RE: Biti državljan Slovenije? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:29:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Če bi imeli možnost, bi spakirali?

Imam to možnost in ne samo, da bi, temveč tudi bom. Polovico potrebnega zneska imam že prihranjenega in avgust 2015 se prav lepo bliža.

Drugače pa me ni čisto nič sram, da sem 3/4 Slovenka in 1/4 Hrvatica.


A maturirala pa boš pred odhodom......?

Drugače pa ti odhajaš že vsaj pet let.....tako da ti nič ne verjemem......[sm=jezicek.gif]




Kerensa -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:31:38)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
Če bi imeli možnost, bi spakirali?

Imam to možnost in ne samo, da bi, temveč tudi bom. Polovico potrebnega zneska imam že prihranjenega in avgust 2015 se prav lepo bliža.

Drugače pa me ni čisto nič sram, da sem 3/4 Slovenka in 1/4 Hrvatica.


A maturirala pa boš pred odhodom......?

Drugače pa ti odhajaš že vsaj pet let.....tako da ti nič ne verjemem......[sm=jezicek.gif]


Saj tega nisem napisala zato, da bi mi ti verjela. Odgovorila sem na avtoričino vprašanje.

Kar se pa mojih prejšnjih zamisli po odhodih tiče, je bila pa to želja po selitvi v New York. No, to se ne bo zgodilo, ker je za moje razmere predrago. Ostala bom lepo v Evropi.

Aja, pa verjetno mi bo prej uspelo maturirati, ja. Če mi pa slučajno ne bi, pa tudi nič hudega.




Frodo Bisagin -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:33:53)


IZVIRNO SPOROČILO: constanca

Tudi nam ni treba vec molcati in gledati kako se krade in unicuje. Smo en tak cuden narod, ki gleda in molci. Da ja ne bo kaj narobe.


Halpcevski, pohleven narod. Austogarska je dobro vzgojila svoje ovce - tiho bodi in delaj. KO gospodarja vec ni, se je hlapec odlocil, da bo gospodarcek. Pa ne zna in ne zmore. Zivel bo lahko dotlej, dokler bo imel za prodati nekaj od tistega, kar je ustvaril gospodar. Potem bo znova hlapec in znova bo tarnal nad svojo usodo. In seveda, vedno bodo drugi krivi.

Vprasanje identitete - za to, da si slovenec ne potrebujes znanja, ne sole, ne denarja. Ne potrebujes pameti, ne razumevanje, ne custvovanja. To pac si - ce ti je vsec ali ne.
Rodis se v vsakem primeru prvo kot clovek, sele potem kot nacionalno bitje.




liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:34:26)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Kar se pa mojih prejšnjih zamisli po odhodih tiče, je bila pa to želja po selitvi v New York. No, to se ne bo zgodilo, ker je za moje razmere predrago. Ostala bom lepo v Evropi.




Sretan ti put....pošlji kartico, ko boš prišla na željeno lokacijo nekje v Evropi......[sm=smiley1.gif]

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Aja, pa verjetno mi bo prej uspelo maturirati, ja. Če mi pa slučajno ne bi, pa tudi nič hudega.


Aha.....





Stanislava_ -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:36:28)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Razlika je bistvena - tisti, ki so jih dobili, so do devetdesetega to tudi ustvarili. Ustvarili tisto, kar so potem Bineti Potepineti naprej pokradli, samo da niso bili malenkostni, so vzeli kar cel blok.


Dobil je lahko le del tistih, ki so to ustvarili.....drugi del ni smel dobiti tistega, kar je ustvaril......



Večina je dobila - ali stanovanja ali ravno tako poceni kredite. Peščica ni dobila ničesar.
Peščica je dobila - cel blok in kredite, ki jih ne bodo vrnili.

Bistveno je razmerje in prispevek k ustvarjenemu. V prvem primeru je relativno pravičen - nekaj prispevka za nekaj dobljenega, v drugem je to nič ali malo prispevka za dobljeno vse.




