|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:23:35   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: mika

ampak problem je, da malice, dopusta, porodniske jadi jadi jadi ne bodo dobili tudi le-ti?? Torej bodo ti hodili delat za 200€ na mesec (recimo)... zato da si bodo s tem povrnili vse te stroske al kaj??


tako je...

na prvi strani sem dala link in lahko prebereš.


Res, le zakaj bi, če pa lahko sedijo na kavču in toliko spraskajo od države...



Saj ti ves, da se visina socialne podpore ne spremeni, tudi ce opravljas malo delo, ne?
Tudi sama sem trenutno brezposelna... v mojem poklicu naj bi bile full potrebe... pa jih ocitno ni:S In js si ne predstavljam, da bi me zaposlili za 60/ur mesecno, kar je 2uri na dan oz. recimo za deset dni (po 6 ur), ko pa je potrebno poznati paciente?

Seveda je tu, kako vsaj posameznik to dojema... in kaj mu je trenutno (ali na splosno) bolj pomembno...! Kakorkoli ze... js sm se odlocila in to je to:)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:26:29   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Kaj pa tisti ki imamo otroke? Mi2 sva oba študenta in oba delava.

Študij ob delu namesto delo ob študiju. Katero podjetje bo pa vsake 3 mesece na novo uvajalo kader?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:28:20   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Kaj pa tisti ki imamo otroke? Mi2 sva oba študenta in oba delava.

Študij ob delu namesto delo ob študiju. Katero podjetje bo pa vsake 3 mesece na novo uvajalo kader?



Kak se vse lepo slisi, kaj?:) Dejanje pa je nekaj drugega...

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:31:47   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: mika

ampak problem je, da malice, dopusta, porodniske jadi jadi jadi ne bodo dobili tudi le-ti?? Torej bodo ti hodili delat za 200€ na mesec (recimo)... zato da si bodo s tem povrnili vse te stroske al kaj??


tako je...

na prvi strani sem dala link in lahko prebereš.


Res, le zakaj bi, če pa lahko sedijo na kavču in toliko spraskajo od države...



Saj ti ves, da se visina socialne podpore ne spremeni, tudi ce opravljas malo delo, ne?
Tudi sama sem trenutno brezposelna... v mojem poklicu naj bi bile full potrebe... pa jih ocitno ni:S In js si ne predstavljam, da bi me zaposlili za 60/ur mesecno, kar je 2uri na dan oz. recimo za deset dni (po 6 ur), ko pa je potrebno poznati paciente?

Seveda je tu, kako vsaj posameznik to dojema... in kaj mu je trenutno (ali na splosno) bolj pomembno...! Kakorkoli ze... js sm se odlocila in to je to:)

Samo razmišljam - zakaj bi pa potem bila potreba, če je sedaj ni?
Če se višina ne spremeni, potem pa sploh ne vidim razloga zakaj nekdo ne bi želel še dodatnih 200€, si na ta način pridobil izkušnje, se izkazal in v primeru, da bi bile obe strani zadovoljni dobil redno delo. Tudi za delodajalca je riskantno zaposliti nekoga, če nima pojma kak delavec je.

Miljonarka, mogoče user posted image


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:33:20   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Felicita,  kratkoročno razmišljaš. Študentska leta bodo hitro minila, kaj pa potem?

o tem potem, a neuser posted image ?



jest razmišljam kaj bo potem, ko bodo študentska leta minila. na mojem trenutnem delovnem mestu me bo zamenjal nov študent, jest se bom pa obrisala pod nosom. vsi, ki smo sedaj absolventi imamo dobre študentske plače in 95% so nam že povedali, da nas, ko bomo enkrat diplomirali 'ne bodo več potrebovali'. ker bojo imeli na voljo nove študente, ki jim bodo delali leto, leto pa pol, pa potem spet novo rundo... študenti zasedamo delovna mesta diplomirancem in ne pogledamo 1, 2, 3 leta naprej, ko bomo mi te diplomiranci, ki bomo kleli te preklete študente. izkušnje od tuki pa pri drugih delodajalcih itak ne bojo štele. torej, kaj je s kratkoročnostjo? vedno bolj se zavedam, da sem kot študentka kot bubrek v loju, brez konkurence na trgu dela, poceni za delodajalca, ko bom pa enkrat dosegla izobrazbo bom pa en... ja. moje opcije? vlečt študentski status do 35ga leta, biti kreditno nesposobna, bognedej zanosit, o vseh tako omiljenih malcah, prevozih in regresih sanjam, o delovni dobi pa še bolj. torej ja, ostanimo na študentskem delu, pa bomo VSI srečni user posted image

