|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Večni problem!
29.12.2011 11:41:19   
nanč
Že par let se ponavlja eno in isto. Namreč; oče in mama sta že vrsto let ločena,vzrok je bil alkohol. Ne bom vsega pisala vsega,ker je preveč vsega. V glavnem zarad alkoholizma nisem imela otroštva,posledice so ostale (na meni)in tega nikoli ne bom pozabila. Stike imam z očetom (včasih jih nisem imela,ker je bil dobesedno klošar)in se občasno obiščemo. V tem času je ostal brez službe( stečaj) tu se začnejo problemi - finance. Večno je brez denarja,nabirajo se položnice. In potem kdo je tisti ki pomaga? Jaz in moj. Ne me narobe razumet, ne da mu nočem,ampak mu ne morem zmeraj,saj vemo v kakšnem svetu živimo.Tudi midva imava dva otroka,dva kredita,nisva odvisna od nikogar,ni nam hudega,ampak je tudi treba kdaj zategniti pas. In vem da je tudi njemu težko,ko je brez vsega,ampak jaz mu ne morem večno pomagati.Res sem tega naveličana,po drugi strani pa mi vedno vse pride naprej,kako nam ju uničil življenje,zdaj ko pa sem se postavila na noge,pa naj še zanj skrbim?! Ker tudi če mu ne morem dati denarja,se pol sekiram zarad njega,ker vem kako mu je. Res nevem kaj bi.Saj sploh ni rešitve..Svetujete kaj,če je sploh kaj svetovati? To sem zdaj res skrajšala,ker bi lahko marsikaj napisalauser posted image


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Večni problem!
29.12.2011 12:30:10   
Colt
Ima dve roki in dve nogi? Je sposoben delat? S tem ko mu ''pomagaš'' ga v bistvu vzpodbujaš da je še naprej odvisen od tebe oz od nekoga drugega. Če je zdrav, imaš vso pravico rečt NE. 

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Večni problem!
29.12.2011 12:56:32   
poli*
Mogoče mu pomagaj poiskati službo ali pa samo delo, da bo kaj zaslužil. Socialna mu pripada? Nadomestilo z zavoda tudi?
Ok, je prav, da se pomaga v največji stiski, ampak da boš ti preživljala v nedogled pa ne!

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Večni problem!
29.12.2011 13:22:20   
nanč
Ima dve roki in dve nogi? Je sposoben delat? S tem ko mu ''pomagaš'' ga v bistvu vzpodbujaš da je še naprej odvisen od tebe oz od nekoga drugega. Če je zdrav, imaš vso pravico rečt NE.

Ima dve roki in nogi,tudi delat je še sposoben,čeprav zarad alkohola bolj slabo že deluje telo.Dobiva tudi iz borze nekaj malega,ampak ima še neke dolgove iz preteklosti. Saj ravno v tem je problem, da ne morem v nedogled tako,ampak ne morem si pomagati, samo razmišljam o tem,kako se počuti,ko nima za cigarete in hrano,jaz pa sem sita in mi nič ne manjka. Vest me peče čeprav nevem zakaj?


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Večni problem!
29.12.2011 13:39:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Ima dve roki in dve nogi? Je sposoben delat? S tem ko mu ''pomagaš'' ga v bistvu vzpodbujaš da je še naprej odvisen od tebe oz od nekoga drugega. Če je zdrav, imaš vso pravico rečt NE.

samo razmišljam o tem,kako se počuti,ko nima za cigarete in hrano,jaz pa sem sita in mi nič ne manjka. Vest me peče čeprav nevem zakaj?



Tole me je fuul zmotilo. Pametnega nasveta pa nimam. Se podpišem pod Colta!

(odgovor članu nanč)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Večni problem!
29.12.2011 13:40:48   
nanč
Tole me je fuul zmotilo.

Ja,verjamem!


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Večni problem!
29.12.2011 13:49:36   
imee
Sem bila v podobni situaciji tako, da te lahko razumem....lahko mi pišeš na ZS, če želiš.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Večni problem!
29.12.2011 13:55:59   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Vest me peče čeprav nevem zakaj?





nanč, vest te peče, ker to ni bilo kdo ampak tvoj oče.
Alkoholizem je bolezen, ki je dolgotrajna, kronična. Jaz bi ti svetovala, glede na to, da se slabo počutiš, če ne pomagaš- da pomagaš, koliko lahko. Boš vsaj mirna pri sebi, to pa tudi veliko pomeni. Če ne gre pa pač ne gre, tukaj nisi potem ti kriva. Pomagaj mu tudi na druge načine, npr. počisti stanovanje, operi cunje, skuhaj mu kdaj kaj toplega...

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:01:29   
nanč

nanč, vest te peče, ker to ni bilo kdo ampak tvoj oče.
Alkoholizem je bolezen, ki je dolgotrajna, kronična. Jaz bi ti svetovala, glede na to, da se slabo počutiš, če ne pomagaš- da pomagaš, koliko lahko. Boš vsaj mirna pri sebi, to pa tudi veliko pomeni. Če ne gre pa pač ne gre, tukaj nisi potem ti kriva. Pomagaj mu tudi na druge načine, npr. počisti stanovanje, operi cunje, skuhaj mu kdaj kaj toplega...

