|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 12:21:28   
kindersurprise
Glede na to, da lahko malo delo upravičenec opravlja le 14 ur na teden, se mi zdi nesmiselno trditi, da se bodo tisti, ki so danes zaposleni za določen čas (in tudi delajo 40 ur na teden) znašli "na napotnicah"...in potem delali le 14 ur na teden....ker če že danes njihova prisotnost ne bi bila potrebna 40 ur ne teden, noben delodajalec tega niti plačeval ne bi....

Poleg tega bo predpisana kvota, koliko upravičencev bo lahko pri enem delodajalcu opravljalo malo delo (trenutne ni takšne kvote pri študentskem delu, kajne?)

Sistem malega dela bodo "izkrivljali" tisti delodajalci, ki že sedaj izkoriščajo sistem "študentskega dela"....Tako da velike razlike ne bo...

Nekateri so proti, nekateri so za Zakon o malem delu....kar je stvar odločitve, osebnega prepričanja...in oboje je ok....Ne zdi se mi pa vredu, da se samo enostransko prikazuje zadevo....vsaka zgodba ima dve strani...in prepričana sem, da ima tudi zakon o malem delu tako dobre kot slabe strani...

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 13:00:55   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: kindersurprise

Glede na to, da lahko malo delo upravičenec opravlja le 14 ur na teden, se mi zdi nesmiselno trditi, da se bodo tisti, ki so danes zaposleni za določen čas (in tudi delajo 40 ur na teden) znašli "na napotnicah"...in potem delali le 14 ur na teden....ker če že danes njihova prisotnost ne bi bila potrebna 40 ur ne teden, noben delodajalec tega niti plačeval ne bi....
14ur na napotnico, ostalo na črno. Tako je veliko težje dobit delodajalca, da zaposluje na črno.
Poleg tega bo predpisana kvota, koliko upravičencev bo lahko pri enem delodajalcu opravljalo malo delo (trenutne ni takšne kvote pri študentskem delu, kajne?)
zato bi ta zakon moral veljati za študente in ne za iskalce zaposlitve.
Sistem malega dela bodo "izkrivljali" tisti delodajalci, ki že sedaj izkoriščajo sistem "študentskega dela"....Tako da velike razlike ne bo...in ta isti iskoriščevalci bodo za enak denar kot bi prej dobil študenta,  dobili diplomiranca.

Nekateri so proti, nekateri so za Zakon o malem delu....kar je stvar odločitve, osebnega prepričanja...in oboje je ok....Ne zdi se mi pa vredu, da se samo enostransko prikazuje zadevo....vsaka zgodba ima dve strani...in prepričana sem, da ima tudi zakon o malem delu tako dobre kot slabe strani...



napiši prosim dobro stran. Ta zakon legalizira  delo na črno, pa čeprav le 14 ur na teden. Lažje bo prikrit ostalih 26ur dela na črno....

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 13:55:26   
ronja
Jagoda, se tudi jaz strinjam - študentsko delo se je čisto preveč izigravalo in vsekakor je bilo treba nekaj naredit. NI pa malo delo rešitev za celo živeljenje - ker potem pa res nimaš vseh teh ugodnosti - ampak to je bilo isto tudi zdaj, če si delal prek šs ali na črno ali po pogodbi.
tle se ti bo pa malo delo celo nekaj priznalo za delovno dobo in socialno... ne v celoti, ampak nekaj pa, kar se pa študentsko delo sploh ni.

nekaj je že zato, ker se ti bo zdaj to delo štelo - če ne drugega kot izkušnje. prej si bil študent, ki je delal že svašta, za vse morebitne delodajalce "brez izkušenj". In si lahko imel za par strani dolg seznam delovnih izkušenj prek šs, pa tega ni nihče niti gledal, ker se to ni štelo, štela se je samo uradna zaposlitev. Malo delo pa se bo tu štelo, tu vidim jaz plus.