glede upokojencev (ki imo jim itak ne bi smelo bit treba delat, ampak ane...) in nezposlenih - imajo šanso sedet doma (zdej) ali it malo delat. verjamem da je prva opcija velik bolj privlačna. poleg tega, zakaj študenti lahko ne dobivamo prevoza in malice (oz. se to vsem neki najbolj običajnega zdi), upokojenci in iskalci zaposlitve bi pa mogli?

sicer se pa načelno strinjam s kati in milijonarko - dobrega delavca bo pameten šef hotu na vsak možen način obdržat. in tut taki šefi se še najdejo, jih poznam ene par.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:36:18   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

izkušnje od tuki pa pri drugih delodajalcih itak ne bojo štele.

Felicita, NIKAKOR ni tako! Dober delodajalec še kako pogleda ali je študent pridno študiral in hkrati delal pa tudi kaj je delal. To veliko pove o tem kako je deloven! Če je nekje delal leto in pol pa tudi, da so bili tam z njim zadovoljni. No, to velja za privat podjetja. Za JU nimam pojma.
Tako da - kar pogumno na plan s svojimi študentskimi izkušnjami, ko iščeš redno zaposlitev.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 7.4.2011 20:37:04 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:52:50   
Dashenka
ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE:
·         ostale brez pravice do porodniškega in starševskega dopusta (te pravice na malem delu ni) - te pravice tudi v primeru dela preko študentskih servisov NI
·         ostale brez pravice do odsotnosti z dela zaradi nege bolnega otroka (te pravice na malem delu ni), te pravice tudi v primeru dela preko študentskih servisov NI
·         zdrknile v revščino v času svoje aktivne dobe, saj bodo v storitvenih dejavnostih prisiljene sprejeti malo delo za krajši delovni čas, popolna neumnost in demagogija sindikatov: malo delo je delo za omejen čas za omejen zaslužek
·         zdrknile v revščino na stara leta, saj jim v malem delu nikoli ne bo uspelo privarčevati kakršnekoli starostne pokojnine (o spodobni polni pokojnini pa bodo sploh lahko le sanjale) ce ne spreminja
·         ženske na malem delu bodo izgubile realno enakopravnost, ki jim jo zagotavlja zaposlitev za polni delovni čas, popolna neumnost in demagogija
·         izgubile svojo ekonomsko neodvisnost in postale odvisne od podpore družine oziroma partnerja, popolna neumnost in demagogija - ženske v SLO že presegajo stopnjp izobraženosti, v prihajajočih letih se pričakuje bistveno lažjo in višjo zaposlenost žensk - na trgu delovne sile bodo čez 5-10 let ogrožena vrsta moški
·         odložile rojstvo svojega prvega otroka za nedoločen čas, ko jim bo (če jim sploh kdaj bo) uspelo dobiti delovno razmerje za nedoločen čas - to nima prav nobene zveze v malim delom - dandanašnja mladina je enostavno prekomot, preveč egocentrična in razvajena, da bi se odločala za otroke, ki nedvomno pomenijo določeno stopnjo odrekanja ,

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:57:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

izkušnje od tuki pa pri drugih delodajalcih itak ne bojo štele.

Felicita, NIKAKOR ni tako! Dober delodajalec še kako pogleda ali je študent pridno študiral in hkrati delal pa tudi kaj je delal. To veliko pove o tem kako je deloven! Če je nekje delal leto in pol pa tudi, da so bili tam z njim zadovoljni. No, to velja za privat podjetja. Za JU nimam pojma.
Tako da - kar pogumno na plan s svojimi študentskimi izkušnjami, ko iščeš redno zaposlitev.



Se strinjam.
Pa tudi, praviš, da delate preko študenta in da vas je veliko.

