|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 10:13:54   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Sicer razumem, da se nikomur ni za izpostavljati javno, ampak to bi moralo it v javnost. Da človeka oz. ostarelo žalujočo babico in žalujočega otroka pošiljajo urejat zadeve na CSD 200km vstran, ni človeško in dvomim, da po zakonu. Pa tudi to, da bi starš, ki se je vseskozi kazal kot neprimeren in nezmožen plačevanja osnovnih sredstev za preživetje otroka, lahko bil kredibilen skrbnik otrokovega premoženja.



To tudi jaz ne razumem. Če je CSD, da dela v dobro otroka, potem bi moral biti, po mojem laičnem mnenju, pristojen CSD v kraju prebivališča otroka. Saj se gre v prvi vrsti za otroka. Kaj pa če bi oče, npr. živel na Finskem? Bi se potem morala otrok in babica voziti na Finsko? user posted image

Poleg tega ima CSD v kraju otroka več informacij o otroku, kot pa CSD v kraju očeta. Vse tako zgleda, kot da je bistveno, da se po smrti bivše žene poskrbi za bivšega moža, ne pa za otroka.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 11:37:36   
liliana
Po moje pa v prvi fazi CSD izhaja iz 109. člena Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih.......

109. člen

Otrokovo premoženje upravljajo do otrokove polnoletnosti v otrokovo korist njegovi starši.

In ker je oče še živ ima po zakonu "prednostno" pravico, da upravlja premoženje svojega otroka......

Žalostno, vendar bosta morala babica in vnukinja dokazovati, da pa on roditeljske pravice (ki mu po zakonu tudi pripada) ni izvrševal kot bi moral in se je je na vse kriplje otepal......

Ker očitno je za CSD dovolj, da oče nekajkrat plača preživnino in je že skrben starš (po definiciji izgleda "nekateri sploh ne plačujejo, on je vsaj tu pa tam plačal, zato bodite srečni").....ohranjanje stikov z otrokom pa je izgleda zanemarljiva zadeva......

Frodo, jaz ti predlagam, da stopite do odvetnika, ker boste na žalost vi morali dokazovati, da si oče ne zasluži te od Boga dane in izgleda zelo samoumevne pravice, ki izhaja iz 109. člena.......

Kar se pa tiče pristojnosti CSD pa mislim, da so vas lepo nategnili.....sicer sem nekaj na hitro iskala, pa nisem našla.....vendar si stvar razlagam tako, da če je za vsak pasji prdec (recimo otroški dodatki) pristojen tisti CSD, kjer ima otrok stalno prebivališče, bi po mojem moral biti tudi za to zadevo pristojen CSD, kjer ima otrok stalno prebivališče.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 14.3.2011 11:38:51 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 17:57:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ce ni panike, se bom pogovorila z babico, pa ce bo zainteresirana se vedno - ce ni sama ze kaj zvedela in se dogovorila s kom, te bom prosila za uslugo. Sedaj ne znam nic vec povedati ker niti ne vem kdo je tocno kaj.


Ni panike, babica naj kar vpraša na banki. Če bo odgovor podobno "čudaški" kot je bilo obnašanje CSD, lahko preverimo šekje drugje.

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Da človeka oz. ostarelo žalujočo babico in žalujočega otroka pošiljajo urejat zadeve na CSD 200km vstran, ni človeško in dvomim, da po zakonu.


Tole je sramotno. Če bi oče živel na Japonsko, a bi otroka poslali tja?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 20:59:17   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Znani odvetnik Franci Matoz je tudi odvetnik/zastopnik znane borke za pravice otrok (ne samo rejencev, kakor je zmotno mišljeno) Neire Mikić in ona je tudi tesno povezana z bivšim socialnim delavcem Maticem Muncem, ki s svojim društvom prav tako deluje v korist otrok.

Z vsemi naštetimi imam kontakte. Če želiš, te jutri lahko povežem z njimi.



Sele sedaj sme videla tvoj post. Lepo prosim za kontakt

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 21:10:52   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Po moje pa v prvi fazi CSD izhaja iz 109. člena Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih.......

