RE: Nesreča na avtocesti (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Stanislava_ -> RE: Nesreča na avtocesti (11.6.2014 18:09:22)

IZVIRNO SPOROČILO: petea

P.S.: Le zakaj večina voznikov spremeni svoj slog vožnje, ko prestopi mejo z Avstrijo? [sm=smiley36.gif]


Kultura in še enkrat kultura.

Javni prevoz imamo, ampak kdo ga uporablja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Nekaj let sem ga uporabljala, pa me je večina čukasto gledala, kako se ne vozim z avtom. V tistem času so bila prevozna sredstva čisto nova (ne novejša!) pa nihče ni niti razmišljal, da bi ga mogoče začel uporabljati. Izgovor na slab javni prevoz je jalov. Ni idealen, je pa slab in je slabši postal tudi zato, ker se ga ni uporabljalo.

Tudi pri idealnih okoliščinah se nesreče zgodijo, faktor sreče, vremena, polne lune, počene gume.

Nesreč s smrtnim izidom je skoraj vsako leto manj in njihovo število je od 2006, ko je bila končana večina AC, bistveno padlo. Če bi izračunali še rerlativno število (smrtni izid/gostoto prometa), bi bilo to najbrž še nižje. So pa bolj odmevne in bolj razširjane, verjetno zaradi tehnologije, nekaj "propagande" pa je moje tudi namerne, da smo potem bolj pazljivi.

http://www.stat.si/novica_prikazi.aspx?id=5741




liliana -> RE: Nesreča na avtocesti (11.6.2014 21:20:33)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
To je zdaj tisto, da se išče izgovore zakaj se je nekaj tragičnega zgodilo.....oz. se dela tisto, to se ne bi zgodilo če......


Ja, kako pa se drugače analizira, zakaj je prišlo do določene situacije in kaj bi bilo potrebno oz. bolje narediti drugače?

In dobro, da se vsaj ob takšnih nesrečah resneje razmisli, da se vsi skupaj vsaj nekaj naučimo iz takšnih nesreč.


Žalostno pa je, da ''dokler ne spoka'', se v naši državi pristojni in javnost ne zganemo; da (samo) opozarjanje, preden je prepozno, praviloma ne zadostuje. [sm=smiley13.gif]




Glej Petea.....za vse nesreče in tragedije v tej državi vseeno ni kriva država.......ti si začela "analizirati" takoj o tem, da je pa zaradi pomankanja denarja avto bil v slabem stanju, ker ni bil vzdrževan......pa so se ustavili zgolj zato, da bi zaprli vrta, ki jih verjetno sami niso zadosti dobro zaprli.......marsikomu se je to že zgodilo.......

Ja, res je, so le ljudje.
A pri svojem delu se vsakodnevno srečujejo s kaotičnim stanjem na cestah, še bolj od večine ljudi vedo, kakšno je dejansko stanje voznikov in vozil na naših cestah, zato, vsaj jaz, sklepam, da znajo to svoje vedenje smiselno uporabiti in kritično pretehtati možne nevarnosti in svoje odzive na cesti.


Pa so se kljub temu ustavili na odstavnem pasu, ki je namenjen za okvarjena vozila, zgolj zato, da so zaprli vrata, čeprav so kilometer naprej imeli postajališče.......ker so le ljudje.......in kot sem dejala, človek je le človek.......kljub vsemu znanju o cestno prometnih predpisih še vedno lahko naredi kakšen kiks.....saj ga tudi jaz in ti kdaj......samo do sedaj sva imeli srečo, da najini banalni kiksi pač niso bili za naju usodni......v tem primeru pa je pač takšen kiks bil usoden......in ravno zato sem zgoraj dejala, da pa za vse pa ni kriva država......

Jaz sem se recimo že večkrat ozrla v avtu nazaj k otroku.......malo zapeljala ob tem levo ali desno......na srečo brez posledic.....poznam pa ljudi, ki so zaradi take "napake" umrli v nesreči.....

Vedno ljudje ne moremo in ne pretehtamo vseh kritičnih nevarnosti preden se odzovemo tako ali drugače na cesti......

P.S.: Le zakaj večina voznikov spremeni svoj slog vožnje, ko prestopi mejo z Avstrijo? user posted image


Ja....v naselju lahko v Avstriji 70 voziš.......[sm=smiley2.gif]

Že nekajkrat se je pri tako hudih nesrečah zgodilo, da je reševalno osebje obtičalo v kolonah.

