|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: informaztivni izračun od
18.3.2012 8:39:25   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Danes sem dobila izračun za vrtec in mi je postalo slabo user posted image
Naračunala sem vse tako kot oni, vendar niso upoštevali mojega statusa študenta in je malo too much.
V odločbi niti niso napisali, da ne velja ta moja "prošnja" oz. potrdilo o šolanju.
Prosim, če se mi lahko javi katera mamica študentka, ki je lansko leto zaradi svojega statusa plačevala en razred manj in kako je pri vas letos po novi odločbi?
Hvala


V naši občini zagotovo že prej niso upoštevali statusa v tej meri, da bi plačeval en razred manj. Plačilo je bilo normalno po dohodkih. Status se je upošteval le pri vpisnih točkah, kjer so mamice študentke prejele večje št. točk.

Kar pa se letošnjih odločb tiče pa po mojih informacijah ne bodo upoštevali niti kredita, ki so ga do sedaj v nekaterih občinah in je znižal plačilo za en razred. Je sicer odvisno od občine, saj so one doplačale razliko, ampak glede na to, kako globoko v - je večina občin, dvomim.



lp

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: informaztivni izračun od
18.3.2012 16:12:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


- ker se npr. pri OD vzame za izračun ista osnova vseh družinskih prihodkov, ne glede na to, ali je vlagatelj oče ali mama, ni logično, da bi dejstvo, kdo je vlagatelj, vplivalo na višino OD, enako je pri določitvi plačilnega razreda za vrtce; enostavno ni podlage, da bi izbira vlagatelja vplivala na višino določitve neke družinske pravice, tudi razlago na spletni strani ministrstva jaz razumem tako, pritrdil mi je v mojem razmišljanju tudi informator na CSD, ko sem še bila v dvomu in tehtala, če bi decembra spremenila vlogo ter dodala preračun OD




V prehodnem obdobju to pomeni, da bo CSD po uradni dolžnosti preveril samo tiste pravice, do katerih je upravičenec takrat upravičen. Le pri denarni socialni pomoči, kjer so vsi "družinski člani" ali "povezane osebe", kot jih imenuje zakon, upravičenci, bo avtomatično preveril vse pravice. Od leta 2013 naprej pa bo vsaka sprememba, ki vpliva na eno pravico, povzročila, da se po uradni dolžnosti pogledajo tudi druge pravice.


V primerih prvega odločanja po ZUPJS se po uradni dolžnosti preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev iz tega zakona, do katerih je upravičenec upravičen na podlagi drugih odločb. Če center za socialno ugotovi, da bi bilo treba katero od teh odločb odpraviti ali o njej na novo odločiti, po uradni dolžnosti to odločbo odpravi in z eno odločbo skladno s tem zakonom odloči o vseh pravicah iz javnih sredstev po tem zakonu. Pravice iz javnih sredstev se prizna z dnem priznanja tiste pravice iz javnih sredstev, katere uveljavljanje je vzrok za postopek odločanja tudi o drugih pravicah.


Jaz pa to citirano razlago ministrstva razumem takole.....

Če imam otroka že v šoli in ne vlagam vloge za znižano plačilo vrtca in imam veljavno odločbo za otroški dodatek do avgusta 2012.....mi bo ta odločba do takrat veljala in bom otroški dodatek dobila po tej odločbi.....

Če pa vlagam vlogo za znižano plačilo vrtca in s tem PRVIČ uveljavljam pravico po ZUPJS, pa se mi avtomatsko preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev (meni se to zdi čisto logično, če je ena pravica podlaga za drugo oz. so si v neki "odvisnosti")....

Ker pa je leto 2012 prehodno obdobje......so določene izjeme.....izjeme so med drugim to:

- da tistemu, ki ni uveljavljal NOBENE pravice po ZUPJS, velja stara odločba do konca (recimo odločba za otroški dodatek do avgusta 2012) in ima možnost, da vloži vloga pred iztekom odločbe ali pa je ne vloži......

