|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 9:10:15   
kajalin*
naj povem, da sem pred leti kupila hčeri v kiku dve bombažni oblekci za smešno ceno 2,19 eur, ju je nosila super, še danes ju nosi od prijateljice hčera in so takšne k so ble, barva, oblika, vse... Nkd je pa tudi blazno poceni, kadar imajo akcijo, s tem da mi njihove barve niso všeč in kupim ko res kaj najdem. mani se izogibam, razen spet če najdem kaj kar mi je všeč in je smešno poceni ( za sebe ne iščem nič )

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 10:30:21   
StrawberrY
IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Za razliko od tega, da sem ta velikemu kupila spodnje dele trenirk v  Benettonu in so se namuckale že po dveh pranjih........user posted image

Za našega veliko večino stvari kupim v Benettonu in sem ekstra zadovoljna. Majice, sploh tiste iz debelejšega bombaža, so krasne.
Ampak nikoli pa ne kupim trenirk, ker so obupne in se v sušilcu skrčijo vsaj za 10 cm po dolžini. Ostale stvari so prenesla nenehna pranja in sušenja do sedaj že vsaj dveh otrok.



Pri nas ima tamal več ali manj vse trenirke iz Benettona, sploh spodnji del, pa jih perem in sušim kot norauser posted image , pa so se do sedaj vedno najbolj obnesle. Nobenega muckanja, krčenja, s tem, da je moj otrok non stop na tleh (gibalno oviran), predvsem na kolenih.
Tudi h&m trenirke so se obnesle, medtem ko je Zara podn. Eno pranje in vse muckasto.
V Kiku še nisem kupila nobene stvari, medtem ko je dobil od babice eno majčko, pa moram reči, da ni švoh.





< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 8.5.2012 10:31:33 >

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 10:58:05   
barbara_s
Do sedaj sem bila vedno zadovoljna v H&Mju - tako zase kot za tamalo. Ampak približno en mesec nazaj sem šla v "veliki nakup" pajkic za malo - ona itak nosi samo kikle in pajke, pa vsak dan je treba pajke zamenjat, ker so sigurno umazane... - in tokrat sem pa zelo razočarana. Na skoraj vseh so se na kolenih pojavile majhne luknjice (pa ni bilo tam nobene zaščite proti kraji ali kaj podobnega), in to po dveh nošenjih. Predvidevam, da so morali "počistiti" staro zalogo, ki se jim je nabrala v skladišču. No, saj tamali sem dala "flikice" na pajke; ampak za naprej pa resno razmišljam, ali jim je še za zaupati ali ne.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 11:27:10   
2sneg13
Luknjice cote dobijo tudi, če ne zaprete vseh jopic, gumbov na hlačah (sploh kovinskih), ko date perilo prat....

(odgovor članu barbara_s)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 12:39:59   
Češnca

IZVIRNO SPOROČILO: StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Za razliko od tega, da sem ta velikemu kupila spodnje dele trenirk v  Benettonu in so se namuckale že po dveh pranjih........user posted image

Za našega veliko večino stvari kupim v Benettonu in sem ekstra zadovoljna. Majice, sploh tiste iz debelejšega bombaža, so krasne.
Ampak nikoli pa ne kupim trenirk, ker so obupne in se v sušilcu skrčijo vsaj za 10 cm po dolžini. Ostale stvari so prenesla nenehna pranja in sušenja do sedaj že vsaj dveh otrok.



Pri nas ima tamal več ali manj vse trenirke iz Benettona, sploh spodnji del, pa jih perem in sušim kot norauser posted image , pa so se do sedaj vedno najbolj obnesle. Nobenega muckanja, krčenja, s tem, da je moj otrok non stop na tleh (gibalno oviran), predvsem na kolenih.
Tudi h&m trenirke so se obnesle, medtem ko je Zara podn. Eno pranje in vse muckasto.
V Kiku še nisem kupila nobene stvari, medtem ko je dobil od babice eno majčko, pa moram reči, da ni švoh.




Našima so Benettonove trenirke žal preširoke v pasu. user posted image
S H&M-ovimi izdelki sem bila pa zmeraj super zadovoljna - vsi so še kot novi, tudi tisti, ki sta jih "podedovala". Res pa tam že dolgo nisem kupovala.
Večinoma nosita Next, C&A, tudi kaj iz NKD.

