|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Večni problem!
29.12.2011 16:09:53   
LuLu
Posh, boma pa midve sami nadaljevali user posted image
Ja, saj odgovornost je lepa stvar, samo moraš biti odgovoren tudi do svojih otrok (tudi njen ata do nje), pa do partnerja, pa najpomembneje do samega sebe in svojega življenja.
Lahko ni to naredit, težko se začne, ko rečeš STOP. Ampak, dolgoročno gledano (za njo) je bolje da skrbi zase in za svoje otroke... men se tak zdi user posted image
Imam izkušnjo s takim človekom, pa pomagaš, pomagaš, pa se navadi na pomoč, pa sebe zanemarjaš, pa čisto si utrujen od tega, pa bolan, ko se leta že vleče... Stop!
Težko je bilo, še zdaj ni lahko, ampak je vredno... za mene in posredno tudi za otroke.
Staršem pomagaš v stiski... valjda! Vsakemu! Ampak, nonstop, vsake tolko, nekaj let?! Preveč utrujajoče in nič spodbudno za onega drugega.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Večni problem!
29.12.2011 16:25:00   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Imam izkušnjo s takim človekom, pa pomagaš, pomagaš, pa se navadi na pomoč, pa sebe zanemarjaš, pa čisto si utrujen od tega, pa bolan, ko se leta že vleče... Stop!




V takem primeru je treba nekaj ukrenit, se strinjam. Ampak nisem dobila občutka, da je v tem primeru tako. Mogoče se pa motim.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Večni problem!
29.12.2011 16:30:10   
LuLu
Meni se tudi zdi, da glih ne išče nasvet ali spremembo, ampak bolj potrditev, da je to ok, kaj dela...
Meni prav... user posted image
Mogoče se pa tudi jaz motim user posted image


< Sporočilo je popravil LuLu -- 29.12.2011 16:31:30 >

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Večni problem!
29.12.2011 18:12:15   
Star_a
Moj oče je bil tudi ozdravljen alkoholik.Pomagala sem mu kolikor lahko,redkokdaj finančno,ampak s hrano,pogovorom.Tudi midva več let nisva imela stike,potem pa kar naenkrat sem ga poklicala in tako sva hodila vsak dan na kavico ,da se pogovoriva ipd.   čez 1 leto je umrl.Očitno je bil to znak ali neki da me je vleklo k njemu. Še dandanes me včasih prime,pa si rečem,za kaj za vraga mu nisem takrat dala recimo 10 e ali pa zakaj mu nisem bolj pomagala. Po drugi strani vem, da sem mu pomagala,ker sem mu stala ob strani,ko so ga vsi drugi zavrnili.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Večni problem!
29.12.2011 18:13:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ja, saj odgovornost je lepa stvar, samo moraš biti odgovoren tudi do svojih otrok (tudi njen ata do nje), pa do partnerja, pa najpomembneje do samega sebe in svojega življenja.
Lahko ni to naredit, težko se začne, ko rečeš STOP. Ampak, dolgoročno gledano (za njo) je bolje da skrbi zase in za svoje otroke... men se tak zdi user posted image
Imam izkušnjo s takim človekom, pa pomagaš, pomagaš, pa se navadi na pomoč, pa sebe zanemarjaš, pa čisto si utrujen od tega, pa bolan, ko se leta že vleče... Stop!
Težko je bilo, še zdaj ni lahko, ampak je vredno... za mene in posredno tudi za otroke.
Staršem pomagaš v stiski... valjda! Vsakemu! Ampak, nonstop, vsake tolko, nekaj let?! Preveč utrujajoče in nič spodbudno za onega drugega.


Eno je pomoč, drugo je spodbujanje lenobe, in zdrava meje med njima je lahko hitro presežena.
Pomagaj očetu toliko, da si opomore od šoka izgube službe (to je nekje med šest in devet mesecev, maksimalno dvanajst) v materialnem smislu in pomagaj mu kot mu lahko kot odrasla oseba pomagaš. Predstavi mu dejstva kot jih opisuješ tukaj. Objektivno, točko za točko, hkrati pa naj on doda svoj del, kako se on pri tem počuti, in kaj bo naredil, da bo našel novo delo.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
29.12.2011 18:35:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu posh)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Večni problem!
29.12.2011 19:10:36   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

...jz vem, da bi pomagala, kolikor bi blo v moji moci.

