. Mislim, da ravnokar deluje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Cao punce, mejte se, se slisimo. Tina




Anonimen -> RE: Decembrčice (20.10.2006 8:16:49)

IZVIRNO SPOROČILO: Zasanjana
Do kdaj pa boste ve dojile?


Tkole odoka, če bo šlo, eno leto. V prvo se mi je zdelo tako idealno. Več sigurno ne, manj pa srčno upam, da tudi ne.




Ženkica -> RE: Decembrčice (20.10.2006 9:00:33)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]Jutro punce [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image].

Včeraj sem imela redni pregled pri G; vse je ok, naša [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je tudi že nekaj časa pravilno obrnjena, sicer pa to itak vem, ker jo non stop po ritki božam in trepljam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. No, mene bi tudi moral nekdo po ritki, pa ne samo božat, ker imam že 12 kg-jev plusa [sm=smiley9.gif]; sicer se tolažim s tem, da sem že 33 1/7 t, bi znala bit med prvimi decemberkami oz. bi se celo lahko med novemberke uštulila (kar si po tihem kar malce želim; sem pač zelo neučakana, kaj čem).
Danes nama pa pripeljejo sušilni stroj; jupiiiiiiiii [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image], bom lahko v miru začela pralno akcijo za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]; danes šibam še v Rutarja v po tetra pleničke, potem pa gasaaaaaaaa. Samo ne vem še kdo bo likal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] - [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Aja, sem pozabila omenit, da imam sedaj G že na 14 dni, pa naslednjič, kom bom ravno začela 35 teden grem že na prvo merjenje srčka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image].

Barbk: jst ne vem, a sm jst mal blesava, al sm včeraj nekaj brala, da imaš ti že eno hčerkico [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]; daj me razsvetli prosim  [sm=smiley23.gif][sm=smiley9.gif].
Ja, je pa res, da se je moj [sm=love.gif] zacopaval vame med drugim tudi zaradi tega ker sem bila prva neustrašna ženska, ki je sedla na njegov motor (ko je pokazal kaj zna; je res dober voznik [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]). No ja, saj ni dolgo trajal, ko sem še sama naredila izpit, da sva se lahko bolj na komot okol prevažala, vsak s svojim bajkom. Pa še za vse tiste, ki se malce spoznate, on vozi RR motor, jaz sem pa imela nakeda, pa če bo še kdaj sreča mila, bom spet mela nakeda, kakšnega dvocilindraša [sm=smiley16.gif]; ha ha, dost je blo, to je baby forum [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

No tako, zdj grem pa nekaj pozajtrkovat, pol morm mal pospravt okol, je tako, kot bi bomba padla, potem pa po pleničke v Lj. in k tašči na kosilo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Pa pa

Ženkica




Naja30 -> RE: Decembrčice (20.10.2006 11:07:11)

Dober dan! (no ja, glede na lublansko meglo in dež bi se dalo razpravljati o tem [sm=smiley29.gif])

Jaz sem ravno s pregleda. Vse je ok, obarvan urin je bil zaradi rdeče pese, ki sem jo jedla včeraj. Kri imam bolj tako - manjka mi železa in sem dobila tabletke. Joj, baje da se zarad teh tablet težave z odvajanjem še poslabšajo, a je to res? Kaj bom pa pol? Še bolj napihnjena, ko ena žaba?? [sm=smiley22.gif]
Dobila sem tudi napotnice za "rodit" kot je rekla sestra in za rešilca. Še G je rekla, da zdaj bo pa kmalu in me je kar malo stisnilo, ker še nisem nič oprala in pospravila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Ženkica, spominjaš me na mene. Jaz pa v pon. dobim pralni stroj in potem veselo na delo! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

A je še katera tako žejna? Jaz imam skoz suha usta. Pa pe dihat sem začela ko en slon [sm=sloncek.gif] in mam še ustnice ves čas razpokane [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 




r1ta -> RE: Decembrčice (20.10.2006 11:18:18)

Oj oj!