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 13:53:01   
nyna84
Ok, očitno sem čudna, ker v HM zelo poredko dobim kaj pametnega? user posted image Odkar ga imamo v NG, sem v tej trgovini kupila zase edino ene kavbojke (še jih nosim, ker so komot), za otroke pa bolj malo - včasih kakšno malenkost ala nogavičke itd.
Največ oblačil za dekleti kupim prav v Kiku in to vsem naglas povem (nisem še zavohala nenavadnega vonja? user posted image ). Veliko cunj iz Kika, ki sem jih kupila starejši, sedaj nosi najmlajša, pa so čisto ok. Pri pranju ne kompliciram, prav tako vse roma v sušilca (ne da se mi ubadat z vremenom in obešanjem, sem prelena za to user posted image ).
Kik mi je všeč, ker je poceni, pa marsikaj zelo kvalitetno. Naučila sem se, na kaj moram biti pozorna, npr. kavbojke (8€) vedno kupim št. večje in jih najprej 2x operem, pol so pa vedno enake. Majčke mal pregledam in pretipam blago, ker ni vse iste kvalitete. Pa tudi sicer se pri nas oblačila prej zapacajo kot razpadejo user posted image user posted image . Sem kupila tamali novo majčko, so se v vrtcu učili o Afriki in so z ne vem kakšno črno barvo risali "črnčke" - polovico ga je domov prinesla na majici user posted image Tako da hvala bogu za Kik, vržem zapackano majčko za 3 € proč in grem po novo.
Ostale cunje, kar ni iz Kika, kupim vse v CA. Imajo velikokrat kaj lepega. pa se mi ne zdi sicer kvaliteta nič boljša kot v Kiku.
Tudi v NKD sem že kupovala, pa je bilo ok.
Sicer pa zame še niso odprli trgovine user posted image , tako da moj mož vedno stoka, ko greva v šoping - obrnem vse trgovine in kupim skoraj nič ... No, sem vsaj ekonomična user posted image .
Še največ dobim v CA in New Yorkerju, včasih v Two Way. Odvisno, kaj iščem. Oziroma, tistega kar iščem, ponavadi nikjer nimajo. Naslednjič, ko iščem kaj drugega imajo pa tisto, kar sem prejšnjikrat iskala. user posted image user posted image

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 13:59:19   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: tajtaja

zakon cunje iz Kika, Mane in NKD

v teh trgovinah meni tako zelo smrdi po kemikalijah, da me že pri vhodu odvrne od morebitnega vstopauser posted image
če pomislim, da do oblečem otroku ali pa tudi sebi....ne hvala.
Saj vem, tudi ostale cote se ena sama kemija, ampak vsaj smrdijo ne tako....



Smrad v trgovini Kika, malo manj pa Mana me odvračata , da bi sploh vstopila. Vse te cote so barvane s takšno kemijo, da si sploh ne mislimo...user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tajtaja)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 15:09:52   
malaMravljica
Jaz sem itak opazila, da ima Benetton cunce za otroke cenejse kot H&M in s kvaliteto H&M sem sicer zadovoljna, ceprav mu tam ne kupim prav dosti.
Bom pa sam to se dodala. Lani je en nemski kanal naredil reportazo o KIK in to so res izlocki clovestva, sem spremljala zadevo nekaj casa in vem kako je glavni sef lagal in grozil pred kamero, ker je mislil, da je zaprta. Lagali so, da je tovarna tam nekje v Aziji, delajo tam otroci, ki skoraj niso placani, sam za prenocisce in hrano jim dajo, ampak to je tako, da ni vredno omenjat in ker uporabljajo tako mocne kemikalije je en decek hudo zbolel in so lagali in mu niso hoteli placat zdravnika. Celo ko je TV ekipa ukrepala se niso mogli tok ponizat, da bi za en samcat primer poskrbeli. Zato, ce je mozno povem ta primer naprej, v njihovo trgovino pa niti slucajno ne zavijem. In ja vem, saj je vecinoma vsa proizvodnja v Aziji ampak KIK je pa padel na res nizko raven ravnanja z ljudmi/otroci. H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je
Pa preden me bo kdo obtozil, ce sama kaj poskrbim za revne, odgovor je ja.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
8.5.2012 19:17:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 19:27:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Jaz sem itak opazila, da ima Benetton cunce za otroke cenejse kot H&M in s kvaliteto H&M sem sicer zadovoljna, ceprav mu tam ne kupim prav dosti.
Bom pa sam to se dodala. Lani je en nemski kanal naredil reportazo o KIK in to so res izlocki clovestva, sem spremljala zadevo nekaj casa in vem kako je glavni sef lagal in grozil pred kamero, ker je mislil, da je zaprta. Lagali so, da je tovarna tam nekje v Aziji, delajo tam otroci, ki skoraj niso placani, sam za prenocisce in hrano jim dajo, ampak to je tako, da ni vredno omenjat in ker uporabljajo tako mocne kemikalije je en decek hudo zbolel in so lagali in mu niso hoteli placat zdravnika. Celo ko je TV ekipa ukrepala se niso mogli tok ponizat, da bi za en samcat primer poskrbeli. Zato, ce je mozno povem ta primer naprej, v njihovo trgovino pa niti slucajno ne zavijem. In ja vem, saj je vecinoma vsa proizvodnja v Aziji ampak KIK je pa padel na res nizko raven ravnanja z ljudmi/otroci. H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je
Pa preden me bo kdo obtozil, ce sama kaj poskrbim za revne, odgovor je ja.



