|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nisem želela imeti psa
14.5.2012 14:24:13   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: lott

navarnejša pasma??? kakšna pa je to??
ker me res zanima.
pes je nevaren toliko kolikor lasnik dovoli! če bi kaj vedela o psih in o ugrizih bi vedela da uima Zlati prinašalec zabeleženih največ ugrizov.


Ok, ok, mogoče bi morala napisati pasma s "predispozicijo za agresivno vedenje"  al "potencialno nevarna pasma"  al kaj... Pomoje je jasno, kaj je bil point...
Je itak vseeno. Pes, ki na tak način nastopi proti otroku, tam zraven nima kaj iskat. Tukaj se pa menda strinjava...

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: nisem želela imeti psa
14.5.2012 15:39:33   
Tutan
Ok, bom začela nekje pri koncu.
Najnevarnejša pasma? Lastniki so tisti, ki naredijo pse nevarne, nimajo psi kakšnih preddispozicij nevarnosti in podobnega sranja. Sicer pa - najprijaznejši psi, kar jih poznam, so ravno psi tipa bull. Pa ne rabite mi kakšnih cvetk prodajat, ker imamo dosti kinologov doma, sama pa sem v kinološkem svetu od svojega 6.leta dalje, ko sem se začela zavedat, kako prijetna družba je pes.
Imho - nanjnevarnejši pes, kar jih poznam je zlati prinašalec - pa čeprav bi jih dosti ravno njega izbralo za družinskega psa, je ob nepravilni vzgoji skrajno nepredvidljiv.

Da se vrnem na original post - pes je verjetno mlad in tvoj svak se očitno precej ukvarja z njim. Sicer je res svakova napaka, da se ni pomenil z družino, kako in kaj okoli psa - vendar je sedaj pes doma. Pes obiskuje tudi pasjo šolo, očitno ima dolge sprehode, v glavnem zanj se skrbi, tako kot je treba. Pes raste skupaj z otrocmi - torej ima odlične pogoje, da postane čudovit družinski član. In pes se je verjetno res igral z otrokom, če je samo stal nad njim in ni renčal ali grizel. Pes je mlad in verjetno ne razume, ko se ena histerična ženska dere nad njim: pojdi dol iz mojega otroka.
Tako kot je potrebno psa naučiti, kako se obnaša do otrok - da je previdnejši, da se na ljudi ne skače, da so njihove igrače njihove, tako je treba otroka naučiti, kako se ravna s psom - da se da psu na voljo njegov prostor, da se ne jemlje njegovih igrač, da se ne jemlje njegove hrane, da se ga ne cuka, ali vleče. Osnovna kultura v razmerju pes - otrok.

Malamuti so načeloma psi, ki se odlično počutijo, ko je družina velika. To so psi, ki niso radi sami in pes bo vedno iskal bližino ljudi - in vi bi ga zaprli v boks, ko je otrok zunaj? Ja, tako na odličen način pokažeš psu, da je res manjvreden in bo si začel borit svoj prostor v družbi.

Pes je pri vas, svak očitno lepo skrbi zanj, kužatu se dobro godi. Kakšen pogovor z izkušenim kinologom, s kakšnimi vzreditelji, kakšno brošurco prebrat in se malo izobrazit, kako se živi s psom, pa vam čez par mesecev definitivno ne bo žal, da je postal član vaše družine - slej kot prej bo postal nepogrešljiv.
Le pogumno.

< Sporočilo je popravil Tutan -- 14.5.2012 15:40:32 >

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: nisem želela imeti psa
14.5.2012 19:06:55   
hmm...

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, bom začela nekje pri koncu.
Najnevarnejša pasma? Lastniki so tisti, ki naredijo pse nevarne, nimajo psi kakšnih preddispozicij nevarnosti in podobnega sranja. Sicer pa - najprijaznejši psi, kar jih poznam, so ravno psi tipa bull. Pa ne rabite mi kakšnih cvetk prodajat, ker imamo dosti kinologov doma, sama pa sem v kinološkem svetu od svojega 6.leta dalje, ko sem se začela zavedat, kako prijetna družba je pes.
Imho - nanjnevarnejši pes, kar jih poznam je zlati prinašalec - pa čeprav bi jih dosti ravno njega izbralo za družinskega psa, je ob nepravilni vzgoji skrajno nepredvidljiv.