Supermami, če bi tašča slučajno prišla s kakšno idejo ven glede prisotnosti pri porodu, mi pokrov vrže ven 100% in ji bom vsekakor povedala kaj ji gre. Pa veš, da je imela ona več vprašanj v bolnišnici kot jaz, pa to ne neka pametna vprašanja... same butaste je ven metala... Sem pa videla, da imajo tudi čakalno sobo tam in me je močno strah, da ko bo izvedela, da rojevam, da se bo zasidrala tja notri in čakala. Saj ne vem no... Mojemu [sm=love.gif] sem že povedala, da po porodu ne želim videti vsaj tri dni nikogar ker se želim spočiti in dati tudi otroku čas, da se privadiva eden na drugega in ne želim, da mi nekdo soli pamet glede dojenja ali česarkoli, sploh pa da mi sili v otroka. Pa je rekel, da on že ne bo tega rekel svoji mami ker bo maksimalno užaljena. Bom pa jaz! Imam vso praviso do počitka in normalnega štarta brez stresov, ne? Je tašča v porodnišnici na vsak način želela videti novorojenčke, tako da ji je morala medicinska sestra dvakrat povedati da to ni možno, ker so novorojenčki z mamicami v sobah. Pa ko se mi kar dlake dvignejo pokonci ko smo v kaki trgovini in vidi voziček pa leti k njemu potem pa sili v tuje otroke in jih boža, prestrašeni otroci pa kar nabirajo solze. Res je čuknjena!

Punce jaz bom svojega [sm=love.gif] poslala na Mars! Že tako slabo spim potem pa se on ponoči obrača tako kot da je sam v postelji. Danes me je s komolcom sredi noči butnil v hrbet da sem ga prav pošteno nahrulila. Pa ne bi rekla, če bi spala na majhni postelji. Ampak večja kot je bolj se on preklada sem in tja, pa mi vzame blazino, pa se mi napol vleže na trebuh... Saj ne vem, če sem tečna zaradi nosečnosti ali kaj mi je. On bi se me pa tudi rad tiščal bolj kot kdajkoli prej. Ne vem če oddajam kakšne hormonske signale ali kaj?[sm=smiley29.gif]

Barbk hvala za nasvet z baterijo. Vsekakor zanimiva stvar, vredno probati. Ampak bom še počakala, da ugotovijo kaj je vzrok, da se beba ne obrne. Lahko da je popkovnica prekratka in se dete enostavno ne more obrniti...

Jaz s prebavo nimam problemov tako da vam tudi svetovati ne znam. Me pa strašno muči kislina in mi samo donat pomaga. Hvala Bogu, da sem ga prešvercala iz Slovenije...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Naja3 super da je vse vredu z vodo! Jaz spijem čez dan veliko tekočine je pa res, da sem začela žlempati tudi ponoči, kar prej nisem. In potem grem posledično namesto 2x na stranišče 4x. Pa vmes še sredi noči kakšen keks vržem v sebe pa se preživi do jutra...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Diham pa bolj globoko že kar nekaj časa in ko se vležem nekaj časa kar globoko vzdihujem in zeham... Kot da bi mi pljuča postala premajhna, kar verjetno tudi so...

Zdaj grem pa na kratek sprehod...

papa

R.




Naja30 -> RE: Decembrčice (20.10.2006 11:38:28)

R1ta, moja tašča je tudi bila taka, da je svoj nos v vse vtaknila. Moj mož (njen sinček) pa se ni hotel mešat med ženske "posle" tako da sem ji morala sama dat vedet, da tega ne maram. Je trajalo nekaj časa, zdaj je pa mir. Nimaš kaj, včasih je treba pač bolj na grdo, pa ne mislim nesramno ali se kregat... Poveš svoje in konec. Rečeš tako bo in tako je. Jaz sem bila že kar nekaj let od doma, preden sem mojega spoznala in še moja mama me ni spremlala na vsakem koraku, potem naj pa njegovi mami odgovarjam, kam grem, kaj delam... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja pa kaj še! Samo jo imam tudi jaz na sumu, da ko bom rodila, da bo spet pametna ko 100 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




Barbk -> RE: Decembrčice (20.10.2006 11:43:01)

