|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
3.2.2015 17:53:37   
JurePo
Pozdravljeni,

V šoli raziskujem kako imajo otroci zapolnjene svoje popoldneve (kakšne krožke ubiskujejo, aktivnosti). Na to temo sem izdelal izjemno kratko anketo, ki Vam bo vzela maksimalno 5 min in bi Vam bil zelo hvaležen, če bi jo izpolnili. Pobuda za to temo je bila, ko je sestra diplomirala iz predšolske vzgoje in sedaj čaka na zaposlitev. Ker jo jaz zelo dobro poznam, vem da je enostavno rojena za delo z otroki, ki jo obožujejo ona pa jih marsikaj tudi nauči. Jaz pa zaključujem Ekonomsko šolo in sem to vprašanje (Kako lahko ta dar kar najbolje izkoristi?) izkoristil za temo na maturi. Skratka, ideja je o popoldanskih dejavnostih za otroke, ki pa bi nekako združevale vsa pomembna področja pri razvoju otrok.

https://docs.google.com/forms/d/104BsH9YmKSY39EVqtHM_NAGsrtjmrofHtRGOlp7Wcw0/viewform?usp=send_form

Vsekakor lahko poleg ankete komentirate tudi kar direktno na tem forumu, jaz se bom z veseljem vključil.

Lep dan še naprej,
Jure

< Sporočilo je popravil JurePo -- 3.2.2015 17:57:33 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
3.2.2015 18:11:26   
m_o_i
jaz, jaz

otroci krozke obiskujejo in ne Ubiskujejouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu JurePo)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
3.2.2015 19:13:22   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

jaz, jaz

otroci krozke obiskujejo in ne Ubiskujejouser posted image


user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
3.2.2015 19:26:40   
tashq
Kako odgovorim na drugo vprašanje, če imam več otrok? Mi ne pusti napisati v tem stilu: 1, 4,5 ali 1 in 4,5

Drugače pa, oprosti, zelo pomanjkljiva (+še kakšen pridevnik bi se našel) anketa.

< Sporočilo je popravil tashq -- 3.2.2015 19:27:48 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
3.2.2015 21:42:01   
liliana
Glede na to, da jo je delal nekdo, ki končuje srednjo šolo in ne nekdo, ki končuje magisterski študij niti ni tako slaba......je skoraj primerljiva z večino anket, ki se pojavljajo tule in jo delajo študentje, ki končujejo študi.......user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
3.2.2015 21:49:28   
JurePo
Najlepša hvala, za opozorilo. Sem popravil, da vprašalnik dovoli ˝decimalna˝ števila oz. vejice.
V kakšnem smislu pomankljiva? Mene dejansko zanima samo kaj in kako pogosto obiskujejo, kaj je temu razlog in katerem področju aktivnosti bi moral dati poudarek. Z namenom pa je anketa izjemno kratka, saj bom tako (predvidevam) dobil več odgovorov / anketirancev in bo analiza podala bolj realne rezultate.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
4.2.2015 9:23:04   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: JurePo
Najlepša hvala, za opozorilo. Sem popravil, da vprašalnik dovoli ˝decimalna˝ števila oz. vejice.

Hvala.
IZVIRNO SPOROČILO: JurePo
V kakšnem smislu pomankljiva? Mene dejansko zanima samo kaj in kako pogosto obiskujejo, kaj je temu razlog in katerem področju aktivnosti bi moral dati poudarek. Z namenom pa je anketa izjemno kratka, saj bom tako (predvidevam) dobil več odgovorov / anketirancev in bo analiza podala bolj realne rezultate.

No, če je anketa namenoma tako kratka in boš iz tega dobil neke konkretne rezultate, s katerimi lahko delaš naprej, potem ni pomankljiva.
Vprašanja "kaj je razlog za obiskovanje določene aktivnosti in njene pogostosti" pa nisem zasledila, samo kaj je razlog za manjše udejstvovanje, kot je željeno.

