|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
22.11.2011 16:28:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

Ne vem točno,kam naj uvrstim svojo temo...take stvari ponavadi vnamejo vročo debato med eno in drugo stranjo...iskreno povedano, moram se izpisati na zaslon, da se nekako čustveno olajšam, pa čeprav minimalno. Imam dva lepa, zdrava otroka...ljubečega partnerja, novo službo, kjer se odlično razumem z nadrejenimi in sodelavkami ter strankami...finančno gledano smo zelo zelo skromni in nekak na goli osnovi, otroka imata za obleči, jesti imamo zmeraj, ostalo pa bolj kot ne luksuz...ki pa ga imamo redko. Želim si, da bi lahko živeli in ne le životarili. Danes sem izvedela, da sem noseča...ni bilo pričakovano. Niti planirano. Ob pogovoru s partnerjem sva se skupaj odločila, da je edina ugodna rešitev ta trenutek umetna prekinitev nosečnosti. Vem, da ne bi mogla finančno preskrbeti svoje družine, če bi donosila, ker bi ostala brez zaposlitve. Kruta resničnost. Borim se za to, da obdržim službo, ne upam v stalež, ne jemljem dopusta, delam non stop...nočem biti socialni problem...

Ampak ne glede na to,kaj mi govori razum, v srcu me tako zelo boli, da ne prav duši...kako naj se odpovem svojemu otročku, ki raste v meni? Kako naj si to opravičim in argumentiram brez, da bi se obsojala? Partner me razume in podpira, sili me nikakor ne v nič...ampak on ne nosi nekoga pod srcem, ne čuti tega, kar čutim jaz.Grozno tesnobo, ker vem, v kakšnem položaju sem...ker vem, kaj bom naredila...najraje bi se pogreznila v zemljo...vidim se, kako sem upadla v obraz, temni podočnjaki mi rišejo skrbi na obraz, oči so rdeče in zabuhle...ob sami misli ali omembi nosečnosti sem adijo...kako naj sprocesiram tole? Kako naj se čustveno zližem iz tega? Se sploh kdaj sprijazniš s tako odločitvijo?


Glej, splav je vedno težka odločitev....povzroča namreč velik prepad med intuicijo, čustvi in razumom......res pa je tudi, da veliko ljudi po splavu občuti olajšanje.....vendar o tem se ne sme govoriti, ker je splošna družbena klima  taka, da mora biti vsakdo apriori proti splavu......in prav ta družbena klima nas ženske uči, da se moramo ob sami pomisli na splav počutiti krive......

In tudi, če se boš odločila za splav se ne obtožuj......ker nisi nič kriva......le ti in partner vesta, zakaj sta se tako odločila.....pretehtala sta pluse in minuse in se odločila, tako kot se pač bosta.....mnenje drugih ni pomembno.......

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
23.11.2011 22:39:34   
BellaB
Jaz osebno splava ne bi delala. Predvsem zato ker ni ogrozeno ne tvoje, ne otrokovo zivljenje in sta oba povsem zdrava.

Brez zamere... tole tvoje misljenje da ne jemljes dopusta, bolniskih, ne upas it v stalez itd, je meni kratkomalo trapasto. Jejhatena... kaj bo v primeru, da enostavno pregoris? In zbolis? Tako na dolgi rok ne bo slo.
No kaj hocem povedat je to... ce te bodo odpustili kljub temu, da ti zakon o delovnih razmerjih daje zascito, bos sluzbo nasla drugje. Mogoce se boljso in standard se bo povisal. Izkusnje imas, pridna si. Mogoce je tale nosecnost znak, da te caka se nekaj lepsega.

"Vrzi se v vodo in plavaj", ne razmisljaj o prihodnosti. Prihodnost si krojimo sami in resitve se same kazejo, ko za to pride dan trenutek. Zato kar pogumno. Upam da ti bom cez 9 mesecev lahko cestitala. Srecno!

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
27.11.2011 19:28:33   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: BellaB

Jaz osebno splava ne bi delala. Predvsem zato ker ni ogrozeno ne tvoje, ne otrokovo zivljenje in sta oba povsem zdrava.

Brez zamere... tole tvoje misljenje da ne jemljes dopusta, bolniskih, ne upas it v stalez itd, je meni kratkomalo trapasto. Jejhatena... kaj bo v primeru, da enostavno pregoris? In zbolis? Tako na dolgi rok ne bo slo.
No kaj hocem povedat je to... ce te bodo odpustili kljub temu, da ti zakon o delovnih razmerjih daje zascito, bos sluzbo nasla drugje. Mogoce se boljso in standard se bo povisal. Izkusnje imas, pridna si. Mogoce je tale nosecnost znak, da te caka se nekaj lepsega.