Naučite se postaviti zase in naučite se pogajati - težite, da hočete pogodbe o delu, sicer vas jutri ne bo. Naučite se timskega dela - štrajkajte vsi študentje, saj vas ni posledic. Upajte si kaj...potem boste pa videli reakcijo. Mogoče pa vas bolj potrebujejo kot si vi zamišljate.

Vse to je del delovnih izkušenj, in če ti ne bo prineslo dela tukaj, boš imela izkušnjo za naslednje pogajanje. Tako pač je, trg dela je tudi trg, kjer sta ponudba in povpraševanje.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:57:34   
Dashenka
Felicita, NIKAKOR ni tako! Dober delodajalec še kako pogleda ali je študent pridno študiral in hkrati delal pa tudi kaj je delal.


Res je.
Jaz pogledam in upoštevam čisto vse. Od tega ali je vodil 6-letnike pri tabornikih dalje.

25 letnik z diplomo v žepu, ki nima niti dneva delovnih izkušenj, kakršnihkoli (šteje vse od šraufanja mopedov, do volunterskega dela v domu upokojencev) pri se ne prebije niti do razgovora.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:58:34   
arabela*
Vsekakor se nam dobrega nič ne obeta če bo zakon sprejet. Zato sem vsekakor proti. Ker tako bizarne zakone, si mi enostavno v naši državi, s takim trenutnim stanjem, ne moremo privoščiti. Kvečjemu se to lahko gre Avstrija, Nemčija, Slovenija pa mora probleme reševati, ne si delati še novih.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:59:22   
madona77
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Vsekakor se nam dobrega nič ne obeta če bo zakon sprejet. Zato sem vsekakor proti. Ker tako bizarne zakone, si mi enostavno v naši državi, s takim trenutnim stanjem, ne moremo privoščiti. Kvečjemu se to lahko gre Avstrija, Nemčija, Slovenija pa mora probleme reševati, ne si delati še novih.
Se strinjam. Tudi jaz sem PROTI.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 21:37:17   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: superstar7


IZVIRNO SPOROČILO: mika

UPOKOJENEC ni izobrazba


vem, da ni izobrazba, ima pa rešen status. ne rabi na porodniško, dobiva pokojnino  in mu malo delo pod takšnimi pogoji prav pride.

brezposelni osebi pa ne. 






če je pa upokojenec rešen status potem bi imel pahor vsaj za 20% več podpore.user posted image A ti veš kakšne so pokojnine danes?user posted image no ja za kruh še majo, ko bom pa jst v penziji bom pa lahko jedla pohan zrak pa sirove luknje.user posted image



preberi še enkrat moj text, ki si ga citirala, mogoče boš potem razumela o čem pišem. Če pa ne, tudi prav.
Imamo penzionista  z nami doma (tast)ravno zato, ker s svojo pokojnino ne bi preživel, tako dadobro vem kakšne so pokojnine....mi pa je daleč od smešnega

< Sporočilo je popravil mika -- 7.4.2011 21:47:50 >

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 21:46:12   
mika
Naučite se postaviti zase in naučite se pogajati - težite, da hočete pogodbe o delu, sicer vas jutri ne bo. Naučite se timskega dela - štrajkajte vsi študentje, saj vas ni posledic. Upajte si kaj...potem boste pa videli reakcijo. Mogoče pa vas bolj potrebujejo kot si vi zamišljate.


Problem v naši ljubi državi je ta, da ni enotnosti.....študentje, penzionisti, delavci JU, delavci v gospodarski panogi, bi morali stopit skupaj in dat podporo drug drugemu...ampak ne...vsak vleče na svoj konec.

Politika zakone nastavljajo tako, da koristijo enemu, škodijo drugemu, kot je v tem primeru, da bi se med sabo pogrizli. Računajo na podporo, ker se na nek nivo spravi študentsko delo in delo penzionistov. Njim ta zakon prav pride. Vmes stlačijo osebe, ki niso zaposlene za določen čas ali so brezposelne, katerim pa ta zakon ne prinaša nič dobrega. In kako potem lahko pride do kompromisa?




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 23:30:06   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Naučite se postaviti zase in naučite se pogajati - težite, da hočete pogodbe o delu, sicer vas jutri ne bo. Naučite se timskega dela - štrajkajte vsi študentje, saj vas ni posledic. Upajte si kaj...potem boste pa videli reakcijo. Mogoče pa vas bolj potrebujejo kot si vi zamišljate.