109. člen

Otrokovo premoženje upravljajo do otrokove polnoletnosti v otrokovo korist njegovi starši.

In ker je oče še živ ima po zakonu "prednostno" pravico, da upravlja premoženje svojega otroka......

Žalostno, vendar bosta morala babica in vnukinja dokazovati, da pa on roditeljske pravice (ki mu po zakonu tudi pripada) ni izvrševal kot bi moral in se je je na vse kriplje otepal......

Ker očitno je za CSD dovolj, da oče nekajkrat plača preživnino in je že skrben starš (po definiciji izgleda "nekateri sploh ne plačujejo, on je vsaj tu pa tam plačal, zato bodite srečni").....ohranjanje stikov z otrokom pa je izgleda zanemarljiva zadeva......

Frodo, jaz ti predlagam, da stopite do odvetnika, ker boste na žalost vi morali dokazovati, da si oče ne zasluži te od Boga dane in izgleda zelo samoumevne pravice, ki izhaja iz 109. člena.......

Kar se pa tiče pristojnosti CSD pa mislim, da so vas lepo nategnili.....sicer sem nekaj na hitro iskala, pa nisem našla.....vendar si stvar razlagam tako, da če je za vsak pasji prdec (recimo otroški dodatki) pristojen tisti CSD, kjer ima otrok stalno prebivališče, bi po mojem moral biti tudi za to zadevo pristojen CSD, kjer ima otrok stalno prebivališče.......



Hvala za spodbudo in informacije. Meni marsikaj ni jasno v tej zgodbi. Upam, da se bo dobro razpletla.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 21:39:45   
Vijoličarka
Pobrskala sem po zakonu o socialnem varstvu.

http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&sm=k&q=zakon+o+socialnem+varstvu&mandate=-1&unid=UPB|EDFCE100400E01B8C1257793003B253E&showdoc=1

O pristojnosti se začne pri 81. členu


VII. POSTOPKI

1. Krajevna pristojnost

81. člen

Krajevna pristojnost v vseh zadevah, za katere so pristojni centri za socialno delo, se določi po stalnem prebivališču osebe, ki potrebuje pomoč in varstvo. Če oseba nima stalnega prebivališča, se določi krajevna pristojnost po njenem začasnem prebivališču, če nima niti tega, pa po njenem zadnjem stalnem prebivališču oziroma zadnjem začasnem prebivališču.

Če se krajevna pristojnost ne da določiti po prejšnjem odstavku, se določi po kraju, kjer je nastal povod za postopek.

Krajevna pristojnost za mladoletno osebo se določa po stalnem oziroma začasnem prebivališču obeh staršev. Za mladoletno osebo, katere starši ne živijo skupaj, se določi krajevna pristojnost po stalnem oziroma začasnem prebivališču tistega od staršev, pri katerem mladoletna oseba živi oziroma, kateremu je bila dodeljena. Če niti eden od staršev mladoletne osebe ni znan, se krajevna pristojnost določi po prejšnjem odstavku.

Krajevna pristojnost v zadevah, v katerih se upravičenost do pravice ugotavlja za vso družino, njeni družinski člani pa imajo prijavljeno stalno oziroma začasno prebivališče na različnih naslovih, se določi po dejanskem prebivališču večine družinskih članov oziroma po stalnem oziroma začasnem prebivališču večine družinskih članov. Če krajevne pristojnosti tako ni mogoče določiti, se določi po kraju, v katerem je nastal povod za postopek.

Če je z aktom o ustanovitvi centra za socialno delo določeno, da znotraj centra za socialno delo delujejo notranje organizacijske enote, ki opravljajo naloge centra za socialno delo po tem zakonu in drugih predpisih za določeno krajevno območje, je za izvajanje nalog centra za socialno delo krajevno pristojna organizacijska enota, katere pristojnost se določi v aktu o ustanovitvi upoštevajoč določbe prvega, drugega, tretjega in četrtega odstavka tega člena. V tem primeru je za vodenje in odločanje v postopku pri izvrševanju nalog centra za socialno delo pooblaščen vodja pristojne organizacijske enote.