Dans nekdo diplomira, zgubi status in izgubi napotnico (pustimo ob strani kršitve, tu bi moral delovati nadzor).

Danes je realnost taka, da se nekomu čisto nič ne mudi diplomirat, ker živi pri starših, za svoje osebne stroške pa je delo prek šs dovolj in je to najbolj lagodno. In ko je prestar ali če slučajno diplomira, dela dalje na napotnico nekoga drugega.
Da pranja denarja ne omenjam! Meni je enkrat nekdo plačal preveč (nismo bili nič tako zmenjeni - jaz sem delala in hotela dobit samo svoje plačilo in to je to - nihče me ni nič vprašal) in potem hotel ta denar nazaj. Takrat sem mu ga res dala (mlada, blesava, še bolj naivna kot zdaj, pa sošolec je bil, pa še lubiju se je zdelo, da je prav, da vrnem, če pa to ni moje - ja, samo ne da mu dam na roke!), danes pa ni šanse! Kvečjemu bi ga prijavila. Sem še zdaj jezna, da sem se dala prepričat! Budalo jednouser posted image .

Delam v manjši firmi, niti pod razno ne bomo koga redno zaposlili, ker zaradi neplačil komaj shajamo, mamo eno študentko za nekaj ur dnevno, to bomo lahk obdržali.

V zdajšnjem sistemu bi pač našli novo študentko, ko bi ta diplomirala- sama praviš, da ne zdaj ne potem ne boste nobenega več zato zaposlili. Kje je potem razlika?

Sama še nisem čisto opredeljena, ali je to dobro ali slabo, ampak nekaj bojo morali naredit, ker ta sistem se ruši - kar je očitno. Je preveč luknjast.

Pluse vidim v tem, da bojo zdaj lahko delali tudi starejši ljudje, praktično nezaposljivi - ker vsi vemo, da starejšega nihče več ne vzame, če ni res zelo specializiran, da je pač težko takega s takim znanjem dobit. Delavci pa padejo hitro pod "težko zaposljive" - in ker takega potem ne morejo več odpustit, ga firme rajši sploh ne vzamejo. In ti ljudje so nesrečni doma. Z malim delom bi lahko vsaj malo delali in imeli nekaj od življenja.

ker če malo delo ne bo sprejeto, bomo pa kr vsi za nedoločen čas dobili... to bi ful rada vidla ja.

Podpis. Kar poznam ljudi svoje generacije, jih ima zelo malo za ndč - pri nas imajo to samo šefi in uprava, ostali smo vsi po pogodbah.

Felicita tudi s sestavkom o študentskem delu se strinjam. Si pa mislim, da bi se dalo to uredit tudi na drugačen način: omejit študentsko delo, pa izboljšat nadzor, uporabo napotnic, itd... Še vedno bi pa ostali problem tisti starejši, ki zdaj niti za določen čas ne dobijo.

mika, imaš point - ampak kako bi ti rešila problem starejših nezaposljivih?


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu jagoda77)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 14:46:49   
Toja22
Punce, res, da bo tole kao nadomestitev študentskega dela AMPAK POZOR, ta zakon se ne bo več navezoval samo na študente, ampak na celotno populacijo. Torej tudi na vse brezposelne in upokojence. Za delodajalca je več kot ugoden, za delojemalca pa niti ne. Torej kaj se bo zgodilo: namesto, da bo nekdo zaposlil brezposelnega za določen čas, ga bo rajši zaposlil z novim zakonom o malem delu. Torej delavec ne bo imel nič od nič. Poleg tega želijo omejit delo študentom a ta zakon bo dal možnosti dela tudi opukojencem, torej bo možnosti za delo še manj. Z vidika DELODAJALCA sem absolutno za ta zakon, z vidika nekoga , ki še NIMAM SLUŽBE ZA NEDOLOČEN ČAS SEM PROTI. Kajti bom še na slabšem.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 14:59:42   
kindersurprise
Mika: že danes delodajalci na "veliko" zaposlujejo na črno  ljudi - ta zakon jim ne bo dal nikakršnega novega povoda za zaposlovanje na črno. Problem je že ves čas v pomanjkanju nadzora in neučinkovitosti le-tega....Trditi, da bo ta zakon vzpodbudil delo na črno, je pa res ...