P.S.: Kritiziram le z namenom, da mogoče vidiš še kakšen drug pogled na anketo in kaj mogoče anketiranca moti.

(odgovor članu JurePo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
4.2.2015 11:51:08   
noranate
Meni je bilo in je še vedno pomembno, da so otroci zunaj, na svežem zraku, obkroženi z naravo, pa če samo posedajo na travniku ali tečejo za žogo....Se mi zdi, da so otroci v mestih zaradi tega zelo prikrajšani. To obiskovanje raznih dejavnosti po šoli pa se mi zdi največkrat še ena obremenitev za otroka. Tam sedi v šoli ves dopoldan, potem pa še na neki dejavnosti...samo rito presede na drug stolček...Moje skromno mnenje user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
4.2.2015 20:09:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glede na to, da jo je delal nekdo, ki končuje srednjo šolo in ne nekdo, ki končuje magisterski študij niti ni tako slaba......je skoraj primerljiva z večino anket, ki se pojavljajo tule in jo delajo študentje, ki končujejo študi.......user posted image


Se strinjam.

JurePo, zelo pohvalno, da si se predstavil s pravim imenom in ne samo kot dijak te in te šole.

Srečno na maturi!

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
4.2.2015 20:14:06   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: JurePo

Mene dejansko zanima samo kaj in kako pogosto obiskujejo, kaj je temu razlog in katerem področju aktivnosti bi moral dati poudarek.


Naštevaš štiri - šport, socialne veščine, umetnost in splošna znanja.
Vsa so pomembna za razvoj otroka, da se razvije v osebo, ki bo znala živeti v ravnovesju. Kaj je tisto, kaj se najbolj razvija, je odvisno od danosti in zanimanja posameznega otroka in možnosti (npr. finančnih, logističnih), da to razvije. Deloma na izbiro vplivajo tudi starši s svojimi željami in modnost posameznega področja.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu JurePo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
6.2.2015 12:46:11   
JurePo

IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Meni je bilo in je še vedno pomembno, da so otroci zunaj, na svežem zraku, obkroženi z naravo, pa če samo posedajo na travniku ali tečejo za žogo....Se mi zdi, da so otroci v mestih zaradi tega zelo prikrajšani. To obiskovanje raznih dejavnosti po šoli pa se mi zdi največkrat še ena obremenitev za otroka. Tam sedi v šoli ves dopoldan, potem pa še na neki dejavnosti...samo rito presede na drug stolček...Moje skromno mnenje user posted image


Se popolnoma strinjam. Absolutno je zelo pomembno, da so otroci zunaj na zraku, še posebno, če imajo priložnost iti v naravo. Žal pa, ko pregledujem rešene ankete ugotavljam, da kar nekaj staršev navaja pomanjkanje časa za otroke. Verjetno je to tudi razlog, da so vpisani v raznorazne popoldanske aktivnosti. Se pa pri tem sprašujem, koliko staršev pa bi vpisalo (ali pa bi otroci to sami želeli) v aktivnosti v naravi. Npr. sem dobil idejo, da bi se lahko organizirali krajši pohodi, obisk turistične kmetije, morda celo ˝vrtičkanje˝ kjer bi skupaj urejali en vrt, obisk sadovnjaka ali vinograda, spoznavanje različnih ekosistemov (gozdovi, jezera, jame...) itd. Dejansko cela vrsta področij, ki bi jih lahko raziskovali ali pa se tudi samo igrali, ko bi čas preživeli v naravi. V večjih mestih, kot sta Ljubljana ali Maribor bi to bilo še posebej super, saj vsi otroci verjetno nimajo priložnosti doživeti življenje izven mesta. Bi pa takšne aktivnosti vsekakor bile finančno malo večji zalogaj. Vprašanje je, ali bi si to lahko starši privoščili?


