|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares....EU ...
12.9.2013 12:19:55   
liliana
Handelsblatt: ECB zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč ESM
 
Potek sanacije bank v Sloveniji naj bi bilo tudi ena od tem petkovega srečanja finančnih ministrov evrske skupine 
Evropska centralna banka (ECB) je zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč iz stalnega mehanizma za zagotavljanje finančne stabilnosti (ESM), Reuters povzema pisanje nemškega poslovnega časopisa Handelsblatt. Ta se sklicuje na neuradne vire iz Bruslja.

http://www.finance.si/8347070/Handelsblatt-ECB-zainteresirana-da-Slovenija-zaprosi-za-pomo%C4%8D-ESM
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 16:24:56   
daddy
To bi v končni fazi najbrž pomenilo prihod zloglasne "trojke". Ki bi nam prinesla nakako toliko "dobrega", kot je Grčiji in še nekaterim.

Cause I DO like a lot, ti ne bom zatežil, če navijaš za to varianto, a tu pač ostajama na različnih bregovih ( no big deal, right?). Meni se še vedno zdi, da so smernice Bruslja napačne in prinašajo prej dodaten problem kot rešitev, sicer pa živi bili pa videli. Only time will tell.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:06:34   
Colt
Definitivno so smernice Bruslja neskončnokrat bolj blizu zdrave pameti, kot pa naš sistem, kateri je namenjen samo jemanju najnižjim oblikam življenja v Zloveniji! V bistvu bom začuden, če ne bo tekla kri!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:17:43   
daddy
OK, Coltie, v našem primeru mora še prej steči Kalbov krigl pira ( x2, 3, 4 ...... ). Drugače pa, smernice Bruslja kot take služijo zgolj enemu ( zelo maljhnemu ) procentu ljudi, vsem ostalim pa kopljejo zelo globoko jamo, žal. S tabo se je sicer načeloma celo možno strinjat, kar se tiče javne uprave - pod pogojem, seveda, da najprej razčleniš, kateri del te zloglasne JU jemlje preveč ( gasilci? policisti? šolniki? medicinske sestre? raznorazne komisije za pregled delovanja komisije za nadzor ene tretje komisije ..... ? ).
A če gre debata ( katerakoli ) v to smer, ne boš nikoli prišel do konca in je niti nima smisla nadaljevati. Potem je stokrat bolje, da se vrnemo do Kalbovega pira in .......... user posted image .

< Sporočilo je popravil daddy -- 12.9.2013 18:19:21 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:21:58   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Handelsblatt: ECB zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč ESM



Meni ze samo naslov pove vse.

A ni normalno, da ima vsaka banka interes imeti čim več kandidatov za kredite in posojila. Zakaj neki le user posted image

Hmmm, morda iz človekoljubja user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 12.9.2013 18:22:49 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:31:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

To bi v končni fazi najbrž pomenilo prihod zloglasne "trojke". Ki bi nam prinesla nakako toliko "dobrega", kot je Grčiji in še nekaterim.

Cause I DO like a lot, ti ne bom zatežil, če navijaš za to varianto, a tu pač ostajama na različnih bregovih ( no big deal, right?). Meni se še vedno zdi, da so smernice Bruslja napačne in prinašajo prej dodaten problem kot rešitev, sicer pa živi bili pa videli. Only time will tell.


Preberi si v tem linku kaj pomeni likvidacija dveh najmanjših bank v državni lasti......in kaj bo pomenila sanacija dveh največjih slovenskih bank.....toliko denarja Slovenija ne more zagotoviti.....

In že od začetka mandata te vlade (oz. že prej) je bil končni scenarij to, kar se nam bo zdaj zgodilo.....saj se že ves čas v narekovajih govori, da za sanacijo bank nimamo denarja......

http://www.finance.si/8347095/Kako-sta-Jazbec-in-%C4%8Cufer-iz-mini-ban%C4%8Dic-naredila-sistemsko-ban%C4%8Dno-krizo


(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:38:47   
daddy
Sem prebral, Lili. Tako mnenje ima pač Jože P. Damijan. Meni je ta ekonmist zelo relativno kredibilen, kot tudi finance.si na splošno. To seveda ne pomeni, da morda nima prav.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:39:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Handelsblatt: ECB zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč ESM



Meni ze samo naslov pove vse.

A ni normalno, da ima vsaka banka interes imeti čim več kandidatov za kredite in posojila. Zakaj neki le user posted image

Hmmm, morda iz človekoljubja user posted image


Torej ti ni treba brati več tistega, kar piše spodaj ali ob strani, ker že naslov pove vse.......user posted image

Jaz sem včeraj v Lejdi prebrala: Tanja Ribič zapušča Slovenijo!.....ko pa sem potem prebrala še tekst, pa se je izkazalo, da gre le v Črno Goro snemat film....user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:42:04   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Handelsblatt: ECB zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč ESM



Meni ze samo naslov pove vse.