Delo na črno obstaja, je obstajalo in bo obstajalo.... Nobeno sprejetje ali nesprejetje zakona tega ne bo spremenilo.

Tudi danes "diplomiranci" delajo preko napotnic,..sicer ne svojih, ker le-teh ne morejo dobiti, pač delajo preko napotnice nekoga drugega...

Problem je pač malo širši, kot le to, kdo bo lahko delal preko malega dela. In kaj je slabega, če daš tudi upokojencem z nekaj 100€ na mesec (in ki so že oddelali svojih 30-40 let služenja za državo) možnost, da zaslužijo kakšen €? Ker pač težko preživijo? Mislim, da ni nič narobe, in kot že rečeno, je problem malce širši- tudi nesprejetje tega zakona ne bo prineslo zaposlitve za nedoločen čas, sicer bi le to že imeli...Diplomirancev je čedalje več, delovna mesta za ljudi z visoko izobrazbo pa tudi ne rastejo kot gobe po dežju...

Itak je brezpredmetno navijanje "za" ali "proti" - jaz osebno mislim, da bi se morala ta problematika drugače rešiti (nisem pa vseved, da bi vedela kako), le utopično se mi zdi mišljenje, da bo pa tale zakon vse tako zelo poslabšal.....slabo je že....



(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 15:04:57   
Vijoličarka
Če je omejitev za vsakega posameznika, da lahko dela po 14 ur na teden oziroma če vse vse ure izkoristi naenkrat, približno tri mesece, kako se bodo sedanje pogodbe za nedoločen čas nadomestile s pogodbami o malem delu?  Četudi vsake tri mesece zaposlijo novega delavca in ko ta izpolni kvoto - adijo, jih bo kmalu zmanjkalo, poleg tega obstaja tudi prijava delovni išpekciji. Obstaja tudi nadzor.

Če boš nekoga zaposlil za 14 ur tedensko, kako jih boš skril oziroma plačal preostalih 26, če je omejitev vrednosti bruto ure? Kar se na črno dela zdaj, pa se ne bo spremenilo.

Študentsko delo, kakršnega poznamo, ne poznajo nikjer drugje. Seveda vsem delodajlcem nadvse ustreza imeti delavca z manjšimi stroški, tako kot kupci iščejo najcenejše izdelke.

Tudi ljudstvo je tako, da kar naprej išče vse mogoče luknje. Ja, vsekakor se najbrž že študira, kaj bi se dalo narediti z malim delom.

Načelom sem za zakon, vendar imam občutek, da bo padel, ker je panika velika.

Upam da bo vlada potem omejila študentsko delo kako drugače (ure)  in predvsem koncesijo. Zelo podpiram, da se tistih koncesijskih 10% raje steče v sklad za štipendije oziroma v proračun, kot pa v privatne roke ljudi, ki ne delajo nič drugega, kot izdajajo napotnice.  In to je bil zadnjih dvajset let sanjski posel.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 15:14:09   
takotako
V našem podjetju se je izkoriščalo študenstko delo na polno.
Jaz grem na porodniško in če se zakon ne bo spremenil bo moje mesto zasedla študentka z napotnico in veliko časom... to se je zgodilo pri prvi nosečnosti. Seveda so imeli z njo več dela in več nadzorovanja ampak je bila veliko cenejša variata.
Če se zakon spremeni, bodo sedaj vzeli nekoga iz zavoda za ta čas. Oz. Če se bo izkazala, jo bomo premestili v eno od drugih trgovin ko pridem nazaj....