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Naštevaš štiri - šport, socialne veščine, umetnost in splošna znanja.
Vsa so pomembna za razvoj otroka, da se razvije v osebo, ki bo znala živeti v ravnovesju. Kaj je tisto, kaj se najbolj razvija, je odvisno od danosti in zanimanja posameznega otroka in možnosti (npr. finančnih, logističnih), da to razvije. Deloma na izbiro vplivajo tudi starši s svojimi željami in modnost posameznega področja.


Osnovno vodilo v kolikor bo izdelan poslovni načrt izvedljiv (predvsem finančno) in se bo ustanovilo podjetje bo, da IMAJO VSI OTROCI ENAKE MOŽNOSTI, da postanejo, kar si želijo. Kajti s sestro sva mišljenja, da otroci velikokrat odraščajo v nekem okolju, kjer je prisoten ali pretežno šport ali glasba ali splošna znanja ali pa je staršem bolj ali manj vseeno in se posebej s tem ne ukvarjajo, temveč jih ˝prepustijo življenju˝. Resnica pa je taka, da če je bila npr. mama športnica in oče fizik, ni nujno, da si bo to otrok tudi sam želel v življenju postati. Največkrat jih spodbujajo ravno na teh področjih , katerim so oni posvetili svoje življenje in delo, ostalo pa malo zanemarijo. Takšen otrok bi si lahko npr. želel postati glasbenik, pa te možnosti nekako ni imel, ko pa je končno izrazil svojo željo pri npr. 15 letih ali še kasneje, pa mu rečejo vsi, da je že prepozno. Dajem samo primer...
Aktivnosti, ki se bodo izvajale v našem programu bodo iz vseh področij, ker so vsa izjemnega pomena in se s tem omogoči samo to, da se otrok spozna z raznoraznimi dejavnostmi, ki jih lahko počne in v otroštvu razvija vsa 4 omenjena področja. Ko bo ta otrok spoznal, kaj je tisto kar ga resnično veseli se bo lažje tudi sam ˝zagrebel˝ za to, da bo to počel se razvijal naprej pretežno na tem področju.
Torej, če povzamem... Otrok nebi obiskoval nogometa, košarke, glasbene šole itd. ampak bi na enem mestu spoznal raznorazna področja in se kasneje preusmeril na specializirano ustanovo za to, kar si želi. V 21. stoletju je pač žal tako, da so otroci velikokrat žrtve pomanjkanja časa staršev, skromnih financ, prevelikih interesov staršev za točno določeno področje ali pa so enostavno prepuščeni televiziji in računalniku, ter kasneje ulici itd. Vsem tem otrokom bi ponudili finančno dostopno in raznoliko dejavnost. Vse na enem mestu. Kot npr. v šoli vendar brez obveznih predmetov...samo izbirni predmeti in vsi so na voljo na isti ˝šoli˝.
Namen ankete je bil samo, da ugotovim čimbolj realno stanje kaj otroci počnejo in tudi najdem luknje, česa ne. Poleg tega pa, kje vidijo starši limit glede na količino aktivnosti (to bo vplivalo na povpraševanje). Kar pa se tiče zadnjega vprašanja pa je namenjeno bolj promoviranju dejavnosti s poudarkom na ˝rezultat ankete˝, saj so konec koncev starši tisti, ki otroka nekam vpišejo in tudi plačajo (denar ni glavno vodilo, žal pa je pogoj tako za udeležbo, kot tudi za izvedbo opisanega).

ANKETA JE SEDAJ ZAKLJUČENA, NAJLEPŠA HVALA VSEM KI STE SI VZELI ČAS.
Sem pa zelo presenečen nad aktivnostjo tega foruma in se bom vsekakor vračal pregledovat različna mnenja in iskat ideje.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
7.2.2015 11:33:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu noranate)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 2:36:08   
ronja
Sama sem imela problem z rangiranjem stvari in sem tudi v anketi napisala, da je to odvisno od otroka do otroka in kaj si želi, malo tudi za kaj je nadarjen. Tamala je zelo za šport, taveliko zelo zanima glasba (čeprav zaenkrat ni kaj strašno nadarjena;), obe sta nori na likovno ustvarjanje. Vsaka bo lahko delala to, kar si bo želela, v okviru naših zmožnosti. Fino je, da lahko spoznajo različne stvari in si sami ustvarijo mnenje. Meni so lutke vedno bile brezvezne, umirala sem od dolgčasa že kot otrok na teh predstavah, njima so pa super. Zdaj pač potrpim tam in sem se že navadila, ker mi je fajn videt njih srečne;).

