|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 20:49:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Kakšno je dejansko zemljiško stanje stanovanja? Ko sta se ločila, komu je šlo stanovanje? Ali je ostalo "nerazdeljeno"? Če je (bilo) mamino, potem je stanovanje stvar zapuščinske razprave, kjer mislim, da ga avtomatično deduje otrok.


Staovanje je bilo mamino. Ona ga je plavala , s pomocjo babice, in je edini lastnik, kar je tudi dokazala na locitveni razpravi. Po predlozitvi dokazov stanovanje ni bilo vec predmet delitve. On je polovico zahteval, vendar ni nic dobil.

V tem primeru je potrebno hčerki zagotoviti opravilno sposobnost, ki je pri 15-ih izjemoma mogoča. Če stanovanje ni bilo razdeljeno, je stvar bolj zakomplicirana. V vsakem primeru bi prišel prav dober odvetnik, še bolje odvetnica. Včasih je bila Andre Prosenc dobra za ločitve in pripadajoča sr.anja, mogoče je še danes.


Govorila sem z babico, bo poklicala in se pozanimala.

Če je stanovanje pod hipoteko (kreditno), ga prodati pred poplačilom zadnjega obroka itak ne more. Koliko je še do konca kredita? Kredit bi se dalo celo podaljšati (do starosti babice 75 let), tako da je obrok minimalen, drži pa bančno plombo - in nezmožnost za prodajo.


Do konca kredita je se 3 leta - tocno dokler punca ne postane polnoletna. Babica je ze cez 75 let. Financno konstrukcijo imata narejeno, izide se jima. Babica bi rada cim prej odplacala kredit, ker ne ve koliko bo se sama na tem svetu in koliko bo lahko se vnukinji pomagala.

CSD - če bo še kaj potrebno urejati tam, pospremi babico na CSD kot odrasla razumna oseba, ker odgovor, ki ga je dobila, je milo rečeno - butast.


Dogovorjene smo, da grem z njo. Ze zaradi vznemirjenja ji ne bi pustila voziti. 
Tako neverjetno jezna sem in razocarana. Od njega punca ni dobila niti cestitko za RD, niti darila, ne pisma, ne klica... ne za vpis v solo, ne za valezto, ne za Rd, za nic... kot da ne bi imela oceta.. koji se s adj mesa mi n jasno. Pravzaprav ne vem kdo bolj mesa.. CSD ker bi rad izigraval Coperfilda pa od nezainteresiranega oceta naredil oceta pomocu magije in trikova ali on.... ma sranje v vsakem primeru :(

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 20:51:48   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Zberite vse dokaze o nerednem plačevanju. Po vsej logiki ne more nekdo, ki ni redno sposoben plačevati za otroka, skrbeti za njegovo premoženje. Sploh pa ne, da si do otroka ne želi ničesar drugega (razlog, da ji je bolje z babico, ni dovolj, vsaj za počitnice ali kakšen vikend bi jo imel pri sebi) razen skrb in s tem dostop do njegovega premoženja.

Po moje bi prav prišel odvitnik/ca tistih dveh deklet, ki tožita državo, ker so ju dodelili materi, želeli pa sta si živet pri očetu.

Pa prejšnji teden je bila odvetnica (če se ne motim) V TV klubu, ko so govorili o 'koroški deklici'  Bom poiskala ime.


Iskala sem temo v kateri je bila povezava na prispevek, pa jo ne jadem. prosim, ce se spomnnis, sporoci.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 20:53:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Do konca kredita je se 3 leta - tocno dokler punca ne postane polnoletna. Babica je ze cez 75 let. Financno konstrukcijo imata narejeno, izide se jima. Babica bi rada cim prej odplacala kredit, ker ne ve koliko bo se sama na tem svetu in koliko bo lahko se vnukinji pomagala.


