|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  113 114 [115] 116 117   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2023
11.9.2023 13:33:19   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: nevergiveup



Saša, jaz nisem starejših dveh cepila proti rota virusu, ker je pediater odsvetoval (sicer je ful posebnez Banič 


OMG haha mi imamo tudi Baniča. Je družinski prijatelj po strani mojega moža.. Hm, meni se zdi OK, je pa res, da je prvič, ko smo bili tam imel nadomeščanje, enega mladega zdravnika, v drugo pa je bil Banič. Bomo videli, kako bomo zadovoljni. A si nasploh bila nezadovoljna? Povej kaj več prosim, da vem na čem sem! Jaz sem takoj, ko sva prišla iz porodnišnice ga klicala, ker je mali imel vnetje učka. Povedala sem mu, da sem spirala s FR po navodilu patronaze, pa minjenrekel, da tisti, ki je dal ta navodila, da nimampojma :o Uglavnem rekel je, naj spiram s kamilicami… in stanje je res se takoj popravilo! Nevem sem dobila dober obcutek, ker je kao “stara sola” …. Ne morem verjet, kaksno nakljucje! . No saj gre kmalu baje v pokoj! :) sasa

(odgovor članu nevergiveup)
  Neposredna povezava do sporočila: 2851
   RE: Julijke 2023
12.9.2023 6:48:44   
nevergiveup


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: nevergiveup



Saša, jaz nisem starejših dveh cepila proti rota virusu, ker je pediater odsvetoval (sicer je ful posebnez Banič 



OMG haha mi imamo tudi Baniča. Je družinski prijatelj po strani mojega moža.. Hm, meni se zdi OK, je pa res, da je prvič, ko smo bili tam imel nadomeščanje, enega mladega zdravnika, v drugo pa je bil Banič. Bomo videli, kako bomo zadovoljni. A si nasploh bila nezadovoljna? Povej kaj več prosim, da vem na čem sem! Jaz sem takoj, ko sva prišla iz porodnišnice ga klicala, ker je mali imel vnetje učka. Povedala sem mu, da sem spirala s FR po navodilu patronaze, pa minjenrekel, da tisti, ki je dal ta navodila, da nimampojma :o Uglavnem rekel je, naj spiram s kamilicami… in stanje je res se takoj popravilo! Nevem sem dobila dober obcutek, ker je kao “stara sola” …. Ne morem verjet, kaksno nakljucje! . No saj gre kmalu baje v pokoj! :) sasa



