Biti državljan Slovenije? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


RIJA* -> Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 9:48:47)

Se spomnim, kako smo nekoč bili ponosni, da smo Jugoslovani...potem po osamosvojitvi da smo Slovenci!

Kaj pa danes? Mah, skoraj sram me je da sem slovenka....[sm=smiley13.gif]

Kaj pa vi mislite, kako se počutite? Koliko vam to sploh pomeni? Če sploh kaj?

Če bi imeli možnost, bi spakirali?




petea -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 10:14:34)

Mene je tako sram, da najmlajšemu sploh več nisem določila narodnosti. [sm=zmeden.gif]

malo šale - a ne več daleč od resnice

Da mali nima določene narodnosti, sem izvedela čisto slučajno pred nekaj dnevi, ko sem urejala čisto druge zadeve.

Referent s takrat, pred leti, dovolj pomembnim priimkom in še bolj vplivnim sorodnikom je očitno bil najboljši kandidat za uradniško mesto - tako dober, da seveda ni vedel niti tega, v katero UE spadamo, ne kateri printer natisne liste iz njegovega računalnika, ne, da je potrebno vnesti v bazo narodnost otroka, če je podatek naveden na obrazcu
pač v stilu kolumne: treba zaposliti 'ološ', najboljši se bodo že znašli
http://www.siol.net/priloge/kolumne/miha_mazzini/2014/01/socialni_nateg.aspx


ko vidim, kam smo tako z neumnostmi kot s pasivnostjo in nevednostjo pripeljali svojo idilično deželo, se pogosto zgrozim
tako da, ja, tujina, četudi vsaj za nekaj časa, je vedno odprta možnost




noranate -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 10:42:02)

Nič dobrega in lepega to danes ne pomeni, razen če si med tistimi priveligiranimi in si pri koritu [sm=smiley13.gif]. Drugač pa je to slika današnje ljube, samostojne,....http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=189007




noranate -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 10:42:43)

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek.asp?ID_clanka=189007




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 10:49:22)

joj ne govori, ravno prej sem gledala ta video[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.1.2014 10:56:45)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 10:59:13)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

In kje je tu delovna inšpekcija???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ali mu je dovoljeno vse, ker se slika z Alenčico zalo?


samo realno: kaj pa mu lahko? če mu delavci dajo soglasje[sm=zmeden.gif]




alda -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 11:06:33)

žal ni edini primer ta zgoraj naveden gospod.
Veliko delodajalcev igra prav na to noto: če nočeš vzeti ponujenega-bejž,saj jih 100 čaka na tvoje delovno mesto,
Vedo da je raja na psu in je za golo preživetje pripravljena delati tudi pod minimalcem, samo da prigarajo vsaj za 2-3položnici in malo pašte,ter mleka ,...da preživijo do naslednje plače.

ja in nobenega ponosa ne čutim več, da živim tukaj-sem pa bila v času Jugoslavije.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.1.2014 11:12:31)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 11:14:44)

Ankica....saj, na kozlanje mi je šlo, ko sem gledala, kakšne buče prodaja[sm=smiley13.gif]





aprilčica07 -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 11:19:40)

Tudi sama sem gledala prispevek včeraj. Za bruhat [sm=hudicek1.gif] Na frisu se mu vidi, da je pokvarjen do amena. Zaračunava parkirnino? [sm=hudicek1.gif] Res ostaneš brez vseh besed,

Me je sram, ampak prav nič nisem več ponosna, da sem Slovenka. [sm=smiley19.gif]




daddy -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 11:23:15)

Kot je nekoč rekla Svetlana Makarović ( in strinjam se z njenim pogledom na to ) - biti slovenec ( slovenka, bosanec/bosanka, madžar/madžarica, marsovec/marsovka ..... u name it ), to ni nekaj, na kar bi moral biti ponosen ali pa se tega sramovati, to preprosto SI. Nobenega vpliva nimaš na to, kje in kot kaj se boš rodil, torej si ne moreš lastiti zaslug za to in biti zaradi tega ponosen.

Podurhat kam drugam, kaj pa vem ..... sem imel priliko, takoj po služenju vojske, pa se iz različnih razlogov nisem odločil za to. Dva moja znanca takrat sta se, za Švico ( "obljubljena dežela", haha ), eden se je čez leta vrnil še bolj reven in zapufan, kot je bil prej ( pa tudi povsem zapit ), eden si je pa solidno pošlihtal in kolikor vem, še danes živi tam, ne ravno v vili s tremi bazeni, a dokaj soliden standard. Tako da to je spet tak-tak, ne. Je pa res, da so pri meni te odločitve padale v času, ko so pri nas še bile redne službe, plačani prispevki, poceni letovanja, poceni ozimnice, odlična zdravstvena oskrba, solidne penzije ....... skratka precej bolj človeku prijazno okolje, kot je dandanes.




daddy -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 11:24:40)


IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Tudi sama sem gledala prispevek včeraj. Za bruhat [sm=hudicek1.gif] Na frisu se mu vidi, da je pokvarjen do amena. Zaračunava parkirnino? [sm=hudicek1.gif] Res ostaneš brez vseh besed,