Ja....ni bilo reportaže po tv o njihovem izkoriščanju otrok v Aziji in o kvaliteti njihovih barvil......in ker so cene nekoliko višje, se ustvarja lažen vtis, da pa njihova prozvodnja ne poteka v Aziji.....

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 19:58:36   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je


Ja....ni bilo reportaže po tv o njihovem izkoriščanju otrok v Aziji in o kvaliteti njihovih barvil......in ker so cene nekoliko višje, se ustvarja lažen vtis, da pa njihova prozvodnja ne poteka v Aziji.....

Pa za C&A je ena na RR pisala, da delajo otroci za njih, pa dokumentarec o JYSK sem gledala na tv in katastrofa od delovnih pogojev,... pa saj cel svet seli proizvodnjo v Azijo, pa nekje ja more biti narobe, da je tam vse tak poceni. Če bi šla gledat, kaj je kje narejeno, mislim, da bi pristala v Evini obleki

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:24:47   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je


Ja....ni bilo reportaže po tv o njihovem izkoriščanju otrok v Aziji in o kvaliteti njihovih barvil......in ker so cene nekoliko višje, se ustvarja lažen vtis, da pa njihova prozvodnja ne poteka v Aziji.....

Pa za C&A je ena na RR pisala, da delajo otroci za njih, pa dokumentarec o JYSK sem gledala na tv in katastrofa od delovnih pogojev,... pa saj cel svet seli proizvodnjo v Azijo, pa nekje ja more biti narobe, da je tam vse tak poceni. Če bi šla gledat, kaj je kje narejeno, mislim, da bi pristala v Evini obleki


Pa ne sam za cunje, ampak tudi za praktično vse pohištvo, tehniko, ...

Jest kupujem v H&M, C&A, Kik-u, NKD, Mani,... zadnjič sem se oblekla celo v intersparu user posted image pa me briga če ma pol slovenije enake cunje, in mi je tbh izziv zadeve tko skombinirat, da zgleda dobro (odlično user posted image )
kakorkoli, tuki bi mogoče izpostavla kik... brez heca mam 2 majčki že 10 let (še v avstriji kupljene) - elastični majčki s kratkimi rokavi s potiskom (tistim 'trdim', k tko rad razpoka) - zdej jih moja sestra nosi, še vedno so cele, elastične, potisk je nedotaknjen. bi jih prov slikat mogla user posted image

me pa neki zanima - a se je kateri že zgodilo, da so se šivi na hlačah zasukali? torej šiv, ki bi mogu bit pri strani, se na spodnjem delu obrne na sprednji del (pa se ne da zalikat nazaj in tut ko so zložene zgledajo 'zavite')... zakaj se to zgodi?

