|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 10:45:28   
oka
Ronja, njena mama živi z njo v Kairu.


In če sem prav prebrala je bolna in potrebuje zdravila, ki pa jih ni, oz. jih je E dobila v majhni količini in vprašanje je, če jih bo sploh še lahko dobila. Že tu bi bilo dobro najti nek način kako njeni mami priskrbeti ta zdravila, ker očitno ni samo vprašanje kako priti v SLO ampak tudi kako preživeti do morebitnega odhoda.

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 11:06:28   
sazi
Tole sem prebrala na 24ur:

V Kairu pa ni več slovenskih turistov ali Slovencev, ki bi bili tam iz poslovnih razlogov. V mestu je ostala skupina slovenskih novinarjev in tisti Slovenci, ki tam že dlje časa živijo. Tisti, ki so želeli in potrebovali pomoč MZZ, so že zapustili Egipt, so zatrdili na ministrstvu.

Očitno so jih nekaj izpustili - so malomarni ali pa imajo slab spisek Slovencev živečih v Kairu.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 11:07:35   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Mislim, kaj bi ve rade? Kako bi ji pomagale? Tudi če zberete denar za vozovnice (kar žal močno dvomim), morajo vsekakor priti do letališča, kar pa sama El.domy priznava, da je nemogoče in življensko nevarno. Kako ji boste lahko od tukaj pomagale? Ji boste denar nakazale? Na banko namreč ne more. Ji ga boste poslale po pošti? Poštarji najbrž trenutno ne delajo.

Ne provociram, samo resno me zanima, kako si ve predstavljate te pomoč.Tule se ji vsekakor da zrihtat streho nad glavo, ampak oni morajo vseeno priti iz Egipta.



No, na to sem tudi sama pomislila. kako, za božjo voljo, lahko pomagamo, če pa iz zgoraj navedenih vzrokov ni mogoče?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 11:14:05   
Klemy82
Ok, nočem bit pametna, samo... ženska se je telefonsko javljala v dnevnik pa v Dobro jutro, se pravi, je imela kontakt s slovenskimi novinarji, pa takrat ni povedala, da bi rada vsaj otroke spravila ven na varno? Ok, morda se ji takrat še ni zdelo potrebno, pa vseeno...
In tu se mi zdi brez zveze nekaj razglabljat, kako ženski pomagat, denar njej v tej situaciji nič ne pomaga, ker voprašanje kdaj bi ga sploh dobila, če... ona rabi sebe in družino spravit ven iz Kaira, pri tem pa ji lahko pomaga samo Zunanje ministrstvo in ambasada v Kairu, ki bi ji lahko organizirala prevoz in spremstvo do letališča, sploh, ker je mama bolna. Tako da po moji logiki se ženski od tu lahko pomaga samo tako, da se pritiska na zunanje ministrstvo, naj za boga milega nekaj naredi, saj za to jih pa imamo.


_____________________________

Jst.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 11:14:30   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Tole sem prebrala na 24ur:

V Kairu pa ni več slovenskih turistov ali Slovencev, ki bi bili tam iz poslovnih razlogov. V mestu je ostala skupina slovenskih novinarjev in tisti Slovenci, ki tam že dlje časa živijo. Tisti, ki so želeli in potrebovali pomoč MZZ, so že zapustili Egipt, so zatrdili na ministrstvu.

Očitno so jih nekaj izpustili - so malomarni ali pa imajo slab spisek Slovencev živečih v Kairu.


Ej, pa sej meni je ful čudno, da niso šli z družino "na dopust" ko so se zadeve začele zaostrovati. Mislim, saj ni včeraj izvedela kakšen kaos vlada tam...user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 11:32:19   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Tole sem prebrala na 24ur:

V Kairu pa ni več slovenskih turistov ali Slovencev, ki bi bili tam iz poslovnih razlogov. V mestu je ostala skupina slovenskih novinarjev in tisti Slovenci, ki tam že dlje časa živijo. Tisti, ki so želeli in potrebovali pomoč MZZ, so že zapustili Egipt, so zatrdili na ministrstvu.

Očitno so jih nekaj izpustili - so malomarni ali pa imajo slab spisek Slovencev živečih v Kairu.


Ej, pa sej meni je ful čudno, da niso šli z družino "na dopust" ko so se zadeve začele zaostrovati. Mislim, saj ni včeraj izvedela kakšen kaos vlada tam...user posted image



Načeloma se strinja s tem, ker jaz bi "pobegnila" ob prvih trenjih. Nazaj še vedno lahko prideš.

