|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čokolada
10.3.2013 20:25:18   
aknela123
ni ga čez ferrero rocher pri meni.
vsi pa nosijo mojim otrokom one kinder čokoladice, teh pa sploh videt ne morem več.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Čokolada
10.3.2013 20:28:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

vsi pa nosijo mojim otrokom one kinder čokoladice, teh pa sploh videt ne morem več.


Nam jih pošlji user posted image

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Čokolada
10.3.2013 20:38:23   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: panineve
A Ronjo uporabljate kot vegeto - v vse jo zamešate user posted image


zakaj pa ne (dobra je ta primerjava z vegeto - začinka je pa kr frodo user posted image )

(odgovor članu panineve)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Čokolada
10.3.2013 20:39:23   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: aknela1

ni ga čez ferrero rocher pri meni.
vsi pa nosijo mojim otrokom one kinder čokoladice, teh pa sploh videt ne morem več.

Ampak, če nosijo tvojim otrokom, ti komot lahko stran pogledaš user posted image
Pri nas isto.. vidim, da sta se jih mala2 tudi naveličala.

(odgovor članu aknela123)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Čokolada
10.3.2013 20:43:41   
ronja
Ja, no... pa das manj sladkorja, pa vec kakava pa ostalih sestavin.

Ja, no, samo potem se ti pa skup ne drži... Poizkusila, pa pregooglala svašta takrat, da bi videla, v čem je fora... In enostavno ni isto v domači kuhinji, sploh ker ne dobiš pravih sestavin (margaina ni isto kot kakavovo maslo, tega pa lahko kupiš samo par kil skup, toliko ga pa ne porabimo... ali pa drago ko žafran v lekarni, kjer bi prišlo predrago, pa vprašanje čistosti...)

Praline delam pa parkrat na leto. Vendar ne delam vedno s 3mi vrstami čokolade.

Hehe, ste me nasmejaleuser posted image Ampak frodica, jaz zdaj kar ornk hodim v službo, od srede jan. dalje in imam kar konkretno število nadur;). Lili, če bi štela še ure doma, mislim, da sem na čisto normalnem delavniku:D. Se pa to pozna pri tehle domačih projektih, definitivno, to sem vsaki povedala, ki me je spraševala glede tega. Da je drugače, če si cel dan doma ali pa če prideš ob 17h zbit iz službe in otroci "lačni" tvoje družbe... Vseeno pa dopoldne na p. nisem naredila praktično nič takih večjih projektov. Samo sem pa lahko dopoldne nacrkljala tamale, jih peljala ven, pripravila kaj, kako reč pospravila, itd... Tako da je potem ostalo malo več popoldneva, ko sva bila oba, za kake druge projekte... Zdaj pa pridem domov in me samo napadejouser posted image in recimo zadnjič, ko smo delali čokoladne srčke, poljnjene, torej ala neke praline, je bila cela štala, ker malidve strašaaaansko uživata v tem (itak: čokolada + ustvarjanje + kuhanje... ne moreš zrešit;), tamali pa ni bil za tako ustvarjanje, on bi se samo caratal - potem pa navigiraj vse skup z detetom v rokahuser posted image - no, saj čokolada se k sreči umijeuser posted image ... IN potem ne moreš vsem ustrešt in vedno nekaj žongliraš in vedno nakej na tla pade...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Čokolada
10.3.2013 21:27:20   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: panineve
A Ronjo uporabljate kot vegeto - v vse jo zamešate user posted image


zakaj pa ne (dobra je ta primerjava z vegeto - začinka je pa kr frodo user posted image )


Je, jaz sem se primerjala z ronjo, ne ti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Čokolada
10.3.2013 21:36:22   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ja, no... pa das manj sladkorja, pa vec kakava pa ostalih sestavin.

Ja, no, samo potem se ti pa skup ne drži... Poizkusila, pa pregooglala svašta takrat, da bi videla, v čem je fora... In enostavno ni isto v domači kuhinji, sploh ker ne dobiš pravih sestavin (margaina ni isto kot kakavovo maslo, tega pa lahko kupiš samo par kil skup, toliko ga pa ne porabimo... ali pa drago ko žafran v lekarni, kjer bi prišlo predrago, pa vprašanje čistosti...)


Ne vem kako jo delas, ampak mi ne dajemo margarine v cokolado. Za razliko od "originalnega" recepta, damo samo 1/4 sladkorja in nekaj vec kakava, je pa res da malenkost manj vode... in ni bilo tezav s strjevanjem. Je pa res, da jo delamo tako bolj poredkoma in bolj na hitro - vse skupaj je itak 15 minut dela.