Sama sem hodila v glasbeno, lubi je treniral svašta, pa se recimo njemu zdi fajn, da bi šli v glasbeno, meni pa, da bi kaj športali (rekreativno, ne tekmovalno). Vse ti nekaj da, se pa na različne načine izražamo. Za naravo sva oba, to je itak profesionalna deformacija;). Se pa ravno zato bolj trudiva s kulturo kot z naravo, ker nama ta ni tako pod kožo, zato hodimo večkrat v muzeje in galerije (danes je spet en tak fajn dan:).

Če hočete dat vsem otrokom enake možnosti, dejavnost ne sme bit plačljiva, to je zdrava kmečka pamet. Nič ni narobe, če želite imet podjetje s plačljivimi storitvami za otroke, vendar je narobe, če to zavijate v "enakost otrok", če bo zadeva plačljiva, ker to dvoje pač ne gre skup. Ne si metat peska v oči, skratka;). Vem, da stvari stanejo, ker imam tudi sama otroke;), vendar pa ni fer rečt, da bojo imeli tako vsi enake možnosti, ker to ni res.

Kar se pa tiče narave: Ljubljana in Maribor pa res nista taki metropoli, da se ne bi dalo najt narave! Saj imamo samo v Lj. 2 hriba na sredi, porasla z gozdom (pa še 2 večja na obrobju)! V Mariboru vem, da je tudi vsaj eden na sredi. V naših mestih je veliko narave, povsod so parki, v Tivoliju vidiš lahko veliko vrst ptic, vsako leto DOPPS organizira prav opazovanje ptičev tam za otroke... po Rožniku teče učna pot z različnimi vrstami dreves... Do Šmarne gore lahko prideš z biciklom praktično od koderkoli (ok, ne z malimi froceki, ampak froceki rastejo;). Pod njo ti teče Sava, skozi mesto Ljubljanica, ki je res na delu skozi ceneter kanalizirana, čim greš pa malo bolj gor, na Rudnik, pa je prekrasna! Pa tudi nižje dol. Kdor tu ne najde nič narave, mu lahko pomaga tale knjiga.. Če jo kdo kupi, se priporočam za sposojo:), ti dve avtorici sta preverjeno fajn.
Mislim, da smo v Slo. lahko res srečni, da imamo naravo res povsod pred pragom. Edino za Bežigradom moraš malo hodit do prve prave narave, v veliki večini drugih delov LJ. pa jo imaš pred nosom. Ni to zdaj pragozd, je pa vseeno narava.

PS: to, koliko je otrok v naravi, dejansko ni vedno pogojeno s tem, kje živi. Sama sem od nekdaj živela v Lj., bila sem pa precej več v naravi kot moja bratranca, ki sta živela na vasi in veliko več kot ena prijateljica, ki je prav tako živela na vasi (drugje kot onadva). Čeprav so jo meli pred nosom, niso hodili ven, v naravo, mi pa. Mene je varuška vsak dan vlekla na Grad (ni me bilo treba prosit, sem zelo rada šla;), oni so v vrtcu bili ves čas not. Oni niso meli pojma o travniških živalih v OŠ, sama sem vedela svašta, ker me je zanimalo in sem rada opazovala. Še zdaj živijo na vasi in še vedno mislim, da smo mi več v naravi, tudi v odraslosti;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu JurePo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 10:36:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


PS: to, koliko je otrok v naravi, dejansko ni vedno pogojeno s tem, kje živi. Sama sem od nekdaj živela v Lj., bila sem pa precej več v naravi kot moja bratranca, ki sta živela na vasi in veliko več kot ena prijateljica, ki je prav tako živela na vasi (drugje kot onadva). Čeprav so jo meli pred nosom, niso hodili ven, v naravo, mi pa. Mene je varuška vsak dan vlekla na Grad (ni me bilo treba prosit, sem zelo rada šla;), oni so v vrtcu bili ves čas not. Oni niso meli pojma o travniških živalih v OŠ, sama sem vedela svašta, ker me je zanimalo in sem rada opazovala. Še zdaj živijo na vasi in še vedno mislim, da smo mi več v naravi, tudi v odraslosti;).