Malo sem izrezala ta del, brez zamere...
Saj, kolikor bi blo v moji moči, ko pa si enkrat brez moči? Tudi tako stanje pride, žal... potem pa rečeš Dovolj mam!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
29.12.2011 19:55:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Večni problem!
29.12.2011 20:16:45   
Anonimen
Res sem tega naveličana,po drugi strani pa mi vedno vse pride naprej,kako nam ju uničil življenje,zdaj ko pa sem se postavila na noge,pa naj še zanj skrbim?! Ker tudi če mu ne morem dati denarja,se pol sekiram zarad njega,ker vem kako mu je.


Finančni problem je samo kazalec nečesa še nerazrešenega.
Ko bosta oba izgovorila tisto, kar vaju teži (verjamem, da tudi očeta marsikaj), se bo prava finančna rešitev pokazala sama od sebe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Večni problem!
29.12.2011 21:46:21   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: nanč
oče je ozdravljen alkoholik

Ozdravljeni alkoholiki ne obstajajo. Obstajajo pa zdravljeni.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Večni problem!
30.12.2011 1:38:20   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

In potem kdo je tisti ki pomaga? Jaz in moj. Ne me narobe razumet, ne da mu nočem,ampak mu ne morem zmeraj,saj vemo v kakšnem svetu živimo.



Prej bi rekel, da je prava resnica bolj "jaz mu nočem, vendar moram, samo ne (z)morem zmeraj". Zakaj pa bi mu hotela, v končni fazi je to človek, kot praviš, ki ti je uničil življenje.

Še nečesa bi se dotaknil, ko je že govora o neodvisnosti - ljudje se zapufamo za 10-15-20 let, ves ta čas se moramo odzivvati na ukaz pa smatramo, da smo neodvisni??????????????? Neoodvisni, to bi že bolj držalo.

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 30.12.2011 1:40:19 >

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Večni problem!
30.12.2011 8:43:19   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Prej bi rekel, da je prava resnica bolj "jaz mu nočem, vendar moram, samo ne (z)morem zmeraj". Zakaj pa bi mu hotela, v končni fazi je to človek, kot praviš, ki ti je uničil življenje.


meni se tudi zdi da je resnica nekje blizu tega.. in strinjam se z zadnjim stavkom - če starši s tabo slabo ravnajo (ali so v preteklosti, zdaj pa so konstantno odvisni od tvoje pomoči) , res ni za pričakovat (od sebe) da boš želel bit v oporo in pomoč svojim staršem. če se (si se) dobro razumel z njimi je drugače in to ni problem, v takem primeru pa - čisto razumljivo temu ni tako..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 30.12.2011 8:45:54 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Večni problem!
30.12.2011 11:21:16   
ronja
razmišljam o tem,kako se počuti,ko nima za cigarete

O, ti revež, ti! Madona, no! Čiki pa res niso neka nujnost! sama ne bi odtegovala svojim otrokom zato, da bo mel moj oče brez službe neke svoje razvade... Včasih se je brezveze preveč sekirat zaradi staršev, ker niso vsi vredni tega. Če ti on ni dal nič lepega v otroštvu, potem se tudi ne more čudit, če ga ti zdaj ne boš večno iz dreka vlekla.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Večni problem!
31.12.2011 14:07:52   
nanč
Zdaj dva dni nisem mogla na računalnik,me je nekaj zafrkaval. Vidim, da ste se kar razpisali in da se mnenja kar razlikujejo.No,naj povem, da sem ga šla včeraj obiskat in ga oskrbela z hrano in 20 e sem mu dala,ker več ne zmorem. Sem pa bila odločena, da mu bom povedala,da me naj več ne kliče za denar in da mora nekaj ukreniti v tej smeri,ampak...nisem zmogla.Ko ga vidim kako izgleda in kako živi... In ja pomagaš,kolikor lahko in želiš ,ampak ne v nedogled,tudi mama mi to zmeraj reče in je jezna nanj,ker je vedno bilo tako, da ni znal poskrbeti zase in za družino. Glede mojega moža; nikoli ni rekel,ne bova pomagala,tudi ko jaz nisem imela denarja ga je dal on. Sem že tudi kdaj rekla,zdaj pa imam dovolj,ne dam mu,pa je mož rekel,daj mu nekaj, da bo imel.