Dan bejbike,

sem se odločila, da se še malce vam posvetim in kaj "pametnega" napišem potem se pa spet na likanje vržem.Jah kar res ni konca-no menda mi bo pa dans ratal.Ženkica sem šla malce gledat kje je tebi uspelo prebrati, da imam že eno pupo doma in sem ugotovila, da to sploh ni problema, če izpustiš predhodni stavek o Inke iz Nemčije, ki govori o svoji izkušnji[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley36.gif[/image].No sem ugotovila, da sem tako mal zblojeno pisala jaz tole včeraj.[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley29.gif[/image]Ja Moj_moj meni pa res tale moja gospa Perda nagaja.No včeraj mi riti ni razneslo[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley9.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley36.gif[/image].Slive pa res namočiš, popiješ vodo in tud popapcaš jih lahko tako kot je že Frufru napisala.Btw Frufru ful imaš lep avatar-a imaš to majčko?Bi mogoče prav prišla k vsi sprašujejo kdaj imam rok.Moj_moj kako je to zdej s tem ne preveč tega sadja....Ne tega, pa ne tega, pa ne unga...[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley29.gif[/image]Ma kaj a pol najbolj kr nič[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley5.gif[/image].No vsaj zelenjava nam ostane-vsaj še eni dobri stvari se ni treba odpovedat.Mesa pa itak skoraj nič ne prebavljam, bljak[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley11.gif[/image].Se pravi še več zelenjavce-superca sam ne vem, če se bo moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/love.gif[/image] strinjal ker moja malenkost pol po tem ful spušča neke čudne pline...[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/zardeva.gif[/image]Res sem ko en [image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley30.gif[/image]!!Ej Manetka kje se pa ti potepaš?Si pa res pridna s kilcami-a ti ji lahk mal dam?Tintara kako gre s tem lanenim semenom?Jaz nujno rabim malce pomoči s tole za..[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley35.gif[/image] rito.Se mi zdi, da mi vodo v nogah zastaja.Sem že od prej bolj nagnjena k temu, zdaj pa sploh.Imam zvečer take nabite hlode namesto nog.Naja super, da je voda ok.Ja tudi jaz sem ratala mali pijanček-skoz imam tisto flašo v ustih...[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/smiley17.gif[/image]Tako R1ta ti kar udari po mizi...Ja eden mora, a ne.Ma ne vašemu zmajčku lepo povej, da rabite malo miru....Menda bo že dojela[image]http://www.ringaraja.net/forum/upfiles/smiley/zmeden.gif[/image].Uh pišuka kolk je že ura-ajde Barbk gremo likat....

Čavči,

Barbk




tintara -> RE: Decembrčice (20.10.2006 12:30:49)

Hojla punce! Imam odmor, sem zlikala dva stroja, enga obesla, se enga moram, sam sem se odlocla, da vmes mal predahnem. Vreme je danes idealno za bit motr in likat, pa pucat... Se mal pa bom skozi, pol naj pa sije sone kolkr ce oz se bolj, kolkr jaz cem. Torej skoz.

Nekje sredi drugega tedna bi naj po mojih izracunih bila konec, ceprav se zna kaj zavlect. Dons moram se torto spect, ma ni mi cist jasn kako naj vanilijevo naredim, k vedno delam cokoladne al pa kostanjeve al pa kaj takega. Ma, za nasega malega se bom ze potrudla, sam kaj ko pol je pa itak ne bo jedel. Tile novodobni otroci so mi prav cudni - na vseh praznovanjih se zgodi, da od 6 otrok je torto eden, kvecjemu dva, dva packata po njej in je pojesta en grizljaj, ostala dva pa sploh strajkata in je sploh ne zacneta. Pa to je najboljse razmerje. Mi stari se pa seveda basemo z njimi.

Barbk, laneno seme se namoci v malo vode, se mi zdi. In pustis cez noc, nato zjutraj spijes tisto sluz, ki jo spusti, seme pa pojes. Ene pravijo, da so si dajale v jogurt ali kam podobno. Morda bolj uzitno, ne vem. Jaz sem to sprobavala v prvi nosecnosti, upam, da se prav spomnim recepture. Zagotovo se pa prav spomnim okusa - ogaben, vsaj meni. Tudi uspeha se ne spomnim cisto tocno, amapk glede na to, da sem to nekaj casa prakticirala kljub okusu, je najbrz pomagalo. Pa mislim, da sem se potem po porodu nekaj vasa to prakticirala, ker je po CR telo zelo, zelo leno za prebavo.