Da se vrnem na original post - pes je verjetno mlad in tvoj svak se očitno precej ukvarja z njim. Sicer je res svakova napaka, da se ni pomenil z družino, kako in kaj okoli psa - vendar je sedaj pes doma. Pes obiskuje tudi pasjo šolo, očitno ima dolge sprehode, v glavnem zanj se skrbi, tako kot je treba. Pes raste skupaj z otrocmi - torej ima odlične pogoje, da postane čudovit družinski član. In pes se je verjetno res igral z otrokom, če je samo stal nad njim in ni renčal ali grizel. Pes je mlad in verjetno ne razume, ko se ena histerična ženska dere nad njim: pojdi dol iz mojega otroka.
Tako kot je potrebno psa naučiti, kako se obnaša do otrok - da je previdnejši, da se na ljudi ne skače, da so njihove igrače njihove, tako je treba otroka naučiti, kako se ravna s psom - da se da psu na voljo njegov prostor, da se ne jemlje njegovih igrač, da se ne jemlje njegove hrane, da se ga ne cuka, ali vleče. Osnovna kultura v razmerju pes - otrok.

Malamuti so načeloma psi, ki se odlično počutijo, ko je družina velika. To so psi, ki niso radi sami in pes bo vedno iskal bližino ljudi - in vi bi ga zaprli v boks, ko je otrok zunaj? Ja, tako na odličen način pokažeš psu, da je res manjvreden in bo si začel borit svoj prostor v družbi.

Pes je pri vas, svak očitno lepo skrbi zanj, kužatu se dobro godi. Kakšen pogovor z izkušenim kinologom, s kakšnimi vzreditelji, kakšno brošurco prebrat in se malo izobrazit, kako se živi s psom, pa vam čez par mesecev definitivno ne bo žal, da je postal član vaše družine - slej kot prej bo postal nepogrešljiv.
Le pogumno.




Absoluten podpis pod vse napisano.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kadar neko stvar izgubimo, šele takrat se zavedamo kaj smo imeli!

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

-----> POMAGAJMO JIM!!!!!

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 13:10:50   
Anonimen
ok ok, sam mi še zmer nisi odgovorila kakšne pasme točno to so. ker psi so vsi nevarni če se jih ne vzgaja pravilno, prav tako lahko to rečem za ljudi, mislim da se jih je bolj bati. se pa strinjam da pes mora od hiše, nujno ker mu otrok ne odgovarja
IZVIRNO SPOROČILO: hedviga

IZVIRNO SPOROČILO: lott

navarnejša pasma??? kakšna pa je to??
ker me res zanima.
pes je nevaren toliko kolikor lasnik dovoli! če bi kaj vedela o psih in o ugrizih bi vedela da uima Zlati prinašalec zabeleženih največ ugrizov.


Ok, ok, mogoče bi morala napisati pasma s "predispozicijo za agresivno vedenje"  al "potencialno nevarna pasma"  al kaj... Pomoje je jasno, kaj je bil point...
Je itak vseeno. Pes, ki na tak način nastopi proti otroku, tam zraven nima kaj iskat. Tukaj se pa menda strinjava...


(odgovor članu hedviga)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 13:24:53   
Anonimen
tudi moj podpis
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, bom začela nekje pri koncu.
Najnevarnejša pasma? Lastniki so tisti, ki naredijo pse nevarne, nimajo psi kakšnih preddispozicij nevarnosti in podobnega sranja. Sicer pa - najprijaznejši psi, kar jih poznam, so ravno psi tipa bull. Pa ne rabite mi kakšnih cvetk prodajat, ker imamo dosti kinologov doma, sama pa sem v kinološkem svetu od svojega 6.leta dalje, ko sem se začela zavedat, kako prijetna družba je pes.
Imho - nanjnevarnejši pes, kar jih poznam je zlati prinašalec - pa čeprav bi jih dosti ravno njega izbralo za družinskega psa, je ob nepravilni vzgoji skrajno nepredvidljiv.

Da se vrnem na original post - pes je verjetno mlad in tvoj svak se očitno precej ukvarja z njim. Sicer je res svakova napaka, da se ni pomenil z družino, kako in kaj okoli psa - vendar je sedaj pes doma. Pes obiskuje tudi pasjo šolo, očitno ima dolge sprehode, v glavnem zanj se skrbi, tako kot je treba. Pes raste skupaj z otrocmi - torej ima odlične pogoje, da postane čudovit družinski član. In pes se je verjetno res igral z otrokom, če je samo stal nad njim in ni renčal ali grizel. Pes je mlad in verjetno ne razume, ko se ena histerična ženska dere nad njim: pojdi dol iz mojega otroka.
Tako kot je potrebno psa naučiti, kako se obnaša do otrok - da je previdnejši, da se na ljudi ne skače, da so njihove igrače njihove, tako je treba otroka naučiti, kako se ravna s psom - da se da psu na voljo njegov prostor, da se ne jemlje njegovih igrač, da se ne jemlje njegove hrane, da se ga ne cuka, ali vleče. Osnovna kultura v razmerju pes - otrok.