82. člen

Če sem med postopkom spremenijo okoliščine, na podlagi katerih je bila po tem zakonu določena krajevna pristojnost, nadaljuje postopek glede na spremenjene okoliščine pristojni center za socialno delo.

83. člen

Če nastane spor o pristojnosti, mora center za socialno delo, ki je začel postopek, svoje delo opravljati vse dotlej, dokler se ne odloči o sporu.

84. člen

V sporih o krajevni pristojnosti med centri za socialno delo na območju Republike Slovenije odloča ministrstvo, pristojno za socialno varstvo.

85. člen

Ministrstvo pristojno za socialno varstvo, lahko določi za postopek v izvrševanju javnih pooblastil drug center za socialno delo, kot tisti, ki je krajevno pristojen, če je očitno, da se bo tako lažje izvedel postopek ali če so za to drugi tehtni razlogi.

Sklep po prejšnjem odstavku izda ministrstvo, pristojno za socialno varstvo na predlog stranke, ki je sprožila postopek, ali na predlog centra za socialno delo.



Po moje bi se tukaj dalo kaj storiti. Šli so kar po enostavni varianti: kraj prebivališča otrokovega očeta. Ampak otrok je bil dodeljen materi. Torej, ko so odprli postopek, otrok prazaprav ni bil še nikomur dodeljen.

Če že drugega ne, bi bil uporaben 85. člen, torej tehten razlog: lažje se oče vozi 200 km, kot pa otrok. Poleg tega lokalni CSD tudi bolje pozna otrokovo situacijo.

Nisem pravnik. Pravnika bi potrebovali.

Preko katerega CSD je pa potekala ločitev? In če je oče takrat počel kozlarije, mora biti o tem obveščen tudi CSD, ki se zdaj ukvarja z zadevo. Spet samo po moje.


< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 14.3.2011 21:43:40 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
14.3.2011 21:54:58   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Po moje bi se tukaj dalo kaj storiti. Šli so kar po enostavni varianti: kraj prebivališča otrokovega očeta. Ampak otrok je bil dodeljen materi. Torej, ko so odprli postopek, otrok prazaprav ni bil še nikomur dodeljen.

Če že drugega ne, bi bil uporaben 85. člen, torej tehten razlog: lažje se oče vozi 200 km, kot pa otrok. Poleg tega lokalni CSD tudi bolje pozna otrokovo situacijo.

Nisem pravnik. Pravnika bi potrebovali.

Preko katerega CSD je pa potekala ločitev? In če je oče takrat počel kozlarije, mora biti o tem obveščen tudi CSD, ki se zdaj ukvarja z zadevo. Spet samo po moje.
 
Hvala Violicarka.  Kateri csd je vodil locitev ( no tisti del) ne vem. Jutri se starta z iskanjem odvetnika. problem pa je denar :( Morda bo Kerensda kaj lahko zrihtala.  CSD pa po vsem sodec ne ve kaj dela. babici so rekli, da oni pa ze nic ne vedo o tem, da oce ni obiskoval otroka. On je nalozil, da stiki niso doloceni ker se je on trudil in trudil in na koncu obupal :(
Ocitno je se mocno obupan, pa se ni utegnil hcerke niti 1 x (enkrat) poklicat pa vprasat kako je po materini smrti :(


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
15.3.2011 6:00:09   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Sele sedaj sme videla tvoj post. Lepo prosim za kontakt.

Obvestila sem Matica Munca. Ko se mi javi oz. če se mu bo zazdelo, da lahko kakorkoli pomaga, ti sporočim (pošlji mi, prosim, svoj e-mail oz. a imaš še isti GSM?). Neiro Mikić bom, po lastni presoji, obvestila malenkost kasneje - noseča je in bom najprej preverila, koliko je trenutno sploh aktivna. Ko in če pa dobim kogarkoli, ki je na mestu za pomoč, pa obvestim še g. Matoza.
V nasprotnem primeru pa poznam še nekaj ljudi, za katere mislim, da so zmožni pristaviti svoj piskerček.

