|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   informaztivni izračun od
15.3.2012 8:15:38   
*pepelka*
Ali obstaja kje programček za informativni izračun otroškega po novem zakonu?
Hvala za odgovor
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 9:03:51   
Janyna
Ne. Še sami CSD-ji imajo s programom probleme, kaj ga bodo pol na javno dajal. Tako da ne ostane drugega kot čakat in čakat in čakat pa še enkrat čakat...user posted image

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 9:05:44   
*pepelka*
Ja ja zanimivo pri vsem tem pa je, da na podlagi istih dohodkov dobiš nižji otroški, kot si ga imel prej. To pa je naša socialna država

(odgovor članu Janyna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 9:10:09   
petea
približno si lahko sama izračunaš, če npr. v excelu sešteješ vaše letne neto družinske dohodke in premoženje, deliš znesek s številom družinskih članov in št. mesecev;
na spletu poiščeš podatek o slov. povprečni mesečni neto plači in tabelo razredov OD, pa primerjaš, koliko bi vam naj pripadalo


tako dobiš vsaj orientacijsko vrednost, kje ste

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 9:12:42   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: *pepelka*

Ja ja zanimivo pri vsem tem pa je, da na podlagi istih dohodkov dobiš nižji otroški, kot si ga imel prej. To pa je naša socialna država



je možno, ker se šteje tudi premoženje družine, ne samo sprotni dohodki

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 9:27:56   
*pepelka*
je možno, ker se šteje tudi premoženje družine, ne samo sprotni dohodki


Razlika je skora 10 %, pa ne zaradi premoženja, saj ta znesek res ni visok, temveč le zaradi izračunov v neto in ne bruto zneskih, kot je bilo to do sedaj.
Če bi se uporabljala stara lestvica za izračun, bi ostali na istem

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:00:37   
enea
mene je ravnokar klicala iz csd-ja, ker ji je manjkal en podatek, in mi je povedala da se mi zniža OD, na prejšnji znesek od predzadnje odločbe, vrtec pa se mi zviša, to pa zato ker sem sama vlagateljica vsega, če bi naprimer imela otroški jaz, vrtec pa mož, bi mi OD ostal isti,..user posted image user posted image

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:10:15   
petea
enea,
to, kdo vlaga, ne sme biti razlog za razliko v izračunu, saj se morajo pri izračunih pri posameznih pravicah upoštevati isti podatki o družini, neodvisno od tega, kdo od staršev je vlagatelj!
Važno je samo, katere pravice ste zahtevali v vlogi.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:16:33   
enea
tako mi je rekla in istočasno izračunavala OD zame,..
zahtevala pa sem samo vrtec in subvencijo za stanovanje, otroški sem pa imela v oktobru novo odločbo, ki se je zdaj sploh ne upošteva in se na novo izračuna ODuser posted image
oz. če bi mož dal novo vlogo za vrtec, se meni ne bi obračunaval OD na novo

< Sporočilo je popravil enea -- 15.3.2012 10:17:46 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:20:57   
*pepelka*
user posted image

< Sporočilo je popravil *pepelka* -- 15.3.2012 10:24:35 >

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:23:10   
*pepelka*
To kdo vlaga nima nobene veze z višino, je pa dejstvo, da ti oločba za otroški še velja in ti je ne smejo razveljaviti, če sama nisi oddala vloge tudi za otroši dodatek.
Pa glavno je, da bomo vsi manj dobivali in bo več ostalo državi

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:37:17   
petea
enea,
kopiram iz strani ministrstva za delo ...:

'Če upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, ne želi uveljavljati pravice po ZUPJS, mu izdana odločba velja do konca obdobja, za katerega je bila izdana .'


Jaz bi na tvojem mestu vztrajala, da ne sme preračunati OD, ker ti ga ne sme; nima osnove za to.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:42:51   
sončnica24
Saj se v prihodnje ne bo več gledalo kdo vlaga je pa bilo decembra tudi tukaj gor nekje napisano da če je naprimer odločba za otroški dodatek na mamo, da se splača da da vlogo za vrtec oče, ker še letos tega ne bodo gledali v prihodnje pa bodo.

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 10:57:53   
Janyna

IZVIRNO SPOROČILO: enea

tako mi je rekla in istočasno izračunavala OD zame,..
zahtevala pa sem samo vrtec in subvencijo za stanovanje, otroški sem pa imela v oktobru novo odločbo, ki se je zdaj sploh ne upošteva in se na novo izračuna ODuser posted image
oz. če bi mož dal novo vlogo za vrtec, se meni ne bi obračunaval OD na novo


Jaz pa menim tako. Da otroški dodatek dejansko na novo preračunavajo samo zato, da na podlagi tega dodatka, ki bi ga kao naj prejemala, če bi oddala novo vlogo, potem določijo znižano plačilo vrtca in ostale pravice, ampak izplačano boš pa še vedno imela tisto kar je bilo po stari odločbi. A si dobila ta mesec izplačilo OD manjše kot si ga imela prejšnji mesec?

