|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 9:03:50   
skuštrana
Ok, se tole pa grem :-).

Je pa danes tempo zivljenja drugacen, ce zelimo zadovoljit vse potrebe danasnje druzbe ( kultura, sport,...) pozem enostavno ni casa za vse. Mislim, jaz sem doma pa ne uspemo vse kar bi zeleli ( oz. Kar sodobna druzba kao zahteva od nas) kaj bi sele bilo da hodim v sluzbo. In potem, sploh v mestih, ponavadi zmanjka casa za naravo oz. za uzivanje v naravi ( ni isto ce gres v naravo pol urce, na sprehod ali pa si v njej od jutra do mraka).

Se avtorju teme - v Lj ze obstaja takoimenovani Gozdni vrtec ( varstvo), mislim da celo dva ali trije, poguglaj malo :-). V Hr Istri, v Visnjanu tudi imajo taksne delavnice, vsako soboto( te be bile za Ronjo, imajo bolj znanstven pristop ;-))

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 9:11:57   
skuštrana
Se tole - meni frendica vedne rece da zivimo cisto drugace kot oni pa smo samo 10 km oddaljeni od nje, ki zivi v centru vecjega mesta. In je res, kvaliteta zivljenja je drugacna, ne bom rekla boljsa ker to je pac odvisno od posameznika kaj zeli, je pa definitivno drugacna.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 10:07:26   
ronja
Po moje je pa to precej od staršev odvisno: mene so recimo moji tudi predšolsko pustili samo zunaj - na igrišču ali v gozdu, ni imel nihče nekega problema s tem. Mojadva sta bila bolj flema in sem imela res svobode, kolikor sem hotela, tudi v mestu:). Bratrancev niso pustili toliko samih, čeprav živijo na deželi (kar štekam, jaz tudi rajši vidim, kje so moji predšolski otroci...)

Sodelavke so živele original na vasi, se med študijem preselile v mesto (študentski dom) in potem šle nazaj na vas, z mislijo, da bojo otroci cele dni zunaj. In so bile razočarane, ker zdaj to ni čisto tako, ker seveda delajo vsaj do 16h, grejo po otroke v vrtec in preden se pripeljejo do te svoje hiške sredi narave, je ura pogosto blizu 18... Ker morajo it po otroke v vrtec, dajo dostikrat še šolarje blizu tega vrtca in tako noben otrok ne gre sam v šolo in vsi čakajo, da jih pridejo iskat...

LIli, kot otrok sem bila razočarana, ker so mi obljubili, kako mi bojo fantje vse razložili, kako vse vejo in jaz sem šla s taaaakimi učki takrat ven... Potem pa nič, tako razočaranje! Niso mi vedli nič povedat ali pokazat... Saj ne mislim, da bi morali vedet latinska imena, ampak da vejo, kje je kako gnezdo, recimo:) Vsaj to sem pa res pričakoval:D. In res se v vseh obiskih ne spomnim, da bi katerikoli bratranec ali njihov kolega enkrat samkrat plezal na drevo (pa so meli ful dobra drevesa za plezat, stari sadovnjak z nizkimi vejami - idealno!) Tako da ni glih tako, kot so mi opisovali... Mislila sem, da se bom lahko naučila raznih veščin (tudi boljše plezat po drevju), pa tega enostavno ni bilo. Pa v LJ. tudi lahko otroka spustiš samega na dvorišče, je isto kot na deželi;). Čega imaš ov hiši, je isto, če ga imajo bloki skup, pa tudi. Mene ni tam noben čuval.

, da v mestu ne mores otroka poslat samega v gozd, na selu pa lahko.

Zakaj?

smo pa celebdneve skakali po gozdu, lovili paglavce, dezevnike, gradili mesta ob potoku, blatni od uha do uha.... Lezli smo skozi kanale, padali v vodo, padali s cesenj ( starsi pol tega ne vejo)...
Tega tam ni bilo. In ko sem šla sama v gozd, se jim je to zdelo nepojemljivo, pa nisem bila več tako zelo mala... "pa kr sama?" Vsak me je to vprašal, meni pa nič jasno, ker mi je bilo to normalno... Edina taka reč, da smo sami delali, je bilo kuhanje kompota na dvorišču, pa še to sem bila jaz pobudnik:D. Niso vsi podeželjski otroci tako živeli, že včasih ne...