Stanislava_ -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:37:57)

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Pa ne zna in ne zmore.


Ne, ne znamo biti v svoji državi.




Kerensa -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:38:13)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Kar se pa mojih prejšnjih zamisli po odhodih tiče, je bila pa to želja po selitvi v New York. No, to se ne bo zgodilo, ker je za moje razmere predrago. Ostala bom lepo v Evropi.

Sretan ti put....pošlji kartico, ko boš prišla na željeno lokacijo nekje v Evropi......[sm=smiley1.gif]

Bom, ampak saj veš, da ne tebi, kajne? [sm=smiley2.gif] Pa brez zamere.




liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:56:47)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_



Večina je dobila - ali stanovanja ali ravno tako poceni kredite. Peščica ni dobila ničesar.
Peščica je dobila - cel blok in kredite, ki jih ne bodo vrnili.

Bistveno je razmerje in prispevek k ustvarjenemu. V prvem primeru je relativno pravičen - nekaj prispevka za nekaj dobljenega, v drugem je to nič ali malo prispevka za dobljeno vse.


V stanovansjki sklad je pa plačeval vsak....tako tisti, ki si je najemal kredite za hišo kot tisti, ki si jih ni......

Drugače pa vsakega kredita v Jugoslaviji pa tudi ni vsega pojedla inflacija.....tiste v 80 letih ja, one prej pa ne.......

In prispevek k ustvarjenemu pri Jazbinškovem zakonu tudi ni bil ravno pravičen.....ker so se hitro našli iznajdljivi, ki so na račun babic, tet, stricov itd.....kupovali po dve, tri ali več stanovanj.......






liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:57:36)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Bom, ampak saj veš, da ne tebi, kajne? [sm=smiley2.gif] Pa brez zamere.


Seveda vem, da ne meni.....se boš pa že nekako znala na RR pohvaliti....tako da bom že zvedela.......[sm=jezicek.gif]




Kerensa -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 20:58:58)

Če se bom imela s čim pohvaliti, se zagotovo bom. Ne vem pa, ali na RR ali kje drugje. S samo selitvijo se ni pa kaj posebej hvaliti, dokler je najemnina primerljiva s slovensko in dokler letalska vozovnica stane manj, kakor moj povprečen petkov nakup (za čez vikend) v lokalnem supermarketu.




Stanislava_ -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 22:14:07)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

ker so se hitro našli iznajdljivi, ki so na račun babic, tet, stricov itd.....kupovali po dve, tri ali več stanovanj.......


Tudi takšni so bili, ampak ne v večini. Še enkrat, bistveno je razmerje - velika večina je dobila veliko večino, kjer sicer lahko razpravljamo v nedogled, kako pravično je bilo, ampak, bilo je vsaj približno pravično za vsakega, ker skoraj vsak je nekaj dobil iz skupnega. Danes si je zanemarljiva manjšina prilastila veliko večino.




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 22:43:58)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Če se bom imela s čim pohvaliti, se zagotovo bom. Ne vem pa, ali na RR ali kje drugje. S samo selitvijo se ni pa kaj posebej hvaliti, dokler je najemnina primerljiva s slovensko in dokler letalska vozovnica stane manj, kakor moj povprečen petkov nakup (za čez vikend) v lokalnem supermarketu.



šapni dušo [sm=smiley36.gif] gdje ćeš[sm=smiley36.gif]




Kerensa -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 23:09:25)

Če bi (me) bolj pozorno spremljala na FB, bi že vedela. [sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (29.1.2014 23:13:18)

isusove rane [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

ne spremljam tam, ne tu pozorno [sm=smiley36.gif] uletim, pa odletim [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 8:09:05)

ko že misliš, da si slišal vse....

http://www.siol.net/novice/gospodarstvo/2014/01/sef_nkbm_ales_hauc_na_dunaj_potuje_z_letalom_prek_gradca.aspx

[sm=hudicek1.gif]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.1.2014 11:11:48)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 11:25:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Tudi takšni so bili, ampak ne v večini. Še enkrat, bistveno je razmerje - velika večina je dobila veliko večino, kjer sicer lahko razpravljamo v nedogled, kako pravično je bilo, ampak, bilo je vsaj približno pravično za vsakega, ker skoraj vsak je nekaj dobil iz skupnega. Danes si je zanemarljiva manjšina prilastila veliko večino.