Ampak frodica, jaz zdaj kar ornk hodim v službo, od srede jan. dalje in imam kar konkretno število nadur;). Lili, če bi štela še ure doma, mislim, da sem na čisto normalnem delavniku:D. Se pa to pozna pri tehle domačih projektih, definitivno, to sem vsaki povedala, ki me je spraševala glede tega.....


Vidis kako hitro gre cas. user posted image



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Čokolada
10.3.2013 21:42:02   
ronja
Frodo, se priporočam za recept, to bojo takoj za, da spet poizusimuser posted image
Vidis kako hitro gre cas.

No, saj da bi mi čas prepočasi tekel, se pa res nisem nikoli pritoževalauser posted image - ravno obratno... Vedno nekam drvi... Tudi v službi, doma pa itak. Če bi spravila vanj 10% tega, kar bi rada, bi bilo super...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Čokolada
11.3.2013 15:41:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo, se priporočam za recept, to bojo takoj za, da spet poizusimuser posted image


250 gr, masla
500 gr. mleka v prahu
250 gr. kakva ali cokolade v prahu
250 gr. sladkorja
2 dcl vode

Vodo maslo in sladkor zavrejes, zlijes cez mesanico kakava in mleka v prahu in dobro premesas - lahko z mikserjem. Zlijes v modelcke ali pekac ali kamorkoli ze zelis (jaz dam ali peki papir ali na tanko namazem modelcek z maslom) in to je to.
Dodas (primesas) pa kakor ti se vzljubi - orehe, lesnike, cimet, vanilijo, rozine, mesano suho sadje...
Meni je dobra mesanica s suhimi figami in orehi - nekaj mletih, nekaj pa celih polovick.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Čokolada
11.3.2013 16:30:51   
v3sn4
omg ... jaz pa zdaj v casu nosecnosti sam hocem kinder boueno jest :D

Ga je zadnjic zmanjkalo doma, in so ze bile trgovine zaprte.. pa mi je moj lubi sel na bencinsko po njih ... njam njam user posted image user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Čokolada
11.3.2013 22:32:57   
ronja
Frodo hvala:) (ne vprašaj, kolikokrat sem morala okno odpret, da sem se ti lahko zahvalilauser posted image ). Ko kupimo mleko v prahu, naredim, preizkusimo, pa poročam:) Nekaj podobnega sem delala, točnih razmerij se pa ne spomnim (maslo - margarina, dam kar imam - zdaj je to vedno maslo, včasih pa je bila margarina - odkar mam male raje kupujem maslo, se mi zdi bolj zdravo).
Še eno vprašanje: to je original recept, ne? Ti pa daš dobrih 60 g sladkorja, če prav razumem?

Aja, za Prešernov dan sem naredila s temno čokolado oblite fige - in so šle tako hitro, da preden sem vzela foto iz torbice, je ena že manjkalauser posted image . Gorenjkine so dobre, ampak domače so pa še boljše:). Moram spet naredit, samo ne zdaj (suho sadje spodbuja prebavo, moja je pa zdaj že sama mal prehitrauser posted image ).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Čokolada
12.3.2013 7:34:05   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo hvala:) (ne vprašaj, kolikokrat sem morala okno odpret, da sem se ti lahko zahvalilauser posted image ).


Malenkost. Tudi recept ni sel zlahka... user posted image

Še eno vprašanje: to je original recept, ne? Ti pa daš dobrih 60 g sladkorja, če prav razumem?


Ne, to je prilagojen recept. V originalnem receptu je 1 kg sladkorja !! user posted image , 2,5 dcl vode in 200 gr. cokolade ali kakava. Pravzaprav , ce v google napises domaca cokolada ti vrze ven en kup receptov, ki so manj ali vec enaki kot ta, ki sem ti ga poslala (edino vsi z veliko vec sladkorja).

Aja, za Prešernov dan sem naredila s temno čokolado oblite fige - in so šle tako hitro, da preden sem vzela foto iz torbice, je ena že manjkalauser posted image . Gorenjkine so dobre, ampak domače so pa še boljše:). Moram spet naredit, samo ne zdaj (suho sadje spodbuja prebavo, moja je pa zdaj že sama mal prehitrauser posted image ).


