|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 21:13:24   
andea
Odločbo imam vejavno do 31.5.2012. Mislila sem zaradi dohodkov, ki se upoštevajo po novem zakonu.


(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 21:16:25   
*bubi*
Kaj ti niso pri tem zadnjem izračunu upoštevali dohodkov iz leta 2010? Ali še nisi imela dohodninske odločbe, to je tudi možno.


Bolj je vprašanje, če bodo sami korigirali višino otroškega dodatka... lestvice so drugačne.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 21:20:54   
katy83
jaz sem danes bila na CSD in vprašala za te stvari glede vrtca in je ženska rekla, da še sami ne vedo kako pa kajuser posted image tako da...vprašanje kdaj se bo to res izpeljalo tako kot imajo v planu, da bo 1 vloga za vse...





(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 21:47:36   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: nanka

JAz sem vložila 1.8.2011 in mi odločba velja samo do 31.12.2011.


Čudno, meni velja od 1.9.2011 do 31.8.2012, torej eno leto.



ma ne vem kako je seda s Od, sem prej vprašala prijateljico, ki ima eno pupo na faksu, ena je pa še OŠ, in so ji na csd rekli da je to zato( 31.12.11) ker po novem naj za otroke, ki so starejši od 18 let, ne bi dobivali več ODuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: znižano plačilo vrtca
12.10.2011 23:04:04   
Arwenko
Na spletni strani naše občine že piše, da se po 1.12. oddaja na CSD za leto 2012. Jaz še itak moram oddat za december 2011, ker se s 1.12. vključimo v vrtec. 

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: znižano plačilo vrtca
13.10.2011 9:56:45   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nanka

Poglejte do kdaj vam velja odločba za OD. JAz sem vložila 1.8.2011 in mi odločba velja samo do 31.12.2011. Ko sem poklicala na CSD so mi povedali, da moram konec decembra ponovno oddati vlogo, ker bodo upoštevali nov zakon, tako da vse odločbe izdane v letu 2011 veljajo samo do 31.12.2011. ( oziroma do datuma, ki je naveden na odločbi)


Ni čudno, da smo zmedeni......ker sem jaz vložila tudi avgusta ali septembra in sem dobila odločbo, ki velja do 31.8.2012, pa sem predvidevala, da mi bo tudi veljala samo do 31.12.2011.......očitno si še sami CSDji po svoje razlagajo stvari......

(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: znižano plačilo vrtca
13.10.2011 17:18:38   
Sacherca
Pomoje,da se odgovor skriva tukaj:
kopiram

POMEMBNO:
Upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, lahko ne glede na obdobje veljavnosti te odločbe, uveljavlja odmero pravic iz javnih sredstev po ZUPJS pred potekom obdobja, za katerega mu je bila pravica priznana. Vlogo za uveljavljanje pravic iz javnih sredstev po tem zakonu je mogoče prvič vložiti že 1. 12. 2011 (ne glede na to ali ima oseba določeno pravico že priznano po drugih predpisih, ki urejajo to pravico, ali ne) in v tem primeru bo center za socialno delo po ZUPJS odločil od 1. 1. 2012 dalje.

V primerih prvega odločanja po ZUPJS se po uradni dolžnosti preverijo tudi druge pravice iz javnih sredstev iz tega zakona, do katerih je upravičenec upravičen na podlagi drugih odločb. Če center za socialno ugotovi, da bi bilo treba katero od teh odločb odpraviti ali o njej na novo odločiti, po uradni dolžnosti to odločbo odpravi in z eno odločbo skladno s tem zakonom odloči o vseh pravicah iz javnih sredstev po tem zakonu. Pravice iz javnih sredstev se prizna z dnem priznanja tiste pravice iz javnih sredstev, katere uveljavljanje je vzrok za postopek odločanja tudi o drugih pravicah.

Če upravičenec, ki ima odločbo o priznanju pravic iz javnih sredstev po dosedanjih predpisih, ne želi uveljavljati pravice po ZUPJS, mu izdana odločba velja do konca obdobja, za katerega je bila izdana.

http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/nova_socialna_zakonodaja/#c18032

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: znižano plačilo vrtca
13.10.2011 21:14:35   
*bubi*
JA, itak bo treba dat vlogo za znižano plačilo vrtca, in ker se to rešuje vse z isto vlogo se lahko označi še za OD. V mojem primeru bo OD višji kot imam sedaj odločbo, torej se mi splača uveljavljat.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: znižano plačilo vrtca
13.10.2011 22:34:23   
Peli
Nikjer nisem zasledila - ali še velja, če imaš v vrtcu dva otroka, ima 2. zastonj (to mi je jasno) - se za prvega zmanjša plačilo za 1 razred?

