|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
6.5.2011 7:15:24   
Luns
Glede nato da se nekatere razburjate da bi plačevale kazni glede na osebni dohodek. Jaz mislim da bi bilo edino tako pravično. Ne zadane enako kazen npr 100€ vseh. Za nekoga ki ima minimalno plačo je to celo premoženje, za drugega ki ima višje dohodke pa pljunek v morje, torej nista kaznovana enako.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
6.5.2011 7:43:22   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Omejitev skozi cestninsko postajo je pa 60 kmh. Talne oznake ne morejo veljat kot omejitev. 40 je omejitev samo skozi ABC stezo.

End, če pa še nisi videla radarja na CP, potem pa res malo voziš.


kaj to imate pri vas, ker kot jaz vem je 40 km/h, vsaj tako vidim, oz. sem včeraj videla.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
6.5.2011 7:46:52   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Luns

Glede nato da se nekatere razburjate da bi plačevale kazni glede na osebni dohodek. Jaz mislim da bi bilo edino tako pravično. Ne zadane enako kazen npr 100€ vseh. Za nekoga ki ima minimalno plačo je to celo premoženje, za drugega ki ima višje dohodke pa pljunek v morje, torej nista kaznovana enako.


zakaj  pa pol kruh ne bi bil za revnejše cenejši, za bogate pa dražji.

kazenske točke ne gledajo na stanje premoženja prekrškarja.



(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
7.5.2011 22:29:14   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Omejitev skozi cestninsko postajo je pa 60 kmh. Talne oznake ne morejo veljat kot omejitev. 40 je omejitev samo skozi ABC stezo.

End, če pa še nisi videla radarja na CP, potem pa res malo voziš.


kaj to imate pri vas, ker kot jaz vem je 40 km/h, vsaj tako vidim, oz. sem včeraj videla.



Kot sem rekel, talna oznaka, svetlobni znak in podobno ne more veljat kot omejitev, ampak samo kot priporočilo, ker če talna oznaka velja, potem po snegu tam ni omejitve, enako velja, če crkne svetlobni znak. Znaka 40 pa pred cestninsko ni, oziroma je skrajno na desni, kjer je bila ABC steza. Na AC je pa za omejitev vedno znak na obeh straneh... torej, zadnji znak, ki pravilno omejuje hitrost pred cestninsko je tisti na katerem piše 60.
Bo treba še enkrat v avtošolo očitno user posted image .

< Sporočilo je popravil kalbo -- 7.5.2011 22:30:06 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
7.5.2011 22:32:24   
kalbo
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2010/12/slovenska_policija_na_cestninske_postaje_ne_bo_postavila_radarjev.aspx


Pa še črno na belem...drugi odstavek.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
7.5.2011 22:57:10   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Luns

Glede nato da se nekatere razburjate da bi plačevale kazni glede na osebni dohodek. Jaz mislim da bi bilo edino tako pravično. Ne zadane enako kazen npr 100€ vseh. Za nekoga ki ima minimalno plačo je to celo premoženje, za drugega ki ima višje dohodke pa pljunek v morje, torej nista kaznovana enako.



kako bi pa potem kaznovali mene? živim doma, nimam dohodkov, nimam premoženja, sem polnoletna. imam avto, ki je vreden 1000€. bi me stlačli v zapor če bi šla 5 km/h prehitro (ker pač uradno nimam iz česa plačat) oz. kaj bi z mano naredil, če bi nabrala 2000€+ kazni? al pač ne bi plačevala?

to bi delovalo približno tko dobro, kot delujejo vrtci za s.p. -je.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Luns)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
8.5.2011 8:05:50   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kot sem rekel, talna oznaka, svetlobni znak in podobno ne more veljat kot omejitev, ampak samo kot priporočilo, ker če talna oznaka velja, potem po snegu tam ni omejitve, enako velja, če crkne svetlobni znak.
Bo treba še enkrat v avtošolo očitno user posted image .


sam bova šla oba; ko je sneg pri nas ni razločena nobena prometna signalizacija, AC naj bi bila očiščena oz. normalno prevozna, posledično tudi vidna talna označba, v primeru zasneženega vozišča pa dvomim v veliko hitrost na CP.