Nisem se jedla in verjetno ne bom niti kdarkoli kaj taksnega naredila, ceprav je sistem fonduja dokaj zanimiv. Raje pojem dober zavitek kot cokolado. Odlicnega sem jedla na gradu, v gostilni Na gradu - slivovega.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Čokolada
12.3.2013 8:51:58   
mateyka
men je pa suho ali kandirano sadje oblito s temno čokolado user posted image

po moje ni čudno da mam rada tud kake praline (polnjena čokolada) pol user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Čokolada
12.3.2013 9:26:28   
Daschi
Ne jem spljoh.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Čokolada
12.3.2013 9:30:22   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

men je pa suho ali kandirano sadje oblito s temno čokolado user posted image

po moje ni čudno da mam rada tud kake praline (polnjena čokolada) pol user posted image


Podn, pa sem mislila, da so že popravli RRuser posted image

Kandirano sadje sploh ne, me kar zmrazi. Suho v čokoladi mi tudi ne potegne. Sem pa enkrat jedla ene najboljših fig v čokoladi (ki jih drugače sploh ne maram) so pa bile prešernove fige . Te pa so mi njami
http://www.cokoladniatelje.si/bonboniere/fige-presernove

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Čokolada
12.3.2013 10:46:55   
mini86
kinder in milka

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Čokolada
12.3.2013 10:57:24   
v3sn4
saj ne da sem ze zmazala 300g milko choco -swing user posted image user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Čokolada
12.3.2013 23:39:45   
ronja
Frodo, kila cukra??? Ludo! Meni se je zdelo že 250 g mal veliko... No, bomo poizkusili (danes smo bili v trgovini, pa sem pozabila na mleko v prahu, grrr!user posted image )

Čokoladne fige bi ti pa znale bit všeč, če daš v svojo čokolado suhe fige:). Stopiš dobro temno čokolado, not pomočiš fige, ki jih držiš za pecelj in pustiš na peki papirju, da se čokolada spet strdi (če ti jih prej ne požrejo:). poizkusi, sem bila presenečena:).
Za fondi pa mora bit čokolada z nečim razredčena, da ni tako gosta - navadno s smetano ali mešanico mleka in smetane. Čokoladni fondi je tudi njami, ja:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu v3sn4)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Čokolada
13.3.2013 8:46:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo, kila cukra??? Ludo! Meni se je zdelo že 250 g mal veliko... No, bomo poizkusili (danes smo bili v trgovini, pa sem pozabila na mleko v prahu, grrr!user posted image )


Ja vem... ze z 200 gr je fajn sladko ampak.. no, okusi so okusi user posted image
BTW: meni je recimo milka cokolada tako sladka, da je kar pekoca.. ampak za vecino ni...

Čokoladne fige bi ti pa znale bit všeč, če daš v svojo čokolado suhe fige:). Stopiš dobro temno čokolado, not pomočiš fige, ki jih držiš za pecelj in pustiš na peki papirju, da se čokolada spet strdi (če ti jih prej ne požrejo:). poizkusi, sem bila presenečena:).


Mesanica fig in cokolade ter jabolk in cokolade mi je odlicna. Ker pa edino jaz jem fige doma, si ne bom delala delo, posebej, ko so mi svee fige same se najboljse - kot je izjavila mateyka - ocitno nisem cokoholik user posted image

Za fondi pa mora bit čokolada z nečim razredčena, da ni tako gosta - navadno s smetano ali mešanico mleka in smetane. Čokoladni fondi je tudi njami, ja:)


Pri fondiju semi zdo bolj pomemben obred, kot sama hrana. pri raznih fonijih vedno racunam na to, da bom na koncu se vedno lacna user posted image user posted image user posted image
IMO fondi bi moral biti po kosilu namesto sladice. Ko si sit in se ti nikamor vec ne mudi in te ne muci lakota. ne spomnim se vec v katerem ljubljanskem lokalu imajo topljeno cokolado in noter namakas piskote ali sadje... hudica se ne morem spomniti kje je to...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Čokolada
13.3.2013 9:31:51   
liliana
Jaz pa raztopim jedilno čokolado in v raztopljeno potem zmešam madlje (v lističih) in naredim z jedilno žlico kupčke.....to potem položim za nekaj časa v hladilnik (če želim hitro uživati tudi v zmrzovalnik)....

Potrebuješ pa doliko dag mandljev kot čokalade (torej 20 dag čokolade, 20 dag mandljev)....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Datum poroda
xtinchy

Ali ste rodile:

pred predvidenim datumom poroda (46%)

na dan predvidenega poroda (12%)

po predvidenem datumu poroda (34%)

v tednu okrog predvidenega datuma poroda na dan polne Lune (8%)


Število vseh glasov: 155

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!