|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čokolada
7.3.2013 13:19:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa glih včeri sem kupila Lindt Pistachio Delight:
...
jo morma z možem danes sprobat ob earl grey-ju user posted image



A nobena ne naredi cokolado sama, po lastnih zeljah?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Čokolada
7.3.2013 13:25:13   
Tippi
men je pa najboljša Zotterjeva, ampak je draga ko žafran, pa ful jo je težko kupit v slo!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Čokolada
7.3.2013 17:11:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa glih včeri sem kupila Lindt Pistachio Delight:
...
jo morma z možem danes sprobat ob earl grey-ju user posted image



A nobena ne naredi cokolado sama, po lastnih zeljah?


seveda. ko maš čas kake praline narest, se jih lotiš. drugače pa mora bit za prvo pomoč zaloga tablic doma user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Čokolada
7.3.2013 19:02:29   
liliana
Jaz mam od čokolad najraje Milko s celimi lešniki....

ne maram pa riževe čokolade in čokolad s sadnimi filami.....user posted image

Bolj kot čokalado pa imam rada ostale sladke stvari....in bolj kremaste so, boljše so.....recimo Giotto, Rafaelo, torte, sladoled, kremne sladice......brez čokolade komot preživim, brez ostalih "sladkarij" pa bolj težko......user posted image



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Čokolada
7.3.2013 20:45:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa glih včeri sem kupila Lindt Pistachio Delight:
...
jo morma z možem danes sprobat ob earl grey-ju user posted image



A nobena ne naredi cokolado sama, po lastnih zeljah?


seveda. ko maš čas kake praline narest, se jih lotiš. drugače pa mora bit za prvo pomoč zaloga tablic doma user posted image



Ta prva pomoc mi je nedoumljiva :)


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Čokolada
7.3.2013 22:18:48   
ronja
Griotte ni šans, bajadera tudi ne. Pa naj je še taka kriza. Še najhujše zlo so mi tiste ledene kockeuser posted image v nekem modrem celofanu z snežinkami.

Če kaj od tega dobiš, kar k nam pošlji, ne bo nič ostalo naslednij dan, obljubimuser posted image .

Pa truffli, pa vse možne čokoladne torte in vse kar je iz čokolade

Tole pa tudi jaz podpišem.

Pa vse s čokolado oblite marcipane lahko tudi pošljeteuser posted image .

Nutela mi je fajn na palačinkah, če je ravno zunaj, tudi kdaj obliznem žlico, da bi si jo šla pa izrecno jemat, pa navadno ni. Mam rajši čokoladni sladoled, pa vročo čokolado, ledeno kavo itd...

Temna čokolada - navadno grejo druge pri nas prej, temne pa za pecivo porabim, ampak te s pomarančo so mi pa všeč tudi kar tako za zmazat:). Res pa navadno tudi mlečne ne pojem kaj dosti. Zmaznem pa recimo uno kvadratno z marcipanom komot celo:).

Otika, jaz bi ti pa iz milke samo lešnike pojedla, pa bi bili obe zadovoljni:) Milka pa ni moja čokolada. Če ni drugega, ok, ampak sama si je še nikoli nisem kupila in je verjetno nikoli ne bom.

Frodo, domača čokolada je navadno kar sladka, meni preveč, ker ne moremo mi naredit čisto prave čokolade brez pravih sestavin in orodja (žal)... Če pa misliš, če dajemo razne dodatke v kupljeno stopljeno čokolado, to pa večkrat, nazadnje za valentinovo, smo s puncama delale srčke.

Bolj kot čokalado pa imam rada ostale sladke stvari....in bolj kremaste so, boljše so.....recimo Giotto, Rafaelo, torte, sladoled, kremne sladice......brez čokolade komot preživim, brez ostalih "sladkarij" pa bolj težko....

Poooodpis!! čisto isto.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Čokolada
7.3.2013 22:44:29   
mateyka
eh (frodo in tudi ti liliana), to pomeni da nisi čokoholik.. ko redno rabiš nekaj kosov čokolade da postaneš boljše volje, pol pa verjetno si user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Čokolada
8.3.2013 8:27:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo, domača čokolada je navadno kar sladka, meni preveč, ker ne moremo mi naredit čisto prave čokolade brez pravih sestavin in orodja (žal)... Če pa misliš, če dajemo razne dodatke v kupljeno stopljeno čokolado, to pa večkrat, nazadnje za valentinovo, smo s puncama delale srčke.