Pa mi prosim razsvetli kako se ravnam ob snegu ob talni označbi kot "priporočilo" :bela neprekinjena črta, prehod za pešce in podobno....

če crkne semafor, velja prometna signalizacija, če je ni pa desno pravilo (kje pa je to označeno) da me lahko kdo kaznuje če izsilim prednost.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
8.5.2011 8:16:04   
end1
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2010/12/slovenska_policija_na_cestninske_postaje_ne_bo_postavila_radarjev.aspx


Pa še črno na belem...drugi odstavek.


vidiš da je čist mogoče, da ga nisem opazila, očitno pri nas policaji upoštevajo priporočila direktorja.

ja in še to, a za "priporočila" je tudi globauser posted image


< Sporočilo je popravil end1 -- 8.5.2011 8:20:01 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
9.5.2011 11:11:51   
kalbo
Piše v istem odstavku...40 EUR.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
9.5.2011 11:13:19   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kot sem rekel, talna oznaka, svetlobni znak in podobno ne more veljat kot omejitev, ampak samo kot priporočilo, ker če talna oznaka velja, potem po snegu tam ni omejitve, enako velja, če crkne svetlobni znak.
Bo treba še enkrat v avtošolo očitno user posted image .


sam bova šla oba; ko je sneg pri nas ni razločena nobena prometna signalizacija, AC naj bi bila očiščena oz. normalno prevozna, posledično tudi vidna talna označba, v primeru zasneženega vozišča pa dvomim v veliko hitrost na CP.

Pa mi prosim razsvetli kako se ravnam ob snegu ob talni označbi kot "priporočilo" :bela neprekinjena črta, prehod za pešce in podobno....

če crkne semafor, velja prometna signalizacija, če je ni pa desno pravilo (kje pa je to označeno) da me lahko kdo kaznuje če izsilim prednost.



Tud prehod za pešce je praviloma označen s prometnim znakom. Sicer pa govoriva o omejitvah hitrosti.

Kar se pa avtošole tiče, pa obisk le te nikomur ne škodi, kvečjemu koristi, tako da greva lahko oba. Komot.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 9.5.2011 11:14:17 >

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
9.5.2011 11:33:20   
end1
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Tud prehod za pešce je praviloma označen s prometnim znakom. Sicer pa govoriva o omejitvah hitrosti.

Kar se pa avtošole tiče, pa obisk le te nikomur ne škodi, kvečjemu koristi, tako da greva lahko oba. Komot.

desno pravilo pa ni nikjer označeno in obvestila niso priporočila.

glede avošole se pa strinjam, predvsem pa šola varne vožnje, če še nisi bil svetujem obisk!

< Sporočilo je popravil end1 -- 9.5.2011 11:34:23 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
10.5.2011 11:32:58   
kalbo
Kaj ma pa desno pravilo veze s talnimi označbami in omejitvijo hitrosti? Najbrš to, da žaba nima las. Bo treba mal sive celice zašibat.

Bil na treningu varne vožnje, tako začetnem, kot nadaljevalnem, potem pa še na treningu terenske vožnje, ni da ni, pa še v avtu sem nonstop že dobrih deset let, v Sloveniji pomojem da ni ceste po kateri nebi peljal vsaj enkrat pa se še zgodi, da za..bem. Tko da na tvojem mestu nebi bil tako prekleto samozavesten. 