Me je sram, ampak prav nič nisem več ponosna, da sem Slovenka. [sm=smiley19.gif]


Če govoriš mogoče o slovitem gospodiču Šešoku, tistem, ki bi ukinil minimalne plače in naj mu delavci delajo zastonj, razumem tvoj gnev, a prej bi lahko bilo sram njega,




alda -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 11:29:31)

Mislim,da nas tukaj gori večina jE sram da živimo v taki državi Sloveniji med Slovenci,ki nimajo niti V od vesti in P-ja od poštenosti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




petea -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 12:37:52)


IZVIRNO SPOROČILO: alda
Veliko delodajalcev igra prav na to noto: če nočeš vzeti ponujenega-bejž,saj jih 100 čaka na tvoje delovno mesto,



Čudni Japonci - šefi si sami prepolovijo plačo, ko ne dosežejo zastavljenih ciljev [sm=zmeden.gif]:
http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/slaba-prodaja-polovico-nizja-placa-za-sefa.html

očitno še niso slišali za uspešnejše slovenske prijeme ...




liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 13:24:37)

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mislim,da nas tukaj gori večina jE sram da živimo v taki državi Sloveniji med Slovenci,ki nimajo niti V od vesti in P-ja od poštenosti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Zakaj pa bi tebe, ki imaš vse črke od vesti in poštenosti moralo biti sram, ker živiš med tistimi, ki niti V in P nimajo od vesti in poštenosti......?

Po moje bi tiste brez V in P moralo biti sram in ne tebe......

Drugače pa, ne ni me sram, da sem Slovenka.....ne vem zakaj se naj sramujem svoje identitete.......







pomlad08 -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 13:31:22)


IZVIRNO SPOROČILO: daddy

biti slovenec ( slovenka, bosanec/bosanka, madžar/madžarica, marsovec/marsovka ..... u name it ), to ni nekaj, na kar bi moral biti ponosen ali pa se tega sramovati, to preprosto SI. Nobenega vpliva nimaš na to, kje in kot kaj se boš rodil, torej si ne moreš lastiti zaslug za to in biti zaradi tega ponosen.



Tako nekako ja ... Ne štekam koncepta "biti ponosen na to, da si Slovenec/Srb/Američan" - pač, sem Slovenka, ker sem se rodila tu in to slovenskim staršem, ampak to me v ničemer ne definira, o sebi ne razmišljam kot o Slovenki, kot tudi o ostalih ljudeh, ki jih srečam, ne razmišljam in ne sodim na podlagi narodnosti ... In mi je v bistvu komplet vseeno, če bi bila kaj drugega, nima veze - mene definira to, kako živim, kako delam z ljudmi, kakšne so moje vrednote, kako vzgajam svoje otroke ... Slovenka gor al pa dol :)

Glede drugega dela teme - ali bi spakirala kam drugam. Uf, zelo težko. Mislim, da bi bila to zame čisto čisto zadnja opcija (če tu res ni bi bilo nobene službe za nobenega od naju, ampak bi sprobala vse možno pred tem korakom), ker sem zelo povezana s svojimi brati, sestrami, moževo družino, nečakci, vsi živimo v LJ in se pogosto videvamo in bi mi bilo zelo težko živeti kjerkoli daleč od njih.




nyna84 -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 13:36:52)


IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: alda
Veliko delodajalcev igra prav na to noto: če nočeš vzeti ponujenega-bejž,saj jih 100 čaka na tvoje delovno mesto,



Čudni Japonci - šefi si sami prepolovijo plačo, ko ne dosežejo zastavljenih ciljev [sm=zmeden.gif]:
http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/slaba-prodaja-polovico-nizja-placa-za-sefa.html

očitno še niso slišali za uspešnejše slovenske prijeme ...

[sm=smiley20.gif]

Mi še nismo tako daleč.

To je kot dresura psa. Pes je odraz svojega gospodarja (oz. njegovega vodenja).
Gospodar ima dve možnosti:

  • psa nabuta vsakič, ko ne izpolni njegovih pričakovanj
  • ugotovi,k je dela napako in jo odpravi, da bo pes opravil svojo nalogo


Mi smo še vedno pri prvi točki.

Pri vzgojnih prijemih so že ugotovili, da je prva točka napačna (še kazen lahko plačam). Do gospodarstva to še ni prišlo.




alda -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 13:52:18)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Mislim,da nas tukaj gori večina jE sram da živimo v taki državi Sloveniji med Slovenci,ki nimajo niti V od vesti in P-ja od poštenosti [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]


Zakaj pa bi tebe, ki imaš vse črke od vesti in poštenosti moralo biti sram, ker živiš med tistimi, ki niti V in P nimajo od vesti in poštenosti......?

Po moje bi tiste brez V in P moralo biti sram in ne tebe......

Drugače pa, ne ni me sram, da sem Slovenka.....ne vem zakaj se naj sramujem svoje identitete.......