Hočem rečt, da danes niso otroci nikjer od zore do mraka v naravi, ker starši delajo, oni so pa v vrtcih/šolah, pa na aktivnostih... Pa ne glede na to, kje so doma. Je pa praktiš, če imaš vrt/dvorišče/... ker jih lahko pošlješ dol, pa delaš ti kaj drugega, to se čisto strinjam in sem že takoj napisala. Vendar 2 letnika ne pustiš samega tu ali tam... In si naistem:D. Ne, je ful praktično, če maš vrt, samo ni pa to pogoj.

V Slo. je kar par gozdnih vrtcev.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 11:25:29   
skuštrana
Ronja, razlika je v tem da vi ste ( mi smo tudi, do 9l sem zivela v centru mesta, smo bili non stop sami zunaj) danes pa tega ni. Jaz ne poznm nikogar ki bi v mestu pustil 5,5 letnika samega s kolesom na igrisce. Se v majhnim mestih ne. No, jaz svojega lahko. Pa v gozd tudi gre sam ce ni starejsih dveh doma. Ne mores rect da je dozivljajue narave tistih ki zivijo v mestu enako kot ce zivis na vasi ker ni. Je pa veliko odvisno od starsev, sploh mestni priseljenci so poseben primer ;-).

To kar pa ti pises za prijateljce je pa danasnji nacin zivljenja ki nas bo itak vse pokopal, v mestu in na vasi. Ampak se vedno, ko one pridejo domov lahko otroke posljejo ven medtem ko kuhajo, peglajo itd ( ce seveda zelijo, jaz svoje vcasih dobesedno postavim pred vrata kadar kislim da so ze predolgo cmeli v hisi!!!), v mestu pa tega ne mores. Moras skuhat in potem it ven z otrokom. Been there done that ;-) in to v malem mestu...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 11:54:24   
RIJA*
pa saj tudi na vasi otroci ne hodijo "ven"...

mi ko pridemo domov, je bolj pozno, gremo zelo redko ven....v bistvu živimo kot v velikem stanovanju v bloku brez sosedov user posted image čez vikende pa zopet kam odmahamo, pa nas ni doma....
še dobro, da imamo še en domicil v mestu in tam ima mali družbo pri "blokih" in se otroci tudi igrajo zunaj sami....tak, da moj je recimo več "zunaj" v mestu kot pa na vasi....

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 14:33:49   
ronja
pa saj tudi na vasi otroci ne hodijo "ven"...

mi ko pridemo domov, je bolj pozno, gremo zelo redko ven....v bistvu živimo kot v velikem stanovanju v bloku brez sosedov user posted image čez vikende pa zopet kam odmahamo, pa nas ni doma...

To so meni rekle vse sodelavke in prijateljice, brez izjeme...

Pa če maš v mestu vrt, komot otroke ven postaviš medtem, ko ti kuhaš, glih tako kot na vasi, ni čisto nobene razlike... intudi na vaseh ne vidiš ravno pogosto 4-5 letnikov samih okoli vandrat... Dvorišče je pa tu ali tam isto.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 15:13:27   
RIJA*
ronja, vrta koliko hočeš user posted image samo kaj, ko tamali nima nobene družbe user posted image torej se zunaj naveliča po desetih minutah...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 15:30:39   
ronja
ronja, vrta koliko hočeš user posted image samo kaj, ko tamali nima nobene družbe user posted image torej se zunaj naveliča po desetih minutah...
Ja, tako je bilo s puncama! Ko smo bili v centru, bloku, brez vrta, sta hoteli bit ves čas zunaj, saj sta imeli na igrišču družbo. Tu se eni ali pa drugi kar ni dalo bit zunaj, ker tu pa ni nikjer v bližini otrok, ki bi se zbirali, ker ima vsak svoj vrt (kjer tudi večinoma ni nikogar, ker so ljudje v službah, otroci v vrtcih, šolah). Tako da smo bili več časa zunaj tam, vsaj kadar so take vremenske razmere, ker tam smo šli iz vrtca vedno na igrišče za celo popoldne, ali pa v botanični vrt ali na grad... Mali je pa res rajši na vrtu kot na igrišču, ker ima tu svoj peskovnik, na tistem igrišču ga pa ni bilo:D. Spomladi so radi zunaj, pa za v "pravo naravo" sta punci vedno za, mali pa ne, on ma rad to, kar zelo dobro pozna in pač moraš it nekam na isti plac 10-20x, da ga vzljubi (razen če so gobe, potem je pa takoj ljubezen na 1. pogled:D).
Ampak kadar gremo kam na deželo, res zeloooo redko vidim otroke same zunaj se igrat... Na dvorišču, to še, ampak to je isto tudi v mestu, če imaš dvorišče (in tudi večina blokov ima nekje neko dvorišče:).