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
10.5.2011 13:42:13   
jagoda77
Koliko je pa kazen za tistega, ki ne priveže svojega otroka zadaj? Take dnevno srečujem in ne štekam, svojo rit spredaj priveže, za otroka zadaj se mu pa je**??? Kazen 1000... ker namenoma ogroža življenje otroka.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
10.5.2011 14:05:44   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kaj ma pa desno pravilo veze s talnimi označbami in omejitvijo hitrosti? Najbrš to, da žaba nima las. Bo treba mal sive celice zašibat.

da kljub temu, da ni vidno pravilo, kot niso talne označbe ob snegu, pa je kljub temu pravilouser posted image

Bil na treningu varne vožnje, tako začetnem, kot nadaljevalnem, potem pa še na treningu terenske vožnje, ni da ni, pa še v avtu sem nonstop že dobrih deset let, v Sloveniji pomojem da ni ceste po kateri nebi peljal vsaj enkrat pa se še zgodi, da za..bem. Tko da na tvojem mestu nebi bil tako prekleto samozavesten

tu si ti samozavesten, ker ti enostavno ne verjame, da je nisi vsaj enkrat prepeljal. V avtu sem tudi non stop zadnjih deset let, pa tudi sprobala treninge kot ti. In ja za..bem ja, da ne nisem izjavla.

Me zanima, kako ti bo zabavno, ko boš sredi ničesar spregledala znak in pok, boš ob celo plačo. to si pa ti izjavil, nesreče še nisem povzročilain se tudi kakšni izognila zaradi moje previdnosti. kar bo pa bo, smejem se pa za konkretne prekrškarje, katerim pomoje tudi ti privoščiš globo, točke, prepoved vožnje, zaseg .... 


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
10.5.2011 14:58:03   
kalbo
Sej v tem je štos. Za konkretne prekrškarje je bla že predprejšnja zakonodaja dovolj dobra, sam politiko nadzora bi blo potrebno spremenit in sicer iz inkasantske v dejanski nadzor prometa. Policaj z radarjem nima kaj iskat naslonjen na cestninsko postajo in streljat dokler se promet v naseljih popolnoma ne umiri. Ko smo že pritem, ravno v sredo prejšnji teden sem jih videl na CP Bič eno uro po tistem, ko smo se pregovarjali. Provida bi mogla biti prvotno namenjena odkrivanju prehitevanja v škarje, prehitevanja po odstavnem pasu in podobno. po večini jih pa uporabljajo za to, da se vozijo okol omejitev 80.

No ja mogoče je res kaka pot po kateri še nisem vozil, se pa peljemo bogu iza nogu, pa so men zanimivo vse ceste poznane.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
10.5.2011 17:50:13   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No ja mogoče je res kaka pot po kateri še nisem vozil, se pa peljemo bogu iza nogu, pa so men zanimivo vse ceste poznane.


mogoče, ker sta ovinka le dva v levo in desno in to je touser posted image !

očitno pa star še veljavren zakon ni tako uspešen, bomo vidli kako bo nov, spremembe pa itak bodo, kot pri vsakem!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
10.5.2011 22:55:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: end1

očitno pa star še veljavren zakon ni tako uspešen, bomo vidli kako bo nov, spremembe pa itak bodo, kot pri vsakem!



Še tako odličen zakon bo ščitil sam po sebi samo v prvi fazi, ko smo ljudje pod vtisom potencialnih višjih kazni (nižje itak niso nikoli, že zaradi inflacije ne).

Na srednji in dolgi rok je zakon uspešen samo toliko kolikor je uspešno njegovo izvajanje, v konkretnem primeru, kaznovanje prekrškarjev toliko, da so spet v strahu potencialne kazni.

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: OD 1. julija dalje velja ZPRCP - Kazni so...
11.5.2011 8:10:31   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: end1

očitno pa star še veljavren zakon ni tako uspešen, bomo vidli kako bo nov, spremembe pa itak bodo, kot pri vsakem!



Še tako odličen zakon bo ščitil sam po sebi samo v prvi fazi, ko smo ljudje pod vtisom potencialnih višjih kazni (nižje itak niso nikoli, že zaradi inflacije ne).

Na srednji in dolgi rok je zakon uspešen samo toliko kolikor je uspešno njegovo izvajanje, v konkretnem primeru, kaznovanje prekrškarjev toliko, da so spet v strahu potencialne kazni.


meni je zanimivo to, da kazenski zakonik nasplošno večina spoštuje, ZVCP pa bolj večina ne kot ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 5 [6]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?