- da se preverjajo samo pravice upravičenca in ne vseh družinskih članov (razen pri socialni pomoči).....zato lahko v prehodnem obdobju da vlogo za znižano plačilo vrtca tisti starš na katerega se ne glasi stara odločba o otroškem dodatku.....v tem primeru se otroški dodatek ne bo preračunal po novem, ker v prehodnem obdobju preverajajo samo upravičenca (tistega, ki je vložil vlogo za znižano plačilo vrtca)......če pa je dal vlogo za znižano plačilo vrtca tisti starš, na katerega se glasi tudi odločba za otroški dodatek, pa mu bodo preračunali otroški dodatek avtomatsko po novem (ker gre za enega in istega upravičenca)......

Vendar te izjeme veljajo samo za prehodno obdobje, oz. za leto 2012....kasneje to več ne bo mogoče in se bodo upoštevali vsi družinski člani......



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: informaztivni izračun od
18.3.2012 16:42:23   
poli*
Divina, hvala za odgovor.
V naši občini so tudi brezposelne mame plačevale en razred manj, pri kreditih pa ni bilo nobenega "popusta".
Ja, v bistvu me zanima samo to, ali bo imela občina še vedno kaj besede pri tem, ali ne.

Ah ja, vse po vrsti so nas nadrsali s to novo socialno zakonodajo... od srednješolskih štipendij, pa do vračanja dodatka pri pokojninah.

Žametka- saj se pri vlogi vidi, kdo je zaposlen in kdo ne, pa ni važno kateri od vaju jo vlaga.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: informaztivni izračun od
18.3.2012 18:47:43   
*bubi*
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Ja, v bistvu me zanima samo to, ali bo imela občina še vedno kaj besede pri tem, ali ne.


mene tudi. Ker je MB občina recimo nekaj % še dodatno financirala, ne glede na lestvico. In se bojim, da tega ne bo več. Decembra sem spraševala in sami niso vedeli, zdaj pa niti vprašat več ne upam user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: informaztivni izračun od
18.3.2012 19:10:35   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Ja, v bistvu me zanima samo to, ali bo imela občina še vedno kaj besede pri tem, ali ne.


mene tudi. Ker je MB občina recimo nekaj % še dodatno financirala, ne glede na lestvico. In se bojim, da tega ne bo več. Decembra sem spraševala in sami niso vedeli, zdaj pa niti vprašat več ne upam user posted image


Ne bom trdila 100%, ker meni več ni aktualno in mi je šlo skozi, ampak znanka, ki je mestna svetnica, je nekaj govorila o tem, da teh % več ne bo - od kdaj dalje pa ne vem. Lahko so vmes spremenili odločitev, sploh zdaj, ko so se ukvarjali s proračunom...

lp

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 8:38:32   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Ja, v bistvu me zanima samo to, ali bo imela občina še vedno kaj besede pri tem, ali ne.


mene tudi. Ker je MB občina recimo nekaj % še dodatno financirala, ne glede na lestvico. In se bojim, da tega ne bo več. Decembra sem spraševala in sami niso vedeli, zdaj pa niti vprašat več ne upam user posted image


Ne bom trdila 100%, ker meni več ni aktualno in mi je šlo skozi, ampak znanka, ki je mestna svetnica, je nekaj govorila o tem, da teh % več ne bo - od kdaj dalje pa ne vem. Lahko so vmes spremenili odločitev, sploh zdaj, ko so se ukvarjali s proračunom...

lp


Pa še prav ima. Sem bila sedaj na csd in so rekli, da tega ni več.
Ah ja, mislim, da bom začela podpirat delo na črno user posted image

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 9:16:57   
divna
IZVIRNO SPOROČILO: poli*


IZVIRNO SPOROČILO: divna

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Ja, v bistvu me zanima samo to, ali bo imela občina še vedno kaj besede pri tem, ali ne.


mene tudi. Ker je MB občina recimo nekaj % še dodatno financirala, ne glede na lestvico. In se bojim, da tega ne bo več. Decembra sem spraševala in sami niso vedeli, zdaj pa niti vprašat več ne upam user posted image


Ne bom trdila 100%, ker meni več ni aktualno in mi je šlo skozi, ampak znanka, ki je mestna svetnica, je nekaj govorila o tem, da teh % več ne bo - od kdaj dalje pa ne vem. Lahko so vmes spremenili odločitev, sploh zdaj, ko so se ukvarjali s proračunom...

lp


Pa še prav ima. Sem bila sedaj na csd in so rekli, da tega ni več.
Ah ja, mislim, da bom začela podpirat delo na črno user posted image


Resno?