Tole je idealno, da bolj ne bi moglo biti. Do 18-ega leta je plomba "kreditna" (vsaka banka danes zahteva potrdilo, da je bil kredit poplačan, tudi če ni hipoteke) in skoraj ni možnosti, da se stanovanje proda mimo tega. Tako naj kredita ne odplačuje. Če ima viška denarja, naj babica naredi vezano vlogo na tri leta. In poskrbi naj za svojo oporoko, da bo vse črno na belem.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 20:54:01   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tega res ne razumem. Sem čisti laik, ampak če se nek oče zanima samo za upravljanje premoženja, nikakor pa ne za skrbništvo otroka, potem takemi očetu ne gre zaupati. Niti pod razno ne razumem, zakaj bi moralo babico 'veseliti, da se oče zanima za hčerino premoženje', kakor da bi jo to kaj razbremenilo. Glede na bolezen punčkine mame, si lahko predstavljam, da je ta babica, vsaj zadnja leta, morala skrbeti za vse: za svojo hčer, za vnukinjo in za premoženje. Sploh pa tu ni ne vem kako veliko dela. Poskrbeti je treba, da se stanovanje odda, da se plačujejo morebitne obveznosti in za ustrezno vzdrževanje. To je mogoče vsega skupaj kakšen delovni teden na leto, kar bi babica vsekakor zmogla.


Saj to tuid meni ni jasno. Kako  po vsem lahko se razmisljajo, da bi on upravljal s premozenjem. Glede stanovanja imajo pa vse urejeno. imajo najemnike, redno placujejo, pogodbo in vse kakor mora biti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 20:55:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Tega res ne razumem. Sem čisti laik, ampak če se nek oče zanima samo za upravljanje premoženja, nikakor pa ne za skrbništvo otroka, potem takemi očetu ne gre zaupati. Niti pod razno ne razumem, zakaj bi moralo babico 'veseliti, da se oče zanima za hčerino premoženje', kakor da bi jo to kaj razbremenilo. Glede na bolezen punčkine mame, si lahko predstavljam, da je ta babica, vsaj zadnja leta, morala skrbeti za vse: za svojo hčer, za vnukinjo in za premoženje. Sploh pa tu ni ne vem kako veliko dela. Poskrbeti je treba, da se stanovanje odda, da se plačujejo morebitne obveznosti in za ustrezno vzdrževanje. To je mogoče vsega skupaj kakšen delovni teden na leto, kar bi babica vsekakor zmogla.


Saj to tuid meni ni jasno. Kako  po vsem lahko se razmisljajo, da bi on upravljal s premozenjem. .


Ne razmišljajo.
Glavo imajo samo za frizuro.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 20:58:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

CSD ker bi rad izigraval Coperfilda pa od nezainteresiranega oceta naredil oceta pomocu magije in trikova ali on.... ma sranje v vsakem primeru :(


Imajo dve "težavi". Prvič niso navajeni razmišljati, in drugič znajo biti pod pritiskom, da se otroci dodeljujejo tudi očetom - in pod pritiskom in s tradicijo nerazmišljanja delajo podobno usodne napake kot so jih bili navajeni delati v preteklosti. Če jim ne poveš, dovolj jasno in razločno in odločno - se tega definitivno ne zavedajo.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:01:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Kot prvo on kar tako ne more pobasati njene prihranke itd,ker bi bilo to kaznivo dejanje,pa čeprav je on njen zastopnik. Kot drugi če se kaj proda kar je njeno ji pripada delež in ji mora biti tudi nakazano.