Hja, gospodje iz DARS-a pa so v službi za to, da urejajo zadeve na AC. Po možnosti čimprej in tam, kjer je potrebno.
V dandanašnji dobi elektronike so izgovori, zakaj se vozimo po ''predvojnih cestah'', kjer se vse zadeve delajo ''na roke'', čista blamaža.


Kolikor je meni znano, so v tej nesreči reševalci prišli v nekaj minutah......imeli so pripravljen celo helikopter, ki pa ni bil potreben, ker so lahko zadevo rešili.....in ni mi jasno, zakaj se zdaj pri tej nesreči spet pojavlja to medijsko pumpanje, da so reševalci prišli prepozno.....v eni minuti pa ne more biti rešilec tam.......

Gospodje z DARSa verjetno niso tako usposobljeni kot reševalci, da bi ukrepali TAKOJ in bili v nekaj minutah fertik.......

Preko cele Slovenije potekajo železniške povezave. Baje so pred leti tudi Prekmurje povezali z Madžarsko.
Komot torej lahko gre tovornjak na vlak, tovornjakar pa počivat.


So ja....samo v Pragerskem vsak vlak preklopijo na novo lokomotivo in isto verjetno na Madžarskem.....ker prenova oz. elektrifikacija proge Pragersko - Hodoš se je šele lani začela.......in na določenih delih proge moraš iz potniškega vlaka iti na avtobus, se pelješ 20 km z avtobusom in greš spet na vlak......kako delajo s tovornimi vlaki nimam pojma.....opažam pa, da se jih vozi precej manj, kot pred letom ali dvema......





liliana -> RE: Nesreča na avtocesti (11.6.2014 21:25:02)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Kultura in še enkrat kultura.

Javni prevoz imamo, ampak kdo ga uporablja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] . Nekaj let sem ga uporabljala, pa me je večina čukasto gledala, kako se ne vozim z avtom. V tistem času so bila prevozna sredstva čisto nova (ne novejša!) pa nihče ni niti razmišljal, da bi ga mogoče začel uporabljati. Izgovor na slab javni prevoz je jalov. Ni idealen, je pa slab in je slabši postal tudi zato, ker se ga ni uporabljalo.




Izpadeš največja zguba, če poveš, da greš v Ljubljano z vlakom.....ali pa nemara celo z avtobusom in nisi študent.......ker iznajdljivi in pametni ljudje to počno z avti.....[sm=smiley1.gif]




HuAnita -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 8:11:48)

Še ena udeleženka nesreče je izgubila boj.
Naj počiva v miru.
Sožalje vsem družinam, prijateljem, sodelavcem.




kalbo -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 8:12:15)


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kolikor je meni znano, so v tej nesreči reševalci prišli v nekaj minutah......imeli so pripravljen celo helikopter, ki pa ni bil potreben, ker so lahko zadevo rešili.....in ni mi jasno, zakaj se zdaj pri tej nesreči spet pojavlja to medijsko pumpanje, da so reševalci prišli prepozno.....v eni minuti pa ne more biti rešilec tam.......

Gospodje z DARSa verjetno niso tako usposobljeni kot reševalci, da bi ukrepali TAKOJ in bili v nekaj minutah fertik.......



Z vsem v tvojem postu se strinjam, razen s temle. Prav je, da medijsko pumpajo neumikanje reševalcem, v bistvu se to še premalo trobi, ker pri nas je to res težava. Bili so prvi reševalci v nekaj minutah, gasilsko vozilo in ostali so imeli pa velike težave in ko so že utrli pot so vozniki zadevo zaprli nazaj, namesto da bi obstali tam kjer so bili.
Pogolej si malo in si predstavljaj sebe, kako ukleščena v avtu čakaš rdeč tovornjak, ki se s težavo prebija skozi kolono:
https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg

https://www.youtube.com/watch?v=Qb0dZyyO0sc

https://www.youtube.com/watch?v=ihkVBBThAnE




mateyka -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 10:07:00)

ej kalbo, noro! [sm=smiley3.gif]

sem zgleda že mal pozabla kako je lahko, ko je gužva pri nas. in odnos - pa to avti kr čakajo na mestu, "da jih reševalc prehiti", sam se jih ne da, če se ne umaknejo, ne? [sm=zmeden.gif]