Problem v naši ljubi državi je ta, da ni enotnosti.....študentje, penzionisti, delavci JU, delavci v gospodarski panogi, bi morali stopit skupaj in dat podporo drug drugemu...ampak ne...vsak vleče na svoj konec.

Politika zakone nastavljajo tako, da koristijo enemu, škodijo drugemu, kot je v tem primeru, da bi se med sabo pogrizli. Računajo na podporo, ker se na nek nivo spravi študentsko delo in delo penzionistov. Njim ta zakon prav pride. Vmes stlačijo osebe, ki niso zaposlene za določen čas ali so brezposelne, katerim pa ta zakon ne prinaša nič dobrega. In kako potem lahko pride do kompromisa?






ja res. Slovenci smo nasplošno raje tiho in se prilagajamo, kot da bi stopili skupaj in se lotili problema. V kar je na določene trenutke sicer dobro, po drugi strani pa spet ne. Ravno zaradi tega je tud toliko razhajanj, ko nastane kak referendum in je ljudem enostavno vseeno, potem pa samo jamramo in jamramo, na koncu pa se itak prilagodimo.

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 23:33:03   
arabela*
če se komu da brat....tak mejl kroži naokoli.....pa še dost je resnice notri....
 
 
Pozdravljeni,

pravkar sem prišla z »okrogle mize« o malem delu in vam priporočam, da greste na volišča in obkrožite PROTI. Odločajo le glasovi, ki so oddani, zato ne ostanite doma.
S sprejetjem se nam ne obeta nič boljšega, vse pravice se slabšajo, ukinjajo, postopki odpuščanj pa bodo za delodajalce boljši, saj se bo skrajšal rok… Da o študentih in ženskah niti ne govorim. Za ženske vam prilagam, ostalo pa si lahko preberete v osnutku zakona o malem delu. Kljub temu, da minister ukinja štipendije za srednješolce in uvaja štipendije za študente, vas moram opozoriti, da je ta cenzus le malo višji od današnjega, v njega pa se bo vštevala vsaka njiva, vso premoženje in tudi zaslužek študenta. Vsak nadaljnji komentar je potem odveč. Tudi če študenta/-ke še ali več nimate, mislite na bodočnost mladih otrok, vnukov…



Zato še enkrat VSI NA VOLIŠČA IN OBKROŽITE PROTI.  Pošlji to vsem, ki jih poznaš.




ZAKON O MALEM DELU PRINAŠA REVŠČINO, NAJVEČ KRIVIC PA BO POVZROČIL ŽENSKAM



ZARADI ZAKONA O MALEM DELU BODO ŽENSKE:



·       izgubile svojo ekonomsko neodvisnost in postale odvisne od
podpore družine oziroma partnerja,

·       odložile rojstvo svojega prvega otroka za nedoločen čas, jim
bo (če jim sploh kdaj bo) uspelo dobiti delovno razmerje za nedoločen čas,

·       ostale brez pravice do porodniškega in starševskega dopusta
(te pravice na malem delu ni),

·       ostale brez pravice do odsotnosti z dela zaradi nege bolnega
otroka (te pravice na malem delu ni),

·       zdrknile v revščino v času svoje aktivne dobe, saj bodo v
storitvenih dejavnostih prisiljene sprejeti malo delo za krajši delovni čas,

·       zdrknile v revščino na stara leta, saj jim v malem delu nikoli
ne bo uspelo privarčevati kakršnekoli starostne pokojnine (o spodobni polni pokojnini pa bodo sploh lahko le sanjale),

·       ženske na malem delu bodo izgubile realno enakopravnost, ki
jim jo zagotavlja zaposlitev za polni delovni čas.



Pa je vse to res?

DEJSTVA:



·       slovenski zakon o malem delu kopira nemškega – najverjetneje
bodo tudi njegove posledice pri nas enake kot v Nemčiji,



·       v Nemčiji:



         o   so po nekaj kratkih letih odpravili omejitve števila
dovoljenih ur malega dela tako za delavce kot za delodajalce,

         o   le še 49 % žensk ima delo za polni delovni čas (manj
kot polovica!!!),

         o   med delavci na malem delu je 68 % žensk (med desetimi
na malem delu je sedem žensk!!!),

         o   ženske so prisiljene sprejeti malo delo, ker so
delodajalci svojo organizacijo dela prilagodili malemu delu,

         o   zaradi nizkega zaslužka v malem delu so ženske znova
zdrknile v ekonomsko odvisnost od partnerja,

         o   10 let malega dela da zgolj 40 € pokojnine – revščina
na  stara leta.