A ni normalno, da ima vsaka banka interes imeti čim več kandidatov za kredite in posojila. Zakaj neki le user posted image

Hmmm, morda iz človekoljubja user posted image


Torej ti ni treba brati več tistega, kar piše spodaj ali ob strani, ker že naslov pove vse.......user posted image

Jaz sem včeraj v Lejdi prebrala: Tanja Ribič zapušča Slovenijo!.....ko pa sem potem prebrala še tekst, pa se je izkazalo, da gre le v Črno Goro snemat film....user posted image


Ne, no, Lili ..... ajde poskusimo enkrat brez sarkazma, pa rečmo, da tema sama kot taka ni namenjena kreganju?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:44:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Sem prebral, Lili. Tako mnenje ima pač Jože P. Damijan. Meni je ta ekonmist zelo relativno kredibilen, kot tudi finance.si na splošno. To seveda ne pomeni, da morda nima prav.


Kdo je pa danes sploh kredibilen....?

Saj so isti članki (ta od Damijana mogoče res ne) tudi po drugih medijih....v Delu, na Siolu, RTV Slovenija....in tudi ostali ekonomisti, ki razlagajo situacijo (itak da jo redkokateri, ker likvidacija dveh malih bank je bila šok za vse) so podobnega mnenja kot on......

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:46:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Ne, no, Lili ..... ajde poskusimo enkrat brez sarkazma, pa rečmo, da tema sama kot taka ni namenjena kreganju?


Preberi si najprej post od nejcko.....user posted image



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 18:52:50   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

OK, Coltie, v našem primeru mora še prej steči Kalbov krigl pira ( x2, 3, 4 ...... ). Drugače pa, smernice Bruslja kot take služijo zgolj enemu ( zelo maljhnemu ) procentu ljudi, vsem ostalim pa kopljejo zelo globoko jamo, žal. S tabo se je sicer načeloma celo možno strinjat, kar se tiče javne uprave - pod pogojem, seveda, da najprej razčleniš, kateri del te zloglasne JU jemlje preveč ( gasilci? policisti? šolniki? medicinske sestre? raznorazne komisije za pregled delovanja komisije za nadzor ene tretje komisije ..... ? ).
A če gre debata ( katerakoli ) v to smer, ne boš nikoli prišel do konca in je niti nima smisla nadaljevati. Potem je stokrat bolje, da se vrnemo do Kalbovega pira in .......... user posted image .

Tisti zgoraj x krigl...bi jaz kar pustil neomejen! Ni EU tista ki nam koplje jamo, ampak smo si to kr lepo mi, sami sebi! Kolaps sledi zelo hitro.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 19:27:12   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Handelsblatt: ECB zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč ESM



Meni ze samo naslov pove vse.

A ni normalno, da ima vsaka banka interes imeti čim več kandidatov za kredite in posojila. Zakaj neki le user posted image

Hmmm, morda iz človekoljubja user posted image


Torej ti ni treba brati več tistega, kar piše spodaj ali ob strani, ker že naslov pove vse.......user posted image

Jaz sem včeraj v Lejdi prebrala: Tanja Ribič zapušča Slovenijo!.....ko pa sem potem prebrala še tekst, pa se je izkazalo, da gre le v Črno Goro snemat film....user posted image


Sem prebrala tudi ostalo, verjemi. Tudi Damijana.
In moje mnenje je enako.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
12.9.2013 19:44:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Sem prebrala tudi ostalo, verjemi. Tudi Damijana.
In moje mnenje je enako.




Ok.....

Samo s tem "bančnim problemom"....ne glede na nečlovekljubne namene ECM in ESM.....je začela vlada na veliko zarezovati tudi v proračun.......in imeli bomo še enkrat politično krizo, ker vlada mora zdaj prepričati sindikaliste,da pa ne bo nič s tistim, kar zahtevajo......ampak se bo enostavno rezalo......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 12:51:33   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

http://www.finance.si/8347070/Handelsblatt-ECB-zainteresirana-da-Slovenija-zaprosi-za-pomo%C4%8D-ESM



Ah ja. Slovenske Finance so pa res en navaden trač cajtn - na približno takem nivoju kot Lady ali Smrklja, Jože P. Damijan pa salonski ekonomist.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 13:15:47   
liliana
Eh, saj je tudi Handelsblatt trač cajtng......user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 13:48:23   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Kdo je pa danes sploh kredibilen....?



Čas in pa zdrava mera skepse, še posebej do raznoraznih apokaliptičnih napovedi ( čeprav prvega počasi zmanjkuje, kot kaže ) user posted image .