Liljana preberi še enkrat: NI nas sram da smo Slovenci, Sram nas-mene je v kakšni Sloveniji živimo:
V sloveniji,ki jo svetu in nam predstavljajo samo pošteni, s čisto vestjo, delavni ,neizkoriščevalni Slovenci-predstavniki države Slovenije[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Izabelina -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 14:09:25)

sej sploh ne vem a nej napišem [sm=zmeden.gif] mah bom... samo, da bom besedo ponosna zamenjala za srečna...

Torej srečna sm, da živim v Sloveniji, da sm se tukej rodila, ker ne živim v kroničnem pomanjkanju, ker nismo v vojnem območju, ker nimamo dikatature niti verske fanatičnosti, ker smo ženske bolj ali manj enakovredne in enakopravne, ker mi nihče ne govori, da moram hodit okol zakrita pa pol metra za možem, ker lahko govorim z moškimi in me pri tem ni strah, da bi to kdo razumel kot onečaščenje družine in me recimo obredno pretepel do smrti, ker otrokom pri 5ih letnih ni treba it v rudnike, ker ne umiramo za malarijo, ker nas tigri in krokodili ne zvlečejo v divjino in pomalcajo... itd.

Da ne omenjam vseh čudovitih naravnih in kulturnih znamenitosti, ki jih lahko občudujem...
kar se tiče politike in gospodarstva, dvomim, da je v katerikoli drugi državi dejansko kaj dosti boljše...

evo pa se lahko začne nerazumevanje in čudenje, kaj za eno mišljenje sm spet napisala [sm=smiley36.gif]




nyna84 -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 14:50:31)


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

sej sploh ne vem a nej napišem [sm=zmeden.gif] mah bom... samo, da bom besedo ponosna zamenjala za srečna...

Torej srečna sm, da živim v Sloveniji, da sm se tukej rodila, ker ne živim v kroničnem pomanjkanju, ker nismo v vojnem območju, ker nimamo dikatature niti verske fanatičnosti, ker smo ženske bolj ali manj enakovredne in enakopravne, ker mi nihče ne govori, da moram hodit okol zakrita pa pol metra za možem, ker lahko govorim z moškimi in me pri tem ni strah, da bi to kdo razumel kot onečaščenje družine in me recimo obredno pretepel do smrti, ker otrokom pri 5ih letnih ni treba it v rudnike, ker ne umiramo za malarijo, ker nas tigri in krokodili ne zvlečejo v divjino in pomalcajo... itd.

Da ne omenjam vseh čudovitih naravnih in kulturnih znamenitosti, ki jih lahko občudujem...
kar se tiče politike in gospodarstva, dvomim, da je v katerikoli drugi državi dejansko kaj dosti boljše...

evo pa se lahko začne nerazumevanje in čudenje, kaj za eno mišljenje sm spet napisala [sm=smiley36.gif]

Zanimiv pogled. Ampak s tega zornega kota ponavadi res ne gledamo.
Primerjamo se z boljšimi (kaj nam manjka), nikoli s slabšimi (kaj pa imamo).

S tvojega vidika se imamo krasno. [sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.1.2014 15:01:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




mateyka -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 15:11:19)

jaz se držim besed G.B. Shawa: Domoljubje (patriotizem) je v bistvu prepričanje, da je določena dežela najboljša na svetu, ker ste bili v njej rojeni.

tako da jaz, kot pravi svetlana, to preprosto sem. ali mi je pa všeč kaj delajo v sloveniji ti elitisti na oblasti, ne to pa ne.

p.s. lilana, obstaja tudi možnost, da te je sram za enega drugega, ker se tako neprimerno vede. lahko bi mu rekli koletivni sram (ali ima kako uradno terminologijo v psihologiji - ali kdo ve?) mogoče (ker se čutiš povezanega v neko skupino/skupnost)? to je alda mislila, in vem, da veš, kaj je mislila povedat [sm=smiley2.gif]




Izabelina -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 15:17:06)

mhm, sam tuki zraven pa spada tudi tista kolektivna odgovornost, ki jo veliko ljudi zavrača... poleg tega, da si odgovoren za svoja dejanja si soudeležen tudi pri odgovornosti dejanj drugih... ampak, če za to ni podlage v zakonu (kar smo ugotovil v temi o varanju) potem za to ni podlage niti v državi...

men se zdi, da je blo enkrat že objavljeno, ampak ravno pri zgražanju nad taglavnimi inštancami, ki "vodijo" državo pride zelo prou tut tale filmčk: http://www.youtube.com/watch?v=XBmJay_qdNc





mateyka -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 15:17:18)


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Imamo ogromno potenciala, v geografskem, okoljskem, turističnem, kadrovskem smislu in v znanju...., a ga vestno in vztrajno zapravljamo.


ja, saj to je najbolj žalostno.. moj mož nas slovence ne razume (kako lahko tako pustimo srat vodstvu in kako oni nimajo niti malo občutka kolektivnosti in dolgoročnega pogleda, vizij..) in sej, ko bo čas da bo v kup prišla uboga gmajna - ne bo lepo..




Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>