Malamuti so načeloma psi, ki se odlično počutijo, ko je družina velika. To so psi, ki niso radi sami in pes bo vedno iskal bližino ljudi - in vi bi ga zaprli v boks, ko je otrok zunaj? Ja, tako na odličen način pokažeš psu, da je res manjvreden in bo si začel borit svoj prostor v družbi.

Pes je pri vas, svak očitno lepo skrbi zanj, kužatu se dobro godi. Kakšen pogovor z izkušenim kinologom, s kakšnimi vzreditelji, kakšno brošurco prebrat in se malo izobrazit, kako se živi s psom, pa vam čez par mesecev definitivno ne bo žal, da je postal član vaše družine - slej kot prej bo postal nepogrešljiv.
Le pogumno.


(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 13:38:49   
josephine27
jaz pa verjamem v to, da je odločilnega pomena, da se bo pes in določena družina res dobro razumela v tem, da si družina psa želi ( in ne samo en član).

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 17:17:46   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
jaz pa verjamem v to, da je odločilnega pomena, da se bo pes in določena družina res dobro razumela v tem, da si družina psa želi ( in ne samo en član).


jaz tudi. sorry, ampak da mi en reče "hej, zdej je kar pač je in zdaj se izobrazi in ga mejte" - ma ne vem, če ga ne bi hotla met od začetka, bi me težko tako prepričal ali motiviral. še posebej, če bi skoz cvikala da bo kaj moji tamali naredu. pes to čuti, jaz pa tega ne morem kar zradirat - zakaj moram samo sebe silit v tako dnevno travmo, medtem ko tisti, ki ni upošteval skupnih želja, ima kar želi (aka psa) in mu je super-duper fino? user posted image ma nekak mi to ne gre po grlu, ni spotano, ni želje, je prisila enega člana na ostale (kaj čmo zdaj ga pač mamo in se mal ufurite v to), ki zdaj to morajo kar sprejet, četudi jim ne paše..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 15.5.2012 17:19:04 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 20:25:16   
23tina
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
jaz pa verjamem v to, da je odločilnega pomena, da se bo pes in določena družina res dobro razumela v tem, da si družina psa želi ( in ne samo en član).


jaz tudi. sorry, ampak da mi en reče "hej, zdej je kar pač je in zdaj se izobrazi in ga mejte" - ma ne vem, če ga ne bi hotla met od začetka, bi me težko tako prepričal ali motiviral. še posebej, če bi skoz cvikala da bo kaj moji tamali naredu. pes to čuti, jaz pa tega ne morem kar zradirat - zakaj moram samo sebe silit v tako dnevno travmo, medtem ko tisti, ki ni upošteval skupnih želja, ima kar želi (aka psa) in mu je super-duper fino? user posted image ma nekak mi to ne gre po grlu, ni spotano, ni želje, je prisila enega člana na ostale (kaj čmo zdaj ga pač mamo in se mal ufurite v to), ki zdaj to morajo kar sprejet, četudi jim ne paše..

HVALA! Bereš mi misli...

_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 20:32:27   
23tina
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, bom začela nekje pri koncu.
Najnevarnejša pasma? Lastniki so tisti, ki naredijo pse nevarne, nimajo psi kakšnih preddispozicij nevarnosti in podobnega sranja. Sicer pa - najprijaznejši psi, kar jih poznam, so ravno psi tipa bull. Pa ne rabite mi kakšnih cvetk prodajat, ker imamo dosti kinologov doma, sama pa sem v kinološkem svetu od svojega 6.leta dalje, ko sem se začela zavedat, kako prijetna družba je pes.
Imho - nanjnevarnejši pes, kar jih poznam je zlati prinašalec - pa čeprav bi jih dosti ravno njega izbralo za družinskega psa, je ob nepravilni vzgoji skrajno nepredvidljiv.