ZATO ODBOR ZSSS ZA ENAKE MOŽNOSTI POZIVA ŽENSKE:



1.           vsekakor se udeležite referenduma o zakonu o malem delu,
saj bodo odločili tisti, ki bodo glasovali (odločajte torej o svoji usodi!),

2.          glasujte proti zakonu o malem delu in s tem glasujte:



C    za svojo enakopravnost,

C    za svojo ekonomsko neodvisnost,

C    za delo s polnim delovnim časom, ki edini prinaša dostojno plačo,

C    za svojo pravico imeti družino in skrbeti za svoje otroke,

C    za pravico do porodniškega in starševskega dopusta,

C    za pravico do bolniške odsotnosti z dela za nego bolnega otroka,

C    za spodobno pokojnino in proti revščini na stara leta!



Lučka Böhm, predsednica odbora  ZSSS za enake možnosti žensk in moških


_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 8:26:07   
Eva19



IZVIRNO SPOROČILO: superstar7

Kaj pa tisti ki imamo otroke? Mi2 sva oba študenta in oba delava. Me prav zanima kako bi se zagovornice malega dela počutile v moji koži.user posted image 3 mesece bova lahko delala, potem pa bova 3 mes. brez vsega ker še denarne pomoči ne dobiš razen če 3 mes, ne dobiš nič na račun. Jaz grem glasovat proti. user posted image In enako bodo delali s temi ki so na denarni pomoči. Poslal jih bodo delat, potem pa 3 mes dela in 3 mes brez vsega. user posted image men je že kr smešno. user posted image user posted image user posted image
 
se strinjam, jaz trenutno tud delam prek študentskega servisa, da pač lahko normalno preživimo, ne dobivam podpore, niti štipendije...si ne predstavljam da bi lahko delala tako malo ur? sploh pa se strinjam z miko, mislim da je ona tako pisala...delalo se bo na črno. pa ne rečem da se trenutno ne dela na črno. samo ne vem zakaj ne bi mogli potem nekaj v tej smeri narest, da bi tukaj omejili? vsekakor sem za spremembe študentskega dela, nadzor nad napotnicami, pa da bi se res lahko samo do določenega leta lahko delalo prek napotnice, starejši pa pač ne več. bo pa za mlade družine tole res težko, če bo sprejeto. delam pa sama v gostinstvu trenutno in že zdej delamo tako, da pač dobimo večinoma plače na roko. j**** ga, danes tega nihče ne kontrolira, in si delodajalci to lahko privoščijo.
skratka, seveda sem za spremembe, a ne take kot jih prinaša zakon o malem delu.
tko da z moje strani, bo v nedeljo obkrožen proti.

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 9:00:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Felicita,  kratkoročno razmišljaš. Študentska leta bodo hitro minila, kaj pa potem?

o tem potem, a neuser posted image ?



jest razmišljam kaj bo potem, ko bodo študentska leta minila. na mojem trenutnem delovnem mestu me bo zamenjal nov študent, jest se bom pa obrisala pod nosom. vsi, ki smo sedaj absolventi imamo dobre študentske plače in 95% so nam že povedali, da nas, ko bomo enkrat diplomirali ''''ne bodo več potrebovali''''. ker bojo imeli na voljo nove študente, ki jim bodo delali leto, leto pa pol, pa potem spet novo rundo... študenti zasedamo delovna mesta diplomirancem in ne pogledamo 1, 2, 3 leta naprej, ko bomo mi te diplomiranci, ki bomo kleli te preklete študente. izkušnje od tuki pa pri drugih delodajalcih itak ne bojo štele. torej, kaj je s kratkoročnostjo? vedno bolj se zavedam, da sem kot študentka kot bubrek v loju, brez konkurence na trgu dela, poceni za delodajalca, ko bom pa enkrat dosegla izobrazbo bom pa en... ja. moje opcije? vlečt študentski status do 35ga leta, biti kreditno nesposobna, bognedej zanosit, o vseh tako omiljenih malcah, prevozih in regresih sanjam, o delovni dobi pa še bolj. torej ja, ostanimo na študentskem delu, pa bomo VSI srečni user posted image