TAKOJ, ko si rekla, da je odsvetoval cepljenje proti rota virusu sem vedela, da imaš njega, ker je po moje edini, ki to odsvetuje 🤣😅 Tega ne morem razumet, ker je drugaće zelooooooo nagnjen k vsem vrstam cepljenja in ga na veliko promovira za vse razen rota virusa. Je velik posebnež, ampak izjemno skrben drugače in se potrudi. Sem se pa odločila, da grem stran, ker se mu je čisto zmešalo med korono in je otroke kar na ulici "porihtal"... Noro je pretiraval z vsemi ukrepi in je postalo prav neprijetno takrat, ker sta s sestro dobesedno čez okno dajala navodila in delala preveze kar na cesti.. Tok je bil čuden glede korone, da sem šla kar stran. Moža je najbolj to motilo, jaz bi še mogoče ostala. Ampak ne morem pa reči, da se ne potrudi čeprav ima res "stara šola" pristop in me je to motilo dostkrat. Tudi glede dojenja pa teh nebuloz da pa pri tej starosti mora otrok nazadnje ob 23:00 se podojit, potem pa do 5:00 spat mi je šel na živce. A si že kdaj koga dojil me je imelo vedno da bi ga vprašala????? Noben moj otrok se ni držal "njegovih" smernic in dojenja na tri ure. To lahko delaš samo če je otrok na AM in točno veš koliko in kdaj je nazadnje jedel. Drugače če je kaj narobe, se on zelo potrudi (recimo ko je imela hčerka meningitis, se je zelo angažiral in je prilaufal v ambilanto samo zaradi tega čeprav ni več delal, klical je rešilca in je bila takoj potem na intenzivi v pičlih minutah namesto da bi me poslal na urgenco pa bi tam čas izgubljala kar je pri meningitisu zelo nevarno). Ta mala še sploh ni imela diagnoze, ampak glede na bolečine in negibljivost v vratnem delu hrbtenice je on tak cirkus naredil, da so jo povsod takoj sprejeli in diagnozo tudi potrdili. Tako da če je panika, se on kar potrudi. Ampak pristope ima pa žal res včasih zastarele in med korono s temi "ukrepi" mi je šel blazno na živce. Vedela sem tudi, da je pred penzijo in sem ga kar zamenjala, ker sem vedela, da bom itak še otroke imela in bom slej kot prej mogla menjat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2852
   RE: Julijke 2023
12.9.2023 7:41:59   
Anonimen
Nevergiveup, hvala za tole! :) Ja tudi meni je čudno zaradi rotavirusa… sestra mi dela v taksni ambulanti, sicer v drugem mestu, in mi je svetovala, tudi njihova pediatrinja pozdravlja tole cepivo oz sirup… zato sem zelela tudi jaz, ampak me je potem cisto presenetil in bil celo prepricljiv in sva rekla OK potem pa ne. Kaj pa ves, prvic v vsem tem, upam, da nam ne bo zal! … ja mi je rekla njegova med.sestra, da ce bomo normalno cepili, pa sem rekla, da ja… in pravi potem, da zdaj sploh ne sprejemajo vec starsev, ce so proti, da ker se jim ne da se ukvarjat z njimi oz nekaj takega :o …. In ja, ko je moj sel po rojstvu po tobrex antibiotik za ucko, je tudi recept dobil kar skozi okno, haha, svasta. No, upam, da korone ne bo vec… oz da bo njegov naslednjik bolj normalen. Glede dojenja meni tudi rekel, da zdaj ko smo cez 6kg da naj ga ne dojim vec na 2h oz na zeljo, ampak na 3 in isto zadnji podoj ob 23h, da ker bo spal celo noc. Halo??? In kaj naj z otrokom plesem do 23h? Moj je celo ga poslusal glede dojenja in mi skoraj tezil, ko sem malemu ponudila za vsako figo josko… ampak sem ga na*izdila, in sedaj da mer. Mali pa jé kakor zeli. Pika. :) …. Oh tej dohtarji. Me pa veseli, da vam je situacijo dobro spremljal in bil odziven. Da ste resili. Mi imamo sedaj konec septembra 3.obisk + cepljenje, se malo bojim kako bomo prenesli. Vprasala bom pa se glede uvajanja GH. Ali zaceti ze od 4m dalje ali kasneje. Jaz imam vizijo in upanje, kako bo tamali jedec in bomo BP zaceli ze okrog 5m,… na koncu pa sploh ne bo tako enostavno… ali pa sploh nebo hotu jest. 
Kako se sploh hrani otrocka, ki se ne sedi? Recimo da mu pri 4,5m ponudis bucko 2-3 zlicke na dan (berem knjigo Dojencki za mizo) … a ga mas v narocju ali kako? Lezat ne sme…. V lupinici? Ker v stolcek grejo sele ko sami sedijo, ane? 
Sasa


(odgovor članu nevergiveup)
  Neposredna povezava do sporočila: 2853
   RE: Julijke 2023
12.9.2023 21:25:30   
foxy_cat
Saša zakaj bi pa uvajala pri 4m, če dojiš? Načeloma če dojiš se po 6mesecu začne. No saj vsak po svoje. Drugače pa je prva je cepljena proti rota in tudi tale bo definitivno. Tole je pa tak grozn da bi še jaz tist sirup spila če bi lahk.. če mi je pa kaj nočna mora so mi pa te trebušne. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2854
   RE: Julijke 2023
12.9.2023 21:31:24   
Anonimen


IZVIRNO SPOROČILO: foxy_cat

Saša zakaj bi pa uvajala pri 4m, če dojiš? Načeloma če dojiš se po 6mesecu začne. 



Foxy nevem, saj bi vseeno dojila se zraven :) ko sem brala to knjigo je vseeno mislieno, da tudi dojis… itak pa so zacetki I guess tezki, in lahko da pri uvajanju sploh ne bo slo gladko in bo na koncu itak dojila. No danes sem prebrala, da naj bi bil itak pogoj za uvajanje GH to, da se otrok posede, to pa pri 4m itak najbrz nebo? No saj bomo sproti videli, ne mudi se nam nic 🤗 upam, da bom mlekca imela dovolj casa! Vcasih me skrbi, da bi zmanjkalo. Sem pa zacela spet vse jest (bila sem skoraj brez mlecnega, brez sadja, zelenjave….) kile so obupno padle, pod 50kg (pred N 51)…. In to ne pelje nikamor, krci gor ali dol. k sreci jih (zgleda) nima vec… tako, da se ne bom vec matrala. 
Sasa
Sasa