Sva na vezi.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
15.3.2011 9:12:03   
Kerensa*
Matic Munc se mi je javil. Babica bi se morala najaviti z osebni razgovor pri njemu (v njegovem društvu) in s sabo bi morala prinesti vso razpoložljivo dokumentacijo - ona naj bi bila namreč tista, ki ima v tej zadevi pravni interes (kar se mene tiče, pa ga ima tudi deklica, saj je že stara 15 let in brez nje ne morejo izpeljati takorekoč ničesar, razen izjemnih stvari). Matičeve storitve so plačljive, vendar dostopne navadnim državljanom, s tem pa postanejo babičini pooblaščenci in lahko potem delajo dalje kot zagovorniki tako na CSD, kot tudi drugje.

Če misliš, da ti je to sprejemljivo, ti lahko posredujem telefonsko številko.

Če se boste pa karkoli dogovorili, se pa lahko tudi potrudim in pomagam poiskati brezplačnega odvetnika.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
15.3.2011 11:48:26   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Matic Munc se mi je javil. Babica bi se morala najaviti z osebni razgovor pri njemu (v njegovem društvu) in s sabo bi morala prinesti vso razpoložljivo dokumentacijo - ona naj bi bila namreč tista, ki ima v tej zadevi pravni interes (kar se mene tiče, pa ga ima tudi deklica, saj je že stara 15 let in brez nje ne morejo izpeljati takorekoč ničesar, razen izjemnih stvari). Matičeve storitve so plačljive, vendar dostopne navadnim državljanom, s tem pa postanejo babičini pooblaščenci in lahko potem delajo dalje kot zagovorniki tako na CSD, kot tudi drugje.

Če misliš, da ti je to sprejemljivo, ti lahko posredujem telefonsko številko.

Če se boste pa karkoli dogovorili, se pa lahko tudi potrudim in pomagam poiskati brezplačnega odvetnika.



Nasla sem drustvo oz. njihovo spletno stran. Babica se bo najavila in prisla na pogovor. da se vsaj nekaj premakne. Za ostalo te pa pocukam ce bo potrebno. Zaenkrat najlepsa hvala.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 15.3.2011 11:58:57 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
15.3.2011 13:35:25   
zvezdica_1
stanovanja ne more prodati, ker za prodajo potrebuje soglasja centra za socialno delo.....in če otorku ne manjka nobenih osnovnih življenjskih dobin pri trenutnem skrbniku, center  prodaje ne bo dovolil...

mogoče bi baibica na CSD zahtervala prepoved obremenitve in odsvojitve nepremičnine z obrazložitvijo, da je to dediščina otroka, ki bo kmalu sam sposoben skrbeti zanjo( pravno formalno)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
15.3.2011 21:46:39   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

stanovanja ne more prodati, ker za prodajo potrebuje soglasja centra za socialno delo.....in če otorku ne manjka nobenih osnovnih življenjskih dobin pri trenutnem skrbniku, center  prodaje ne bo dovolil...

mogoče bi baibica na CSD zahtervala prepoved obremenitve in odsvojitve nepremičnine z obrazložitvijo, da je to dediščina otroka, ki bo kmalu sam sposoben skrbeti zanjo( pravno formalno)


No danes se je "razcistilo"  zakaj bi oce razpolagal s prmeozenjem. Tudi ce bi deklica zivela z babico in pri babici (s cemer se on strinja) bi pokojnina, ki jo deklica dobiva oz. jo bo dobivala po mami, sedla na njegov racun. Glede na njegovo financno stanje, financne kazalnike ter dva druga otroka bi bilo to izgleda zelo dobrodoslo. Pa kot skrbnik tudi ne rabi nakazovat prezivnine. user posted image
Zadeve so tako ocitne, da je kar bolece. Ne morem zastopiti kako ga ni sram.