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 8:50:19   
*bubi*
Peli, to pa res nikjer ne piše user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 17:28:04   
elevitka
jaz imam eno vprašanje.... smo oddali vlogo za znižano plačilo avgusta 2011, v vrtec smo stopili septembra 2011 ...odločbe še nismo prejeli, pač pa samo položnico za mesec september. Tako sploh ne vem ali moram za novo šolsko leto oddati novo vlogo ali ne -ker ne vem do kdaj mi velja tale.



Any idea ? ali kdo z podobno situacijo ?

_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 17:42:09   
katy83
elevitka, mislim, da ta odločba (ki je ti še nisi dobilauser posted image ) velja do konca leta, novo vlogo pa moraš oddat do 15.novembra oz po 1.decembru...pač glede na to kako se bodo odločili na občinah oz. csd-jihuser posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:21:10   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: elevitka

jaz imam eno vprašanje.... smo oddali vlogo za znižano plačilo avgusta 2011, v vrtec smo stopili septembra 2011 ...odločbe še nismo prejeli, pač pa samo položnico za mesec september. Tako sploh ne vem ali moram za novo šolsko leto oddati novo vlogo ali ne -ker ne vem do kdaj mi velja tale.



Any idea ? ali kdo z podobno situacijo ?


isto je pri nas. Mi pa na položnici za september piše, da naj dam novo vlogo za znižano plačilo do 15.11.2011

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:27:31   
Kerensa*
Kolikor je meni znano, vam bodo vse odločbe veljale do 31.12.2011, ne glede na to, kateri kasnejši datum imate dejansko napisan. Od 1.1.2012 dalje vam bodo veljale odločbe po novi zakonodaji, nove vloge (četudi vam stare odločbe še veljajo) pa morate oddati v decembru 2011, da vam bodo nove odločbe priznane s 1.1.2012 (ne glede na to, kdaj vam bodo dejansko poslane).

Če vam pa sedajšnja odločba poteče npr. s 30.11., morate pa pač v novembru oddati novo vlogo, da vam priznajo odločbo za december, decembra pa še novo vlogo za nov izračun po Novem letu.

Papirologija - birokracija pač... in če jim bo sistem nove zakonodaje (skupne baze podatkov) deloval tako "perfektno", kakor je deloval tisti za popis nepremičnin, potem bo najbrž čudež, če bomo po Novem letu sploh dobili kakšno nakazilo. user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:52:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kolikor je meni znano, vam bodo vse odločbe veljale do 31.12.2011, ne glede na to, kateri kasnejši datum imate dejansko napisan. Od 1.1.2012 dalje vam bodo veljale odločbe po novi zakonodaji, nove vloge (četudi vam stare odločbe še veljajo) pa morate oddati v decembru 2011, da vam bodo nove odločbe priznane s 1.1.2012 (ne glede na to, kdaj vam bodo dejansko poslane).

Če vam pa sedajšnja odločba poteče npr. s 30.11., morate pa pač v novembru oddati novo vlogo, da vam priznajo odločbo za december, decembra pa še novo vlogo za nov izračun po Novem letu.

Papirologija - birokracija pač... in če jim bo sistem nove zakonodaje (skupne baze podatkov) deloval tako "perfektno", kakor je deloval tisti za popis nepremičnin, potem bo najbrž čudež, če bomo po Novem letu sploh dobili kakšno nakazilo. user posted image


To je tudi najbolj logično......samo ne vem potem zakaj recimo septembra niso izdali odločb z veljavnostjo do 31.12.2011.....

S tem, da novih vlog še sploh ni in da jih verjetno pred decembrom itak ni za pričakovati......občine in CSDji pa itak tupijo vsak po svoje kako in kaj......

ker pa vlada opravlja samo tekoče posle mora verjetno MDDSZ ugotoviti najprej ali je izvajanje tega zakona sploh tekoči posel.......user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:52:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
samo ne vem potem zakaj recimo septembra niso izdali odločb z veljavnostjo do 31.12.2011

Ker jim trenutno veljavna zakonodaja tega ne dopušča - zahteva izdajo odločbe za 1 leto.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:54:21   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
S tem, da novih vlog še sploh ni in da jih verjetno pred decembrom itak ni za pričakovati......občine in CSDji pa itak tupijo vsak po svoje kako in kaj......

Na voljo bodo od 1.12.2011 dalje (obvestilo MDDSZ), občine in CSD-ji si pa ne morejo (lahko sicer poskušajo, ampak če veste, kaj počnete, jim boste pač zabile kajlo nazaj) izmišljevati po svoje. Zakon je, kakršen je in velja za celo Slovenijo enako.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:55:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
samo ne vem potem zakaj recimo septembra niso izdali odločb z veljavnostjo do 31.12.2011

Ker jim trenutno veljavna zakonodaja tega ne dopušča - zahteva izdajo odločbe za 1 leto.