Ampak se vedno, ko one pridejo domov lahko otroke posljejo ven medtem ko kuhajo, peglajo itd

Ko one pridejo domov, eden od staršev pelje vsaj enega otroka na neko dejavnost, ker če ima povprečna družina 2 otroka, povprečen otrok pa vsaj 2 aktivnosti, ti to znese 4 aktivnosti na teden... in je res ogromno tega vozenja (vsaj tako mi pravijo, ne vem, sama ne živim zunaj, gremo peš do šole). Tako da ti otroci niso ravno sami zunaj...
Se pa čisto strinjam, da je za starše veliko lažje, če imaš vrt oz. lahko pošlješ otroka ven in v miru narediš doma, kar imaš za naredit. Samo ko gledam okoli, se mi ne zdi, da bi na vaseh videvala kaj veliko otrok zunaj... in ker sem mislila isto kot ti, sem vprašala ljudi okoli in vsi so mi to rekli... da je razlika za vikend, samo takrat grejo pa tudi ljudje iz mesta ven;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 18:48:26   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, tako je bilo s puncama! Ko smo bili v centru, bloku, brez vrta, sta hoteli bit ves čas zunaj, saj sta imeli na igrišču družbo. Tu se eni ali pa drugi kar ni dalo bit zunaj, ker tu pa ni nikjer v bližini otrok, ki bi se zbirali, ker ima vsak svoj vrt (kjer tudi večinoma ni nikogar, ker so ljudje v službah, otroci v vrtcih, šolah). Tako da smo bili več časa zunaj tam, vsaj kadar so take vremenske razmere, ker tam smo šli iz vrtca vedno na igrišče za celo popoldne, ali pa v botanični vrt ali na grad... Mali je p,a res rajši na vrtu kot na igrišču ker ima tu svoj peskovnik, na tistem igrišču ga pa ni bilo:D. Spomladi so radi zunaj, pa za v "pravo naravo" sta punci vedno za, mali pa ne, on ma rad to, kar zelo dobro pozna in pač moraš it nekam na isti plac 10-20x, da ga vzljubi (razen če so gobe, potem je pa takoj ljubezen na 1. pogled:D).
Ampak kadar gremo kam na deželo, res zeloooo redko vidim otroke same zunaj se igrat... Na dvorišču, to še, ampak to je isto tudi v mestu, če imaš dvorišče (in tudi večina blokov ima nekje neko dvorišče:).



Na vaseh, kjer je večina vaščanov že "od nekdaj" in je manj mestnih priseljecev, je še vedno običaj, da se otroci igrajo tudi po dvoriščih.....je vseeno to druženje "iz časa igranja partizanov in nemcev" še ostalo......in otroci divjajo od dvorišča do dvorišča.....

Ko one pridejo domov, eden od staršev pelje vsaj enega otroka na neko dejavnost, ker če ima povprečna družina 2 otroka, povprečen otrok pa vsaj 2 aktivnosti, ti to znese 4 aktivnosti na teden... in je res ogromno tega vozenja (vsaj tako mi pravijo, ne vem, sama ne živim zunaj, gremo peš do šole). Tako da ti otroci niso ravno sami zunaj...


No......na selu vseeno ni tak običaj imeti toliko teh aktivnosti, kot je to v mestih in pri mestnih ljudeh, preseljenih na vas......

Samo ko gledam okoli, se mi ne zdi, da bi na vaseh videvala kaj veliko otrok zunaj...


Pri nas se ne igrajo ob cesti....imamo tista stara panonska dolga dvorišča, kjer je 90 % dvorišča za hišo.....in se s pločnika ne vidi....za igranje otrok je pa super.....user posted image



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 19:12:19   
skuštrana
Jaz ne vem, mi imamo sreco. Poleti je zunaj kar dosti otrok,pozimi malo manj, ampak ze moji so trije pa se zamotijo.

Ronja, sem ze napisala da je veliko odbisno od starsev, seveda otrok ni zunaj ce jih ne pustijo oz. jih vozijo na raznorazne aktivnosti. Jaz aktivnosti bolj ali manj precrtam ko pride marec, takrat je ze cist cool za bit non stop zunaj. Razen klavirja, to se mora, jbg... Tud pri nas so sosedje katerih otrok sploh je vidis, hodijo v solo mesto, so tam do 16.30, potem pa aktivnosti in to je to. Verjamem da je njim vseeno kje zivijo, v mestu al na vasi, meni pa ni ker mi je svoboda otrok full pomembna. Da se lahko igrajo brez nadzora, se kdaj tudi sprejo itd... A si glefala Sreco na vrvici? No, tako je bilo vcasih, zdej pa ni vec, ven iz mest je pa le se malo tega ostalo ( vsak tam kjerr so otroci)...