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:28:37   
LuLu
Jaz dostikrat naletim na hlače ali pa rokave majic, otroških, da niso krojili na ravno blago, ampak poševno postavljeno. Potem pa ti stranski šiv odnese kar do notranje strani. To se pred pranjem v trgovini ne vidi, potem ko pa opereš pa grdo izgleda.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:28:49   
Katy78
Jaz sem na novi majici za dojenje (iz HM) opazila luknjice in glede na to, da še ni bila nošena, ampak samo oprana, je verjetno res od tiste njihove zaščite. Pri nas v KR je HM bolj švoh, sploh kar se tiče oblačil za otroke, tako da sem v KR do zdaj kupila samo par malenkosti, mi pa imajo v Lj. luštne stvari za otroke ampak cene pa tudi niso tako nizke, da bom pa zdaj imela luknjice zaradi njihovih varoval. Od zdaj naprej bom bolj pozorna na varovala in bom že pri blagajni zahtevala, da pogledam ali so luknjice ali ne. Če bodo, naj oblačilo kar obdržijo. Drugače pa jaz tamalemu dosti kupim v C&A in sem zelo zadovoljna, iz HM ima par stvari podedovanih še vedno izgledajo lepo, se ni za pritoževat, v KIK-u sem kupila par majčk, ko je bil še dojenček, pa so se po dolžini skrčile po širini raztegnile, barva pa sprala, tako da tam npr. majčk ne kupujem več. Sem mu pa tam 2x kupila prehodno jakno in sem bila zelo zadovoljna, zdaj ju bo še tamali ponosil. V NKD-ju sem kupila par pajackov in kar nekaj bodijev in sem zelo zadovoljna. Drugače pa kar dosti oblačil kupim tudi v Mercatorju in Sparu, dobiš zelo kvalitetne stvari, samo malo je treba pogledat. Kakšno stvar kupim tudi v BC ali v Wenicu in sem bila do zdaj z obojim zadovoljna. Drugače pa, kot je ena napisala, so stvari iz Adidasa res fajn in trpežne. Tamali ima kar precej njihovih majčk s kratkimi rokavi in so kljub pogostem pranju kot nove in jih bo podedoval bratec. Pa če jih kupiš na razzprodaji ali pa ko imajo kakšno znižanje, te ne pridejo nič dražje kot v prej omenjenih trgovinah.

Pa še eno vprašanje - kje v Lj. je Benetton z otroškim oddelkom? Jaz poznam samo tistega zraven Name ampak hodit v center Lj. samo zaradi tega se mi pa ne da. Je še kje drugje v Lj.?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:29:43   
LuLu
Felicita, mogoče sem isto napisala kot ti, samo malo drugače user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:32:21   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je


Ja....ni bilo reportaže po tv o njihovem izkoriščanju otrok v Aziji in o kvaliteti njihovih barvil......in ker so cene nekoliko višje, se ustvarja lažen vtis, da pa njihova prozvodnja ne poteka v Aziji.....

Pa za C&A je ena na RR pisala, da delajo otroci za njih, pa dokumentarec o JYSK sem gledala na tv in katastrofa od delovnih pogojev,... pa saj cel svet seli proizvodnjo v Azijo, pa nekje ja more biti narobe, da je tam vse tak poceni. Če bi šla gledat, kaj je kje narejeno, mislim, da bi pristala v Evini obleki


Pa ne sam za cunje, ampak tudi za praktično vse pohištvo, tehniko, ...

Jest kupujem v H&M, C&A, Kik-u, NKD, Mani,... zadnjič sem se oblekla celo v intersparu user posted image pa me briga če ma pol slovenije enake cunje, in mi je tbh izziv zadeve tko skombinirat, da zgleda dobro (odlično user posted image )
kakorkoli, tuki bi mogoče izpostavla kik... brez heca mam 2 majčki že 10 let (še v avstriji kupljene) - elastični majčki s kratkimi rokavi s potiskom (tistim 'trdim', k tko rad razpoka) - zdej jih moja sestra nosi, še vedno so cele, elastične, potisk je nedotaknjen. bi jih prov slikat mogla user posted image

me pa neki zanima - a se je kateri že zgodilo, da so se šivi na hlačah zasukali? torej šiv, ki bi mogu bit pri strani, se na spodnjem delu obrne na sprednji del (pa se ne da zalikat nazaj in tut ko so zložene zgledajo 'zavite')... zakaj se to zgodi?