Ker teh % je bilo kar nekaj, okoli 20% je krila občina, če se ne motim?

Ja, nova zakonodaja je res socialna - do države.

Pač od nekoga je treba pobrati tiste izgubljene milijone, ki so si jih nagrabli.

Še malo pa bodo vrtci plačljivi tudi za 2. in 3. otroke............

lp

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 9:33:57   
liliana
A občina vam je prej še vsakemu dodatno "finincirala" okoli 20 %, ne glede na to, v kateri razred za plačilo vrtca ste padli.....?

Smo pa res socialna država......user posted image

(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 9:33:58   
poli*
Občina (oz. kdorkoli že) bodo res krili še tiste %, vendar pri kakršnikoli finančni ogroženosti/kreditu/statusu ne bo več nižanja razredov.
Saj bo šlo vse falit...
In ja, verjamem, da bodo čez nekaj časa predlagali tudi ukinitev zastonj vrtca za 2. otroka.
.... se pa znajo sedaj spravit še na porodniške in tako naprej....


(odgovor članu divna)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 9:40:40   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Občina (oz. kdorkoli že) bodo res krili še tiste %, vendar pri kakršnikoli finančni ogroženosti/kreditu/statusu ne bo več nižanja razredov.


Zakaj pa bi občina na lepe oči nižala razrede......?

In ja, verjamem, da bodo čez nekaj časa predlagali tudi ukinitev zastonj vrtca za 2. otroka.


Že nekaj časa imajo to pripravljeno.....samo nobena vlada si tega izgleda ni upala speljati....dvomim, da bo tudi sedanja, ki je uvedla "brezplačne" vrtce za 2. in več otrokov......

.... se pa znajo sedaj spravit še na porodniške in tako naprej....


Itak smo pri porodniških nadomestilih edina država na svetu, ki 12 mesecev plačuje 100 % nadomestilo......še do delavca zelo prijazna Avstrija je daleč od tega.....

Drugače pa, na porodniško nadomestilo se ne bodo spravili v tako kratkem času, tako da je panika odveč......

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 9:46:22   
enea
Občina financira samo tistih 20% do 100% udeležbe,... če imaš dohodek velik, in padeš v 8 razred plačuješ 80% od polne cene,.. tistih 20% pa časti občina,..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:06:28   
poli*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zakaj pa bi občina na lepe oči nižala razrede......?

Drugače pa, na porodniško nadomestilo se ne bodo spravili v tako kratkem času, tako da je panika odveč......

Še nisi slišala, da so nekatere občine znižale plačilo vrtca tistim, ki so imeli stanovanjski kredit, ali pa če je eden od staršev izgubil službo?
Nobenih lepih oči ni bilo tukaj user posted image

Nisem tako prepričana v nenižanje porodniške (to ne pomeni naslednji mesec) v recimo 2 letih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:10:34   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: poli*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Zakaj pa bi občina na lepe oči nižala razrede......?

Drugače pa, na porodniško nadomestilo se ne bodo spravili v tako kratkem času, tako da je panika odveč......

Še nisi slišala, da so nekatere občine znižale plačilo vrtca tistim, ki so imeli stanovanjski kredit, ali pa če je eden od staršev izgubil službo?
Nobenih lepih oči ni bilo tukaj user posted image

Nisem tako prepričana v nenižanje porodniške (to ne pomeni naslednji mesec) v recimo 2 letih.



to je bilo po starem zakonu obdelano že po vlogi,... in nisi posebej dajal noter, ok, če je starš izgubil službo med letom, ko je odločba že tekla, si imel 8 dni časa da si javil spremembo,.. stanovanjski kredit si pa že pri vlogi označil in so ti tam upoštevali,..