< Sporočilo je popravil skuštrana -- 9.2.2015 19:20:18 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 19:23:58   
malaMravljica
mi ne zivimo le na vasi ampak prav res na dezeli. In meni je bilo ze dostikrat nerodno, ko me kdo vprasa kaj delamo recmo za vikend al pa tko popoldne. Moj odgovor je ponavadi nic. Ampak ta nic je vsak dan zunaj, od letos poleti gre lahko sam ven in ko pride z vrtca obpoldne ostane kar zunaj do kosila, pol ga z muko spravim jest in gre vecinoma nazaj ven. Poleti se fura s kolesom al pa se cinga, igra v peskovniku, trampolin, mi pomaga na vrtu, prodaja slike na dvoriscu, take neumnosti. Pozimi je bilo podobno, sedaj pac v snegu, dela rove, se spusca s kupa snega dol in za moje pojme zmrzuje zunaj. Sam, se vedno na vprasanje kaj delamo recem nic in imam zraven se blazno slabo vest. Ceprav ima zdej ob sobotah eno urco otroski tenis in v sreco imava zvecer pol ure plavanja, tecaj. Glasbo ima pa v vrtcu. Meni se zdi, da je dosti zunaj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 19:43:01   
skuštrana
Jaz mislim da se tehnica prevesi v ZA zivljenje v mestu tam nekje konec osnovno sole, ko so vae te silne pop aktivnosti na vrhuncu in je potem lazje ce lahko gre otrok sam in ga ni treba non stop vozikat. Ampak jaz nebi niti takrat, enostavno to ni zame ;-)

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:00:47   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

mi ne zivimo le na vasi ampak prav res na dezeli. In meni je bilo ze dostikrat nerodno, ko me kdo vprasa kaj delamo recmo za vikend al pa tko popoldne. Moj odgovor je ponavadi nic. Ampak ta nic je vsak dan zunaj, od letos poleti gre lahko sam ven in ko pride z vrtca obpoldne ostane kar zunaj do kosila, pol ga z muko spravim jest in gre vecinoma nazaj ven. Poleti se fura s kolesom al pa se cinga, igra v peskovniku, trampolin, mi pomaga na vrtu, prodaja slike na dvoriscu, take neumnosti. Pozimi je bilo podobno, sedaj pac v snegu, dela rove, se spusca s kupa snega dol in za moje pojme zmrzuje zunaj. Sam, se vedno na vprasanje kaj delamo recem nic in imam zraven se blazno slabo vest. Ceprav ima zdej ob sobotah eno urco otroski tenis in v sreco imava zvecer pol ure plavanja, tecaj. Glasbo ima pa v vrtcu. Meni se zdi, da je dosti zunaj.


Delate marsikaj, samo ti to ne znas ubesediti in zapakirati. Opisi dan ko ne delate nic in ti povem kaj delate. user posted image
Da ti ne bo vec nerodno...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:09:42   
skuštrana
Mala mravljica, nasi tudi prodajajo slike, skoljke in podobno navlako po selu ( moj moz temu pravi osnove ekonomije)Pa tam okoli prvega decembra so se spomnili da se bojo maskarali in sli od hise do hise... Pod nasi mislim celo ekipo otrok, ne samo svoje ;-).

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:41:21   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

mi ne zivimo le na vasi ampak prav res na dezeli. In meni je bilo ze dostikrat nerodno, ko me kdo vprasa kaj delamo recmo za vikend al pa tko popoldne. Moj odgovor je ponavadi nic. Ampak ta nic je vsak dan zunaj, od letos poleti gre lahko sam ven in ko pride z vrtca obpoldne ostane kar zunaj do kosila, pol ga z muko spravim jest in gre vecinoma nazaj ven. Poleti se fura s kolesom al pa se cinga, igra v peskovniku, trampolin, mi pomaga na vrtu, prodaja slike na dvoriscu, take neumnosti. Pozimi je bilo podobno, sedaj pac v snegu, dela rove, se spusca s kupa snega dol in za moje pojme zmrzuje zunaj. Sam, se vedno na vprasanje kaj delamo recem nic in imam zraven se blazno slabo vest. Ceprav ima zdej ob sobotah eno urco otroski tenis in v sreco imava zvecer pol ure plavanja, tecaj. Glasbo ima pa v vrtcu. Meni se zdi, da je dosti zunaj.