Jaz mislim, da je s tem to tako.....če si v bloku, moraš stopiti iz bloka, iti čez vse mesto ali se peljati, da prideš do te "opevane narave"......in imaš občutek, da si ful več v naravi, ker se mora cela družina potruditi, da gre ven.....

Če pa živiš na vasi, pa stopiš iz hiše in si že v naravi.....dete divja po vrtu tri ure, starš malo pogleda ven ali pa dvigne glavo iza lopate, kjer okopava vrt, da pogleda kaj otroci delajo.......

In potem se ustvari občutek, da so mestni otroci ful več v naravi, ker se mora cela družina potruditi, da pride do narave.......na vasi pa pač stopiš iz hiše in si v naravi.......in cela družina ne sodeluje tako aktivno v obiskovanju narave, ampak jo obiskuje vsak po svoje.....starši ko kosijo ali urejajo vrt, otroci pa ko divjajo po vrtu ali plezajo po drevesih.......


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 21:54:38   
ronja
Lili, zelo malo je blokovskih naselij, ki nimajo narave zeloooo blizu. Vsaj za Lj. lahko rečem, ker jo poznam, pa kar sem bila v Mb isto, v Celju, Kopru, Ankaranu isto... NIč se ne pelješ, mi imamo do gozda zdaj cca 400 muser posted image . Prej isto, sem oboje zmerila;). Če šteješ tudi travnik, potem je to 2 m od vrtnih vrat:D. Ker to na vasi šteje za naravo, lahko tudi v mestu;).
In kakorkoli obračaš, moja bratranca nista znala plezat po drevesih, niti nista mela pojma o živalih in rastlinah okoli njih, o naravi na splošno, čeprav so živeli sredi nje (to je bilo eno mojih največjih razočaranj v otroštvu - ker mi je dedek obljubil, kako me bosta vse naučila, ker sem iz mesta, pa ne vem, ampak so vedeli,da me zanima. Sem šla s takim pričakovanjem, potem je bilo pa vse biba in pojma o pojmu nista mela o ničemer, povezanim z naravouser posted image ).
Sem pa imela precej sodelavk, ki živijo na podeželju in so vse isto rekle - da čeprav so v naravi, njihovi otroci niso toliko zunaj, kot so upale, da bodo glede na okoliščine (zato so se nekateri tudi preselili v tak konec), saj dostikrat pridejo vsi skup domov šele pozno... To je podobno kot s psi v blokih, se mi zdi... se jim tudi dostikrat boljše godi kot tistim na podeželju...
Sama sem imela srečo z varuško, nič ne rečem. Da bi hodili na družinske sprehode, pa ni bilo v navadi, v gozd sem smela samauser posted image . Doma to nikoli ni bil problem - so pa čudno gledali na podeželju, da grem sama v gozduser posted image .
Ampak večina hiš in blokov ima zelo blizu naravo, tudi v mestu, res:).

< Sporočilo je popravil ronja -- 8.2.2015 21:55:32 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 21:58:35   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ampak večina hiš in blokov ima zelo blizu naravo, tudi v mestu, res:).


To imamo srečo, še vemo ne kakšno.

Pozimi si v naravi približno enako, poleti pa več na podeželju oz. v hiši, že zaradi narave opravil (vrt, rože, košenje trave ) in ker imaš prostor, da zunaj piješ kavo (v blokih na balkonih se to počne zelo redko).


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 22:04:26   
ronja
To imamo srečo, še vemo ne kakšno.