Ja, no... pa das manj sladkorja, pa vec kakava pa ostalih sestavin.
BTW: si kdaj naredila sladko zito? To pa je za prste polizat... pa se IMO in boljse in bolj zdravo od cokolade user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Čokolada
8.3.2013 8:29:18   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

eh (frodo in tudi ti liliana), to pomeni da nisi čokoholik.. ko redno rabiš nekaj kosov čokolade da postaneš boljše volje, pol pa verjetno si user posted image


Hmmmm... res nisem cokoholik user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Čokolada
8.3.2013 8:38:37   
sončnica24
Čokolade čez Milko ni, bilo katera vse so dobre

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Čokolada
8.3.2013 9:09:39   
ZmajTolovaj
Od naštetih kinder, drugač pa tavijolčna iz Hoferja (z rozinami). user posted image user posted image user posted image user posted image
Sem sposobna 300g požret že za zajtrk. Ful se moram nazaj držat pri čokoladi. user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Čokolada
8.3.2013 17:04:46   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa truffli, pa vse možne čokoladne torte in vse kar je iz čokolade

Tole pa tudi jaz podpišem.

Pa vse s čokolado oblite marcipane lahko tudi pošljeteuser posted image .


Oooooo, mlajski - take kremaste in čokoladne in nič margarinaste. Mmmmmm.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Čokolada
8.3.2013 17:05:49   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
pa glih včeri sem kupila Lindt Pistachio Delight:
...
jo morma z možem danes sprobat ob earl grey-ju user posted image



A nobena ne naredi cokolado sama, po lastnih zeljah?


seveda. ko maš čas kake praline narest, se jih lotiš. drugače pa mora bit za prvo pomoč zaloga tablic doma user posted image



Praline?? Delate same? Uauuu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Čokolada
8.3.2013 20:17:18   
mateyka
stanislava sej imo ni tok kompliciran. recimo da za začetek stopiš 2-3 različne kuverture v lončkih in potem vlivaš v une modelčke za praline pa recimo kupiš une olupljene cele mandlje al pa nezmlete orehe, ki jih daš not, na vrh, zaliješ s čokolado.. whatever hočeš.
al pa se igraš s filami - narediš nougat maso, zmiksaš suho sadje in kakav, marcipan, riževe al pa koruzne pufke. mandlje v koščkih za povaljat not..

tele se mi zdijo simple in za začetek čisto ok user posted image
user posted image

pa pa takili rafaeloti - to po moje lahko nardiš sama:
http://dajana-bakerscorner.blogspot.se/2010/10/12-weeks-of-christmas-cookies-week-5.html
user posted image

če kupiš tele male oblekce za praline, lahko delaš brez modelov za vlivanje. tale je dost simpl,
not ma karamelno-medeno kremo in na vrhu temno čokolado
user posted image

pa tale je tud dost simple, pomaračni marcipan (po moje lahko sama dodaš kako pomarančno esenco) in oblito s čokolado. pol se pa še mal igraš s kako karamelo da daš gor še fensi črtice in pikice user posted image
user posted image

mal si poglej tole user posted image
http://www.youtube.com/watch?v=kyiRVeeiaWk
tle ma pa modelčke za praline

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Čokolada
8.3.2013 22:51:00   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

stanislava sej imo ni tok kompliciran. recimo da za začetek stopiš 2-3 različne kuverture v lončkih in potem vlivaš v une modelčke za praline .....


IMO, ti ne hodis v sluzbo...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Čokolada
9.3.2013 7:52:02   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

stanislava sej imo ni tok kompliciran. recimo da za začetek stopiš 2-3 različne kuverture v lončkih in potem vlivaš v une modelčke za praline pa recimo kupiš une olupljene cele mandlje al pa nezmlete orehe, ki jih daš not, na vrh, zaliješ s čokolado.. whatever hočeš.
al pa se igraš s filami - narediš nougat maso, zmiksaš suho sadje in kakav, marcipan, riževe al pa koruzne pufke. mandlje v koščkih za povaljat not..če kupiš tele male oblekce za praline, lahko delaš brez modelov za vlivanje. tale je dost simpl,
not ma karamelno-medeno kremo in na vrhu temno čokolado
user posted image  




Mateyka, tebi je simpl, jaz pa potrebujem navodila za telebane user posted image .Če nisi not, težo delaš po občutku..lahko, ampak je vprašljiv rezultat user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Čokolada
9.3.2013 11:47:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

stanislava sej imo ni tok kompliciran. recimo da za začetek stopiš 2-3 različne kuverture v lončkih in potem vlivaš v une modelčke za praline .....