Aja, ze sto let vam hocem neki povedat oz vas vprasat. A bi imele nalepke na avtu: vozi nosecka, ne parkiraj avta preblizu. Kolkrat se meni namrec zgodi, da komaj prilezem iz avta, ker je nekdo pustil avto preblizu. Po celem parkiriscu iscem prostor ki je zraven pomoznosti prazen, ko pridem nazaj je opa nekdo cisto zraven. In ne morem v avto ali pa le res s tezavo. IN vsakic si mislim, da bi rabili take nalepke. Ce ostanem brez sluzbe, prsezem, da jih zacnem izdelovat.

Ema, nekaj casa se ze nisi oglasila. Kako si? Upam, da se vztrajate, pomoje ja, ker sicer bi ze priromalo kako sporocilo, ane. Tvoj dragi je priden glede tega. Moj zagotovo ne bo in bom mogla nekak drugace sporocit novico o rojstvu. Sem videla, da so si druge proti koncu menjale stevilke, da so lahko sproti sporocale na RR kdaj in kaj je katera rodila. Bomo me tudi?

Takole, najbrz je dosti pocitka, ceprav telo nekaj noce ubogat. Bom se mal naokrog pogledala, pol pa delat!

Lp, Tina





r1ta -> RE: Decembrčice (20.10.2006 12:42:50)

Porčanele, danes pa ne vem če mi ne bo popka ven vrglo...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] A se je že kateri to zgodilo?




Naja30 -> RE: Decembrčice (20.10.2006 13:19:35)

Moj popek tudi ratuje prava cvetka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Drugače imam namreč zelo globokega, zdaj pa se bo razcvetel [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 
Pa trebuh me tako zelo srbi zadnje dneve, da bom pop-------!!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] ponoči se zbudim od tega in se grem mazat z olivnim oljem, takim pravim domačim, ker je še najbolj mastna zadeva in to moja koža rabi. No ja, ne pomaga kaj dosti. Imate ve kak fajn recept?




r1ta -> RE: Decembrčice (20.10.2006 13:55:48)

Ha ha... Najboljši recept je, da če te srbi se počohaš![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Hecam se!
Tudi mene srbi trebuh in mi nič kaj ne pomaga "oljenje". Jaz se zvečer namažem z enim oljem proti strijam, zjutraj pa z navadnim otroškim mandljevim. Zaenkrat mi koža na trebuhu še ne poka ampak mi bo zagotovo, ker imam bedrce in boke ter zize že fino razbrazgotinjene (levo stran bolj kot desno). Je pač neizogibno...




Anonimen -> RE: Decembrčice (20.10.2006 13:59:23)

Joj, jaz sem glih danes gruntala, da smo slabo planirali tegale dojenčka... Bo glih sredi decembra, kar pomeni, da bodo ob novem letu vsi navalili na obiske in bom spet vsa nejevoljna, ker bodo hoteli vsi videti dojenčka... in dihati vanj tiste bacile... [sm=smiley34.gif] bljak




Naja30 -> RE: Decembrčice (20.10.2006 14:18:47)

Pa prestavi praznike za kak mesec, Meta [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Lahko pa praznuješ pravoslavnega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




bianka -> RE: Decembrčice (20.10.2006 14:53:19)

zdravo decemberčice

Upam da niste jezne ker se mešam v vaše debate,jaz sicer spadam k januarkam-pričakujem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image],tako da bom konec koncev res najbrž decemberčica.Vidim punce da imate nekatere težave s prebavo.Pri meni pa je ravno nasprotno.drugače sem že po naravi zaprta kot[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image],pa tudi v prvi nosečnosti je bilo tako in še huje.Sedaj pa vam povem da moram jit obvezno 2x na dan,je pa rs da pojem doti sadja(pa tudi pred nosečnostjo sem ga).Pa opažam da odkar jemljem magnezijeve tablete redno dve na dan je prebava še boljša.Aja pa vsako jutro jem čokolino[sm=smiley9.gif],ker mi tako paše.Kilogrami pa tudi pri meni rastejo +12,sem pa v 28t.vprvi nosečnosti sem jih pridelala lepih 20.