V vsaki stvari so dobre in slabe stvari... Jaz osebno vidim da se bo v našem podjetju  zaposlovalo-če bo seveda  poslovanje na enaki ravno ali večji.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 15:34:06   
alda
lih prejle se je sosed-večni študent pohvalil kok lahko skasira od napotnice, ki jo odstopi oz. zrihta drugemu na svoje ime user posted image :
on zahteva 10-15% zaslužka in kot pravi to sploh ni malo, kolikim tako "pomaga".
Potemtakem jaz sklepam, da tudi ti študentski servisi in nevem še kake inštitucije sploh nimajo pojma koliko napotnic nekomu izdajo in res lahko nekdo zelo fajn živi na ta račun.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 16:29:18   
mika
Mika: že danes delodajalci na "veliko" zaposlujejo na črno ljudi - ta zakon jim ne bo dal nikakršnega novega povoda za zaposlovanje na črno. Problem je že ves čas v pomanjkanju nadzora in neučinkovitosti le-tega....Trditi, da bo ta zakon vzpodbudil delo na črno, je pa res ...


Ne živim v oblakih, da ne bi vedela da delodajalci že sedaj ne zaposlujejo na črno. Govorim ti o nadzoru le tega.

Če delodajalec zaposli delavca na napotnico,  je delavec zaposlen uradno v podjetju. Potrebujejo ga za 40 ur, mogoče celo več. Ker je kriza, in delodajalec komaj spraska za plače, je velika ugodnost zanj, da delavcu ne rabi plačat prispevka za 26 ur, za tistih 14 je pa prispevek 'prebavljiv'. Če pride inšpekcijski nadzor, nikakor ne bo mogel ugotoviti koliko ur ta delavec v podjetju dela.  To ne bo nikjer zavedeno. oz bo na mestu, kjer nadzor ne bo imel vpogleda. razen če bo inšpektor stal skrit nekje in opazoval, kdaj ta oseba pride na delo, v kar pa močno dvomim.

Če pa danes pride inšpekcijski nadzor v podjetje, kjer je zaposlen delavec na črno, pa ga takoj dobi, ker ni nikjer zaveden kot zaposlen.

ta zakon je smiseln le za ureditev študentskega dela in za upokojence. Ne vem pa zakaj je bilo med te treba vrinit še iskalce zaposlitve.

Bi se še strinjala, če bi veljal za obdobje npr. 3 let, da si podjetja opomorejo iz krize, tako pa ne.

(odgovor članu kindersurprise)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 16:53:36   
Freya88
Nisem brala kaj ste pisali... ker se mi enostavno ne da... lazy me:P
Drugace pa... zakon o malem delu bo vplival na vse (studente, nezaposlene, upokojence, zaposlane za dolocen cas IN nedelocen cas)...

Js bom samo napisala pluse in minuse, ki se zdijo pomembni meni...:)
+ nezaposleni in upokojenci bodo lahko delali 60ur/mesec brez da bi ta zasluzek vplival na visino socialne / pokojnine

- tisti ki bodo opravljali malo delo, ne bodo imeli placane in/ali pravice do malice, dopusta, porodniske, prevoza, regresa, praznikov
- delodajalec lahko zaposlenega za dolocen in/ali nedolocen cas preseli v malo delo, prav tako lahko tisti ki opravlja malo delo, prevzame delo zaposlenega

In ce primerjamo ta zakon z zakonom v Nemciji, kjer je le 20% (al 10?) uspelo iz malega dela dobiti redno zaposlitev?:S

Kakorkoli ze: js sm PROTI!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 17:10:25   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Nisem brala kaj ste pisali... ker se mi enostavno ne da... lazy me:P
Drugace pa... zakon o malem delu bo vplival na vse (studente, nezaposlene, upokojence, zaposlane za dolocen cas IN nedelocen cas)...