Ja, sem jaz tudi dobila par stvari iz KIK-a od tete, ki živi v Nemčiji - kot noč in dan v primerjavi z majčkami, ki sem jih kupila pri nas v KIK-u. OK, lahko da sem imela smolo s tistimi majčkami, me pa vseeno ne bi čudilo, če imajo v tujini v KIKu bolj kvalitetno robo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:38:44   
alda
ampak varovalo ni na višini popka,ker našemu fantu so se lih tam naredile luknjice,tako da bolj mislim, da je pranje krivo.

sama se šopingiranju rada na daleč izognem in Hb za mojo sestro, ki mi otroka oblači v veliki meri,
Največ imata iz H&M;C&A, punca pa še iu NYorkera, Zare in Beriske,ter Pull and Beri al neki.
Zase kupujem že 100let v istih trgovinah Hervis-športno, čevlje Martinske,ki itak zdržijo dolgo, če pa rabim že kaj "fensi" pa v Promodu in še to po hitrem postopku: pridem, pogledam, zgornji del probam/hčaće redko/ , če je Ok plačam in grem, če ne pa :več sreče prihodnjič.
Se pa čedalje pogosteje odločim za nakup preko spleta ,ker je ne samo ceneje ampak NI gužve, neprijaznih prodajalk, pa še probat mi ni treba pred unimi ogledali, ki te tako fajn razširijo user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:38:47   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Felicita, mogoče sem isto napisala kot ti, samo malo drugače user posted image



aja, jest sem mislla da je blo to pojasnilo meni user posted image mi je zanimivo ker se mi je to že 2x zdej zgodil (na dvojih hlačah) pa me je zanimal kaj je krivo...



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:39:16   
alda
ups
[/quote]


< Sporočilo je popravil alda -- 8.5.2012 20:41:36 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:40:46   
alda

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je


Ja....ni bilo reportaže po tv o njihovem izkoriščanju otrok v Aziji in o kvaliteti njihovih barvil......in ker so cene nekoliko višje, se ustvarja lažen vtis, da pa njihova prozvodnja ne poteka v Aziji.....

Pa za C&A je ena na RR pisala, da delajo otroci za njih, pa dokumentarec o JYSK sem gledala na tv in katastrofa od delovnih pogojev,... pa saj cel svet seli proizvodnjo v Azijo, pa nekje ja more biti narobe, da je tam vse tak poceni. Če bi šla gledat, kaj je kje narejeno, mislim, da bi pristala v Evini obleki


Pa ne sam za cunje, ampak tudi za praktično vse pohištvo, tehniko, ...

Jest kupujem v H&M, C&A, Kik-u, NKD, Mani,... zadnjič sem se oblekla celo v intersparu user posted image pa me briga če ma pol slovenije enake cunje, in mi je tbh izziv zadeve tko skombinirat, da zgleda dobro (odlično user posted image )
kakorkoli, tuki bi mogoče izpostavla kik... brez heca mam 2 majčki že 10 let (še v avstriji kupljene) - elastični majčki s kratkimi rokavi s potiskom (tistim 'trdim', k tko rad razpoka) - zdej jih moja sestra nosi, še vedno so cele, elastične, potisk je nedotaknjen. bi jih prov slikat mogla user posted image

me pa neki zanima - a se je kateri že zgodilo, da so se šivi na hlačah zasukali? torej šiv, ki bi mogu bit pri strani, se na spodnjem delu obrne na sprednji del (pa se ne da zalikat nazaj in tut ko so zložene zgledajo 'zavite')... zakaj se to zgodi?


Ja, sem jaz tudi dobila par stvari iz KIK-a od tete, ki živi v Nemčiji - kot noč in dan v primerjavi z majčkami, ki sem jih kupila pri nas v KIK-u. OK, lahko da sem imela smolo s tistimi majčkami, me pa vseeno ne bi čudilo, če imajo v tujini v KIKu bolj kvalitetno robo.


Mislim da ne samo v Kiku , ampak povsod se mi zdi, da šivajo posebej za zahod in posebej za nas in vzhodni trg user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:42:10   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Felicita, mogoče sem isto napisala kot ti, samo malo drugače user posted image



aja, jest sem mislla da je blo to pojasnilo meni user posted image mi je zanimivo ker se mi je to že 2x zdej zgodil (na dvojih hlačah) pa me je zanimal kaj je krivo...



Je bilo ja... nisem citirala, sorry user posted image
Če isto mislima, ne znam prave krojaško-šiviljske izraze dati user posted image
Blago dajo poševno in potem kroj gor ravno. Ko sem še šivala, je bila to ena izmed prvi lakcij, ki me je mama naućila, da moram obvladat. Blago prav nastavit... Lahko pa tudi iz kakih ostankov potem še uporabijo za hlače in ga pač poševno nastavijo, da pride kroj gor.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:42:23   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: alda


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78


IZVIRNO SPOROČILO: Felicita


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

H&M, C&A so vseeno mal boljsi kar se tega tice, ne dosti ampak razlika je


Ja....ni bilo reportaže po tv o njihovem izkoriščanju otrok v Aziji in o kvaliteti njihovih barvil......in ker so cene nekoliko višje, se ustvarja lažen vtis, da pa njihova prozvodnja ne poteka v Aziji.....

