RE: oktober 2005 (Polna verzija)

Forum >> [Otrok] >> Čvekamo o naših otrocih



Sporočilo


Aja32 -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 10:47:28)

Da se vam malo javim po dolgem času.
Luka je postal pravi korenjak.
- plazimo se že cca. dobrih 14 dni, [sm=smiley32.gif]
- iz plazečega položaja se sam lepo nazaj usede,
- postavalja se ob opori na noge,
- spimo od 21. ure, pa tja do treh ponoči, potem so pa razno razne motnje (žeja, zobje, noče spati v svoji posteljici, ampak pri nama, itd)[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
- zjutraj se zbudimo med sedmo in osmo,
- zaspi nazaj okoli pol desetih za pol ure,
- spanje imamo še okoli dveh (spet za pol ure),
- previjanje na povijalni je postala prava umetnost (non-stop se obrača, prevrača, vrešči, brca, itd)
- preboleli prvo bolezen oziroma šesto bolezen,
- imamo dva zobka,[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
- jemo 4 do 5 obrokov dnevno (od tega v večini vsi gosti),
- mleko po flaši mu ni več všeč (žlica je zakon),[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
- velik je 77 cm in tehta 8400 g,[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]
- oglašamo oz. vreščimo non-stop,[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
- ful ima rad družbo otrok,
-  ravno zaključili 15 urni tečaj plavanja[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
- pa komaj čakamo, da gremo na morje...[sm=sloncek.gif]

Toliko na kratko, Lp A&L




Aja32 -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 11:47:32)

Aja, pa v vrtec smo sprejeti - 1. september... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.5.2006 12:19:36)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




AKŠ -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 12:19:51)

Ojla dekleta...da se še jaz malo javim

ta vikend je bil za nas kar pester. V petek smo dobili Opel Zafiro (DB-baby bonus) in smo jo morali vrniti v ponedeljek.....

bilo je super...avto me je navdušil

v soboto smo se z njim podali na morje, da smo videli, kako bo naša mala biba sprejela vodo - seveda smo namakali samo nogice - je tolk vriskala, da je bilo veselje....

v ponedeljek, pa mso šli tudi v Čatežke toplice, kjer pa je naša biba bila v vodi skoraj cel dan - joj kako je uživala. Voda jo je tako veselila, da je pozabila na vse počitke in ni zatisnila očesa, dokler ni prišla v avto - potem pa spanje do jutra-hihihi

nekaj slikic iz morja sem že dala v album, bom pa verjetno tekom dneva dodala še slikice iz bazena....

komaj čakam da gremo na morje ko bo toplo....juhu


a je še katera koristila avto za vikend preko DM-baby bonusa in kakšne so bile njene izkušnje....




Aja32 -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 12:31:44)

Ja, sama - tako da je lahko kakšen cm sfaleno. Ampak pred cca. 10 dnevi smo bili pri pediatrinji (zaradi 6. bolezni), pa je ona rekla, da je ful dolg za to starost (ni ga sicer zmerila). Pri 6 meseceih je imel 70,5 cm. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.5.2006 13:08:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Aja32 -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 13:22:35)

Na pregledu smo bili dva meseca nazaj, čez 5 dni bo star 8 mesecev, tako da mislim, da je pridobil cca. 4 cm... Bo po mojem tvoja ugotovitev bolj pravšnja, kot moja meritev. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.5.2006 15:33:16)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




urbancek -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 15:50:59)

oj
Mi smo dali skozi 3. cepljenje. Dobro ga je prenesel - brez vročine[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Plazi se še ne, mi pa prehodi že celo stanovanje, s tem, da ga držim za rokice. V hojci je pa že nekaj časa prava kamikaza. Bomo videli, če bo ta tudi tako hitro shodil, kot večji, ki je samostojno hodil pri 8,5 mesecih.
Velik je 71 cm, težak pa 9 kg - točno.
Glede hranjenja se še vedno večinoma doji. Večerja gosto hrano, vendar moram paziti zaradi mleka. Še vedno je namreč občutljiv na mleko in jajca. Zato je tudi pediatrinja rekla, naj kar počasi uvajam gosto hrano. Mi je pa danes jedel pražen krompir. Čisto za hec sem mu ga dala na ustnice in ga je s takim apetitom pojedel, da ga je bilo veselje gledati. Ko sem videla da mu je všeč, sem mu ga pa še dala. Bomo videli, kako bo to prenesel. Banane pa ne mara. Danes jo je tako pljuval. Niti ene žličke ni hotel pojesti dol.

Je pa prava mala klepetulja in tak dobrovoljček, da dosedaj še nobeden od mojih otrok ni bil tak.

Glede spanja pa ne bi preveč komentirala, saj se še vedno 3-4 zbudiva, s tem, da gre spat cca ob 22.00 in vstane cca ob 7.00. Čez dan pa kakor kdaj. Včasih potegne ta dolgo in gre tudi po dvakrat spat, včasih pa je skoraj cel dan pokonci.