Vem,ko sem jaz imela zastopnika,pa to ni bil moj starš,ker ni smel biti .... in so hoteli  dvigniti denar z mojega računa je bilo potrebno dovoljenje csd-ja,pa čeprav je bil moj zakoniti zastopnik z mano


Bojim se, da CSD ne dela vedno v korist otroka. So pa tudi starsi, ki so pripravljeni natvezit marsikaj , in narediti skodo lastnemu otroku za financno pridobitev. nenazadnje, ce ne more recimo placevati kreditov za stanovanje ne ven kaj se zgodi.. ga banka ztaseze pa proda? terja popolacilo od njega in ne dotika stanovanje?? Vedno so moznosti za malverzacije in prevare. Vsekakor je pa boljse urediti tako, da ne more nic.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:04:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Do konca kredita je se 3 leta - tocno dokler punca ne postane polnoletna. Babica je ze cez 75 let. Financno konstrukcijo imata narejeno, izide se jima. Babica bi rada cim prej odplacala kredit, ker ne ve koliko bo se sama na tem svetu in koliko bo lahko se vnukinji pomagala.


Tole je idealno, da bolj ne bi moglo biti. Do 18-ega leta je plomba "kreditna" (vsaka banka danes zahteva potrdilo, da je bil kredit poplačan, tudi če ni hipoteke) in skoraj ni možnosti, da se stanovanje proda mimo tega. Tako naj kredita ne odplačuje. Če ima viška denarja, naj babica naredi vezano vlogo na tri leta. In poskrbi naj za svojo oporoko, da bo vse črno na belem.


Tukaj sem bosa. Nic ne razumem.  Ali ni mogoce, da z delom kupnine (recimo z aro) popolaca kredit in proda stanovanje? Ce bi ze zmutil tako, da bi prodajal stanovanje.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:04:50   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ne razmišljajo.
Glavo imajo samo za frizuro.


A ni to tragicno?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:06:19   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

CSD ker bi rad izigraval Coperfilda pa od nezainteresiranega oceta naredil oceta pomocu magije in trikova ali on.... ma sranje v vsakem primeru :(


Imajo dve "težavi". Prvič niso navajeni razmišljati, in drugič znajo biti pod pritiskom, da se otroci dodeljujejo tudi očetom - in pod pritiskom in s tradicijo nerazmišljanja delajo podobno usodne napake kot so jih bili navajeni delati v preteklosti. Če jim ne poveš, dovolj jasno in razločno in odločno - se tega definitivno ne zavedajo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tako !

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:06:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Do konca kredita je se 3 leta - tocno dokler punca ne postane polnoletna. Babica je ze cez 75 let. Financno konstrukcijo imata narejeno, izide se jima. Babica bi rada cim prej odplacala kredit, ker ne ve koliko bo se sama na tem svetu in koliko bo lahko se vnukinji pomagala.


Tole je idealno, da bolj ne bi moglo biti. Do 18-ega leta je plomba "kreditna" (vsaka banka danes zahteva potrdilo, da je bil kredit poplačan, tudi če ni hipoteke) in skoraj ni možnosti, da se stanovanje proda mimo tega. Tako naj kredita ne odplačuje. Če ima viška denarja, naj babica naredi vezano vlogo na tri leta. In poskrbi naj za svojo oporoko, da bo vse črno na belem.


Tukaj sem bosa. Nic ne razumem.  Ali ni mogoce, da z delom kupnine (recimo z aro) popolaca kredit in proda stanovanje? Ce bi ze zmutil tako, da bi prodajal stanovanje.


Hm, kdo je že kreditojemalec? Mogoče si napisala, pa sem pozabila.
Drugače sem mislila v delu, ko se stanovanje prodaja naprej - kjer se jih vsaj večina na nekaj kredita. V tem primeru banka za novi kredit zahteva potrdilo o poplačilu starega.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:07:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ne razmišljajo.
Glavo imajo samo za frizuro.


A ni to tragicno?


Dostikrat je, dobesedno.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:08:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Bojim se, da CSD ne dela vedno v korist otroka.


Na tvojem mestu bi za mnenje poklicala še na kakšen drug CSD.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:09:13   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Hm, kdo je že kreditojemalec? Mogoče si napisala, pa sem pozabila.