Kako ne dopušča....če pa so nekatere odločbe bile izdane samo do 31.12.2011.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 19:57:55   
Kerensa*
Kolikor je meni znano, je v zakonu jasno napisano, da se odločbe za znižano plačilo vrtca izdajajo za 1 leto (kakor npr. odločbe za otroški dodatek) - razen v primeru, ko se že ob vpisu navede, da bo otrok v vrtcu manj časa.

Če sem si jaz torej zakon prav zapomnila (nisem ga šla zdaj še enkrat brat), potem so do 31.12.2011 lahko izdane samo odločbe, ki so postale veljavne s 1.1.2011.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:00:40   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kolikor je meni znano, je v zakonu jasno napisano, da se odločbe za znižano plačilo vrtca izdajajo za 1 leto (kakor npr. odločbe za otroški dodatek) - razen v primeru, ko se že ob vpisu navede, da bo otrok v vrtcu manj časa.

Če sem si jaz torej zakon prav zapomnila (nisem ga šla zdaj še enkrat brat), potem so do 31.12.2011 lahko izdane samo odločbe, ki so postale veljavne s 1.1.2011.


ja sej odločba za vrtec je zmeraj bila "veljavna" od 1.1. do 31.12.,... za OD pa odvisno v katerem mesecu je bila oddana (oziroma kdaj je bil otrok rojen)

< Sporočilo je popravil enea -- 14.10.2011 20:01:27 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:01:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: enea
ja sej odločba za vrtec je zmeraj bila "veljavna" od 1.1. do 31.12

Ne vedno.
Kaj pa tisti, ki so otroke vpisovali sredi leta in takrat tudi istočasno oddajali vloge za znižana plačila? Tisti famozni datum 15.11. velja namreč samo za tiste, ki so že vpisani.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:02:57   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
S tem, da novih vlog še sploh ni in da jih verjetno pred decembrom itak ni za pričakovati......občine in CSDji pa itak tupijo vsak po svoje kako in kaj......

Na voljo bodo od 1.12.2011 dalje (obvestilo MDDSZ), občine in CSD-ji si pa ne morejo (lahko sicer poskušajo, ampak če veste, kaj počnete, jim boste pač zabile kajlo nazaj) izmišljevati po svoje. Zakon je, kakršen je in velja za celo Slovenijo enako.


Bla, bla....lahko da, lahko ne.....velikokrat se je že zgodilo, da kakšnih vlog ni bilo pravočasno na razpolago, da sistem ni pravočasno deloval....ker eno je zakon, eno pa je izvajanje zakona v praksi.......


A mi lahko prosim navedeš člen zakona kje piše, da moram vložiti s 1.1.2012 novo odločbo za otroški dodatek, če ima stara veljavnost do 31.8.2011?....ker ne glede na spremembo zakonodaje, je zame merodajna stara odločba in mi po preteku te stare lahko odmerijo OD po novem.....in kje v zakonu piše da moram v tem primeru vložiti novo vlogo za otroški dodatek, če želim uveljavljati znižano plačilo vrtca?



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:04:59   
Kerensa*
V enem od obvestil je bilo navedeno, da ni nujno, da oddaš novo vlogo za otroški dodatek v decembru 2011 (oz. januarju 2012, kakor pač želiš), če ti sedajšnja odločba velja do avgusta 2012.
Vendar se potem ne moreš pritožiti, ker boš 8 mesecev dobivala manjši znesek, kot bi ti sicer morda pripadal po novi zakonodaji.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:06:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
velikokrat se je že zgodilo, da kakšnih vlog ni bilo pravočasno na razpolago

Piše - od 1.12.2011 dalje - ne točno 1.12.2011.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: znižano plačilo vrtca
14.10.2011 20:06:31   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kolikor je meni znano, je v zakonu jasno napisano, da se odločbe za znižano plačilo vrtca izdajajo za 1 leto (kakor npr. odločbe za otroški dodatek) - razen v primeru, ko se že ob vpisu navede, da bo otrok v vrtcu manj časa.

Če sem si jaz torej zakon prav zapomnila (nisem ga šla zdaj še enkrat brat), potem so do 31.12.2011 lahko izdane samo odločbe, ki so postale veljavne s 1.1.2011.


Ja, samo imamo zdaj eno prehodno obdobje....tu pa stvar ni več tako jasna.....ker za vrtec se že zdaj izdajajo odločbe od 1.1. do 31.12.....za otroški dodatek pa tudi za eno leto, vendar ne ne od 1.1. ampak je odvisno od rojstva otroka......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?