(odgovor članu foxy_cat)
  Neposredna povezava do sporočila: 2855
   RE: Julijke 2023
13.9.2023 8:19:46   
nevergiveup
Foxy_cat, ampak rota virus je najhujsa oblika trebusne, tako da imas prav... Jaz kaj tako groznega se nisem videla. Bruhala pa hkrati driskala je v takih kolicinah, da je v petih urah skoraj čist dehidrirala. Pa so ji potem tri dni eliktrolite v infuzijo dajali. Mene ne pripriča noben več da ta malega ne cepim proti rota... 
Drugace gosto hrano se dodaje lahko tudi malo pred šestim mesecem, če vidiš, da je otrok jokav in ne spi več tako dobro kot prej. Čeprav to mi je malo kar neki ker moj itak slabo spi 🤣🤣🤣 Tako bom rekla- jaz si tokrat ne nameravam lajfa s tem predčasno komplicirat in bom samo dojila čim dlje, ker gremo v Ameriko pri njegovih 5 mesecih za gri tedne in se reees nočem tam ukvarjat z uvajanjem. Če bo pa treba pa pač bom. Kaj pa naj? Razumem pa prvorodke, da se vam z gv mudi, ker se vse skupaj zdi luštno pa zabavno pa načeloma je, če je otrol ješč, če pa ne je pa nočna mora... Ampak jaz nisem do zdaj imela težav z uvajanjem in tudi zdaj upam, da jih ne bo. Ampak nikoli se ne ve in raje to odlašam tokrat. Banič mi je pa itak kot stara šola rekel že pri 4-ih mesecih jujce pa čajčke pa zelenjavca 🤣🤣🤣 On je res stara šola kar se tiče določenih stvari...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2856
   RE: Julijke 2023
13.9.2023 10:40:54   
foxy_cat
Jaz sem pri prvi isto okoli 5.ega meseca začela, zdaj mi je pa to zadnje hehe..  Saška mleka ne zmanjka kar tako, moja se je dojila do 2.leta, sem pa začela s 6.im mesecem res zmanjševat da sem čimprej prišla bolj na nočne podoje, razen potem ko je bila v vrtcu in je zbolela se je dojila čez cel dan, to pa je ziza zakon ni kaj.

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2857
   RE: Julijke 2023
13.9.2023 12:55:19   
4.mama
Cepiva moja nočna mora, vedno me je strah da nima otrok posledic.Gosta hrana, mi je prav smesno ko sedaj komplicirajo do 6 meseca ne goste hrane. Pri prvih dveh (20, 18 let) obvezno začet pri 4 mesecih. Kaj to poneki da so takratni otroci imeli drugačine želodčke in prebavni trak. Jaz bom naredila po obcutku. Vsi trije moji otroci so zdravi , skoroj Nikoli nic bolni, razen ščitnice nobenih bolezni. 

(odgovor članu foxy_cat)
Neposredna povezava do sporočila: 2858
   RE: Julijke 2023
13.9.2023 14:01:08   
nevergiveup


IZVIRNO SPOROČILO: 4.mama

Cepiva moja nočna mora, vedno me je strah da nima otrok posledic.Gosta hrana, mi je prav smesno ko sedaj komplicirajo do 6 meseca ne goste hrane. Pri prvih dveh (20, 18 let) obvezno začet pri 4 mesecih. Kaj to poneki da so takratni otroci imeli drugačine želodčke in prebavni trak. Jaz bom naredila po obcutku. Vsi trije moji otroci so zdravi , skoroj Nikoli nic bolni, razen ščitnice nobenih bolezni. 

Ja, saj... Res po občutku, ampak jaz sem z mojimi tudi malo prej. Edino zdaj bi mi bilo res najbolj enostavno samo dojit čim dlje zaradi poti. Bom pa videla. Če ne bo šlo pa bom videla, da je kar naprej lačen, kaj naj?



(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2859
   RE: Julijke 2023
13.9.2023 17:55:47   
Anonimen
Dons je tok naporen dan, nevm zakaj. Mali sploh ni tok zelo naporen (so bili že hujši dnevi) ... ampak nevem, že dopoldne ni odspal tako, kot bi mogu, spal je samo 1h. Potem sva šla v vozička. Tukaj se zdaj malce pomikamo končno naprej. Sem ga par dni nazaj dala v vozek - obup, sva šla oba z njim. Drl se je obupno. histerija. Doma se ni še 15 min pomiril. Pa sem šla naslednje dopoldne ponovno. Sem mu dala ful igrač, čez tetro z barvnimi sloni, da je gledu. Je šlo, potem neki začel protestirat, pa sem mu dala white noise in je zaspal. Tok sem bila srečna, sem mislila - evo, končno. No pa sva šla včerej, spet slabše... danes spet ... pa ni bilo toook dobr kakor včerej, 10 min je tečnaril, pa sem mu dajala mal dudo, mal je cuzal prst, spet ta white noise in je zaspal, tako, da sva bila celo 40 min zunaj! Pol se je pa itak zbudil, ko sva prišla pred blok.
Sosedje mi grejo BLAZNO na živce. Cele dneve so pod blokom in vedno, ko grem z malim mimo (in se dere) tisti glupi komentarji ''ojoj, kaj pa jeee...'' .... ''a protestira'' .... ''joj naša je pa tok uživala, skos je spala v vozku'' ... fajn. Res mi gre na živce, zato hodim ven dopoldne, ko so po službah ... sej vem, da sm jz ta glupa... ampak res se mi ne da. Da ne omenjam, da so vsi glih pod našim oknom in to jih je skozi treba poslušat ... komej čakam, da bo zahladil, da se poberejo not.