RIJA* -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 10:25:03)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg




za tem rešilcem bi se morali peljatii še policisti, poslikati vse ljubitelje svojih konjičkov, ki se jim ne da zapeljati malo v sneg in jim samo poslati kazni domov....samo parkrat bi to naredili po kaki nesreči, pa da vidiš, kakšen tunel bi naslednjič delali...ker ljudi šola samo, ko jih butneš po denarnici.l..in to konkretno.





nejcko -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 10:59:59)


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg




za tem rešilcem bi se morali peljatii še policisti, poslikati vse ljubitelje svojih konjičkov, ki se jim ne da zapeljati malo v sneg in jim samo poslati kazni domov....samo parkrat bi to naredili po kaki nesreči, pa da vidiš, kakšen tunel bi naslednjič delali...ker ljudi šola samo, ko jih butneš po denarnici.l..in to konkretno.





Se strinjam.
Ampak če dobro pogledaš, so pa ravno tovornjakarji najbolj na sredini, se sploh ne premaknejo nikamor [sm=smiley29.gif] bog ne daj se postaviti ob skrajni rob, a ne, to boli ...

In nečesa ne bom nikoli razumela - ko prestopijo italijansko mejo, pa obvladajo pravila v nulo. Tam ne rabi biti nobene nesreče, so lahko samo zastoji na AC, vsi tovornjakarji se lepo umaknejo na odstavni pas in prepustijo prednost navadnim voznikom. Jaz sem kar gledala, kako so uvidevni. Pri nas se pa prvi bašejo naprej in se po možnosti še prehitevajo med sabo v koloni [sm=smiley11.gif]




kalbo -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 11:01:56)

Enkrat je bil v enem cajtengu prispevek, ko so pomurski reševalci peljali punčko iz Prekmurja ali Maribora, se ne spomnem čisto, v Italijo na presaditev. Po klicu da je organ pripravljen je morala bit v določenem časi v bolnici nekje sredi Italije. No Italiani niso dovolili uporabe modrih luči slovenskemu rešilcu, so pa zorganizirali policijsko spremnstvo od Fernetičev do bolnice. Voznik rešilca je rekel, da nikakor ni mogel verjet, da so lahko peljali s povprečno hitrostjo nad 100 kmh kljub hudim zastojem okoli benetk in kako so se policaji leteče menjali na vsakih 20 km. Tam je med kamioni bil dejansko koridor. Če taisti šleperji v Italiji delajo prostor bi lahko tudi pri nas, samo za to morajo kazni poskrbet.




RIJA* -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 12:19:26)


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg




za tem rešilcem bi se morali peljatii še policisti, poslikati vse ljubitelje svojih konjičkov, ki se jim ne da zapeljati malo v sneg in jim samo poslati kazni domov....samo parkrat bi to naredili po kaki nesreči, pa da vidiš, kakšen tunel bi naslednjič delali...ker ljudi šola samo, ko jih butneš po denarnici.l..in to konkretno.





Se strinjam.
Ampak če dobro pogledaš, so pa ravno tovornjakarji najbolj na sredini, se sploh ne premaknejo nikamor [sm=smiley29.gif] bog ne daj se postaviti ob skrajni rob, a ne, to boli ...

In nečesa ne bom nikoli razumela - ko prestopijo italijansko mejo, pa obvladajo pravila v nulo. Tam ne rabi biti nobene nesreče, so lahko samo zastoji na AC, vsi tovornjakarji se lepo umaknejo na odstavni pas in prepustijo prednost navadnim voznikom. Jaz sem kar gledala, kako so uvidevni. Pri nas se pa prvi bašejo naprej in se po možnosti še prehitevajo med sabo v koloni [sm=smiley11.gif]


nejcko, tovornjakare in poklicne voznike dvojne kazni. pri teh bi morala biti kot pri alkoholu nična toleranca.

upam, da se bo iz te katastrofe izcimilo na dolgi rok vsaj nekaj dobrega: da bodo stanovski kolegi še bolj nepopustljivi do tovornjakarjev. da bi vsakemu v možganih zasvetila rdeča lučka: bemti, v sloveniji sem....pozor, ne delaj neumnosti! drži se vseh pravil...tak kot jim čez mejo....




kalbo -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 12:29:42)

No evo, ovce brez pameti!!!

http://www.24ur.com/foto-v-casu-nesrece-na-nasprotnem-voznem-pasu-avtoceste-igrali-badminton.html




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 12:34:15)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glej Petea.....za vse nesreče in tragedije v tej državi vseeno ni kriva država.......ti si začela "analizirati" takoj o tem, da je pa zaradi pomankanja denarja avto bil v slabem stanju, ker ni bil vzdrževan......pa so se ustavili zgolj zato, da bi zaprli vrta, ki jih verjetno sami niso zadosti dobro zaprli.......marsikomu se je to že zgodilo.......