Da se vrnem na original post - pes je verjetno mlad in tvoj svak se očitno precej ukvarja z njim. Sicer je res svakova napaka, da se ni pomenil z družino, kako in kaj okoli psa - vendar je sedaj pes doma. Pes obiskuje tudi pasjo šolo, očitno ima dolge sprehode, v glavnem zanj se skrbi, tako kot je treba. Pes raste skupaj z otrocmi - torej ima odlične pogoje, da postane čudovit družinski član. In pes se je verjetno res igral z otrokom, če je samo stal nad njim in ni renčal ali grizel. Pes je mlad in verjetno ne razume, ko se ena histerična ženska dere nad njim: pojdi dol iz mojega otroka.
Tako kot je potrebno psa naučiti, kako se obnaša do otrok - da je previdnejši, da se na ljudi ne skače, da so njihove igrače njihove, tako je treba otroka naučiti, kako se ravna s psom - da se da psu na voljo njegov prostor, da se ne jemlje njegovih igrač, da se ne jemlje njegove hrane, da se ga ne cuka, ali vleče. Osnovna kultura v razmerju pes - otrok.

Malamuti so načeloma psi, ki se odlično počutijo, ko je družina velika. To so psi, ki niso radi sami in pes bo vedno iskal bližino ljudi - in vi bi ga zaprli v boks, ko je otrok zunaj? Ja, tako na odličen način pokažeš psu, da je res manjvreden in bo si začel borit svoj prostor v družbi.

Pes je pri vas, svak očitno lepo skrbi zanj, kužatu se dobro godi. Kakšen pogovor z izkušenim kinologom, s kakšnimi vzreditelji, kakšno brošurco prebrat in se malo izobrazit, kako se živi s psom, pa vam čez par mesecev definitivno ne bo žal, da je postal član vaše družine - slej kot prej bo postal nepogrešljiv.
Le pogumno.

Se delno strinjam z napisanim. Me pa vse skozi bega ena zadeva: Kaj, če slučajno ta pes mojemu otroku  kaj naredi...glede na videne reakcije psa na otroka tega strahu nikakor ne morem zanemariti. user posted image


_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 20:34:36   
Vijoličarka
Tudi sama ne sprejmem dejstva, da 'če je pes pač tukaj, potem je tukaj'. Da je
- dejstvo, da se lastnik psa ni posvetoval z ostalimi samo manjši greh
- dejstvo, da pes ni hotel spustiti otroka, samo igra
- dejstvo, da je pes otroka tudi grdo opraskal, kar preskočeno
- dejstvo, da je pes napadel tudi učitelja v pasji šoli, nepomembno

Zakaj bi se morala avtorica teme, mati tega otroka, zdaj ne vem kako izbraževati in trenirati, če psa sploh ni hotela, nihče je nič vprašal, ne glede psa, ne glede pasme. Nihče ji ni dal tudi kakšnih pametnih navodil, samo očitek, da kaj se gre, če se pes 'samo igra'.

Drži, ko je pes podrl otroka, mati ne bi smela reagirati, kot je. Ga s silo vleči dol in kričati ter s tem povečevati nervozo. Ampak kako naj ona to ve? Ali je ona sploh tip, ki bi bil sposoben obvladovati takega psa? Kdo jo bo učil, kdo bo to plačal in zakaj ona sploh mora skozi to? Nismo vsi ljudje sposobni imeti pse. Niti si vsi to želimo. Zakaj torej siliti nekoga, ki ni ne vem kakšen pasljeljubec, ki nima časa ali talenta ali česarkoli pač, kar je potrebno, da bi pravilno ravnala s tem psom. Ona ni neodgovorna. Ni si ona omislila psa.  In njena preferenca je otrok, ne pa pes.

Dejstvo, da je bil pes v pasji šoli in da se lastnik veliko z njim ukvarja, ne pomeni veliko. Tudi jaz si lahko npr. omislim klavir,  grem v glasbeno šolo in potem doma vadim  ure in ure, pa to ni nobena garancija, da bom v resnici sposobna kdaj vsaj povprečno dobro igrati.

Pripeljati psa v širšo družino (proti volji vseh) in siliti vse ostale, da se mu prilagajajo, to zame ni nobeno živaloljubstvo. In kaj če se zgodi še kaj hujšega? Vse preveč lastnikov psov je vse prevečkrat zatrjevalo, da se 'kuža samo igra'.

Zame taki ljudje živijo v nekem svojem sanjskem svetu, neobčutljivi za potrebe drugih, za varnost drugih, samo da imajo oni svoje kužije. Ker je pač kuža že tukaj. In ker je grdo, da bi kuža karkoli trpel. Varnost otroka in živci matere so nepomembni.  Vse drugo je nepomembno. Oziorma, mati je histerična, oba z otrokom pa bi morala biti strokovnjaka za pse. To zame presega definicijo nekega normalnega in predvsem odgovornega ljubitelja psov.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 20:43:23   
Vijoličarka
23tina, ti se giblješ v 'začaranem krogu'. Tvoj strah žival čuti in je zaradi tega nervozna in ker je nervozna, je tebe še bolj strah. Če se boš odločila nekaj narediti na tem področju, je lastnik psa tisti, ki ti mora priskrbeti navodila in strokovno pomoč. Predvsem pa mora lastnik psa psu postaviti meje.