IMO, ti ne hodis v sluzbo...


po tvoji logiki tudi ronja ne hodi v službo ker dela sama testenine, sladoled, praline, torte, kruh in njoke.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Čokolada
9.3.2013 16:49:13   
liliana
Ronja pa dela skrajšan delovni čas......user posted image in je bila nedolgo tega celo na porodniškem....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Čokolada
9.3.2013 21:21:23   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ronja pa dela skrajšan delovni čas......user posted image in je bila nedolgo tega celo na porodniškem....


ah, seveda - če si na porodniškem, si na dopustu in maš ful časa user posted image

men se zdi delat praline isto kot delat testenine doma - projekt, ki ga delaš za veliko porcij, ker ne delaš tega vsak dan (cajta pa isto pobere, če jih delaš za nekaj mesecev). za oboje rabiš orodje. oboje delaš, če maš to rad in hočeš mal prišparat oz. met specifičen okus in domače. in poznam ful žensk ki delajo rezance in testenine doma, en orenk kupček ki pečejo tandemske piškote (se spomnite?) - to je vse ok delat s službo ob strani, sam praline ne? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.3.2013 21:22:47 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Čokolada
9.3.2013 22:50:25   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

stanislava sej imo ni tok kompliciran. recimo da za začetek stopiš 2-3 različne kuverture v lončkih in potem vlivaš v une modelčke za praline .....


IMO, ti ne hodis v sluzbo...


po tvoji logiki tudi ronja ne hodi v službo ker dela sama testenine, sladoled, praline, torte, kruh in njoke.


Po moji logiki Ronja in matejka nista isto (ceprav ronja dejansko ze dolocen cas ne hodi v sluzbo). user posted image user posted image user posted image
BTW: nic od tega kar te baje enaci z ronjo ni botrovalo sklepu, da ne hodis v sluzbo. Ne vem pa zakaj tako "skaces", kot ti bi bilo to nekaj slabega...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Čokolada
10.3.2013 10:37:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ronja pa dela skrajšan delovni čas......user posted image in je bila nedolgo tega celo na porodniškem....


ah, seveda - če si na porodniškem, si na dopustu in maš ful časa user posted image




Za kuhinjo oz. delanje pralin, rezancev, tandemskih piškotov, vlaganja, vkuhavanja itd. itd. sigurno več......kot pa če si od 8 do 17 odsoten iz hiše in iz kuhinje......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Čokolada
10.3.2013 16:42:08   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW: nic od tega kar te baje enaci z ronjo ni botrovalo sklepu, da ne hodis v sluzbo. Ne vem pa zakaj tako "skaces", kot ti bi bilo to nekaj slabega...


nič ne skačem, niti ne komentiram kdo hodi v službo. samo komentiram, da delanje pralinov ni nič bolj "time consuming" kot delanje rezancev.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Za kuhinjo oz. delanje pralin, rezancev, tandemskih piškotov, vlaganja, vkuhavanja itd. itd. sigurno več......kot pa če si od 8 do 17 odsoten iz hiše in iz kuhinje......user posted image


jaz rada delam take stvari "v kosu". in če bi morala vmes ne vem kokrat prekinit, ker je treba nahranit, pumpat, kuhat, uspavat, it na sprehod.. itd, pol se raj tega ne bi niti lotila. mislim rečt, da men ne bi nujno to da je nekdo na porodniški pomenila da ma več časa. kaj pa veš kaka je situacija, če si za vse sam in ma poleg novorojenca še dva mala otroka, sploh ni nujno, da ma kaj več časa za take velike projekte.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 10.3.2013 16:46:32 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Čokolada
10.3.2013 18:13:22   
panineve
A Ronjo uporabljate kot vegeto - v vse jo zamešate user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Čokolada
10.3.2013 18:15:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: panineve

A Ronjo uporabljate kot vegeto - v vse jo zamešate user posted image


user posted image user posted image

Saj ji paše user posted image

(odgovor članu panineve)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Čokolada
10.3.2013 18:55:41   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: panineve

A Ronjo uporabljate kot vegeto - v vse jo zamešate user posted image


To je bolj kot poistovetenje med vegeto in zacinko. Ko zacinka trdi, da je ona okusna ker je dokazano, da je vegeta okusna. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu panineve)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Služba
Sašonka

Bi rajši ostale doma in skrbele za otroke ali bi po porodniškem dopustu odšle v službo in otroke prepustile, da jih vzgajajo drugi?

Služba (39%)

Dom (61%)


Število vseh glasov: 317

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!