Ravno to, da je takrat po jazbinškovem zakonu velika večina dobila veliko večino družbenega premoženja praktično zastonj...daje danes legitimnost vsej ostali zanemarljivi manjšini, ki si je prilastila večino nekoč družbenih podjetij praktično zastonj......




kalisi -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 13:12:23)


IZVIRNO SPOROČILO: aknela123

tudi sama večkrat razmišljam kot Izabelina. Pa še nekaj - ko me kaj boli ali mi zboli otrok, vem, da lahko grem k zdravniku brez razmišljanja kaj bo pa zdaj ko nimam urejenega zdravstvenega zavarovanja - imamo zdravstveni sistem kot ga velike države lahko samo sanjajo (čeprav nas v zadnjih časih nekaj drugače prepričujejo).


Mhm, bom spet govorila iz izkušenj in ne iz rekla kazala itd. Naš zdravstveni sistem velike države res lahko samo sanjajo in na srečo se jim sanje ne uresničijo. Razen, če ni bilo išljeno "veliko držav lahko samo sanja"? Npr. Nemčija in izkušnje s pediatrijo. Sistem socialnih prispevkov, torej javno zdravstvo kot ga poznamo pri nas, ti nudi precej več, kot pri nas. Prostori pediatrične klinike, na katero hodiva z hčerko, so urejeni izjemno sodobno. Ne le, da imajo v vhodni avli urejeno posebno čakalnico z igračami za najmlajše in da vsaka mamica ali oče z dojenčkom dobi svojo sobo, v kateri v miru otroka pripravi na pregled (v sobi je igralni kotiček, ogrevana mizica itd.), nato pride sestra, ki dojenčka zmeri, stehta itd., nato pride zdravnik, ki opravi ostale preglede, nato pride sestra, ki otroka cepi, če je to potrebno. Skratka, ne rabiš letat z nagim dojenčkom sem in tja od enega do drugega prostora, kot je to bilo pri pediatru v Sloveniji. Dojenčka sem morala celo slačiti na hodniku!!! Ne rečem, da je pri vseh pediatrih tako, a tam kjer smo živeli v Slo, je bil pač v bližini na voljo samo ta.

V Italiji pa imam izkušno s porodnišnico, kjer je rodila moja kolegica in sem šla k njej na obisk par ur po rojstvu hčerke. Porodnišnica prav tako super sodobno opremljena. Vsaka porodnica ima svojo sobo, v kateri je navadna zakonska postelja in ne kakšna bolnišnica. Tako lahko partner kar pri njej prespi, če to želi. V vsaki sobi je kad za porod v vodi, razna viseča oprijemala, da lahko nosečnica hodi med popadki. Banjica in previjalna za dojenčka, posteljica, pritrjena k materini postelji. Seveda tudi kopalnica in wc. V skupnih prostorih pa so urejeni Tv prostor in kuhinja z jedilnico, kjer ti lahko pridejo domači kaj skuhati, če ti njihova hrana ne ustreza. Osebje pa je bilo tudi zelo prijazno.

Kar hočem povedati je, da se pri nas naš zdravstveni sistem kuje v zvezde, s čimer je seveda tiste, ki razmer drugje ne poznajo, čisto lepo prepričati, kako smo oh in sploh. Le zakaj so Štajerke na veliko hodile rojevat v Avstrijo??? Menda ne zato, ker je tam slabše kot pri nas??? Tisti, ki imamo izkušnje iz drugih državah, vemo, da je precej poceni propagande. Na žalost. Pa ne rečem, da je v Italiji ali Nemčiji vse super. Ni, ampak, slovenski zdravstveni sistem je daleč od tega, kar nas pripričuje politika.