Js bom samo napisala pluse in minuse, ki se zdijo pomembni meni...:)
+ nezaposleni in upokojenci bodo lahko delali 60ur/mesec brez da bi ta zasluzek vplival na visino socialne / pokojnine

- tisti ki bodo opravljali malo delo, ne bodo imeli placane in/ali pravice do malice, dopusta, porodniske, prevoza, regresa, praznikov
- delodajalec lahko zaposlenega za dolocen in/ali nedolocen cas preseli v malo delo, prav tako lahko tisti ki opravlja malo delo, prevzame delo zaposlenega

In ce primerjamo ta zakon z zakonom v Nemciji, kjer je le 20% (al 10?) uspelo iz malega dela dobiti redno zaposlitev?:S

Kakorkoli ze: js sm PROTI!


kot sem že napisala, tuki ne gre za odločanje malo delo proti redni zaposlitvi, ampak za malo delo proti (oz. kot nadomestilo) študentskemu delu. in kar si ti kot - napisala, velja za študentsko delo enako če ne bolj kot za malo (prosim, jest v vseh letih kar delam kot študent nisem dobila centa za prevoz, prehrano, pa kakšen regres, lepo prosim?!) + da o kakršnikoli pokojninski dobi lahko samo sanjam (z malim delom bi jo pa dobila, vsaj tretinjsko). tisto o preseljevanju pa... ja. kot se sedaj ne moreš znebit nesposobnega človeka, ki si ga vzel za nedoločen čas, tako se ga tut potem ne boš mogu kar tako (poskusi odpustit nekoga iz škodnih razlogov, ti bo nakopal na glavo vse od Janše naprej). kontra (malo delo v zaposlitev) je pa itak že zdej možno iz študentskega v redno (like that would happen?!).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 18:35:26   
mika
kot sem že napisala, tuki ne gre za odločanje malo delo proti redni zaposlitvi, ampak za malo delo proti (oz. kot nadomestilo) študentskemu delu.


Kako ne razumeš, da je vse med seboj povezano, kar je največja napaka. V iskanju zaposlitve postanejo študentje, upokojenci in brezposelni enakovredni.
zakaj bi zaposlil študenta ali upokojenca, če pa imaš na razpolago brezposelnega diplomiranca, ki bo delal za isti denar kot študent ali upokojenec.
In pogodbe za določen čas, si lahko obrišemo pod nosom, kaj šele za nedoločen čas.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 18:53:17   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: mika

kot sem že napisala, tuki ne gre za odločanje malo delo proti redni zaposlitvi, ampak za malo delo proti (oz. kot nadomestilo) študentskemu delu.


Kako ne razumeš, da je vse med seboj povezano, kar je največja napaka. V iskanju zaposlitve postanejo študentje, upokojenci in brezposelni enakovredni.
zakaj bi zaposlil študenta ali upokojenca, če pa imaš na razpolago brezposelnega diplomiranca, ki bo delal za isti denar kot študent ali upokojenec.
In pogodbe za določen čas, si lahko obrišemo pod nosom, kaj šele za nedoločen čas.


in ko bo človek oddelov svoje malo delo? 720 ur letno, to je 90 delovnih dni (dobri štirje mesci), potem bo pa delodajalec kaj, vzel novega malega delavca, ga na novo uvajal, ...? moje uvajanje v študentsko službo je trajalo polovico časa namenjenega malemu delu in potem me bo nadomestil nekdo, ki ga bojo namesto za eno leto (kot so mene vzeli) vzeli za 4 mesece in pol? ja, to bi pa res rada vidla. še v lokalu traja uvajanje pomoje tok časa, da se za 4 mesece in pol nekoga praktično ne splača vzet. zadeva je zastavljena tako, da se ne bojo več dogajala stalna študentska dela (leta in leta dela preko napotnice), ampak bo to delo postalo občasno oz. to kar nej bi študentsko delo blo - nadomestno oz začasno delo (ne pa to kar je zdej, nadomestek redne zaposlitve brez socialne oz. kakršnekoli varnosti).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 19:35:46   
mika
moje uvajanje v študentsko službo je trajalo polovico časa namenjenega malemu delu in potem me bo nadomestil nekdo, ki ga bojo namesto za eno leto (kot so mene vzeli) vzeli za 4 mesece in pol? ja, to bi pa res rada vidla


za primer kot je tvoj...delala boš še naprej  , diplomirana, za isti denar, kot si delala kot študentka, ostalo izplačilo(več kot 720ur letno) boš dobila na ''roko''. Boš brez možnosti porodniškega nadomestila, porodniškega dopusta, letnega dopusta itd.... 