Pa za C&A je ena na RR pisala, da delajo otroci za njih, pa dokumentarec o JYSK sem gledala na tv in katastrofa od delovnih pogojev,... pa saj cel svet seli proizvodnjo v Azijo, pa nekje ja more biti narobe, da je tam vse tak poceni. Če bi šla gledat, kaj je kje narejeno, mislim, da bi pristala v Evini obleki


Pa ne sam za cunje, ampak tudi za praktično vse pohištvo, tehniko, ...

Jest kupujem v H&M, C&A, Kik-u, NKD, Mani,... zadnjič sem se oblekla celo v intersparu user posted image pa me briga če ma pol slovenije enake cunje, in mi je tbh izziv zadeve tko skombinirat, da zgleda dobro (odlično user posted image )
kakorkoli, tuki bi mogoče izpostavla kik... brez heca mam 2 majčki že 10 let (še v avstriji kupljene) - elastični majčki s kratkimi rokavi s potiskom (tistim 'trdim', k tko rad razpoka) - zdej jih moja sestra nosi, še vedno so cele, elastične, potisk je nedotaknjen. bi jih prov slikat mogla user posted image

me pa neki zanima - a se je kateri že zgodilo, da so se šivi na hlačah zasukali? torej šiv, ki bi mogu bit pri strani, se na spodnjem delu obrne na sprednji del (pa se ne da zalikat nazaj in tut ko so zložene zgledajo 'zavite')... zakaj se to zgodi?


Ja, sem jaz tudi dobila par stvari iz KIK-a od tete, ki živi v Nemčiji - kot noč in dan v primerjavi z majčkami, ki sem jih kupila pri nas v KIK-u. OK, lahko da sem imela smolo s tistimi majčkami, me pa vseeno ne bi čudilo, če imajo v tujini v KIKu bolj kvalitetno robo.


Mislim da ne samo v Kiku , ampak povsod se mi zdi, da šivajo posebej za zahod in posebej za nas in vzhodni trg user posted image


Ja, saj isto ti je s pralnimi praški, mehčalci, čokoladami, Ramo ipd.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: HM OBLAČILA
8.5.2012 20:54:43   
josephine27
malaMravljica zakaj bi te kdo obtoževal. sem tudi sama zadnje čase postala bolj pozorna na te stvari. Ugotavljam kako težko je pravzamprav sploh več dobiti kaj kar je narejeno v Sloveniji pa ne mislim s tem samo oblačil. V bistvu smo krivi sami, ker z nakupi podpiramo tak način dela. Dokler je ljudem najpomembnejša ugodna cena pa recimo še kvaliteta ( do neke mere) ne gledajo pa kaj se dogaja odzadaj bo kvečjemiu še slabše ( če je sploh lahko).

_____________________________



(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: HM OBLAČILA
9.5.2012 6:55:29   
Tutan
Jaz kupujem v Benettonu v BTCju, v zgornji etaži imaš za otročke. Za v centru sploh ne vem, da obstaja, ker nisem iz LJ :))))

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: HM OBLAČILA
9.5.2012 8:20:31   
Paštetka
glede luknjic... meni se je zadnjič naredila na 1. oprani Desigualovi majčki za 60 evrov. user posted image sem včeraj v trgovini povedala, in mi je odgovorila, da lahko prinesem z računom nazaj, da menjajo, glede na to, da je to draga cota. je pa user posted image , ker je kupljena na drugi celini,tako da se lahko za zamenjavo obrišem pod nosom. user posted image
Luknjice se mi naredijo predvsem na tankih majčkah, otroških pajkicah in vedno novih user posted image .

Imamo pa tudi Benetonove trenirke in vse sušim v sušilcu, pa se nič ne skrči user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




vneta ritka
Erin

Kaj od naštetega je najbolj pomagalo pri vneti ritki vašega otroka?

hrastovo lubje (7%)

canesten (9%)

praška pasta (17%)

bepanthen (39%)

cinkovo mazilo (10%)

hladilno mazilo... (18%)


Število vseh glasov: 283

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!