Toliko za sedaj

Lp




Udb -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 21:08:55)

IZVIRNO SPOROČILO: nalin

Udb in nana, jaz sem že tudi žana merla na lastno pest, pa sem se za cele 3 cm zmotila[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] kar sem potem videla na pregledu[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Kolk št pa potem oblečeta svojima[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] jaz Žanu št. 80 ali pa 80-86, je pa velik 73cm, zdaj gremo bolj počas naprej po cm in pol na mesec.

Kaj pa vem, nalin - tudi prejšnjič sem Marcela zmerila pred pregledom in sem se zmotila za 0,5 cm - v minus! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Tako, da sem ga zdaj po moje ravno tako zmerila! Obleke mamo 80 (no, tudi kakšno 74 še nategnemo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]), pidžame sem pa kupila kar 86, pa zgleda da tudi ne bodo za dolgo!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]  Ogromni so tile naši fantalini!!! Pediatrinja je pa pri 6 mesecih komentirala, da je velik za orng 9-mesečnika.




nana 27 -> RE: oktober 2005 (30.5.2006 22:24:09)

Udb, tudi pri nas je rekla, da zgleda starejši [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Pri nas imamo št. 80 in pižamice, body-je od Mothercare v velikosti od 12 d 18 mesecev. Se pa najde tudi kakšen kos številka 74.  




MusiMarusi -> RE: oktober 2005 (31.5.2006 8:00:31)

Jutro!
Zgleda, da smo končno pričakale sončka [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Snobra: mi imamo že 6 zobkov, 4 zgoraj in dva spodaj...in tako veselo škrta z njimi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Pri zobozdravniku smo bili v Šiški, dr.Berdajs, malo je razložila o čišenju zobkov in o razvoju, pa tko...in čez pol leta se gremo spet pokazat in takrat se bo pa že videlo kakšni bodo zobki in kako se razvija čeljust.

Zdaj ima obdobje prekucevanja iz boka na trebuh in to dela toliko časa, da potem samo pade dol in zaspi. Se pa navajam, da ga moram sedaj skoz imet pod kontrolo, da se mi kam ne prekucne...je bilo prej dosti lažje, ko so pri miru ležali, ne?
Ja, tudi naš gre v sredini septembra v vrtec, jaz pa v službo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]. In to bo tako hitro, mal gremo na morje, pol pa [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Mami od Filipa: tale tvoj dopust je pa res moral biti super[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Bom se več javljala, ko nas priklopijo na T2, sedaj smo podpisali pogodbo in čakamo...ker tole prek telefona je full počasno[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Lep dan!




uma -> RE: oktober 2005 (31.5.2006 8:31:48)

So pa res veliki[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] No, meni je tud pediatrinja rekla da je Žak (72cm) nadpoprečno velik[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Saj ni važno, glavno da je zdravje. Zobki rastejo samo zeloooo počasi. Prvi še zdaj ni cel ven prilezel. Oblekce pa imamo 74 in 80cm.
Papa pa ko zmešan. Tako rad je in toooooliko poje da je kaj. Če zmanjka se pa jezi. Je tako hecen.
Plazimo se ne, se pa poskuša. Malo se, tako kot Žan, z rokami naprej vleče.
V ponedeljek pa smo bili stari 7 mesecev. Marička kako gre čas. Pa čeprav me ne čaka služba in še ne bo konec porodniške[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Me pa čaka oktobra študij in pisanje diplomske naloge. Jupiiiiiii[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Danes se pa nekaj sonček kaže. Kar tako naprej. Biti v prostoru je pa res smotano.




rumena -> RE: oktober 2005 (31.5.2006 14:47:41)

Lina se je pa začela tako pogovarjati, če kaj vidi takega da ji je zanimivo( npr. žival). Potem me gleda in ko jo ogovorim, zopet začne, čisto tako kot bi se hotela pogovarjati. Tko je pojavna. Plazi se še ne, nekaj se sicer poskuša odrivat. Pa zelo rada se guga na gugalnici, samo da jo zagleda začne cvilit in brcat z nogami.

Uživajte v lepem dnevu.




MusiMarusi -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 7:32:18)

Jutro,
spet se prebija sonček...uživajte dokler bo!
Mi imamo obdobje kotaljenja, tudi minutko ni pri miru in ko mu pripravim dekico na tleh, da bi se po njej kotalil je povsod drugje kot pa njej...lumpek!
Uživajte!




sabinke -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 11:11:05)

Pozdravljene,

danes je 1. junij, nov mesec, in jaz se počutim kot Bridget Jones z otrokom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Sprejela sem namreč kup novomesečnih odločitev:
- zdaj pa se zares odpovem vsem sladkim prigrizkom
- vsak večer se bom namazala z žavbami proti celulitu
- nehala si bom kupovati čevlje vsakič, ko bom slabe volje
- pa še bi se kaj našlo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].

Melita je pridna kot angelček, samo ponoči se je začela ta teden zbujati okoli dveh, potem pa sva budni od pol ure do dveh ur [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Dojiva se pa komaj okoli petih. Danes ponoči sem bila tako "jezna", da sem se odločila, da jo nocoj pustim, da se malo izjoče. MOrda pa bo to pomagalo (danes ponoči je jokala samo 10 minut, potem pa sem jo pol ure tolažila in ljubčkala, tako mi je bilo hudo).