Vkolikor je pa podjetje v katerem delaš relativno dobro stoječe, se tega ne bo šlo, predvidevam. Žal je pa danes veliko podjetij slabo stoječih  in se bodo tega načina, kot sem zgoraj napisala posluževali zaradi finančne stiske.

< Sporočilo je popravil mika -- 7.4.2011 19:39:40 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 19:38:50   
mika
in ko bo človek oddelov svoje malo delo? 720 ur letno, to je 90 delovnih dni (dobri štirje mesci), potem bo pa delodajalec kaj, vzel novega malega delavca, ga na novo uvajal, ...?


Uradno bo delal 14 ur na teden, 60 ur na mesec, in v enem letu  720 ur....ostalo na črno.

< Sporočilo je popravil mika -- 7.4.2011 19:40:58 >

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 19:45:56   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: mika

in ko bo človek oddelov svoje malo delo? 720 ur letno, to je 90 delovnih dni (dobri štirje mesci), potem bo pa delodajalec kaj, vzel novega malega delavca, ga na novo uvajal, ...?


Uradno bo delal 14 ur na teden, 60 ur na mesec, in v enem letu  720 ur....ostalo na črno.


ja, tko kot zdej večina zaposlenih dela na črno in na roke, a user posted image torej, če bo malo delo sprejeto bom po tvoje mogla delat na črno; če ostane študentsko delo, bom mogla nosit napotnice nekoga drugega, torej sem spet tam na črno. če ni ne malega dela, ne študentskega dela pa v situaciji kot jo imam zdej ne bi mogla delat sploh nič (torej bi mogu nekdo drug, verjetno preko HR agencije). Torej je po tvoje edina rešitev da se ukine vse delo, ki ni za nedoločen čas (vključno s pogodbami za določen čas, avtorskimi pogodbami, honorarnimi pogodbami in podjemnimi pogodbami) in vsi bomo živeli srečno do konca svojih dni? user posted image sindikati bi bli ponosni nate.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 19:57:36   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita
prosim, jest v vseh letih kar delam kot študent nisem dobila centa za prevoz, prehrano, pa kakšen regres, lepo prosim


Ce bi se slo samo za studente bi razumela... ampak tu govorimo tudi o brezposelnih in upokojencih...! Zdaj nevem ce sem js narobe razumela (dopuscam tudi to moznost)... ampak problem je, da malice, dopusta, porodniske jadi jadi jadi ne bodo dobili tudi le-ti?? Torej bodo ti hodili delat za 200€ na mesec (recimo)... zato da si bodo s tem povrnili vse te stroske al kaj?? Js to tako razumem... enlighten me if not so!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:07:07   
mika
Felicita,  kratkoročno razmišljaš. Študentska leta bodo hitro minila, kaj pa potem?

o tem potem, a neuser posted image ?




(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:10:23   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: mika


zakaj bi zaposlil študenta ali upokojenca, če pa imaš na razpolago brezposelnega diplomiranca, ki bo delal za isti denar kot študent ali upokojenec.