Ampak sedaj je kar je in po toči zvoniti je prepozno. Kolikor sem jaz spremljala Hr državljane so se do letališča organizirali sami, nekako z osebnimi avtomobili in taksiji pa bi se morala tudi ona nekako znajti... Ni druge če želi iz Egipta.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 11:59:29   
kajajaka
ok, ne bom komentirala kako ji pomagati in jo spraviti do letališča, ker vse dobro vemo, da se bo tu morala znajti sama (če je v dejanjjih pol tako močna, kot je bila nekoč na jeziku, to sploh ne bi smel biti problem...)

Sprašujem se nekaj drugega. Če bi res želela pomoč RRjevk... Se vam ne zdi, da bi se sama obrnila na RR forum? Vem, da se je izpisala, pa saj bi se lahko prijavila nazaj... Po moje pisanje v blog ni neka konkretna prošnja za pomoč...

In podpis pod Klemy82 , tom talor in skuštrano... - imela je dovolj časa, da bi prej šla, saj je veliko bolj kot mi vedela kaj se dogaja in kam to vodi... Očitno je v ozadju še kaj (kot vedno pri Eldomi)... česar pa ne vemo, zato se je neumno vmešavati, dokler direktno sama ne prosi za pomoč RRjevk... internet očitno še ima delujoč.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   [Brisano sporočilo]
4.2.2011 12:05:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 12:16:02   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

lahko je biti pameten in varne Evrope user posted image  po mojem nihce ni pricakoval take zaostritve razmer - ce bi vedeli, bi verjetno ze odsli, vsaj ona, mama in otroci.




novice so zajele celotni svet, polovici sveta je bilo jasno do česa lahko pride. **** ima dostop do novic in do "sveta". Majkomilo, da bi bila jz na njenem mestu, vzamem z otroki vred dopust in za nekaj časa zapustim celino. Za vsak slučaj. ...Mislim, no, ne vem, kaj jim vera narekuje (in pomojem ima v njenem primeru tudi vera velik vpliv na njene odločitve) ampak molitve in čaščenje Mohameda (kakor berem komentarje na njenem blogu) ji pomojem ne bodo dovolj koristile.
Menim, da je v naših močeh samo to, da se povežemo z ****, četudi nas ni prosila za pomoč in četudi na RR ni zapisana v ravno dobrem spominu, vseeno je človek potreben pomoči, pa naj sama pove, kakšna pomoč konkretno bi ji najbolj koristila, ker sama razmere v Kairu pozna bolje od nas.
Mi pa lahko preko medijev vzpostavimo stik veleposlaništvi...Če je potrebno, lahko "založimo" oz. zberemo za stroške povezane s tem.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 12:27:55   
posh
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

lahko je biti pameten in varne Evrope user posted image  po mojem nihce ni pricakoval take zaostritve razmer - ce bi vedeli, bi verjetno ze odsli, vsaj ona, mama in otroci.




Majkomilo, da bi bila jz na njenem mestu, vzamem z otroki vred dopust in za nekaj časa zapustim celino. Za vsak slučaj.




Celo dopust bi vzela! Majkomilo, pa ti si kot oni Bear iz Discovery-ja. Bi že, ne?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   [Brisano sporočilo]
4.2.2011 12:35:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 12:35:29   
oka
novice so zajele celotni svet, polovici sveta je bilo jasno do česa lahko pride.


Malček enostavno si tole predstavljate vse, ki pravite, da bi morala bežati že takoj na začetku. Zgodila se je Grčija, pa Tunizija, Jemen... Se je zgodilo in tudi minilo. In nikoli ne veš kako se bo obrnilo. Počakaš, ker drugega doma enostavno ne moreš. Kaj naj bi potem vsak ob vsakih demonstracijah, za ketere se res ne da predvidevati kako se bojo razvile pakiral kovčke in pustil dom, službo... in šel v neznano? In kot pravi Metulj, lahko je biti pameten sredi varne Evrope in fantazirati kako bi bilo, če bi bilo. Saj tudi naši starši niso pakirali in bežali 20 let nazaj mar ne. Pač narediš kar lahko narediš v taki situaciji in poskrbiš, da je družina nekako na varnem ne moreš pa kar tako bežati in pustiti vse za seboj. Enostavno ne gre pa če se sliši še tako enostavno.

Poleg tega pa mi imamo ene informacije, E. ima spet drugačne. Mi tu dojemamo te demonstracije kot nekaj pozitivnega, kot vstajo proti diktatorju in celo zapisujemo, da bi bil čas, da se tudi pri nas kaj takega zgodi. E. pa ima drugačne informacije, vidi dogajanje v živo, se pogovarja z Egipčani.