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 11:10:55   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Saj se v prihodnje ne bo več gledalo kdo vlaga je pa bilo decembra tudi tukaj gor nekje napisano da če je naprimer odločba za otroški dodatek na mamo, da se splača da da vlogo za vrtec oče, ker še letos tega ne bodo gledali v prihodnje pa bodo.



sončnica24,
tudi zdaj ne sme biti razlike zaradi tega, kdo je vlagatelj; po mojem gre za nepravilno interpretacijo navodil

in če sedaj velja določen znesek OD, potem morajo ta znesek upoštevati pri prihodkih za znižano plačilo vrtca

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 11:19:47   
Janyna
IZVIRNO SPOROČILO: petea

sončnica24,
tudi zdaj ne sme biti razlike zaradi tega, kdo je vlagatelj; po mojem gre za nepravilno interpretacijo navodil

in če sedaj velja določen znesek OD, potem morajo ta znesek upoštevati pri prihodkih za znižano plačilo vrtca


Se strinjam in ja tudi jaz si tako razlagam zadeve.

< Sporočilo je popravil Janyna -- 15.3.2012 11:20:14 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 21:15:21   
enea
petea, hvala se bom jutri tam pozanimala, ker moram itak osebno tja,..
janyna, dobila sem po novi odločbi od oktobra meseca, saj nove odločbe za vrtec še nisem dobila, mi je samo po telefonu rekla, koliko naj bi OD po novem znašal,..
na novi vlogi jaz OD nisem označila, ker sem smatrala da mi velja tista od oktobra, ki naj bi veljala do 31.10 2012

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: informaztivni izračun od
15.3.2012 22:04:36   
petea
enea,
upam, da boš opravila vam v prid

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: informaztivni izračun od
16.3.2012 7:54:31   
lenika83
Meni je na csd kar sama označila, da želim tudi za otroški dodatek. Itak so nas vse na hitro odpravljali in kar serijsko metali vloge na kup. Tam je zraven mene na hitro pogledala, če sem vse izpolnila in potem je nekje vmes rekla, da za Od bodo itak na novo zračunali in je nekaj obkrožila, potem me pa odposlala. Šele kasneje sem tu videla, da mi ne bi bilo treba, ker imam odločbo do konca oktobra. user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: informaztivni izračun od
16.3.2012 9:45:59   
enea
Evo, bila na csd,... rekla mi je da se OD sedaj avtomatsko izračuna, ker vse nadaljne vloge izhajajo iz OD-ja,..Rekla mi je da, če nisem zadovoljna naj dam pritožbo, ko dobim odločbo,.. in potem.......... to trajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image
kot je rekla lenika, jaz tudi na vlogi nisem označila za OD, pa mi je že takrat rekla da se bo obračunal po novem,..
najbolj me pa jezi, no saj za tisti 1€, ko mi znižajo OD me niti tolk ne boli, da bodo vrtec zvišali,..user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil enea -- 16.3.2012 9:46:54 >

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: informaztivni izračun od
16.3.2012 11:14:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

enea,
kopiram iz strani ministrstva za delo ...:

'Če upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, ne želi uveljavljati pravice po ZUPJS, mu izdana odločba velja do konca obdobja, za katerega je bila izdana .'


Jaz bi na tvojem mestu vztrajala, da ne sme preračunati OD, ker ti ga ne sme; nima osnove za to.


In kaj pomeni to, kar piše nad tem odstavkom na tej strani ministrstva za delo....?

V primerih prvega odločanja po ZUPJS se po uradni dolžnosti preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev iz tega zakona, do katerih je upravičenec upravičen na podlagi drugih odločb. Če center za socialno ugotovi, da bi bilo treba katero od teh odločb odpraviti ali o njej na novo odločiti, po uradni dolžnosti to odločbo odpravi in z eno odločbo skladno s tem zakonom odloči o vseh pravicah iz javnih sredstev po tem zakonu. Pravice iz javnih sredstev se prizna z dnem priznanja tiste pravice iz javnih sredstev, katere uveljavljanje je vzrok za postopek odločanja tudi o drugih pravicah.