Delate marsikaj, samo ti to ne znas ubesediti in zapakirati. Opisi dan ko ne delate nic in ti povem kaj delate. user posted image
Da ti ne bo vec nerodno...


ha ha ha.. ok
Danes je vstal ob 7.30 od 8.15 do 12.00 je bil v vrtcu, od tega so bili od 11.30 zunaj. Pol sva prsla ob 12.15 domov in mali je ostal zunaj. Jaz sem sla kuhat in sem vidla, da je bil prvo v napluzenem kupu snega, pol je vzel lopato za sneg in je pluzu okol avtov. Ko sem odprla okno v kuhni sem mogla ze zagrozit, da dobi kazen, ce ne pride notr, ker bomo jedli. Je palilo in je prsou, pripravu mizo, se skregal da ne bo juhe, dokler ni videl rezancev in pol je pojedu ene 3 sefle juhe in prazen krompir. Po kosilu spet preoblacenje in je sel ven in pol pravzapravs sploh ne vem kdaj je prsou notri, sem ga cekirala skoz okno no, in tko mal pazim, da ne zmrzne :-) Potem je bil baje pozar pod jedilno mizo, sem koncno kupila baterije za gasilski avto, z ocijem sta se igrala z zogo za na plazo in sem zagrozila, da bom lukno notr zvrtala, ker zoga ni za po hisi, pol je jedu neke mega dobre otrobe na mleku in se gledal Tino na smuku in zraven igral otroski biljard ter nam prinesu mandarine, banane in cvibe, ker je on hotu cvibe jest. Kopaknica, knjiga in zdej ze drnjoha.

A si s tega naredit mega dan user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:49:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
prazen krompir


saj ni čudno, da ti že spi, če pa mu daješ za jest prazen krompir user posted image


ma da bi bil vsaj pražen ...














































user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:49:10   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

A si s tega naredit mega dan user posted image



V bistvu ne delate nič manj kot recimo pri Ronjinih.......user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:55:24   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
prazen krompir


saj ni čudno, da ti že spi, če pa mu daješ za jest prazen krompir user posted image


ma da bi bil vsaj pražen ...














































user posted image


ha ha ha, mega! Sam je bil pa vsaj z mojga vrta in sem rekla, da krompirja zihr ne bomo stran metal in bomo za mizo dokler ga ne pojemo, pa tud ce gremo pol vsi po vrsti z glavo v wc.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 20:56:55   
patrino



A si s tega naredit mega dan


To je mega dan. Marsikdo bi bil fouš zanj. user posted image Kilometre bolje kot tlačenje malčkov v razne tečaje in sto in ene vodene delavnice, ki jih čisto z levo roko znajo izvajati tudi starši, pa se žal tega ne zavedajo ali pa si ne vzamejo časa.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 21:16:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Danes je vstal ob 7.30 od 8.15 do 12.00 je bil v vrtcu, od tega so bili od 11.30 zunaj. Pol sva prsla ob 12.15 domov in mali je ostal zunaj. Jaz sem sla kuhat in sem vidla, da je bil prvo v napluzenem kupu snega, pol je vzel lopato za sneg in je pluzu okol avtov. Ko sem odprla okno v kuhni sem mogla ze zagrozit, da dobi kazen, ce ne pride notr, ker bomo jedli. Je palilo in je prsou, pripravu mizo, se skregal da ne bo juhe, dokler ni videl rezancev in pol je pojedu ene 3 sefle juhe in prazen krompir. Po kosilu spet preoblacenje in je sel ven in pol pravzapravs sploh ne vem kdaj je prsou notri, sem ga cekirala skoz okno no, in tko mal pazim, da ne zmrzne :-) Potem je bil baje pozar pod jedilno mizo, sem koncno kupila baterije za gasilski avto, z ocijem sta se igrala z zogo za na plazo in sem zagrozila, da bom lukno notr zvrtala, ker zoga ni za po hisi, pol je jedu neke mega dobre otrobe na mleku in se gledal Tino na smuku in zraven igral otroski biljard ter nam prinesu mandarine, banane in cvibe, ker je on hotu cvibe jest. Kopaknica, knjiga in zdej ze drnjoha.