< Sporočilo je popravil oka -- 4.2.2011 12:38:42 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 13:08:08   
skuštrana
Počakaš, ker drugega doma enostavno ne moreš


Ma, jaz bi še vedno odšla. Sploh če imata svojo firmo, zapreš in je. Drugač je če moraš dat odpoved, sicer pa sumim da trenutno kdorkoli v Kairu karkoli dela. Mi2 tudi imava svojo firmo, ki je zrasta iz nič, ampak v primeru da bi do česa prišlo (Balkan pa to...) sploh ne bi razmišljala - varnost mojih otrok je prva. Sploh če imaš kam it. Seveda ostanejo ljudje, ki nimajo kam, ampak vsi ki lahko pa bežijo. Kaj ti pomaga ves denar če nima varnosti user posted image user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 13:15:04   
bumerang
Marsikdo ima prav, ko pravi, da zaenkrat lahko naredimo malo.
Kar lahko, lahko pomagamo, da stvar pride v medije.
Ima kdo to možnost?

Naslednja stvar je ambasada. Ambasada bi morala poskrbeti za svoje državljane tako, da bi jih sprejela in pospremila do letališča. Ampak zaenkrat ne vemo, če **** želi ali ne želi zapustiti Egipt. Kot tudi nič glede tega, če kupuje letalske karte ali ne.
Jaz je kontaktirati ne morem. Nimam telefonske številke, poleg tega pa bi mi verjetno tudi zabrisala dol telefonsko slušalko. Ima pa kar nekaj punc z RR-ja njen kontakt, so bile pri njej na obisku.

Na blogu berem, da je na Facebooku ustanovljena stran za pomoč:
http://www.facebook.com/#!/pages/Pomoc-za-Bato/190017571018223?v=wall
sama nisem registrirana, zato mi odpre prazno stran. Je dejansko še prazna ali se na njej za registrirane kaj dogaja?

Zaenkrat lahko samo sledimo njenemu blogu in čakamo, če bo kdo javil, da organizira vrnitev. In potem je na nas, da se ali pa ne priključimo zraven.


Drugače pa - jako lahko biti pameten kaj bi morala, kdaj bi morala,... nemiri v Egiptu so se razrasli čez noč, naši pametnjakoviči so celo glavo dol nesli za 500€. Toliko o tem, koliko je bilo takoj jasno.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 13:19:37   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

vprasajte ljudi, ki so se znasli v vojni vihri pred 20. leti, zakaj niso takoj odsli. odgovori niso enoznacni in enostavni.



verjetno zato, ker so se tam rodili, so tam živeli njihovi predniki in nison hoteli oditi iz svoje zemlje in zapustiti svojega doma.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 13:26:43   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Marsikdo ima prav, ko pravi, da zaenkrat lahko naredimo malo.
Kar lahko, lahko pomagamo, da stvar pride v medije.
Ima kdo to možnost?



Največ možnosti ima Eldomi sama, saj naj bi nila ona pred dnevi v kontaktu s slo. medijskimi hišami.

Še zdaj mi ni jasno zakaj ta debata... saj Eldomi nikjer (kolikor vem) ni napisala : POMAGAJTE MI; ŽELIM SI ODITI V SLO... Ali je?

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 13:28:51   
kajajaka
na FB ni aktivnosti. Piše Pomoč za Bato - a je to Eldomi? Nikjer ne piše, da je ona to stran odprla...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 13:46:57   
bumerang
Še zdaj mi ni jasno zakaj ta debata... saj Eldomi nikjer (kolikor vem) ni napisala : POMAGAJTE MI; ŽELIM SI ODITI V SLO... Ali je?


A ti misliš, da so pomoči potrebni samo tisti, ki to izrecno napišejo/povejo?

Sicer pa, zapisala je naslednje:
"Morda bomo res potrebovali streho nad glavo za kak mesec, morda bomo res  prišli brez vsega?"
in še na par drugih mestih dala vedet, da razmišlja o možnosti vrnitve.



_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 14:12:53   
oka
Zadnji zapisi z bloga:

http://bata.blog.siol.net/2011/02/04/moje-danasnje-misli/

Mislim, da je najbolše spoštovati zapisano.