Pokojnica. Hcerka, punca bo dedic.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:12:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Bojim se, da CSD ne dela vedno v korist otroka.


Na tvojem mestu bi za mnenje poklicala še na kakšen drug CSD.


Se ena zanimivost...
Ocetu ob locitvi niso bili dodeljeni stiki. prepustili so dogovoru med starsema oz. materini presoji ali so stiki  primerni za otroka, saj je ob locitvi on delala neke pi**ije.  Dejstvo pa je, da njeni napori, da bi vzdrzeval stike z otrokom niso bili uspesni :(

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:12:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Hm, kdo je že kreditojemalec? Mogoče si napisala, pa sem pozabila.


Pokojnica. Hcerka, punca bo dedic.




Potem ga oče ne more poplačati sam, ker ni pogodbena stranka.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 21:20:48   
Anonimen
Izredna pridobitev poslovne sposobnosti:

Na splošno velja, da mora biti mladoletna oseba telesno in duševno zrela in sposobna za samostojno življenje. To dejstvo ugotavlja socialno skrbstvo, ko odloča o dovolitvi sklenitve zakonske zveze, ali sodišče, ko odloča o pridobitvi poslovne sposobnosti pred polnoletnostjo. Kot predlagatelj najpogosteje nastopa skrbstveni organ, kot nasprotni udeleženec pa mladoletna oseba in njuna starša.
Za vpis pravice v zemljiški knjigi v korist oziroma breme poslovno nesposobne osebe, je potrebno predhodno pridobiti odobritev pristojnega Centra za socialno delo.

Če sem prav razumela, je skrbnik babica?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:17:25   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Hm, kdo je že kreditojemalec? Mogoče si napisala, pa sem pozabila.


Pokojnica. Hcerka, punca bo dedic.




Potem ga oče ne more poplačati sam, ker ni pogodbena stranka.


Kdo pa je pogodbena sranka in kako to izgleda, ce on dobi zastopnistvo za upravljanje s premozenjem?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:23:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Hm, kdo je že kreditojemalec? Mogoče si napisala, pa sem pozabila.


Pokojnica. Hcerka, punca bo dedic.




Potem ga oče ne more poplačati sam, ker ni pogodbena stranka.


Kdo pa je pogodbena sranka in kako to izgleda, ce on dobi zastopnistvo za upravljanje s premozenjem?


V podobnih primerih (ne točno takem) nastopa inšitut poroka (samo ne vem več kakšnega, solidarnega ziher ne), ki se običajno koristi pri sklepanju pogodbe - jaz vzamem kredit za hišo mojega moža, mož pa je pri tem porok (pišuka, nisem več sigurna, če se tako reče) zgolj z namenom, da se ve, da jaz njemu plačujem kredit.

Bf, sem zakomplicirala user posted image , skratka, kadar gre za posle, ki se tičejo dveh (kot bi šlo v tem primeru), morata biti podpisana oba. Dejansko pa oče kredit lahko odplača, če ima odločbo o upravljanju - a s privolitvijo hčerke.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:24:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Izredna pridobitev poslovne sposobnosti:

Na splošno velja, da mora biti mladoletna oseba telesno in duševno zrela in sposobna za samostojno življenje. To dejstvo ugotavlja socialno skrbstvo, ko odloča o dovolitvi sklenitve zakonske zveze, ali sodišče, ko odloča o pridobitvi poslovne sposobnosti pred polnoletnostjo. Kot predlagatelj najpogosteje nastopa skrbstveni organ, kot nasprotni udeleženec pa mladoletna oseba in njuna starša.
Za vpis pravice v zemljiški knjigi v korist oziroma breme poslovno nesposobne osebe, je potrebno predhodno pridobiti odobritev pristojnega Centra za socialno delo.

Če sem prav razumela, je skrbnik babica?