Zadeve se pa izgleda premikajo v pozitivno smer. Najverjetneje bodo predmet vrnili v pristojnost CSD-ja od koder je deklica.  Ce to res drzi, je to res korak v pravo smer. Za deklico, za babico in vsekakor za CSD. Drzim pesti.  


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
15.3.2011 21:49:03   
Anonimen
Super, bo šlo v pravo smer.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
16.3.2011 7:08:53   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
No danes se je "razcistilo"  zakaj bi oce razpolagal s prmeozenjem. Tudi ce bi deklica zivela z babico in pri babici (s cemer se on strinja) bi pokojnina, ki jo deklica dobiva oz. jo bo dobivala po mami, sedla na njegov racun. Glede na njegovo financno stanje, financne kazalnike ter dva druga otroka bi bilo to izgleda zelo dobrodoslo. Pa kot skrbnik tudi ne rabi nakazovat prezivnine.


ne me hecat - a ta denar (pokojnino) naj bi porabil zanjo? mislim, ali je to dolžan, kao namesto ali poleg preživnine? a mora po zakonu to porabit zanjo ali ga lahko kar svobodno dvigne in porabi?
a lahko ona vloži prošnjo za odprtje posebnega računa (zanjo) da se pokojnina tja nakazuje (tazga, da on ne more brez nje nič dvignit z njega) - je to možno?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   [Brisano sporočilo]
16.3.2011 7:48:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
16.3.2011 22:24:11   
Vijoličarka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Zadeve se pa izgleda premikajo v pozitivno smer. Najverjetneje bodo predmet vrnili v pristojnost CSD-ja od koder je deklica.  Ce to res drzi, je to res korak v pravo smer. Za deklico, za babico in vsekakor za CSD. Drzim pesti.  



Držim pesti tudi jaz.

Drugače pa je logično, da če razpolaga s premoženjem, dobi na svoj račun tudi pokojnino, pa še najemnino zraven. Verjamem, da mu to zelo diši.  In ja, žal verjamem, da so očetje, ki brez kančka slabe vesti lahko okradejo svojega otroka.

Groza me je tudi tega, kaj ta deklica zdaj doživlja. Že to, da jo ta človek zanemarja, je dovolj hudo. Ampak zavedati se, da te oče tako malo ceni, da te lahko takole izkoristi, to je groteskno. Neznosno, če zraven dodaš, da ji je pred kratkim umrla mamica, katero je večino svojega življenja gledala, kako počasi ugaša. Pa da ima samo babico, ki je tudi že reva precej iztrošena in psihično na tleh.

Res, res, res upam, da ima lokalni CSD več informacij in več pameti ter srca. user posted image

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
17.3.2011 7:20:11   
mika
Brez besed za tega očeta....neverjetnouser posted image

Frodo, obrnili ste kolo v pravo smer in tudi jaz držim pesti, da bo izid čimprej tak kot mora bit.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
17.3.2011 23:08:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Brez besed za tega očeta....neverjetnouser posted image

Frodo, obrnili ste kolo v pravo smer in tudi jaz držim pesti, da bo izid čimprej tak kot mora bit.


Hvala vsem za pomoč in spodbudne besede. user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
18.3.2011 8:35:04   
Anonimen
Berem to debato in kar ne morem verjeti, kakšni ljudje vse hodijo po tem svetu user posted image .

Upam in držim pesti, da vam uspe rešit situacijo v prid punčke.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
18.3.2011 12:50:05   
ronja
Frodo, ne morem verjet, kakšni ljudje obstajajo! Nekako še lahko razumem, da obstajajo ljudje, ki jim ni do njihovih otrok in da hočejo izbrisat en del preteklosti, jih ne obiskujejo in nič, čeprav se mi zdi to čisto mimo... Ampak ne razumem pa, kako lahko kar gre, pa okrade nekoga - in to celo svojo hči! Mislim: pa tudi če ne bi bila hči - to je čista kraja! Kako lahko nekdo okrade otroka???user posted image
Oprosti, frodica, to ti ne bo nič pomagalo, samo res mi ne gre v glavo. Integrali so simpl, ampak tole je pa višja matematika!