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 15:00:50   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Eh, saj je tudi Handelsblatt trač cajtng......user posted image



Glede kredibilnosti nemškega poslovnika Handelsblatt se ne nameravam opredeljevat, ker ga ne poznam.

O Financah pa lahko trdim, da so nekredibilne.
Finance namreč povzemajo, praviloma iztrgano iz konteksta, članke tujih dnevnikov in tednikov, ter s teh dečkov potem spacajo skupaj neko kvazi lastno "zgodbo".
Lastnih novinarjev praktično nimajo, sem ter tja objavijo prispekev z bombastičnim naslovom Damijana in podobnih zgub, ki jih praktično noben drug medij več ne upošteva 5%.

Tipičen primer tega je prav link, ki si ga prilepila.

Finance povzemajo Reuters, ta povzema Handelsblatt in ta se sklicuje na neuradne vire. user posted image


Evropska centralna banka (ECB) naj bi bila zainteresirana, da Slovenija zaprosi za pomoč iz stalnega mehanizma za zagotavljanje finančne stabilnosti (ESM), Reuters povzema pisanje nemškega poslovnega časopisa Handelsblatt. Ta se sklicuje na neuradne vire iz Bruslja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 16:01:43   
liliana
Glej Dashenka....praktično identičen prispevek se je pojavil včeraj v praktično vseh medijih....še po dnevniku.....ni bilo samo v Financah.....danes, pričakovano in iz razumljivih razlogov, je prispevek precej "skrit" in ga je zamenjal uraden kratki odgovor Ministrstva za fincance......

In uradno potrjen prispevek verjetno ne bo objavljen tri ali štiri mesece prej, ampak od danes na jutri oz. čez noč......




(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 16:07:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


Čas in pa zdrava mera skepse, še posebej do raznoraznih apokaliptičnih napovedi ( čeprav prvega počasi zmanjkuje, kot kaže ) user posted image .


Glej, to da bomo zaprosili za pomoč itak že mesece vsi vemo......samo nam ni jasno kdaj in je zgolj čas tisti, dejavnik, ki je še neznanka......ker se o tem nič ne piše in (uradno) ne govori, živimo v iluziji, da temu ni tako, da je pa zdaj vse vredu......figo je v redu......

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 17:36:06   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glej Dashenka....praktično identičen prispevek se je pojavil včeraj v praktično vseh medijih....še po dnevniku.....ni bilo samo v Financah.....danes, pričakovano in iz razumljivih razlogov, je prispevek precej "skrit" in ga je zamenjal uraden kratki odgovor Ministrstva za fincance......

In uradno potrjen prispevek verjetno ne bo objavljen tri ali štiri mesece prej, ampak od danes na jutri oz. čez noč......




Zakaj že?
Mogoče zato, ker vsi citirajo Reuters, ta povzema Handelsblatt, ta pa se sklicuje ne neurade vire v Bruslju.

Še vedno trdim - sama tračarija user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
13.9.2013 18:37:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 20:21:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Zakaj že?
Mogoče zato, ker vsi citirajo Reuters, ta povzema Handelsblatt, ta pa se sklicuje ne neurade vire v Bruslju.

Še vedno trdim - sama tračarija user posted image


"Patria" se je tudi rodila iz navadne tračarije.......v vseh državah, ki so zaprosile za EU pomoč je bilo vse tudi navadna tračarija v začetku, dokler ni nastopil dan D......Zakaj že? Ker uradni viri do zadnjega molčijo oz. prepričujejo javnost, da je vse v najlepšem redu.......user posted image

glede na uradno izjavo ministra za finance: “Vsi vedo, da imamo kar veliko denarja na računih” smo pa res lahko mirni.....NLB in ostale banke se bodo torej rešile same.....in nam gre bolje kot kdajkoli.....love do krova, še rit si z njo brišemo.....user posted image

Panike zaradi slovenske zaprositve za pomoč res ni treba delati, je pa vseeno fajn, da se ljudje počasi začnemo zavedati, da pa se že vse nekaj časa pripravlja na to.......

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
13.9.2013 20:42:59   
Dashenka
No ja, jaz v bistvu pravim le to, da Finance zame niso in nikoli ne bodo vir informacij.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izgleda, da pa se bo zdaj začelo zares......
15.9.2013 17:18:27   
Colt
Prihod Trojke...po nekem scenariju celo zadnja obrambna linija pred državljansko vojno. Sedaj pa si lahko vsak sam razlaga kaj to pomeni.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Varne škarje za striženje las otrok
abee

Ali misliš, da bi bile potrebne posebne varne škarje za striženje las majhnih otrok?

Da (55%)

Ne (41%)

Ne vem (4%)


Število vseh glasov: 78

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!