Skrnistva baje ni oz. ga punca ne potrebuje. babica bi bila zastopnik otroka glede vzgoje in varstva in oce, kakor predlaga CSD roditelj, ki bi upravljal s premozenjem. Ce prav zastopim, o skrbnistvu je govora ko sta oba starsa mrtva. V tem primeru bi oce imel vse roditeljske  pravice, le da bi punca zivela z babico. Tako bi babica bila zastopnik otroka oz. pooblaščenka na nek način.

Hja... Bolj berem, bolj se mi ta razlaga CSD zdi cudna. Moram jutri preveriti.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 13.3.2011 22:27:28 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:25:17   
Anonimen
Frodo, ta del ti lahko preverim pri pravnikih, bo odgovor bolj točen. Bi bil pa dobrodošel "čistopis" na mail, da ga lahko samo posredujem naprej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:28:21   
Anonimen
Za vpis pravice v zemljiški knjigi v korist oziroma breme poslovno nesposobne osebe, je potrebno predhodno pridobiti odobritev pristojnega Centra za socialno delo.


Tega o skrbništvu ne razumem več, sori user posted image .

Ali iz druge smeri - CSD predlaga, da se nepremičnina vpiše na hčerko, s plombo, da se ne sme odtujiti pred njenim 18. letom.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:36:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Frodo, ta del ti lahko preverim pri pravnikih, bo odgovor bolj točen. Bi bil pa dobrodošel "čistopis" na mail, da ga lahko samo posredujem naprej.


Ce ni panike, se bom pogovorila z babico, pa ce bo zainteresirana se vedno - ce ni sama ze kaj zvedela in se dogovorila s kom, te bom prosila za uslugo. Sedaj ne znam nic vec povedati ker niti ne vem kdo je tocno kaj. Ali je babica bila porok hcerki za kredit ali kako. babica ima sicer tudi papirje iz katerih je razvidno koliko je ona dala za hcerkino stanovanje.
Razmisljala sem, ce bi na podlagi le teh ona zahtevala delez stanovanja potem ne bi bilo mnogoce, da on dobi upravljanje s stanovanjem saj ne more upravljati z njenim delom in bi vseeno , tudi v najslabsem primeru bila neka kontrola. ...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
13.3.2011 22:43:37   
mika
http://24ur.com/bin/video.php?media_id=60628485

Evo našla link...prisotna je odvetnica za družinsko pravo Tjaša Strobelj.


Frodo, ta zgodba je naravnost shrhljiva. Verjamem pa, da se bo z odvetnikom/odvetnico končala vprid otroku.

Sicer razumem, da se nikomur ni za izpostavljati javno, ampak to bi moralo it v javnost. Da človeka oz. ostarelo žalujočo babico in žalujočega otroka pošiljajo urejat zadeve na CSD 200km vstran, ni človeško in dvomim, da po zakonu. Pa tudi to, da bi starš, ki se je vseskozi kazal kot neprimeren in nezmožen plačevanja osnovnih sredstev za preživetje otroka, lahko bil kredibilen skrbnik otrokovega premoženja.




< Sporočilo je popravil mika -- 13.3.2011 22:44:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 8:06:07   
oka
Skrnistva baje ni oz. ga punca ne potrebuje. babica bi bila zastopnik otroka glede vzgoje in varstva in oce, kakor predlaga CSD roditelj, ki bi upravljal s premozenjem.


Sicer je bil naš primer malo drugačen ampak vseeno: ko je umrl moj oče je bila moja najmlajša sestra še mladoletna in so na CSD (ali pa na sodišču ne vem več točno) rekli, da moramo določiti zastopnika v zapuščinski razpravi in ta oseba bi potem tudi upravljala z njenim premoženjem, ki ga je dobila po očetu do njene polnoletnosti. Niso dovolili, da bi bila to mama, čeprav je bila skrbnica ali midve s sestro. Tako, da pozanimajte se pri odvetniku kako je s tem, če sta oče in babica sploh lahko njena zastopnika.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?