< Sporočilo je popravil enea -- 19.3.2012 10:11:21 >

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:16:20   
petea
liliana,
seveda so pravice v odvisnosti, vendar se upošteva določeno zaporedje v izračunih oz. upoštevanju posameznih pravic; če so na spletni strani ministrstva izrecno napisali, da se pravice, katerih (družina) ne označi na vlogi, ne bodo v prehodnem obdobju preračunavale na novo, pričakujem, da vsi pristojni uradniki enako razumejo to določbo za enake primere - torej ali preračunajo vsem ali nobenemu upravičencu, ne pa, da je to očitno odvisno od interpretacije posameznika.

Glede dodatnih % pri plačilu vrtca - predvidevam, da je bilo pisanje o tem, da imajo določene občine v svojih še veljavnih odlokih napisano, da otrokom, ki obiskujejo vrtec v domači občini, pripada dodaten popust glede na znesek, določen s plačilnim razredom; s tem so namreč določene občine v 'sušnih' letih pomagale napolniti prazne domače vrtce in stimulirati starše, da dajo otroke v domač vrtec. S tem so skušali zmanjšati svoje izdatke, da ne bi poleg fiksnih stroškov v svojih vrtcih drugim občinam plačevale oskrbnine za otroke iz svoje občine, ki so jih starši iz raznoraznih razlogov raje vpisali v vrtce drugih občin.
Zakon o vrtcih tudi opredeljuje, da lahko občina določi dodatne popuste po svoji presoji - npr. kredite staršev, zaposlitveni status ipd. ZUPJS pa teh možnosti ne omenja, tako da gre spet za interpetacijo, ali se pri izračunu upoštevajo določbe v novejšem zakonu (ki nadomešča določene določbe ZVrt) ali se določbe teh zakonov (in posledično tudi občinskih odlokov) uporabljajo dopolnilno. Tudi tu pristojni dajejo različne odgovore oz. razlage glede tega, kaj to pomeni glede teh dodatnih olajšav.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:17:51   
liliana
Občine oz. župan so lahko nižale plačilo vrtca.....za en ali dva razreda, če si napisal prošnjo, ko si prejel odločbo in malo pojamral, zakaj je tebi težko plačevati toliko in toliko vrtca.....in ti je občina poslala novo odločbo, po kateri si potem plačeval manj vrtca, ker se je župan tako odločil.....

In tu je bilo precej nižanja na lepe oči......

Zdaj pa to verjetno ne bo več omogočeno, ker odločb ne izdaja občina ampak CSD......


(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:23:02   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

liliana,
seveda so pravice v odvisnosti, vendar se upošteva določeno zaporedje v izračunih oz. upoštevanju posameznih pravic; če so na spletni strani ministrstva izrecno napisali, da se pravice, katerih (družina) ne označi na vlogi, ne bodo v prehodnem obdobju preračunavale na novo, pričakujem, da vsi pristojni uradniki enako razumejo to določbo za enake primere - torej ali preračunajo vsem ali nobenemu upravičencu, ne pa, da je to očitno odvisno od interpretacije posameznika.

Glede dodatnih % pri plačilu vrtca - predvidevam, da je bilo pisanje o tem, da imajo določene občine v svojih še veljavnih odlokih napisano, da otrokom, ki obiskujejo vrtec v domači občini, pripada dodaten popust glede na znesek, določen s plačilnim razredom; s tem so namreč določene občine v 'sušnih' letih pomagale napolniti prazne domače vrtce in stimulirati starše, da dajo otroke v domač vrtec. S tem so skušali zmanjšati svoje izdatke, da ne bi poleg fiksnih stroškov v svojih vrtcih drugim občinam plačevale oskrbnine za otroke iz svoje občine, ki so jih starši iz raznoraznih razlogov raje vpisali v vrtce drugih občin.
Zakon o vrtcih tudi opredeljuje, da lahko občina določi dodatne popuste po svoji presoji - npr. kredite staršev, zaposlitveni status ipd. ZUPJS pa teh možnosti ne omenja, tako da gre spet za interpetacijo, ali se pri izračunu upoštevajo določbe v novejšem zakonu (ki nadomešča določene določbe ZVrt) ali se določbe teh zakonov (in posledično tudi občinskih odlokov) uporabljajo dopolnilno. Tudi tu pristojni dajejo različne odgovore oz. razlage glede tega, kaj to pomeni glede teh dodatnih olajšav.