< Sporočilo je popravil oka -- 4.2.2011 14:13:44 >

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 14:23:21   
kajajaka
no evo... bumerang o tem govorim, kar je sedaj tudi Eldomi napisala (oka je prilepila link)

KOPIRAM:
"Jaz se vam vsem, res zahvaljujem toda najbolje bo za vse, da počakamo par dni, da vidimo kaj bo. Če bo situacija taka, da bomo morali oditi vas bom prosila za pomoč.
Trenutno pa smo se skupaj, kot družina odločili, da počakamo če se bo zgodba razpletla!"
 
 
Bumerang lepo od tebe, da si kljub sporom, ki si jih imela z Eldomi pripravljena pomagati, ampak daj ji mir, če ona zaenkrat sploh ne želi in ne rabi nobene pomoči!!!! Na blog je zapisala svoje misli, ti pa si skočila v akcijo, odločena, da ji pomagaš in zbiraš denar... čeprav sploh oni tega trenutno ne želijo in ne rabijo...
Daj umiri se no.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: El.domy rabi pomoč
4.2.2011 15:20:00   
bumerang
Mir? Napisala sem točno en komentar.
Včeraj ni bilo nobenih besed o tem, da si ne želi pomoči, nasprotno, izgledalo je, da si želi zapustiti mesto ampak ne ve kako. In je bila zelo prestrašena.
In jaz nisem nič skočila v akcijo, samo povedala sem, kaj se dogaja, in predlagala, da ji pomagamo ko/če se bo odločila.

Sploh pa - kaj imam jaz tebi za razlagat? In kaj imaš ti za kokodakat o najinih (naših) sporih, a si bila zraven?
In kaj sploh delaš tukaj?
A si tisto mrhovinarsko zijalo, ki pase radovednost na nasprotnem pasu ceste, ker se je na prvem pasu zgodila huda prometna nesreča?
Daj si hodi raje nohte lakirat in marjetice nanje lepit!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: El.domy rabi pomoč
5.2.2011 8:26:49   
Splišni
Gledam na siolu slike slovenskih turistov, ki so se včeraj predčasno vrnili iz Egipta, pa je med njimi tudi ženska v burki z dvema malima otrokoma. A je to ona potem uspela priti v Slo?
Upam, če si je taklo želela, seveda.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: El.domy rabi pomoč
5.2.2011 8:33:10   
benika
El.domy nima želje priti iz Kaira.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: El.domy rabi pomoč
5.2.2011 9:01:45   
nya_a
Jaz sem vseeno objavila en link na strani radia center - morda ji lahko pomagajo na kak drug način - verjemite drage moje, tisti ki so v centru dogajanja vedo včasih veliko manj kot tisti, ki so samo zunanji opazovalci!

A se spomnite slovenske vojne? Nekatere verjetno se, tako kot jaz - nismo vedeli, kako hudo je, pa hb je minilo hitreje kot se je začelo. So pa nekateri ljudje zelo trpeli, naše območje pa je bilo skoraj kot vedno.
Verjetno **** čaka, da bi se vsaj kaj spremenilo na pozitivno, morda tako kot ostali Egipčani, pa vendar, prepričana sem, da bo vesela kakršnekoli pomoči ali vsaj da jo opazijo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: El.domy rabi pomoč
5.2.2011 10:03:51   
Frodo Bisagin
Kopirano z njenega bloga:

UPDATED (osveženo) 4. Februar 2011 :
Danes vem, da to niso neuresničljive sanje! Najbolj me je skrbela, če bi morali bežati, začasna nastanitev v Sloveniji in toliko vas mi je ponudilo topel dom, da vem, da nimam več kaj skrbeti!
Če bomo morali bežati, vem da so v Sloveniji ljudje, ki nam bodo priskočili na pomoč!
Trenutno pa kot sem napisala ostajamo tu.
Ne skrbite lačni nismo, hrane imamo, ker smo si naredili zalogo in nihče od nas in niti naših sosedov ne bo lačen Inšallah. V teh časih namreč še bolj delimo vse med seboj. Tudi za lastno varnost bomo še naprej skrbeli in verjamem, da smo dovolj močni, da dokler ne bo vojne ali česa podobnega bomo te nemire preživeli!
Hvala vam vsem ki ste ponudili pomoč, da vemo da lahko sajamamo! 
Torej mi ostajamo do nadaljnega tu in toktok s katerim se sedaj večkrat slišiva ostaja tu… torej nismo sami!
Hvala vsem, Sabina z družino

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu nya_a)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




presenečenje
klavdijakauran

vas mož kdaj preseneti z tem da si želi se enega otroka???

da (48%)

ne (52%)


Število vseh glasov: 213

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!