Ne trdim, da je za vse nesreče kriva država.
A enostavno se mi zdi zelo neverjetno, da so tako reagirali ljudje, ki se vsakodnevno službeno ukvarjajo z (neustreznimi) ravnanji voznikov na naših cestah. Nekako se mi zdi to ob njihovem poznavanju razmer na cestah zelo naivno.
Zato sem razmišljala, in ne trdila! [sm=zmeden.gif], če je morda bil razlog za njihovo ustavljanje na odstavnem pasu, ko so dejansko že videli počivališče pred njimi, morda resnejši, torej da je šlo za dejansko okvaro vozila.
Kar, kot je bilo razbrati iz policijskih sporočil javnosti o neustreznem vzdrževanju njihovih vozil, ne bi bilo nič neverjetnega.



Drugače pa, ko prebiram komentarje na tej temi, se mi zdi, da ima država tudi pri tej nesreči kar nekaj ''prstov vmes''.
Od tega, da se ne izvede posodobitev železniškega omrežja, preusmeritev transporta na vlake, ustrezne posodobitve AC (razširitve, izboljšanja informacijske mreže ...), do tega, da se na samih cestah veliko premalo izvaja kontrola in sankcioniranje kršiteljev.
Bi verjetno vsaj malo pomagalo že kaznovanje tistih, ki zaradi ''izgube spomina'', ko se vozijo po naših cestah, začuda več ne poznajo mednarodno uveljavljenih pravil cestnega obnašanja, ki jih, takoj ko prestopijo meje, naenkrat čudežno spet poznajo.




IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Pa so se kljub temu ustavili na odstavnem pasu, ki je namenjen za okvarjena vozila, zgolj zato, da so zaprli vrata, čeprav so kilometer naprej imeli postajališče.......ker so le ljudje....


Seveda vsi delamo kikse, pogosto nam sreča ali boljše odločitve drugih udeležencev v prometu pomagajo, da se izognemo nesrečam.

Na žalost vedno ni tako.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
P.S.: Le zakaj večina voznikov spremeni svoj slog vožnje, ko prestopi mejo z Avstrijo? user posted image


Ja....v naselju lahko v Avstriji 70 voziš.......[sm=smiley2.gif]



Hja, marsikje pa tudi 30. Pa se tega praktično vsi držijo, četudi ni nikjer ležečih policajev.

V Sloveniji pa enostavno ''ne razumemo'', kako mora biti zgrajena hierarhija naselij in posledične cestne navezave.
Na temo napak na naših AC pa je diplomiralo že lepo število diplomantov. Določene naloge so zajele samo kratke odseke tras, pa so vseeno imele dovolj gradiva za analizirat. [sm=zmeden.gif]

P.S.: Hm, nekako je tudi tu posredi država. [sm=smiley36.gif]





IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Gospodje z DARSa verjetno niso tako usposobljeni kot reševalci, da bi ukrepali TAKOJ in bili v nekaj minutah fertik.......


Pa bi morali biti!
Da čimprej pridejo iz svojih baz, kjer so v pripravljenosti tudi za takšne dogodke, in na prizorišču ustrezno, po navodilih policistov ali po prej določenih protokolih, preusmerijo promet, označijo in zavarujejo cestišče, po potrebi ukrepajo še na nasprotnem pasu ipd.




IZVIRNO SPOROČILO: liliana
So ja....samo v Pragerskem vsak vlak preklopijo na novo lokomotivo in isto verjetno na Madžarskem.....ker prenova oz. elektrifikacija proge Pragersko - Hodoš se je šele lani začela.......in na določenih delih proge moraš iz potniškega vlaka iti na avtobus, se pelješ 20 km z avtobusom in greš spet na vlak......kako delajo s tovornimi vlaki nimam pojma.....opažam pa, da se jih vozi precej manj, kot pred letom ali dvema......