A si s tega naredit mega dan user posted image



Torej dopoldan deklate na samostorjnosti otroka in njegovih vescin, potem je bil na svežem zraku in dojemal pojem zdravega zivljenja. Celicil se je na snegu in kidal, kar dobro vpliva na delovne navade in odgovornost do druzine:)
Pripravila je mizo, in je s tem pokazal kako je usvojil delovne navade in te tudi vzdrzuje, poleg tega pa uboga mater in se ne vdaja porokom :)
Imeli ste izobrazevanje o zdravi prehrani z konstruktivno razmenjavo mnenj in ker je dete dobro vzgojeno in pametno je sprejelo tvoje argumente in ugotovil da bo jedel zdravo hrano z malo mascobami.
Sploh ni treba poudarjat kvalietno prezivljen cas z druzino, atijem in mamo v poucni igri, ki mu tudi predstavi bodoce poklice. Ucili ste se tudi fizike - nizke temperature in vpliv le teh na telo ter napihljivi objekti in njihove vzdrzljivost... malo mehanike - vrtanje luknje (fina motorika) in moc zraka ( kako zoga leti ce ima majhno luknjico, a zoga je fajn napoihnjena)....
Zdrava malica, seznanjanje s portnimi panogami ter razvijanje domoljublja morata biti pristona v vsaki vzgoji in tu sta vidim uspesna :)
Znova je razvijal motoriko z usmerjeno vajo ter delal na svoji samopodobi in socialnih vescinah ter empatiji z delitvijo dobrim z drugimi.
Higiena je tudi pomembna , knjiga razvija njegove umske spoobnosti, umirajenj pred spanjem z kaksnim literarnim klasikom in uvajanje v umetnost ter počitek brez plezanja v starsevsko posteljo kar je vsekakor zasluzek trdega dela.

Da se popraviti, to je osnutek :))))

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 21:19:31   
ronja
V bistvu ne delate nič manj kot recimo pri Ronjinih...

Seveda ne. In ima patrino prav, jaz sem ti prav fauš - mi smo prisilno notri, ker ima 2/3 otrok norice in to kar ornk - vročina itd... ni ravno za na sneg. No, srednja pa je bila zunaj, je prebolela že prejšnji teden:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 21:24:49   
malaMravljica
FB user posted image to se pa zdej tko mega slisi. Da si ne bom to spintala, se napiflala in v ponedeljek zjutraj, ko bo vzgojitelca vprasala kaj smo delali za vikend, smo sli na otrosko maskarado ali na predstavo, ... to zdrdrala ji. Se full boljse slisi, kot ce mali rece ja za vikend sem pomagal tatu avto oprat, mama je tezila, ker sem bil cel moker in sem zalil se celo fasado, pol sem pa kartone v kontejner metal. Brez heca, vedno sprasujejo v vrtcu kaj smo poceli za vikend, smo sli na tisto predstavo, v nek privat zoo, bla bla.. jaz nikol ne vem kaj naj odgovorim, ker ko reces smo bili doma se tko ubogo slisi.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 21:27:11   
malaMravljica
ronja, jaz sem vam pa za norice fous. Moj se jih noce nalezt, tud ko jih imajo v vrtcu ne, pa bi bilo boljse sedaj, ko je mali in ne pol ko bo ze velik. In jaz imam ze cel plan, da mu bom dokolenke na roke dala, da se ne bo praskal user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 21:27:21   
ronja
Haha, frodo, hudo!:D

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 21:34:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

FB user posted image to se pa zdej tko mega slisi. Da si ne bom to spintala, se napiflala in v ponedeljek zjutraj, ko bo vzgojitelca vprasala kaj smo delali za vikend, smo sli na otrosko maskarado ali na predstavo, ... to zdrdrala ji. Se full boljse slisi, kot ce mali rece ja za vikend sem pomagal tatu avto oprat, mama je tezila, ker sem bil cel moker in sem zalil se celo fasado, pol sem pa kartone v kontejner metal. Brez heca, vedno sprasujejo v vrtcu kaj smo poceli za vikend, smo sli na tisto predstavo, v nek privat zoo, bla bla.. jaz nikol ne vem kaj naj odgovorim, ker ko reces smo bili doma se tko ubogo slisi.


A to v vrtcu starše sprašujejo kaj ste počeli čez vikend.....?

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Slovenija ima talent
marantz

Kdo je tvoj zmagovalec talentov?

Lina Kuduzović (21%)

Maja Keuc (44%)

Maestro (16%)

Alen Vogrinec Vesel (8%)

Sanja Poljšak Pesan (6%)

drugi (6%)


Število vseh glasov: 346

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!