Glej, meni je jasno, da se dajejo različni odgovori....recimo tudi midve ne razumeva enako razlag na uradnih straneh.....user posted image

Jaz sem samo napisala, kako jaz razumem napisano na uradnih straneh ministrstva......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:30:33   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Itak smo pri porodniških nadomestilih edina država na svetu, ki 12 mesecev plačuje 100 % nadomestilo......še do delavca zelo prijazna Avstrija je daleč od tega.....



A ni v Avstriji tako, da se lahko starš odloči, kako dolgo bo koristil porodniški dopust ter da ima možnost izbire do treh let? Če je doma 1 leto, dobi polni znesek nadomestila, če pa npr. 3 leta, vsak mesec 1/3 tistega, ki bi ga dobil, če bi bil doma samo eno leto?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:35:39   
petea
Liliana, nekatere občine imajo v odlokih zelo jasno zapisane dodatne popuste, ki niso odvisni od trenutne dobre volje ali naklonjenosti župana.

primer občine MB, poglej točko 3 v wordovem dokumentu na dnu strani.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 10:54:58   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


A ni v Avstriji tako, da se lahko starš odloči, kako dolgo bo koristil porodniški dopust ter da ima možnost izbire do treh let? Če je doma 1 leto, dobi polni znesek nadomestila, če pa npr. 3 leta, vsak mesec 1/3 tistega, ki bi ga dobil, če bi bil doma samo eno leto?


100 % plačilo ima mati le 16 tednov (8 tednov pred in 8 tednov po rojstvu otroka)....

Potem pa lahko mati in oče izbirata med več variantami.....36 mesecev, 24 mesecev, 12 mesecev....vendar plačilo takrat nikoli ni 100 %

http://www.leavenetwork.org/fileadmin/Leavenetwork/Country_notes/Austria.published.oct_2010.pdf

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 11:02:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Liliana, nekatere občine imajo v odlokih zelo jasno zapisane dodatne popuste, ki niso odvisni od trenutne dobre volje ali naklonjenosti župana.

primer občine MB, poglej točko 3 v wordovem dokumentu na dnu strani.


32. člen zakona o vrtcih prepušča zelo variabilne interpretacije......in v naši občini so se teh možnosti zelo lepo posluževali.....

Lokalna skupnost lahko v izjemnih primerih pri določitvi plačila staršev upošteva na podlagi podatkov iz uradnih evidenc, ki jih vodi pristojni davčni organ ali center za socialno delo, poleg dohodka in premoženja iz prvega odstavka tega člena tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 11:12:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


A ni v Avstriji tako, da se lahko starš odloči, kako dolgo bo koristil porodniški dopust ter da ima možnost izbire do treh let? Če je doma 1 leto, dobi polni znesek nadomestila, če pa npr. 3 leta, vsak mesec 1/3 tistega, ki bi ga dobil, če bi bil doma samo eno leto?


100 % plačilo ima mati le 16 tednov (8 tednov pred in 8 tednov po rojstvu otroka)....

Potem pa lahko mati in oče izbirata med več variantami.....36 mesecev, 24 mesecev, 12 mesecev....vendar plačilo takrat nikoli ni 100 %

http://www.leavenetwork.org/fileadmin/Leavenetwork/Country_notes/Austria.published.oct_2010.pdf



glede na to, da v A nimamo nadomestil malice in prevoza, je razumljivo, da se jim obračuna za porodniško nižji odstotek glede na prejšnje dohodke

so pa zneski še vedno dovolj visoki, da lahko kar dobro preživijo čas porodniškega dopusta

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 11:23:39   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

glede na to, da v A nimamo nadomestil malice in prevoza, je razumljivo, da se jim obračuna za porodniško nižji odstotek glede na prejšnje dohodke

so pa zneski še vedno dovolj visoki, da lahko kar dobro preživijo čas porodniškega dopusta


Samo v Sloveniji nekdo, ki ima 1100 EUR neto plače dobi tudi 1100 EUR neto porodniške.....v Avstriji pa tisti, ki ima 1100 EUR neto plače dobi porodniške 880 EUR.....