Uglavnem, mali sploh ni tok zelo tečen dons, ampak meni je nek naporen dan. Mja, pač neki se noče dons zamotit sam, pod lokom je 5-10 min pa začne težit ''dej me dvign'' ... pol k ga nosm je OK, zaspi, odložim, spet pou ure al pa še to ne, pa spet jamranje. Se pa vsaj vedno, ko se zbudi ful smeje in pogovarja, tko da debatirava ene 10 minut :) ... sem ga mislila mojemu dat, ko je prišel iz službe, pa sem pozabila, da ima danes obveznosti, in je bil doma lih tok, da je pojedu in je spet šu. Komej čakam, da bo ura 20:00, da ga zančem pripravlajt za spat in pol si bom odprla eno pivo (0,0) user posted image

Zmatrana Saša

(odgovor članu nevergiveup)
  Neposredna povezava do sporočila: 2860
   RE: Julijke 2023
13.9.2023 23:20:04   
ironic







Nevergiveup, moja je na AM, pa tudi ne moreš delat tak da se določi ure. Ko pokaže interes oziroma je lačna dobi. Isto kot pri dojenju. Je ful zmotno mišljenje glede tega. Ali pa da pojejo in potem spijo. Ma kaki... Isto kot dojeni. Vse je odvisno od otročka. Lahko rečem ko sem v obeh vodah bila. 

Jaz pa sem skoraj obupala, pa sem kar po svojem občutku naredila, da ne poslušam drugih... Nabavila mleko AR (proti refluksu) in moja mala je popolnoma druga bila danes. Kot da ni moja in je posvojena al kaj.. noro res. Končno umirjena, zadovoljna.. pa spala mi je noter (ne v vozičku - ker samo tam mi je prej) 3 ure! Mislim halooo, 3 ure! Jaz sem jo skoz hodla preverjat ker sem imela scenarij v glavi, da moram rešilca klicat. Ima tihi refluks. In to sem sumila že od samega začetka ko sva se dojili. In sedaj razumem njeno hropenje v porodnišnici ko sem že drugi dan jamrala pediatrom, pa nič... Pa jok pri dojenju/po... Pa nič... Lakota...pa nič.. in to je to. Končno ni trpela krčev, zvijanja in krikov po obroku. To mi je tako zadoščanje res❤️

Joj, to glede sosedov.. men je popolnoma vseeno, samo naj kdo proba komentirat. Ma oni so pa sami vzgajali brez joka. Potem pa naj pokažejo kako te to gre. Včeraj je ves dan jokala ali pa kričala. Ves dan do večera..sem bila 100% da bom nekaj slišala, pa ne. Saj boljše,kr mislim da bi mi glih tisti zadnji živec ki mi je ostal, popustil 😤ene najbolj razjezi ko poslušam kak se razvaja otroka 🙄

Jaz pa si bom nekaj izmislila.. nevem da je bila prehlajena al neki.. ker za cepljenje morajo bit zdravi ne? Ker je mesec dni prej rojena. Jaz sem mnenja da bi se to moralo upoštevati, ne pa da se enakovredi. Ker realno, njej se vse dokončno razvijalo zunaj , ne pa na varnem zavetju. Ni enako... Pa na splošno je tud mene strah posledic.. torej vse obvezno + proti rotavirusu boste dale?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2861
   RE: Julijke 2023
14.9.2023 9:21:27   
nevergiveup


IZVIRNO SPOROČILO: ironic







Nevergiveup, moja je na AM, pa tudi ne moreš delat tak da se določi ure. Ko pokaže interes oziroma je lačna dobi. Isto kot pri dojenju. Je ful zmotno mišljenje glede tega. Ali pa da pojejo in potem spijo. Ma kaki... Isto kot dojeni. Vse je odvisno od otročka. Lahko rečem ko sem v obeh vodah bila. 