glede upokojencev (ki imo jim itak ne bi smelo bit treba delat, ampak ane...) in nezposlenih - imajo šanso sedet doma (zdej) ali it malo delat. verjamem da je prva opcija velik bolj privlačna. poleg tega, zakaj študenti lahko ne dobivamo prevoza in malice (oz. se to vsem neki najbolj običajnega zdi), upokojenci in iskalci zaposlitve bi pa mogli?

sicer se pa načelno strinjam s kati in milijonarko - dobrega delavca bo pameten šef hotu na vsak možen način obdržat. in tut taki šefi se še najdejo, jih poznam ene par.




Jap, je veliko takih delodajalcev. Samo moraš tu upoštevat, da tisti, ki na tak način izkoriščajo študentsko delo, na isti način razmišljajo tudi o drugih redno zaposlenih, dobaviteljih, podizvajalcih, strankah - so neprofesionalni in nestrokovni, razmišljajo kratkorkočno. In četudi ne bodo več smeli najemat študentov za redno delo, bodo zaposlili nekoga za določen časi in ga čez eno leto zamenjali ali njegovo delo drugače klasificirali in bo spet za določen čas in bo kreditno nesposoben in bo večno v negotovosti.

Študenti: po mojih izkušnajh so tisti študenti, ki pridno delajo, so inovativni, samoiniciativni, tudi redni in pridni študenti. Tisti, ki med delom luftajo ali pa recimo pridejo na delo pijani (tudi to sem že doživela), zamujajo ipd. so taki tudi kot študenti in bodo taki tudi ko se bodo redno zaposlili. Tako da ne bi metala vse v isti koš.

Načeloma nisem proti malemu delu, sem pa proti temu zakonu, ker je luknjast, problematike ne ureja sistemsko (če so zdaj problem študentski servisi, zakaj bodo potem imeli agencije - isto sranje samo drugo pakovanje - saj imamo zavode za zaposlovanje - pa naj država prevzame ta del obveznosti in bo imela še nadzor). Problem v naši državi je nadzor. Noben zakon ne bo pomagal, če se inšpektorji ne bodo spravili na delo na teren.

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 8.4.2011 9:09:53 >

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 9:21:48   
superstar7
Ja maš prav mika čist sm spregledala stavek da bi mu malo delo prav prišlo, a vseeno niso vsi upokojenci sposobni delat pa imajo vseeno pokojnine za en drek (itak se pa obeta jun 2011 nov zakon o varstvenem dodatku za upokojence) Drugače pa je ena luknja v zakonu sigurno če ne več. Študentje bodo še vedno enako delali kot do zdaj- le da jim bo delodajalec iz 4€ na uro postavko povečal na 40€ na uro. Noben pa ne bo zraven stal pa gledal a res dela 1 uro za 40€ al 10ur za 40€.
Človek je pošten hoče delat potem mu pa z malim delom odžirajo delo. Najboljš da se kar vležem doma v postlo in vlečem socjalno.user posted image
Sej ne rečem tisti ki samo študirajo naj jim povečajo štipendije pa naj res SAMO študirajo. Jaz in moj pa s tem denarjem preživljava otroka.

_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 9:22:34   
superstar7
ups je že sprejet zakon o varstvenem dodatku jun. začne veljat**

_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu superstar7)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 9:35:02   
liliana
In po tem referendumu bo še en referendum "o pokojninski reformi".....takrat pa bodo sindikati spraševali vlado "zakaj pa ne naredi nič, da bi povečala zaposlovanje mladih, da bi povečala dotok sredstev v pokojninsko blagajno".....čisto sprenevedanje sindikalistov.....ki na svojih "proti" panfletih primerjajo malo delo z rednimi zaposlitvami....zakaj ne dajo primerjave malo delo in študentsko delo (ker pri študentskem delu so imeli študentje vse te pravice, ki jih pri malem delu ne bi imeli, valda da ja....user posted image )