Držim pesti, da vam uspe prenest pristojnosti na lokalni CSD, kjer živi punčka, da ona obdrži stanovanje, penzijo in najemnino in da bo lahko nekoč mirno zaživela. Se pa zgrozim, kako lahko eno napako plačuje več generacij (imaš otroka z napačnim človekom in eto, še po smrti problemi...)

Če se ne motim, obstaja neka varianta, da je otrok pravni upravitelj svojega premoženja že pred 18im letom, v izrednih primerih. To bi lahko bilo to... Ker navsezadnje se lahko (bognedaj) kaj zgodi tudi babici - verjetno ni ravno mlada, če je imela hčerko bolj pozno, pa je bila hči stara dobrih 40 ko je umrla...  in potem bo imela punčka spet probleme z očetom. Najboljše bi bilo, da bi se vse skup čim prej nanjo napisalo, da je sama upraviteljica. nisem odvetnik, sem samo slišala za to možnost...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
18.3.2011 17:42:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če se ne motim, obstaja neka varianta, da je otrok pravni upravitelj svojega premoženja že pred 18im letom, v izrednih primerih.

Ne motiš se.
To je možno, če mladoletni osebi, starejši od 15 let, pred polnoletnostjo izjemoma priznajo polno poslovno sposobnost. Vseeno pa to mladoletno osebo do polnoletnosti še vedno nadzoruje pristojni CSD.

V vsakem primeru je otrokovo premoženje do otrokove polnoletnosti pod posebnim varstvom CSD-ja in po potrebi (sploh na izrecno zahtevo osebe s pravnim interesom) tudi pod sodnim varstvom. V dotičnem primeru ne bi smelo biti težko dokazati očetovega pohlepa po premoženju mladoletnega otroka (sploh glede na skupno preteklost otroka in očeta in na trenutno stanje), zato tudi mislim, da ne bi smelo biti posebnih težav s pridobivanjem zgoraj omenjenega.

Poleg tega morajo sodišča (in CSD-ji) upoštevati mnenja otrok, starejših od 10 let, sploh pa v primerih, ki se tičejo njih samih (otrok, ne sodišč, da ne bo pomote). Ko gre za mladoletnike, starejše od 15 let, pa je njihova beseda skoraj enakovredna besedam odraslih, sploh v primerih, ki mladoletnikove besede potrdijo tudi specialisti (npr. prihologi) ali drugi sodni izvedenci.

V tem primeru je jasno, da bo najstnica izjavila, da želi ostati pri babici in skoraj ni dvoma, da bi sodišče temu nasprotovalo (glede na popolno odtujenost med njo in očetom).
Glede na to, da je lastnica stanovanja najstnica, plačnici pa sta trenutno (do konca) babica in predtem mama, prav tako ne vidim nobenega razloga, da bi oče dobil ali imel karkoli pri tem stanovanju, sploh pa ne v zvezi z lastništvom. Mati je očitno vse v zvezi s stanovanjem, plačilom in najemniki pravočasno zaupala babici in glede na to, da težav ni nobenih, naj sodišče tega ne bi prekinjalo oz. spreminjalo, glede na to, da tudi čez 3 leta stanovanje po nobenem zakonu ne bo prešlo v očetovo last ali uporabo.
Pokojnina po materi pa je najstničin osebni dohodek, ki ji pripada po zakonu in če posebej zahteva, da z njenim dohodkom ne upravlja oče, temveč babica ali v skrajni sili CSD, potem tako tudi bo. Če oče ne dobi skrbništva nad otrokom, bi težko dobil dovoljenje za upravljanje s premoženjem. Veliko večja verjetnost je, da se najstnici dodeli skrbnika za posebne primere, kar je pa vedno strokovna oseba s CSD-ja.