Jaz pa sem skoraj obupala, pa sem kar po svojem občutku naredila, da ne poslušam drugih... Nabavila mleko AR (proti refluksu) in moja mala je popolnoma druga bila danes. Kot da ni moja in je posvojena al kaj.. noro res. Končno umirjena, zadovoljna.. pa spala mi je noter (ne v vozičku - ker samo tam mi je prej) 3 ure! Mislim halooo, 3 ure! Jaz sem jo skoz hodla preverjat ker sem imela scenarij v glavi, da moram rešilca klicat. Ima tihi refluks. In to sem sumila že od samega začetka ko sva se dojili. In sedaj razumem njeno hropenje v porodnišnici ko sem že drugi dan jamrala pediatrom, pa nič... Pa jok pri dojenju/po... Pa nič... Lakota...pa nič.. in to je to. Končno ni trpela krčev, zvijanja in krikov po obroku. To mi je tako zadoščanje res❤️

Joj, to glede sosedov.. men je popolnoma vseeno, samo naj kdo proba komentirat. Ma oni so pa sami vzgajali brez joka. Potem pa naj pokažejo kako te to gre. Včeraj je ves dan jokala ali pa kričala. Ves dan do večera..sem bila 100% da bom nekaj slišala, pa ne. Saj boljše,kr mislim da bi mi glih tisti zadnji živec ki mi je ostal, popustil 😤ene najbolj razjezi ko poslušam kak se razvaja otroka 🙄

Jaz pa si bom nekaj izmislila.. nevem da je bila prehlajena al neki.. ker za cepljenje morajo bit zdravi ne? Ker je mesec dni prej rojena. Jaz sem mnenja da bi se to moralo upoštevati, ne pa da se enakovredi. Ker realno, njej se vse dokončno razvijalo zunaj , ne pa na varnem zavetju. Ni enako... Pa na splošno je tud mene strah posledic.. torej vse obvezno + proti rotavirusu boste dale?





Ja, to imaš prav, da itak ni ravno tako enostavno pa na tri ure hranjenje. Ampak vsaj veš da če je 20 minut nazaj jedla 120 ml ne more ravno jokat zaradi lakote. Moj pa povleče včasih se mi zdi bolj za tolažbo pa res ne morem vedet koliko, edino časovno recimo vidim, da se je prevec na hitro mogoce podojil pa če joka mu pač spet podturim joško tudi če se je pol ure nazaj kao dojil. Včasih ne more se do konca najest, ker ful kupčke vmes podira. Eh... Cela znanost. Ampak itak da ni ravmo pri nobenemu skoraj hranjenje pa tri ure spat 😅🤣😅 bi pa kdaj pasalo...
Katero mleko si pa kupila proti refluksu?? Me zelo zanima, ker ga je ta starejša imela od Novalac in kot praviš je takrat ratala čist drug otrok, zato sem potem tudi prešla na AM, ker je bila končno zadovoljna pa ful bolje spala pa nehala se zvijat nonstop... Z dojenjem sva se pa samo mučili obe dva meseca.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2862
   RE: Julijke 2023
14.9.2023 11:36:21   
ironic
Ne, na splošno sem to napisala glede hranjenja, ni na tebe letelo. Se pa res tak razbere, se opravičujem 😊😊

Njej je končno ugajal Aptamil. Najprej pre, potem pa 1. Samo pri tem ni bila zaprta in da je normalno kakala. Ampak to, kako je delalo z njo po hranjenju. Komaj sem jo že držala v naročju, pa tisti kriki, zvijanje... Pa ko te tak onemoglo gleda... Pa sem res 100_x_ prebrala, da ne bi kje kaj napačno dala.. in ja, vsi znaki. Vsi. Zato pa sva imeli take težave pri dojenju. Pa drugi dan v porodnišnici sem nonstop gnjavila sestram in pediatrom na viziti, da ji ves čas hropi.. ne ne.. to je nosek. Halo? No, to je tudi znak. In ima tihi refluks. Do svoje pediatrinje sploh nisem mogla prit telefonsko, me je kar sestra zaustavila.. in kaj bom neki hodla na pregled. Kaj bo naredila, kaj? Če pa ji lahko vse povem in opišem, naštejem. Kolk me je to razjezlo, pa sem šla in kupila Aptamil AR. Punca mi je prvič celo stekleničko lepo pojedla (ker se mi je hecala in spila od 20-90ml.., dajem pa ji 120 ker več še kar ne poje), pa malo je bilo joka,ker itak je šele prvi dan. Ampak spala! Spala je! Notri, ne zunaj v vozičku, ampak notri. Jaz cel dan nisem mogla verjet. Dost bolj umirjena mi deluje, pa ni tak jokava. Upam da bo vse ok, da ne bo zdaj težava z odvajanjem. Ker prdi pa sedaj kot stari dedek 😂😁 kakala mi je normalno, tud barva je hvalabogu ostala rumena. Ne bi rada ponovno menjavala. Samo da mi zdrži do GH pa bo 🙂🙂 je pa res cela znanost to z AM. To je tolk tega da sploh ne veš. Pa tud ni tak enostavno. Ponoči sploh. Vidim da se zbujam, hiter laufam pripravit, da ne bo mojga zbudla in pridem nazaj - ona spi! In potem lahk flaško zavržem. Tak da je tudi to. Ta priprava... Mam termometer da zmerim, ker drugače nevem kak bi imela 🙂🙂Sem pa še vedno jezna glede dojenja, ker še vedno imam mleko, po drugi strani pa mi je bolj važno da je ona zadovoljna in srečna. Zdaj ko je bila taka da je bilo 24/7 na meni, ni variante da bi karkoli kuhala, tak da ima več koristi od AM. 