In probajte pogledati tudi malo s stališča delodajalca.......ker v Sloveniji še vedno obstajajo delodajalci, ki resno delajo in ne iščejo samo varijante za izogibanje plačevanja svojih obveznosti do države in do delavca.....res je, da taki delodajalci za občasna dela, za nezahtevna dela, še vedno jemljejo študentski servis.....in namesto tega bodo zdaj zaposlili malega delavca.....ne bodo pa zaradi tega odpuščali.....ker resen delodajalec vseeno ve, kaj pomeni za njega zadovoljen in srečen delavec....preprosto povedano, tak delavec dela dobro, kar pomeni za delodajlaca večji dobiček.......in glede na omejitev ur malega dela se takemu delodajalcu ne bo izplačalo namesto enega rednega delavca zaposliti 3 ali 4 ljudi preko malega dela....ker poleg izplačil je tu še uvajanje takih delavcev, ki se morajo stalno menjavati, administrativni stroški so večji, prihaja do napak pri delu.....in posledično do upada dohodka.......

Itak pa je vse brezveze....študentski lobi je tako močan in bogat, da je s svojo propagando že prepričal večino, da bo malo delo prineslo sužnjelastniške odnose v zgledno slovensko družbo......ker študentu bodo kar naenkrat konkurirali tako brezposelni kot upokojenci.....študentsko delo pa že 20 let konkurira tako brezposelnim, kot zaposlenim, pa tudi upokojencem (ker se je to delo tako razpaslo, v pokojninsko blagajno pa ne da nič)......in to je ok in izgleda tudi sprejemljivo......pa naj ostane tako.....da študent študira zato, da dela in ne obratno......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 9:58:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

In probajte pogledati tudi malo s stališča delodajalca.......ker v Sloveniji še vedno obstajajo delodajalci, ki resno delajo in ne iščejo samo varijante za izogibanje plačevanja svojih obveznosti do države in do delavca.....res je, da taki delodajalci za občasna dela, za nezahtevna dela, še vedno jemljejo študentski servis.....in namesto tega bodo zdaj zaposlili malega delavca.....ne bodo pa zaradi tega odpuščali.....ker resen delodajalec vseeno ve, kaj pomeni za njega zadovoljen in srečen delavec....preprosto povedano, tak delavec dela dobro, kar pomeni za delodajlaca večji dobiček.......in glede na omejitev ur malega dela se takemu delodajalcu ne bo izplačalo namesto enega rednega delavca zaposliti 3 ali 4 ljudi preko malega dela....ker poleg izplačil je tu še uvajanje takih delavcev, ki se morajo stalno menjavati, administrativni stroški so večji, prihaja do napak pri delu.....in posledično do upada dohodka.......



Se povsem strinjam in ne boš verjela, ampak gledam predvsem skozi to, kar si zgoraj napisala. In me nekaj stvari zelo moti, ker mi bo oteževalo poslovanje podjetja - mislim predvsem na omejitev glede števila malih delavcev, ki jih lahko naenkrat najameš.
Pa saj se bomo že znajdli, do zdaj smo se, bomo tudi ta problem rešili, ko bo do tega prišlo.

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 12:33:41   
lenika83
Od jutra se že odločam, če naj kaj napišem ali ne, pa sem se zdaj odločila, da vseeno bom.

Ne bom niti komentirala vsega kar ste napisale, ker itak vsaka trmasto vztraja ri svojem in res nimam namena nobene prepričevat.

Me je pa vseeno nekaj zbodlo, če se lahko tako izrazim. Vse imate blazno razvita mnenja o tej temi, a iz vaših odgovor se vidi, da večina zakona niti videla ni, kaj šele da bi si ga prebrala.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


Načeloma nisem proti malemu delu, sem pa proti temu zakonu, ker je luknjast, problematike ne ureja sistemsko (če so zdaj problem študentski servisi, zakaj bodo potem imeli agencije - isto sranje samo drugo pakovanje - saj imamo zavode za zaposlovanje - pa naj država prevzame ta del obveznosti in bo imela še nadzor). Problem v naši državi je nadzor. Noben zakon ne bo pomagal, če se inšpektorji ne bodo spravili na delo na teren.