No... samo moje mnenje, pač.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
19.3.2011 13:08:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Frodo, ne morem verjet, kakšni ljudje obstajajo! Nekako še lahko razumem, da obstajajo ljudje, ki jim ni do njihovih otrok in da hočejo izbrisat en del preteklosti, jih ne obiskujejo in nič, čeprav se mi zdi to čisto mimo... Ampak ne razumem pa, kako lahko kar gre, pa okrade nekoga - in to celo svojo hči! Mislim: pa tudi če ne bi bila hči - to je čista kraja! Kako lahko nekdo okrade otroka???user posted image
Oprosti, frodica, to ti ne bo nič pomagalo, samo res mi ne gre v glavo. Integrali so simpl, ampak tole je pa višja matematika!


Ne vem ali doticni oce na to tako gleda. Verjamem (kolikor ga poznam), da je preprican o tem, da se je njemu godila najvecja krivica in, da je on tisti, ki je bil vedno v tistem zakonu in odnosu oskodovan. Je pac malo pohlepen, vendar tudi tu ne verjamem, da on to vidi na nacin kot to vidi zunanji opazovalec.
Obstajajo ljudje, ki nimajo prav trdna  moralna nacela in ki ta nacela prilagajojo lastnim trenutnim potrebam. V trenutku financne krize se z dvema otrokoma je verjetno ta moznost "dodatnega zasluzka" zgolj poplacilo za vse dusevne bolecine, ki so mu po njegovem bile prizadejane.
Po principu in logiki - izkoristi situacijo (kar me spominja na neko drugo temo, ko se je omenjal posten zasluzek) in posteno zasluzi, saj bi popolnoma vse bilo zakonito. In  kot si ze sama ugotovila, ljudje nimamo vsi enake moralne norme in principe.

Držim pesti, da vam uspe prenest pristojnosti na lokalni CSD, kjer živi punčka, da ona obdrži stanovanje, penzijo in najemnino in da bo lahko nekoč mirno zaživela. Se pa zgrozim, kako lahko eno napako plačuje več generacij (imaš otroka z napačnim človekom in eto, še po smrti problemi...)


Napacen clovek... v trenutku odlocitve za otroka ti ljudje niso bili napacni. Zaradi necesa so bili pravi. In nikoli ne ves, kaj bi bilo ce bi bilo.... Obzalovanje  je nesmiselno. Smiselno je iti naprej in resevati kar se resiti da. Ta otrok je vedno bil ljubljen otrok. Veliko ljudi je, ki imamo srecno radi tega otroka oz. punco. Oce je v nemoci in nesposobnosti resiti probleme predvsem s seboj in posledicno s svojo nekdanjo zeno, obracunaval z otrokom. Dvomim, da se ta oce tega zaveda. Je clovek, kateremu so vedno in zmeraj drugi krivi in ko ne mroe ne priznati svoje napake, so za njegovo napako znova drugi krivi, saj so ga na to napeljali oz. nekako ga prisilili, da napako naredi.

Če se ne motim, obstaja neka varianta, da je otrok pravni upravitelj svojega premoženja že pred 18im letom, v izrednih primerih. To bi lahko bilo to... Ker navsezadnje se lahko (bognedaj) kaj zgodi tudi babici - verjetno ni ravno mlada, če je imela hčerko bolj pozno, pa je bila hči stara dobrih 40 ko je umrla...  in potem bo imela punčka spet probleme z očetom. Najboljše bi bilo, da bi se vse skup čim prej nanjo napisalo, da je sama upraviteljica. nisem odvetnik, sem samo slišala za to možnost...


Smo se ze pozanimali. Teoreticno se zadeva  lahko spelje, v praksi pa ni tako enostavno.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
19.3.2011 13:08:31   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Upam in držim pesti, da vam uspe rešit situacijo v prid punčke.


Hvala Ankica!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
19.3.2011 13:18:17   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Če se ne motim, obstaja neka varianta, da je otrok pravni upravitelj svojega premoženja že pred 18im letom, v izrednih primerih.

Ne motiš se.
To je možno, če mladoletni osebi, starejši od 15 let, pred polnoletnostjo izjemoma priznajo polno poslovno sposobnost. Vseeno pa to mladoletno osebo do polnoletnosti še vedno nadzoruje pristojni CSD.