Le zakaj je bila ob prebiranju tega tvojega besedila bila moja prva misel, da je to spet zadeva, ki se tiče države? [sm=smiley36.gif]

Določeni projekti se valjajo po predalih že več deset_letij, na poti do njihovih realizacij pa so gore ovir in izgovorov. Na žalost.




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 12:43:49)

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

glede na to, da res ne moreš preteklosti spremeniti, si dajmo vsi enkrat to zapomnit in naučit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OBVEZNO POGLEDAT LINK!!!!!

Ja, je vredno toliko klicajev

http://www.nastirihkolesih.si/pravilno-razvrscanje-v-primeru-nesrece-na-avtocesti/



ja, je vredno toliko klicajev

dodajam samo dve opombi:
- to ni pravilno razvščanje samo v primeru nesreče, ampak pri vseh zastojih, ne glede na vzrok; vmesni koridor mora ostati za nujne vožnje!
- kar manjka, je razvrščanje v primeru 3 (ali več) kolon, četudi je takšnih mest pri nas malo: takrat se varnostni koridor naredi med skrajnima levima kolonama, kolone na desni strani se vseeno formirajo tako, da je odstavni pas prazen




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 12:45:18)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
upam, da se bo iz te katastrofe izcimilo na dolgi rok vsaj nekaj dobrega: da bodo stanovski kolegi še bolj nepopustljivi do tovornjakarjev. da bi vsakemu v možganih zasvetila rdeča lučka: bemti, v sloveniji sem....pozor, ne delaj neumnosti! drži se vseh pravil...tak kot jim čez mejo....



tudi jaz tako upam




LuLu -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 16:47:15)

jaz se pa spomnim nešteto stavkov... "Upam, da se bo kaj dobrega iz tega izcimilo" pa se ne spomnim, da bi kje bilo kaj dobrega... pijan človek povozil 3 mlade ljudi... še vedno se alkohol dobi v trgovini za 1 €, še vedno ni obveznega zdravljenja za povzročitelje nesreč, pod vplivom drog in alkohola,...

ne verjamem, da se bo kaj izcimilo iz tega... oz. 1% možnosti dajem, ker so bili v nesreči policaji in so močen organ, da naredi štalo pri CP predpisih in kaznih... če bodo hoteli.




Stanislava_ -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 18:37:22)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg




za tem rešilcem bi se morali peljatii še policisti, poslikati vse ljubitelje svojih konjičkov, ki se jim ne da zapeljati malo v sneg in jim samo poslati kazni domov....samo parkrat bi to naredili po kaki nesreči, pa da vidiš, kakšen tunel bi naslednjič delali...ker ljudi šola samo, ko jih butneš po denarnici.l..in to konkretno.




Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.




liliana -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 19:06:05)


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kolikor je meni znano, so v tej nesreči reševalci prišli v nekaj minutah......imeli so pripravljen celo helikopter, ki pa ni bil potreben, ker so lahko zadevo rešili.....in ni mi jasno, zakaj se zdaj pri tej nesreči spet pojavlja to medijsko pumpanje, da so reševalci prišli prepozno.....v eni minuti pa ne more biti rešilec tam.......

Gospodje z DARSa verjetno niso tako usposobljeni kot reševalci, da bi ukrepali TAKOJ in bili v nekaj minutah fertik.......



Z vsem v tvojem postu se strinjam, razen s temle. Prav je, da medijsko pumpajo neumikanje reševalcem, v bistvu se to še premalo trobi, ker pri nas je to res težava. Bili so prvi reševalci v nekaj minutah, gasilsko vozilo in ostali so imeli pa velike težave in ko so že utrli pot so vozniki zadevo zaprli nazaj, namesto da bi obstali tam kjer so bili.
Pogolej si malo in si predstavljaj sebe, kako ukleščena v avtu čakaš rdeč tovornjak, ki se s težavo prebija skozi kolono:
https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg

https://www.youtube.com/watch?v=Qb0dZyyO0sc

https://www.youtube.com/watch?v=ihkVBBThAnE



Govorim o tem, da so v dotičnem primeru reševalci prišli praktično takoj......