Sama sem odrasla, niti ne čisto nepoučena in pasja simpatizerka, vendar ne bi hotela živeti v skupnosti s takim psom.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: nisem želela imeti psa
15.5.2012 23:04:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
...vendar ne bi hotela živeti v skupnosti s takim psom.


podpis.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: nisem želela imeti psa
17.5.2012 14:59:39   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tudi sama ne sprejmem dejstva, da 'če je pes pač tukaj, potem je tukaj'. Da je
- dejstvo, da se lastnik psa ni posvetoval z ostalimi samo manjši greh
- dejstvo, da pes ni hotel spustiti otroka, samo igra
- dejstvo, da je pes otroka tudi grdo opraskal, kar preskočeno
- dejstvo, da je pes napadel tudi učitelja v pasji šoli, nepomembno

Zakaj bi se morala avtorica teme, mati tega otroka, zdaj ne vem kako izbraževati in trenirati, če psa sploh ni hotela, nihče je nič vprašal, ne glede psa, ne glede pasme. Nihče ji ni dal tudi kakšnih pametnih navodil, samo očitek, da kaj se gre, če se pes 'samo igra'.

Drži, ko je pes podrl otroka, mati ne bi smela reagirati, kot je. Ga s silo vleči dol in kričati ter s tem povečevati nervozo. Ampak kako naj ona to ve? Ali je ona sploh tip, ki bi bil sposoben obvladovati takega psa? Kdo jo bo učil, kdo bo to plačal in zakaj ona sploh mora skozi to? Nismo vsi ljudje sposobni imeti pse. Niti si vsi to želimo. Zakaj torej siliti nekoga, ki ni ne vem kakšen pasljeljubec, ki nima časa ali talenta ali česarkoli pač, kar je potrebno, da bi pravilno ravnala s tem psom. Ona ni neodgovorna. Ni si ona omislila psa.  In njena preferenca je otrok, ne pa pes.

Dejstvo, da je bil pes v pasji šoli in da se lastnik veliko z njim ukvarja, ne pomeni veliko. Tudi jaz si lahko npr. omislim klavir,  grem v glasbeno šolo in potem doma vadim  ure in ure, pa to ni nobena garancija, da bom v resnici sposobna kdaj vsaj povprečno dobro igrati.

Pripeljati psa v širšo družino (proti volji vseh) in siliti vse ostale, da se mu prilagajajo, to zame ni nobeno živaloljubstvo. In kaj če se zgodi še kaj hujšega? Vse preveč lastnikov psov je vse prevečkrat zatrjevalo, da se 'kuža samo igra'.

Zame taki ljudje živijo v nekem svojem sanjskem svetu, neobčutljivi za potrebe drugih, za varnost drugih, samo da imajo oni svoje kužije. Ker je pač kuža že tukaj. In ker je grdo, da bi kuža karkoli trpel. Varnost otroka in živci matere so nepomembni.  Vse drugo je nepomembno. Oziorma, mati je histerična, oba z otrokom pa bi morala biti strokovnjaka za pse. To zame presega definicijo nekega normalnega in predvsem odgovornega ljubitelja psov.


Ponovno podpis.

Še pojasnilo k tistemu "zapletu" okoli "nevarnih pasem". Kužika je rotvajlerka.

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: nisem želela imeti psa
17.5.2012 22:29:37   
šrimpf
Jaz tu ne vidim nobene dileme. Pes, ki je do otroka agresiven, mora stran. Do prevzgoje psa v temle odnosu ne bo prišlo, ker je najprej lastnik potreben prevzgoje, za to je potreben čas. S tem časom, ki ga lastnik rabi, da dojame, da nekaj ni ok, pa se povečuje možnost, da se otroku kaj zgodi. Nikoli nikoli NIKOLI ne bi pristala na takšen način sobivanja, na stalno življenje v strahu. Upam, da se boste prav odločili, in to čimprej!