Ker je bolj lene sorte, pa tudi okrogla kot hruškica, ji ni kaj preveč do gibanja po trebuščku, leze bolj nazaj, če pa kakšne stvari ne doseže, se razburja da je kaj. Je pa zato izjemna klepetulja. Doma se hecamo, da bo prej govorila kot hodila.

Lep dan vam želim!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.6.2006 11:56:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Aja32 -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 14:25:45)

Pri  nas imamo pa še vedno problem spanja ponoči. Zbuja se nama okoli treh, začne jokati in potem smo budni uro, tudi dve... Oba izgledava kot "zombija" totalno neprespana in utrujena... Luka pa zjutraj okoli sedmih, osmih zbudi, kot da ponoči nič ni bilo...
Samo tale bujenje je res moteče... Sploh nimava ideje kaj lahko še narediva... ne pomaga čaj, sok, mleko, cartanje... če ga položiva med naju, v joku pase kravcu, itd... Joka pa tako, da ima zaprte oči (bog ne daj, da bi jih odprl in pogledal, da je vse v redu). [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Itak nama potem od utrjenosti zaspi med nama (po možnosti v objemu enega ali drugega).

Sploh nimam ideje za nočno bujenje... Traja pa tole že kakšne mesec...

pa, pa A




mami od Filipa -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 20:03:32)

Upam, da si bodo naši malčki kmalu uredili tele nočne "šihte" in nam bo laže čez noč. Se mi zdi, da smo zmeri manj na forumih, ko je tako lepo vreme. Kdo ve kaj bo čez par mesecev, ko gredo malčki v vrtec in me v službe...? A se bomo sploh še slišale? Mogoče na kakšne deževne nedelje?
MusiMarusi zelim ti čimprejšnji priklop na T2.




uma -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 20:39:38)

Ja, resnično je čas samo zvečer da skočim na RR. Upam pa, da se bomo še slišale.
Kar se tiče spanja naših otročkov pa moram rečt da mi je zaenkrat kar ratalo, da smo ukinili nočno hranjenje in zbujanje. Vsaj tisto ta hudo. Sva imela 3 noči "trdo šolo", ko sem ga odvajala od dojenja. Jokal je pa sem ga vzela ven, mu dala za pit-ni hotel, dala dudo- ni hotel, samo jok...seveda bi ziza pomagala. Ampak tega smo se hoteli odvaditi. In tako sva se dajala po 45 minut dokler ni zaspal. Nekaj jokal, se drl, spet nič, pa spet jok itd... Ven sem ga vzela samo enkrat ostal osem ga tolažila v posteljici. In potem je prišla 4 noč ko se zbudim ob 6 uri zjutraj in kar ne morem verjet. Zdaj je tako ostalo. Včasih se ponoči še zbudi, malo pojokca in se uspava nazaj. Ponavadi mu dam dudo in je takoj mir. Tako vsaj lepo spimo. Probajte vse v čemer se boste počutile dobro. Srečno. Vam bo uspelo.

Lahko noč.






Aja32 -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 21:03:05)

Mami od Filipa - jaz tudi resnično upam, da se bo tole uredilo, ker se tudi v ogledalo več ne upam pogledat - črni okobarji okrog oči, zabuhlost...
Najhuje je to, da sem ves dan potem kot cunja...

Lp A




rumena -> RE: oktober 2005 (1.6.2006 21:29:24)

Se mi zdi, da nas ima kar nekaj iste težave z našimi lumpi. Jaz se tudi opogumljam, da bi ukinila nočno dojenje, pa se kar ne morem odločit. Lina se tudi zbudi okrog 2. do 3.ure in seveda se začne jokat ali pa se v joku že zbudi. Se je pa zdaj naučila dati lubčka, ko ji rečem.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.6.2006 21:53:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Aja32 -> RE: oktober 2005 (2.6.2006 8:33:09)

Dobrojutro,

mi se ponoči že dolgo časa ne hranimo več... V veliki večini se zbudi in odklanja hrano... Popije čaj, potem hoče pa na vsak način kravce pasti - če ga pa hočeva položiti nazaj v ležeč položaj, je pa vik in krik. Čeprav je bila današnja noč v primerjavi s prejšnjimi prav dobra. Zbudil se je ob štirih in smo porabili samo cca. 20 minut, da smo zaspali nazaj - sicer z nekoliko upiranja, ampak nam je vseeno uspelo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Lp A & nočni kričač Luka




rumena -> RE: oktober 2005 (2.6.2006 11:41:59)

Nalin, se mi kar smiliš. No, tudi jaz sem zjutraj ob 4 dežurala, sem ji dala dudo, je zaspala, potem sem ji jo pa vzela, da se ne bi zbudila, ko ji pade ven, no sem jo pa jaz zbudila. Nato pa zopet od začetka. No, pol je pa spala do 8. Zdaj sem se pa tudi jaz dokončno odločila, da ponoči več ne je.




Stran: <<   < Prejšnja stran  43 44 [45] 46 47   Naslednja stran >   >>