Če bi bolje prebrala zakon, bi videla da to kar si napisala ni čisto res. Agencije za posredovanje malega dela bodo neprofitne organizacije, lahko pa bo tudi zavod za zaposlovanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 12:51:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika83

Od jutra se že odločam, če naj kaj napišem ali ne, pa sem se zdaj odločila, da vseeno bom.

Ne bom niti komentirala vsega kar ste napisale, ker itak vsaka trmasto vztraja ri svojem in res nimam namena nobene prepričevat.

Me je pa vseeno nekaj zbodlo, če se lahko tako izrazim. Vse imate blazno razvita mnenja o tej temi, a iz vaših odgovor se vidi, da večina zakona niti videla ni, kaj šele da bi si ga prebrala.

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.


Načeloma nisem proti malemu delu, sem pa proti temu zakonu, ker je luknjast, problematike ne ureja sistemsko (če so zdaj problem študentski servisi, zakaj bodo potem imeli agencije - isto sranje samo drugo pakovanje - saj imamo zavode za zaposlovanje - pa naj država prevzame ta del obveznosti in bo imela še nadzor). Problem v naši državi je nadzor. Noben zakon ne bo pomagal, če se inšpektorji ne bodo spravili na delo na teren.




Če bi bolje prebrala zakon, bi videla da to kar si napisala ni čisto res. Agencije za posredovanje malega dela bodo neprofitne organizacije, lahko pa bo tudi zavod za zaposlovanje.



Prebrala sem predlog zakona kakega tričetrt leta nazaj. Samega zakona po sprejetju pa res ne. Si ga pa bom, danes zvečer, velja?
Neprofitne organizacije? Posod kjer je denar se išče profit. Za Rdeči križ in Unicef si verjetno že slišala?

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 8.4.2011 12:52:04 >

(odgovor članu lenika83)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 14:09:39   
Matej@
Tudi js sm zelo proti zakonu, zakon sem prebrala in poslušala ene in druge argumente. Na prvo žogo se mi je zdel predlog vlade všečen, ko pa sem se malo bolj poglobila in začela razmišljati, kam to pelje, pa sem se zgrozila.

Ne vem, zakaj nekateri razmišljajo, da z malim delom ne bo zasedal delovnega mesta nekdo z napotnico. Ker če bo zakon uveljavljen, bodo lahko za dela, ki se lahko opravljajo nekaj ur dnevno, podjetja vzela na napotnico bolj izkušene kadre izmed brezposelnih, nenazadnje tudi izmed upokojencev. Vem za upokojeno gospo, ki je bila prej računovodkinja in že zdaj dela v eni firmi, da jim poštima papirje, zdaj na podjemno, potem pa bo lahko ceneje na napotnico.

To se meni ne zdi prav! Napotnice bodo še bolj zasedale mesta, kjer bi se moralo zaposlovati. Omejitve so paštimane za mala podjetja tako široko, da ne bodo prinesle nobene dodatne zaposlitve. Kvečjemu posojanje delovne sile (kot so se do sedaj največ posojali gradbeni delavci) se bo razcvetelo. V krizi si nobeno podjetje ne bo nakopalo na grbo več fiksnih stroškov z rednim zaposlovanjem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Zakon o malem delu
8.4.2011 14:47:02   
lenika83
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Prebrala sem predlog zakona kakega tričetrt leta nazaj. Samega zakona po sprejetju pa res ne. Si ga pa bom, danes zvečer, velja?
Neprofitne organizacije? Posod kjer je denar se išče profit. Za Rdeči križ in Unicef si verjetno že slišala?


To mi je kristalno jasno, ampak študentski servisi so lepo legalno bogateli na račun tega, da niso delali nič, samo papirje so tiskali. Tile pa se bodo morali malo bolj potruditi, da bodo skrili kako se bogatijo in bodo mogoče za kakšen procent manj denarja požrli kot so ga do zdaj študentski servisi. Pa še na prste bodo stopili študnetskim organizacijam, kar pa se mi zdi več kot dobrodošlo. Ne more mi noben trditi, da je normalno, da so študentski funkcionarji stari skoraj 30 let in jokajo za nekimi študentskimi pravicami. Če bi študirali tako kot je v osnovi mišljeno, bi pri taki starosti že zdavnaj morali diplomirati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?