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: nisem želela imeti psa
18.5.2012 9:48:20   
Ulaa

IZVIRNO SPOROČILO: šrimpf

Jaz tu ne vidim nobene dileme. Pes, ki je do otroka agresiven, mora stran. Do prevzgoje psa v temle odnosu ne bo prišlo, ker je najprej lastnik potreben prevzgoje, za to je potreben čas. S tem časom, ki ga lastnik rabi, da dojame, da nekaj ni ok, pa se povečuje možnost, da se otroku kaj zgodi. Nikoli nikoli NIKOLI ne bi pristala na takšen način sobivanja, na stalno življenje v strahu. Upam, da se boste prav odločili, in to čimprej!


Podpis!

Ce bi bil v igri moj otrok, psa definitivno ne bi bilo vec pri hisi!

(odgovor članu šrimpf)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
18.5.2012 11:37:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ulaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: nisem želela imeti psa
18.5.2012 12:03:05   
jagoda77
Tu je samo še dodati....
Če si ti napeta, ko gre pes samo mimo otroka, to pes čuti. Res Milan Cezar knjiga, oddaja... obnašanje psa je samo prenos vaše energije na njega. Tako da je treba bolj pozitivno razmišljat, naučit tako psa kot tudi otroka kako pa kaj se obnaša drug do drugega in bo svet zate in za družino lepši. Pes ni stvar, ki se jo kar meni nič tebi nič odstrani, ampak je živo bitje in si zasluži priložnost, da pokaže svojo zvestobo in zaživi z vami. Vi vsi ostali pa pokažite malo več strpnosti... živali so lahko odlična družba...


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, bom začela nekje pri koncu.
Najnevarnejša pasma? Lastniki so tisti, ki naredijo pse nevarne, nimajo psi kakšnih preddispozicij nevarnosti in podobnega sranja. Sicer pa - najprijaznejši psi, kar jih poznam, so ravno psi tipa bull. Pa ne rabite mi kakšnih cvetk prodajat, ker imamo dosti kinologov doma, sama pa sem v kinološkem svetu od svojega 6.leta dalje, ko sem se začela zavedat, kako prijetna družba je pes.
Imho - nanjnevarnejši pes, kar jih poznam je zlati prinašalec - pa čeprav bi jih dosti ravno njega izbralo za družinskega psa, je ob nepravilni vzgoji skrajno nepredvidljiv.

Da se vrnem na original post - pes je verjetno mlad in tvoj svak se očitno precej ukvarja z njim. Sicer je res svakova napaka, da se ni pomenil z družino, kako in kaj okoli psa - vendar je sedaj pes doma. Pes obiskuje tudi pasjo šolo, očitno ima dolge sprehode, v glavnem zanj se skrbi, tako kot je treba. Pes raste skupaj z otrocmi - torej ima odlične pogoje, da postane čudovit družinski član. In pes se je verjetno res igral z otrokom, če je samo stal nad njim in ni renčal ali grizel. Pes je mlad in verjetno ne razume, ko se ena histerična ženska dere nad njim: pojdi dol iz mojega otroka.
Tako kot je potrebno psa naučiti, kako se obnaša do otrok - da je previdnejši, da se na ljudi ne skače, da so njihove igrače njihove, tako je treba otroka naučiti, kako se ravna s psom - da se da psu na voljo njegov prostor, da se ne jemlje njegovih igrač, da se ne jemlje njegove hrane, da se ga ne cuka, ali vleče. Osnovna kultura v razmerju pes - otrok.

Malamuti so načeloma psi, ki se odlično počutijo, ko je družina velika. To so psi, ki niso radi sami in pes bo vedno iskal bližino ljudi - in vi bi ga zaprli v boks, ko je otrok zunaj? Ja, tako na odličen način pokažeš psu, da je res manjvreden in bo si začel borit svoj prostor v družbi.

Pes je pri vas, svak očitno lepo skrbi zanj, kužatu se dobro godi. Kakšen pogovor z izkušenim kinologom, s kakšnimi vzreditelji, kakšno brošurco prebrat in se malo izobrazit, kako se živi s psom, pa vam čez par mesecev definitivno ne bo žal, da je postal član vaše družine - slej kot prej bo postal nepogrešljiv.
Le pogumno.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: nisem želela imeti psa
18.5.2012 12:58:21   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
v mestu in mora vedet, da ne more lih skočiti na psa, niti se pred njimi ne sme skrivat ali da bi ga bilo strah.


aha, ne sme se pred njim skrivat in ne sme ga bit strah? a res, to se kar pove in ta-ta there it is? user posted image ker moja se pač boji, ker jo je pes ugriznil ko je ravno shodila in ne pomaga da neki na mentalni ravni filozofiramo. rada jih ma, samo panika udari, ko je pes preblizu in ne more si pomagat kot da se skriva, če se jo hoče dotaknit, beži in jo je strah, pa lahko še ne vem kako filozofiramo da ne bo nič hudega, ona se boji. sicer je bolje kot pred tremi leti, samo ni variante da bi pes bil nek vsakdan za nas..


IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77
Vi vsi ostali pa pokažite malo več strpnosti... živali so lahko odlična družba...


men pa ni jasno kako lahko
1. siliš enega v to da ma psa če ga noče.
2. da uporabljaš argument "strpnosti" kjer se gre za to da (kakor je že Vijoličarka napisala - glej zgoraj) lastnik ne priznava agresije psa in je otrok ogrožen (napadel je že učitelja v pasji šoli)

mislim, pa kje pa je vaša empatija do ljudi, ki jim pač ne paše met živali doma? ta vam zgleda manjka ob vsej tej "strpnosti" do živali.. da citiram Vijoličarko, ki je to tako lepo strnila v stavek: Pripeljati psa v širšo družino (proti volji vseh) in siliti vse ostale, da se mu prilagajajo, to zame ni nobeno živaloljubstvo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   [Brisano sporočilo]
18.5.2012 13:22:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: nisem želela imeti psa
18.5.2012 16:37:08   
mateyka
mislim, da nima smisla primerjat vodo in psa, če z vodo nima slabih izkušenj od prej s psom pa. sigurno ji ne bom npr. govorila naj boža psa četudi lahko in je ok pes, če ji ne paše. povem, da baje (pravi teta ali prijateljica) je prijazen ne bo ugriznil, samo garantirat ji pa ne morem, ne?

u ja, si me spomnila (tvoj drug odstavek) - od moje frendice tamal je fasal ugriz v lice, v zelo podobni situaciji kot jo opisuješ. doma majo lušnega psa in - no, un drug pa ni bil tok ok in ga je šavsnil v lice; mislim da je dobil 6 šivov. samo se je res lepo zacelilo, so se zdravniki zelo potrudili in se zdaj skoraj ne vidi. lahko učiš otroka da so drugi kužki drugačni, sam - ehh, vedno je en riziko, psa ne poznaš in otroci so pozabljivi in zaupljivi.. it`s up to you.
še zmeraj pa ne bi nobenega silila met živali ali pa mu zagotavljala da se bo navadil ali da se da vse sčasoma obvladat, kot prvo ker je to tvoj trip (tvoj osebni "like") in kot drugo prihodnosti enostavno ne moreš predvidet. ali kot bi rekli angleži - si ali pa nisi "animal person". in zdej vztrajat pri tem psu ob katerem se počutijo nelagodno - zakaj naj bi na vso silo bilo tako?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 18.5.2012 16:51:29 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   [Brisano sporočilo]
18.5.2012 17:29:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: nisem želela imeti psa
18.5.2012 17:48:54   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ok, bom začela nekje pri koncu.
Najnevarnejša pasma? Lastniki so tisti, ki naredijo pse nevarne, nimajo psi kakšnih preddispozicij nevarnosti in podobnega sranja. Sicer pa - najprijaznejši psi, kar jih poznam, so ravno psi tipa bull. Pa ne rabite mi kakšnih cvetk prodajat, ker imamo dosti kinologov doma, sama pa sem v kinološkem svetu od svojega 6.leta dalje, ko sem se začela zavedat, kako prijetna družba je pes.
Imho - nanjnevarnejši pes, kar jih poznam je zlati prinašalec - pa čeprav bi jih dosti ravno njega izbralo za družinskega psa, je ob nepravilni vzgoji skrajno nepredvidljiv.




Kaj pa je pri potepuških psih?.....ne vem no, srečati na samem krdelo potepuških psov ni kar tako, še posebno, če so psi lačni....in mnogi med njimi so brez lastnikov in nikoli niso imeli lastnika......pri nas sicer to ni tako pogost pojav, drugje pa je, tako da obstaja možnost, da obstajajo tudi nevarni psi in da nevaren pes ni zgolj rezultat "nevarnega" lastnika.....