Potni stroški in malica pa tu nimajo nobene veze......ker v Avstriji pač delodajalca in države ne briga, če si od službe oddaljen 100 km ali 10 km....plačilo je v obeh primerih enako.....recimo 1100 EUR.....



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 11:26:00   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Liliana, nekatere občine imajo v odlokih zelo jasno zapisane dodatne popuste, ki niso odvisni od trenutne dobre volje ali naklonjenosti župana.

primer občine MB, poglej točko 3 v wordovem dokumentu na dnu strani.


32. člen zakona o vrtcih prepušča zelo variabilne interpretacije......in v naši občini so se teh možnosti zelo lepo posluževali.....

Lokalna skupnost lahko v izjemnih primerih pri določitvi plačila staršev upošteva na podlagi podatkov iz uradnih evidenc, ki jih vodi pristojni davčni organ ali center za socialno delo, poleg dohodka in premoženja iz prvega odstavka tega člena tudi druga dejstva in okoliščine, ki odražajo dejanski socialni položaj družine.



Ni edina občina.
Sem pa sedaj šla ponovno prebirat zakon in pravilnik o vrtcih in bi se verjetno dalo dokazati, da sploh ni zakonske osnove za dodatne popuste za vse otroke, ki obiskujejo domače vrtce (ker vse družine niso socialno ogrožene, družine tistih ki so pa v vrtcih drugih občin, pa dobrostoječe). user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 11:38:35   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

glede na to, da v A nimamo nadomestil malice in prevoza, je razumljivo, da se jim obračuna za porodniško nižji odstotek glede na prejšnje dohodke

so pa zneski še vedno dovolj visoki, da lahko kar dobro preživijo čas porodniškega dopusta


Samo v Sloveniji nekdo, ki ima 1100 EUR neto plače dobi tudi 1100 EUR neto porodniške.....v Avstriji pa tisti, ki ima 1100 EUR neto plače dobi porodniške 880 EUR.....

Potni stroški in malica pa tu nimajo nobene veze......ker v Avstriji pač delodajalca in države ne briga, če si od službe oddaljen 100 km ali 10 km....plačilo je v obeh primerih enako.....recimo 1100 EUR.....



Saj to je to - njih ne briga, koliko imaš stroškov s prevozom na delo (in malico). Vedo pa, da ko si doma, teh stroškov ni.
Pri nas pa to pač predhodno ločijo in se v neto dohodek ne šteje nadomestil za prevoz na delo in malico, tako da se tudi v obračun porodniške ne štejejo. Tako da je verjetno končni odstotek verjetno kar podoben tu in v A; pri nas npr. prejmeš vsak mesec 1100 € in je od tega 900 € plače in 200 € nadomestil, se ti v obračun za porodniško šteje 900 € plače, kar potem predstavlja 80% tvojih predhodnih neto prihodkov.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: informaztivni izračun od
19.3.2012 11:42:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ni edina občina.
Sem pa sedaj šla ponovno prebirat zakon in pravilnik o vrtcih in bi se verjetno dalo dokazati, da sploh ni zakonske osnove za dodatne popuste za vse otroke, ki obiskujejo domače vrtce (ker vse družine niso socialno ogrožene, družine tistih ki so pa v vrtcih drugih občin, pa dobrostoječe). user posted image


In zato je lepo in prav, da se končno ti dodatni popusti ukinejo.....

Sicer pa nikjer ni govora o socialni ogroženosti....ampak zgolj o dejstvih in okoliščinah, ki odražajo dejanski socialni položaj družine......

Kaj pa so ta dejstva in okoliščene pa je prepuščeno lastni interpretaciji občine......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




katero ime ti je nabolj všeč
lisicka76



Enej (27%)

Matej (27%)

Kristian (13%)

Liam (20%)

Nej (12%)


Število vseh glasov: 466

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!