Če upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, ne želi uveljavljati pravice po ZUPJS, mu izdana odločba velja do konca obdobja, za katerega je bila izdana.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: informaztivni izračun od
16.3.2012 11:18:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Saj se v prihodnje ne bo več gledalo kdo vlaga je pa bilo decembra tudi tukaj gor nekje napisano da če je naprimer odločba za otroški dodatek na mamo, da se splača da da vlogo za vrtec oče, ker še letos tega ne bodo gledali v prihodnje pa bodo.



sončnica24,
tudi zdaj ne sme biti razlike zaradi tega, kdo je vlagatelj; po mojem gre za nepravilno interpretacijo navodil



Lahko je, ker tu tako piše......

2. V primerih prvega odločanja po ZUPJS se po uradni dolžnosti preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev iz tega zakona, do katerih je upravičenec upravičen na podlagi drugih odločb. Ali to pomeni, da bo CSD za tiste, ki bodo decembra letos vložili vlogo za znižano plačilo vrtca za leto 2012, na novo odločil tudi o vseh drugih pravicah iz javnih sredstev (na primer o otroškem dodatku, denarni socialni pomoči, ...) po tem zakonu, čeprav se obstoječe odločbe še ne bodo iztekle (so na primer veljavne do avgusta 2012)?

V prehodnem obdobju to pomeni, da bo CSD po uradni dolžnosti preveril samo tiste pravice, do katerih je upravičenec takrat upravičen. Le pri denarni socialni pomoči, kjer so vsi "družinski člani" ali "povezane osebe", kot jih imenuje zakon, upravičenci, bo avtomatično preveril vse pravice. Od leta 2013 naprej pa bo vsaka sprememba, ki vpliva na eno pravico, povzročila, da se po uradni dolžnosti pogledajo tudi druge pravice.
 
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/zupjs_faq/#c18059


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: informaztivni izračun od
16.3.2012 20:53:03   
petea
Liliana,
jaz navedene razlage razumem takole:
- pri soc. pomoči se mi zdi razumljivo, da preračunajo še ostale pravice, ker če si upravičen do nje, si posledično npr. tudi opravičen do plačila vrtca (pa morda zaradi svoje nevednosti tega nisi vedel in tega nisi označil, CSD pa to mora vedeti in tu ustrezno spremeniti tudi to pravico)

- ker se npr. pri OD vzame za izračun ista osnova vseh družinskih prihodkov, ne glede na to, ali je vlagatelj oče ali mama, ni logično, da bi dejstvo, kdo je vlagatelj, vplivalo na višino OD, enako je pri določitvi plačilnega razreda za vrtce; enostavno ni podlage, da bi izbira vlagatelja vplivala na višino določitve neke družinske pravice, tudi razlago na spletni strani ministrstva jaz razumem tako, pritrdil mi je v mojem razmišljanju tudi informator na CSD, ko sem še bila v dvomu in tehtala, če bi decembra spremenila vlogo ter dodala preračun OD

* smiselno pa se mi zdi, da CSD kljub temu, da ni dane vloge, preračuna oz. spremeni višino OD ob vlogi za znižano plačilo vrtca, če ugotovijo, da otrok obiskuje vrtec, OD pa dobiva v višini, kot da bi bil brez vrtčevskega varstva, saj so starši v tem primeru iz takšnih ali drugačnih razlogov CSD zamolčali dejstvo, ki vpliva na višino OD

drugače pa ni prvič, da si uradniki določena navodila ali pravila razlagajo drugače, kot je stališče pristojnega ministrstva ali zakona in jih je potem treba poučiti oz. vztrajati na naši razlagi, sploh če gre v našo korist


seveda lahko ostali obračuni izhajajo iz OD, samo izhajati morajo iz tistega, ki v trenutku odločanja velja; če torej velja stara odločba, ki je vlagatelj ne želi spremeniti, se pri obračunu vrtca mora upoštevati ta, stara odločba (razen pri izjemah, kot je npr. pri *

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: informaztivni izračun od
17.3.2012 17:30:19   
poli*
Danes sem dobila izračun za vrtec in mi je postalo slabo user posted image
Naračunala sem vse tako kot oni, vendar niso upoštevali mojega statusa študenta in je malo too much.
V odločbi niti niso napisali, da ne velja ta moja "prošnja" oz. potrdilo o šolanju.
Prosim, če se mi lahko javi katera mamica študentka, ki je lansko leto zaradi svojega statusa plačevala en razred manj in kako je pri vas letos po novi odločbi?
Hvala

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: informaztivni izračun od
17.3.2012 22:35:17   
žametka
a če si študent, se plačuje en razred manj? Kaj pa če da vlogo notri partner/mož? Se isto upošteva?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Moško ime
SaMaa

Katero ime izbrati?

Val (29%)

Nik (45%)

Lovro (26%)


Število vseh glasov: 154

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!