LP




crci06 -> RE: Decembrčice (20.10.2006 15:14:14)

Uf, punce, hvala za vse nasvete...
čokolino je pa res tudi zdrava stvar, ja, saj je otroška hrana, kjer naj bi poskrbeli za vse vitamine... pa še zeloo dober je!! 
magnezijevih šumečk mi je ravno včeraj zmanjkalo - pa imam razlog, da se sprehodim do trgovine !!
Ene 10 dni že nisem bila, pa se človek kar navadi :)

Ne vem sicer, kako bi izgledalo, če bi se v tem grdem vremenu jaz sprehajala po "trim stezi" z dežnikom...
Pa še mrzlo je pri nas kot [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]!

meta., jaz mislim, da je vreme razlog, da ti danes PDP ni všeč...
Poglej to iz kontra strani: naše bebice bodo za praznike ravno toliko velike, da bomo lahko raznike delili z našimi najdražjimi in se bomo imeli blazno lepo; po drugi strani pa nekaj (1-2) tednov star dojenček samo spi in ga bodo "tisti" obiski lahko le pokukali v zibko, potem pa nazaj v kuhinjo ali dnevno, da se ne bi prebudil...

Jaz osebno grem skoraj vedno dojenčka pogledat par mesecev kasneje, da ga lahko že po rokah mečkam.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]  pa da imajo starši (vsaj) prve dni mir (pred mano)..

Danes sem take volje, da me ne bi prav nič presenetilo, če bi se obrnila okrog, pogledala skozi okno in bi padal sneg... se vidi, da sem doma....  pa da, ko bo sneg, pridejo tudi miklavz, pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image], pa bozicek, pa dedek mraz! Sami fajni!

Držte se!
Itak bom pa kmalu nazaj, ker sem imela nekaj vprašanj / odgovorov, pa sem jih že pozabiiila... zmedena punca.... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]... [sm=smiley9.gif]




frufru -> RE: Decembrčice (20.10.2006 15:14:37)

barbk majčko sem si kupila v trgovini popek , ker sem imela poln kufer razlagat, kdaj mam rok, pol pa gledat tiste [sm=smiley29.gif] face in pripombe, da se nisem zredila, pa zakaj še delam,... Ne vem zakaj bi šla na bolniško, če mi nič ni, krčne žile mogoče ampak te so itak v familiji. Sicer pa 3.11. nastopim porodniško in se bodo sosedove opravljivke pomirile.
Aja, majčka je bila okoli 7000 sit, je pa štof zelo dobr, pa še vsak se nasmeje, ko me zagleda.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
 
 




pikanogavička -> RE: Decembrčice (20.10.2006 16:34:04)

O punce, kolk ste pridne s pisanjem, sej vas komi dohajam.
Najprej hvala za odgovore glede oblačenja - sem se odločila, da bodo bodiji z kratkimi rokavčki zaenkrat počakali na pranje in likanje. Itak mam dosti tistih z dolgimi rokavčki in z naramnicami, tko da ne bo problema.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Frufru, majčka je res enkratna in ti ni treba razlagat kdaj maš rok. Pa kakšna taka bi mogla tud obstajat da na njej piše kakega spola bo otroček, al pa da pojma nimaš a bo fantek al punčka. Se mi zdi, da me čisto vsak upraša "a že veš kakšnega spola bo?" Joj mi grejo kar kocine po konc.

Bianka, pa so kilce po porodu vse šle dol? 20kg je kar velik glede na to, da je "normalno" 12-15kg. Sicer moja mami se je tudi zredila za 20kg, pa je vse zgubila.