Samo tole skomentiram - UPOKOJENEC ni izobrazba. Tudi upokojenec je lahko diplomiranec, magister, doktor - in to z recimo 40 letnimi izkušnjami. Brezposeln diplomiranec je lahko nekdo, ki je diplomo "kupil" in ki nima niti leta delovnih izkušenj. Študent pa lahko nekdo, ki si je ob študiju dobil že kar nekaj izkušenj in se je že izkazal. Zakaj bi podjetje zaposlilo "diplomiranca"? Ne vem no, a res vsi delate v podjetjih kjer jim gre samo za to, da bi delavce čim manj plačali, ne glede na to kaj na drugi strani dobijo od njega? Dober, sposoben, uspešen, zagnan kader bo vedno našel delo. In uspešna firma bo take tudi zaposlila za nedoločen čas. Saj nekaj takih podjetij pa še imamo, ali ne?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:11:14   
mika
ampak problem je, da malice, dopusta, porodniske jadi jadi jadi ne bodo dobili tudi le-ti?? Torej bodo ti hodili delat za 200€ na mesec (recimo)... zato da si bodo s tem povrnili vse te stroske al kaj??


tako je...

na prvi strani sem dala link in lahko prebereš.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:12:44   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: mika

ampak problem je, da malice, dopusta, porodniske jadi jadi jadi ne bodo dobili tudi le-ti?? Torej bodo ti hodili delat za 200€ na mesec (recimo)... zato da si bodo s tem povrnili vse te stroske al kaj??


tako je...

na prvi strani sem dala link in lahko prebereš.


Res, le zakaj bi, če pa lahko sedijo na kavču in toliko spraskajo od države...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:16:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Ne vem no, a res vsi delate v podjetjih kjer jim gre samo za to, da bi delavce čim manj plačali, ne glede na to kaj na drugi strani dobijo od njega? Dober, sposoben, uspešen, zagnan kader bo vedno našel delo. In uspešna firma bo take tudi zaposlila za nedoločen čas. Saj nekaj takih podjetij pa še imamo, ali ne?



Da nisva slučajno sodelavki user posted image ?

Jaz sem prepričana - enako. Dobrega delavca se bo vedno skušalo zadržati, če ne danes, pa jutri.

Enako kot velja, da se nikogar ne more plačati tako slabo kot on lahko slabo dela, v enaki meri velja, da se dobre kadre težko tako zelo dobro plača, kot oni zelo dobro delajo.

V kateri skupini se najdemo sami - je pa naša izbira.

< Sporočilo je popravil milijonarka -- 7.4.2011 20:17:35 >

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:16:40   
superstar7
Kaj pa tisti ki imamo otroke? Mi2 sva oba študenta in oba delava. Me prav zanima kako bi se zagovornice malega dela počutile v moji koži.user posted image 3 mesece bova lahko delala, potem pa bova 3 mes. brez vsega ker še denarne pomoči ne dobiš razen če 3 mes, ne dobiš nič na račun. Jaz grem glasovat proti. user posted image In enako bodo delali s temi ki so na denarni pomoči. Poslal jih bodo delat, potem pa 3 mes dela in 3 mes brez vsega. user posted image men je že kr smešno. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:18:10   
mika
UPOKOJENEC ni izobrazba


vem, da ni izobrazba, ima pa rešen status. ne rabi na porodniško, dobiva pokojnino  in mu malo delo pod takšnimi pogoji prav pride.

brezposelni osebi pa ne. 



< Sporočilo je popravil mika -- 7.4.2011 20:19:13 >

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zakon o malem delu
7.4.2011 20:23:02   
superstar7

IZVIRNO SPOROČILO: mika

UPOKOJENEC ni izobrazba


vem, da ni izobrazba, ima pa rešen status. ne rabi na porodniško, dobiva pokojnino  in mu malo delo pod takšnimi pogoji prav pride.

brezposelni osebi pa ne. 






če je pa upokojenec rešen status potem bi imel pahor vsaj za 20% več podpore.user posted image A ti veš kakšne so pokojnine danes?user posted image no ja za kruh še majo, ko bom pa jst v penziji bom pa lahko jedla pohan zrak pa sirove luknje.user posted image


_____________________________

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.
Charles Caleb Colton

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?