Da se vrnem na original post - pes je verjetno mlad in tvoj svak se očitno precej ukvarja z njim. Sicer je res svakova napaka, da se ni pomenil z družino, kako in kaj okoli psa - vendar je sedaj pes doma. Pes obiskuje tudi pasjo šolo, očitno ima dolge sprehode, v glavnem zanj se skrbi, tako kot je treba. Pes raste skupaj z otrocmi - torej ima odlične pogoje, da postane čudovit družinski član. In pes se je verjetno res igral z otrokom, če je samo stal nad njim in ni renčal ali grizel. Pes je mlad in verjetno ne razume, ko se ena histerična ženska dere nad njim: pojdi dol iz mojega otroka.
Tako kot je potrebno psa naučiti, kako se obnaša do otrok - da je previdnejši, da se na ljudi ne skače, da so njihove igrače njihove, tako je treba otroka naučiti, kako se ravna s psom - da se da psu na voljo njegov prostor, da se ne jemlje njegovih igrač, da se ne jemlje njegove hrane, da se ga ne cuka, ali vleče. Osnovna kultura v razmerju pes - otrok.


Ja, samo pes ni neka slika, ki jo obesimo na zid, ali vaza, ki jo postavimo v kot....in rečemo, kar je, je, dobili smo to, imeli bomo to.....

Pes je živo bitje.....in živali, psov, mačkov, kač, krokodilov, se ne podarja kar tako, za rojstne dneve, obletnice, kot se podarja slike in vaze....in če živi v neki hiši, na nekem dvorišču več družin, se je potrebno pred prihodom psa v skupno hišo in na skupno dvorišče posvetovati z ostalimi družinskimi člani, ker bodo tudi oni živeli s psom, ko lastnika, ki si je zaželel in omislil psa ne bo doma......

In pričakovati zdaj od nekoga, ki nikoli ni živel s psom, ki si psa ni želel, ki ima do psov določeno distanco, da pa zdaj naj uči otroka kako naj "reagira" na psa, je tudi malo preveč, ker tak človek ne zna pravilno reagirati na obnašanje psa.....in zaradi tega se tudi kaka nesreča zelo hitro zgodi....zato pa je potrebno imeti psa tam, kje si ga vsi želijo, ne pa tam, kjer si ga je eden zaželel, ostalih 5 pa je bilo striktno proti in zdaj pač morajo psa sprejeti, ker drugače so že skorajt tretirani kot živalomrzci......

Pes je pri vas, svak očitno lepo skrbi zanj, kužatu se dobro godi. Kakšen pogovor z izkušenim kinologom, s kakšnimi vzreditelji, kakšno brošurco prebrat in se malo izobrazit, kako se živi s psom, pa vam čez par mesecev definitivno ne bo žal, da je postal član vaše družine - slej kot prej bo postal nepogrešljiv.


Ne vem zakaj bi se morala zdaj avtorica posta izobraževati o psih, če nikoli ni imela tega interesa, za življenje s psi je verjetno potrebno še kaj več kot prebrati brošurico in se zgolj izobraziti, psa si moraš tudi želeti, če pa imaš še v sebi strah pred psi, je pa to še dodaten problem (v takem primeru bi še poleg kinologa, človek rabil psihologa)....zgolj zato, ker je nekdo sebično pripeljal žival k hiši, kjer si je večina ni želela, samo on, morajo pa zdaj ostali člani družine spremeniti cel svoj način življenja in se "podrediti" psu (ja, podrediti, ker če si ti nekaj ne želiš, in to moraš silom prilike delati, se podrediš).....

A ko bo pa naslednjič prinesel domov pitona, ker si ga je zaželel, se bo pa spet pričakovalo od avtorice posta, da pitona sprejme, prebrodi ta neumen strah pred kačami in se malo izobrazi v tej smeri.....ker piton je pač pri hiši, in potrebno je to dejstvo pač sprejeti.....in sigurno ji čez leto ali dve ne bo več žal, da ima pitona, ker ga bo zelo vzljubila......user posted image




(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: nisem želela imeti psa
19.5.2012 0:48:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Zdaj, jaz ne vem, kaj je tako nerazumljivega, saj se v osnovi strinjava.


Ankica*, moj komentar se je nanašal samo na txt, ki sem ga odebelila (poglej moj post) - ne moreš rečt da otrok mora vedet, da se pred psom ne skriva in da se ga ne sme bat. c`mon, če se boji se pač boji in če se skrije od njega, se pač skrije/umakne, ker ga je strah.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
20.5.2012 20:01:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: nisem želela imeti psa
23.5.2012 13:50:23   
šrimpf
tina23, se je že kaj premaknilo kamorkoli?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




krst in verouk
googica

ali boste krstili svoje otročke, bodo hodili tudi k verouku? prosila bi tudi za kometar, zakaj tako... hvala, lp :)

da, oboje (41%)

samo krst, potem bomo videli (19%)

samo krst (4%)

ko bo starejši se bo sam odločil (14%)

ne (22%)


Število vseh glasov: 1229

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!