Se strinjamuser posted image . Ampak 400 m se meni nikakor ne zdi daleč - za tapravo naravo, čisti gozd, nič bolj obdelan kot tisti na podeželju...

Meni se zdi, da je to v hiši lažje, ni pa nujno take razlike - v bloku sem šla po tamale in nismo šli do večera domov, tu pa pač lahko pridemo domov in je meni bolj komot.
Mi smo meli manj kot 2 kvadrata velik balkonček, pa dokler sva bila sama, sva vedno tam jedla kosilo, čim ni bilo svinjsko mraz. KO so tamali plazili, si nisva upala puščat odprto, da ne bi kateri splezal na rob... in zato smo manjkrat jedli (pa počasi je postal balkon malo premali za nas:D). So pa okoli nas tudi pili kavice na blakonih, en sosed je tudi redno tam bral ali se učil, ves čas je bil na balkonu:). Mogoče odvisno od okoliša... Tu so okoli hiše, pa veliko redkeje vidim ljudi zunaj, čeprav ima vsaka hiša svoj vrt in smo tu zamenjali že vse sezone...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 22:16:22   
Stanislava_
Ne vem, kako je v mestu, ampak na vasi smo se (preteklik) družili zunaj od pomladi do jeseni. Zdaj je drugače, ker so tudi službe drugačne in z njimi ljudje, se družijo manj. Zunaj smo bili pa več sami po sebi že zaradi dela, vrt, trava in še kaj.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 22:18:34   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In kakorkoli obračaš, moja bratranca nista znala plezat po drevesih, niti nista mela pojma o živalih in rastlinah okoli njih, o naravi na splošno, čeprav so živeli sredi nje (to je bilo eno mojih največjih razočaranj v otroštvu - ker mi je dedek obljubil, kako me bosta vse naučila, ker sem iz mesta, pa ne vem, ampak so vedeli,da me zanima. Sem šla s takim pričakovanjem, potem je bilo pa vse biba in pojma o pojmu nista mela o ničemer, povezanim z naravouser posted image ).


To je stvar zanimanja, ne okolja.
Jaz sem recimo ogromno v gozdu, pa mi dol visi, kako se kateremu drevesu reče. Zanima me samo kostanj, ker pade kostanj z njega user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 22:19:54   
ronja
Ne vem, kako je v mestu, ampak na vasi smo se (preteklik) družili zunaj od pomladi do jeseni.

Hehe, bratranca sta toliko stara kot jaz;). In ni bilo te vaške idile, o kateri sem vedno toliko slišala, v reali pa nekak ni bilo videt;). Otroci pa pridejo domov takrat, ko jih starši poberejo iz šole/vrtca, to je, ko starši končajo z delom - velja za oboje, samo da v mestu nimaš še vožnje domov... Ni ravno tako čb, eno je slika, drugo realnost, vsaj po mojih izkušnjah;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 22:21:18   
ronja
To je stvar zanimanja, ne okolja.