RIJA* -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 13:22:09)

ja, tudi jaz se samo nasmehnem, ko ljudje tak šimfajo zdravstvo drugod [sm=smiley1.gif] moje izkušnje iz tujine so milo rečeno...hotelske [sm=smiley1.gif]

verjetno mislijo Ameriko...kjer pa je res luksuh biti bolan[sm=smiley19.gif]




kalbo -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 15:46:44)

Men se je malo prej dobesedno obrnilo, ko sem poslušal Dušana Šešoka. Ta si ne zasluži drugega, kot to, da se mu uresniči sprenevedanje: "zame nihče ne dela", pa da vidmo, če bo lahko sam lotu vezja skupaj baraba pokvarjena.




Stanislava_ -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 17:54:01)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Tudi takšni so bili, ampak ne v večini. Še enkrat, bistveno je razmerje - velika večina je dobila veliko večino, kjer sicer lahko razpravljamo v nedogled, kako pravično je bilo, ampak, bilo je vsaj približno pravično za vsakega, ker skoraj vsak je nekaj dobil iz skupnega. Danes si je zanemarljiva manjšina prilastila veliko večino.


Ravno to, da je takrat po jazbinškovem zakonu velika večina dobila veliko večino družbenega premoženja praktično zastonj...daje danes legitimnost vsej ostali zanemarljivi manjšini, ki si je prilastila večino nekoč družbenih podjetij praktično zastonj......


Daj no.
To, da so bile vse srečke na srečelovu dobitne (in da je ša kakšna babica kakšno šenkala), ne daje legitimnosti nikomur, da dobitke pokrade!!!




Stanislava_ -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 17:58:13)

IZVIRNO SPOROČILO: kalisi

Kar hočem povedati je, da se pri nas naš zdravstveni sistem kuje v zvezde, s čimer je seveda tiste, ki razmer drugje ne poznajo, čisto lepo prepričati, kako smo oh in sploh. Le zakaj so Štajerke na veliko hodile rojevat v Avstrijo??? Menda ne zato, ker je tam slabše kot pri nas???


Zdravstvo ni hotel, ampak v osnovi zdravstvo (čeprav je določena mera udobja zaželena).

Če že primerjate zdravstvo, primerjajte BISTVENO, to je zdravje.

Smrtnost dojenčkov Slovenija 4,7 promila
                                Avstrija   5,0 promila
                                Italija      6,0 promila
                                Švedska  3,5 promila





Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.1.2014 18:47:14)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




liliana -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 20:11:22)


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Daj no.
To, da so bile vse srečke na srečelovu dobitne (in da je ša kakšna babica kakšno šenkala), ne daje legitimnosti nikomur, da dobitke pokrade!!!



Seveda daje.....vsaka mala kraja, vsaka mala prevara daje legitimnost večji kraji, večji prevari......samo mi male kraje opravičujemo in s prstom kažemo le na večje.....oz. govorimo celo obratno, da velika kraja daje legitimnost mali kraji.......in smo tam kaj je bilo prej ali kura ali jajce......in ne moremo zaključiti začaranega kroga......

Drugače pa ceno jazbinškovega talanja fletov džabe plačujemo še danes.......in verjetno jo bodo še naši otroci.......




Stanislava_ -> RE: Biti državljan Slovenije? (30.1.2014 20:42:13)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


Daj no.
To, da so bile vse srečke na srečelovu dobitne (in da je ša kakšna babica kakšno šenkala), ne daje legitimnosti nikomur, da dobitke pokrade!!!



Seveda daje.....vsaka mala kraja,


Loterija ni kraja.




Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>