Glede obiskov po porodu, pa men tud ni do tega, da bi ljudje na veliko prihajali in si ogledovali [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]. Vsaj prvih nekaj tednov ne. Ma bom kar mobitel izklopla, pa vrata zaklenila...Kasneje bom pa verjetno prov vesela kakega obiska, da bo prekinil  rutino: previjanja, dojenja, spanja, jokanja...









emaa -> RE: Decembrčice (20.10.2006 17:22:40)

Evo mene nazaj, je bila na pregledu moja zadnja sobna zdravnica, ki me je hotla preložit na ta prvo. Danes isto govorila kot med ležanjem v njeni sob, saj sem rekla naj jo naročijo k dr. tej pa tej. Pa z muko mal pogleda otročka, maternični vrat, ki pa je problematičen, pa ne. Pravi, saj boste naslednji teden pogledali pri drugi zdravnici. OK, sam da sem doma, čeprav pogledala bi pa lahko. Tako, da bom še en teden sigurno pri vas.

Glede popka, moj je zunaj že vsaj kake 3 tedne, če ne več, pa je kar zanimivo, vsaj iskat ni smetk treba.




frufru -> RE: Decembrčice (21.10.2006 8:02:26)

Jutro! Včeraj se nisem oglasila, sem bila masažna lutka. Sestrična je na meni vadila tajsko masažo, malo spremenjeno, ker je buši malo v napoto. Ampak sem bila čisto prerojena [image]http://www.mama.si/forum/images/smiles/sm_butterfly.gif[/image] . Spala sem kot top[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Noge so lahke. Glih prav, ker grem danes malo po trgovinah. Upam, da bo projekt modrček za dojenje št.5 uspešen.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] 
Ne vem zakaj majo modrčke samo v beli barvi, pa brez podpore. Jaz mam vse modrčke s podporo, ker se mi zdi da imajo ostali funkcijo vezalke[sm=smiley21.gif] samo vežejo te, učinka pa nobenega. Govorijo pa itak samo o tem, da so bubisi povečajo, to, da to pomeni tudi bistveno težji pa nihče. Se mi tiste z C D košarce kar smilijo, jih mora najbrž ful hrbet bolet ko so take kot prepovedana Natalija [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

Koliko ste pa kaj cunc nakupile? Jaz nimam pojma, v koliko plasti naj bi se deteco zavilo, ko gre domov. (imam bodije, volnene in plišaste hllačke-žabice, pa volneno spalno vrečko, žakelj)




Naja30 -> RE: Decembrčice (21.10.2006 8:52:44)

Kar se tiče modrčka, se zelo dobri in poceni dobijo v mullerju. Zakaj so samo v beli barvi, ne vem [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] pa me tudi ne moti, brez kosti so pa zato, ker tam kjer poteka kost, se tvorijo mlečne žleze. Jaz že celo nosečnost nosim modrčke brez kosti.




pikanogavička -> RE: Decembrčice (21.10.2006 12:54:38)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

brez kosti so pa zato, ker tam kjer poteka kost, se tvorijo mlečne žleze. Jaz že celo nosečnost nosim modrčke brez kosti.


A je to je ta fora, da men nočjo zize zrast [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] - nosim že celo nosečnost modrce s kostmi. Tko sem upala, da bom mela kej večje joškice vsaj med nosečnostjo...Upam, da mam še čas in da se bodo malo povečale, ko bo tisti pravi naval mleka - če sploh bo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Emamair bravo da si doma, pa čimdalj zdrži pri nas.

IZVIRNO SPOROČILO: frufru

Koliko ste pa kaj cunc nakupile? Jaz nimam pojma, v koliko plasti naj bi se deteco zavilo, ko gre domov. (imam bodije, volnene in plišaste hllačke-žabice, pa volneno spalno vrečko, žakelj)



Jest bom detece oblekla v dvoje dolge rokave (tko kot so rekli v šoli za starše), pa v zimskega pajacka. Mela bom pa še kako dekico za vsak slučaj. Pa sej otročka odneseš iz porodnišnice takoj v avto, ki ga seveda segreješ, tko da pomoje ni nobenga problema.




pikanogavička -> RE: Decembrčice (21.10.2006 13:00:07)

IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Glede popka, moj je zunaj že vsaj kake 3 tedne, če ne več, pa je kar zanimivo, vsaj iskat ni smetk treba.


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

pa te je kej bolel, ko je začel ven lezt??? Mene na vsake tolk zlo boli okrog popka, ki je še vedno taka lušna mejčkena luknica.




Stran: <<   < Prejšnja stran  85 86 [87] 88 89   Naslednja stran >   >>