Si morate mislit da so štručke stare po 3M, 2M! A ne dolgo nazaj smo se pogovarjale kje bomo rodile, kak eno in drugo... 

Danes sva imeli razvojno ambulanto,mi jo je predpisala ker je nedonošenka,pa HB je vse ok in imava samo kontrolo čez 4M. Je rekla da samo handling pa vaje, čimveč na tleh. Sva pa imeli tako noro uro, ob 7 zjutraj... Pa potem uro in pol tam.. da mi je tolk sitna, ker ni spala in nikak ne spi vredi,se kar prebuja. Drugače je bila super zdravnica,ker me je bilo tega strah.. je rekla da ima dva otroka in da razume s stališča mamic in pa tudi stroke.  Da handling je pomemben ker je prvo leto vse s strani boka. Vse kar je se začne z bokom, zato se tolk vztraja rokovanje na ta način. Da kot mamica pa je sama uporabljala nosilko pri prvi, ker je hotla bit samo na rokah. Je rekla da naj ne bi bili več kot pol ure v lupinici, avtosedežu, gugalniku, ležalniku, nosilki... Da kot mamica pa ve da če ne gre drugače Samo naj se čim bolj pazi vse skupaj

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2863
   RE: Julijke 2023
14.9.2023 12:03:58   
4.mama
Ironic jaz sem na hrani in temperaturi diplomirala, pa tudi moja ne spije 120ml oziroma kdaj a redko. Pedijatrinja mi je rekla da to kar piše na skatli 30% manj ker je to kao da se čim prej porabi. Meni je z novalacom super, ga kupujem v Italiji boljša formula in Full bolj poceni. Će je zaprta ji dam kamilico in je super. 
Moja veliko preživi v avtosedezu ker vozim srednjo 3krat na teden kar dalec na odbojko. A nimam kaj. Mojega ni vsak dan od 5 do 20 za vse sem sama. V eni roki malo v drugi zvezek da se učim z drugo in zraven se kuham 

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2864
   RE: Julijke 2023
14.9.2023 12:11:29   
ironic
Ja, saj zato pa mi je rekla da razume s stališča mamic. Je bila taka mlada. Hvalabogu. Ker sem bila prepričana da bo ena smotana, ko ne bom blizu več šla. Sem bila čisto odločena. Zato ker ti nekaj v glavo vtopijo in je konc. Enostavno imaš v podzavesti, pa ravno zato potem slabše delaš. Mi pa je čisto drugače pokazala handling in mi je prav vredu. Edino iz rok odlagat, pozabim kak bi, te pa jo malo sem in tja 🙂🙂😁😁 

Pozna katera evitas trgovinco (spletna), ko imajo igralne podloge. Imam za njih bon, pa bi kar to pokoristila. Pa nevem, so ok al ne. Da ne bi kaka drseča bila. 

Glede AM, zato raje termometer noter vstavim pa je 😁 če jo grem takoj hranit dam na 41°, drugač pa več ker jo še moram previt pa vse in gre nekaj časa 🙂🙂🙂 upam da ji bo ok.  Muller ima pakiranje 800g, ostali 400g. Ni mi za menjavat, res ne. Samo mi neki pokašljuje. Tak bom še počakala, sem komaj včeraj ji začela dajat.

Ful rada pa poje pesmice zadnje čase z menoj 🙂🙂 pa te noge, povsod so, haha. Se vsak dan vidi razvoj, pa to čobico je začela drugim delat pa hitro v jok.  Prav smešna mi je, ko se pogovarja. 🙂🙂🙂