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
31.12.2011 14:35:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Večni problem!
31.12.2011 16:04:43   
kimica86
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Ima dve roki in nogi,tudi delat je še sposoben,čeprav zarad alkohola bolj slabo že deluje telo.Dobiva tudi iz borze nekaj malega,ampak ima še neke dolgove iz preteklosti. Saj ravno v tem je problem, da ne morem v nedogled tako,ampak ne morem si pomagati, samo razmišljam o tem,kako se počuti,ko nima za cigarete in hrano,jaz pa sem sita in mi nič ne manjka. Vest me peče čeprav nevem zakaj?



CIGARETE niso nujno potrebne!!!! Če je ozdravljen alkoholik, bo lahko našel službo- pa četudi v kašnem skladišču za natovarjanje in raztovarjanje.. Delo je delo..

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Večni problem!
31.12.2011 16:23:21   
nanč
CIGARETE niso nujno potrebne!!!!

ja,ampak jaz mu tega ne bom rekla,to mora sam vedet,kot vse ostalo.


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Večni problem!
31.12.2011 16:24:30   
nanč
In še to; če nima za hrano ne bo nič rekel,če pa nima za cigarete pa bo,kadi namreč že vse življenje.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Večni problem!
31.12.2011 17:11:43   
kimica86
Ma glej.. To da kadi celo življenje, je fulll neumen izgovor!!! Imam znanca (partnerja sta) in oba kadita.. Ona dobi delo vsake toliko, kaj tako mimogrede, on pa dela za 800 eur in še to porabijo 400 eur za najemnino.. Imata hčerkico.. Oba pokadita eno škatlico dnevno.. Skozi pa govorita kako težko je iz meseca v mesec, da ni denarja.. Ma halooo.. Sem jim rekla: nehajta kadit in bosta imela še kaj.. 7 eur na dan x 30 dni = 210 eur.. A je to malo?????? In pol rečeta, a to pa ne.. Ne moreva nehat kadit!! Potem pa nič!! Tako, dameni je važno, da bom imela kaj za jest in pit.. Vse ostalo je luksuz!!!!!!!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Večni problem!
31.12.2011 18:23:03   
nanč
Se zavedam,da so cigareti luksuz,se spomnim,da smo rekli;ko bodo pa cigareti stali 500 tolarjev ne bomo več kadili.In koliko stanejo zdaj,pa še vedno ne nehamo. Nekaterim je pač to nekaj,brez česa nočejo,ne morejo.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Večni problem!
31.12.2011 18:41:52   
LuLu
nanč, kaj zdaj tebe sploh še kaj muči? Še imaš večni problem, ali se je večnost končala ?!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Večni problem!
31.12.2011 19:07:00   
nanč
Vse kar sem napisala;stojim za tem,ne bom se ponavljala.Z temi cigareti ste ve začele,pisala sem pa o nečem drugem,kljub temu da oče kadi...
Ne da se mi več... Srečno 2012 vsemuser posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Večni problem!
31.12.2011 19:14:57   
LuLu
user posted image

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
31.12.2011 20:24:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Večni problem!
31.12.2011 20:32:43   
LuLu
Mene tudi vedno na drugo stran vrže, kao na zadnjo

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




moška imena
milagro

Katero ime vam je najbolj všeč?

leon (20%)

klemen (18%)

primož (7%)

alajž (30%)

rok (25%)


Število vseh glasov: 603

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!