Plezanje po drevesih tudi. Pravim samo, da teh ljudi tam narava ni zanimala, zato tudi vanjo niso hodili. So jih pa zanimale druge reči, v katerih sta dobra, samo nobena ni povezana z naravo. Zato tudi nista bila veliko v naravi. Je povezano;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
8.2.2015 23:19:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lili, zelo malo je blokovskih naselij, ki nimajo narave zeloooo blizu. Vsaj za Lj. lahko rečem, ker jo poznam, pa kar sem bila v Mb isto, v Celju, Kopru, Ankaranu isto... NIč se ne pelješ, mi imamo do gozda zdaj cca 400 muser posted image . Prej isto, sem oboje zmerila;). Če šteješ tudi travnik, potem je to 2 m od vrtnih vrat:D. Ker to na vasi šteje za naravo, lahko tudi v mestu;).
In kakorkoli obračaš, moja bratranca nista znala plezat po drevesih, niti nista mela pojma o živalih in rastlinah okoli njih, o naravi na splošno, čeprav so živeli sredi nje (to je bilo eno mojih največjih razočaranj v otroštvu - ker mi je dedek obljubil, kako me bosta vse naučila, ker sem iz mesta, pa ne vem, ampak so vedeli,da me zanima. Sem šla s takim pričakovanjem, potem je bilo pa vse biba in pojma o pojmu nista mela o ničemer, povezanim z naravouser posted image ).
Sem pa imela precej sodelavk, ki živijo na podeželju in so vse isto rekle - da čeprav so v naravi, njihovi otroci niso toliko zunaj, kot so upale, da bodo glede na okoliščine (zato so se nekateri tudi preselili v tak konec), saj dostikrat pridejo vsi skup domov šele pozno... To je podobno kot s psi v blokih, se mi zdi... se jim tudi dostikrat boljše godi kot tistim na podeželju...
Sama sem imela srečo z varuško, nič ne rečem. Da bi hodili na družinske sprehode, pa ni bilo v navadi, v gozd sem smela samauser posted image . Doma to nikoli ni bil problem - so pa čudno gledali na podeželju, da grem sama v gozduser posted image .
Ampak večina hiš in blokov ima zelo blizu naravo, tudi v mestu, res:).


Ne vem sicer kaj so upale tvoje sodelavke....vendar že celo življenje živim na podeželju in smo bili že mi, kot otroci dosti zunaj....in tudi naši otroci so precej zunaj.....

Je pa mogoče razlika v tem, da se "nekdo preseli na podeželje".....in ne upa otroka pustiti zunaj brez nadzora in vodstva.......podeželski otroci pa to komoditeto še vseeno imajo.....

Se pa strinjam s tem, da je narava tudi v Ljubljani blizu.....problem je le v tem, kako si starši vzamejo čas za naravo....in govorim o tem, da si družina v mestu mora običajno vzeti cela družina čas za naravo.....ker malih otrok v park vseeno samih ne moreš spustiti.....na podeželju jih pa komot same spustiš na dvorišče ali pa k sosedu, ali pa celo na igrišče.......

Verjamem pa, da dosti podeželskih otrok ni seciralo marjetic na prafaktorje in analiziralo črvov in komarjev tako vzneseno kot ti...tudi jaz tega nisem počela....in od tod verjetno izhaja tvoje razočaranje nad "navdušenjem nad naravo"...user posted image mi smo se pač v gozdu za hišo igrali partizane in nemce in nismo raziskovali podrasti, na drevo smo plezali, ker nam je bilo fajn in ne zato, da bi ugotovili starost drevesa z lubja....smo pa vseeno živeli v naravi in z naravo......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 8:51:32   
skuštrana
Meni je osnovna razlika med zivljenjem v mestu in vasi ta, da v mestu ne mores otroka poslat samega v gozd, na selu pa lahko. Moji ( so ze malo vecji) so komot cel dan sami zunaj, z ekipo iz vasi, vcasih sploh ne vem kje so( ok, vem za socialno), jaz pa lahko medtem pocnem kaj drugega. Imajo svoje šumice, pa bunkerje, pa sotorje.... Hiso iz blata itsk delajo ze par let ( da se bomo potem vsi noter preselili, ha ha). Tega v mestu ni v taki meri.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 8:52:56   
skuštrana
Lili, tocno to. :-)

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj naj bi otroci počeli v prostem času?
9.2.2015 8:56:54   
skuštrana
Jaz tudi nikoli nisem secirala in od blizu opazovaka listke in zivali, in bube so bile bube, smo pa celebdneve skakali po gozdu, lovili paglavce, dezevnike, gradili mesta ob potoku, blatni od uha do uha.... Lezli smo skozi kanale, padali v vodo, padali s cesenj ( starsi pol tega ne vejo)...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Kako kupite nov avto?




Z gotovino. (36%)

Na kredit. (39%)

Na lizing. (20%)

Denar mi posodijo starsi. (5%)


Število vseh glasov: 9239

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!