"Vrzi se v vodo in plavaj", ne razmisljaj o prihodnosti. Prihodnost si krojimo sami in resitve se same kazejo, ko za to pride dan trenutek. Zato kar pogumno. Upam da ti bom cez 9 mesecev lahko cestitala. Srecno!


Bi se popolnoma strinjala.
Ne novo rojen otrok, ne prejšnja dva ne bodo prikrajšani za kaj. Glede na vaše finančno stanje dvomim, da se boste morali ravno čemu odpovedat. Če pa ti je služba bolj pomembna...kaj pa če jutri padeš in si zlomiš nogo? Vsak ki misli da je nepogrešljiv in da bo s tem, da je nonstop v službi, od tega kaj imel v prihodnosti.
Sama sem tudi naredila splav (s prejšnjim partnerjem), ampak so bile moje okoliščine dosti bolj zapletene, pa ti povem, da se še sedaj po 12 letih sprašujem kako bi bilo to dete in mi ni vseeno.
Pa še nekaj...za starše kot si ti, je tak spodrsljaj dokaj neodgovoren in zaradi tega ne vem zakaj bi moralo bitje, ki raste v tebi moralo "plačati". Žere te in ti je hudo...verjemi, da bo še hujše!

(odgovor članu BellaB)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
27.11.2011 19:43:54   
Taddy78
Pa še nekaj glede tistega primera, ko niso dobili paketa...taki ženski bi sigurno odgovorila drugače, saj če bi ona napisala ta post, bi napisala, da že prva dva nimata kaj za jest in da je res bolje, da ne spravi na svet še ena lačna usta. Ampak ravno taki ne razmišljajo o tem, ker je lažje živet od države. Pa ne me narobe razumet. Seveda si zaslužijo vso pomoč(otroci), niso pa sekretarjeve besede tako mimo, kot jih marsikdo vzame.
Še lani je komaj nahranila 6 otrok, sedaj pa v naročju drži še sedmega. A je to odgovorno?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
27.11.2011 20:04:42   
pelin
Taddy pripravi se...zdaj se bo pa vsulo po tebiuser posted image ....drugače se pa strinjam s tabo v celoti....

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
27.11.2011 20:19:00   
betty.ford
MissTerious

pred kratkim sem bila "v tvoji koži", če sem se prav odločila, bom videla kasneje.
enostavno nisem tip človeka, ki bi bil sposoben narest splav - izjemoma, če bi bili zdravstveni razlogi.

kakorkoli se boš odločila, se boš odločila v redu. in bo dobro zate in za tvojo družino.

in, če ti bo pomagalo, če se boš odločila za splav: ko sem se odločala, mi je neka oseba prišepnila, da duša ne zameri, če jo odsloviš.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kako živeti z odločitvijo?
27.11.2011 20:23:02   
Taddy78

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Taddy pripravi se...zdaj se bo pa vsulo po tebiuser posted image ....drugače se pa strinjam s tabo v celoti....


user posted image jah, kaj čem. Sem 15.let živela v pomanjkanju sama z mamo pa mi naj samo kdo reče, da lahko sedem otrok živi kaj boljše. Najbolj me je zabodlo pa to, ko piše, da že 2.5 let niso dobili hrane od RK. Torej so že pri 5 otroku životarli, pa še vseeno jima ni bilo "težko" na svet spravit še 2 sončka. Otroci so tisti, ki se mi smilijo in vsakršno primerjanje s cigani tu nima veze. Otroci trpijo in še huje bodo trpeli.
Hodit v šolo z enoinistimi cotami, prazna miza ob prihodu domov, prazen hladilnik, vsi imajo samo ti ne, vsi grejo na šolske izlete samo ti ne moreš, vsi dajo denar za darilo za tovarišico, samo ti ne moreš, ker nimaš od kod vzeti, ne moreš se ukvarjati z noben športom, ker vse nekaj stane...najbolj pa mi je ostala v spominu slika iz nastopa s pevskim zborom, ko samo jaz nisem imela bele srajce. In zakaj? Ker mi je mati ni mogla kupiti.
Naj se vsuje, ampak če nisi sam tega doživel, ne moreš rečt, da je to normalno in krivit druge.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 57
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Plavanje
josephine27

Koliko je bil vaš otrok star ko se je naučil plavati brez pripomočkov?

manj kot 3 leta (18%)

3 do 5 let (38%)

5 do 7 let (36%)

več kot 7 let (9%)


Število vseh glasov: 120

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!