Se mi pa vseeno zdi malo iluzorno pričakovati, da bo pa rešilec, gasilci in policaji imeli prosto pot......res da, se jim pot lahko oz. mora olajšati, povsem proste pa ne bodo imeli nikoli......še posebno na avtocesti v prometni konici, ko se ljudem mudi v službo.......in vprašanje je, kako bi kateri od nas, ki tukaj "pametujemo" odreagiral v taki situaciji......jaz se rešilnemu vozilu sicer vedno umaknem, če sem nekje na ravnem......ko sem pa bila v križišču, pred rdečo lučjo na semaforju, rešilec pa za mano, pa se nisem imela kam umakniti, še posebno, ker sta bila levo in desno od mene avta (prostora za umik v desno in levo pa ni bilo), razen, da bi šla v križišče ob rdeči luči, to pa si nisem upala, ker bi ogrozila svoje življenje.......in če bi me kamera takrat snemala, bi tudi izgledalo, da oviram delo reševalca in ogrožam zdravje tistega, ki vkleščen čaka nekje rdeč tovornjak........

No evo, ovce brez pameti!!!

http://www.24ur.com/foto-v-casu-nesrece-na-nasprotnem-voznem-pasu-avtoceste-igrali-badminton.html


Tu bom pa kar skopirala en komentar, ki je bil objavljen pod člankom iz tega linka.....in osvetli take tragične zadeve tudi z druge plati.......ni vse le črno in belo.......

Jaz sem imel tole sreco ali nesreco, da sem pri tej nesreci imel priloznost uzivat od 19 ure pa skoraj do polnoci, ko se je do nas pripeljal Policijski kombi in dovolil obrniti osebna vozila. Tako da smo se nato peljali par kilometrov po levi strani AC, do cestninske postaje, kjer smo lahko zamenjali stran AC. Na ostalem odseku je ograja fiksna in prehod z ene starni AC na drugo ni mozen. V tej nesreci sem bil presenecen, da je bil res hitro sproscena sredina AC, ki pa skoraj ni bila uporabljena, saj so vsa resevalna vozila in gasilska vozila prisla do nesrece raje po drugi strani, kjer je bil izvoz veliko blizje. Ampak vsaj zadnji Km takoj za nesreco je bil v sredini popolnoma sproscen. Policaji prometne policije so uspeli priti do mesta nesrece po 2. urah in so sele takrat zaceli ugotavljat, kaj je botrovalo nesreci. V 1 uri so odpeljali vse poskodovane, ki so jih morali s tehnicnim ukrepom resevat iz vozil gasilci. Zakaj pa so se ljudje zabavali na AC, ker ni bilo nobenega obvescanja. Nihce nam ni nic povedal. Prav tako se ne rabite bati, da je kdo pripeljal kaksno vodo. Vsi ta srecni so imeli s sabo kaj vode, tako da je slo lazje. Me pa res zanima junak, ki bi bil sposoben prezivet vseh 5 ur na miru v avtu, tudi jaz sem ga zapustil s svojo 2 leti staro hcerko, saj bi se drugace v prvih 2 urah prevec skuhala v avtomobilu. Jaz badmintona 200 m za nesreco nisem videl, smo pa bili vsi izven avta vsaj za nekaj casa. Pa tako so se tudi sirile novice od ust do ust, saj uradnega obvestila ali vode ni bilo. Pa kdo je dal novinarjem objavo, da je bila AC zaprta samo 2,5 ure, nato pa so sprostili promet po osdtavnem pasu. To je bilo res proti Lj. Kot pa sem zgoraj napisal, so proti MB malo pred polnocjo obrnili avtomobile in nam dovolili voznjo v nasprotno smer po levi strani AC do izvoza Vransko. To je pa bilo edino obvestilo, smo pa ga bili veseli, glede nato, da so AC odprli sele ob 2:30, ce sem pravilno zasledil porocila v medijih.

Le zakaj je bila ob prebiranju tega tvojega besedila bila moja prva misel, da je to spet zadeva, ki se tiče države? user posted image

Določeni projekti se valjajo po predalih že več deset_letij, na poti do njihovih realizacij pa so gore ovir in izgovorov. Na žalost.


Tiče se obojega.....države in državljanjanov......če želimo imeti železnico, je pač treba potrpeti 2 leti ob gradnji.....in vzeti to v zakup......

in v tem dotičnem primeru to ne bi rešilo težave......tovornjaki se bodo vseeno znašli na cesti.....vprašaj kake kolege, ki delajo v kaki firmi na kak način jim blago dostavljajo po Evropi......s kamioni ali z vlakom......še posebno, če želi kupec imeti blago v roku dveh ali treh dni......[sm=smiley2.gif] Se ti recimo pokvari avto, ki ga nujno rabiš in želiš, da je v nekaj dneh popravljen.....zamenjati morajo del, ki pa je nekje v Nemčiji.....a misliš, da ti ga bodo z vlakom poslali......?