V vsakem primeru je otrokovo premoženje do otrokove polnoletnosti pod posebnim varstvom CSD-ja in po potrebi (sploh na izrecno zahtevo osebe s pravnim interesom) tudi pod sodnim varstvom. V dotičnem primeru ne bi smelo biti težko dokazati očetovega pohlepa po premoženju mladoletnega otroka (sploh glede na skupno preteklost otroka in očeta in na trenutno stanje), zato tudi mislim, da ne bi smelo biti posebnih težav s pridobivanjem zgoraj omenjenega.

Poleg tega morajo sodišča (in CSD-ji) upoštevati mnenja otrok, starejših od 10 let, sploh pa v primerih, ki se tičejo njih samih (otrok, ne sodišč, da ne bo pomote). Ko gre za mladoletnike, starejše od 15 let, pa je njihova beseda skoraj enakovredna besedam odraslih, sploh v primerih, ki mladoletnikove besede potrdijo tudi specialisti (npr. prihologi) ali drugi sodni izvedenci.

V tem primeru je jasno, da bo najstnica izjavila, da želi ostati pri babici in skoraj ni dvoma, da bi sodišče temu nasprotovalo (glede na popolno odtujenost med njo in očetom).
Glede na to, da je lastnica stanovanja najstnica, plačnici pa sta trenutno (do konca) babica in predtem mama, prav tako ne vidim nobenega razloga, da bi oče dobil ali imel karkoli pri tem stanovanju, sploh pa ne v zvezi z lastništvom. Mati je očitno vse v zvezi s stanovanjem, plačilom in najemniki pravočasno zaupala babici in glede na to, da težav ni nobenih, naj sodišče tega ne bi prekinjalo oz. spreminjalo, glede na to, da tudi čez 3 leta stanovanje po nobenem zakonu ne bo prešlo v očetovo last ali uporabo.
Pokojnina po materi pa je najstničin osebni dohodek, ki ji pripada po zakonu in če posebej zahteva, da z njenim dohodkom ne upravlja oče, temveč babica ali v skrajni sili CSD, potem tako tudi bo. Če oče ne dobi skrbništva nad otrokom, bi težko dobil dovoljenje za upravljanje s premoženjem. Veliko večja verjetnost je, da se najstnici dodeli skrbnika za posebne primere, kar je pa vedno strokovna oseba s CSD-ja.

No... samo moje mnenje, pač.



Oce pravzaprav hoce skrbnistvo s tem, da istocasno dovoljuje oz nima nic proti, da otrok  biva in zivi pri babici. Vsi poskusamo urediti zadeve tako, da punco ne bi postavili v situacijo, da bi morala sama karkoli izjavljat proti ocetu ali proti necesa kar on hoce. Zakaj? Zato ker je to njen oce in vedno bo ostal njen oce. otrok ima podporo, da vzpostavi stike, da vzdrzuje stike, ce si zeli. Nihce si ne zeli dolivanja olja na ogenj. Punco jhe treba prisparat kolikor se da. Ona ne bo nic imela od tega, ce bo vedela, da se za njenega oceta njena zanimivost meri z visino dohodoka, ki bi mu pritekal na racun v primeru ce dobi skrbnistvo.

Celo so na csd-ju v kraju bivanja oceta na babicino vprasanje ali bi  v tem primeru, ona za vsak dinar za vzdrzevanje otroka morala prositi oceta, da ji nakaze, dobila odgovor , da ce ji kaj ne pase, da naj deklico kar poslje ocetu... :(  Kot , da je otrok predmet, ki si ga podajas sem in tja... kaj si o taksnih izjavah mislim, pa bolje, da ne napisem.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Zastopnik otroka.... potrebujem pomoc
19.3.2011 18:17:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

Upam in držim pesti, da vam uspe rešit situacijo v prid punčke.


Hvala Ankica!


Seveda se bo, samo vztrajati je treba.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?