Malo si me pomirila s tvojimi besedami..saj mu pomagam,kolikor se da. Mu tudi prinesem kakšno toplo hrano,solato in zelenjavo iz vrta,kakšne domače klobase,ipd..Moti me predvsem to,da se nikoli ne konča. Dobi kakšno priložnostno službo,potem je en čas mir,in spet jovo na novo. Naj povem, da imam še sestro,ampak navada je takšna, da se vedno obrne na mene, ker me imajo očitno za bolj samostojno.


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:12:00   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: nanč
imam še sestro,ampak navada je takšna, da se vedno obrne na mene, ker me imajo očitno za bolj samostojno.




To naj ti bo v kompliment. Ti se pa še pogovori s sestro naj kaj primakne zraven.
Ni ravno lušno, ampak razmisli, da boš bognedaj tudi ti rabila pomoč otrok, ti bo lažje v življenju, če se boš imela na koga obrnit. Srečno!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:19:01   
LuLu
Edini nasvet, ki ti ga lahko dam, je edini najboljši za vse vas:
Pod pogojem, da se gre zdravit in opravlja vse terapije, mu bosta pomagala, dokler se ne postavi na svoje trde noge.
Če pa to ne želi, pa žal, od.. ga! Nisi mu nič dolžna, dolžni smo samo za svoje otroke skrbet do polnoletnosti, ostalo je vse stvar volje...
Ne toleriraj več alkohola, ti je že dovolj gorja povzročil!
Oče pa je BOLAN, bolniki se morajo ZDRAVIT!


< Sporočilo je popravil LuLu -- 29.12.2011 14:20:30 >

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:20:32   
nanč
Ni ravno lušno, ampak razmisli, da boš bognedaj tudi ti rabila pomoč otrok, ti bo lažje v življenju, če se boš imela na koga obrnit.

Na to vedno pomislim,zato mi je vsa situacija tako težka. Sem bila že v taki situaciji,celi dve leti. Ne bi si tega več želela!


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:22:27   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Ni ravno lušno, ampak razmisli, da boš bognedaj tudi ti rabila pomoč otrok, ti bo lažje v življenju, če se boš imela na koga obrnit.

Na to vedno pomislim,zato mi je vsa situacija tako težka. Sem bila že v taki situaciji,celi dve leti. Ne bi si tega več želela!


Ne moreš primerjat sebe in otrok pa sebe in očeta... kake veze ima to...
Pa ne se sama sebi smilit. Tak je, kak ti hočeš da je.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:23:31   
nanč
Edini nasvet, ki ti ga lahko dam, je edini najboljši za vse vas:
Pod pogojem, da se gre zdravit in opravlja vse terapije, mu bosta pomagala, dokler se ne postavi na svoje trde noge.
Če pa to ne želi, pa žal, od.. ga! Nisi mu nič dolžna, dolžni smo samo za svoje otroke skrbet do polnoletnosti, ostalo je vse stvar volje...
Ne toleriraj več alkohola, ti je že dovolj gorja povzročil!
Oče pa je BOLAN, bolniki se morajo ZDRAVIT!

Nisi me razumela,ali pa sem narobe napisala; oče je ozdravljen alkoholik že nekaj časa,ker v nasprotnem primeru sploh ne bi imela stikov,pika!Na svoje noge se ne more postaviti,to je to,ali kaj jaz vem. Očitno je že vse življenje slabič da je zapravil svoje življenje in ni mogel skrbeti za družino.


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:25:10   
nanč
Ne moreš primerjat sebe in otrok pa sebe in očeta... kake veze ima to...
Pa ne se sama sebi smilit. Tak je, kak ti hočeš da je.

Jaz sem bila v taki situaciji,ko še nisem imela otrok ,zato razumem kako se človek počuti v tem,ampak 1x mora bit konec!


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:27:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Ne moreš primerjat sebe in otrok pa sebe in očeta... kake veze ima to...
Pa ne se sama sebi smilit. Tak je, kak ti hočeš da je.

Jaz sem bila v taki situaciji,ko še nisem imela otrok ,zato razumem kako se človek počuti v tem,ampak 1x mora bit konec!


Konec boš TI naredila, če boš želela. Ne želi si, da bi npr. tvoj partner naredil,... se mi zdi hujši scenarij.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:30:27   
3jeMi
... in ta konec boš morala naredit ti... tvoj oče ga ne bo, ker ga ni sposoben naredit... očitno je človek, ki rabi nekoga, ki ga bo na grobo pokomandiral, da bo kaj naredil iz sebe...
...nosi mu hrano, tisto, ki jo pridelaš doma... dokler pa ima za cigarete, si pa lahko tudi sam plačuje položnice... (op. najbolj mi gre na živce, ko me na ulici nekdo fehta za denar za sendvič in kadi poleg... ej, dokler imaš za čike imaš tudi za jest)

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Večni problem!
29.12.2011 14:32:11   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: nanč

Nisi me razumela,ali pa sem narobe napisala; oče je ozdravljen alkoholik že nekaj časa,ker v nasprotnem primeru sploh ne bi imela stikov,pika!Na svoje noge se ne more postaviti,to je to,ali kaj jaz vem. Očitno je že vse življenje slabič da je zapravil svoje življenje in ni mogel skrbeti za družino.