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 20:37:44)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Se mi pa vseeno zdi malo iluzorno pričakovati, da bo pa rešilec, gasilci in policaji imeli prosto pot......res da, se jim pot lahko oz. mora olajšati, povsem proste pa ne bodo imeli nikoli......še posebno na avtocesti v prometni konici, ko se ljudem mudi v službo.......in vprašanje je, kako bi kateri od nas, ki tukaj "pametujemo" odreagiral v taki situaciji...


liliana,
bi se strinjala s tabo, če ne bi imela za sabo že veliko prevoženih kilometrov po AC, predvsem po Avstriji. Ko sem tam prvič obstala v zastoju, sem samo debelo pogledala, ko sta se mirno in brez izjem formirali koloni z vmesnim koridorjem. Tako da vem, da se brez nekih velikih težav to da izvesti. Tudi v urah gneče, ko so ljudje hiteli. Doživeto dovoljkrat, da lahko potrdim, da sistem deluje.
Edine izjeme, ki niso spoštovale pravil, ali so mislile, da smo se ostali blagovolili umakniti njihovi pomembnosti, so po koridorju vozile s tablicami držav iz naše nekdanje skupne države. [sm=zmeden.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.jaz se rešilnemu vozilu sicer vedno umaknem, če sem nekje na ravnem......ko sem pa bila v križišču, pred rdečo lučjo na semaforju, rešilec pa za mano, pa se nisem imela kam umakniti, še posebno, ker sta bila levo in desno od mene avta (prostora za umik v desno in levo pa ni bilo), razen, da bi šla v križišče ob rdeči luči, to pa si nisem upala, ker bi ogrozila svoje življenje.......in če bi me kamera takrat snemala, bi tudi izgledalo, da oviram delo reševalca in ogrožam zdravje tistega, ki vkleščen čaka nekje rdeč tovornjak........


ko vozniki na drugih krakih cest slišijo sireno, se praviloma vsi veliko previdneje peljejo v križišče in skoraj vsi počakajo, četudi imajo zeleno
je pa [sm=hudicek1.gif], če se ravno najde en pametnjakovič, ki ne razume, da se reševalcem mudi z razlogom ... in pač pelje, ker ima zeleno luč ...[sm=zmeden.gif]


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Policaji prometne policije so uspeli priti do mesta nesrece po 2. urah in so sele takrat zaceli ugotavljat, kaj je botrovalo nesreci.
Nedopustno. Kakor tudi, kako dolgo so morali čakati ljudje v kolonah, preden so jih končno preusmerili.

Zakaj pa so se ljudje zabavali na AC, ker ni bilo nobenega obvescanja. Nihce nam ni nic povedal.
Tudi to se mi zdi zelo nesprejemljivo, če se informacije niso javile niti preko radia. Drugače pa bi v takšnih primerih moralo delovati tudi obveščanje po (dovolj gosto razporejenih) info tablah na samih AC in preko interneta. Upam pa, da ta čakajoči ni ravno pričakoval, da se jih bo obveščalo od avta do avta, vsakega posebej.


Me pa res zanima junak, ki bi bil sposoben prezivet vseh 5 ur na miru v avtu, tudi jaz sem ga zapustil s svojo 2 leti staro hcerko, saj bi se drugace v prvih 2 urah prevec skuhala v avtomobilu.
To se zdi tudi meni iluzorno pričakovati. Mislim, da je veliko bolje iti iz avta in se malo razgibati. Po toliko urah čakanja morajo nekateri tudi lulat.

Ležanje na ležišču in igranje badmintona na nasprotnem voznem pasu pa je bilo morda res pretirano. A je vseeno logična reakcija na pretirano počasno odzivnost pristojnih služb.
In sedaj dobra zgodba za medije.





IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tiče se obojega.....države in državljanjanov......če želimo imeti železnico, je pač treba potrpeti 2 leti ob gradnji.....in vzeti to v zakup......

in v tem dotičnem primeru to ne bi rešilo težave......tovornjaki se bodo vseeno znašli na cesti.....vprašaj kake kolege, ki delajo v kaki firmi na kak način jim blago dostavljajo po Evropi......s kamioni ali z vlakom......še posebno, če želi kupec imeti blago v roku dveh ali treh dni......[sm=smiley2.gif] Se ti recimo pokvari avto, ki ga nujno rabiš in želiš, da je v nekaj dneh popravljen.....zamenjati morajo del, ki pa je nekje v Nemčiji.....a misliš, da ti ga bodo z vlakom poslali......?


če bi šlo za 2 leti, bi marsikdo razumel
v naši državi pa se veliko takih projektov raztegne na (vsaj) 20 let [sm=zmeden.gif]

če pa se slučajno prej zaključijo, pa se zagotovo čez nekaj mesecev lotijo kakšnega popravila ali spremembe [sm=smiley26.gif]


je razlika, ali se po cesti pelje 10 ali 100 tovornjakov; 10, ker se ostalih 90, ki so namenjeni v daljne kraje, preusmeri na železnico, ali pa vseh 100 tlači naše AC
razumljivo je, da se ves promet ne more preusmeriti na vlake, tega niti noben ne pričakuje;
a naše AC je treba razbremeniti
in narediti naše ceste varne; tudi s kaznovanjem tistih, ki (potencialno) ogrožajo sebe in druge




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 20:39:44)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.




RIJA* -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 21:07:24)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



https://www.youtube.com/watch?v=k24fjG1ueQg




za tem rešilcem bi se morali peljatii še policisti, poslikati vse ljubitelje svojih konjičkov, ki se jim ne da zapeljati malo v sneg in jim samo poslati kazni domov....samo parkrat bi to naredili po kaki nesreči, pa da vidiš, kakšen tunel bi naslednjič delali...ker ljudi šola samo, ko jih butneš po denarnici.l..in to konkretno.




Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.

verjemi, da delajo.

ampak je to klinčevo delo...ko imaš dodeljenih 15 kilometrov, ki jih lahko v šihtu prevoziš..

za dober dan pa vem, da prednjačijo policisti na naši južni meji....ko prečkamo na primorskem....katastrofa....pri nas tega še nisem doživela...





RIJA* -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 21:08:09)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.


a sta vedve pred kratkim kak tiket fasale? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Stanislava_ -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 21:15:46)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.


a sta vedve pred kratkim kak tiket fasale? [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]


Ne, zakaj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].


Ne opravljajo dela....kar se vidi na ACso radarji, ki čakajo na izvozih, včasih carina; edini, ki vozijo, so radarji na pol prazni pomurki od Murske do Lendave.




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 21:24:06)

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Kazni so že dovolj visoke, samo policija in carina naj začno opravljati svoje delo. Mogoče za začetek pozdravljati z dober dan. Verjamem, da jim bo potem tudi delo naprej steko.


Se strinjam.


a sta vedve pred kratkim kak tiket fasale? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]


Jaz ne.
Pogrešam pa več policijskih kontrol, posebej na kritičnih mestih.
Včasih enostavno ne morem verjeti, kaj vse na naših cestah dogaja. Policistov pa takrat seveda nikjer.[sm=zmeden.gif]

Vidim pa jih praviloma tam, kjer ni resnih nevarnosti, so pa dobre točke za pobiranje denarja za brezvezne prekrške. [sm=smiley36.gif]




petea -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 21:33:15)

-




nananaja -> RE: Nesreča na avtocesti (12.6.2014 21:39:42)


IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ena domača anekdota:

V našem kraju trenutno obnavljajo kanalizacij, zato je med drugim delno zaprta tudi glavna cesta.
Delavci so 'seveda' z opremo napolnili tudi pločnik, tako da pešcem ni preostalo drugega, kot da gredo po cesti (ali zelo daleč naokrog).

Ko je moj dragi tako skoraj povozil peško, ki ji je na cestišču zdrsnilo, je poklical policijo, naj naredijo red in zahtevajo od izvajalcev, da pešcem sprostijo pločnik.
Je policist izjavil, da oni niso pristojni za to.

'No, kadar me ustavite, mi vedno rečete, da morate skrbeti za varnost v prometu,' mu je odgovoril.

Drugi dan smo videli, da je pločnik spet postal prehoden.


Pešci na gradbišče ne smejo, izvajalci del pa naj bi označili zaporo za pešce in obhod... če delajo kot se zagre...




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>