(odgovor članu 4.mama)
Neposredna povezava do sporočila: 2865
   RE: Julijke 2023
14.9.2023 20:40:40   
nevergiveup
Punce, če komu pomaga- za starejšo, ki je bila izključno na AM sem imela ponoči zraven postelje dve termoski - ena z vročo in ena s hladno prekuhano vodo. Potem sem to enostavno zmešala pa vedno probala ali je temperatura ok na zapestju. To je to. Prah sem imela že noter v flaši, tako da samo vodo noter in to je to. Zraven sem še imela termo torbico za mleko in če se je slučajno zgodilo, da je zaspala prej, sem dala mleko v torbico in je bilo še ful časa v redu. Meni se je vse skupaj zdelo res enostavno z AM. Pa nobenih termometrov nikoli nisem rabila ali uporabljala- ko kapneš na zapestje pa čutiš toplo pomeni, da je mleko prevroče, če čutiš hladno pa da je premrzlo. Pravilo je da ne smeš čutit NIČ in to pomeni da je temperatura ok za pit. Res nisem nikoli s takim sistemom imela težav pa sem pri dveh otrocih dodajala na tak način, ta starejša je pa bila od drugega meseca naprej itak na AM za alergike od Novalaca. Pa 50 % mi je krila zavarovalnica, ker je imela potrjeno alergijo na kravje mleko.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2866
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 8:18:26   
ironic
Vse to razumem. Tudi midva sva tak, da sva na zapestju probala. Samo potem pa sem enkrat za foro zmerila pa sploh ni blo tak. Ker vsak ima drugačen občutek. Pa gre se mi tud zarad krčkov. To je bolj razlog..  AR ji ni odgovarjal. Pa vem da par dni traja, ampak mi ni več do tega da ji tolk menjavam 🙁🙁 prav gor ji je šlo, kot da bi še kar v ustih mela, cmokanje in požiranje... In sploh ne vem več. Je to refluks, so to kolike? Pa sem vzela še Comfort. Potem pa se spomnim da sva ji že takrat probavala to dajat. Edino z Aptamilom ne.. No po hranjenju spet jok. Tak da očitno tak pač je, črevesje ali kaj .. in grem raje nazaj na navaden Aptamil ko je blo vse ok glede ostalega. Edino je res pogosto... Na uro in pol ali dve.. kot da ji je premal. Edino AR, joj kak je blo fajn. Na 4 ure.. pa še zaspala vmes.Men se že meša s temi AM

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2867
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 9:03:19   
nevergiveup
Ironic, moj tudi pogosto pojokca po dojenju- malo ga zvija, malo pa dokler kupčkov ne podre... To je kar nekako normalno pri tej starosti pa so bolj izjeme, ko dojenček ves zadivoljen po hranjenju se igra in smejčka... Oziroma malo kasneje pride to, ko se jim prebava uredi. Zoprno je. In nasplošno je starševstvo večino časa utrujajoče in zoprno pri prvem in tudi seveda kdaj pri drugem otroku. Potem so pa razno-razne "češnjice na tortici" vsake toliko vmes pa že skačemo do neba od navdušenja 😅🤣 nasplošno pa je večino časa utrujajoče in zelo zoprno in to 24 ur na dan. Prej to sprejmeš, lažje živiš he he... 

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2868
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 9:22:51   
ironic
Sem brala nemški forum. Čist enako kot pri nama. Bom probala še flaško menjat, ker slišim uhajanje zraka zraka (prej ni).. samo ne vem katero bi še lahko? Ker s aventovo sem bila res ful zadovoljna. Pa mogoče sem preveč stresala ko sem pripravljala. Se mi smili da bi morala še do GH tolk trpet 🙁🙁 probiotike naj dajem al ne? Saj ne vem..

Pa za sab simplex sem pomislila da bi rekla pediatrinji? Vsaj da mam na zalogi? 

Kak pa jih hranite na AM? V naročju ali..? Ker meni je res že včasih tak napor, ker skoz jaz, da mi bo vse skup odpadlo, sploh ko se začne zvijat me je strah da mi bo dol padla. 

Nikakor pa ne pričakujem popolnega dojenčka, ah vem da ne obstajajo. Ker tiste ko rečejo joj sploh ne vemo da ga imamo... Mislite da je to res? Jaz to tak dvomim.. aja da bi pa si jaz vnaprej pripravljala pa še v spalnici hranila, ko ona cmoka.. ni variante pri mojem. Je dost od partnerjev odvisno tudi, žal 

(odgovor članu nevergiveup)
Neposredna povezava do sporočila: 2869
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 9:39:29   
Stella Marella
ironic, meni so takrat rekli, da mesanje  razlicnih AM ni ravno ok. nocem te strasit, no... ampak raje ostani pri enem. saj se bo porihtalo, vcasih je treba malo vztrajat, da se ne naredi se vec skode. 

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2870
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 9:43:04   
Stella Marella


IZVIRNO SPOROČILO: ironic

Sem brala nemški forum. Čist enako kot pri nama. Bom probala še flaško menjat, ker slišim uhajanje zraka zraka (prej ni).. samo ne vem katero bi še lahko? Ker s aventovo sem bila res ful zadovoljna. Pa mogoče sem preveč stresala ko sem pripravljala. Se mi smili da bi morala še do GH tolk trpet 🙁🙁 probiotike naj dajem al ne? Saj ne vem..