Sori, nisem to razumela. Ej, nekaj še... že kot najstnica sem vedela, da če ne bom kaj v stanovanju pospravla, bo mama to naredila,...
Če ga boš financirala... saj ne rabi službe, a ne?
Otresi se občutka, da moraš ti za njega skrbet... sploh na račun svojega življenja. So ustanove, ljudje, ki se poklicno ukvarjaj s takimi ljudmi, ti pa si boš life uničla zaradi tega... nima smisla, ni vredno. Oče gor ali dol, če te ima rad te bo pustil, da greš svojo pot in te razumel.

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Večni problem!
29.12.2011 15:06:52   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Otresi se občutka, da moraš ti za njega skrbet... sploh na račun svojega življenja. So ustanove, ljudje, ki se poklicno ukvarjaj s takimi ljudmi, ti pa si boš life uničla zaradi tega... nima smisla, ni vredno. Oče gor ali dol, če te ima rad te bo pustil, da greš svojo pot in te razumel.



Kako smo ljudje različni...,
meni se bi zdelo vredno, družina ima pri meni veliko vrednost. In ne vem, zakaj bi si uničila življenje s tem, da očetu pomagauser posted image  Še enkrat, če lahko- lahko, če ne, pa ne! Do smrti, če je treba!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Večni problem!
29.12.2011 15:15:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: posh

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Otresi se občutka, da moraš ti za njega skrbet... sploh na račun svojega življenja. So ustanove, ljudje, ki se poklicno ukvarjaj s takimi ljudmi, ti pa si boš life uničla zaradi tega... nima smisla, ni vredno. Oče gor ali dol, če te ima rad te bo pustil, da greš svojo pot in te razumel.



Kako smo ljudje različni...,
meni se bi zdelo vredno, družina ima pri meni veliko vrednost. In ne vem, zakaj bi si uničila življenje s tem, da očetu pomagauser posted image  Še enkrat, če lahko- lahko, če ne, pa ne! Do smrti, če je treba!

Hvala bogu, da smo si različni, bi bilo preveč dolgočasno, če bi bili enaki user posted image
Ona je dala naslov teme "Večni problem!"
Ima družino, razmerje oče - hči in ima družino s partnerjem - ona - otroci. A je vredno uničit eno družino na račun druge oz. ali je vredno, da je mama oz. žena slabe volje, na račun očeta.
Če ji to predstavlja Večen Problem! potem je že čas, da nekaj naredi.

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Večni problem!
29.12.2011 15:17:37   
nanč
Ok,hvala da ste si vzele čas in prebrale ter odg. na mojo zgodbo.Upam,da se bo koliko toliko v redu končalo za obe strani.
Hvala!


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Večni problem!
29.12.2011 15:24:55   
LuLu
Prosim user posted image  pa lepe in mirne praznike!

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Večni problem!
29.12.2011 15:29:34   
nanč
user posted image Hvala enako!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Večni problem!
29.12.2011 15:30:01   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Ona je dala naslov teme "Večni problem!"
Ima družino, razmerje oče - hči in ima družino s partnerjem - ona - otroci. A je vredno uničit eno družino na račun druge oz. ali je vredno, da je mama oz. žena slabe volje, na račun očeta.
Če ji to predstavlja Večen Problem! potem je že čas, da nekaj naredi.



nanč, verjetno si želela temo končat, ampak moram na tole replicirat:

Lulu, vsak izmed nas ima včasih občutek, da ima "večen problem". Če bi bilo tako lahko, kot ti svetuješ, potem večnih problemov ne bi bilo. Pri tej stvari pozabljaš, da nanč ima občutek odgovornosti do starša (ne glede na zgodovino) in to se mi zdi prav. In ta odgovornost nima nobene veze z zdajšnjo družino. Dolgoročno gledano bo avtorica imela lepši občute, da je pomagala staršu v stiski, kot pa da jo razžira slaba vest.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Večni problem!
29.12.2011 16:04:52   
nanč
Lulu, vsak izmed nas ima včasih občutek, da ima "večen problem". Če bi bilo tako lahko, kot ti svetuješ, potem večnih problemov ne bi bilo. Pri tej stvari pozabljaš, da nanč ima občutek odgovornosti do starša (ne glede na zgodovino) in to se mi zdi prav. In ta odgovornost nima nobene veze z zdajšnjo družino. Dolgoročno gledano bo avtorica imela lepši občute, da je pomagala staršu v stiski, kot pa da jo razžira slaba vest.
Dobro napisano!

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




spol otročka
tijati

so vam na morfologiji pravilno napovedali spol otroka?

ne, kasneje je bila punčka (63%)

ne, kasneje je bil fantek (37%)


Število vseh glasov: 106

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!