Pa za sab simplex sem pomislila da bi rekla pediatrinji? Vsaj da mam na zalogi? 

Kak pa jih hranite na AM? V naročju ali..? Ker meni je res že včasih tak napor, ker skoz jaz, da mi bo vse skup odpadlo, sploh ko se začne zvijat me je strah da mi bo dol padla. 

Nikakor pa ne pričakujem popolnega dojenčka, ah vem da ne obstajajo. Ker tiste ko rečejo joj sploh ne vemo da ga imamo... Mislite da je to res? Jaz to tak dvomim.. aja da bi pa si jaz vnaprej pripravljala pa še v spalnici hranila, ko ona cmoka.. ni variante pri mojem. Je dost od partnerjev odvisno tudi, žal 



ne stresat flaske. rajsi rahlo zmesaj s konico termometra. nam je bila kul MAM flaska anti-colics. jaz sem hranila v narocju, z blazino izza hrbta, vcasih blazino za dojenje v narocju. 

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2871
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 9:55:35   
ironic
Sem imela cca 3 tedne Aptamil Pre pa je pediatrinja rekla da naj gremo na 1, zaradi sitosti. Je enako 😁😁 1 pa smo sedaj imeli 1 mesec. AR sem samo en dan dala, pa včeraj menjala na Comfort. Oboje Aptamil. Samo manjše odstopanje je po sestavinah (npr v Comfort je dost manj sladkorja in laktoze, pri AR pa sem pozabila kak že). Bom pa kr nazaj na 1 šla in ji raje Sab Simplex dala poleg al kaj naj.. ker to ima take krče, tak se zvija in kriči,da če ne bi močno držala bi mi padla iz rok 😔😔 saj vem za črevesje in vse, samo če bi se le dalo, bi ji pomagala,glede na to da smo na AM in je lažje kot pri dojenju. Seveda pa nočem menjavat,zato sem probala znotraj istega. Zato pa pravim da sem brala nemški forum pa pišejo za flaško,pa mešanje ko pripraviš.. bom še to res pazila pa upam da ji vsaj enmal zmanjšam 

(odgovor članu Stella Marella)
Neposredna povezava do sporočila: 2872
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 10:38:52   
Ypsilon
Ironic, to da slisis uhajanje zraka pri aventu je pravilno. Cuc je narejen tako, da ko otrok vlece, spusca zrak notri, da ne nastane podtlak. Ker potem imas se vec sans da otrok potegne zrak, ko ti zmanjka zraka v flasi oz. v cuclju.Mogoce to zdaj bolj opazis, ko je tamala vecja in hitreje pije. 

Sicer pa mislim da je tole s poziranjem zraka pretirano. Ce ga pozre, itak podre kupcek. Kup plinov pa nastane ob prebavi v zelodcu in ne mores nic. 

Nasa je dojena, pa joka po podoju. Jo zvija trebuscek in to resuje s prenaziranjem. Potem poliva in je se slabse. Zadnjic mi je spraznila iz zelodca cel obrok in potem srecna zaspala. Zvecer tuli 1h pred spanjem, ko jo neha zvijat se umiri in zaspi. Prvi je imel se precej hujse kolike, je tulil tudi po 5h skupaj zvecer. Je bil kombinirano hranjen prve 4 mesece in na koncu kompletno na AM. Tam nekje do 3,5 meseca mine, pa ce zamenjas vso adaptirano mleko in flaske in doziras vse kapljice, kar so jih pripravljeni prodat. Ne mores prehitet razvoja pa ce bi si to se tako zelo zelel.

(odgovor članu ironic)
Neposredna povezava do sporočila: 2873
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 11:34:15   
Anonimen
Kakšne jogije imate za vaše pikce? Proti zimi bomo obposteljno zamenjali z posteljico 120x60 in iščem jogi user posted image .. morem že sedaj, da finance dam na stran user posted image

Saša

(odgovor članu Ypsilon)
  Neposredna povezava do sporočila: 2874
   RE: Julijke 2023
15.9.2023 21:10:20   
4.mama
Ironic jaz Nikoli ne stresam vedno samo zmesam z zlicko, ko sem stresala je imela obilne krce sedaj je super in pa ne sme bit prevroce takrat jo tudi hudo krči. Flasko imam aventovo proti kolikam cucelj od 1 meseca 3 kapljice. In sedaj smo res brez krcov prej je bilo obup.
Hranim jo samo jaz in vedno v narocju. Moja tudi vcasih meče glavi nazaj in nisem razumjela zakaj ko se hrani in joce In to ne vedno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  113 114 [115] 116 117   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  113 114 [115] 116 117   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?